Je Leiitt Courant" Tweede Blad e Gids van den Keizer Voeten „Samenwerking: en medewerking der drie Rechtsche poepen is daarbij, niet minder dan in de vorige periode, geboden. Waar de oppositie rich reeds schrap zet, dient ook zooveel mogelijk tegen misver stand in den boezem der regeeringspar- tijen te worden gewaakt. Dat de heeren De JJeer en Golijn naaat elkander in het Ka^ binet zitting nomen, ia, reeds onder dit op zicht, als een good teeken te beschouwen. En waar de bekwaamheid der nieuwe titu larissen algemeen zal worden erkend en de Rechtsche meerderheid in de Kamer vol doende mag heeten, is er alle roden om de toekomst met vertrouwen tegemoet te gaan/' H e t Volk besluit, een, natuurlijk, zuur artikel aldus: „Zoo is het een kabinet van inderdaad conservatieve structuur, waarmede de heer Coüjn voor den dag komt. Een kabinet dat geheel bij zijn persoon. Iijkheid past. Een kabinet, dat op den :n democrati sche richting wijzen den verkiezingsuitslag slaat als een tang op een varken. Een kabnet. dat aan het kortstondige gerucht van het vooruitstrevend karakter der nieuwe regeering op ruwe wijze den bodem inslaat. Een kabinet, dat ook aan de goedmoedig- sten onder de democratische elementen ter. rechterzijde onmiskenbaar zal aanwijzen welken koers het in de komende regee- rin esperode uitgaat. Een kabinet, dht aan onze partij de zware taak oplegt, om haar uiterste krach ten in te spannen, ten einde al'e reactie te bestrijden en zoo mogelijk te voorkomen, en daarnaast de eervolle taak om alle wer kelijk democratische elementen in dien strijd om zich heen be verzamelen." DR. KOOLEN MINISTER VAN ARBEID. De Volkskrant zegt om.: „Met welgevallen wordt gewezen op de combinatie: minister van Arbeid en Koo- len. v De lieer Kooien is een van onze beste en kundigste mannen, ren parlementariër van twintigjarige ervaring, iemand die ook door zijn functies buiten de Kamer kent wat men met één woord den Arbeid zou kunnen noemen. Hij is boven al'es eerl'jk en rechtvaar dig en derhalve een min:ster, met wien men veilig in zee durft gaan Hij moge niet als een aurcoal den roep hebben van ultra-democratisch te rijn, he ter dan zekere roep overigens gemakke lijk fe'verwerven, en niet altijd geheel ver diend is de zekerheid van oordeel, de rijpe ervaring, het breede inzicht en de volkomen integriteit. Laten we eerlijk zeggen, dat we van den heer Kooien aJs minister van Arbeid niet alleen niet bang zijn, maar dat we hem met groot vertrouwen tegemoet treden. En dit doen wij tegenover het beele mi nisterie." BINNENLAND CENTRAAL BUREAU K. S. A. Liefdewerk „Pastoor Verbraak." Zooals bekend is stelt het liefdewerk „Pastoor Verbraak", gevestigd in het Cen traal Bureau der K. S. A. te Leiden, zich ten doel verstrekking van goede lectuur aan de zeer talrijke R. K. militairen in Ned. Oost-Indië, en daarmede ondersteu ning vau de zielzorg, die in een stadium van organisatie verkeert. Met deze lec tuurvoorziening wordt een terrein betre den, dat absoluut verwaarloosd was. Om streeks 160 militaire verblijven, ontspan ningslokalen en ziekeninrichtingen zijn er van goede lectuur te voorzien! De kolonel hoofdaalmoezenier Mgr. Evers, die on langs uit Indië is teruggekeerd, kan dit werk niet genoeg aanbevelen in de belang stelling van de Nederlandsche Katholie ken. Inmiddels is in Indië de organisatie van de lectuurvoorziening zóó nauwkeu rig voorbereid, dat alles zoo productief mogelijk kan worden geplaatst. Het Bu reau der K. S. A. kon reeds 570 gebonden boeken overaturen en door zijn bemidde ling is een begin gemaakt met geregelde toezending van R. K. kranten en tijdschrif ten naar de militaire verblijven van Wel tevreden, Bandoeng, Meester Comelis, Tj£- mahi, Magelang, Semarang, Soeralcarta, Kataradja, Djokjakarta, Poerworedjo, Ma- lang, Pontianak, Padang, Medan, Makas sar, Ambon en Bandjermassin. Veel is derhalve reeds bereikt, maar het werk is nog slechts ten halve volbracht. Daarom zullen nog zeer gaarne voor dit sympathieke dool in ontvangst worden genomen: boeken en gebonden illustraties, alsmede giften in geld om bindwerk en em ballage te bekostigen en enkele aanschaf fingen te doen. Voorts ontvangt het liefdewerk gaarne bereidverklaringen tot het zenden (een maal per week of om de 14 dagen) van bepaalde R. K. nieuwsbladen, illustraties, en tijdschriften naar een Indisch militair adres. Per omgaande wordt alsdan door genoemd Bureau een adres opgegeven, waarheen de soldatcnvrienden voortaan geregeld hun weldoende bundels kunnen sturen. Moge dit mooie werk hier in het moe derland den steun vinden, dien het ver dient. Men gelieve zich te richten tot ho ven genoemd Bureau, Steenschuur 17, Leiden (postgiro no. 57216.) Het Centraal Bureau voor de K. S. A. Op 16 October a.s. herdenkt de K. S. A in Nederland den dag, waarop haar Cen traal Bureau te Leiden plechtig werd ge opend. Het zal deze hoogst verdienstelijke en onmisbare instelling bij dit vierde lus trum zeker niet aan blijken van belang stelling en erkentelijkheid stoffelijke zoowel als moreele uit alle oorden des lands ontbreken. Tiende Sociale V/eek. Met het oog op den Derden Nederland- schen Katholiekendag en andere nationale bijeenkomsten in dit jaar heeft het be stuur der K. S. A. In Nederland besloten om de tiende sociale week te organiseeren in 1026. Over het algemeen onderwerp wordt nog overleg gepleegd. K. S. A.-examens Staatsinrichting. Na afgelegd mondeling examen werd het K. R. A -diploma „Staatsinrichting" be haald: te Leiden door de heeren H. .T. Kui per, Schoten: Corn. Mol, Leiden: P. Mol, Rotterdam: P. E. Oudejans, Heemstede; te Maastricht door de heeren S. Janssen®, Schaesberg; J. Smeets* Maastricht; te Eindhoven door de heeren C. L. Laureij, Ginneken; Ant. Keultjes, Oss: .T. A. Knip penborg, Helden-Panningen; P. F. C. J. Hahraken, Borkel en Schaft; Aug. A. H. Poelmans, Deernen (gem. Ra vest ei Tl.) De examens zijn thans geëindigd. De R. K. Staatspartij. De reorganisatie. In de vergadering van do CHub St. Mi chael te Utrecht had een bespreking plaats van de Reorganisatie der R. K. Staatspar tij (Commissie-Kooien). Besloten werd aan den voorzitter der commissie, Mr. Dr. A. P. N. Kooien, de volgende twee wenschen kenbaar te ma ken: lo. Do Algemeene Vergadering zal be-* slaan uit afgevaardigden der plaatselijke kiesvereenigingen, zooals het geval is bij de A.-R. partij en de S. D. A P., en niet uit afgevaardigden van kieskringen, die dus volgens het gekapt kipsrecht gekozen z:ju. 2o. Mocht de huidige wijze van candi- daafstelling gehandhaafd blijven, dan hierin deze wijziging aan te brengen, dat niet alle ingediende candidaten van één kieskring, maar van een groep van kies kringen, die niet op het advies geplaatst worden, een plaats op de alfabetische lijst krijee%.- Eveneens werd besloten adhaes;e te be tuigen aan den wensch van de club „St. Michael" te Maastricht, ingediend bij de Commiss-'e tot Reorganisatie der R. K. Staalspartij, luidende: „Het Adviseerend College worde bij.elke verkiezing samengesteld en wel door di recte verkiezing vanwege do kiesvereeni gingen". Verder had de voortzef'ing plaats van de bespreking over het herstel van het iLandelijk Verbond. De voorz:tter stelde voor, raar aanlei ding van een advies van de Haagsche Club en van een ingekomen schrijven van Prof. Veraart het herstel van hot Landelijk Ver- laandag 3 Augustus 1925 UIT DE_PERS" HET NIEUWE MINISTERIE. Wij laten hier nog ©enige persstemmen ooren. Het schijnt De Nederlander daar in niet onverstandig de vraag naar de re delijkheid der komst van het Kahinet- folijn te laten rusten. „Het Kabinet-Colijn is er. Laat ons be ier vragen naar de degelijkheid zijner sa- lenstelling. En op dia vraag zal nauwelijks iemand ;n ontwijkend antwoord kunnen geven If men riet naar de algemeene leiding, iar Buitenlandsche aken, naar Justitie, jar Binnenlandsche Zaken, naar Onder ijs, naar Financiën, aar Arbeid, naar, laterstaat het is alles even degelijk en «uur. Ais men een Ministerie kon laten ïaken, naar eigen model en teekening, dan ju men zeggen: zóo moet het wezen." Zijn er, vraagt het Christelijk-H:storisch igaan, geen zwakke punten? Hel blad ziet r twee: Landbouw en Marine. „De lieer De Geer zal het ons n'.et ten jrade duiden, als wij de onderf telling wa rn, dat hij, wat den landbouw betreft, nog zijne studiejaren is. Het komen van het iouwe Kabinet ju:st op het oogenblik, dat e bekwame directeur van den Landbouw, j heer Van Hoek, 's Rijks dienst verlaat, ld de hoop gewekt op zoodanige indee- ag van de departementale afdeelingen, at de afdeeling Landbouw zou komen aan >n Departement, waar zij onbepaald nmmer één zou zijn in naam en daad. lit dit niet kon, zal eenige teleurstelling ekkon. Hot zij den Landbouw tot 'troost, it voor den aangewezen Minister va.n linnenlandsche Zaken en Landbouw, ten izichte der hem toevertrouwde belangen, en verschillende nummers bestaan. Zij aan bij hem alle op nummer één. De waarneming van het Departement in Marine door den Minister van Oorlog lidt op oen n:euwe poging te komen tot in Departement van Defensie, tot be hart i- ing van de verdedigingsmaatregelen voor 'ederland te land en ter zee. Onze eigen- jke Marine zou dan in hoofdzaak ouder iding en gezag van de Indische Regee- ing komen." Het blad juicht het toe, dat een bekwaam an, a's majoor Lambooy, opnieuw het on- ?r zo eken dezer denkbeelden ernstig zal r hand nemen. Maar het verwacht, dat ij daarbij zal etui ten op moeilijkheden in nationalen aard, thans nog door me- geen onderschat. Xadal Het Centrum een eere-^saluut m het ministerie, dat thans zal worden ïvaugen, heeft gebracht, schrijft het 'er het nieuwe kabinet o.m.: „Wij wachten, na hetgeen aan zijn sa- enstell'ng vooraf is gegaan, met belang- flling op het program, waarmee het raks voor het land zal treden. Met be- agstelling en ook met vertrouwen. Im- ?rs, de formateur heeft niet over ijs van a nacht willen gaan. Hij heeft overleg pleegd met de groepen, waarop het mi- sterie bij de vervulling van zijn taak zal leten steunen. En dat overleg heeft ge ld tot overeenstemming. De katholieke irlij hechtte haar sanct:e aan het regee- ags-plan, en dit strekt ons tot waarborg, il met de eischen, in ons program van tie neergelegd, naar behooren is reke- ag gehouden. Een drietal katholieken csschien een viertal en onder hen de 'iorzitter dar Tweede Kamer, die zeker a der kraachtigste figuren onzer fractie nêemt in het nieuwe KalMnet zitting, it zij, het algemeen belang dienende als idslieden der Kroon, tevens het goed fht der katholieken bij de samenwfer- ag zullen handhaven, daarvan mag men 'li wel "verzekeJS houden." Het kabinet staat, meent het blad, in z:jn keel voor een groo'c en he'angriike taak. FEUILLETON. door René Bazin Veronica hoorde de zich verwijderende 'ppen; zij zag de vrouw langs den serin- cstruik gaan en de naakte takken be- $en. Zij zag haar de deur openen en aten, die op de straat uitkwam. Juist op dat oogenblik kwam kapitein tóouin langs de trap me} zwaren stap ir beneden, het hoofd met een pelsmuts JekJ, zijn ruitermantel over de schou- fs geslagen, de sabel onder den arm. - Ah zool zei hij, ik hoop dat het huis i mijn terugkeer beter in orde zal zijn a nu. Ilf'heb alles behalve goed gesla- a. - Ik heb heelemaal niet geslapen, ant- todde Veronica lachend. Waar gaat gij en? 7- Naar den kolonel de Corsevel, sa- Sti. Gij hebt mij gevraagd hem te ver ben, dat ^ij* dezen morgen geen lessen geven en ook naarde Zaverolle's en 'Hundley's met dezelfde boodschap. - Goed, en dan? - Ik zal misschien niet komen ontbij- 1 Ik zal eens met den .burgemeester 111 spreken over de 'zaak van den weg enden grondwerker,, maar daar men weinig bemoeit met de burgerlijke «lieden, zal ik naar het fört d'Ecou- s gaan, waar die man werkte. Zoo ik niet vergis, is luitenant Mamgeret nog 't Moet al heel erg zijn, indien ik daar niet een kameraad vind, die mij een stuk brood, een glas wijn en een plaatsje bij het vuur afstaat. Zoo, zult ge laat terugkeeren? Niet voor drie of vier uur. En ik zal het niet warm hebben; het weer is ruw, maak me maar een wijnsoep klaar. Hij wees naar het sluimerende kind op de canapé. En dat kind, zei hij, wanneer komt Maria Huber het halen? Dezen voormiddag. Zij is zoo juist uitgegaan om een kamer te huren. Veronica was tot hij haar vader gena derd. Deze omhelsde haar. Hij duwde zijn muts een weinig naar achteren, want oen koude wind waaide door de geopende deur naar binnen. Veronica bleef alleen, leunend tegen den rug van de canapé. Zij moest hot kind bewaken: het was voor deze uren haar kind. Zij herhaalde heel zacht: Ik ben moeder! ik ben moeder! Zij gevoelde een vrede en terzelfder tijd ongerustheid. .Zij meende, dat hare woning verrijkt was en dat eene zegenende hand zich over hun dak uitstrekte. Zij vergat dat de ware moeder zou terugkeeren, zij vergat den last van den nacht. „O, mijn kleine", dacht zij, rich over de roode canapé bui gende, „slaap, gij die in mijn armen zijt gekomen, slaap, de vreeselijke nacht is voorbij. Tk beef er nog van. Verbeeld je eens, dal niemand aan de" deur klopte, flat uwe moeder wanhopig was, arme engel, dat nu uw blank klein lichaampje in de Moezel zou drijven. Slaap, ik zal over je waken onder mijn werk. Maar mijn hart zal den heelen tijd tot uwe sluimerende ziel spreken." Zij bracht het een en ander in orde, plaatste de stoelen tegen den muur wasch- te de borden en de glazen, die op de tafel waren blijven staan. Alleen de canapé werd niet van het vuur verplaatst. Vero nica werkte met vreugde. Hare gedachten, haar work in het huishouden werden er door opgevroolijkt. Buiten vroor het. Tel kens als zij het vuur voorbijging, wierp zij er een handvol droog hout op. En haar hart zei: Warm u, mijn liefste, gij zult tijd hebben om te lijden als uwe ware moeder u zal teruggenomen hebhen- 't Was vier uur in den namiddag. Ka pitein Audouin keerde van het fort d'Ecou vres weer. Hij had de kronkelende wegen, die naar de versterkingen leidden, verme den en den grooten weg van Parijs naar Straatsburg genomen. Hij daalde af naar Toul waar hij bij den vallenden avond het licht der vensfers zag. Dikwijls deed hem een hevige gemoedsaandoening stilstaan. De wind sloeg den mantel tegen de borst en de magere beenen van den wandelaar. De bandieten, riep hij, willen door de bosschen van Goutreville terugkeeren Ja, ja, maar opgeletI Men zal hun geen tijd geven om onze .aardbeien te plukken, of onze kersen te eten. Paf! van het fort van Grèvel.... Paf! van liet fort van Vil- lers-le-SecZiedaar' de forten van Dommartin, die in werking treden!.... Ziedaar de Saint-Michel die ontvlamt! Kruisvuur.Wij zijn op den weg naar Nancy, sabel in de vuist!Laadt! Het doet er niet toe, dat er een kogel meer vliegt, heel de ruiterij, wij allen.... Ah! zie, hoe ze den rug draaiden, toen zij ons zagen! Zij zijn in het woud gedrongen! bond voorlooplg verder bulten bespreking te laten in afwachting van de commissie- Kooien betreffende de reorganisatie der' R. K. Staatspartij. Het voorstel van den voorzitter werd na eenige discussie aangenomen. Bewijs van Nederlanderschap. Nieuwe condities vereischt. Signalement en hand teekening vereischt. De minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft, naar de „N. Rott. Ct." meldt, aan de commissarissen der konin gin in de provincies een schrijven gezon den. waaraan wij het volgende ontleenen: Gelijk bekend is, worden in België en Luxemburg Nederlandsche onderdanen toegelaten op vertoon van een bewijs van Nederlanderschap, voorzien van de hand- teekenlng en het portret van den'houder. In verband hiermede Is het wenschelijk, ten aanzien van bedoelde bewijzen in zeker opzicht een overeenkomstige gedragslijn te volgen als voor Nederlandsche buiten landsche paspoorten. In overleg met de ministers van Buitenlandsche Zaken en van Financiën wordt door mij bepaald dat ten einde de belasting, verschuldigd door personen, die zich metterwoon in het buitenland paan-vestigen, te kunnen In vorderen. in 't vervolg aan-personen, die een bewijs van Nederlanflschan aanvra gen en die zich in het buitenland gaan vestigen, het gevraagde bewijs van Neder landerschap voorlooplg te weigeren totdat zij alsnog de verschuldigde belasting heb ben betaald. Ik merk hierbij op. dat volgens raedo- deeline van den minister van Buitenland sche Zaken de bewijgen van Nederlander schap. afgegeven door burgemeesters, meermalen naast de verklaring, dat de houder (houdster) Nederlander is, hel voorbehoud bevatten „voor zooveel mii (den burgemeester) bekend." In verhand hiermede ondervonden belanghebbenden reeds moeilijkheden. Bij onzekerheid omtrent het bezit van hef Nederlanderschap verdient het aanbe veling, dat burgemeesters ter zake, alvo- Tens te beslissen, overleg plegen met den commissaris der koningin In de provincie of met zijn departement. In aansluiting aan een tot de commissa rissen der koningin gerichte missive van den minister van Buitenlandsche Zaken, zullen in het algemeen bewijzen van Ne derlanderschap, afgegeven voor vestiging, verblijf of reizen in het buitenland (in ge vallen, dat voor dit doel niet uitsluitend het bezit van een Nederlandsch paspoort wordt vereischt), vijf achtereenvolgende jaren; te rekenen van den datum van af- gift, als nationaliteitsbewijfl geldig zijn Voorts behooren die stukken in het ver volg te worden voorzien van het signale ment, van de handteekening, alsmede van een goed gelijkend portret uit den laatsten tijd van den houder, (houdster), het laat ste gewaarmerkt onderscheidenlijk door den betrokken burgemeester, den commis saris der konincrin r»f d/»n Nederlandsch en consulairen ambtenaar, al naar gelang hij wien de aanvrage -om het bewijs van Ne derlanderschap door do(n) belanghebben de in persoon plaats heeft. Ingezonden Mededeelinq Stukgeloopen4 branderige, door eelt ot knellend schoenwerk pijnlijk ge worden voeten, verzacht en geneest men met 236 30-60-90 ct. PURQL KERKNIEUWS De kerkelijke hiërarchie. (Jit het Kerkelijk Jaarboek, dat dezer dagen te Rome verschijnen zal, blijkt, dat het H. College 32 Italiaansche en 33 vreemde Kardinalen telt. De Katholieke Kerk telt verder 14 Pa triarchen, 219 Aartsbisschoppen, 944 Bis schoppen, 615 titulaire Bisschoppen, 20 Apostolische Delegaten, 198 Apostolische Vicarissen, 82 Apostolische Prefecten en 26 Nuntii en Internuntii. Kapitein Audouin zag ze werkelijk; hij vervolgde hen; hij keerde afgemat, maar als overwinnaar terug aan het hoofd der troepen: zijn sabel, rood van het bloed, hing naast zijn paard en hij reed Toul binnen door de Fran.self e poort: hij zag zijn bakker, zijn slager, kinderen en vrou wen, die de gewoonte hadden hem te ge- moet te komen, voor hem uit te snellen, dennentakken dragend en roepende: Leve Audouin! Leve kapitein Audouin! Het oude kind was geheel verslonden in het spel zijner fantasie van allerlei hel- dendroomen. Hpt landschap was voor zoo iets geschikt. Beneden zich zag Audouin, twee kilometpr ver de klakte in, waaruit de roode dakpannen der huizen opdoken, die beheerseht werd door de torens van de twee kerken der stad. Met den blik kon hij, links van de stad, de vlakte volgen, eerst naakt en laag steeg zij terrasvormig en werd boven bedekt door een bosch van zwarte hoornen, waar de sombere hori zon niet toeliet het einde te zien. Rechts ontwaarde hij de Moezel, die tegen de eer ste huizen van Toul scheen te botsen en te blijven stilstaan, maar men kon haar volgen, schitterend, bochtig, als een adder. Overal op den weg, dien Audouin afdeel- de, ontdekte men de breede golvingen van den Lotharingschpn grond, do opeenvol gende heuvelen, door de lengte van hun helling zacht glooiend en zonder schaduw en overal herkende de oude officier de bat terijen en forten, verborgen in het groen der toppen en verloren in de duistere wouden, zonder zich om te keeren wist hij, achter en kort bij zich den borg van Saint Michel met de citadel, die al de andere UIT DE RADIO-WERELD. Wat er vanavond te hooren Is. 4.35 Hamburg 395 M. Slavische muziek'. 4.50 Frankfurt 470 M. Middagconcert. 5.05 Radio-Paris 1750 M. Concert. 5.20 Berlijn 500 M. Middagconcert. Bournemouth 385 M Muziek. Tendon 365 M. Concert. Miinchen 485 M. Con cert. Ziirieh 515 Af. Concert 5.30 Hilversum 1050 M. Vóór-avond concert. 6.20 Hamburg 395 M Musikalisches Allerlei 8.05 Miinchen 485 M. Mandoline-con- sert. 8.15 Hilversum 1050 M. Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Volkscon cert. Het Residentie-orkest onder leiding van Ignaz Neumark. Solist: Simon van Leeuwen, viool. Programma: 1. Ouverture „Egmont" (L. van Beethoven.) 8. Sym phonic No. 5 c-raoll. Op. 67 (L. van Beet hoven.) a. Allegro con brio: b. andante con motto; c. Allegro; d. Allegro-Finale. Pau ze. 3. Symphonie espagnole (E. I.alo.) a. Allegro; b. Andante; c. Rondo. Simon van leeuwen: 4. Piet Hein Rhapsodic (Pr P. van Anrooy.) 8.20 Londen 365 M. en Da vent ry 1600 M Bank Holiday Moments. Frederic Col lier (Bariton). The Wireless Orchestra. Marsch „Carnaval", Talbot; Three Light Pieces, Percy Fletcher. Frederic Collier: „The Company Sergeant-Major". Sander- sen; „Cloze "Props", Wolseley Charles. „In the tram" Mabel Constanduros. Fredorio Collier: „The Jolly Tinker". Newton; „Tho Fishermen of England", Philips. Het Or kest: „Cockney Suite", Ketelhev. 9.20 De Wellington Pier. Great Yar mouth. 8.20 Birmingham 475 M. Zang. Man chester 375 M. „Echoes of 1914 New castle 400 M. Concert. 8.35 Bournemouth 385 M Winlergar- dena Night. Brussel 265 M. ..Bonsoir Voisin" operette. Zurich 515 M. Con cert. Do Bildt 1100 M. Weorbericht. 8.50 Berlijn 500 M. Orkestmuziek. 1 Frankfurt 470 M. Volksliederen. Ham burg 395 M. Operetterevue. 9.05 Radio-Paris 1750 M. Concert. 9.20 Birmingham 475 M. Dansmuziek. 9.30 Munster 410 M. Concert. 9.35 Rome 425 M. Nieuws en concert. 10.35 Alle Brioche stations: The Savoi Bands. Pater Antonius Wclschen 0. P. t Te Rotterdam, waar hij bij zijn familie vertoefde, is na een slepende ziekte over leden de Wcleerw.. Paler Antonius Wcl schen O. P. Pator A. Welschen bereiklo den leeftijd van 45 jaren Financiëele Berichten Emissie Kerkbestuur Noordwijh. Do firma F. Th. Fvcrard bericht, dat do inschrijving op 225.000 5 pet obliga tion ten laste van hel R.-K. Kerkbestuur van den H. Jeroen lo Noordwijk, verdeeld in stukken van 1000, 500 en 100 tot den koers van 981 pet. zal iiijn opengesteld vanaf heden, 3 Augustus. Do storting zal plaats hebben op Dins dag 1 September 1925, ten kantore van in schrijving togen afgifte der toegewezen obligation. Bij latere storting moet 5 pot. rente worde» bijbetaald. Do obligation dragen 5 pQtrente per jaar en zijn betaalbaar in halfjaarlijksehe termijnen, vervallende 1 Maart en 1 Sep tember. De eerste coupon verschijnt t Maart 1926 De leening is verdeeld in 150 obligation van 1000, 140 obligation van ƒ500 en 50 obligation van 100 én is pari aflosbaar Jaarlijks, te beginnen met 1 Maart 1928, zal 2000 worden afgelost, terwijl na 1918 do aflossingen worden vergroot tot 3000 per jaar» Het Kerkbestuur behoudt zich het recht voor de aflossingen ten allen lij- de te vergrooten. Do loting zal plaats hebben in de maand Februari van ieder jaar, dus voor net eerst in Februari 1928. De uitslag der lotingen zal minstens in twee Katholieke Dagbladen worden bekend gemaakt. hoheerscht. Heden was zijn oude wrok weer ontvlamd en zijne woede herleo.fda door het verhaal hem door luitenant Mnu- geret te Ecouvres gedaan. De vrouw, die hij dezen nacht in zijn huis had geher bergd, waarvan het kind door Veronica werd opgenomen en verzorgd, was gehuwd met een Duitscher en de grondarbeirlers voegden er als een heel natuurlijke zaak aan toe, dat die Duitscher een apion was. Ik, had luitenant Maugeret gezegd, geloof niet veel van die verspieding van de werklieden, ik geloof aan de ellende, die eenige Duitsehers naar onze rteden doet afzakken. Huber was een echte Ten toon, a! zeide ik het niet, omdat li IJ goed werkte. Ik heb hom niet weggezondon; hij is uit zich zelf vertrokken. Toen hij ver-* ledert Maandag vernam, lk weef niet hoe, dat een speciaal schrijven van den minis-* ter beval een onderzoek ln te stellen naar den burgerlijken stand van onze werklie* den, la hij verdwenen. Kent gij hem, ka* piteln? Neen, goddank; mijne dochter Vcro* niea heeft de vrouw van dien schelm onderdak verschaft. Wij hebben nog niet genoeg ellende in ons huis te bestrijden! Kapitein Audouin wachtte zich wel te verhalen, dat de vrouw en het kinrl van dezen Duitschen vagebond in zijne woning, •rue dlnglemur den nacht hadden doorgei bracht; maar zijn haat tegen den „Pruis" was weer gewekt. Alleen zijnde op dezer! hellenden weg, waar in het landsclio" de oorlogsbeelden opdoemden gaf hij vrijert loop aan zijn verwenschingon en hij be-* sloot: (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3