tiat bet werk van deD schoenmaker door j»ot publiek meer zal worden geappre cieerd. Na ecnige besprek'ngen over de vacan te werd (e Lalf drie de vergadem* door don voorzitter gesloten. De melkprijs. Tiet bestuur van den R. K. Melkveehou ders-bond beeft in een met den Z.-H Melk handel te 's-Gravenhage gehouden confe rentie geciseht dat de melkprijzen met 24 dezer verhoogd worden. Wordt deze eisch nir-l ingewilligd, dan zal in geheel Zuid- Rolland de Idvering van melk gestaakt worden. De werkloosheid. Op 11 Juli j 1. waren bij de 202 organen der openbare arbeidsbemiddeling in ge meenten met 5000 of meer inwoners aJs werkzoekende mannen ingeschreven (het geen niet steeds beteekent werkloos) tfi 740 personen. Bovendien stonden bij bovenvermelde organen ingeschreven 24.000 andere man nelijke werkzoekenden, die tot de meer on geschoolde beroepen worden gerekend en waarvan zeer velen, onregelmatig of nu en dan los werk verr chtend, niet steeds on der de geheel werkloozen kunnen worden gerangschikt. Van deze categorie waren er ingeschreven te Amsterdam 6225, te Rot terdam 3850, te 's-Gravenhago 1800. Ingeschreven waren op 27 Jund 1925 2G.2G0 en 23.700 personen en 12 Juli 1924 resp. 26.024 en 27.000. Politiepersoneel. Gisteren is te Utrecht begonnen het drie- daagsche congres van den Algemeenen Bond van Politiepersoneel in Nederland, onder voorzitterschap van den beer A H. Koenot. Na enkele besprekingen weiden de jaar verslagen goedgekeurd. Uitvoerige besprekingen vonden vervol gens plaats over hel beleid van hel hoofd bestuur. Do afdeeling Ben Haag zeide in liaaT critiek, dat h. i. bet drijven van den bond in de richting van de S. D. A. P. en do moderne vakbeweging niet anders dan noodlottig voor den bond kan worden. Bo afdeeling Amsterdam diende een lange motie in, om de bondsfaktiek volkomen los 1e houden en, voor zoover, los to maken van iedere partijpolitiek; met kracht te ijveren voor behoud van de goede, of verbe-, tering van de niet-goede arbeidsvoorwaar den voor het politiepersoneel, in bet bij zonder voor de rijksveldwacht. Be afge vaardigde van Amsterdam besprak verder de Amsterdornsehe loonpolitiek. Be vergadering werd daarna verdaagd toL vandaag. Voorkonvlrp Drankmisbruik. Be minister van Arbeid, beeft aan de commissarissen der Koningin in de pro vincies geschreven: Bp inspecteur voor de drankbestrijding schrijft o.m. het volgen de: ..Uil de pers blijkt mi', dat dit jaar een groot aantal dienstpRoh: gen voer her halingsoefeningen onder de wapenen zal wordpn geroepen Ongetwijfeld zullen door verschillende gemeentebesturen intijds maatregelen worden getroffen, teneinde bel drankmisbruik door die dienstplichtigen zooveel mogeliik te voorkomen. Hef komt mij zeer gewenscbf voor. dat ter bereiking van hef beoogde doe?, door de betrokken gemeentebesturen, zoo eeingtszins moge lijk. overleg wordt gepleegd met de plaat selijke organisaties der vergu mi in gh ou ders, omdat, Jndien die organisaties haar medewerk :ng daarbij verleerum, de te tref fen maatregelen als tap verbal e d. eerder doel zullen treffen." ,.Met den inspecteur ben tk van oordeel, dat de medewerking der vergunninghou ders een belangrijk middel is. om drank misbruik onder voor herbaling'-oe.feningen onder de wapenen geroepen dienstplichti gen te voorkomen en te beperken. Gaarne zou ik z-en, dat gij de gemeentebesturen op de wensehelijklieid dezer samenwerking wijst, onder mededeeling. dat de betrok ken inspecteur van do volksgezondheid zoo noodig volgaarne medewerking zal verlee- r.en. om de samenwerking ter plaatse te be vorderen." Be gewone audiëntie van den Mi nister van Oorlog op Bonderdag 23 Juli en die van den Minister van Waterstaat op Vrijdag 24 dezer zullen niet plaats hebben. Be gewone audiëntie van den Minis ter van Justitie z.al Zaterdag 25 Juli a s. niet plaats hebben. In den ouderdom van ongeveer 74 jaar is Maandagmorgen overleden de be kende notaris Mr. C. J. Boerlage te Heem stede. Bc overledene was lid van de Ka mer van Toezicht voor het Notariaat in hel arrondissement Haarlem. Mr H. W. de Beaufort (c.-h), burgemeester van Driebergen, is benoemd lot lid van Gedeputeerde Staten van Utrecht. Be invoer in Frankrijk ui! Nederland van levend en dood gevogelte (b halve be vroren gevogelte) is verboden. LEGER Ei* VLOOT School voor opleiding van dienstplichtigen tot er.derofficier-administrateur. Een Licnenkort te verschijnen Legeror der zal een regeling bevatten voor de school voor opleiding van dienstplichtigen K onderofficier-administrateur. De school bestaat uit: 1 luitenant of ka pitein dor militaire administratie, com mandant; 1 luitenant der militaire admi nistratie; 1 luitenant der infanterie, 1 ser geant-majoor- of adjudant-onderofficier administrateur der infanterie; 1 sergeant der infanterie, zoomede de in opleiding zijnde dienstplichtigen. Be school maakt deel uit van het 6de Regiment infanterie en is in odminstratie gesteld hij de opleiding:, conipagr. 'c van bet lorps. De opleiding van de school vangt aan op 1 Februari en 1 Augustus van elk jaar en duurt ongeveer 5 maanden. Het onderwijs heeft ten doel om naast de militaire vorming de dienst plichtigen te bekwamen voor de functie van administrateur e?nfr oorlogscompag nie, -eskadron of batterij. Daartoe zal onderricht worden gegeven in de volgende vakben: militaire admini stratie; oorlogsorganisatiën; militaire wet ten; dienstcorrespondentie; dienstregle menten en voorschriften kaartlezen. De opleiding wordt m^.e dienstbaar ge maakt aan de bevordering van de licha melijke ontwikkeling der dienstplichtig, gen. De regeling treedt in werking op 1 Oc tober 1925. Controle Tuberculose, Hart- en Geestes ziekten. Aan een binnenkort te verwachten leger order bevattende een ministerieele beschik king met betrekking tot de controle over tuberculose-, hart- en geestesziekte, ont- leenen we: Ten aanzien van sommige per sonen die bij eden keuringsraad of bij den herkeuringsraad voor den dienst geschikt woiRen geacht, kan niettemin bij de keu rende geneeskundigen eenig vermoeden omtrent het beslaan A*an tuberculose of van hart- of geestesziekte zijn gewekt. Het is wenschelijk dat dergelijke personen zoo dra mogelijk na hun opkomst in werkelij- ken dienst onder controle worden gesteld, teneinde te kunnen nagaan of zij werke lijk aan een dier ziekten lijden. Van het vermoeden omtrent het bestaan van zoodanige ziekte wordt bij den keu- ringsraad of bij den herkeuringsraad aan- teekening gehouden. Na afloop van de zitting van vorenbe doelde raden zendt de voorzitter van den indeelings-districtscommandaut een ge- meentegewijs ingerichte opgaaf van de na men der personen te wier aanzien controle na opkomst in werkelijken dienst noodig wordt geacht. In deze opgaaf wordt van iederen daarin genoemden persoon tevens aangeteekend, aan welke der hiervoren be doelde ziekte de ingeschrevene verdacht wordt te lijden. Van vorenbedoelde aanteekening mag geen mededeeling worden gedaan aan den daarbij betrokken ingeschreven Ingeschre\enen als hiea-voren bedoeld, die tot gewoon d;cnstplichtige worden bestemd, worden ingedeeld en ingelijfd uitsluitend bij korpsen, gelegerd in een garnizoens plaats waar een militair hospitaal is. De korpscommandant zorgt dal de in de opgaaf vermelde personen zich dadelijk na aankomst bij het korps melden bij den chef tevens door den commandant in kennis wordt gesteld met den inhoud van de op gaaf. Ten aanzien van dienstplichtigen die binten hun tegenwoordigheid worden inge lijfd, worden dc noodige maatregelen ge nomen opdat ook deze dienstplichtigen, zoodra zij in werkelijken dienst komen, zich dadelijk na aankomst melden bij den chef van het militair hospitaal, aan wien tevoren de inhoud van de opgaaf ter ken nis moet zijn gebracht. De chef van hol militair hospitaal ont- vange van den inspecteur vau den Genees kundigen Dienst der Landmacht de noodi ge aanwijzingen omtrent de wijze waar op ten aanzien van vorenbedoelde perso nen moet worden gehandeld. School voor verlofsofficicren. Maandag is de school voor verlofsofficie ren te Kampen geopend. Des middags heb ben de leerlingen en het oefeningsdetache ment onder groote belangstelling hun eer- aten marsch gemaakt door de stad, met aan het hoofd het stedelijk muziekkorps. En des avonds 8 uur, toen er een volkscon cert werd gegeven op de Nieuwe Markt, zijn commandant, oficieren en ehn depu tatie uit de leerlingen ten stad huize ont- va.ngen door het gemeentebestuur, in te genwoordigheid van den minister van oorlog, met zijn adjudant, kap. Carsten, en majoor Walthen; den inspecteur der in- fianlerle en den luitenant-kolonel der genie, eerstaanwezend ingenieur. Burgemeester Fern hout riep den nieu wen gasten het welkom toe, hun de verze kering gevende, dat ganseh de burgerij hen met ingenomenheid en sympathie tege moet treedt. Minister Van Dijk zeide in zijn ant woord, op welke gronden, na ernstig en nauwgezet onderzoek, aan Kampen de voorkeur was gegeven. Wat betrof de Kamper bevolking, de voorbeeldige ver houding, welke zoo lange jaren steeds tus- sohen burger- en militair element had be staan, was hem voldoende borg, dat deze ook in de toekomst zou bestendigd blijven. Majoor Donck, de commandant., dankte beide sprekers voor de welwillende woor den, gericht tot hem pn de onder zijn beve len gestelde inrichting, en hij betuigde zijn bijzondere erkentelijkheid voor de sympa thieke en warme ontvangst, de Yerlofs- school te Kampen bereid. BURSi-RLIJKE STflUES LEIDEN Geboren: Neeltje, d. van J. Korper- sbock en M. Visser. Barendina, d. van J Korpershoek en M. Visser. Albertus Franciscus, z. van W. v. Erkel en G. Marck. Wilhelmus, z. van L..Jansen en J. Schroef. 1.ijsje Cornelia, d. van W. Flippo en C. v. d. Viscb. Cornells Johs. Maria, z, van A. J. Rodenburg en M. v. d. Wereld. Petronella Jocabo, d. van B. Cbaudron èn N. Ververs. Johanna Geertruida, d van J. van Biemen en G. v. d. Hoorn. Marijtje, d. van W. van Loef en H. J. M. Speel. Franciscus Johan nes, z."van L. de Water en M. J. v. d. Klaauw. Hendrik Arie, z. van A. Swart en G. C. Veldhoven. Elisabeth, d. van D. v. d. Tuin en C. Oudshoorn. Fran- cina, d. van W T. Staffeleu en M. M v. d. Burg. Jan, z. van J. de Nie en S. Wa terland. Johanna MiinrtU* Judith, d. Ingezonden Mededeeling. Slapeloosheid als gevolg van de warmte of van overspan ning voorkomt men door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten. Buisje 75 ct. 4943 van J. Slagter en J. Voogd. Isaac Cor nells, z. van C. J. T. Smifs en A. v. d. Nat. Maria Johanna, d. van M. Al- bers en J. P. Looyestein. Cornelis, z. van A. Moeliker en J. M. S. Schrijnen. - Anthcmie Laurentius Johs. z. van L. van Zijp en P. Colpa. Helena, d. van A. v. Schoond er woerd de Bezemer en C. Hons- beek. Pieter, z. van C. v. Rhijn en J. Fleur. Walter Leopold Charles, z. van J. J. Platteel en M. E. v. Osch. Jan, z. van J. A. v. 't Zelfde en E. v. Niehoff. Johannes, z. van J. Noordam en A. Buitenhuis. Maria Elisabeth, d. van B. de Geus en E. M. v. d. Post. Bevnar- dina Cornelia Maria, da van L. van Leeu wen en C. C. v. d. Hulst. Joachim Cor nelis, z. van C. J. Houwingen Graf til ijk en E. Goenen. Josephus Constant Bal- thuras, z. van J. C. B. Hüner en M. Gerrits Gehuwd: C. A. Zaalberg, jm. en E. Leget, jd. J. van Leeuwen, jm. en'H. M. Kruger, jd. W. J. Roozendaal, jm. en M. Schats, jd. J. Sira, jm. en G. Blan- kenstijn. H. Duindam, jm. en G. A. de Bruin, jd. Overleden: W. A. v. Kesteren, wedr. 55 j. A. Tb. Seijsener, zn. 39 j. C. A. Poulus, m. 72 j. V. de la Rie Nopevt, wed. 70 j. A. Vlasman, dr, 20 j. F. G. Scheffer, zn. 2 j. H. A. C. Ie NobleWieïart, vt. 41 j. UIT OF ««"5EWIHG TER-AAR. Schouw. De jaarlijksche zomerschomv over den Uit-Eindschen en Middelpolder, zal over ringsloot en wegsloot worden ge houden den lsten Aug. a.s. Noodlanding. Dinsdagmiddag maakte een vliegmachine een noodlanding op de de kade van den Vierambachtspolder. Voor onze inwoners geen alledaagsch geval, zoodat dan ook van verschillende zijden nieuwsgierigen een kijkje naar het vlieg tuig kwamen nemen. Onder veel bekijks steeg het vliegtuig ongeveer 4 uur weer in het luchtruim, waarna het later weer te Rijnzaterwoude is gestreken. De oor zaak lag in het warmloopen van de ma chine. STfiPSKIEUWS Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland. Aan het verslagr van de Kamer van Koophandel en Fabrieken van Rijnland ontleencn we het volgende: Uit dit overzicht varf de werkzaamheden blijkt wel, dat de Kamer niet heeft- stilge zeten, maar dat er aan de belangen van handel en industrie in deze omgeving be hoorlijk aandacht geschenken werd. Dit blijkt mede, uit wat in het hoofd stuk „Overzicht van den export" wordt medegedeeld. Naar het ons voorkom*, was de Kamer terecht van oordeel, dat al 't mogelijke ge daan moest worden om het# contact met de huitenlanrlsche afnemers te hernieu wen. Om het gewensebte contact ie herstellen of te verkrijgen richtte het bureau der Kamer zich tot de Nederlandsche diplo matieke en consulaire ambtenaren in het buitenland om, voorzoover hun ressort betrof, hun raad te vragen over de import mogelijkheden van de speciale producten in dit district voortgebracht. Tevens werd dezen ambtenaren de vraag voorgelegd, of het aanbeveling zou ver dienen een agent, die onder de auspiciën der Kamer zou wérken aan te stelleu. Het resultaat van dit onderzoek beant woordde niet geheel aan de verwachtin gen. In verschillende landstreken, aldus bet verslag, bleken geen geschikte personen aanwezig te zijn, in andere geyallen schpen slagen waarschijnlijk, maar zag het Bu reau zich genoodzaakt een cauti te vragen, waaraan dan weer niet voldaan kan wor den. In vele gevallen bleek, dat in het bui tenland voor Nederland wel zeer veel te doen zou zijn, maar dat de handelsvoor lichting omtrent eischen van kwaliteit en soort voor de moederlandsche industrie onvoldoende was, althans, wat echter niet hetzelfde is, dat onze Nederlandsche fa- frikanten en exporteurs nog lang niet altijd den juislen weg weten, om met deze eischen op de hoogte te komen. Deze omstandigheid belemmerde onder meer het aanstellen van agenten. De consulaire ambtenaren kunnen kwa lijk in deze leemten voorzien, omdat het stelsel (ter honoraire consuls met zich ntee- brongt, dat deze veel tijd voor eigen zaken behoeven en in de onmogelijkheid vev- keeren zicb geheel aan de Nederlandsche vraagstukken te wijden. De vele correspondentie bracht geleide lijk twee gedachten naar voren, die heel kort gememoreerd zullen worden. Door het gébrek aan kennis omtrent de eischen van vreemde markten, bereikte de Kamer in vele gevallen 't advies, iemand uit fc zenden, om zieb van één en ander grondig op de hoogte te stellen. Omdat het bier betrof een plan, welks verwezenlijking tamelijk belangrijke finan- cieele offers met zich zou brengen, en het bovendien oneconomisch zou zijn, slechts notitie te nemen van de produc ten, welke toevallig in ons district gefa briceerd worden, meende de Kamer po gingen in het werk te moeten stellen, bij de andere Kamer van Koophandel hier voor belangstelling op te wekken. De Kamer was van meening, dat liet nu 1 et goede oogenblik was deze zaak op deze wijze aan te pakken, maar vele andere Ka mers deelden deze opinfe niet, waardoor dit plan losgelaten moest worden. Als tweede gedachte kwam daarop naar voren: het oprichten van Nederlandsche Bureaux. Verwezenlijking hiervan eischt echter tamelijk belangrijke financiegle offers, die niet geheel van de regeering kunnen wor den gevraagd, maar waarvan belangheb benden een groot deel voor hun rekening zouden moeten nemen, omdat zij er in de eer ste plaats profijt van bobben. Naast de belanghebbenden zouden ook de regeering en de Kamers van Koophan del een aandeel in de kosten op zich moe ten nemen. De voornaamste eisch f welke aan ex portproducten gesteld wordt, is, naast die van goede kwaliteit, een sterk concurree- rende prijs. Juist in dit laatste hebben wij een zeer belangrijke hinderpaal leereirzien. En hoe kan het ook anders. Waar Neder land gezegend is met een gezond geldstel sel, waardoor valuta-concurrentie niet on dernomen, maar wel ondervonden wordt, kan een lage prijs slechts genoteerd'wor den door de productiekosten zoo gering mogelijk te doen zijn, wat tot streng door gevoerde efficiency dwingt. Afgezien van enkele incidenteele geval len zijn d* directe resultaten van onze pogingen om den export op deze wijze te bevorderen niet zeer groot geweest, maar indirect voordeel is o.i. behaald doordat een juister kijk verkregen werd op wat wel en wat niet mogelijk is. Moge in de nabije toekomst de omstan digheden in binnen- en buitenland zoodanig worden da t evontueele latere pogingen om onzen Nederlandschen export te vergroo- ten niet vooraf tot vruchteloosheid ge doemd zullen zijn. LAW.ET. Gisterenavond had in de bovenzaal van Café-Rest In den Vergulden Turk de lo ting en vervolgens de verhuring der stands plaats voor de in September te houden La- wet. Na een kort openingswoord van den heer Cor. A. Mulder kon onmiddellijk met eon en ander worden aangevangen, en wat wij ervan gezien hebben, overtuigde ons, dat ook ditmaal de deelname weer algemeen aal zijn. De aard van de verschillende étalages zal ook op deze tentoonstelling weer cenigsz'iis veranderen. Immers, zoo is bet altijd met gerege'd tevugkcerende tentoon stellingen. oude standhouders verdwijnen, en nieuwe nemen hunne plaatsen yeer in, met weer andere artikelen, een en ander maakt trouwens dergelijke ondernemingen steeds weer aantrekkelijk. Wij vernamen- nog, dat behalve een groot orkest in de groote zaal, in den Foyer eveneens een orkest zal komen met vel schillende tussehentijds optredende opera- en instrumentaal solisten. De N.V. Pianohand el van 1840, C. F van der Does. die zich zooals wij dezer dagen gezien hebben met een onzer oudste raken in Leiden heeft geassocieerd, zal voor een extra-attractie in de kleine zaal zorgen, en heeft dit gratis aangeboden. Ook in deze zaal zullen concerten gegeven worden en solisten optreden. Na afloop van deze bijeenkomst werd nog een kleine navergadering gehouden met de Commissie voor de Reclame. R. K. Jcngcvr&uwenbond Groep B. De bijeenkcanst, die'morgen. Donderdag 23 Juli. gehouden wordt voor de deelneem sters aan den godsdienstcursus, begint niet te zeven ure, zooals abusievelijk werd ge meld, maar te acht uur. De melkprijs. Gisterenavond zijn de bonden van melk veehouders en d© Leidsche Melkinkoopers overeengekomen, om met ingang van Vrij dag a.s. den melkprijs met 1 ent. t© vfer- boogeu. Alhoewel d© melkveehouders aanvanke lijk wilden vast houden om den melkprijs Woensdag (dus vandaag^ te verhoogen, wisten de beide voorzitters, de hoeren Uifenboogaavd en Noordman. na heel veel moeite, de vergadering tot eenstemmigheid te brengen. Om redenen van tactischen aard moest deze concessies worden gedaan, omdat pas Donderdag de groot-melkinkoopers ver gaderen over het voorstel om de verhoo ging per 1 Augustus te doen ingaan. Dit voorstel is door den Kring Leiden verworpen. Geslaagd zijn voor hel ..Mercurïus-Di- ploma" tooi* Boekhouden en a.v. de heeren J. J. Bekooy. F. C. J. Otto en J. W. Schrij vers, leerlingen vap de Handelsschool „Kennis is Macht" (Leeraar: de heer H. D. M. Knol, accountant, alhier). Aan de Middelbare Technische School te Haarlem is geslaagd voor het eindexamen, afdeeling electvotechniek, de heer M. F. A. Backer, voor de afdeeling werktuigbouw kunde de heer P. Arnold us, beiden alhier. Voor het M. U. L. O.-examen zijn in Den Haag geslaagd voor diploma AM. C. Appelman. M. D. Huge, P. v. d. Made. J. Marks, T. E. v. d. Mey, J. H. W. Batteljee, M. C. Duyverman en C. J. Hanselaar, allen alhier. De bekende Duitsche physïcus, prof. Heisenberg, is gisteren hier ter stede aan gekomen, waar hij besprekingen heeft ge had en nog zal hebben over vraagstukken betreffende de quantumtlieorie der ato men in verband met de magnetische split sing der spectraallijnen. Door do politie alhier is aangehouden de 17-jarige W. R., verdacht van 'diefstal van een portemonnaie met 3 en flacon odeur. De jongen, die Teeds meerdere op lichtingen heeft gepleegd, zal ingesloten worden in het Huis van Bewaring. GEMEENTELIJKE A A N K 0 NO IG IN GEMEENTELIJKE VISCHVERKo Aan den Gemeentelijken Vischwi Vischmarkt 18, Telef. 1225, is DORl DAG verkrijgbaar: SCHELVISCH a 0.19, SCHOL A 0.10—0.24 KABELJAUW a ƒ0.19, TARBOT 4 per pond en NIEUWE HARING per stuk. AUG. L. REIMERDigj weth. loco-burgen* Leiden, 22 Juli 1925. B. en W. van Leiden; Van den Minister van Oorlog ontvj hebbende do stukken bedoeld bij art. 5 Hihderwet, ten aanzien van do inrit] van een werkplaats voor schoenmak) de Wiltepoortkazerne te Leiden, m perceel kadastraal bekend gemeente den, Sectie A, No. 217. Geven bij dezen kennis aan het pij dat bedoelde stukken op de Secretarie zer gemeente ter visie gelegd zijn. Katholieke ftgen LEIDEN. Woensdag. Oprichtingsvergadering de Hanze van een ver« van jonge mannen van jaar in „In deh Vergalden 1 te 8.30 uur. Woensdag. R. K. Leidsche Radioed Panera tius Patronaat, te 8 Donderdag. R. K. Bond van Tranjj beiders* „St. Bonifacius", gebouw, te 8 uur. Vrijdag. Prop. Club „St. Petrus", gebouw, te 8.15 uur Zondag. 26 Juli. Jongcnsbond Sl sius (onderaf d. Leidseh verbond) Wandeltocht naai wijk. 6.45 Algem. H. Communie O. 1.1 meivaart (Mon Père). De avond-,, nacht- en Zondag Apotheken wordt van Maandag? en met Zondag 2 6 J u 1 i a.s. *1 nomen door de apotheek van den b J. M. Proot, Maarsm,steeg 17, telef. Gistermiddag had ter hoogte v.te Rijwielzaak van den heer D. Visa in de Morschstraat een aanrijding tusschen een wielrijder en een van dr. C. N. uit Noordwijk aan Ze oorzaak lag bij den aiitobcsluurdq verkeerd uitweek. Het rijwiel werd achter aangereden, waardoor het 9 wiel geheel in elkander werd gedrc dokter zal de schade vergoeden. -T. G. W. beeft bij de polite aar.gï daan, dat bij gisteravond op den B Sckiekade door J K. is mishandel bril, die hem van den neus werd se is tengevolge daarvan vernield, ji Gisteravond is zekere P. W. R Schoolstraat met zijn pols door gevallen ten gevolge waarvan hij bloedende verwondingen oplieir Hij door den E H. D. naar het Acad. I huis overgebracht, waar de wonili hecht werden. Hedenmorgen bad op de Bjeestra hij het Steenschuur een ongeval dat betrekkelijk goed is afgeloopa 15 a 16-jarige K. reed daar met 1 wiel terwijl hij zicb aan den binna kant van de tram vasthield. Toen andere richting eveneens een tram de, bemerkte de jongen deze niet tiji noeg. De fiets geraakte bekneld, hd wiel sloeg om en het stuur brak ii stukken. De jongen beliep geen let Hedenmiddag ongeveer 12.30 ha aanrijding plaat-s bij het achteruit van de auto der fa. R. uit Loosduinen auto van Dr. M. alhier, die stil sto den Morschweg ter hoogte vam den Tasstraat. De auto van Dr. M "wf aehadigd aan Ireeplank en carosserit Bond van Nederlandsche Detailhanl in Brandstoffen. Heden werd in het Verkooplokaa „Den Burcht" de 18e jaarlijksche meene vergadering van genoemden gehouden onder voorzitterschap vai heer J. Bacrends te Arnhem. De vergadering was zeer druk I en onder de aanwezigen waren een tal dames,, echtgenooten der afgevs den, die hun echtgenooten vergezel! Vóór de voorzitter de vergaderilj een rode opende gaf hij het w oord a heer P. S. Anes van hier, die naffl gastvrouw, de afdeeling Leiden, de dering verwelkomde. De afdeeling hl de darncs beden voormidag een exen de Hortus aangevraagd, terwijl zij 1 een boottocht over des Zdiu-Holla meren aanbiedt. Hierna hield de voorzitter een op' rede, waarin hij allereerst een wefl woord wijdde aan den heer Van Deventer, die in Februari den Bod den dood ontviel. Hij besprak hier vraagstuk van het koopen op waarvan de voorzitter een groot der is, maar waarvan de vercenigi Groot-Hanrelaren niet wil weten. De besprekingen met het bestuur 0 eeniging van Groot-Handelaren 0* sluiten van een overeenkomst vlotte Het bestuur wil daaromtrent nu 9 met koppen slaan met bet vaststelt deze overeenkomst. Met den wenscb dat de vergi moge slagen opende hij vervolgens» gadering. Uit do daarop gevolgde bosp over de huishoudelijke punten stipf- aan, dat het jaarverslag van den ris, den beer Scheffer te ZaantW goedgekeurd, en de rekening en

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2