Gemengde Berichten Auto in brand gevlogen. Twee dooden. Een vrecselijk auto-ongeluk heeft gister middag bij den Grebbeberg te Wageningen plaats gehad. De heer Onnes uit Amers foort reed met zijn echtgenoote per auto uil de richting Utrecht naar Arnhem. Een tweetal jongens, die op eenigen afstarfd ach ter den auto reden, bemerkten plotseling echter bij het benzine-reservoir een vlam. Zij reden uit alle macht om den auto in te balen en de inzittenden te waarschuwen, doch de wagen had te veel vaart en zij moesten hun pogingen opgeven. Eensklaps had er een ontploffing plaats, de wagen maakte eenige slingerende bewegingen ©ver den weg en reed vervolgens tegen een booniv Degenen, die te hulp wilden schieten, zagen, dat de inzittende heer door het ver brijzelen van het portierraam nog tracht te uit den auto te komen, doch de eerste ontploffing werd gevolgd door een tweede, 'die veel heviger was, Een geweldige vuur zuil steeg op, die den wagen in minder dan geen tijd in lichte laaie zette Toen het ton slotte gelukt was om de vlammen te doo- ven, vond men in den bijna geheel ver brande auto de verkoolde lijken van de beide inzittenden. De heer Onnes was woonachtig te (Amersfoort, waar hij een drukkerij exploi teerde. Tet echtpaar laat geen kinderen na. Omtrent de oorzaak van het ongeluk is nog niets bekend. Door een drijfriem gegrepen en gedood. Terwijl de 17-jarige schilder J. Loohuis woonachtig te Denekamp werkzaamheden verrichtte in een textielfabriek te Nord- horn, werden zijn kleeren gegrepen door een in. werking zijnden drijfriem. Loohuis werd eenige keeren rondgeslingerd en over leed kort na het ongeluk. Noodlottig ongeluk. Op het etablissement der Koninklijke Nederlandsche Stoombootmaatschappij aan de Surinamekade te Amsterdam, heeft Za terdagochtend een motorschipper een op onverklaarbare wijze uit een hijsch geval len vat met hars op het hoofd gekregen. De man is overleden. Been afgereden. De schildersknecht'v. D.,. wonende te Langbroek, die Donderdagavond kermis heeft gehouden te Wijk bij Duurstede, heeft onder den invloed van sterken drank .zijn weg naar huis toe niet kunnen volbrengen en is op den zandweg te Wijk hij Duurste- 'do ter hoogte van de boerderij van den heer van Heiligenberg vermoedelijk blij ven liggen en door de tram, die om elf uur 's avonds uit Wijk bij Duurstede vertrekt overreden, waarbij een zijner beenen onder de knie werd afgereden, meldt het „TT.D." Omstreeks twee uur 's nachts werden de bewoners van genoemde boerderij door zijn frr.L-r>r.m N«xJ TC rb find was gelegd, is v. D. onmiddellijk per auto 'door de politie naar de Rijksklinieken Utrecht overgebracht. Een- wagen met kinderen te water. Vrijdagmiddag gebeurde te Noord- fccharwoude een ongeval, waarvan het wel een wonder mag heeten, dat het zoo goed Is afgeloopen. Een bakwagen van den boer Blokdijk uit Heerhugowaard, kwam de hooge Roskambrug oprjjden, toen van de tegenovergestelde richting een auto aan kwam. Door de hoogte van de brug kan 'dit niet vroegtijdig gezien worrlen en zoo moest het paard tot stilstand gebracht worden om den auto te laten passeeren. Het paard begon achteruit te loopen met gevolg, dal paard en bakwagen, waarop behalve de voerman, een vrouw en vijf kin deren, waarvan de oudste 4J4 jaar en de Jongste zeven weken, gezeten waren, bij de booge berm in het water terecht kwam Door een flink aantal helpers,«ijlings toe geschoten, wist men het ergste te voorko men en allen weer behouden op het droge 'te brengen. Op den auto, die van een leer handelaar uit Haarlem, was blijkbaar van het ongeval niets bemerkt, althans die reed 'door of er niets gebeurd was. Stroopersdrama. Zaterdagmorgen te uur ontmoette Jachtopziener Kok in een jachtveld onder Aalst den strooper T. v. d. L. Hij sommeer- Se dezen het jachtgeweer weg te werpen. d. L. voldeed niet aan deze sommatie, maar richtte op 3 meter afstand het geweer èp den jachtopziener, die daarop tot zelf verdediging bedacht v. d. L. in de borst mi arm schoot, v. d. L. werd naar het gasthuis te Eindhoven overgebracht. Zijn joestand is levensgevaarlijk. De fabrieksbrand ie Oosterbeek Omtrent de branci, die in den nacht fan Vrijdag op Zaterdag is uitgebroken de chemische fabriek van de firma iWennekes Van Neck, de bekende bleeb- |»oederfabriek te Oosterbeek, meldt de >,Tel." nader: He brand is ontstaan in het midden- Schip van het oude fabrieksgebouw in de |>lakafdeeling. Weldra verspreidde het fuur zich over het geheele fabriekscom plex. Door krachtdadig optreden van de eigenaars, de zonen van den heer Wenne- kes, den werkmeester en eenige toegescho ten arbeiders, die onmiddellijk met eigen pluscbmateriaal den strijd tegen het vuur begonnen, en later geholpen door de Oos- lerbeeksche brandweer, is het gelukt den Vuurhaard tot het oude fabrieksgebouw te beperken. Dit werd geheel in asch gelegd. ï)e plok-, de vul-, de expeditie-afdeeling, SJsmede de paraffineerderij, werden geheel Verwoest. Versohillende machines, motoren Sn een groote voorraad goederen gingen Verloren. Het nieuwe fabrieksgebouw, dat pas gereed was, brandde gedeeltelijk uit. Tegen half vier was men het vuur meester. De schaftlokalen zullen tot fa briek worden ingericht, zoodat een gedeelte Van het personeel lean 'doorwerken. De oorzaak van den brand is onbekend. De werkmeester had om elf uur nog de ronde door de fabriek gedaan, doch had geen onraad bemerkt. De gemeentelijke auto- brandspuit kon wegens een defect aan do perspomp niet meer werken. De brand weer moest zich dus .bepalen tot het blus- schen met slangen op de waterleiding. De Arnhemsehe brandweer, die gereed stond, verrichtte geen diensten, hoewel de plaats van den brand slechts tien minu ten van de stad Arnhem gelegen is, daar geen verzoek van den burgemeester van OosterbeVk haar bereikte, hoewel de eigenaar zich bereid verklaarde de kosten te betalen. Door de omstandigheid, dat de Ooster- beeksche opperbrandmeester met vacantie is, was de Oosterbeeksche brandweer te laat ter plaatse. Toen zij te ongeveer twee uur arriveerde, had de brand reeds groote afmetingen aangenomen. Tot Zaterdag morgen heeft de brandweer water moeten geven. Een groote voorraad karton ging verlo ren. Toen het dak was ingestort, woedde het vuur nog met groote kracht voort. Ver in den omtrek kon men den gloed zien. Bij den aanvang lieten zich eenige ont ploffingen in de fabriek hooren, doch deze hebben geen ongelukken veroorzaakt. De schade wordt geraamd op f 50.000 k f 60.000. De firma was op Beurspolis verzekerd. Over de hulp, die de brandweer ver leend heeft bij den grooten brand, die in den nacht van j.l. Vrijdag op Zaterdag in de Chemische fabriek van de fa. Wen- nekes en Van Neck in de asch legde, ver neemt de „Crt." nog het volgende: De brand" brak tegen halféén uit; een uur later verscheen de brandweer van Oosterbeek ter plaatse, zonder voldoende slangen en zonder lantaarns. Een zoon van een der eigenaren van de fabriek spoedde zich per auto heen om de slangen te ha len, maar toen hij hiermee- terugkwam geraakte de motorspuit defect, die geen dienst meer kon doen in den eersten tijd. De commandant van de Arnhpmsche brandweer was een half .uur na het uit breken van den brand ter plaatse, terwijl de Arnhemsehe motorspuit voor het ver- leenen van hulp gereed stond. Echter deze kon geen hulp verleenen, want de brand had in een andere gemeente plaats, dan de autospuit gestationneerd is en van den burgemeester van Renkum kwam geen verzoek in om hulp van de Arnhemsehe brandweer. Door de directie van de fabriek, die nu het vuur bestreden heeft met eigen mate riaal, dat uit den aard van de zaak ge-, breklcig was, is gevraagd of het mogelijk was om voor eigen rekening door de Arn hemsehe brandweer te laten spuiten, doclv dit bleek niet mogelijk. Ooggetuigen verklaarden, dat de brand aanmerkelijk beperkt had kunnen worden, Een en ander werpt weer eens een fel indien de brandweer water had gegeven. Nu bedraagt de schade circa f 60.000.—. licht op de toestanden op brandweergebied die# zelfs nnxr lifloro.ilion in met een zoo kleine gemeenten en moge een propaganda, zijn voor het streven der provinciale brandweerbonden. Een mislukte straatroof. Men meldt ons uit Amsterdam: Toen gisterenavon'd een "dame vanuit de Marnixstraat via hot Raamplein naar de Leidschegracht wandelde', werd zij op ge noemd plein pjotsf'ling aangegrepen door aan haar onbekend en In een lichtgrijs cos- tuum gekleed persoon, 3ie haar Haar hand- taschje ontrukte en zich daarna ijlings uit de voeten maakte. Do juffrouw riep direct uit alle macht ..Houdt den dief!", op welk geroep de aandacht van eenige burgers ge trokken werd, die onmiddellijk een ware klopjacht organiseerden, die tot resultaat had, dat de brutale sfraatroover op een der bruggen van de Leidschegracht ge grepen werd. Een der achtervolgers, die dicht in de buurt woonde, nam den dief „zoolang" mee naar huis, alwaar hij in af wachting van de komst der inmiddels ge waarschuwde politie werd opgesloten. Na afloop van dit ..voorarrest" werd hij op het bureau Lcidscheplein in verzekerde be waring gesteld. Een zonderlinge slager. De marechaussee te Sloten (Fr.) heeft aldaar aangehouden, gevangelijk naar Leeuwarden vervoerd en ter beschikking van den officier van justitie gesteld een slager, verdacht dat hij den laatsten tijd hij verschillende v eehouders in den om trek 's nachts schapen, die In de weide liepen, doodde en dan den volgenden dag naar die veehouders ging, om het doode schaap te koopen en het vleesch ongekeurd te verkoopen. Jeugdige globetrotters. 't Gebeurde Woensdagnamiddag te Assen. Moeder was druk bezig. De kinderen had den vacantie en speelden, meer tot last dan lot lust van moeder om en- in hui, waarom zij hen eindelijk, kinderen van 6 en 7 jaar, met een kleiner kindje van 5 op straat stuurde, met de opdracht „samen een eindje te gaan wandelen". En de kindertjes gingen wandelen: de. stad door, den Groningerstraatweg op, al maar verder en verder en ze dachten aan geen tijd noch huis meer. Ongerust, over hef lange uitblijven, gipg moeder na eenigen tijd al eens buiten zien: informeeren bij kennissen in de buurt. Maar niemand had het jeugdige trio gezien. Al maar verder kropen de wijzers van de Wok over de wijzerplaat en al naarmate zij oen lateren tijd aanwezen, 6teeg de onge rustheid der ouders over het lange uitblij ven der kinderen, 't Werd middag. Nog niets. Namiddag. Nog steeds niets, 't Werd avond eindelijk. En toendeelde eens klaps een telefoontje uit Groningen, de he vig ongeruste ouders mee, dat het drietal jeugdige globetrotters, van 5, 6 en 7 jaar aldaar bij familie was gearriveerd. Om half acht met den trein kwamen de belde oudsten weer ïn Assen terug: Fel kleinste was bij de familie achtergebleven. Gevaarlijk voor huisdieren. Men klaagt er ons over, dat kaften, die behandeld zijn met insectenpoeder, ster ven. De dieren likken zich, hetgeen hun dood ten gevolge heeft, ofschoon verkoo- pers beweren, dat het pöeder onschadelijk is. Een veearts, wien we hiernaar vroe gen, deelde ons mede, dat herhaaldelijk huisdieren doodgaan, na met insectenpoe- der- te zijn behandeld. Maar even gevaar lijk is behandeling van huisdieren met Ivsoloplossing die voor katten bijna zon der uitzondering doodelijk is, ook als ze zich niet belikken. De huid absorbeert nl. de vloeistof, die op deze wijze in de bloed baan komt. Hij raadt aan, kammen en be- hapdelen me', verdunde azijn. „Hbld." Buitenl. Berichten Een wraakzuchtige Korvetkapitein. Twee huurlieden ver mo o r d. Mr. d'Eslreur, oud-korvetkapitein, leefde den laatsten tijd te Parijs in slechte ver standhouding met zijn huurlieden Mr. Bois- sieux en diens echtgenoote, die het kasteel van Bardouly te Saint Aubin bewoonden. Mr. d'Estreu werd dagelijks beleedigd en bedreigd. Zaterdagavond arriveerden Mr. en me vrouw Boissieux per rijtuig toen d'Estreu plotseling een revolver op hen richtte en beiden doodelijk trof. De paarden steiger den, terwijl zij schrokken van de schoten en het rijtuig kantelde. Toen men de slacht offers vond. waren ze reeds dood. Do moor denaar werd "gearresteerd. Hevig onweer in Silezië. Uit Breslau wordt gemeld dat Donder dagmiddag boven het Silezische dal een ontzettend .onweder heeft gewoed, zooals sedert jaren niet is voorgekomen^ Op de wegen lagen do hagelsteenen eeni ge centimeters hoog. Alle hoornen zijn van hun loof beroofd en aan den oogst is groote schade toegebracht. Een tragisch ongeluk In de Italiaansche Alpen. Een tragisch, ongeluk heeft dezer dagen plaats gehad in de Italiaansche alpen. Twee toeristen, een man en een vrouw, wa ren van Trente vertrokken, om de Marmo- lata te beklimmen. Zij hadden bijna den top bereikt, toen de vrouw uitgleed en over den rand van den rotswand naar beneden viel. Het touw, waarmede zij aan haar met gezel was verhonden, brak echter niet. Met groote moeite gelukte het den man, dit aan een rotspunt te bevestigen, doch hij kon er niet in slagen, de vrouw op te trekken Inaezonden Mededeelino. NMVIMI Zuivere was en terpentijn. Maken Erdal extra fijn De roovers maalsTen meer 3an SÖ0.000 dinar buit. De politie zette onmiddellijk een achtervolging der roovers in en ont dekte de schuilplaats der bandieten. Het kwam daarbij tot een bloedig treffen. Drie roovers werden gedood. De overigen ont kwamen. Bisschopsniijter gevonden. - In een trein van Parijs naar Straatsburg beeft men oen pakje gevonden, dat een bis- achopsmijtor met juweelen versierd, ter waarde van 25.000 francs bevatte. Een onderzoek is ingesteld om den eige naar van dezen mijter terug te vinden. 700.000 frs. aan juweelen gestolen. Terwijl de eigenaar van een juweliers zaak te Zurich was gaan eten, maakten dieven van de gelegenheid gebruik om in den winkel hun slag te slaan. Zij sloten de vensters af en lieten de rolluiken neer. Den inbrekers viel een buit aan juweelen in handen ter waarde van 700.000 frs., waaronder drie paarlen colliers resp. ter waarde van 63.000, 52.000 en 22.000 frs.; voorts kostbare armbanden, ringen enz. Van de dieven nog geen spoor. De vrouwenmode In Italië. De „Germania" vertelt: Toen de voorna me wereld van Ferrara zich verleden Zon dag naar de Mis van twaalf in den dom wilde begeven, vonden de feestelijk opge smukte, volgens de laatste modesnuifjes gekleede dames de deuren der kerk geslo ten. Na éen lang en ongeduldig wachten en een verontwaardigd protest werd haar de beschamende mededeeling gedaan, dat het domkapittel zich tengevolge van de Wee ding der dames, welke met de waardig heid der plaats in steeds feller contrast kwam, verplicht zag de twaalf-uur-Mis, welke vooral door de haute chique bezocht wordt om ergernis te vermijden voorloo- pig te laten vervallen Een nieuwe „doodelijke straal". Het Amerikaansche departement van marine heeft op het oogenblik een nieuwe uitvinding onderhanden, waarmede alles tot op een afstand van 20 mijl kan gedood worden. De uitvinder van deze nieuwe „doodelij ke straal" is Edwin Scott, die te San Fran cisco zijn laboratoria heeft. De staatssecretaris van marine heeft meegedeeld, dat Scott zijn uitvinding aan de marine-expertej^ heeft bekend gemaakt. Deze zullen gaarne een demonstratie bij wonen, doch Scott's eischen zijn zoo bui tensporig, dat de autoriteiten te sceptisch zijn, om een officieele proefneming te or- ganiseeren. Scott verklaart, dat zijn doodelijke straal dieren op zeven mijl afstand heeft gedood, hoornen een mijl weg in brand heeft gesto ken, proefvb'egtuigen heeft vernield en vliegtuigen op elke hoogte naar beneden haalt. Scott wenseht, dat hem voor demonstra ties in September een oud slagschip en een onbestuur.l vliegtuig ter beschikking zul len worden gesteld. Hij noemt zijn uitvinding busvuur. Nederlandsch Oost-Indië. Staking in een zieken-inrichting. Uit Semarang wordt gemeld: De geheele nacht- en ochtendploegen en het keuken- personeel behalve de chefkok van de cen trale burgerlijke ziekeninrichting alhier staakt. Er zijn in totaal 116 stakers. De nachtploeg is ontslagen. Tarsono en Soe- warno ziin de leiders van de staking. OMBERWSJS spaarzaam int gebruik en in veiligheid te brengen. Hij was dus genoodzaakt haar tusschen hemel en aarde te laten zweven, terwijl hij hulp ging zoeken. Toen hij zeven uur later met een aantal gidsen terugkwam,' hing de ongelukkige nog wel aan het touw, maar zij bleek irï- tusschen te zijn doodgevroren. In een tunnel verdronken. Uit Berlijn wordt gemeld: Bij een hevig onweder op het Marchveld vluchtten drie personen iii een ondergrondschen spoor weg, waar zij evenwel verdronken, daar plotseling groote watermassa's in den tun nel drongen. Granaat in een badinrichting. Naar uit Spezzia wordt gemeld, is al daar bij oefeningen met handgranaten een granaat in een badinrichting terecht geko men. Een kind werd gedood, verscheidene per sonen werden gewond. Het Marconi-proefstation te Chelmsford afgebrand. Een hevige brand heeft Zaterdag het Marconi-proefstation te Chelmsford totaal verwoest. Ook de technische installaties werden vernield. De brand is waarschijn lijk te wijten aan kortsluiting. De schade wordt op verscheidene duizenden ponden geraamd. Roovers in Zuid-Servië, In de Zuid-Servische stad Pristina heb ben op de straat van het station naar de stad 30 Albanessche roovers onder leiding van den beruchten hoofdman Mechmed Delia een 60-tal kooplieden overvallen. Deze werden naar naburige maisvelden gesleept en geheel uitgeschud. Mr. P. J. J. van den Biesen. Naar het „D. v. N. B." verneemt wordt mr. P. J. van den Biesen, oud-schoolop- ziener in het* arrondissement Breda, wo nende te Teteringen, door de regeering uitgezonden als inspecteur van het onder wijs te Curasao. UIT DE OMGEVING VOORHOUT. Gemeenteraad. Woningbouwvereniging „Her man Boerhaave". Voorzitter: Burgemeester Bullen. Afwe zig Wethouder Roozen. De heer v. d. Voet komt later ter vergadering. De notulen worden ongewijzigd vastge steld. Ingekomen ziin de volgende berichten: Van de Woningbouwvereeniging „Her man Boerhaave", dat op de Statuten de Koninklijke goedkeuring is verkregen en de vereeniging volgens de woningwet is toegelaten. Tevens een dankwoord aan den Raad voor de medewerking. Van Ged. Staten, dat het Raadsbesluit tot verkoop van grond aan genoemde ver eeniging en de garantiestelling der geld- leening zijn goedgekeurd; Proces-verbaal van kasopname bij den Gemeente-ontvanger op 25 Juni jl., waar uit blijkt, dat er 286.53 in kas was en moest zijn. Van den Keuringsdienst van Waren, distriet Leiden over de werkzaamheden in het le halfjaar 1026. De rekening van de Gezondh'eidseommis sie te Alphen aan den Rijn over 1924, be nevens de begrooting voor 1926, waar uit blijkt, dat door de gemeente Voorhout 49.77 bijgedragen moet worden. Deze stukkon worden voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is een verzoek van de R. K. Geitenfokvereeniging om subsidie. In han den gbsteld van R. en W. om advies. Zonder hoofdelijke stemming en zonder eenige discussie wordt bet concept-contract met de Thermo-Chemischefabrieken, te Am sterdam aangenomen. HAARLEMMERMEER. Hevige brand. Vrijdagnacht streeks half drie bemerkte een wieh-ijj die daar toevallig passeerde, dat er rookwolken opstegen uit het café van i heer C. Th. Groenveld aan den Lijnden] te Vijfhuizen. Hij waarschuwde onmjdd lijk de bewoners, die in diepen rust te] lagen. De brand nam in korten tijd zulk omvang, dat het gezin van G. maar nauwernood in nachtgewaad 't hrander. huis kon verlaten. Aan redden van inboedel etc. viel c meer te denken; het vuur greep om zich heen dat het geheele gebouw vattende café en woonhuis, in een c wenk één vuurzee was. De handbrandspuit daar ter pl^ werd gewaarschuwd; deze behoefde eet bij aankomst geen water te geven, om inmiddels het .geheele gebouw reeds uitgebrand en alleen nog maar een ps muren overeind stonde». Do geheele café-inventaris, alsmede inboedel van het huis ging rqede verlet niets werd gered. Eigenaardig is het dat vele omwonem niets van den brand hebben gemerkt 's morgens met groote verbazing wat in den afgeloopen nacht was gebet Naar de oorzaak wordt een onden ingesteld; verzekering dekt de schade. HILLEGOM. Personalia. Tot organist en dirk te Breda is benoemd onze plaatsgenoot, heer S. P. Visser. Ondertrouwd: A. A. H. Copini W. A. Krukkert W. A. Philippo ej M. Schrama. Getrouwd: J. van Riek en G. Dazart. Geboren dochter van J. C. van tenSeijsener zoon van J Woer! Vis zoon van S. M. Verhoeven—'R merdam dochter van S. van Klaver» Kardol zoon van D. H. A. Frerii van der Veld. Overleden Jac. van Roode 70j, Katwijk aan zee. Personalia. Geslaagd voor het t men hoofdakte de heer S. Siderius. katwijk aan den rijn. Bloembollenveiling. De voilinp eeniging „Bloembollenteelt" hield 1.1 terdag haar 4e veiling in dit seizoen gevoerd waren ongeveer 900 manden zakken bollen. Hier volgen eenige pij betaald voor leverbaar I en II p. Flamingo f 4.805, Waterloo 5-: Mon Tresor 66.20, Horman 3.403.(30, Joost, van Vondel' f 4.1 4 60, Witte Zwaan 33.20, Prospt 3.804, Witte due Max. f 3^! Vermilion BVillant 5.10—5.30, Beauty 8.509, La Precieusc /4.8i Cramoisie Brillante 3.403.60, Roil moisie f 2.402.60, Prins van Oost» 5.806,- Rose Gris de lin f I Ferd. Mooro 4.204.40, Grand 8.50—8.70. Scha riet due f 3 90- Proserpine f 88.20, Couleur de Ca» 6.70—6.90, Gele Prins 5—5.20, Reine 33.20, Duchèsse de Pi 4.805, Rose luisante f 4.905'ifl tiaan" 55.20, Tovmiesol f 5.50- Rubra Maxima 4-.504,70, Cpar d'or 4.805, Lucretia f 4.40- Vuurbaalc 7.307.50, Salvatrtr 4,40—4.60, Murillo f 3.10—3.30, liam Copland 4.204.40, Clara 22.20, Pride of Haarlem f 2- Farneombe Sanders 3.403.60, Pi sor Rauwenhoff f 5.405.60, Grd 1.802,Volgende week Zal' 5de veiling. lisse. Onweer. Tijdens een kort doch i onweder dat Zaterdagnacht hoven om rneente woedde zijn van don landbo C. Ruigrok twee koeien in de weide 'het hemelvuur getroffen en gedood. Liefdadigheid. Gisteren werd fl alle H. Missen de jaarlijkscho liefili heidspredikalie gehouden tliSns een Pater Franciscaan uit Velserooi ten bate der plaatselijke St. Vincenlii eenigin"- De. hierna gehouden c bracht f 791.op. noordwijkerhout. Nieuwe zaak. Aan den Schelp' door den heer H. S. van Hensbergen nieuwe winkel geopend. De reeds 00 bestaande zaak in brood en kook en bi is geheel verbouwd. De prachtige i voldoet nu aan alle hygiënische eiscltf is een frissche granietvloer gelegd: I uitstalkasten en een met glas heieede bank geven een royalen indruk. Re i kleurige beschildering is smaakrijk. 0 electrisehe verlichting, zoowel in dee kei- als aan de gevel, waar met grod* ters de oprichtingsdatum der zaak is keurig ingericht door den heer C Dam. De verbouwing is uitgevoerd den heer J. W. van Parera en het scbi werk door den heer C. H. van BemU Wij wenschcn den heer v. Hensbergei deze nieuwe zaak veel succes toe. sassenheim. Muziek. De collecte, welke is den door de muziekverceniging do" op de twee vorige Zaterdagen, opgebracht f 183.Dit bedrag r.en tot aankoop van nieuwe instruffi' voorschoten. Personalia. Geslaagd voor hfj men Nijverheidsonderwijs Akte N V W. M. Jutte. wassenaar. Aangereden. Op de Stooplnan Zondagmiddag een kleine jongen, W rijwiel gezeten, aangereden door een Het vent jé kwam zeer onzacht tegö> grond terecht en werd bloedend op men en naar een dokter gebracht. Bl- wiel was erg gehavend.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4