r HILLEGOM. Veiling. Donderdagavond had in ho- id Sislermans ten overstaan van Notaris •fr. Goldenberg de afslag plaats van de volgende perceelen: 1. Het gebouw der Coöp. Centrale Melkinrichting, gelegen aan de Meerstraat, groot 2 A. 24 c.A. In bod gebracht op 2500. Niet gemijnd. 2. Drie arbeiderswoningen ten Oosten van perceel 1, in hoogste bod gebracht op 3000, niet gemijnd. Combinatie der per ceelen 1 en 2 niet gemijnd, niet gegund. 3. Een burgerwoonhuis met schuur en erf, aan de Brouwerlaan. groot 2 Aren. In bod gebracht op J 2500, gemijnd op f 350 door tien heer P. TV. "Wijngaarden, die dus kooper werd voor '2850. 4. Twee ar beiderswoningen aan de Ambachtstraat, samen groot 4 A 47 c.A. In hoogste bod gebracht op 2025 Niet gemijnd. 5. Twee arbeiderswoningen aan de Ambachtstraat samen groot 4 A. 56 c.A. In hoogste bod gebracht op f 2025. Niet gemijnd. Com binatie van 4 en 5 gemijnd op 375 door den heer Jos. Seijsener, als gemachtigde van den heer S. van der Hulst, die dus kooper werd voor 4425. 6. Vijf arbeiders woningen aan de Havenstraat, samen groot 5 A. 47 c.A In hoogste bod gebracht op f 6000 Niet gemijnd en niet gegund. LISSE. Geboren: Nicolaas z. van M. J. de Vries en J. van Bruggen Antje Dieuwke d van N. Matthijs en D. Haagsma Ge- Tnrdus Maria z. van O. M. Doffcrhoff en M C. van Elk Ondertrouwd: P. Kersbergen en C. W. de Bogt. Overleden: Elizabeth Buurman 18 mod Jan v. d. Vliet, echtg. van E C "Wallard, 36 j. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. Afscheid weihouder v. Kem pen. Benoeming Gemeen- febodc. Voorzitter: E Verncde, Burgemeester. Na opening der vergadering vraagt dc beer C. Eggink Sr. het woord, feliciteert den voorzitter met zijne herbenoeming als burgemeester en spreekt den wensch uit dat het den voorzitter gegeven moge zijn nog veel te doen voor de belangen dezer gemeente. De Voorz. dankt den heer Eg gink voor zijne vriendelijke woorden en hoopt het vertrouwen van den raad te mogen blijden behouden zooals voorheen en met den zegen van den Allerhoogsten nog veel te kunnen tot stand brengen in hof belang der gemeente. Dc notulen worden gelezen en goedge keurd Ingekomen stukken: Een schrijven van wethouder J. M. van Kempen meldende zijn ontslag te moeten nemen per I September a.s. wegens ver trek naar elders. De Voorz. spreekt wet houder van Kempen toe met zeer gevoel volle woorden getuigende van groote waar deering voor dp vele diensten verrieht ten bate van liet algemeen belang: 33 jaar lang is wethouder van Kempen lid van den Baad geweest, waarvan 15 jaar als wethouder. Spr. wenscht den scheidenden wethouder alle goeds toe voor zijn verder leven. Wethouder van Kempen dan^t den voorzitter voor de woorden tot hem gericht Steeds is er prettige samenwerking ge weest in het college van B. en W. en in 'den Raad en spr. zal Gods zegen afbidden voor de leden van den raad en de gemeen te, waaraan hij zoovele jaren verbonden is geweest. Een missive van den Commissaris der Koningin meldende de herbenoeming van den Burgemeester, den heer E. Vemède. Een verslag van den keuringsdienst voor vee en vleesch over 1024. De ontvangsten en uitgaven bedragen een zelfde bedrag, zoodat de hoop is uitgesloten om tot ver laging der kcurgelden over te gaan. F.err schrijven van den boekhouder H. van Amerom don raad bedankende voor do verleendp gratificatie en voor zijne her benoeming lot boekhouder van het bad- hnisbedrijf. Een drietal missiven van Ged. Staten meldende goedkeuring van eenige geno men raadsbesluiten Deze stukken worden 'voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van het R. K. Kerkbestuur om een bedrag van f 2705 beschikbaar te stellen voor de verbetering van de speel plaats van de B. K. Meisjesschool en voor het bouwen van eenc waranda aan de R K Jongensschool enz. Een reclame van A Hilgerson togen den aanslag in de hondenbelasting. Deze stukken worden verwezen naar B en W. om praeadvies. B en W. stellen den raad voor aan de Koningin Wilhelminaverccniging een sub sidie te verleenen van 300 voor de kin- derfeesten te houden op Koninginnedag "Wordt aldus aangenomen Punt 2 der agenda vermeldt: A&nbie- fliiig gemeenterekening en rekeningen be drijven^ die" worden gezonden naarv de 'commissie tol nazien dpr gerneentereke- ning. Tot leden dezer commissie worden benoemd dn hoeren W A. A. J. Baron Sehimmelpenninck van der Oyo met 6 st., C Eggink mot 0 st. on J. A. Mens met 10 stemmen Vervolgens worden genomen eenige be sluiten comptabiliteit. Aan den heer C. van Meurs wordt op verzoek eervol ontslag verleend wegens ge zondheidsredenen tegen 1 September a.s. De Voorz betreurt het ten zeerste dat de heer C. van Meurs Sr. nog onlangs zijn jiibilé gevierd hebbende in een uitsteken de gezondheid zoo plotseling is genood zaakt geworden zijn ontslag te vragen. Spr. hoopt, dat het dozen ambtenaar ge geven moge zijn nog langen tijd in betrek kelijke gezondheid te mogen genieten van zijn welverdiende rust. Thans komt aan de Orde de benoeming van cene gemeentebode. Voor deze betrek kin/ zijn 34 sollicitanten opgekomen. B en W. hebben ©p do voordracht geplaatst 1. C. van Mcurs Jr.; 2. P. G. dc Jongh. stemming voor deze voordracht riH 7e hebben deelgenomen, daar spr. een voor dracht wenscht van drie peTsonen. De heer C. Eggink meent dat de vrijheid van den Raad aan banden wordt gelegd en de keus thans te beperkt is. Spr. wenscht ook een voordracht van drie personen, wat heel gemakkelijk kan daar het aantal sol licitanten zeer groot is. De Voorz. ontkent dat de vrijheid van den raad aan handen wordt gelegd. De rahd is vrij om te kiezen- uit de sollicitanten .Wettelijk is er niets beschreven en B en W. zijn geheel vrij om een voordracht s?mien te stellen uit 2 of 3 of meer personen. Voor de meest ge wichtige betrekking in een gemeente n.l. als Burgemeester wordt maar een voor dracht opgemaakt van twee personen. De heer J. A. Mens uit ook zijne verwonde ring over deze voordracht, daar het toch steeds de gewoonte is een voordracht sa men te stellen uit minstens drie personen. Het maakt daarom thans een vreemden indruk. De heer Eggink acht het argument van dén voorzitter als zou dc raad vrij zijn te kiezen uit de sollicitanten gevaar lijk en meent dat het geen aanbeveling ver dient dien weg op te gaan Hierna wordt tot stemming^pvergegaan. Uitgebracht wor den 11 stemmen, waarvan op C. van Meurs Jr. 6 st., M. Ooordmeijer 4 st. en P G de Jongh 1 stem, zoodat benoemd is tot gemeentebode C. van Meurs Jr. met in gang van 1 September a.s. B. en W. stellen den raad voor den ter mijn van ontruiming van 7 onbewoonbaar verklaarde huizen aan den Leidschen- weg no. 205, 215, 217, 219, 223, 225 en 227 te verlengen met 6 maanden, n.l. tot 29 November 1925, en op te heffen de on- bewoonbaarverklaring van 2 huizen n.l. no. 207 en 209 wegens aangebrachte ver beteringen Wordt aldus aangenomen. Aan de Christ. H. B. S. te Leiden wordt op voorstel van B. en W. eene subsidie verleend voor zes leerlingen uit deze ge meente, die de school bezoeken, groot 131.91. B. en W stellen den raad voor wederom voor een jaar aan te stellen E. J. van der Blom op een salaris van 1542, C. J. Kuneken op een salaris van 832, H. Brinks leerling-fitter op een salaris van 416 en P. G. de Jongh op een salaris van 1060, werkzaam hij het gas- en wa terleidingbedrijf. De heer J. Braggaar kan zich hiermede niet vereenigen. Het is nu reeds vier maal dat men van der Blom en Kuneken tijdelijk aanstelt. Spr. wenscht voor deze menschen eene vaste aanstelling en vervolgens vraagt hij wanneer de fit ter Blom, die f 26 per week verdient (na aftrek van 190 die ontvangen wordt voor Zondagsarbeid), terwijl de gemeente werklieden 30 verdienen, op zijn maxi mum komt. Een dergelijke verhouding is niet goed. Spr meent dat de heer Brinks, die zelf een ruim salaris verdient, wat schriel is voor het personeel en valt op scherpe wijze dezen ambtenaar aan. De Voorz. verdedigt den gas en watermeester de chef van deze bedrijven, o'p warme wijze en zegt dat de heer Braggaar niet onpar tijdig is, daar hij meent dat altijd de ar beiders gelijk hebben en de werkgevers altijd insJiet ongelijk zijn, terwijl hij altijd maar min of meer de werkgever verdacht maakt uit propagandistisch oogpunt. De heer C. Eggink acht de critick van den heer Braggaar zeer onbillijk. De heer Braggaar zal zijn critiek nader preciseeren en noemt eenige gevallen van vroeger, die naar hij meent niet naar bchooren behan deld werden. Na een langdurige discussie wordt het voorstel van B. en W. aange nomen Bij de rondvraag verzoekt de heer Mens den voorzitter de politie op te dra gen eens goed toe te zien op de Hoflaan, waar velen zich schaamteloos gedragen, zooda'. de bewoners aldaar er veel last van ondervinden. De heer Eggink vraagt naar de electrificatie. De heer J. J. Dijk man meent dat de marktgelden aan den lagen kant zijn. De Voorz. zegt den heer Mens overweging toe. Aan de electrificatie wordt steeds gewerkt en spr. hoopt nog' dit jaar met voorstellen te kunnen komen. Wat de marktgelden betreft, deze kunnen misschien wel iets worden verhoogd. De beer Sohimmelpenuinck van der Oye vraagt den voorzitter nog eens de aan dacht van Ged. .Staten te vestigen op den toestand van de Oosthosehbrug, wat de Voorz toezegt. Mond- en Klauwzeer. Bij den land bouwer v. D. is onder het vee mond- en klauwzeer geconstateerd, waarvan geen aangifte was gedaan. Verleden weck heeft deze landbouwer nog schapen naar de markt gebracht en verkocht. Men meent dat deze ziekte reeds langeren tijd aldaar geheerscht heeft Er is procesverbaal opge maakt. SPORT VOETBAL. Jaarverslag R.-K. Federatie. Aan hef jaarverslag der R.K.F., opge nomen in de „Sportill." onfleenen wij het volgende: Het afgeloopen jaar is voor de Room- sche voetbalorganisatie geen voorspoedig gewefst Immers wat niemand onzer ooit zou hebben durven vermoeden, is dit jaar geschied: de oudste en eerste der diocesa ne honden is ontbonden en omgezet in een belangenbond, terwijl zijn elftallen in de neutrale competities uitkomen. Meer nog dan liet verlies van vereeni- gingen en leden, geldt het feit dat de hee- Roomsche sportorganisatie hiervan ,den weerslag moest ondervinden. Op de jaar vergadering der Federatie werd een voor stel van Breda, art. 24 van het huishou delijk reglement te wijzigen met algemee- ne stemmen verworpen. Zulks was de di recte oorzaak van de afscheiding van den R.K.V.B. Breda. In een buitengewone algemeene verga dering werd een protestmotie hiertegen lurgcnoincn, die ter kennis is gebracht vrn Tri R-T "T ->ï Bij boï eindigen van dit jaar was van het Doorl. Episcopaal nog geen antwoord ingekomen. Als wij deze minder prettige feilen me- moreeren, welke zich dit jaar in onze Fe deratie hebben afgespeeld, moeten wij toch ook constateeren, dat ondanks dezen feite lijken en moreelen tegenslag, de overige diocesen zich goed hebben gehandhaafd. Over hel algemeen was er slechts zeer geriuge terugloop van het ledental. Bij den goed georganiseerden R.K.L.V.B. was deze nog het geringst. Ook dit jaar was de samenwerking met de meeste bondssecretariaten weer aange naam en vruchtdragend. In dit Verband is het jammer te moeten opmerken, dat de administratie van den R.K.V.B. Bosch niet op dusuanige wijze is verzorgd als zulks in de andere diocesen het geval is. Hieronder treft men aan een overzicht van de gegevens ontvangen van de aange sloten boden per 31 Mei 1925. We publi- cecren tcvenns het aantal leden op 31 Mei' 1924. Ledental Ver. Cmp.Elft. 1923/'24 1924/'25 Afd. R.K.V.B. Bosch 2096 1516 67 14 101 D.H.V.B. 3305 3100 90 28 169 R.K.L.V.B. 1864 1789 65 13 67 R.K.V.B. Utrecht 1500 1337 49 12 77 Het ledental van den R.-K.V.B. Bosch ging met ongeveer 600 achteruit. Het mo ge waar zijn, dat de weerslag van de hou ding van den Bredaschen bond zich in dit diocees het hevigst doet gevoelen, ook ver slapping van propaganda is van dezen te ruggang zeer zeker oorzaak. De districten, Eindhoven en Langstraat verdwenen ge heel. De D.H.V.B. verloor ruim 200 leden. Be halve de 3100 seniores, telt deze bond ook nog 1050 juniorledeD. In Limburg was het verlies het geringst n.l. 75 leden.In Utrecht is ook nog teruggang, ongeveer 200 leden minder dan het vorig jaar werden door ons voor Utrecht genoteerd. In den loop van dit jaar werden door de R.K.F. uitgesproken of van de diocesane bondon overgenomen 346 royementen, ter wijl 84 personen werden gerehabiliteerd. Het vorig jaar bedroegen deze cijfers resp 787 en 221. Het officieel orgaan De Sport-Illustratie bleef in den loop van dit jaar ongeveer on gewijzigd. De groote zorg is nog steeds het blad op een gezonde basis te brengen. Het verslag geeft vervolgens een ov£r-. zicht van de internationale en andere wedstrijden die gehouden zijn. Betreffende de verhouding tot andere organisatis wordt 't volgende meegedeeld: Zooals hekend, is de R.K.F. aangesloten bij de U.I.O.G.E.P. de B K. internationale organisatie van Lichamelijke Opvoeding. Waar deze organisatie voor het interna tionaal B.K. Voetbal zoo ongveer niets doet, heeft reeds een vorig jaar onze afge vaardigde ter vergadering dier U.I.O.C.E. P., Mr. Schreden, de instelling bepleit van een internationale sectie voor voetbal. De sectie kwam ook werkelijk tot stand. Prac- tische resultaten werden tot op heden niet bereikt. Voeg hierbij, dat onze Duitsche vrienden nog steeds niet als lid der katho lieke internationale werden toegelaten, dan zal men begrijpen, dat praotisch het lidmaatschap dezer organisatie voor onze voetbalfederatie van weinig nut is. Dit jaar bereikte ons de uitnoodiging voor do vergadering der U.Ï.O.G.E.P., wel ke steeds te Parijs wordt gehouden, eerst eenige dagen voor den datum der verga dering, zoodat het ons niet mogelijk was, een afgevaardigde te zenden. Een resultaat van de vergadering werd ons niet mede gedeeld. Op de bestuursvergadering van 21 Dec. werd besloten, het loopende contract met den N.V.B tegen 1 Juni op te zeggen, ge zien het feit, dat, voor zoover de bepalin gen van dit contract voor ons van prac- tisch nut waren, deze door de neutrale voetbalorganisaties in den lande niet, of zeer slecht worden nageleefd. De mogelijk heid werd echter opengelaten, met den N.V.B. tot een nieuw contract te komen. De N.V.B. berichtte, dat het onze medg- deeling voor kennisgeving had aangeno men: Ons bereikte in den loop van dit jaar, zoo gaat het verslég verder, een uitnoodi ging, lid te worden van de Ligue InteT- nationale dn Football Amateur. Teneinde nader met het doel dezer internationale organisatie bekend te worden, werd de secretaris der Federatie afgevaardigd naar een congres, te Buy (B.) gehouden. Het blijkt, dat deze organisatie is opgericht te genover de F.I.F.A., omdat men van oor deel is, dat de F.I.F.A. het zuivere ama teursstandpunt sintls lang heeft verlaten. Bij deze organisatie zijn tot op heden na tionale voetbalhonden van België en Frankrijk aangesloten, terwijl meerdere nationale organisaiies het voornemen te kennen hebben gegeven, als lid toe te tre den. Over het al of niet toelaten moet nog worden heslist. Ten einde tot een landelijke organisatie te komen, welke leiding aan de R.-K. Ath- letiek zal moeten geven, werden met dc N.G.F. besprekingen gehouden, om lot een overeenkomst te komen. In do commissie, welke deze besprekin gen zou houden, werden benoemd do hoe ren A. H. Kockelnjans, G. Kruijver en M. Verstegen. In Den Bosch kwam op 22 Maart de commissie uit beide organisaties samen. De N.G.F. was er vertegenwoordigd door de heeren J. van Rijzewijk en J. van Tol. De B.K F.-commissie was volledig aan wezig. De besprekingen hadden een gun stig resultaat en werd den heeren J. van Tol en G. Kruijver opgedragen een leidraad, benevens een statuut voor jict Nationaal Comité, te vormen uit R.K.F. en N.G.F., dat de nationale leiding aan de R.K. ath-letiek zou geven, te ontwerpen. Tot op heden zijn beide heeren nog niet met hun taak klqar gekomen. De seciv-penningmeester, de heer M. Verstegen, besluit zijn jaarverslag aldus: Als wij thans in kort bestek een over zicht van het afgeloopen jaar hebben ge geven, willen wij dit verslag niet beëindi gen, alvorens er ernstig op Te wijzen, dat het meer dan tijd wordt, dat in geheel het land de propaganda voor onze beweging ernstig ter hand wordt genomen. De tijd van verslapping moet voorhij zijn Opnieuw moet overal de actie voor onze Roomsche voetbalsport opnieuw ontwaken. Een ernstig beroep dient gedaan te worden op de geestelijkheid van geheel ons land, ons streven, alle roomsche jongelui die de voetbalsport beoefenen, te brengen tot de roomsche voetbalorganisatie, te steunen. Zulks kan niet anders dan tot heil van onze roomsche jongemannen, tot voordeel van onze Moeder, de II Kerk, tot meer dere eer en glorie van God zijn. DIOC. HAARL. BOND. R. K. V. V E. M. S. Zondag 2 Augustus krijgt E. M. S. te Noordw ijker hout bezoek van S. D. C, kampioen 2de klas Den Haag. Deze wed strijd begint om 3 uur, daar vooraf om half 2 S. D. C. II (Den Haag) een wed strijd speelt tegen E. M. S. III. Voor beide wedstrijden is door supporters een me daille beschikbaar gesteld en we verwach ten dan ook veel belangstelling. R. K. Sportver. „Lisse". A.s. Zondag om 1.30 uur zal er op het Sportpark aan dp Essenlaan de jaarlijk- sche wedstrijd gehouden worden tusschen twee vertegenwoordigende veteranen-elf tallen uit Lisse. Als Pluvius medewerkt kunnen we een aardigen kamp der heide elftallen tegemoet zien. Om drie uur wordt waarschijnlijk de nederlaagwedstrijd ge speeld Lisse IGraaf Floris I uit Den Haag. Verder zie men de aanplakbiljetten Denken do leden nog eens om hun Hondscontributie 1924 ad 0.75. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Hal einde van de competitie 19241925. Volgens officieele mededelingen van den N. V. B. wordt Zondag a.s. te Leerdam op het L. S. V.-terrein de promotiewed strijd voor de 2e klasse gespoeld, tusschen de vereenigingen Vriendenschaar en S. V W. Dit is de laatste competitie-wedstrijd van het seizoen 19241925. Vergadering van de W. E. K. In de Donderdagavond gehouden jaar- Üjksche algemeene vergadering van "Wes telijke Eerste Klassers heeft de agenda van de a.s. algemeene vergadering van den N V B. een punt van langdurige bespreking uitgemaakt. Bijzondere besluiten zijn niel genomen. Het aftredend bestuur, de heeren dr. D van Prooye, voorzitter, Jac. F. Lameij, se cretaris-penningmeester en J. J. Groot- meyer, lid, werd bij acclamatie" herkozen. In de plaats van de heeren Seylhouwer en Zittersteyn, die als afgevaardigden naar de algemeene vergadering van den N. V B hadden bedankt, zijn gekozen de heeren Meijer (Unitas) die als algemeen plaats vervangend lid inviel en Drilling (Blauw Wit). Algemeen plaatsvervangend lid werd de heer Van Kuyk (U. V. V KORFBAL. Vitesse op toer. Vitesse (L.) maakt van 6—13 i ngusiu-j een propagandatoer naar het Noorden. Vi tesse zal o.a. deelnemen aan den grooten Frieschen Korfbaldag te Hemrik en verder spelen in Assen, in Veenhuizen, in do T.eek, in Zuol Laren en in Beileu. CRICKET. Overzicht. De vii.ste reis van 't seizoen, die voor de cricket Iers alweer beteekent het inlui den van de laatste maand, staat morgen op het programma van Ajax I. Het sei zoen snelt inderdaad- voorbij. Reeds gaat aan de De Kcmpenaerstraat het bruine monster zijn wilde dansen, voortgedreven door krachtige voeten, weer beginnen. Nog steeds bengelt Ajax met twee punten onderaan dc lijst en slechts P. W., dat er nog minder van kent, wist het te over winnen. Laat Augustus Ajax in vorm zien en laat morgen de eindspurt beginnen met een overwinning op Quick! 1. C. C. speelt morgen al haar laatste competitiewedstrijd achter Pomona. H. C. C TV zal haar tegenstander zijn en zal wel vrij zwak opkomen, omdat H. C. C. I, II en ITT ook wedstrijd hebben. Daarom moet L. C. C. de competitie met een over winning besluiten, 't geen best kan! Programma voor a.s. Zondag Eerste klasse. Haarlem: R. en W.Haarlem Nijmegen: QuickAjax Bilthoven: HilversumH. C. C. II Enschede: P. W.V. R. A. Derde klasse. A Amsterdam: V. V. V. ITT—A. C C. II Amsterdam: D. V. C.Vleermuizen. P Den Haag: Phoenix IIV. O. C. TT Leiden: L. C. C H C. C. IV. Telegraafbeker. Den Haag: H. C. C. II—R W. II. Amsterdam: A. C. C.Phoenix. Fi ee-ForestersMr. Hamburger XI. Op 5 en 6 Augustus wordt te Amster dam op het Stadion, een cricketwedstrijd gespeeld tusschen de Free-Foresters en een door mr. G. Hamburger samengesteld elftal. Voor het Mr. Hamburger's XI komen o a. uit: Eigeman, Wempe (beidon van Ajax), East, v. Booven, Vis, Schill, Rinc- ker. Leeser, Hamburger en v. d. Chijs. Mr. Hamburger had ook verschillende spelers van V. V. V. uitgenoodigd. doch geen dezer heeft de uitnoodiging 'n- p n aannemen. ATHLETIEK. De schorsing van Paulen. De heer A. Paulen, juist terug v. u Finsche tournee, schrijft aan het ..Hhld.", dat hij tot zijn verbazing voorloopig door 1c N. A. U. gr Vrscbt is en dientenp volge niet te Antwerpen kan starten, reden voor schorsing wordt opgegeJ overtreding van startverbod voor 26 Jht Paulen deelt mede, dat het telègqh waarin dat startverbod werd medcgedeeW Lem eerst 29 Juli bereikte te Stockjioll op doorreis naar Nederland. Hij heefi alsnog maatregelen getroffen om de N. 4 U. op het besluit te doen terugkomen verwacht, dat hij alsnog te Antwerpenu starten. Naar aanleiding van dezen brief htj) het ,,Hbld." zich om inlichtingen gewej tot de N. A. U. Men deelde mede dat Pat len indertijd toestemming vroeg te moga tarten in Finland. De N. A. U. antwooii de telegrafisch, dat hij kon uitkomen fc 25 Juli, maar daarna niet meer in rpj. band met den landenwedstrijd België Nederland. Paulen is evenwel op reis gegaan zonde het antwoord-telegram af te wachten, 20 Juli ter plaatse was. Hierdoor wellidj bereikte hem hel bewuste telegram te laai Naar het „Hbld." verneemt, is de ka» zeer gering, dat het besluit tot schors!» zal worden ingetrokken. WATERPOLO. NederlandBelgië. Voor de elfde maal komen mórgen» Utrecht de vertegenwoordigende zevent»; len van Holland en België tegenover elkaa; in het water. De walerpolo-wedstrijd h^efc nog niet die aantrekkingskracht, dip 4 jaarlijksche voetbalwedstrijden lusschc de heide lauden hebben, doch de belang, stelling zal ongetwijfcld zeer groot zijn. De tot heden gespeelde wedstrijden wij. zen van begin tot einde op een grooten onmiskenbare kracht der Belgen. In 1906 is die krachtmeting voor h eerst te Antwerpen begonnen. Het watff. polo was in die dagen 'voor het vasfelaot van Europa een nog betrekkelijk ni« spel en hef peil stond nog niet hoog. Pi eerste wedstrijd werd al dadelijk doorl Belgen gewonnen, al was het dan met p ringe meerderheid (32), en die ova winning was de eerste van een lange rceb, die Nederland1 ondanks de wilskrachtig^ pogingen nog niet heeft kunnen onderlf. ken. Ontleend aan de ..N. B. Crt.'' geven n hier het lijstje der tot heden gc.sppp'i w< il - (rijden 1906 Antwerpen: Be'.gië wint met 3-i 1907 niet gespeeld 1908 Antwerpen: België w'nf met 2-4 1909 Amsterdam: België wint met 7-1 1910 Antwerpen: België wint mot ?-! 1911 Gouda: Brigië wint met 41 1912 Antwerpen: België wint niet 2-1 1913 Amsterdam: Belgiëwint met 5-S 1914/20 niet gespeeld. 1921 Antwerpen: België wint met 2-1 1922 niet gespeeld. 1923 te Gouda: Brigië wint met 6—1. 1924 te Oslende: België wint met 7-1 Hel totaal resultaat is dus: gesp.gew gel. verl. v.-t. prJ.ga België 10 10 *46-14 20 H.Nand .10 10 14-46 - Men ziet, dat hef resultaat voor Holla n! bijzonder poover is en het wordt i dan tijd. dat_ de Hollanders de ovo wl: ningenroes der Belgen eens breken. Zoo ooit dan hebben we daar 111 hoe op. want het zevental is. .Thans met groo' zorg samengesteld. De voorhoede is zpk« eens zoo goed als vorig, jaar En, lor h- innéring vermelden we. hier nog even, di de Hollanders "foen eert 60 achtersta tol 64 deden verk'einen. Voor den laatsten wedstrijd in Nvd* -lartd gespeeld, in 1923 le Gouda, w; Hollandsche ploo? slecht saraengestft Toon mis1 en we T-Ticplcfp1: on Bokhota de beste gaolgetters uit liet land. J Daarop vertrouwen we thans, lem wijl we de achterhoede w in staat at ten de kracht der voorhoed'' breken. Vooral den "Roer als mid ach torn Karei Slruys in he! doel znl'en .h'ertoeM hunne moeten hiid-agen, maar liet is h® wel toevertrouwd. Volledigheidshalve laten we bier de"» stelling volgen: Holland: F Gtruvs (Het IJ) G. F Miiller J. C der» Roer A H C v c (Dolfijn) (O Z.C.) (Maa;) v. d. Velden Jr TJsselstein "W Boldimt (Dolfijn) (G.Z.C.) (G.Z.Cj Dow in Guiily Gludts Verraea Be n wens Eleurit Dn rant België. Reserves voor Holland ziin Ad"11 (G.Z.C.). A H Good'njs (A 7.) on R v. Semis (U Z O Reserve voor België is Thirv. 8ehe:dsreo)}fer is de heer H John c''r (EngeTandT. ZEILEN. Wedstrijd zesmeterjaehten. Ben tweeden dag van de wedstrijd'^ dc Zuiderzee ging het tusschen acli' v" motorjachten. Thans werd om den h'" van Het Leven gekampt. De uitslag I. Uylenspieehel, stuurman Dolm^ (België), 2. Braassemermeer. sluii""1' O. Nathan (Holland). 3. Raenden, man *W Schouten (Holland.) Het Noorsche zesmeter jacht Jan R het zevental vaartuigjes van den dag aanvulde, werd feitelijk perste, werd wegens liet raken van een hoe' gesloten. De Uylenspieghel kwam door in het bezit van den prijs. TWJÏ pisohe jacht werd tijdens den aangevaren door de Admiraal de van mr. Carp en kreeg een gat hoven waterlijn. Er werd geen protest '"r diend. De andere deelnemende jachten de Ciss (België) stuurman F.'Carliw- lands Hope, stuurman B. C. Kievit; ses Juliana, stuurman L. Doedes. De tijden waren als volgt: I'V|e

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6