Ingezonden Mededeeling. KERKNIEUWS I Si.-Joseph-Congregatie voor vreemde Missiën (Mill Hill). V H. H. "Wij di.ngen. Door Z. D. II. Mgr. J. Biermans, alge meen oversle der St.-Joseph Congregatie ,Van Mill llill, zijn op Zondag 19 Juli in tie kapel van bét college te Mill Hill, de yolgende H.H. Wijdingen toegediend. Het H. Priesterschap aan de Eerw. Beeren G. Beune, 5s-Bosch; Th. Bijnen, [Mil (N.-B.); A. den Briuker, Schiedam; D. Coulthard, Engeland; Th. Delaney, En geland; H. Hanraets, Weert; H. Hirst, En geland; J. Koning, Goor; Fr. Körner, 's-Bosch; J. v. Liempt, Helmond; J. Moss, Engeland; A. Rabensteiner, Tirol; A. Rog mans, Amsterdam; A. Rowlands, Enge land; H. Schader, Weert; J. Sedtt, Enge land; Fr. Strjiter, Hilversum. Het Subdiaconaat aan de Eerw. heeren SL Abbott, Engeland; W. Bruyns, Amster- jflam; J. Dames, Lisse; P. Doeswijk, Voor- rjhoten; R. Ellison, Engeland; J. Feld- rugge, Den* Haag; Fr. Figl, Tirol; C. poevenaars, Gilze; J. Jansen, Schiedam; C Keet, Baarn; H. Linthorst, Den Haag; TL Moran, Ierland; H. Overwater, Amster dam; G. v. Roozendaal, Spanbroek; S. fichett, Tirool; D. Simons, Leiden; B. Smith, Engeland; J. Swindels, Hilversum; P. Swinkels, Schijndel; B. Vlasveld, Lei- |9 en. Tonsuur en twee mindere orden aan de Eeeren J. Böhm, Pruisen; A. Bruens, Ra- Venstein; J. Buis, Leiden: B. Davis, Engeland; C. Donsen, Vlissingen; L. Eijgenraam, Dordrecht; H. Jonkergauw Tilburg; Jos. Kuhn, Tirol; K. v. Leeuwen, Harmeien: J. Martin, Ierland; J. Pennin- jger, Tirol; J. de Reeper, 's-Bosch; W. Ru- 'ding, Hoogezand; H. Schmid, Duitsch- land; B. Saraber, Den Haag; H. Spath, Beieren; P. Stenson, Engeland: I. Stok man, Doornenburg; J. Sweere, Zevenber gen; J. Vos, Amsterdam en Fr. Woodman, Engeland. r Naar Lourdes. Per specialen trein is heden uit Roosen daal de Nederlandsche bedevaart met ïuim 800 pelgrims onder geestelijke leiding Van pastoor Chr. G. J. Verbunt naar Lour- 'des vertrokken. Gemengde Berichten r Zwaar onweer. Maandagavond ontlastte zich boven Eindhoven en omgeving een zwaar onwe- 'der, waarbij de bliksem vooral in het na burige Geldrop zeer heeft huisgehouden. Daar werden op een zes-tal plaatsen hoo rnen versplinterd, evenals te Eindhoven in Verschillende deelen der stad. Ook sloeg bet hemelvuur in een schuur van Van den Broek, op den Broekschen weg te Woen fcel, welk gebouwtje geheel werd vernield; 'de belendende woning kon door het spoc- 'dig en krachtig optreden der brandweer met de motorspuit, gespaard blijven. Te Geldrop werd de schoorsteen van bet 8ak van het huis van den heer J. Stas gc- ilagen, zoodat de neervallende sfeenen vlak Voor de voeten van een buitenstaande buur vrouw neerkwamen. De 80-jarige J. Stas kat juist zijn middagdutje te doen. toen de bliksem den schoorsteen vernielde en na genoeg de gansche woning in een dikke tookwolk hulde. In allerijl werd de be jaarde man op zijn deuningstoel naar bui len in veiligheid gebracht. De woning werd Voor brand gespaard. Doordat de bliksem Ook de electrische leiding trof, kon op di verse fabrieken te Geldrop niet meer ge kerkt worden wegens gebrek aan stroom r Door den bliksem. Maandagmiddag is de 33-jarige boeren Brbeider v. d. Plas, te Lanteren, terwijl hij bezig was rogge te maaien, door den blik- fcem doodgeslagen. Verdronken. Te Oosterhesselen is de koopman B. van Moogeveen in het kanaal geraakt en ver- jflronken. Te Axel is 'de 11-jarige zoon van W Bij het zwemmen in een waterput-verdron ben. E. v. 3. Heide, ongehuwd, timmer man. te Leek, is in het Hoofddiep aldaar Verdronken. Te Vinkeveen is in den polder een 38-jarige jongen uit Amsterdam bij bet baden verdronken. Overreden. Te Grootebroek is het tweejarig dochter fje van den heer Vlaming door een auto bus overreden en aan de gevolgen ovcrle Ben. Doodgebleven. De 72-jarige H. v d. B. te Nieuwer-Am Itel zakte gisteren nabij zijn werkplaat! plotseling ineen en bleek toen men bem op jmrn, reeds overleden te zijn. Door de warmte bevangen. Waarschijnlijk tengevolge van de warm Je, is de kantoorbediende der posterijen H [Walrecht in het Noorderplantsoen te Gro fcingen in elkaar gezakt en spoedig daar <0P overleden. Dc man was lijdende aan een bartaandoening. C Te ver in zee. Dinsdag waagde zich te Vlissingen een (Amerikaansche dame bij het baden te ver ïn zee. Zij verkeerde in groot gevaar, wat gelukkig werd gezien door den humorist, den heer Lou Bandy, die met het gezel tchap Faveur te Vlissingen vertoeft, en er in mocht slagen de dame behouden op het jltrand te brengen. Twee zusjes van zeven en acht jaar, [A en M. H., wonende in de Badhuisstraat Ie 's-Gravenhage, waren Maandag in zee gaan baden. Zij hebben zich daarbij vnr- moedclijk tc ver gewaagd en den grond or.dcr de voeten verloren, want eensklaps bemerkte een agent, die op het strand sur- veillecrde, 'dat beide meisjes in levensge vaar verkeerden. Hij begaf zich te water en kon de meisjes behouden op het strand brengen. Haar beider toestand is goed. Ongeval in een Ijsfabriek Maandagmorgen is in de ijsfabriek JJmuiden een ongeval gebeurd, dat goed e afgeloopen. De pakking van een com pressor liet op zeker moment los, zoodat de ammoniak uitstroomde. De werklieden bemerkten snel het gevaar, zoodat zij allen de vlucht namen. Sommige werklieden kwamen waggelend uit de fabriek, zooda nig hadden de ammoniakdampen ben reeds beyangen. Ongeluk bij een wedren Bij rennen, Zondagmiddag to Paters- wolde gehouden, vlogen 2 paarden Nellie van den heer TeuKen te Groningen, berijder P. Heikens aldaar, en 't Haasje van den heer W. Nijboer te Assen, berijder de eigenaar nadat de dieren waren afgereden, zoodanig met de koppen tegen eikaar, dat zij afgemaakt moesten worden De pikeur Heikens, die evenals zijn collega, op den grond was gestort, werd ernstig aan het been verwond. Na genees kundige behandeling, is hij naar huis ver voerd. N. kwam er goed af. Van het dak gevallen. Gisterenmiddag is de 55-jarige loodgie ter D. W., die werkzaamheden verrichtte op een School te Rotterdam, van het dak gevallen. Met een ernstige schedelbreuk- en dijbeenbreuk is hij naar het ziekenhuis ver voerd, bij aankomst alwaar hij spoedig overleed. Kind verbrand. Zaterdag viel een kindje van 9 maan den te Haarlem uit zijn ledikantje in een tobbe met kokend water waarin wasch- goed stond. Gisteren overleed het in het St. Elizabeth's Gailhuis aan de bekomen verwondingen. Door stoom verbrand. Aan boord van een schip der Holland- Amerika-lijn sloeg gisterenmiddag te Rot terdam onverwachts het deksel van een cylinder in de machinekamer, tengevolge waarvan de 25-jarige machinist J. B. J. G. uit Egmond en de 42-jarige olieman J. van G. uit Rotterdam door den stoom over het geheele lichaam ernstig gewond wer den. Beiden zijn naar het ziekenhuis ver voerd. De toestand van G. was gisteren avond levensgevaarlijk.. Brand. Hedennacht ongeveer 1 uur is een felle brand uitgebroken in den sigarenwinkel van dc-n heer H. Buizert te Sliedrecht. Door den vrij sterken wind is ook het daar tegenover gelegen woonhuis van den tim merman J. Borstje afgebrand. In het huis was ook gevestigd het mode-atelier van den heer Den Hartog. Alles is verzekerd. Be schade is vrij aanzienlijk. Lijk gevonden. Men meldt ons uit Rotterdam: Gisteren nacht is langs den Ceintuurbaan, die de stations Maas en D. P. verbindt, nabij den Terbergschen weg het lijk van een mans persoon gevonden. Het bleek te zijn de 50- jarige J. van den B., die vermoedelijk Maandagavond uit den trein gevallen is, zonder dat dit door iemand is opgemerkt. Vermist. Sedert Zondagavond wordt te Sliedrecht vermist de 16-jarige A. van Tilborg. Men vermoedt, dat hem een ongeval is over komen. Dinsdagavond heeft men een pet gevonden aan de haven, welke door de ouders als aan hem toebehoorende is her kend. Men is bezig te dreggen. Ernstige mishandeling op een kermis. In den nacht van Zondag op Maandag kreeg de handelaar P. S. te Alkmaar op de Uitgeester kermis van een Heemskerker bij een ruzie over een meisje zooveel mes steken, dat hij gisternacht aan de gevol gen is overleden. Geen brand, maar Oranje-papiertjes Zondagmiddag, omstreeks 3 uur, werd de politie te Bussum, zoo meldt De Gooi en Eemlander, gewaarschuwd, dat een groote heidebrand woede in de buurt van het Kamp van Laren. Onmiddellijk rukten de politiebrandweer en de vrijwillige brandweer uit. om den brand te blusschen, daar deze bij den heerschenden wind groot gevaar kon opleveren. Het bleek echter, dat eenige voorbijgan gers het slachtoffer waren geworden van gezichtsbedrog. Er was nl. een vliegtuig over de heide gevlogen dat oranje-strooi biljetten had uitgeworpen. Deze oranje papiertjes hadden in de zon den schijn ge wekt, dat de heide over een groote opper vlakte in brand stond. De brandweer kon dus onverrichter zake huiswaarts keeren. De diefstal van 50.000 Goudmark Te Enschede is bericht ontvangen, dat de beide personen, die een looper van de firma Niehuis en Dutting te Nordhorn van 50,000 goudmark hebben beroofd, door de Duitsche politie in de nabijheid van Lingen zijn gevangen genomen. Zij waren op ongeveer 15 markt na nog in het bezit van het gestolen bedrag. Een avontuurlijke arrestatie. Inzake de arrestatie van de twee van inbraak verdachte Amsterdammers te Oollgensplaat, volgen hier de juiste bij zonderheden In den nacht van Donderdag op Vrijdag j.I. werd een poging tot inbraak gedaan hij den broodbakker J. C. de Ruiter te Oolt- gensplaat, welke poging gedeeltelijk mis lukte. Slechts een rijwiel werd gestolen Om het onderzoek niet to belemmeren hield de politie dit geval geheim en lette dubbel op. In den nacht van Zaterdag op Zondag stonden de gemeen te veldwachter Jordaan en dc onbezoldigd gem. veldw Paasse op de Kaai te Oollgensplaat, toen omstreeks VOOR LEIDEN 4 OMSTREKEN e H006ERUNOÜK150 NIEUWE Machines vana» 230.— contant5%of 12 gulden per maand 4939 één uur twee onbekende mannen het doTp inkwamen, die blijkbaar iets onder den jas verborgen. De politie hield hen aan en in formeerde naar bun namen. De grootste der twee antwoordde: Daar heb je niets mee te maken, waarop de politie hen wil de opbergen. Plotseling grepen de beide vreemdelingen nu do politie aan en een hevige worsteling' volgde. Paasse werd door eenige slagen buiten gevecht gesteld, zoodat Jordaan nu met twéé te doen kreeg Jordaan vocht wat hij kon, doch moest tenslotte opgeven* daar de aanran ders hem door een raam wierpen bij mej. de wed. Buysse. Behalve een hoofdwonde, had Jordaan een snede in het oor, ette lijke builen op het hoofd, terwijl zijn klee- ren in de maagstreek waren doorgesne den. Het mes was afgestuit op een ijzeren plaatje van een bretel. Jordaan is giste ren, na Zondag door dr. Endls verbonden te zijn, naar bet ziekenhuis te Rotterdam vertrokken ter observatie, wegens vermoe delijke inwendige kwetsuren van zijn arm. Nadat Jordaan door de ruit viel en hier door in de macht der aanranders was, kwamen op het hulpgeroep der beide agen ten burgers naar buiten; de twee hadden inmiddels de vlucht genomen. Intusschen kwamen steeds meer burgers ter been en onder leiding van den Burgemeester en den Rijksveldwachter Hendriks werd een vervolging, met medewerking, van tal van burgera op touw gezet. Met revolvers ge wapend trokken tientallen de polders m in den stikdonkeren naclit. De dijken en gorzen werden doorzocht; per auto werden alle rijksveldwachters uit het eiland ge waarschuwd om de veerdiensten te con troleeren, per motorfiets werd een bood schap gezonden naar den eigenaar van een politiespeurhond te Middelharnis, zoodat het voor de twee gezoeliten onmo gelijk was het eiland te verlaten. Op het terrein van den strijd werden gevonden een zakje zand, vermoedelijk be stemd voor het indrukken van ruiten, touwen, een hoed, handschoenen, twee maskers, een en ander gedrenkt in eau de cologne, vermoedelijk tegen het spcurlion- dengevaar, alsmede het bij gemelde in braak gestolen rijwiel en een zak. De speurhond wees spoedig een spoor aan naar korenvelden in den polder het Oudeland, doch hoewel honderden burgers mee hielpen zoeken, werden de gezoeliten niot gevonden. Bijna de geheele burgerij hielp zoeken langs den oever, do dijken en de wegen, echter tot Zondagmiddag vruchteloos. Toen ging de rijksveldwachter Hendriks, vergezeld van enkele andere politiedie naars, o.w. een agent der Rott. Motorbri- gade en een aantal burgers per motorboot het Volkerak op om de schepen te door zoeken en den oever te overzien en einde lijk bij de z.g. Galathesche haven werden de twee gesignaleerden gezien; beiden la gen aan den dijk in de zon. Nog een wilde jacht volgde door de graanvelden, doch tegen circa 400 burgers en de noodige politie, die den polder om singelden, was geen vechten en Hendriks arresteerde het tweetal en geleidde hen in een grooten- optocht naar het dorp, waar zij nu opgesloten zitten. Uit het verhoor bleek, dat zij werkelijk in de korenvelden, die de speurhond aan wees, gevlucht waren; zij waren echter terwijl het eene veld werd afgezocht, in het andere gevlucht en hadden dit over een afstand van vijf K.M. volgehouden. Toen bereikten zij het Volkerak en wil den dit overzwemmen naar Brabant, doch W. kon dit niet volhotiden. Ze gingen toen aan den dijk liggen, in de hoop, dat zij een sebip zouden zien passeeren, waar van de schipper hen als zij er heen zwom men, vrijwillig of met geweld zou meene men. Intusschen ontkennen ze iedere schuld, terwijl zij ook de maskers, enz. niet als hun eigendom erkennen. Waar verschillende personen in het dorp moeten zijn, die van de tegenwoor digheid van P. en W. afwisten, zulks naar het oordeel der politie, wordt het verhoor van de verdachten en verschillende dorps bewoners nog steeds vootgezet en is het een heele sensatie, ver in de omgeving. Van Potten is 23 jaar. Westen (niet zooals eerst werd opgegeven van Weste ren) 30 jaar oud. De burgemeester, de heer Donkersloot, publiceerde Maandag een dankbetuiging voor de hulp der burgerij. Naar wij vernemen, is v. P. pas 1 Juli uit de gevangenis ontslagen. In 1919 kreeg hij voor inbraken te Ooltgensplaat een vonnis van drie jaar hechtenis. De warmte. Hebben wij nu al een echte hittegolf of niet? wordt in deze dagen vaak gevraagd en het antwoord daarop luidt ontkennend schrijft de „Tel." Geen mensch zal ontkennen, dat het de laatste dagen bepaald warm, zeer warm is, maar tot 35—36 gr. Gels. als voor eeni ge jaren, is de hitte nog lang niet gestegen. Hoogstens tot 30 gr. komen wij nu maar, wat de hinderlijke „broeihitte" veroor zaakt, waaronder wij deze dagen zuchten is het groote vochtgehalte der atmosfeer. Elke luchthoéveelheid kan een zekere do sis water bevatten, maar wanneer deze betrekkelijke vochtigheid 95 pet wordt zooals dat het geval was tusschen 12 en 5 uur in den afgeloopen nacht, mag men gevoegelijk" van een zeer abnormaal en bovendien van een uilormate onaangena me bijkomstige omstandigheid spreken. Inmiddels ziet het er' niet naar uit, dat l Tan?le spoedie afgeloopen zal fJ "el behoudt men voortdurend de kans op onweer en zullen wij de perma nente dreigingen nog wel niet spoedig kwijt zijn maar bij dózen Oostenwind, die trouwens Maandagavond even naar het boord-Westen liep en wat opluchting bracht, behouden we de warmte die van de nu gloeiende Russische steppen komt .?c"eWi«e blakende vlakten van Midden-Azie. Daarom ook vinden zij die nu dc badplaatsen opzoeken, slechts matig verkoeling. b De Oostenwind voert nieuwe warmte aan geen Westenwind brengt koelte. Het zijn nu en dan ook voorai de Ooste lijk van ons liggende landen, die hot meest van de hitte te lijden hebben. In Dantzig kwam men gisteren reeds tot een ochtend- temperatuur van 84 gr., en in ons land zijn het weer de Oostelijke plaatsen en daar van weer voornamelijk hot complex Maas tricht—Roermond—Winterswijk, dat het vandaag hel zwaarst te verduren zou heb- oen. De knuistige „cheffin". Men schrijft uit Haarlem aan het „Hbld De verschrikkelijke verhalen over bank: die.stallen en herooviDgen met revolver- scholen doen vaak het hart stil staan van wie het leven begluren achter een kopie thee met een keekje. Vrouwen, die alleen huis zijn, of onschuldige kantoormeisjes, tue op de kas moeten passen, zien soms plotseling een revolver voor haar neus gehouden, waartegen flauw vallen in den retgl het eenige middel van verweer is. Het zwakke geslacht moest van aanval len door mannen worden uitgesloten, uant het blijkt toch wel, dat ook het piesrecht niet bij machte is de vrouw de kracht van verweer te geven, waardoor zij ook lichamelijk haar man natuurlijk een anderen man zou kunnen „slaan" Er zijn uitzonderingen. Men leest wol eens van huisvrouwen, die inbrekers den schrik op het lijf jagen, of van een meisje met page-haar die een bank-overval af- shiaf, Helaas is 't altijd ver weg en onze- Gelukkig hebben we in deze stad, waar eens Kenau roem verwierf, ook onze „vrouw met de biceps". Een verwaarloosd gekleed man (rad in de Groote Houtstraat een winkel binnen waar corsetten en aangrenzende artikelen werden verkocht. Hij kon verwachtten, dat hem daar binnen slechts beminnelijke, maar zwakke vrouwen zouden wachten En binnen werd hij met schrikoogen aan gestaard; want men verwachtte niet, dat deze man een corset behoefde. Met eenige vrijmoedigheid stapte hij dus op een win kelmeisje af en vroeg om brood. De cheffin doorzag een truc en trad langzaam nader. We hebben geen brood zei ze. En meteen hief de man zijn rechter arm op o-.n een klap uit te deelen. Maar voor dat hij iets had kunnen uitrichten, kwam oe vuist van de cheffin zoo stevig op zijn neus neer, dat de man als een dolle vlieg tegen den grond sloeg. Hij krab belde overeind met voornemens van ver weer, maar een tweede klap van dc chef fin bracht hem op het trottoir van de Groote Houtstraat. Het was vlug en zonder vertoon gebeurd zoodat de winkelmeisjes haar monden nog niet dicht hadden toen de cbeffing al weer op haar plaats zat. Onder deze leiding moeten de corsetten- meisjes zich vrel weilig .woelen! Geen militairen met kinderen op de fiéts. „De Avp." schrijft: Te Harderwijk wonen vele officieren en onderofficieren (en zuiden van den spoor lijn AmersfoortZwolle, waardoor dikwijls hunne kinderen een half uur en langer moelou loopen om de school te bereiken. Verschillende officieren en onderofficie ren die naar de kazerne gaan, nemen dik wijls hun kinderen op de fiets mede, om bun dien loop te besparen. Dit is thans verboden, want bij garni- zoensorder is ter kennis gebracht, dat het rijden op fietsen, waarop z.g. „kinder- mandjes" zijn bevestigd, voor militairen in uniform is verboden. De geheimzinnige tent bij Zeist. De geheimzinnigheid van den gevonden kampeer tent in het bosch achter de Pan is opgelost, vertelt „Het Volk". Bij het on derzoek naar den eigenaar is gebleken, dat deze tot de levenden bahoort en zijn tent ter plaatse had opgezet met toestemming van «e directie van het natuurpark de Pan. De vaandrig, die van tijd tot tijd in d? tent verblijf hield, ging begin Juli op reis, zijn tent met inventaris eenvoudig achterlatende zoo?is ze was, allerminst in de onderstelling, dat ze door de politie zou worden weggehaald. Vergeten! Bij het 2e reg. veld-art. zou een onder officier de zilveren medaille voor 24 jaar dienst op plechtige wijze op het batterij- bureel worden uitgereikt en de betrokkene begaf zich, op last van den betrokken commandant, inzijn mooiste plunje naar dat bureel. Tot zijn niet geringe verbazing bemerk te hij, dat de commandant reeds naar huis was gegaan en het bureel.... gesloten was. Dat een onderscheiding moest worden uitgereikt wasvergeten en de betrok kene ging ongedecoreerd huistoe. (Avp.) logen. Drie matrozen werden gedoj vijl achttien officieren en minder^ wond zijn. Het schip was genoemd den bekenden vrijheidsheld, die circj derd jaar geleden medehielp aan i tinië's bevrijding van het Spaanse^ De overstroomingen in Korea. De Han-rivier gevallet Uit Seoel wordt officieel bericht, rivier de Han, na tot een hoogte v voet te zijn gestegen, gevallen is tol voet. De stad is nog zonder licht;! beeft beperkten wateraanvoer vo« dagen. Een kindermoordenares. Uit Rosario (Argentinië) wordt 1. dat daar een Italiaansche, Sara l gebeéten, onder verdenking van moj verscheidene kinderen, waaronder oo| eigen, ten getale van vijf is gearresti Zij had vijf weezen geadopteerd, van er één onder geheimzinnige digheden gestorven is, terwijl de via levenden zich in zulk 'n toestand bei dat men wanhoopt aan hun behoud Prins Aboul Kadir verdronke» Prins Aboul Kadir, de zoon ven overleden sultan Abdul Hamid, dronkep, toen hij zich baadde in naji bij Boedapest. Boot-ongeluk. Tijdens de viering van een nal feest, zoo wordt uit Belgrado gen» op de Save een boot met feestviï omgeslagen, waardoor 8 personenf dronken. Ernstige brand te Gothenburgl Blijkens een Havas-bericht in del sche bladen zijn de houtopslagplaal werven van de haven van GotlJ door een hevigen brand vernield. I blusschingswerk verdronken twee I weermannen. De schade wordt op tnillioenen kronen geraamd. Volgens den correspondent van dtl sische" te Stockholm zijn er in des| van Zaterdag op Zondag schier i dig twee branden geweest, een in E nabij Gothenburg, voor een grooten in een werkplaats en houtopslagj en een in de stad zelf in meubel plaatsen en magazijnen. Als verdat brandstichting zijn twee personen houden. Een grocte brand te Melbourrl De „Tjmes" meldt uit Melbourne (i lië): Tengevolge van een geweldigen] zijn de afdeelingen voor gebreide! ren der Lineolh Knitting Mills te een voorstad van Melbourne, gehe woest. Het vuur woedde uren a( en vernielde een grooten voorraad werkte artikelen en grondstoffen, h een aantal zeer waardevolle ir w.o. 43 breimachines. Men is dan noodzaakt, onmiddelliik nieuwe i, rieên van overzee te bestellen. De rijen bleven gespaard. De Lincoln» mingen beslaan een oppervlakte en een halve acre en waren met overstelpt. Door don brand ziju tli- geëmployeerden werkloos geward» aangerichte schade wordt op zes' gulden geschat. De vacantie van een proletarii De gezant van Sovjct-Rusjand ff Krassin, is te Perpignan aangekoi koestert het voornemen, zijn vacar het mondaine oord Vernet-lcs-Baii te brengen. De vernielde Poolsche torpedo In verband met het in de lucht van een Poolschen torpedojager in ven van Danzig vernemen wij na dit de „Kaszoeb'' was. Hot blijkt, leden der bemanning werden get vier gewond. Het schip lag juist voor een reis naar Zweden. De tol ger werd in de jaren 1014 en lü de Vulcan werf f te Stettin gebouwd der V. 208 aan de Duit xbe oorlof toegevoegd. Na den oorlog moest h aan Engeland worden uitgeleverd,? later door dit land aan Polen r Men veronderstelt dat het ongeluk! ten is aan het ontploffen der stj tanks. Vliegende mieren. Honderdduizenden vliegende hebben aan Napels, waar zij in wolken neerkwamen, enkele dai bezoek gebracht. In sommige gedeelten der stad de zwermen zoo groot, dat men de moest sluiten. Er was weinig tel plaag te doen. Zaterdag zijn de bepstjes ectt eigen beweging weer uit Napels ken. Buifenl. Berichten Argcntijnsch onrlosschip in de lucht gevlogen. 3 dooden en 18 gewonden. Uit Buenos Airej wordt gemeld d.d. 21 Juli: Tijdens gehouden oefeningen in het schijfschieten is het Argenlijnsche oor logsschip „San Martin" in de lucht ge- SPORT ZEILEN. DE KAAGWEEK 1925. De laatste dap. Vandaag kon op de Kaag-week- landsche spreekwoord in toepas bracht worden; „Lest best". Het was schitterend weer, zü .anders dan we in menig jaar ge« geweest. J '1 Was bovendien uitnemend l Hoewel er in den ochtend slechts ej windje over de wateren woei, zfl briesje aan tot een vr:j krach lig* zoodat er tijdens de wedstrijden 4.5 M. per seconde genoteerd ffi sterkte die wij gedurende de vijf d Kaagweek slechts sporadisch hebbt teerd. De belangstelling was, als steeds laatsten wedstrijddag het geval is groot, als de vorige dagen. Menig langs de anders zoo volle boorden wijde piassen reeds verdwenen, een eenigszins naargeestigen ïndrt

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4