Firma i. P. DRIESSEN SPORT EN W C Y ATHLETIEK. DE BELGIE—HOLLAND WEDSTRIJDEN. Nederland wint met 66/2 tegen 5914 punt. Paulen gestart. Te Antwerpen zijn gisteren op tiet Beer- ichottorrein de interland atletiekwedstrij den tusschen België en Holland gehouden. Ook Paulen, die door de N.A.U. was ge- ichqrst heeft aan de wedstrijden deelgeno men onder voorwaarde, dat hij heden (Maandag) avond te Utrecht of Amster dam voor de bevoegde commissie van de Nederlandsche Athletiek Unie zou verschij nen. Over de wedstrijden in Antwerpen ont- Jeenon we aan „de Courant" volgend ver slag: De verschillende prestaties, die gister middag verricht werden, zijn niet buiten gewoon te noemen. Wel is waar werd er fraai en strijd geleverd op de nummers 100 M400 M., 800 M., en 1500 M., doch geen enkele recordverbetering is te melden. Zooals te voorzien was, loonde Holland rich de meerdere in de nummers 100, 400 en 800 M. hardloopen, speerwerpen, ver springen en hoogspringen; daarentegen boekte België overwinningen op de lange afstandnummers (1500 en 5000 M pols- Btokspringen en 110 M. hindernis. De estafette 4 maal 100 M. bracht een fraaie zege voor Holland, die reeds be vochten was, voordat Brochart in de laatste 100 M. een spier scheurde en dientenge volge opgaf. Zooals wij reeds meldden, had het N. A. U.-bestuur op het laatste oogenblik de achorsmg van Paulen opgeheven, zoodat thans deze athleet op 400 en 800 M. voor Holland kon uitkomen. Zijn overwinningen op deze nummers hebben ten slotte den doorslag gegeven, 't Zou dan ook in het ge heel niet onmogelijk zijn geweest wa3 -Paulen niet gestart dat België in dat geval een 62146114 overwinning zou hebben behaald. Thans echter wisten de Hollanders mof, 6614 tegen 57Vi punt te zegevieren. De prestaties van den Haar lemmer waren zeer fraai, waartegenover echter staat, dat zijn optreden op bet wed strijdterrein wel eens te wenschen overliet In tegenstelling met dat zijner» overige ïandgenooten. De organisatie der wedstrijden was goed. hoewel voor verbetering vatbaar. Zoo wa.- ren de mededeelingen aan het publiek ecliaarsch, zoodat het voor oningewijden moeilijk was de verschillende kampen te volgen. De uitslagen luiden: IOO M.: 1. v. d. Berghe (H.) 11 sec.; *2. Brochart (B.) Vi M.; 3. Broos (H.) 1 M 4. Moetbeek (B.) 2 M Een prachtige start v. d. Berghe neemt dadelijk de leiding om deze niet meer af te staan, hoewel Bro chart nog een wanhopige poging onder neemt de Hollander te passeeren. Polsstokspringen: 1. Powell (B.) 3.50 M.: 2 Bunia (H.) 3.25 M. Een onbetwistte zege voor Powell, die zeker beter kan. 400 M. 1. Paulen (H.) 50 4 sec.; 2. Pee- ters (B) op 4 M., 52 2; 3. -Coenjaerts (B.) op 1 M.; 4. Kat (H.) gevallen. Een fraa;e start. Paulen, die de b'nnenbaanhoudt, maakt een prachtigen indruk. Wel is waar zijn alle 1oppers bij het uitkomen van de laatste bocht nog bijeen, doch-de Hollan der wint in den eindspurt gemakkelijk. Voor de overige drie plaatsen wei;d een harden strijd gevoerd. Kat kwam op 4 M voor de finish te vallen. 1500 M.: 1. Fourneau (B.) 4.16.1/10: 2. v. Achten (B.) 10 c.M.: 3 Oostermeyer (H.) op 30 M.; 4. Zeegers (H.) ver. In dit num mer werd Bolteveel dus door Oostermeyer vervangen. Na den start gaan de Belgen aan het hoofd; een poging der Hollanders om de leiding over. te nemen, wordt afge slagen. Zeegers moet dan lossen, Ooster meyer blijft aanvankelijk bij, doch wan- Seer de Belgen in de laatste ronde gaan spurten, kan ook hij het tempo niet vol gen Er ontwikkelt zich verder een Home- h'schen strijd tusschen de beide Belgen, welke ten slotte door Fourneau in den eindspurt met 10 cM. verschil wordt "ge- wonnen.- Hoogspringen: 1. Thesingh (H 1.75 M.: 2. Henault (B.) 1.75 M. (na overspringen); 8. Buhrmann (H.) 1.70 M. na overspringen met 4 Hoel (B.) 1.70 M. Kogelstooten: 1. T. Dolaender (B.) 1188 H 2. S elm an (H.) 11.88 M. (na overwer- pen); 3. Baudry (B.) 1134M.; 4. Ev.-ker (5.) 11.05 M. De Hollanders schijnen de internationale regels niet fe kennen, zoodat de eerste worpen ongeldig worden ver klaard, hetgeen hevige protesten uitlokt, colman verlaat zelfs het terrein, doch komt later weer terug. 5000 M.: 1. Degrande (B 16.36 2/5; 2. Klaase (H.) op 10 M 3. Du'laart (H.) op 150 M.: 4. Alavoine (B.) op 300 M. De Bel- jen nemen de leiding, en reeds in de iwee- de ronde blijft Dullaart achter. Klaase houdt echter moedig stand en volgt zijn tegenstander als een schaduw. Na zeven ronden verscherpt Degrande het tempo, Waarvan Alavoine het eerste slachtoffer Wordt,, doch iets verder moet ook Klaase achterblijven. Dullaart ziet dan zijn kans jchoon Alavoine in te halen; wel tracht de Belg hem te weerstaan, hetgeen deze laat je echter mislukt. Twee ronden voor het «inde doet Klaase nog oen krachtige po king om op Degrande in te loopen, doch hij heeft te veel van zijn krachten gevergd eindigt als tweede met 10 M. achter band op den overwinnaar. Discuswerpen: 1. Boudry (B.) 36.60 M.; Carlier (B.) 35.90 M.: 3. Selman (H.) M-15 M.; 4. Eysker (H.) 32.40 M. Een regenbui komt dan even zoowel bhleten als officials hinderen. 110 M. hindernis: 1. Powell (B.) 17 sec .••Spel (H.) 1 M.; 8. Kaan (H.) n. g. Smet Eerst drie valsche starts; na het vier- te schot nemen de Belgen do leiding. Hoe- *®1 Powell zijn spikes verliest, blijkt dit jteor hem geen beletsel om in goeden stijl winnen. De Hollanders Heven a an van- Wijk bijeen, doch Smet houdt na de laat ste hindernis in en wordt ten slotte niet geplaatst, daar hij in totaal vier hinder-* nissen omwierp. 800 M.: 1. Paulen (H.) 2 min. 4 sec.; 2. Vandewee (B.) 6 M.; 3. Bollen (H.) 5 M.; 4. Wynanls (B.) gevallen. Paulen neemt de leiding; de Hollanders loopen zij aan zij, zoodat de Belgen niet kunnen passee ren. Ten slotte gelukt het toch aan Wy- nants onze Ïandgenooten voorbij te gaan, terwijl Vandewee zijn landgenoot blijft volgen. B:j het uitkomen van de laatste bocht komt Paulen echter weer naar voren en verzeker) zich van de overwinning. Tij dens den eindspurt zou Belten Wynanls met den arm geraakt hebben, welke laatste dan ook 10 M. voor de f'nish komt te val len. Een protest van den Belg, ondersteund door den bncli(commissaris, brengt echter geen wijziging. Verspringen: 1. Boot (H.) 7.01 M.; 2. De Boor (H.) 6.98 M 3 Lefcbre (B.) 6.87 M 4. Delae! (B 6.28 M. De prestatie van den Belg Lefèbre staat gelijk met het nationale record. Speerwerpen: 1. Schild (H.) 50.49 M 2. Knol (HA 4B52 M 3 Haumann (B.) 48 03 M 4 Etienno (B.) 45 77 M. 4 X 100 M. estafette: 1. Holland (Boot, Lamp. Broos en v. d. Berghe) in 43X sec.; n.g. België (Langraedt. Cocquit, Moetbeek en Brochart). Een fraaie race van de Hol landers. Boot nam na den start op Lang raedt, een paar meters voorsprong, welke behouden blijft, ondanks verwoede pog'n- gen der Belgen om den achterstand in te halen. Op 50 M. van de finish scheurt Broeharf een spier en moet opgeven. En terwijl in hel Holalndsehe kamp een juich kreet opgaat, daar de overwinning een feit is geworden, loopen de Belgen op hun landgenoot Brochart toe om dezen te hel pen. Zijn blessuur Heek van zulk een ern- stigen aard, dat. hij dit jaar zeker niet meer zal kunnen starten. Zoo won Holland met 66togen 5914 punt. LAWNTENNIS. Veteranen-wedstrijden te Noordwijk. Te Noordwijk zijn Zaterdagmorgén als een voorproefje van de groote internatio nale- tennisweek, die wij in Noordwijk te gemoet gaan, de Veteranen-wedstrijden begonnen. De uitslagen van den eersten dag luiden: Enkelspel le ronde: W. Bouman sl. H. Vrjesendorp 62, 75; mr. G. van Haef ten sl. C. J. Damme 46, 63, 97; ir M. H. Damme sl. T. Schroevers 64, 7 5; R. Verspyck sl. H. Wurfbain 63, 64 2e ronde: R. Verspyck sl, ir. M. H. Dam me 6—4, 1—6, 6—2. Dubbelspel le ronde: M. H. Damme en G. J. Damme sl. T. Schoevers en W. Wurfbain 86, 108, 62; mr. G. van Haeften en W. Bouman sl. H. Vriesendorp en R. Verspyck 46, 62, 63. De uitslagen van gisteren luiden: Enkelspel. Halve beslissing: R. Ver spyck sl. ir. M. H. Damme 46, 62, 6 3: W. Bonman sl. mr. G. van Haeften 61 6—4. Beslissing: W. Bouman sl. R. Ver spyck 61, 63. Dubbelspel. Beslissing: mr. G. van Haef ten en W. Bouman sl. ir. M. H. Damme en G. J'. Damme 61, 64. ZWEMMEN. HOLLAND—BELGIë. Holland wint de landen-estafette. België den waterpolo-wedstrijd. (Van onzen specialen verslaggever). Gisteren had de landenwedslrijd Hol landBelgië in de zweminrichting aan den Vossegatschen dijk te Utrecht plaats. Het internationaal karakter dezer wed- strijdea bestond in bet 4 X 200 M. landen- estafdtte-nummer en den waterpolo-wed strijd. Weei^ is *t de Hollanders niet mogen gelukken de reeds overwinningen der Bel gen te breken. Met 54 bleven deze laat- elen in de meerderheid. Een troost, zij 't missch'en een wat schrale troost, was de keurige Hollandsche overwinning in de 4 X 200 M. estafette. Dank zij zonnig weer tegen het aan- vangsuur, was de beschikbare plaatsruimte vrijwel geheel bezet toen de Verschillende zwemwedstrijden, die aan „de wedstrijd" voorafgingen, een aanvang namen. Gez gn het feit, dat de beste Nederland- sche zwemmers uifgenoodigd waren, was het natuurlijk een lust de opeenvolgende nummers te volgen. Het kampioenschap 200 M. vrije slag werd veroverd door Mej. Baron (O.D.Z.) in 3 min. 3 2/5 sec., waartegenover Mej. Vierdag (A.Z. en P.C.) een tijd stelde van 3 min. 8 sec. Toen de 4 X 200 M. estafette Nederland België, een prachtigen strijd. Voor Hol land kwamen u:t M. v. d. Kolk (Zwarte Water), J. Kohier (IJY O. Hoogesteyn (A.Z.) en J. v. Silfhout (IJ). Voor België startten A Boone, Coppie- lers, v. Schelle en Malisait. Van der Kolk nam met zijn langen krach- tigen slag 'n voorsprong, die door Kohier nog met een paar meter vergroot werd. v. Schelle haalde echter Hoogesteyn in, waar door v. Silfhout met een naar meter achter stand vertrok. Een formidabele spurt, alsof hij 25 M. ging zwemmen, deed Silfhout echter Malisait direct inhalen, waarna h'j met rustiger slag zijn voorsprong meer en meer vergrootte. Wel probeerde de Belg een paar maal te spurten, maar 't hielp niet en onbedreigd won Holland dit num mer in 10 min. 57 sec België maalde een tijd van 11 min. 8 sec. De overige uitslagen der zwemwedstrij den luiden: 50 Meter borstzwemmen voor aspirant leden van Vereeniging, aangesloten bij den Ned Zwembond: 1. S. v. d. Meer (D. W. R.), 82 1/5 seo.; 2. J. ter Heege (D J. K.), 34 1/5 sec.; 3. J. Lieshout (U.Z.C.), 84 $/5 sec. 200 meter schoolslag: De deelnemer W. Bank, van A.Z., die een tijd maakte van 3 min. 14 sec., werd gediskwalificeerd wegens het met één band keeren. Verder waren de uitslagen: 1. R. Wijss (Het Y) 8 min. 5 2/10 sec.: 2. D. de Man (U.Z.G.) 8 min. 15 sec.; 8. Korpershoek (Maas) 8 min. 16 sec. 4 maal 60 meier wisselslag-estafette. De eerste vijftig meter rug, blijven de deelne mers vrijwel gelijk. De tweede baan, bórst- zwemmen, gaat ook gelijk op. Pas in de derde, bij bet zij-zwemmen, komt er tee- kening in den strijd. De deelnemers van Het Y waren vooral bij het starten zeer goed. Jammer, dat ze werden gediskwali ficeerd. Daardoor werd de uitslag: 1. A.Z 2 min. 26 1/5 sec.: 2. Ü.Z.C. 2 min. 30 sec.: 3. Maas 2 min. 82 sec. 100 meter rugzwemmen. Een mooi num- mpr, waarin A. J. van Wilgenburg van A.Z. nummer 1 werd met een tijd van 1 min. 22 4/5 sec.: 2. P. van Senus van Maas, 1 min. 29 4/5-sec.; 8. G. Weber van Het Y, 1 min. 81 sec. 5 maal 50 meter estafette. Van de vijf ingeschreven verenigingen was Dolfijn niet opgekomen. 1. Het Y 2 min. 37 1/5 sec.: 2. U.Z.G. 2 min. 44 sec.; 3. D. J. K 2 min. 45 4/5 sec. 100 meter borstzwemmen: 1. J. G. J. Pronk (Dolfijn) 1 min. 10 3/5 see 2. R. Wyss (Het Y) 1 min. 11 sec.: 3. J. G. van Leeuwen (U. Z. C.) 1 min. 16 4/5 sec. Schoouspringen. Door de dames G. Klapwijk, M.'Braun en M. Baron, en de heeren F. Mctfe, H. C. Hemsing en H. Lot gering werd een goed geslaagde demon stratie sclioonspringen gegeven, wat zeer in den smaak viel van het publiek. HollandBelgië 4—5. De ploegen stelden zich als volgt op: België. A. Durant P. Gailly B. Bauwens, A. Fleurix J. Cluds P. Dewin P.' Vermetten W. Bokhoven D. IJselsteijn v. d. Velde Jr. A. v Senus J. den Boer F. Müller K. Struys Holland. Scheidrcchter ,\s de Engelschman: St. John Slyer. Na de uitworp heeft Nederland de bal. Bokhoven plaats de bal zeer onoordeelkun dig achterwaarts naar IJselstein, waar Bauwens de ba! onderschept en opzwemt. Na een vergeefsch schot en eenige strubbe lingen voor 't doel schiet Bauwens on houdbaar in. Vlak daarop kriW Dewin een strafworp te nemen en 't is 20 voor België. De Hollanders pakken nu beter aan en als IJselstein een vrije worp te nemen.' krijgt, plaats hij naar Bokhoven, die met een venijnig schot doelpunt 21. Be de partijen schieten nu oeniea malen zonder resultaat waarna IJselstein een strafworp te nemen krijgt en de stand gelijk is. De vreugde is echter van korten duur, daar Dewin de derde strafworp van den wedstrijd benutte en met 32 voor België de rust ingaat. Was voor de -rust België iets in de meerderheid, erna is 't Holland, dat een weinig domineert. Vermetten moet het water uit, dat Hol landsche aanval mislukt door overschieten van v. Senus en falen van Bokhoven, de bal komt bij Dewin, die weer een straf worp te nemen krijgt (42). IJselstein hééft dan pech als een prach tig schot tegen de lat ketst, en Dewin maakt uit een aangegeven vrijo bal o£ voortreffelijke wijze België's vijfde doel punt. Van toen afaan valt Holland steeds aan. Van Senus speelt als 4e man voor. Twee corners op 't Belgische doe). Uil de tweede maakt IJselstein het derde Hollandsche doelpunt. Weer vallen de Hollanders aan en weer is 't uit een strafworp, dat IJsel stein er een doelpunt aan toevoegd. Direct weer een Hollandsche aanval, maar de tijd is te kort en België wint met Een gelijk spel had de krachtsverhou ding beter weergegeven. Waren de Belgen beter in 't plaatsen van de bal, de Hollanders schoten beter, en hadden meer persoonlijke baltechniek. Bauwens bij de Belgen en Van Senus bij. de Hollanders waren de beste spelers. Het afnemen van Van Senus, het opdringen naar voren, waardoor de Belgen meest slechts qjet twee man konden voorspelen, was uitmuntend. Als zijn plaatsen nu nog wat zuiverder wordt, evenals zijn schot, zal zijn spel niets meer te wenschen over laten. IJselstein heeft bewezen de aangewezen Ncderlandsche mid-voor te zijn. Dat hij niet steeds zijn gewone Bpel kon spelen, was behalve aan 't goede spel van zijn tegenstanders, ook te wijten aan 't on zuivere plaatsen van zijn medespelers. Bokhoven heeft goede dineen gedaan, maar ook slechte. Hij handelt te lang zaam en vaak te ondoordacht, v d. Velde was matig en niet beweeglik genoeg. Müller was vooral na de rust goed, terwijl captain de Boor zich voor de rust ver keerd opstelde en eerst in de tweede helft op volle kracht speelde. Struys was goed. Behalve door vervanging, van v. d. Velde door v. Silfhout, zal opstelling van een' heter zevental wel niet mogelijk zijn. 't Was een' eervolle nederlaag. Nieuw wereldrecord. Zaterdag heeft John Weissmuller te Spatie (Washington) de 100 yards ge zwommen in 502/5.sec., waarmee hij zijn eigen record (Boedapest, 24 Aug. 1924) met twee volle seconden verbeterd heeft. ZEILEN. De wedstrijden van de Koninklijke. Gisteren werden op het Builen-IJ en de Zuiderzee de internationale zeilwedstrijden der K. N. Z. en R. Vereeniging gehouden. De belangrijkste wedstrijd was ook nu weer die der 6 Meterklasse, waaraan weer zeven jachten deelnamen. De strijd werd een succes voor de „Saenden", die als eer ste aankwam, doch een teleurstelling bad Ingezonden Mededeeling HUIS VAN VERTROUWEN BOTERMARKT 2 - LEIDEN Sportbekers Medailles etc. 1967 VRAAGT CATALOGUS - PRIJSCOURANT opnieuw de „Prinses Juliana", die als derde eindigde en thans reeds voor de derde maal na zijn verkiezing van Hol land in de wedstrijden om den One Ton Cup te vertegenwoordigen, heeft gefaald. De voornaamste uitslagen lulden: Zeilwedstrijden op het Buiten Y. 12 voetsjollen: wissolprijs zilveren beker K.N.Z &R.V., 1. „Marietje" (W. de Vries Lent6ch) in 1 uur 16 min. -38 sec.: 2. „Puck" (K. L. Putters Göbel) in 1 uur 17 min. 16 sec.: 3. „Windewiek" (H. C. M. HesTenfeld) in 1 uur 18 min. 6 sec.: 4. „Boreas" (S. de Wit) in 1 uur 18 min. 55 sec. Vrijbuiterklasse: 1. „Sonoy" (C. Huis ken) in 2 uur 36 min. 21.sec.: 2. „Dirk Duyvel" (J. F. Deenik) in 2 uur 37 min. 11 sec.; 8. „Paul Jones" (A. J. Markx Jr., Alphen a. d. Rijn) in 2 uur 88 min. 49 sec. Vier jachten gaven den strijd op. Zeilwedstrijden op de Zuiderzee. Handicapklasse B en 75 M.2 kruiser- klasse (Zuiderzeeprijs): 1. „Helene" (A. E. Dudok van Heel) in 1 uur 23 min. 21 sec.: 2. „Stormvogel" (J. G. Both) in 1 uur 23 min. 53 sec.: 3. „K. G. Gompaen" (P. Schoen Pzn.) in 1 uut 24 min. 36 sec. Boude- en Platbodemjachten: 1. „Brede- rodo" (J. Th Boelen) in 1 uur 46 min. 5 sec.; 2. „Holland" (C. Diederik Azn.) in 1 uur 49 min. 55 sec. Handicapklasse. G en 60 M.2 kruiser klasse: 1. „Noordster" (G. Doek sen) in 1 uur 39 min. 13 sec.: 2. „Wilhelmina" (J. H. M. Lefebre) in 1 uur 39 min. 19 sec. 6 Meterklasse (Ned. Roeibondprijs en „Halve Maen"-prijs): 1. „Saenden" (Syn dicaat Saenden, stuurman W. Schouten) in 1 uur 36 min. 40 sec.: 2. „Hollands Hope" (stuurman Hoffmann Jr.) in 1 uur 37 min. 30 sec.: 3. „Prinses. Juliana" (stuurman Hibma) in 1 uur 38 min. 11 sec 45 M.2 Kruiserklasse (MohTprijs en „Van *Speyk's mast"): 1. „Jazz Band" (H. Fridt, Antwerpen) in 1 uur 36 min. 56 sec. 2. „Kemphaan" (H. J. Pluygers) in 1 uur 37 min. 5 sec. Handicapklasse D: 1. „Ekenier" (J. Reincke) in 1 uur 36 min. 56 sec.: 2. „Nar- mada" (H. H. Tieleman, Leiden) in 1 uur 37 min. 37 sec. Regenboogklasse: 1. „Brasem" (Oskar Nathan) in 1 uur 51 min. 51 sec.: 2. „Me teoor" (W. H. Staverman) in 1 uur 53 min. 28 sec. WIELRENNEN. Leidschc Ren- en Toerisivereen. „Swift". De betrouwbaarheidsrit over 66 K.M., welke gisteren verreden zou worden is uit gesteld wegens hpt 6lechte weer tot Don derdag a.s. Van de Rijswijksche baan. De wedstrijden die gistermiddag op de Rijswijksche wielerbaan zouden worden gehouden zijn ten gevolge van den regen definitief afgelast. In verband niet de wereldkampioenschap xpen zullen de eerstvolgende wedstrijden op 30 Aug. a.s. worden verreden. Dan zal o.m. een wedstrijd achter groote motoren over 100 K.M. worden gehouden, waaraan Dickonfman, Leddy, Toricelli en Snoek zullen deelnemen. Om het gouden Miss Bianche-wiel. Zondag 9 Aug. zal op de Rotterdamsehe Wielerbaan de wedstrijd verreden worden dm het Gouden Miss Blanche Wiel, uitge loofd door de Vittoria Egyptian Cigarette Company. In deze wedstrijden, die door de Rotterdamsehe stayers Derby, genoemd worden, rijden bij den wedstrijd 100 K.M. achter den motor, de heeren Snoek, Led dy, Storm en Schlebaum, die zeker een groot publiek zullen trekken. SCHERMEN. De wedstrijden te Ostende. In den floretwedslrijd te Ostende wist mej. de Boer zich in de finale te plaatsen. Miss Davis (Engeland) won echter den eersten prijs, terwijl do Nederlandsehe schernister zich met den derden prijs moest tevrederv stellen. BILJARTEN. De competitie in Zuid-Holland. Zaterdag werd in Hotel „Victoria" te 's-Uravenhage een vergadering gehouden ter bespreking óver het competiticsysteem van de provincie Zuid-Holland, ontwor pen door den heer W. H. Smit, uit Rotter dam. Vertegenwoordigd waren de vereenigin- gen K.R.A.Z., en Central uit Delft, 't Zuid en Galand, Rotterdam en de 's-Graven- haagsche Biljart Club, terwijl adhaesiebe- tuigingen waren ingekomen van de ver eeniging Éntre Nous (den Haag), Biljart- vcreeniging „Rotterdam" en van den Leid- schen Biljart-Bond. Voorzitter der vergadering was de heer J. Sanders. Nc£ eenige besprekingen, werd het roos ter voor deze wedstrijden als volgt vast gesteld. Klasse A (cadre). Een ploeg van drie spelers met een gezamenlijk gemiddelde van 28.waarvan een der spelers een gemiddelde moet hebben van minstens 11. Klasse B (cadre). Eeu ploeg van drie spelers met een gezamenlijk gemiddelde van 20.waarvan een der spelers een giniddelde moet hebben van 7.50. Klasse (libre). Een ploeg van drie spe- leres, met een' gezamenlijk "gemiddelde tan 14.waarvan een der apelora een gemid* delde moet hebben van 6. Klaase D (libre). Een ploeg van drf£ apelera met een gezamenlijk gemiddeldd van 10.waarvan een dor spelers een ge* middeldo moet hebben van 4. Bepaald werd, dat de partijen groof moeten zijn m klasse A 250 punten, in klasse B 200 punten, in klasso G 150 pun ten en in klasse D 100 punten. De voorwedstrijden zullen worden ge houden in October, terwijl de eerste ron de op 15 November plaats vindt en de wed strijden hiervan op 15 Januari 1926 ge ëindigd moeten zijn. De tweede rondo wordt gespeeld van 1 Februari tot 1 April 1926 en de derde rondo van 13 April tol, 15 Mei. VOETBAL. NEDERLANDSGHE VOETBALBOND. Algem. Vergadering, Afd. I. Zaterdagmiddag werd in café „Do Kroon" te 's-Gravenhage onder leiding van den beer dr. D. J. van Prooye de dis trictsvergadering gehouden van afdee- ling I. Na een openingswoord van den voorzit ter, waarin hij o.a. de vereenigingen hul digde die het kampioenschap behaalden, werd overgegaan tot bespreking van do agenda der jaarvregadering van den N< V. B. Door enkele afgevaardigden werd over bet voorstel van de hoeren Hulsebos, Lang holz en John, betreffende het spelen van promotiewedstrijden der nos. 9 en 10 van iedere klasse, het woord gevoerd. Stem ming hierover werd niet gehouden. Over het voorstel van den heer Kole Sr. betreffende het spelen van beslissingswed strijden in de-promotic- en degradatiewed strijden, werd door niemand het woord gevoerd. Wel werd het tweede voorstel van den heer J. Kole na ampele bespreking niet aanvaard. Dit voorstel luidt, dat ver eenigingen, die promotie- en degradatie wedstrijden moeten spelen, slechts mogen uitkomen met spelers, die gedurende het 'loopende seizoen voor het betreffende elf tal aan ten minste óón-derde van de voor dat elftal vastgesteldo competitiewedstrij den hebben deelgenomen. Hierna deed de heer Bronkhorst het voorstel aan de agenda van den N. V. B. toe te voegen de contributie van 60 ct. op 1.te brengen. Na enkele besprekingen werd het voor stel teruggenomen. De atredende bestuursleden, de heeren Lotsy en Holhveg, werden herkozen. Algem? Vergadering, Afd. II. In een der zalen van het Zuid-IIol- landsch Koffiehuis to 's-Gravenhage hield de tweede afdeeling van het Westelijke District onder voorzitterschap van den heer Timmermans, Zaterdag de jaarlijk- sche algemeene vergadoring.- Op voorstel van den heer Jac. Lamey werden de bestuursleden, do heeren K. J. W. Koch en D. Ris, bij acclamatie-herko zen n. De agenda van do vergadering vnn drn N.V.B. op 16 dezer a.s. te houden onder vond weinig tegenkanting. De afdeeling sprak zich uit over hot voorstel van den heer Hulsebos c.s., hou dende do bepaling dat voor liet geheele land oen uniforme regeling voor de pro motie- en degradatie-wedstrijden zal wor den gemaakt. Ze zal dit voorstel steunen. Ook het voorstel van het Noorden om den heer v. Calcar als vijfde lid voor te stellen voor do financiecle commissie, werd on dersteund. Het voorstel van den If. V. B. om den N. V. B. te verzoeken den Ilaagsclien Voetbalbond een subsidie to verloenen van 1000 als tegemoetkoming van het nadoc- lig saldo van den wedstrijd den Haag combinatie Keulen en Dusseldorf werd in zooverre ondersteund,, dal op de algem. vergadering van den N. V. 13. oen afge vaardigde van den H. V. J3. dit voorstel zal verdedigen. Eon voorstel van den ILV.B. om het' N.V.B.-bestuur te verzoeken terug te ko men op 't besluit, om de lijst van geroyeer de en geschorste personen in den vervolge weder te doen bijhouden, ondervond alge meene instemming. Alleen de voorzitter stemde tegen. In de kwestie O.B.S.S.V.W. stelde do voorzitter vast, dat het S.V.W.-bestuur een bespreking zal houden met hot bestuur van het Westelijk Dietrict, vermits eeno ver eeniging nooit de dupe mag worden van een fout op het Bondsbureau gemaakt. Bij do rondvraag stelde de heer Kool haas voor om in het vervolg de vergade ring van de afdeelingen I en II to combi- nceren, welk voorstel door het bestuur zal worden overwogen en met het bestuur van afdeeling I besproken. De competitie 1924—1925 beëindigd. De promotie-wedstrijd Vriendenschaar S.V.W., te Leerdam gespeeld, eindigde in een 20 overwinning van S.V.W., dat zich dus in de tweede klasse heeft gehandhaafd. Hiermede i.s definitief de competitie 1924 '25 beëindigd. DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereen. „Lissc." Zondagmiddag werd ten aanschouw® van een talrijk publiek de Veteranen\v<'d- striid gespeeld onder leiding van den heer v. Tongeren. De uitslag is, dat elftal A won met 21 van elftal B. Om drie uur werd onder leiding van scheidsrechter Stootte de Nederlaagweil-» strijd Lissc I-B. F. G. T uit Bennebroek gespeeld. I.isse wint den .toss en speelt voor zon en wind. Al spoedig volgt een aanval der gasten welke naast doel belandt. Kort hierop zien wij de T.isservoorhocde hel achtertrio passeeren en moet de keeper een keihard schot verwerken. Het spel van beide kanten gaal vlug op en neer en het blinkt uit door prachtig samenspel. Eed vlug opgezette aanval van de Lisservoor^ hoede volgt, maar de bal gaat over. Beidq .doelen worden flink in benauwdheid bracht maar beide keepers weten htf

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5