W.E.Z. Je Leidsclie Couranl" Tweede Blad Vrijdag 7 Augustus 1925 UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. f Gemeenteraad. I Bijdrage kosten slootdemping Terweeweg. Ontslag onder wijzers bij huwelijk en leeftijd. t De sloot bij de z.g. Bazar. Gisteravond om 7 uur kwam de Raad Öezer gemeente in openbare vergadering bijeen .Voorzitter burgemeester J. G. M. y. Griethuijsen. Afwezig wegens ziekte de heer v. Eg- mond. Ka opening door den Voorz. doet deze voorlezing van de notulen der vorige ver- gatlering, welke ongewijzigd worden ge arresteerd. Onder ingekomen stukken is het jaar- yerslag over 1924 van bet abattoir. Het verslag van den keuringsdienst van [Waren wordt ter visie gelegd. Volgt thans aanbieding der gemeentere- ïrening over 1924, welke ter visie zal wor den gelegd en door een commissie van drie leden, bestaande uit de heeren Zand bergen, Schoonderwoerd en Uitenboogaard zal worden gecontroleerd. Bij de onderhandsche aanbesteding van grind en bazalt is de leverantie gegund aan den heer Wilbrink te Leiden als laag ste inschrijver. Eenige comptabiliteitsbesluiten worden Vervolgens goedgekeurd. Als punt 5 is aan de orde een aanvrage van het bestuur der Chr. H. B. S. om bij drage in de kosten voor de leerlingen uit Oegstgeest. Op advies van B. en W. wordt met alg et. besloten een bijdrage te verstrekken van 26.20 per leerling, in totaal voor 9 leerlingen 186. Volgt thans aanvrage om bijdrage in de kosten voer de slootdemping aan den Ter weeweg. B. en W. zijn, gezien den onhoudbar^n 'toestand van deze sloot, van meening, dat bij uitzondering een derde -gedeelte van de dempingskosten voor rekening der gemeente moet worden genomen. De Voorz. wijst nog op de ligging van genoemde sloot, welke fa in het hart der gemeente aan een verkeersweg. In stemming gebracht wordt het voor stel van B. en W. om de gemeente voor 1/3 in de kosten, welke in totaal bedragen 1996, te doen deelen, met algem. st. aangenomen. Vervolgens komt in behandeling een voorstel verordening ontslag onderwij zers bij huwelijk en leeftijd. De Voorz. brengt in herinnering de wetswijziging van 28 Mei 1.1.. waarbij aan de gemeentebesturen de bevoegdheid wordt verleend om aan onderwijzeressen, die vóór hun 45ste jaar in het huwelijk tre den en aan onderwijzers en onderwijzeres sen ,die hun 65ste jaar bereikt hebben ontslag te verleen en. Op advies van B. en W. wordt ook dit voorstel met algem. .st. aangenomen. Bij de behandeling van een subsidie aanvrage door de Oranjevereeniging voor de viering van het Koninginnefeest vraagt de heer Schoonderwoerd of niet als voor waarde kan gesteld worden, dat de voor dit feest benoodigde ingrediënten zooveel mogelijk worden gekocht in de gemeente Oegstgeest. De Voorz. antwoordt hierop, dal hij er van overtuigd is, dat de aan koop zooveel mogelijk binnen de gemeen te Oegstgeest geschiedt, hetgeen door den lieer Bakker beaamd wordt. De heer Üilenboogaard meent, dat men toch al moe' respecteeren wat dé Oranjevereeni ging bij cfergelijke gelegenheden tot stand •vee! te brengen en dat men, zoo er iets te jeclameeren valt, daarvoor het best zich jtan vervoegen bij het bestuur der bedoel- ie verceniging. Op voorstel van B. en W. wordt vervolgens met algem. st. besloten jen subsidie ad 300 te verleenen. Werder nog behandeld eenige reclames Schoolgeld. Bij de rondvraag wijst de heer Uiten boogaard nog eens op den onhoudbaren toestand van de sloot bij de Bazar. Spr. vraagt of op degenen, die deze sloot doen vervuilen geen dwang kan worden uitge oefend om haar te dempen, waarop de Voorz. antwoordt, dat het uitoefenen van dwang in casu zeer te betwijfelen valt. Spr. meent, dat de schuld ligt bij de eigenaars of huurders en dat dezen or voor dienen te zorgen. De gezondheids commissie is in dezen niet tot daden be voegd, doch kan slechts van advies die oen Hierna sluiting. VOORHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer Ge beente komt hedenavond te 8 uur bijeen. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3 Voorstel van B. en W. tot het con- verteeren van geldleeningen 4. Prae- advies van B. en W. op verzoek Geitenfok- rereeniging om subsidie. 5. Prae-advies op rerzoek L. Borst inzake loontoeslag. 0 Wij ziging begrooting dienst 1925. Herwonnen Levenskracht. De jaar- lijksche speldjesdag zal gehouden worden Zondag 23 Augustus. Wanneer er nog da mes zijn die zich willen beschikbaar stel len om dien dag met speldjes te loopen dan kunnen zij zich bij het bestuur opgeven Concert. Maandagavond gaf de Harmonie St. Cecilia een concert, in ver band mpt den verjaardag van H. M. de Ko ningin-Moeder. De gegeven nummers wer den vlug en net ten gehoore gebracht Jammer dat er zooveel afbreuk gedaan Sjordt aan de muziek, door allerlei onaan genaamheden, zooals, het verkeer langs den weg, de jeugd (enz.) Er is een drin gende behoefde aan een muziektent, dan komen er ook wel meer concerten, al zou de gemeente er de eerste stoot aan geven, door het verleenen van een flinke subsidie. De rest volgt wel. Donderdagavond con cert aan Café „Eigenzorg". Gemengde Berichten De zware brand te Echf. Dieven in de villa van den Direoteur. Naar de „Tel." verneemt, heeft de direc tie der N. V. Pannenfahriek „De Valk" te Echt, welke fabriek, zooals men weet, door brand geheel Is verwoest, besloten het geheele personeel, bestaande uit ruim 100 man, voorloopig allen hun gewone loonen uit te betalen. Gedurende Woensdag werd de thans verwoeste fabriek, welke op het gebied van pannenfabricatie tot de meest modern in gerichte en grootste van Europa behoorde, door honderden nieuwsgierigen bezocht. Ook oud-minister Buys de Beerenbrouok bekeek de verwoestingen De fabriek zal weder worden opgebouwd Tijdens den brand hebben dieven de naastgelegen villa van den directeur De Haas bekocht en hebben hier verschillende voorwerpen van waarde ontvreemd, ter wijl een hoeveelheid Delftsch aardewerk werd vernield. Brand fe Amsterdam. Gistermiddag te ongeveer nalf vijf, brak in de drukke Reguliers-Breestraat. in ner- ceel 37 te Amsterdam, een gewoon dubbel bovenhuis, brand uit. Werklieden waren er bezig de woning fe restaureeren. Vermoedelijk is een bran dende lucifer gevallen in een hoop krul len, in de beneden-achterkamer Daar is althans het eerste vuur gezien. De vlam men grenen snel om zich been. zoodat zij reeds vooruit sloegen, toen de brandweer arriveerde Met 3 stralen werd het vuur ceblnscht. Twee etages brandden uit. De beneden liggende sigarenwinkel van den beer Wessels kreeg belangrijke water schade. Het rij- en voetgangersverkeer was on geveer een uur gestremd. De trams liet men zooveel mogelijk passeeren. Het auto-ongeluk In Zwitserland. Omtrent het auto-ongeluk, waarvan dr. L. A. Rademaker, redacteur van het „Va derland". hef slachtoffer geworden is, mel den de Zwitserscbe bladen bet volgende: De auto was een oude huurauto uit Da vos. Ongeveer een half uur rijd ens voorbij Sus. on den Fluela-pas, is hij van een 4 meter hoogen muur gestort, wijl de rem plotseling weigerde. Alle vijf inzittenden werden door den schok eruit geworpen. Dr Rademaker, die op weg was naar liet Nationale Park. mevr. Cb. H. Costerus- Hoorr en haar 18-jarige zoon krocen ver schillende ernstige kwetsuren. Ook de chauffeur is ernstig gewond. Verdronken. Gistermiddag heeft de 21-jarige -T. T,., uit 's-Gravenhage zich bij het baden te Scheveningen te ver in zee gewaagd. Hij werd door den stroom meegetrokken en is verdronken. Eenigen tijd later spoelde het lijk aan Het werd naar het politie-bureau aan den Gevers Deynootweg overgebracht. Te Losser is gisteravond een twee jarig kind van den stratenmaker B. in een tobbe water gevallen en verdronken. Een iMarig aangenomen Duitsch Jongetje van de familie B. uit de Her manstraat te Groningen wordt vermist. Het had met een twee-jarig meisje ge speeld langs het water. De politie dregt in het Boterdiep. „Tel." Overreden en gedood. Gistermiddag is op den Singel bij den Heiligenweg te Amsterdam een vierjarig lind door een auto overreden. Het werd in het politiebureau binnengedragen. Eeni ge ©ogenblikken later gaf het den geest. De moeder was bij het ongeluk tegenwoordig. Zij had het juist aan het bëvolkingsbureau laten inschrijven voor het voorbereidend onderwijs. Ze keek bij het verlaten van dit gebouw even een papier in, dat ze had ont vangen. Op dat oogenblik ontsnapte het kind aan haar oplettendheid en gebeurde het ongeluk. Doodgetrapt Gisterenmiddag heeft de 4-jarlge H. D uit de Delfgouwstraat fe Botterdam, in die straat van een paard zoodanig een trap gekregen tegen het hoofd, dat het meisje in het ziekenhuis aan den Bergweg, waar heen het vervoerd was, aan de gevolgen is overleden. Door een locomotief gegrepen. Een luxe rijtuig met zes personen van de familie Verheggon uit Bnggenum is aan den bewaakten overweg aldaar, dien men echter had vergeten af te sluiten, door een losse locomotief van achteren gegrepen. De mevrouw, het dienstmeisje en een jon gen werden ernstig gewond. Het rijtuig werd vernield. Deksel van een machb e gesprongen In de Tielsche Machinefabriek is Woensdagmorgen een deksel van een ma chine tresprongen. Het kwam eerst tegen een drijfriem terecht, waarna de 15-jarige J. van Bekknm er door aan hot hoofd getroffen werd. Ernstig verwond is hij in het ziekenhuis „Bethesda" opgenomen. Uit een schommel qcvallen. Op de kermis te Middelburg is een 12- jarige jongen uit een luchtschommel geval len en met een schedelbreuk in het gast huis opgenomen, alwaar hij later is over leden. Bijtijds gered. Het 14-jarige meisje P F. uit 's-Gra venhage heeft zich gistermiddag bij het VALENCIA ANNANA8 j Naturel ia fijnste limonade LIMONADE GAZEUZE Alleen op Kroonilesoh. Je meeat zindelijke verpakking. W. A. ELSHOF&ZOON HAAKL,STRAAT - LEIDEN 2434 baden te Scheveningen te ver in zee ge waagd en werd door den stroom meege voerd. Zij werd door omstanders gered. De Gem. Geneosk. Dienst vervoerde het kind naar den Centralen Post ter obser vatie. Gistermiddag is de 4-jarige jongen P. K. uit 's-Gravenhage van oen golfbre ker te Scheveningen, waar hij aan het spelen was, in zee gevallen. De agent J. H. Osterop, die het ongeval zag, sprong hoewel hij zelf niet kon zwemmen, den jongen, die reeds onder water was geraakt na, en mocht het genoegen smaken, den knaap te redden en aan wal te brengen. Daarbij geraakte hij evenwel zelf in le vensgevaar, doch hij werd spoedig door een pleiziervaartuigje opgepikt. De jon gen kon met zijn moeder naar huis tcrug- keeren. Aanranding. Op de Buitenwatersloot te Del't werden twee vrouwen met minder goede bedoelin gen aangerand door eenige beschonken lotelingen uit Naaldwijk. De hoofddaders S en van der B zijn te Naaldwijk gearres teerd en Delft in arrest gesteld. Terecht. De zoon van den landbouwer E. te Ben- nekom, die vermist werd, is in de bosschen onder Wolfhezen dwalende teruggevonden. Hii schijnt zich een ongenoegen met zijn meisje wat sterk te hebben aangetrokken! Gesnapt. Het was den manufacturier H. te Kieuw- Ruinen opgevallen, dat er telkens iets uit zijn winkel werd vermist als A. P.. uit Eexterveenschekanaal, eenige inkoopen had gedaan. Toen gisterenmorgen P. weer eenige in koopen deed, ging een zoon van H. op den uitkijk staan. Toen H. zich even naar de kamer verwijderde, zag de zoon dat P. een bukskin broek wegnam en in zijn koffer stopte. Nadat P. het gekochte betaald had, gaf de zoon zijn vader van het gebeurde kennis, die onmiddellijk de politie waar schuwde. Het gelukte P. bij het station aan te houden. De gestolen broek was nog in zijn bezit en werd in beslag genomen en P. werd gearresteerd. Van de fiets In den boom. Te Zwijndrccht ontdekte een jongen een man, die op verdachte wijze zich uit de voeten maakte met een rijwiel. Hij waar schuwde de politie. Een agent zette den vluchtende na en deze, bemerkende dat hij achtervolgd werd, wierp het rijwiel terziide van den weg en vluchtte hpf land in. Een aantal jongens en de politie gin gen hem na en eerst na geruimen tijd ont dekte men den man in een boom. Lal er bleek dat de fiets te Hendrik-Ido- Ambacht was gestolen. De pensiongast-uitbreker. Een Duitscher had te Amsterdam zijn intrek genomen in een pension in de Hel- mershuurt, vertelt de Stand. Toen hij daar eenigen tijd gewoond had. bemerkte de pen sionhouder, die in verband met zijn werk zaamheden altijd laat op is, op een avond, dft zijn pensiongast erg onrustig was en lang na het middernachtelijk uur nog niet ter ruste was gegaan. Dit wekte bij hem wel eenige argwaan, doch alhoewel hij zich voornam, een oog in 't zeil te houden, viel hij toch in slaap. Doch 's nachts te ongeveer halfvier werd hij wakker, doordat hij iets zwaars hoorde vallen en dadelijk daarop hulpge roep vernam Even later werd er aan de huisbel gebeld en toen de pensionhouder de huisdeur opende, stond daar een poli tieagent, die, wijzende op een persoon op het trottoir, vroeg of hij dezen herkende. En de pensionhouder bemerkte toen, dat het zijn Duitsche pensiongast was, die met zijn koffers op de stoep stond. Wat was geschied? De pensiongast had blijkbaar een plan gemaakt om, zonder zijn rekening te betalen, uit bet pension te verdwijnen. Aan een touw had hij zijn kof fers uit het raam op het troftoir laten zak ken. doch blijkbaar toen zelf het evenwicht verloren en uit het raam op straat geval len was, waarbij hij terecht kwam op een glasscherm. waarvan hij twee ruiten ver brijzelde. Daardoor was de aandacht van den agent OP den Duitscher gevestigd, en had hij dezen voorzichtigheidshalve maar vastgehouden, tot hij de bewoners had ge wekt. De agent nam den pensiongast-uitbreker met zijn koffers mede naar het politie bureau en den volgendon morgen werden daar. in tegenwoordigheid van den pen sionhouder, de koffers uitgepakt, om te constateeren of de Duitscher zich misschien ook goederen van den pensionhouder had toegeëigend. Dit bleek niet het geval te zijn en er was dus geen grond voor een strafrechterlijke vervolging. Wat de niet- betaalde pensiongelden betreft, die moest de pensionhouder natuurlijk volgens civiel- rechterlijken weg trachten te krijgen. Dus werd de Duitscher weer op vriie voeten gesteld, doch lc pensionhouder, die blijk baar niet veel zin in een civielrechterlijke actie had, wachtte» hem met zijn koffers buiten het bureau op en toen zijn pension- past verscheen, zeide hij, dat deze met hem naar het pension moest gaan. Wat de Duit se! •t deed. Toen zij thuis waren gekomen en de Duit selvr zijn koffers had neergezet in af- v!)Mut van wat er nu verder zou gebeu ren, zeide de pensionhouder, dat hij nu boe eor.'.cr hoe liover het huis verlaten kon, zonder zijn koffers on dat bij deze te rug kon krijgon, wanneer de achterstallige pensiongelden en de schadevergoeding voor de gebroken ruiten zouden zijn be taald. 's Middags reeds kwam de Duitscher zijn schuld voldoen en vertrok toen mot zijn koffors. Onbevoegd uitoefenen der veeartsenij kunde. Door den gemeenteveldwachter te Lange Ruigenheide is proces-verbaal opgemaakt tegen W. T. te W a a r d e r wegens het onbevoegd uitoefenen der veeartsenijkun de. Eenige werktuigen werden in beslag genomen. Gewetensgeld. De burgemeester van Amsterdam deelt mede, dat per Giro ontvangen is een be drag van zesduizend gulden, wolk bedrag door een onbekende is toegezonden aan den ontvanger der directe belastingen, le kan toor aldaar, wegens gewetensgeld. Voorts maakt de burgemeester bekend, dat ontvangen is een bedrag van 498.15, welk bedrag onder letters N. O. van een onbekende is ingekomen bij den hoofdin specteur der directe belastingen aldaar, wegens te weinig betaalde gemeentelijke inkomstenbelasting. Waarschuwing. De Commissaris van Politie te Zand- voort waarschuwt ieder geen goederen af te g-von aan of handelsrelaties aan le knoo- met Johan de Schaaf, geboren te Am sterdam 17 Maart 1899, van beroep koop man, laatst wonende Vecbtstraat 26 te Am sterdam, en met Matthijs Wolf, geboren te 's-Gravenhage, 18 Juni 1880, handels agent, laatst wonende te Amsterdam, Moerhuizenstraat 4, welke personen thans beiden woonachtig ziin aan het adres Bou levard de Savoys 15, te Zandvoort, alvo rens inlichtingen bij hem. Commissaris van Politie, te hebben ingewonnen. De Koningin bezoekt haar petekind. Te Bunschoten is in den watersnood nacht van 1910 een kind geboren, dat aangegeven is als Aartje Vedder. welke voornaam eenige jaren later is veranderd in „Wilhelmina". Dit kind heeft de bij zondere aandacht van H. M. do Koningin en ontvangt dan ook nu en dan kleine ge schenken van Hare Maiesteit. Verleden week. aldus meldt het „Utrechtsrh Dag blad" kwam H M. met de Prinses per auto van Soestdijk naar Bunschoten tot den ingang van het dorp. Beiden bestegen daarna hun rijwiel en onderweg vroeg H M. aan een kind, waar de Wed Vedder woonde met haar dochtertje ..Wilhelmi na". O, dat is mijn moeder juffrouw, ant- woorde het kind en zij zeide meteen waar moeder woonde. H. M. bracht met Prinses Juliana een bezoek bij de Wed Vedder en informeerde met veel belangstelling naar hetgezin en naar Wilhelmina, die thans 9 jaar is. Eenige oogenhlikken later kwam het kind thuis en H. M. gaf de kleine een hand, waarna het meisje voor H. M. een school versje op zeide en een psalmvers. H. M. was zeer met de kleine ingenomen en nam met een handdruk afscheid van moeder, dochters en Wilhelmina. Wilhelmina ontving van H M een grooten kaatsbal in net, waarbij H. M. haar den raad gaf er in de vacantia maar prettig mede te spelen. Autotochten Den HaagVolendam. Naar het Internationaal Verkeersbureau te Den Haag ons mededeelt, zal het met ingang van Zaterdag 8 Augustus as een aulo-omnibusdienst openen op Volendam. De bussen vertrekken iederen Dinsdag, Zaterdag en Zondag v m. 10 uur en nemen de volgende route: Scheveningen, T.eiden, Haarlem, Amsterdam, Volendam. In Vo lendam wordt geluncht. Hierna wordt het eiland Marken bezocht. De terugreis gaat over Zaandam en Amsterdam weer naar Den Haag. Honderd-en-twee jaar. De weduwe Grietje van Heerewaarden te Leeuwarden is gisteren 102 jaar gewor den. Het gemeentebestuur heeft haar bloe men aangeboden en voegde er een „enve loppe met inhoud" bij- Des avonds is haar door 'et rauzi'-kkorps „Concordia" een serenade gebracht. 102-jarige overleden. Gisteren overleed te Zaandam op 102- jarigen leeftijd mevr. wed. M. Knerf-Rot, de oudste inwoonster der gemeente. Buitenl. Berichten Zware onweders In Joego-SlavIS. Tijdens een heftig onweer in Joegoslavië werden verschillende hofsteden door don bliksem getroffen en In de asch gelegd. Een groote staalgieterij aan de Save Is eveneens door brand verwoest De schade wordt op verscheidene millioen dinar ge raamd. Auto-ongeluk In Egypte. Op den weg van Cairo naar Mansoera is een auto in den Nijl geraakt. Vier van de zes inzittenden verdronken. Trein In Bolgl8 door brand vernield. Op de lijn BrusselNamen heeft gister nacht ©en ernstig spoorwegongeluk plaats gehad. Een ledige trein was van Brussel naar Arion vertrokken, om vandaar solda ten te halen, die naar Brussel terugkeer den. Door het breken eener koppeling liep een deel van den trein met de eenmaal ver kregen snelheid op de stoppende voorste wagens en verplettordo deze letterlijk. De trein derailleerde daardoor, terwijl de gas- reservoirs ontploften, waardoor brand uit- bra k. Van den trein zijn slechts puinhoopen overgebleven Een remmer werd gedood; het overige treinpersoneel slaagde er in i;it den trein te springen en aldus san den dood te ontkomen. De verbinding over deze lijn tuascbon Brussel en Kamen is verbro- UIT DB RADIO-WKAEL& Wat ar vanavond hoor en U 4.30 Londgn 865 M. Concert. 4.35 Hamburg 895 M. Kwartet 5.20 Londen 865 M. Dansmuziek, Manchester 875 M. Concert. MUnoheil 485 M. Gramophoonplaten. 5.30 Hilversum 1050 M. Vóór-avondU concert. 6.20 Berlijn 500 M. Conoert. HanU burg 395 M. Concert. j 7.20 München 485 M. Populair oonoeri 7.50 Manchester 375 M. en Cardiff 85Ö M ..The Messiah", waarna ooncert. 8.15 Hilversum 1050 M. Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Sym- phonie-concert. Het Residentie-orkest on der leiding van Prof. Georg SchneevoigL Programma: Svmphonie cfe-moll (GustaV Mahler). 1. Teil. a. Trauermarsch (In ge- messenem Sohritt-Strang Wie ©in Kon- dukt.) b Stiirnrfsch bewegt, mif grossier Vehemenz 2. Teil. Scherzo (KrRftig. nicht zn schnell). 3 Teil. a. Adagletto. b. Rondo- Finalo. 8.20 T onden 365 M. en Bavonfry 1600 M. Rond de stations. Rirmlncham 475 M Concert. Bournemouth 385 M. Con cert en zang. Newcastle 400 M. Zang aü Torsrhe muziek. Bildt 1100 M Weerbericht. Ri'dt 100 Af Weerbericht. 8.50 Rerliin 500 M. .Tohann Rfrausz- avond. Frankfurt 470 M. Zang en voordr. Hamburg 395 M. „Slagsief* Noderdulfsch drama, waarna dansmuziek. Mflnchen -185 M. Kamermuziek. - Miinster 410 M Concert. Ziirich 515 M Zwitserscbe liederen 9 05 Radio-Paria 1750 M Concert 9.70 Tonden 365 M en Daventrv 1600 M. An Hour of Russian Music. Medewer kers: Helen de Frev (Russian Soprano). Fdward Mitchell (Solo Pianoforte). VIa- dimoff's Balalaika Orchestra. The Orchestra: ..Tn a Pine Forest Stood a Riderless Horse" (Lyric Folk Song) ,.T'm Sitting on a Stone" (Humorous Folk Song). „Dreams" (Valse) „Bareenia" (Feik Dance.) Helen de Frey: „L'Horizon s'óteint" (Rimskv-Korsakov). ..Moment Terrible", ,.An Rale" (Tchaikovsky). Erward Mitahell: Funeral March from On 21 (Tchaikovsky) ..Marionettes" from ..Mosaics" (Stcherbntcheff) Prelude in from Op 63 (Arensky), Helen dc Frev: ..The Snowdrop", .Ber ceuse". (Gretchaninov) „Oh. Maiden Fair" „The Answer" (Bachmaninov). Edwnrd Mitchell- Idvl! from On 11 (LianounofO Melody from Op. 3 (Rach- maninov) Prelude in B Minor, from Op. 11 (Scriabin). The Orchestra: „Pava" (Maiden's Dan ce) (Fomeen) Sprenado (Abt) „Tn the Church" (Tchaikovsky) „Oinsv Revels" (Selection of Ginsy Songs, Vladimoff). 10.20 Time Signal. Weather Forecast. Local News. 10.35 Sones and Tales from Many Tands bv Cedar Paul: „Sheen-Shearing Song from Somerset". „A Midsummer Carol ..Sin Mo Run" (a Jacobite Love Song.) „The Seal Woman ..Seventeenth Oenturv Lament." Three Lulabies: Greek: Mermaid's: Trish. „The Leprechaun nnd the Fairy Purse." Two Breton Son^s: Outck March; A Canticle. ,.A Seagull Sin^s to Her Chicks." „Herdsman Nicht". 9.35 Rome 425 M. Vocaal en instru mentaal concert ken; do treinen moesten worden omgo- legd. Een oplichter in Berlijnsche adellijke kringen. De Berlijnsche rechtbank veroordeelde gisteren een zonderlingen oplichter tot l jaar en 3 maanden gevangenisstraf. De veroordeelde is een zekere Sigismund Gold- faden, die eerst te Weenen de gelukkige bezitter van een groote renstal was ca daarna in Tsjecho-SIowakije bij den ouden Oosterijkschen adel hoog aangeschreven stond en daar voor den rijksten Tsjecho- slovaak doorging. Zijn noodlot achtervolgde hem te Rerliin Hii zocht en vond aansluiting bij do oude hofkringen in Potsdam. Graven en baron nen vertrouwden hem hun oude familie* sieraden toe, om die in het buitenland voor hen te verzilveren. Goldfaden verzilverde ze echter te Berlijn. Voor het geld, dat hll op deze wijze verkreeg, huurde hij een vleugel van eon hotel nan ïïntor den Lin den. Verder kocht hij zich 300 zijden over- hemdon en bestelde nieuwe costuums per dozijn tegelijk. Wtonmchappelijko Berichte» Een praehistorische vondst Nabij Dorten (in Westfalen) zijn hij baggerwerk in het Lippo-dal twee fossiel# ïnenschenRchedels gevonden. Door deskundigen worden zij wegen# do vlakke voorhoofdsvorming en ander# kenteckenon van primitiove. ontwikkeling voor schedels van pro-historischo men* schen gehouden, die in het begin dor laatste ijsperiode geleefd hebben. LUCHTVAART. Vlugge overtocht Naar „Het Vad." verneemt heeft gis teren het Pandervliegtuig, dat deelnam aan de wedstrijden van de Royal Aero Club op het vliegveld te Lympno, den overtocht van Lympne naar Rotterdam afgelegd In 2 uur 37 min. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken J. Baretta, architect-aannemer te W o e t* den; cur. mr. C. den Bestcu te Utrecht.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3