Corricide één nacht A Boon, boogleeraai; te Leuvep en voor- zilter van hel Davidsfonds en Prof. Dr. Gerard Brom, hooglceraar te Nijmegen, die respectievelijk van Vlaamsch en Hoi- landsch standpunt de middelen zullen be spreken en voorstellen zullen doen, tot verinniging van de cultuurbetrokkingen lusschen de geloofsgenooten van Vlaande ren en Holland. Behalve afgevaardigden van de bij bo vengenoemde instituten aangesloten orga nisaties en een beperkt getal genoodigden zullen verschillende vooraanstaande figu ren van het Vlaamsche geestes- en vereeni- gingsleven het Congres bijwonen. Het con tact tusschen de Katholieke volksdeelen van beide stamverwante naties, dat door den wereldoorlog ernstig heeft geleden, v.ordt door dezen eersten stap ten deele hersteld, en zelfs «p ruimer schaal. Hier immers zullen de vertegenwoordigers van zeer uiteenloopende kringen vergaderd zijn die ook krachtens hun invloed op de volks ontwikkeling directe practische Tesultaten aan het Congres kunnen kunnen verschaf fen en in den boezem van het volk de geestelijke toenadering over de staatkundi ge grenzen heen kunnen bevorderen, het georganiseerd uitwisselen van sprekers, lectuur enz slaan rechtstreeksche vrucht bare gevolgen in het vooruitzicht, terwijl mogelijk ook de basis voor een blijvend contact kan worden gelegd. Kennisneming van de agenda, afgedrukt in het Officieel Programma van den Ne- derlandsclien Katholiekendag, met name van de stellingen der inleiders zal een duidelijk inzicht geven in den aard van het Congres, die zich zuiver richt op cul tureels toenadering. Correspondentie-adressen voor het Con gres zijn: Steenschuur 17, Leiden, en Dijk- straat 15, Arnhem. Wal betcekent P. G. op een bordje aan den weg? Enkele opmerkingen betreffende het verkeer. De heer A. J ten Hope heeft in de Prov. Staten van Zuid-Holland eenige vragen gesteld omtrent de onvoldoende toestand van dea grooten verkeersweg Den Haag Rotterdam Mr. Limburg, deze vragen be antwoordende, heeft opgemerkt" dat Ged. Staten hiermede niets te maken zouden hebben, omdat in den weg den Haag Rotterdam geen enkel stuk provinciale weg zou voorkomen. Wat beteekent dan P. G. dat op twee bordjes langs dezen weg voorkomt? vraagt het weekblad „Bedrijfsauto". Volgens den wëgwerker, welke daar rondloopt en welke volgens eigen verklaring provinciaal amb tenaar is, niet: „Prot. Godsdienst, maar Provinciale Grond." Tevens vestigt het weekblad aandacht op het feit, dat de tramrails, welke op ecD verhoogden baan b'ggen zoo dicht langs den verhoogden rand liggen, juist daar waar de weg zoo geweldig breed is, dat een rijwiel dat vlak bij dezen rand op den rijweg staat, door de eerstvolgende tram word! gegrepen. Hier gebeuren onge lukken „Liggen de rails bier wel goed?"' vragt Bedrijfsauto Tenslotte weet dit weekblad mede te deelen, dat er plannen bestaan in dezen weg een viaduct en aquaduct aan te bren gen. Als diegenen, die daartoe toestem ming te geven hebben, dan maar condition neeren dat alle verkeer hiervan gebruik mogen maken, en niet, zooals bij de Hoorn brug, waar de H. T. M. een eigen brug maakt, te gebruiken als de gewone brug gesloten was. Alle verkeer, ook de con- curreerende autobussen, blijft dan staan bij de gesloten brug, en de H. T. M. gaat over zijn eigen brug door. „Hel was mo gelijk geweest aldus Bedrijfsauto bij het geven van de toestemming aan de.H T. M. tot het leggen van deze brug te con- ditionneeren, dat deze tegelijk beschikbaar zou zijn voor het andere verkeer. Laat de Gedeputeerde Staten eventueel bij de bru; naar Delft toch niet weer dezelfde fouten rnakept Weggeldheffing in de provincie Utrecht. Prov. Staten van Utrecht hebben het voorstel tot invoering van een weggeldhef fing in die provincie goedgekeurd. De verordening is met 27 tegen 5 stem men aangenomen. De hoofdzaak luidt: 10 voor een paard, muilezel of muildier als trekdier gebezigd; 20 voor elk mo torrijtuig met 2 wielen (vervoer niet meer dan één persoon), 40 elk motortuig met aanspanwagen, 75 elk motortuig met meer dan 2 wielen en 7 of minder zit plaatsen, 150 voor elk idem met meer dan 7 zitplaatsen en voor elk motorrijtuig dienende tot vervnor van vrachten voor- zjen van andere dan metalen banden en 225 als voren voorzien van metalen ban den. De centralisme van. de belastingkantoren. Eenige weken geleden berichtte „de Tel.' dat de Rijks-administratie de proef ge slaagd achtte, om tot centralisatie der be lastingkantoren in deze gemeente over te gaan. Deze plannen zullen de mogelijkheid la ten bestaan, dat op verschillende kanto ren belasting kan worden betaald, maar er zal slechts één centraal kantoor zijn. waar alle overige belastingzaken (de boekhoudingen en vervolgingen, enz.)* zul len worden behandeld. Naar het blad thans op eon desbetref fende vraag van den heer F M. Wibaut, wethouder voor dp Financiën en Belas tingzaken dezer gemeente mocht verne men, bestaat er voor het gemeentebestuur te Amsfedam geen reden, om tegen deze cenlralisatiemnafregel van de Rijksadmi nistratie bezwaar te maken. Verkiezing lid van Ged. Staten in Overijse! In de gistermiddag gehouden zitting van de Prov. Staten van Overijsel werd in de vacatur©-J. M. baron van Voorts tot Voorts (R.-K te Zwolle gekozen lot lid tan Ged. Staten van Overijse! het Sta'cn- lid J. E. Vogi (S.D.A.P.), wethouder van Zwolle. Uitgebracht werden op den heer Vogt 27 stemmen, dr. J. W. Schneider (R.-K.) 3 stemmen, J. A. van der Sanden. (V.B.) 1 stem, J. H. Lohnis (R.-K.) 1 etem, Ten Gale (C.H.) 1 stem, blanco 11 stem men. De melkprijs Naar aanleiding van het bericht in ons blad van gisteren, dat in geheel Zuicl- Holland geen melk meer aan den handel geleverd zal worden, indien niet de eisch van den R.-K. Bond van melkveehouders wordt ingewilligd, dat met ingang van 24 dezer de grondprijs der melk verhoogd wordt, kan worden meegedeeld, dat de commissie uit don Zuid-Hollandschen Bond van melkveehouders en die uit den melkhandel overeengekomen zijn, dat op 1 Augustus a.s. te grondprijs der melk met 1 cent per liter zal worden verhoogd. De Zuid-Hollandsche bond stond aan vankelijk op het standpunt, dat de verhoo ging van 24 dezer moest ingaan, maar heefl daaraan niet vastgehouden, in ver band met de nog altijd ongunstige omstan digheden voor de condensed fabrieken, en de afneming van de productie tengevolge van de warmte. Nu echter, nadat deze overeenstemming was bereikt, de temperatuur nog aanmer kelijk gestegen is, beeft de melkhandel er bovendien in toegestemd, dat, indien hij de verbooging voor den R.-K. Bond van melk veehouders reeds vóór 1 Augustus mocht laten ingaan, die verhooging niet alleen voor den R.-K. bond, maar voor alle melk veehouders zal gelden. Economische wedstrijden van den B.B.N. De Bond van Bedxijfs-aulohouders in Nederland stelt zich voor om nog dit jaar in Den Haag economische wedstrijden te houden met auto's voor hare leden, met het doel de economie van het bedrijfs-auto- mobilisme te bevorderen. Men gaat daarbij van de volgende grondbeginselen uit: Een goed onderhouden auto gaat langer mee, rijdt per K.M. goedkooper, is een betere reclame, heeft minder reparatie kosten en veroorzaakt minder gevaar voor de andere weggebruikers. De resultaten zullen de bedrijfsautohou ders op het idee brengen de resultaten van hun auto's daarmede te vergelijken. Soorten van wedstrijden: 1. Zuinigheid in branéstoffengebruik, in geld per tien K.M. (dus de dagkoopprijs der benzine berekenende). 2. De minste trilling verwekkende auto. Als maatstaf nemende de voor deze auto toegelaten maximum snelheden, volgens het tweede ontwerp van de Staats-Gom- missié van Vlissingen. Auto's met lucht banden worden afzonderlijk beschouwd. 3. De auto, welke het meest economisch geheel vormt, voor het betrokken soort bedrijf; meer speciaal voor wat betretf de carosserie, ten opzichte van het bedrijf en ten opzichte van het chassis, waarop deze carrosserie geplaatst is. 4. De toestand van de auto uit een oog punt van juist onderhoud. Bij de beoordee ling eventueel te vermelden optredende constructiefouten bij de geheele beoordee ling rekeniug houdende met ouderdom en afgelegde K.M. 5. Behendiigheidsrijtoer. Om ten opzichte van de publieke opinie verkeerde meenin gen weg te nemen, omirent bestuurbaar heid en maneuvreervaardigbeid van auto mobielen 6. Het opsporen van eenvoudige storin gen, b.v. in carburatie en ontsteking. 7. Voor bet monteeren van luchtbanden bpnoodigden tjid. 8. De kortst bereikbare remafstanden bij gelijke snelheid. 4- en 2-wieüge renfeon- sfructie's afzonderlijk te beschouwen. 9. Beoordeeling van een auto, uit een oogpunt van reclame voor den-eigenaar; aeslhetica, in verband met de mogelijkhe den, begrensd/door de economissche eischen van het betrokken bedrijf. 10. Parade. Mijnarbeiders-actie. Het hoofdbestuur van den Alg. Ned. Mijnwerkersbond heeft in zijn op Maan dag 20 Juli gehouden vergadering beslo ten, om op Zondag 9 Augustus een de monstratief congres te Heerlen te houden. De bondsvoorzitter de heer v. d. Bilt en de voorzitter van het N. V. V. de heer R. Stenhuis, zullen een inleiding houden, waarin eenerzijds de situatie in de mijn industrie en anderzijds de aanvallen op de organisatie en leden behandeld zal wor den. LEGZB E»VLOOT Een marechaussée-kazerne te Ede? Het schieten met lichtkogels. Met ingang van 1 April 1926 loopt de huur van de kazerne te Wagen ingen af. Geruchten gaan, aldus de „Tel.", dat men niet weer wil inhuren. Aan de gemeente Ede is verzocht een kazerne te bouwen welke zonder bouwterrein ongeveer 38.000 zal kosten. Het Rijk zal 1500 buur betalen. In de Dinsdag gehouden raadsvergafh Ting is een commissie benoemd om over deze aangelegenheid Tapport aan den Raad uit te brengen Tn dezelfde vergadering uitte notaris Dinger zich op scherpe wijze over het fchieterb me» lichtkogels bij militaire oefe ningen in de afgeloopen week. loet? beide en 'hoseh kurkdroog waren, en waardoor brand is ontstaan, wplke zich ernstig beeft doen aanzien. Hij verzocht het col lege van B. en W. zich hierover tot de mililaire autoriteiten te wenden. De voorzitter mr. dr. C. P Baron Crentz, antwoordde, dat B en W. reeds in die richting werkzaam zijn. Ingezonden Mededeeling gebruiken beteekend uw LIKDOORNS kwijt. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. 13369 N.V. Algern. IIoll. Handel Industrie-Mij- Denneweg 146 Den Haag. Eenige importeurs der i KEENE COMPANY te New-York UIT OE PERS DE ONEENIGHEID IN DE S. D. A. P. EN MINISTER COLIJN. In De Gelderlander trof ons deze opmerking: „Er moest dadelijk een volksoploop ko men. Een geweldige „demonstratie" tegen Colijn! Een* „demonstratie", omdat H. M. de Koningin naar constitutioneele zede een man uit de meerderheid had aangewezen tot formatie van een kabinet, alleen, omdat de persoon aan de S. D. A. P. niet behaagde. Ware er een vergrijp aan te wijzen te gen de constitutie! Zou H. M. de wetten des lands hebben miskend. Een „demonstratie' ware misschien ge motiveerd. Maar zulk een volksbeweging, alleen omdat de persoon van den formateur aan de minderheid mishaagt, die is onver klaarbaar. Daar moest iets achter zitten.- Daar moest wat gebeurd zijn achter de schermen. En wat er gebeurd is, vertelt ons van daag do partijvoorzitter, de heer Vliegen. Wij zijn bezig elkander vliegen af te vangen, erkent hij. Het N(ederlandsch) V(ak) V(erbond), vroeger de willige bijwagen van de S. D. A. P., heeft onder het bestuur van den heer Stenhuis allures van eigengerechtigd heid aangenomen en wil leiding hebben in de roode arbeidersbeweging. Die leiding behoort, op politiek terrein, aan ons, de S. D. A. P., want wij noemen ons de Ar beiderspartij. Het N.V.V. heeft voorgesteld om te zamen met de S.D.A.P. in het na jaar een congres te houden om een pro gram van den arbeid op te stellen, maar dat komt aan het N.V.V. niet toe. Lang voor *le verkiezingen nu komt liet had het N.V.V. ons al gevraagd om na den uitslag een demonstratie te houden. De S.D.A.P. heeft niet dadelijk toegebeten, en nu houdt l>el N.V.V. niet "enkel een de monstratie, maar een congres. Maar vóór het congres er zijn kan, houdt de S.D.A.Peen demonstratie. Tegen Colijn, heet bet. Tegen Stenhuis, is het. Om Stenhuis vóór te zijn. Om aan Stenhuis een vlieg af te vangen. Colijn hoeft er niet eens naar te luiste ren. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Sint Vincentiusvereeniging. Gister avond hield de Vincentiusvereeniging haar jaarlijksche vergadering. Jammer genoeg was door diverse oorzaken de belang stelling niet bijster groot. Do president, de heer Th. Jonkheer, opende de conferentie en gaf een beknopt overzicht van de verrichte werkzaamhe den. Het deed spreker genoegen te kunnen mededeelen, dat in het afgeloopen jaar geen reden tot klagen geweest is, wat be treft de bezochte gezinnen in andere ja ren liet die medewerking nog wel eens te wenschen over. Het program van actie was vrijwel gelijk aan dat van andere jaren, alleen kon in het afgesloten boekjaar geen extra-bedeeling plaats hebben, eerstens omdat de kas daartoe niet toereikend was (het kost rond 1000) en tweedens wijl de werkloosheid gelukkig minder groot was dan het jaar daarvoor. De kindervoeding heëft weder uitstekend gewerkt: met een tekort begonnen, was er na afloop zelfs een klein batig saldo. Do Voorz. bracht bij deze ge degenheid hartelijk dank aan de gevers, aan Pastoor. Krook en aan Zuster Egbcr- tina. De ontvangsten beliepen met inbegrip kas over 1924 3092.82, de uitgaven 2775.51, saldo kas dus 317.31. Hierna werd door Pastoor Krook een rede gehouden,' over het ontstaan van het Liefdewerk van St. Vincentius. Bij de rondvraag geeft do beer Heir- man in overweging, pan de schoolhoofden te willen bekend maken, wanneer de kin dervoeding begint en eindigt. Ook vraagt deze spreker, of het niet onbescheiden zal worden opgevat, indien de hoofden#de Vereeniging een wenk geven, indien in een gezin schoolverzuim wordt geconstateerd, wegens gebrek aan klompen of kousen. De president zegt, dat met deze wenken zeer gaarne rekening zal worden gehouden. Wethouder Balvers heeft er nota van ge nomen, dat de wekelijksehc collecten der leden bijna evenveel opbrengen als wat de parochies samen doen. De leden doen dus het werk en brengen het geld bijeen. Dat frappeert spr. en het spijt hem dat de ver gadering niet beter bezocht is, opdat men mocht gevoelen, dal hetgeen den armen wordt gegeven, honderdvoudig zijn beloo- ning vindt. Do president dankt voor deze waardee- rende woorden en zegt overweging toe, om "-'e jaarlijksche vergadering op een gun- «...ger tijd te houden. Hierna sluiting. KATWIJK. Ongeluk. Toen J. van der Plas eeni ge dagen geleden bezig was met het schoonmaken van een wagen, is deze ge kanteld. Van de P. geraakte toen onder den wagen en is met ernstige kneuzingen naar bet Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht, waar hij aan de gevolgen is overleden. OEGSTGEEST Aanrijding. Gisterenavond omstreeks 6 uur stond een defecte vrachtauto dicht bij de rails op den straatweg nabij Duin zicht. De machinist van den omtrent dien tijd passeerenden stoomtram uit de richting Haarlem had, doordat de weg daar een kleine bocht maakt, niet spoedig gezien, dat de auto niet vrij stond, waardoor een aanrijding onvermijdelijk was. De machine derailleerde en de auto werd dwars over de rails .geduwd en erg bescha digd. Het duurde geruianen lijd voordat abes weer in orde was. Do passagiers moe.slen naar de Leid- sche buurt loopen om verder te gaan per Electr. tram. De nieuwe brug Haagsche Schouw. De nieuwe brug aan het Hoogsche Schouw had gisterenmiddag ook last van de warm te. De brug kon niet geopend worden, dan na lang lobben. En toen men de brug wil de laten dichtdraaien, ging dat in het ge-, heel niet. Men was genoodzaakt de oude (deze is nog niet afgebroken) yveder voor het* verkeer te openen. Het tramverkeer in beide richtingen ondervond vertraging bierdoor. RIJNZATERWOUDE. Noodlanding. Dinsdagmidag moest bét vliegtuig H. N. A. B. X wegens een defect aan de motor een noodlanding doen op het land van den landbouwer B. Visser Dat zooiets veel belangstelling trok laat zich begrijpen. Woensdagmorgen was de motor weer in orde gebracht, zoodat te ongeveer 10 uur het vliegtuig het lucht ruim koos in de richting Schiphol. RIJNSBURG. Snijbloemen. Zooals eenigszins be grijpelijk, gaat het met dergelijk warm weer als we de laatste dagen hebben met den snijbloemen-handel allesbehalve best. Er wordt geen voorraad gekocht, de aan voer wordt steeds grooter en de afname in ieder geval niet grooter. Er komen thans veel Gladiolussen, die naar gelang de kwaliteit varieêren van f 0.601.10 per 100. Extra soorten brengen van f23.50 op. Godesia's gaan van f 0 30' tot f 0.34 Margrieten van fO.lö0.30, Dahlia's en Pompon-Dahlia's varieeren van f 0.40 0.90. De andere snijbloemen gaan lang in prijs. TER AAR Brand. Woensdagmorgen ontstond eensklaps een uitslaande brand bij den Landbouwer van Zon aan de Kattenbrug, in de hooiberg en aangrenzende schuur. De brandweer was spoèdig ter plaatse, om het aanwakkerende vuur tot staan re brengen. Beide percee'.en brandden u t. Vermoedelijke oorzaak is hel spelen van kinderen mei lucifers. WASSENAAR. Het nieuwe Gemsentehuis. Hedenmiddag is Huize „De Pauw" als nieuw gemeentehuis voor deze gemeente ingericht, pleclrtig in gebruik genomen. Gebouwd in 1858 door Pietér Twent, minister van Buitenlandsche Zaken, werd het buis „De Pauw" later gekocht door Prins Frederik, broeder van Koning Wil lem II. In den tuin voor het groote bordes zien wij een leeuw'engroep met kuip uit marmer, een schitterend stuk werk, aan een Ornajeprinses geschonken door den Czaar van Rusland. Do voorgevel is'versierd met vijf pauwen De gemeente Wassenaar hééft bet huis aangekocht met servituut, dat het uitzicht aan den voorkant op den straatweg en Raaphorst en achter op den vijver -onge schonden zal blijven. De grond rondom het gebouw, waaron der Italiaansche tuin, is eigendom geble ven van den vorigen eigenaar, den heer J. J. M. Chabot, die thans in Zwitserland verblijft. De buitenkant wordt bebouwd met villa's. De gemeente heeft mede aangekocht de voormalige talgebouwen van het huls „de Pauw", die in de toekomst zullen worden ingericht voor de reiniging, brandweer e.d. De eenige verbouwing, die heeft plaats gehad, is, dat van een kamer een stuk is afgenomen voor gang, Verder zijn aange legd centrale verwarming, huistelefoon en electrisch licht., Van dit nieuwe raadhuis, waarnaar op 6 Juli j.l. de gemeentediensten zijn over gebracht woi'dt de geheele benedenverdie ping gebruikt voor secretarie. Voor de trouwzaal, aan de voorzijde gelegen, is de stoffeering en meubileering geschonken door den burgemeester, jhr. B. J. S. A. Storm van 's-Gravesande en zijne echtge- noote, terwijl de pendule een geschenk is van den gemeente-ontvanger. Evenals in de groote hall vinden we hier 'n schitterend milieu van Sèvres-porcelein, 'n soort jar diniere, ton geschenke gegeven door den heer Chabot. De schilderijen in raadszaal, trouwzaal en burgemeester kamer zijn in bruikleen af gestaan door het Rijksmuseum en het Mau ritshuis. Van de groote raadszaal is de stoffeering en meubileering een geschenk van veertien ingezetenen van Wassenaar. Een staande klok is een cadeau van den heer H. Sijthof. Op de eerste verdieping zijn de gemeen tediensten ondergebracht n.l. Bouw- en Woningtoezicht, dat er een prachtige tee kenkamer heeft, Publieke Werken en het kantoor van de N.V. Electriciteits-Mij. „Wassenaar", welke destijds is overgeno men door de gemeente. In den rechtervleugel vinden we de wo- i ning van den concierge. In den linkervleu gel woont een agent van politie. De tweede verdieping bevat een aantal kleine ver trekken, vroeger gebruikt voor het perso neel en thans buiten gebruik. In het ruime sousterrain wordt het ar- GEMEENTELIJKE AANKONDIG» GEMEENTELIJKE VISCHVERK{ Aan den gemeentelijken visch* Vischmarkt 18, tel. 1225, is VRj verkrijgbaar: SCHÉLVISCH a fj 0.18; SCHOL k f 0.09—0.20; GEH BELJAUW a f0 16: TARBOT a foj pond en NIEUWE HARING a fOC stuk. W Leidenr 23 Juli 1925. AüG. 1. EEI1IER]] Weth., loco-Buprgen» Katholieke Ageni u LEIDEN. K. Bond vs beiders „St. Bonifacius", gebouw, te 8 uur. Vrijdag. Prop. Club „St. Petrus", 1 gebouw, te 8.15 uur. Zaterdag. Commissie „Kunst en schap voor het Volk", bez« rewacht, Kaisers traat, te i Zondag. Jongensbond St. Aloysius i afd. Leidsch Kruisverbonj Algem. H. Communie 0. Hemelvaart (Mon Père). deltocht naar Katwijk. De avoud-, nacht- en Zoudagdig Apotheken wordt van Maandag en met Zondag 2 6 J u 1 i a.s. i nomen door de apotheek van don b J. M. Proot, Maarsm.sleeg 17, telel chief bewaard. Voorts slaan daar tels voor de centrale verwarming e een fietsenbewaarplaats. Het oude raadhuis aan .de Lag midden in liet oude dorp,'wordt, i gang vafl September a.s. voorloq openbare U. L. O.-school gebruikt. STADSNIEUWS i, "\do Voiksbondnieuws „Kunst en Wetensck voor het Vo 1 k': De Commissie „Kunst en Wettfit voor he' Volk" heef' wederom ming verkregen met leden van deo: Volksbond een bezoek te brengen 51 „Sterrewacbt", ter bezichtiging instrumenten, die-bij de stud'e sterrenhemel gebruikt worden. Zij, dit h(zoek wensnien deel te nen l? lieven a.s. Zaterdagmiddag Ie drie den ingang van de „Sterrewachfl Kaiserstraat aanwezig te zijn. 1^E Kasten zal" de bezoekers rondleid voorlichten. Iloogstwaarsch jnlijk zullen de: zoekers ook in de ge'egenheid gosti1 den door de teTescoop verschilli01 kende hemellichamen waar Ie nen 11 R Oprichtingsvergadering veicimig c R.-K. Jongemannen. In een der bovenzalen van „In gulden Turk" werd gisteravond d. plaatselijke Hanze*een opricht ii^ i' dering van een vereeniging van mannen gehouden. (Er waren oei q, belangstellenden aanwezig). De voorzitter der plaatselijke 5 deeling, de heer H. Simonis, heotti openingswoord de weinige welkom en wees vervolgens op la ire, welke den aanwezigen oi la jj toegezonden. Spr. vraagt A iemaf, aanleiding daarvan het woord Daar niemand over den inhoud circulaire waarin het doel en zakelijkheid der op Ip richten vei worden uiteengezet, iets te vrage stelt spr. voor uit de aanwezigen loopig comité te doen kiezen, wel de statuten en het huishoudelij! ment zal vaststellen en in overleg Hanzebestuur een afgerond plan men, dat op eenvolgende, verf11 nader zal besproken worden. De hierop gehouden verkiezing 'i volgende heeren .n het voorlooptJ zitting nemen: de-heeren Elslioj r Boeken haven. Simonis. De Graaf.' Hierna sprak de voorzitter van welkom tot den directeur j Centraal Hanzebureau, den lie Jansen, aan wien spr. vervolg woord verleende. In warme woorden schetste i Chr. Jansen de noodzakelijkheid oprichting eener vereeniging va jonge mannen. Spr. onderscliri woorden door te wijzen op de R.-e werkgeversvereniging, waarvan len'reeds is gebleken, dat van dl generatie mr.*r uitging dan van ren. Door teleurstellingen in I» e- schappelijk leven voelen de nnffle dikwijls niet krachtig genoeg n 1 met volle toewijding voor hun oi te werken oen reden fe meer, te zoeken naar jonge, frissche Een kern van jeugdige personen0 gevormd worden en met een 1 zij 't dan ook in den beginne l 1 eeD kleine kern. En dit kan als hier en elders het voorbeeli 1 wordt van andere steden b.v. dam en Den Haag. en moer 1 waar op het oogenblik vereenigj 11 R -K. jonge mannen óf wel reed e óf in wording zijn. Dan zal me komen voorloopig wellicht tot 1 saan en ten slotte tot een laudj band van afdeelingen, waarin I van onze katholieken middenstej krachtig organisatie-leven ver# Tenslotte uit spr. nog zijn beste voor de toekomst en geeft de vi r.aar de mate zijner krachten jonge initiatipf te zullen meded De eerw. adviseur. Pater hierop het woord verkrijgend, sl vreugde uit over het feit, dat n> j richten van een jongenmannen» een zijner vurigste wenschen l1'

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2