-f - Duijn verklaart zich or tegen. Als hot van 'do openbare gevraagd zcru worden zou men zeggen „wat een leelijke zotte wel is dat" ien nu gaan we hot zelf geven. De voorzit- "ter zegt, dat de wet het oplegt voor de lOpenbare, dus 't zeer billijk is dat we dit verzoek toestaan. Goedgekeurd. Voorstel tot vaststelling eener verorde- Hing op het financieel beheer van den vlceschkeuringsdienst. Deze verordening wordt in handen gegeven van oen com missie bestaande uit de heeren W. v. Bee- len Cz., v. Leeuwen en H. Parlevliet. Komt aan de orde het praeadvies over bet verzoek van do slagcrsvoreeniging om k verlaging der keur'oonen, enz. V De voorzitter zegt dat 1 Juli 1922, nadat 'do keuringsdienst was ingesteld, besloten fwas, do prijs van. het rundvleesch met 10 '„ct. on het varkensvleesch met 5 ct. te ver- iboogen. De keurloonen zijn in andere Jplaalsen hooger. In Juli 1922 is aan keur loonen ontvangen f 038.24, in Juli 1923 j I 017.60, in Juli 1924 f 747.90. In Juli j '1925 f 687. Dat de inkomsten verminderen iJs dus niet buitengesloten. Ook staat niet 1 vast, dat verlaging van vleesehprijzen zal 1 volgen na verlaging der keurloonen. Spr. sou ln ieder geval in overweging willen geven niet direct tot verlaging te besluiten Het verzoek om den tijd van aangifte te brengen van 1 uur op IK uur behoort tot de competentie van B. en W en niet van 'den Raad. Gelegenheid om ook te Katwijk ie kunnen aangeven is te kostbaar, omdat dan een speciaal persoon hiervoor benoemd zou moeten worden dio dan op den aange geven tijd altijd aanwezig zou moeten zijn. Do heer v. Leeuwen vraagt of er kans is, dat in 1926 wel verlaging zal kunnen y plaats hebben. De heer v, Grimbergen zegt ie meenen dat er voldoende aanleiding is om de keurloonen te verlagen. Spr. zal voor bet verzoek stemmen. De heer v. Tongeren vraagt wat de opzet is geweest van den keuringsdienst en daarmee uit, of moet er •winst gemaakt worden? Het komt spr. voor, dat aan het verzoek moet worden voldaan. B. en W. zeggen dat de slagers de prijzen hebben verhoogd toen de -keu ringsdienst is ingesteld. Het is erg kras om dat in een officieel stuk te schrijven als er geen bewijs is. Het bewijs van het legended heeft spreker. Spr. heeft de no tulen der 8lagersvereeniging uit dien tijd Ier inzage gehad en daaruit is van hetgeen 13. en W. zeggen niets gebleken. Dat gaat zpr. te ver. En dat is nogal het hoofdmo tief in het praeadvies. Er wordt ook in ge zegd, dat de keurloonen in andere plaatsen (hooger zijn. Dat is ook niet waar. Spr. noemt een 7-tal plaatsen, rond Leiden en Katwijk, waar de keurloonen voor runde ren en varkens lager zijn. "VVat is nu het principe van den keuringsdienst, geld ver dienen of niet? Laat B. en W. eens een overzicht geven over 1923 en 1924. Spr. zou voorloopig willen dat de raad zich uit spreekt dat de dienst gedekt werd door de keurloonen en geen winst gemaakt werd. De heer Houwaard wijst er op, dat Juli 1925 minder inkomen gaf omdat een twee tal grossiers als proef te Leiden gingen plachten. Dit-gebeurd echter niet meer. De Inkomsten zullen dus weer rijzen. De voor zitter zegt de notulen van de slagersver- eeniging niet gezien te hebben, doch het vleesch is na 1922 toch duurder geworden. De dienst behoeft geen bron van inkom sten te zijn voor de gemeente. Doch de uit gaven stijgen nog. De Directeur, de heer v. Grutang, is op heden ook nog niet op zijn maximum-salaris. In 1924 is aan keurloonen f 7360 ontvangen. Het batig fflaldo was f1172 50. Geslacht zijn 585 koeien en 1173 varkens. Deze cijfers kun nen ook wel eens lager worden Een lokaal tje voor noodslaohtingen te Katwijk aan Zoo kost ook weer geld. Op enkele plaatsen als Warmond, Zoeferwoude, Voorschoten, zijn de keurloonen hooger als hier. B. en W. adviseeren niet aan het verzoek te voH 3oen. De heer v. Tongeren wijst er op, dat men toch niet kan spreken van verhooging van vleesehprijzen als gevolg van de keu ringsdienst zooals de voorzitter dat voor stelt in een officieel stuk. Spr. zegt andere cijfers van inkomsten te hebben der kring n.J. aan ontvangsten f 11.700, uitgaven f 8300, saldo f 3400. Spr. stelt daarom voor het loon te brengen op f 6 voor een koe en 12 voor een varken. Het hoofd van den keuringsdienst woont te Katwijk aan Zee. Voor kantoorhuur wordt f 300 betaald. In flat kantoor kan de Directeur wel wat doen. De beer v. Grimbergen zegt met te kunnen Inzien waarom de keuringsdienst f 1100 ünoet over houden. Do heer Houwaard zegt Zich aan te sluiten bij hetgeen de vorige sprekers gezegd hebben. De heer v. Leeu- •wen vraagt nog waar die f 300 voor zijn. Do voorzitter licht het advies nog toe en zegt dat het niet aangaat voor een keu ringsdienst die zoo nuttig is voor de ge meente een rekening te maken zonder eenig saldo. Het voorstel om ook te Katwijk aan Zee gelegenheid te maken :^t anng:fte wordt ingetrokken door den heer v. Tongeren. Het voorstel tot verlaging komt in stem ming en wordt aangenomen met 75 stem men. Tegen stemden de heeren R Ouwe- hand, D. C. v. Leeuwen, A. J. v. Walsem, P Meorbure. J. v. d. Perk'. De voorzitter zegt dat. het gaal over een ibelnsting. Dit besluit moet dan hebben de Soedkeuring van de Kroon. Spr, zal het e Kroon aanbieden. Punt 8. Het voorstel tol aanvaarding van het aangeboden aeeoord inzake proce dure Centraal verrekenkantoor Brandstof fen. Goedgekeurd. Het voorstel om een nieuwe straat te poemen Cf an VarkevisserstTaat wordt na een opmerking van den heer "Meerburg, d'e zegt dat er meerdere personen van die toaam zijn, aangenomen. Zal echter ge boomd worden Secretaris Varkevisser^ ztrnat. Punt 10. Verschillende kioskhouders wil len de verordening op de winkelsluiting ge wijzigd zien, waardoor de kiosken Zondags teopend mogen zjn. Het verzorg wordt toegelicht. B. en W. adviseeren hierop niet ln te gaan en enkele artikelen lil de ver ordening worden gelezen. De heer Grim bergen zegt, dat het voorstel niet is aange nomen met aJgem. stemmen, want spr. heeft tegeengestemd. De voorzitter zegt dat er geen hoofdelijke stemming heeft plaats gehad; het is aangenomen z.h.st. De voor zitter zegt dat kiosken gelden als winkels, dat heeft ook de kantonrechter uitgemaakt. Het verzoek wordt afgewezen. De heer G. v. Tongeren heeft een voor stel ingediend, tot wijziging van art. 6 der verordening op het bouwen en sloopen. Hierdoor zou het bouwen van hofjes in de hand worden gewerkt. B. en W. advisee ren afwijzend te beschikken. De heer T. noemt het geval waaiom het gaal, n.l. het te bouwen huis van den hoer Plug. Er wordt toch dikwijls ontheffing verleend van een verordening. De heer v. Tongeren licht de kwestie nog toe. De voor zitter wijst er op dat de gezondheidscom missie, ook Ged. Staten, om afwijzend te beschikken dat ook B en W. niet durven adviseeren op het voorstel in te gaan. De heer R. Ouwehand noemt het voor stel droevig en. had niet gedacht dat zoo iets in 1925 zou ingediend worden. Nooit is er bemerking geweest op die verorde ning. Zie eens naar het hofje ..Lombok". Moeten we weer zulke toestanden schep pen. Wat men den een geeft kan men den andere niet weigeren. Oooenschijnlijk lijkt het soms onschuldig. Op woningge- bied zou het een stap achteruit zijn als zoo iets werd. aangenomen. De heer Hou waard wijst op de woivngnood en zou er daarom voor zijn al is het een stap achteruit wat spr, toegeeft. Do heer C. van Tongeren zegt te kunnen begrijpen, dat de heer R. Ouwehand dit in de schrilste kleuren teekent. Het gaat er alleen om den toos'and van thans te verbe teren. De menscben waarom het gaat wo nen in één huis en gaan als we het ver zoek inwilligen apart wonen. Spr. wijst op andero nlaat.sen waar de toestand nog slechter is. En hier wonen zoovelen zomers bij elkaar en verhuren hun huis aan bad gasten., Die toestand heerscht thans even goed dus. De heer R. Ouwehand zegt dal het gaat om het houwen van een permanent huis. Spr. wijst er op dat de heer van Tonge ren tegen zichzelf spreekt. Het gaat niet op om te zeggen, 't is voor de woningnood. De heer v. d. Zwan spreekt zich uit voor het voorstel-v. Tongeren. De heer v. d. Perk spreekt zich uit tegen het voorstel. Het voorstel-v. Tongeren wordt aangeno men met 65 stemmen, voor de heeren Houwaard, v. d. Zwan, v. Duyn, Parle vliet, v. Bee'Vn. v. Tongeren; tegen de hee ren Grimbergen R., Omvehand, van Wal sem, Meerburg, v. d. Perk. Het besluit zal aan Ged tSaten Ier goed keuring worden aangeboden zegt de voor zitter. Voorstel om de Achterkerkweg te Kat wijk aan den Rijn en Weeshuisstraat to Katwijk aan Zee te bestraten. Het tweede in verband met Tt vele leven dat bij de school gemaakt wordt op de keien. De heer v. Duyn begrijpt dit niet, zegt hij. Reeds lang geleden is besloten tot bestrating van andero wegen, ook tot afsluiting van het fietspad bij de R.-K. kerk. en nergens ziet men er iels van. Nu vragen particu lieren iets en zouden het direct krijgen. Ook de heer Houwaard spreekt in dien geest. Do voorziter wijst er op dat het school bestuur een dringend verzoek gedaan heeft De heer v. Duyn herhaalt z:jn verzoek. De heer v. Tongeren zou horden geplaatst wilien zien „stapvoets rijden". Het voor stel komt in stemming en wordt verwor pen met 48 stommen. Voor de heeren R. Ouwehand, van Leeuwen, Meerburg, v. d. Pera. Betreffende de bestrating der Achter kerk weg zeggen B. en W. dat dit zal kos ten f 5200. De heer Meerburg zou het wil len uitstellen tot de volgende begrooting. Do heer v. d. Zwan noemt verschillende bezwaren en zou willen Vachten. De voor zitter zegt, dat, a's zulk een weg bestraat zou worden, do menschén eerst zouden moeten aansluiten aan de waterleiding, zoodat opbreking nfet meer noodig is. Het kan ook een goede verkeersweg worden tusschen Noordwijk en Katwijk aan Zee. Men behoeft dan niet do nauwe Kerkst.,r. te nemen. De heer v. d Perk pleit voor het voorstel. De heeren v. Leeuwen en v. Beelen spre ken zich uit voor het voorstel. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 8—14 stemmen. Tegen de heeren Houwaard, v. Tongeren, Parlevliet, v. Duijn. Het voorstel tot wijziging der begrooting 1925 wordt aangenomen. Het kohier straatbelasting 1925 wordt vastgesteld op f 30.700. Vervolgens doet de voorzitter mededee- ling van de bevind'ngen van B. en W. aangaande de onderhandelingen met de Directie der N Z. H. T. over het plaatsen eener urinoir bij de wachtkamer aan hel Station Dit in verband met het voorstel van den heer W. v. Bee'en Wz. om dit meubel, staande in een slop naast zijn huis, te kunnen wegruimen. De D:rectie zegt op haar terrein geen geschikte ge'e- genbeid te hebben tot plaatsen van een uri noir, doch wijst er op, dat in het Stations gebouw een goede gelegenheid is waarvan men tegen betaling van 5ct. gebruik kan maken. De heer Houwaard zou in ieder ge val de urinoir in het slop willen wegrui men. B. en W. wenschen het tegendeel. Blijft dus voorloopig staan. Do heer v. d. Zwan wijst er op, dat het plaatsen van een hulpbus door de Poste rijen in de omgeving der R, K. Kerk zeer gowenscht is. De omwonenden aldaar zou den hierop prijs stellen. Spr. vraagt den invloed van B. en W. te wileln aanwenden om hiertoe te komen. B. en W. zeggen medewerking toe. Het behoort echter bij de Directie der Posterijen. De heer J. v. Duijn wijst nog op de min der goede toestand van de Noordstraat. B. en W. zullen ook hiervoor aandacht geven. Daarna sluiting met gebed. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Het seizoen der vroegè aardappelen is bijna ten einde. De uitkom sten zijn redelijk geweest. De prijzen der late aardappelen zijn laag, te laag om de teelt loonend te doen zijn. Met de bospeen was er groote schommeling. Begin der week goed, liepen de prijzen erg terug om einde der week weer op te loopen. De aanvoer blijft nog groot. Met do bloemkool blijft het, dank zij de vraag in Duitschland voor 'dit product, best gaan. Prijzen varieeren- de van 2433 per 100 komen niet zoo veelvuldig voor. De gewassen zijn ver schillend, van sommigen best, van anderen beneden middelmatig. KATWIJK AAN ZEE. De onvoorzichtigheid bij het baden in zee. Men schrijft uit Katwijk aan Zee aan de „N. R. Ctr.": „De bezoekers van het stille strand heb ben dezer dagen angstige oogenblikken doorgemaakt. Een 14-jarig meisje, dat hier logeerde, had zich bij het baden te ver in zee begeven en dreigde te verdrinken. De lieer H. Breurman, uit Rotterdam, die hier zijn vacantie doorbrengt, ging in zee om liet meisje te redden: toen hij echter het meisje bereikt bad, sloeg deze in angst de armen om zijn hals, zoodat hij, hoewel hij een goed zwemmer is, zich niet kon roe ren. Daar kwam bij dat de zee verschrik kelijk trok, en de heer R. zag dan ook geen kans, met het meisje het strand te berei ken. Daarop begaven zich do vader en de zuster van den heer B.. die beiden ook goed kunnen zwemmen, te water, maar het bleek al spoedig dat ook zij niet zou- den kunnen terugkomen door den trek van de zee. Op aanstichting van den heer van der Wal uit Rotterdam hebben toen andere menscben een keten weten te maken en de in levensgevaar verkeerende fami lie B. en het 14-jarige meisje kunnen red den. Naar wij vernemen zullen eenige bezoe kers van het stille strand pogingen doen lot het vormen van een reddingsbrigade, om bij eventueele ongelukken dadelijk hulp bij de hand te hebben." NOORDWIJK. Gemeenteraad. Een salariskwestie. Subsidie aan de bewaarscholen. Weg- verbetering Noordwijksche weg Het voorstel-Meyer wordt vervolgens aangenomen met 102 stemmen. Tegen stemden de heeren Liefferink en v. Nes. Hierna kwam ter sprake de salariskwes tie van den gemeente-opzichter Pijlman, waarover eveneens al verschil van mee ning bestaat, omdat deze functionaris als los-vast ambtenaar eigenlijk meer be schouwd kan worden als vast ambtenaar. Het voorstel van B. en W. dienaangaande wordt z. h. st. aangenomen. B. en W. stellen voor naar aanleiding van een verzoek van Th. van Went e.a. tot openstelling \an het Kerkhofpad, dezen weg niet voor het rijverkeer open te stel len, omdat dit pad niet als zoodanig op den legger is aangegeen. Indien adressan ten echter aan Ged. Staten verzoeken den legger van wegenh ieromtrent te verande ren, willen B. en W. daaraan wel meewer ken. De heer Caspers, gesteund door den heer Admiraal, is van meening, dat bij openstel ling van dien weg, althans voor de be trokken landeigenaren of- huurders eenige tegemoetkoming mag worden betracht, om dat het naast dit pad liggende land door betrokkenen niet anders dan over dit pad kan bereikt worden. De heer v. d. Wiel merkt op, dat hier voornamelijk de kleine luyden, de brood krabbelaars zou spr. ze willen noemen, door deze bepaling worden getroffen. De groote landeigenaars kunnen nog wel langs een anderen weg hun land bereiken. De Voorz. zegt, dat de legger spreekt van ontheffingen in bijzondere gevallen. Hiervan kan men hier niet spreken en om dezen weg tot rijweg te maken, zooals hier gevraagd wordt, zou men hem eenige Me ters moeten verbroeden. Verder merkt spr. op, dat het daarliggende land heslist een uitweg moet hebben naar den verkeers weg, anders kan zulke grond onmogelijk verkocht worden. De heer v. Nes betoogt nog, dat de belanghebbenden zeer gedupeerd zijn door het besluit van B. en W. om deze weg af te sluiten, wijl jarenlang oogluikend vrije doorgang is verleend. Daarom verzocht spr. die menscben ten zeerste ter wille te zijn. Het voorstel van B. en W. wordt ten slotte z. h. st. aangenomen, nadat Wst- v. Eeden den Raad de toezegging had ge daan bij B. en W. zijn invloed aan te wen den om een gunstige oplossing van deze kwestie voor belanghebbenden Eeu verzoek van een tweetal inwoners om het gebruik te mogen he!-ben van een zomerhuisje, wordt in handen gesteld van- B. en W. om prac-advies. Een verzoek van de Cllr. H. B. S. te Leiden om een bijdrage per leerling van f 26.26 wordt eveneens gerenvoyeerd naar B. en W. om prae-advies. Langdurig wordt gedebatteerd over een verzoek van den heer vi Rooyen om ver bouwing van zijn huis, waaromtrent B. en'W. voorstelden afwijzend te beschikken, waarna het verzoek van adressant met algemeene stemmen wordt toegestaan. Hierna werd, het was inmiddels half tien geworden, met de agenda begonnen. B. en W. stellen voor aan de drie be waarscholen in deze gemeente een sub sidie toe te kennen van gezamenlijk f 653. De heer Alkemade juicht het toe, dat aan de bewaarscholen subsidie wordt ge geven. Spr. vindt de bedragen echter over het algemeen veel te gering. De heer Admiraal spreekt zich in den zelfden geest uit, terwijl de heer v. d. Wiel zegt, de hier voorgestelde regeling te be treuren. Spr. had zicli deze, naar aanlei ding van vroeger gehouden besprekingen, geheel anders voorgesteld. De Voorz. merkt op, dat B. en W. zich niet voorgenomen hadden het geheele te kort van de scholen te dekken, doch slechts een bijdrage ter tegemoetkoming in het tekort. De heer Alkemade stelt tenslotte de vol gende regeling voor: Aan elke school wordt voor de eerste 50kinderen f 5 per kind toegekend en vorder f 2 per kind. De toe slag voor personeel kan komen te verval len. De Voorz. zegt, dat de raad moeilijk da delijk over dit voorstel kan beslissen, waarom het eerst uitgewerkt zal worden om te welen, welke uitgaven hieraan ver bonden zijn. Het voorstel wordt hierna aangehouden lot aan het slot der verga dering. Op het verzoek van de afd. Noordwijk „Volksonderwijs" om voor vergaderingen gebruik te mogen maken van een open baar schoollokaal wordt z. h .st. goedgun stig beslist. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten tot conversie van eenige geldleeningen. B. en W. stellen voor te besluiten tot aankoop van grond van Jhr. Gevers te Noordwijkerhout, ten behoeve van een voetpad aan den Goorweg. Voor de koop som 784.30) zal door Jhr. Gevers een afrastering van harmonicagaas langs dien weg geplaatst worden. Hierna komt aan de orde de wegverbe- tering van het Noordwijksche gedeelte Katwijk-Noordwijkerhout. B. en W. stel len den Raad voor naar aanleiding van de door de gemeente te verleenen subsidie van f 10000 aan Noordwijkerhout, voor de verbetering van bovengenoemden weg, tot deze verbetering over te gaan. De to tale kosten zouden bedragen f 165.000. In uitzicht is gesteld 60 van dit bedrag "of 99.000. Ten laste van de gemeente zou dan komen een bedrag van 66.000, t.w. 40 Na eenige bespreking wordt het voor stel van B. en W. z. h. st. goedgekeurd. De Voorz. doet vervolgens mededeeling over een procédé van de Ned. Thermoge- nrsche Fabriek te Amsterdam, betreffende de vernietiging van door den Vleeschkeu- ringsdienst afgekeurd vleesch. De voorge stelde overeenkomst wordt door den Raad goedgekeurd. De Raad besluit tenslotte tot het aan gaan van een dading met de centrale voor ziening van brandstoffen, als door B. en W. is voorgesteld. B. en W. stellen vervolgens voot te be sluiten tot verhooging van de vergoeding aan de leden van de stembureaux, zulks met terugwerkende kracht op de laatst gehouden uitgaven bij de Tweede Kam« verkiezing. Z. h. 6t. goedgekeurd. Hierna heeft wijziging plaats van J begrooting 1925. Tenslotte komt weer aan de orde y voorstel-Alkemade inzake de subsidie dJ bewaarscholen. Het voorstel-Alkema.1, komt neer op de volgende cijfers: Geertrui da-bewaarschool 264 (voorstel B. en \v' f 120) of 4.75 per kind; R.-K. Bewaar.'' school 604 (voorstel B. en W. 287) 0{! 2.70 per kind; Chr. Bewaarschool 4*' (voorstel B. en W. 246), of 3 per kind wat totaal een bedrag geeft van ipu'i (voorstel B. en W. 653). De heer v. d. Wiel herhaalt, dat hijjy de voorgestelde regeling niet accoord gaan en dat hij tegen beide voorstellen ij omdat de ouders in de eerste plaats ij! zorgen hebben voor de kosten van opvoe,| ding der kinderen op de bewaarscholen, Weth. Liefferink vraagt, of de heer Al.! kemade zoo maar zonder meer het voor^i stelde bedrag wil toekennen. Dat vindt spr' w-el vreemd. Do heer Alkemade reageerf hierop met te zeggen, dat de uitgaven voor liet bewaarschool-onderwijs, als door big' voorgesteld, beter besteed zijn dan de uit.' gave van 1000 voor regeling van Q automobielverkeer aan de Wilhelminasir.i en Gooweg tijdens de internationale too! niswedstrijden. Weth.. Liefferink an!.', woordt hierop; dat dit geen vergelijking j De Voorz. zegt toch wel graag eeni?j voorwaarden aan deze subsidie verbonden te willen zien. Na langdurige discussie wordt h(gt voor- stel-Alkemade tenslotte aangenomen mei 124 stemmen, die van de heeren Lieffe- rink, v. d. Niet, v. Nes en v. d. Wiel. Hierna worden nog een tweetal punten aan de agenda toegevoegd. B. en W. stoj. len voor tot wijziging van het besluit tt verleening van een bouwvoorschot aan éi bouwverceniging St. Jeroen, met dien ver. slande dat het totaal-bedrag ongowijzid blijft, maar dat een gedeelte van het bou*. voorschot overgaat naar het grondvoor- schot, zulks op voorstel van den minister, Aldus besloten. B. en W. stellen verder nog voor ter ver betering van de straat aan de Wilhelmiiw. straat een strook grond aan te koopen vai 34 M2„ voor ten hoogste 10 per M2. Eet- ter zal de landmeter eerst uil moeten mv ken in hoeverre deze grond niet of ri eigendom is der gemeente. De heer v. Went merkt op, dat hiervoj geen landmeter noodig is*, wij] het riool grens der gemeente-eigendommen aas- geeft. De Voorz. zegt, dat zulks hier n;t 'e maken is, dat moet (je Inndmelg •seJiftuuicSllg hei vuuratei van B, fl \7. wordt hun machtiging verleend naar bevind van zaken te handelen. De Voorz. doet tenslotte nog eenige inis dedeelingen over de kwestie van de w breeding van de Haarlemmertrekvaart l>j de Nagelbrug. B. en W. van Leiden aal- woordden destijds op het verzoek om vu breeding, dat deze weg oorspronkelijk j'j trekweg is aangelegd en niet voor gred rijverkeer bestemd was. B. en W. va Noordwijk correspondeerden hierover to? met Ged. Staten, die geen aanleiding vod den B. en W. van Leiden hierover teadi: seeren. Echter zullen B. en W. hun volk aandacht aan dezen weg schenken. Toen weth. v. Eeden do meening van ilea Raad over deze kwestie vroeg, antwoord den verschillende leden zich hierover lie ver niet uit te spreken, zoolang de gemeen te zelf nog zooveel wegen heeft, die nood zakelijk verbetering eischen. De rondvraag maakte de tongen noj weer eens flink los. De heer v. d. Nie vroeg bestrating en rioleering van d< Noordzeestraat, de heer Meyer informer- de naar de doortrekking der Zandvoort sclie straat en de heer Alkemade uitte ea klacht over de verstuiving bij het Oranj- Hotel en 't was 11 uur toen de Voorz. d» openbare vergadering sloot Geboren: Adrian- -th, doch ter. van J. W. Augusfinus en H. C. da Haas Wilhelmus. Johannes, zoon -vat W. G. Vink en A. Leef lang Maria Jo hanna Louisa dochter van K. van Roone M. J. L. v. d. Berg Thomas, zoon 'va J Verloop en E. A. Wassenaar Sirón zoon van J. Zwirs en P. Zuidhoek Ca ll.arina Maria, dochter van A. W Ff en G. M. Langeveld Franciscus V- helmus, zoon van J. S'ats en A. A. Sloes voorden Antonius Gerardus, zoon va A. G. van Asten en W. van Duivenbnil-t Gornelis Gerardus, zoon van .T, .T. Zo? neveld en Th. M. Jansen Wilhelp' Hendricus. zoon van H. W. de Haas 1 A Schelvis Huhertus, zoon van li Smit en H. Zuidhoek Jacob, zoon vai T Noppen en A. Haasnoot Geertrui Margarolha Maria, dochter van A. C W Alkemade en J. M. v. d. Berg. Overleden l.eentje van Duijn jaar. Jan Gerrit Sanders 65 jaar geluisd met H. A. van Asperen Maria Hek-» Koelewijn 25 jaar ongeil. Petronrf» Zuidhoek 29 jaar gehuwd met J. Zwirs - Leendert Steen voorden 69 jaar geluid met J. Steen voorden. SASSENHEIM. Personalia. Geslaagd voor het w* men Hogduitsch L. O. de heer J. Smid. Ingezonden Mededeeling NATION ALEBANKVEREENIGIN6 ALPHEN a/d.RIJN-ROELOFARENOSVEEl CREDIEIEI - IS - DEPOSIII ft? TER AAR. Geboren Gerardus Petrus, zoon w H. P. Heemskerk en J. Ubink Cornelia Maria, dochter van N. A. jj gervorst en Th. M. Bakker Joannes W bertus Maria, zoon van J. v. d. Pijl Zevenhoven. De Raad der gemeente vergaderde gis teravond te half acht. Voorz. burgemester jhr. van Panhuys. Afwezig de heer den Hollander. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd vastgesteld, waarna de Voorz. mededeeling doet van de ingekomen stukken, w.o. verschillende door Ged. Sta ten goedgekeurde raadsbesluiten. Op een adres van den N. R.-K. Politie bond „St. Michaël" te 's-Hertogenbosch, om een subsidie voor de R.-K. Politievak- school, wordt zonder eenige besprek ng af wijzend beschikt. B. en W. stellen voor afwijzend te- be schikken op een bezwaarschrift van den heer A. J. Overmeer, betreffende de uit- keering van zijn salaris, omdat B. en W. meenen, dat het hem gegeven salaris is overeenkomstig hetgeen hem rechtvaar digheidshalve toekomt, terwijl de bewe ringen van adressant niet met de waar heid overeenkomen. De heer Meyer kan zich slechts tot op zekere hoogte vereenigen met het advies van B. enW., wijl hij van oordeel is, dat de gemeente gedurende den laatsten tijd van 27 Dec. 1924 tot 28 Febr. 1925 gepro fiteerd heeft van het pensioen van den gemeente-bouwkundige. Hij stelt daarom voor den heer Overmeer gedurende dat tijdvak 2/3 van zijn salaris alsnog uit te keeren, zulks los van de kwestie, hoe deze zaak tusschen B. en W. en den betrokken ambtenaar is overeengekomen. De heeren Caspers en v. d. Niet steu nen dit voorstel. Weth. Liefferink zegt, dal het hem groo telijks bevreemdt, dat de heer Overmeer eerst nu, na beëindiging van zijn dienst tijd, met een verzoek om verhoogirig van zijn salaris komt, terwijl hij Jevoren met B. en W. een regeling dienaangaande had getroffen. De lieer v. d. Wiel zegt het eens te zijn met den heer Meyer, dat men over deze kwestie moeilijk kan oordeelen, omdat de raad er feitelijk buiten staat. Echter me moreert spr., dat, toen het koninklijk be sluit inzake wijziging" der pensioenwet aanstaande was, de heer Overmeer zich gedwongen zag pensioen aan te vragen, om aldus een grootere uitkeering te kunnen krijgen. Wijl hij echter de gemeente njet in moeilijkheden wilde laten zitten, trad hij, toen hij reeds pensioengerechtigd was, opnieuw in functie. Dat de gemeente nu het pensioen aanvulde tot het vroegere sa laris, vindt spr. alleszins billijk. Spr. ont raadt momenteel het voorstel Meyer, liever wil hij eerst het verzoek behandeld zien. Dan kan men later nog steeds nog een voorstel in dien geest indienen. De Voorz. verdedigt hierna het voorstel van B. en W., terwijl de heer Meyer du pliceert. Den heer Alkemade bevreemdt deze gang van zaken ten zeerste, waartegenover weth Liefferink opmerkt, dat de heer Overmeer geheel vrijwillig gehandeld heeft. De heer Meyer trekt hierna zijn voor stel in, waarna liet voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek wordt aangenomen met 84 stemmen, die van de heeren v. Went, v. d. Niet, Balken ende en Admiraal. De Voorz. had dit voorste] van B. en W. eerst z.h.s. laten aannemen. Toen echter de heer Meyer zijn voorstel hernieuwde, bracht dc Voorz. het voorstel van B. en W. als hebbende de verste strekking op nieuw in stemming, in de verwachting, dat daarmede het voorstel-Meyer van de baan zou zijn. Daardoor was de uitslag der stemming als hierboven. Echter, de raadsleden waren een an dere meening dan den Voorz. toegedaan en de heer Meyer bracht zijn voorstel op nieuw ter tafel. De Voorz. merkte hierna nog op, dat de heer Overmeer niet wettig was aangesteld, zoodat het voorstel, indien het aangeno men werd, eerst nog bekrachtigd moest worden door een besluit tot aanstelling.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4