D§ ramp in Korea. Honderden menscben verdronken. Volgens de jongste berichten uit Tokio zijn door de enorme overstrooming in Ko rea ongeveer 2000 personen gedood of ge wond. De stad Seoel is door de overstroo- roing geheel geieoleerd en de 300.000 inwo ners worden bedreigd door den hongers dood en door pestilentie. De aangerichte schade in Korea wordt geschat op hon derd millioen gulden. Twintigduizend hui zen zijn door het water verwoest. Vele hon derden menschen zijn verdronken. In de nabijheid van Seoel zijn reeds 200 lijken gevonden. Van alle zijden komt hulp opdagen en het water is thans bezig te zakken. Aardschokken in San Francisco. Zondag zijn in de baai van San Francis co aardschokken waargenomen, die zich 100 K.M. landwaarts uitbreidden. De hui zen trilden zoo hevig, dat op verschillen de plaatsen gronte scheuren ontstonden. Onder de bevolking ontstond een paniek cn men verliet de huizen, zoo spoedig mo gelijk. In enkele bioscopen ontstond groote verwarring en hadden tengevolge van het geweldige dringen naar de uitgangen ver schillende ongelukken plaats. Boschbranden Britsch-Columbla. Uit Sexton (Britsch-Columbia), wordt gemeld: Boschbranden hebben gewoed in verscheidene districten nabij de grens. Men is thans het vuur meester. Groote brand In Noord-Tlrol. Te Kauns bij Prutz (hoven Inn-dal) zijn 13 huizen in asch gelegd. De geheele hooi oogst werd medö vernietigd. Omstreeks 100 personen zijn dakloos. Lijk In een kist opgevischt. Tn de haven van Napels heeft men een groote kist opgevischt, waarin zich het lijk van een 20-jarige onbekende vrouw bevond, die blijkens den toestand, waarin bet liik verkeerde, reeds verscheidene da gen dood moet zijn geweest. Volgens het zeggen van zeelieden zijn des morgens vroeg 2 mannen gezien, die de kist ver voerden. Overigens ontbreken nog alle aan wijzingen. Bergongeluk. Bij het bestijgen van do ÏTaeusl-Herne is een zoon van den geneesheer Kassier uit Rerchtesgnden door een gcoot rotsblok, dat plotseling losliet, getroffen en in de dieote geslingerd. Zijn begeleider, de student Matuschka uit München, hield hem echter aan het touw vast en kon bom. na 0 uur lang aller lei vergeefsche pogingen in het werk te hebben gesteld, tenslotte, hoewel ernstig gekneusd en bewusteloos, weer boven bren gen. Drie badgasten verdronken. De 11-jarige zoon van den als badgast op Borneholm (Denemarken) verblijvenden Duitschen arts dr. Kriesche uit Berlijn is .•lij het zwemmen verdronken. Twee andere badgasten, een jonge Deensche dame «n fen heer, die dqn knaap wilden redden, kwamen zelf in de golven om. De dokter, die ook zijn zoon to hulp was gesneld, kon met moeite gered worden. Neef des Pausen gewond. Men meldt ons uit Rome d.d. 17 Juli: Een neef des Pausen, signor Carlo Ratti, vas eenige dagen geleden nabij Milaan het slachtoffer geworden van een ernstig auto- ongeluk en werd bewusteloos naar het hospitaal van Giussano overgebracht. Thans wordt gemeld, dat de zwaar ge wonde eindelijk het bewustzijn heeft te ruggekregen, doch dat zijn toestand nog üteeds zeer ernstig blijft. Leipzig zonder water. Door breuk in é£n der leidingen Is de drinkwatertoevoer naar Leipzig grooten- deels gedurende meerdere dagen onder broken. In de eerstkomende dagen zal zich te I eipzig derhalve groot watergebrek doen gevoelen. Men denkt, dat bet defect binnen een dag of vier hersteld zal zijn. Builenpest en hondsdolheid. Naar uit Moskou wordt gemeldt, breidt l ot aantal gevallen van builenpest In het gebied van de Wolga en van Tzarew zich uit, zoodat het zenden van sanitaire hulp- afdoelingen noodzakelijk geworden is. Een epidemie van hondsdolheid wordt uit Leningrad gesignaleerd. Sinds Janua ri zijn meer dan 1500 personen wegens deze ziekte in behandeling geweest. Graaf Karolyi bestolen. Graaf Karolyi, de vroegere president van Hongarije, die thans in een Parijsch hotel vertoeft, is van zijn koffer beroofd. Hij verklaarde aan de politie, dat er kost bare juweelen in waren geweest, maar zei te gelooven, dat het den dioven erom te doen was geweest, zich van gewichtige politieke documenten meester te maken. Gestolen reliekschrijn gevonden. Uit Linz (Oostenrijk) wordt gemeld: Eenigen tijd geleden werd door tot n'a toe onbekende dieven in de Franciscuskerk alhier ingebroken en o.a. ook een reliek schrijn met kostbaren inhoud gestolen. Een meisje heeft het schrijn dezer da gen tusschen struikgewas teruggevonden in het Bachwald bij Linz. De inhoud van het schrijn was echter verdwenen. Twee jaar iang opgesloten. De Fransche politie had vernomen, dat te Ghatenay-en-France een dame sinds ge- ruiraen tijd opgesloten zat in haar kasteel, gelegen temidden van een prachtig park. Deze dame is de echtgenoote van een letterkundige en ontdekkingsreiziger Sol- Ier, oud 50 jaar, die zich twee jaar geleden te Chatenay was komen vestigen. lederen morgen zag men Solier door hot dorp wandelen, doch zijn vrouw kreeg men iliflt te zien. Eens echter hoorde men haar 's nachts roepen: „Hulp, hulp men wil mij dóoden!" Toen derden zich met het geval gingen bemoeien, liet Solier drie genecshceren ko men, aan wie hij verklaarde, dat zijn vrouw krankzinnig was. De dokters waren het echter met deze zienswijze niet ee/m en het parket meng de zich in de zaak, met het gevolg, dat mevrouw Soller uit haar gevangenschap werd verlost. Zij verklaarde, dat haar man haar tevo ren een testament ten zijnen gunste had laten opmaken en dat hij door opsluiting en mishandeling haar zoo spoedig moge lijk uit den weg wenschte te ruimen. De bezittingen van Vsaai Nicolaas worden verkocht. Uit Leningrad wordt gemeld, dat de Sovjet-autoriteiten besloten hebben tot den verkoop van persoonlijke bezittingen van den vermoorden Tsaar Nicolaas, huisraad, tafelgerei, tafellinnen en tapijten incluis UIT RE OMGOneSC NOOR DWIJKERH OUT. Gemeenteraad. De Landarbeiderswet. De Elec- triciteitsvoorzienng. Vergadering op Vrijdag 17 Juli 1925 dea namiddags te 8 ure. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de Burgemeester. De voorzitter opent do vergadering met gebed. Naar aanleiding der notulen worden en kele opmerkingen gemaakt. De secretaris zal de noodige verbeteringen aanbrengen. De besluiten tot hot aangaan eener lee ning van f48.000.ad 5 pet. en tot wijz:- ging van het rooilijnbesluit zijn door Ged. Staten goedgekeurd. Op het verzoek van G. Reuvekainp om gelden beschikbaar be stellen tor verkrij ging van een plaatsje ingevolge de Land arbeiderswet wordt gunstig beschikt. De voorz. merkt naar aanleiding van dit verzoek op, dat in'n vorige vergadering op voorstel van don heer van Parera is be sloten, om te bepalen dat in het bestek geen grooter bedrag dan W* pet. van de aannemingssom mag worden uilgetrokken, dat door den aannemer aan den maker van bestek en teekening moet worden be taald. De heer van Parera kwam met dif voorstel, omdat naar zijn zeggen in een vorig bestek daarvoor f250.was uitge trokken De heer van Parera heeft echter niet ju'st gezien, want in het door hem be doeld bestek was niet meer dan f25 voor het aangegeven doel uitgetrokken. T)o heer van Parera zegt goed gezien te hebben. Het betrokken bestek wordt ge haald en na voorlezing van hot bewuste ar tikel blijkt, dat slechts f25.voor den maker van bestek er- tcekening is uitge trokken. De heer van Parera zegt niet zoozeer op het voor den maker van bestek en teeke- ning uit te trekken bedrag de aandacht te hebben willen vestigen dan wel op het feit, dat in het bewuste bestek na de inwilliging der aanvrage om crediet aan den Gemeen teraad veranderingen en aanvu'lingen zijn gebracht. De voorz. zegt, dat voor bet vervolg B. en W. de aanvragers om crediet voor oen plaatsje er op zullen wijzen, dat verande ringen en aanvullingen in het bestek na de inwilliging der aanvrage zonder goedkeu ring van B en W. niet mooen voorkomen. Spreker meent evenwol. dat het in de vo rige vergadering op initiatief van den heer van Parera genomen boslirt. dat hoogstens 1 V-s pet. van de aannemingssom voor den maker van bes'ek en teekening mag wor den uitgetrokken, moet worden ingetrok ken. daar 1 H pet. als regel te hoog is. ETc geval dient op zich zelf te worden beoor deeld. Dienovereenkomstig wordt bij acclama tie besloten. Het voorstel van B. en W. tot het aan gaan eener overeenkomst met de N.V. No- derlandsc-ho Thermo Chemische Fabrie ken te Amsterdam, vindt over het algemeen een gunstig onthaal. De voorz. w'jst er op, cHK deze overeen komst voor d^ gemeente s'echfs voordeel kan brengen. Nadeel kan de Gemeente er nimmer van ondervinden. Op de eerste plaats word! met deze over eenkomst gediend een groot hyg:Pnsch be lang. omdat alle afgekeurd vee niet meer wordt begraven tot overlast van sommige ingezetenen, doch h'nnen 24 uren wordt ver- transporteerd. Op de tweede plaats krijgt de gemeente nog eene zir het dan ook sleohls eene geringe bijdrage voor de cadavers, die de Gemeente het verstandigst doet aan de eigenaars dor afgekeurde dre- ren af te staan. Verder leg! de wet aan do gemeenten de verplichting op, om zich in 1927 van een destructor te voorzien, waar mede een vrij belangriik bedrag zonde zijn gemoeid. Deze verplichting vervalt, als het afgekeurd vee naar de fabriek der N V wordt getransporteerd. De heer P. Warmerdam vraagt of. do Gemeente indien zij het conlract sluit verplicht Is te bevorderen dat alle afge keurd vee ter beschikking van de N.V. wordt gestold en boe bet zit met de huid der afgekeurde dieren. De heer W. Th. Langeveld heeft het con cept-contract doorgelezen en heeft daar tegen een enkel bezwaar, n.l., dat het ter heoordeeling van de N.V. staat of de auto der fabriek op de plaats waar 't afgekeurd dier ligt. kar. komen. Spreker zou het beter vinden, dat zulks ter beoordeling aan den Burgemeester was. De voorz., beide sprekers beantwoorden de, zegt, dat uiteraard bij afsluititg der overeenkomst alle afgekeurd vee ter be- schikkiog van de N.V. moet worden ge stold. Wat de huid betreft, de N.V. ver goedt aan d*en eigenaar 2/3 der markt waarde van de huid, indien do huid om de koe blijft. De eigenaar behoeft het dier niet to laten villen en krijgt er meer voor dan de knors gewoonlijk betaalt. Wat de opmerking van den heer Lange veld aangaat, bet bezwaar door hem aan gevoerd ml in de praktijk wel blijken geen bezwaar te zijn. De N.V. zoude haar eigen reputatie schaden, indien zij voorgaf, oen bepaald terrein niet per auto te kunnen be reiken, terwijl dit inderdaad wel moge lijk is. De concept-overeenkomst wordt hierna bij acclamatie aangenomen. Op verzoek van den voorz. wordt door den secretaris voorlezing gedaan van do voorioopige overeenkomst door B. en W. gesloten met de Directie der Lichtfabrie ken te Leiden. Bij de regeling van de Lichtvoorziening in de Zilk kwam de Directie der Lichtfa brieken tot de conclusie, dat het wensche- lijk was de geheele overeenkomst met Noordwijkerhout te berzien, daar in de oude overeenkomst verschillende bepalin gen voorkwamen die voor Leiden moeilijk heden opleverden. Zoo heeft men te Leiden toegegeven dat de laatste jaren althans volgens de letter der overeenkomst door Noordwijkerhout te veel is betaald. Leiden is bereid wegens het te veel betaalde eene tegemoetkoming te schenken in den vorm van oen reductie van de stToomprijzen in do Zilk. In het contract is de bepaling opgeno men. dat Noordwijkerbout een jaarlijks verbruik garandeert voor Noordwijker- hout van 40000 K.W U. en door de Zilk van 10000 K.W.U. en dut hetgeen te weinig is afgenomen tegen den prijs van 10 cent por K.W.U zal worden bijbetaald. De heer Langeveld vraagt of er geen be zwaar tegen bestaat, dat in eenig jaar min der wordt afrrenomen, zoodat de Gemeente moet bijpassen. De voorz. merkt op, dat geen vrees be hoeft te bestaan dat voor Noordwijkerbout minder dan 40000 KWU. wordt afgeno men Beeds sinds 1918 is het verbruik bo ven de 40000 K.W.U geweest. In de jaren 1913 t/m. 1924 is buiten hetgeen krachtens speciale stroomovereenkomsten werd ge leverd, te Noordwijkerbout afgenomen in 1913: 9800 K.W.U.; 1914 30000 K.W.U: 1915: 32000 K.W U 1910: 37000 K.W.U.; 1917: 30000 K.W U.; 1918: 37000 K.W.U.; 1919: 43000 K.W U.; 1920: 43000 K.W U 1921: 47000 K.W.U.; 1922: 51000 K.W.U., 1923 54000 K.W.U.; 1924: 81000 K.W.U. Wat de Zilk betreft, herinnert spreker er aan, dat reeds vroeger besloten is aldaar een afname van 16000 K.W.U. te garan- deertu Spreker w:jst er op, dat voor de te wei nig verbruikte K.W.U. f 0.10 per eenheid moet worden bijbetaald, terwijl dit volgens de aanvankelijke overeenkomst f 0.15 per eenheid zoude hebben bedragen. Daar de eerste jaren waarschijnlijk in de Zi:k het volle saantal gegarandeerde K.W. U. niet zal worden verbruikt, heeft de ge meente hier een tastbaar voordeel. .Verder w'jst spreker er op, dat de ga rantie voor de Zilk niet ingaat, voor aleer de stroom gedurende 3 maanden aldaar Is geleverd. Naar aanleiding der bepaling dat de hoogspanningsstroom wordt omgezet door transformatoren tot SSO/^O Volt of 220/ 125 Volt, merkt de voorz. op, dat wij to Noordwijkerhout spanning van 220/125 Volt hebben, terwijl ra dr> Zilk een span- n:ng van 380/220 Volt komt. De lieer P. Warmerdam vraagt of 380/ 220 Volt beter is. De voorz. antwoordt, dat ongetwijfeld uit een technisch oogpunt 380/220 Volt is te prefereeren, anders zou Leiden er niet toe overgaan. Wat de prijs van het licht betreft, is de volgende regeling getroffen: De prijs voor Noordwijkprhout bedraagt 3 oent boven Leiden; indien de prijs aldaar 22 cent of meer bedraagt, en 5 cent boven Leiden, indien de prijs te Leiden, thans 22 cent per eenheid is, wordt de prijs te Noord wijkerhout met 1 Januari a.s. 25 cent. Dat is dus 2 cent minder dan op het oogenblik. De prijs van het licht in de Zilk be draagt 10 cent boven Leiden of wel 32 cent per K.W.U. Er is hier voor de Zilk een aanmerkelijk voordeel verkregen, want eerst was overeengekomen dat de prijs in de Zilk 15 cent boven den Leidschen prijs zou zijn. Bovendien geldt dit slechts voor 15 jaren. Na 15 jaren is de prijs in De Zilk gelijk aan de prijs voor Noordwijkerhout. Wat de straatverlichting betreft, het nieuwe contract handhaaft den prijs van 10 cent per K.W.U. zooals die in de oilde overeenkomst was neergelegd. De prijs van de straal verlichting ia De Zilk zal 5 cent boven den Leidsohen prijs bedragen of 27 cent per K.W.U., zooals reediS vroe ger werd bepaald. De heer Langeveld heeft bezwaar legen de bepaling in de nieuwe overeenkomst neergelegd, dat voor uitbreiding van het kabelnet gedurende drie jaren een op brengst van f2per meter door de ge meente moet worden geganrandeerd. In het oude cuntract stond f 1.60. Spreker vindt dit een groot nadeeel. De voorz. antwoordt, dat deze bepaling practisch weinig is toegepast. Regel is, dat de personen ten wier behoeve 't net wordt uitgebreid, die uitbreiding zelf betalen. Leiden wilde de geheele bepaling doen ver vallen, doch ten slotte is overeenstemming gekregen op den prijs van f 2.Men moet niet vergeten, dat het bedrag van f 1.60 was gebaseerd op vooroorlogische toestan den. Men moet voorts de hier aan de orde zijnde overeenkomst in haar geheel bezien en dan nagaan of de voordeeren niet opwe gen tegen de nadeelen. De heer Langeveld begrijpt dit en wil zich daarom bij de bepaling gaarna neder- Ieggen, indien de gemeente, wanneer zij zich in een bepaald geval voor een groep van ingezetenen garant stelt, niet bet yolle bedrag dier garantie op de ingezetenen verhaalt, doch sleohts f 1.60 per ^nieter en de andere f 0.40 per meter zelf bijpast. Spr. denkt aan de menschen aan de Leid- sche Vaart. De heer van Parera ondersteunt het gesprokene door den beer Langeveld. Spr. wijst er op, dat de nieuwe bepaling bezwa rend kan zijn voor de menschen uit den Ruigenhoek, die licht uit de Zilk willen hebben. Wethouder Marijnen vestigt de aan dacht van den heer Parera er op, dat deze aangelegenheid met do Ruigenhoek niets heeft uit te staan, daar de besproken bepaling uitsluitend van toepassing is voor lich(levering van uit Noordwijkerhout en niet van uit de Zilk. De voorz. zegt dat men 'zijn bezwaren niet al te zeer moet uitmeten. Ook in de toekomst zal de praktijk leeren dat de hier besproken bepaling weinig zal worden toe gepast. Evenals voorheen zal iemand, die de kabel naar zijn woning wil zien ge bracht, die wil zelf hebben te betalen. On der geen beding kunnen B. en W. een af wijking van de hier aangeboden overeen komst toestaan. Wat de opmerking van den heer Lange veld betreft, spreker moet er zich tegen verzetten, dat nu een besluit wordt geno men kraentens hetwelk de gemeente ver plichtingen zal hebben tegenover hen, die zich van electrische aansluiting willen voorzien. Een dergelijk besluit kan slechts don Raad aan banden leggen en de belan gen van grond speculanten in de hand wer ken. Als te zijner tijd blijkt, dat het wen- schelijk is, dat de gemeente een tegemoet koming verleent, dan kan daartoe nog steeds worden overgegaan. Daar het voorstel Langeveld alleen door den heer van Parera en derhalve niet vol doende wordt ondersteund, kan het niet in stemming worden gebracht. Het voorstel van B. en W. tot het aan gaan eener electriciteitsovereenkomts met Leiden, wordt daarna in stemming ge bracht en aangenomen met 9 tegen 2 stem men. Tegen stemden de heeren van Parera en Langeveld. Daarna wordt behandeld het voorstel van B. en W. betreffende de straatverlichting in De Zilk. B. en W. stellen voor om 15 lantaarns te plaatsen. De acht bestaande lantaarns kunnen wat het onderstel betreft worden gebruikt en daarop kunnen bogen worden geplaatst. Verder zullen 7 nieuwe lichtmasten worden aangeschaft. De kosten van een en ander zullen ongeveer f 1600. bedragen. De Voorz. zegt zich met de voorstellen van B. en W. in dit geval niet te kunnen vereenigen. Het spijt hem, dat bij een afwijkend standpunt moet innemen, maar als wij uitvoeren wat de wethouders hier van plan zijn, zijn wij op den verkeerden weg. Als wij iets nieuws aanschaffen, dan moeten wij het beste nemen wat er te krij gen ia, daar hebben wij het langste en het meeste pleizier van. Spr. is er daarom voor dat mooie sierlijke lantaarns worden ge nomen, zooals Le:den offreert te leveren. De kosten bedragen dan f2325.alles in begrepen of ruim 700 gulden meer als de lantaarns, die de wethouders zich voor stellen te plaatsen Zeven honderd gulden komt overeen met een jaarlijksche uitgaaf van f40.Maar die f40.— winnen wij rijk aan het mindere onderhoud, dat de lantaarns van Leiden zullen kosten. Want deze zijn geheel van gietijzer en zeer so- l;ed bewerkt De heer P. Warmerdam is het met den Voorzitter eens. Spreker is van oordeel, dat men niet op enkele honderdpn guldens moet kijken om De Zilk van behoorlijke straatverlichting te voorzien. Wethouder Oostdam zegt, dat niet al leen financieele overwegingen hem heb ben bewogen aan zijn eigen meening vast te houden, doch ook het feit, dat naar zijn oordeel lichtbogen op verderen afstand zichtbaar zijn en minder kort op den weg behoeven te worden geplaatst. De heer van Dijk vindt een som van f700.nog al van beteekenis en voelt daarom meer voor het voorstel van de wet houder®. De voorz herhaalt wat hij reeds heeft gezegd, dat de meerdere kosten die thans zijn te doen geheel gecompenseerd worden door de mindere jaarlijksche uitgaven. De heer L. M. v Noort la van oordeel, dat het bedrag der uitgaven slechts een kwestie van ondergeschikt belang is. Als de lantaarns, die de voorzitter zich voor stelt. inderdaad veel heter zijn. dan moet over de meerdere kosten worden heenge stapt. Spreker i.3 er echte? nog niet van overtuigd, dat Echtmasten niet de voor keur verdienen. Spreker zou daarom deze zaak willen aanhouden, opdat de raads leden kunnen gaan zien hoe het lichteffect van de lantaarns, die Leiden voorstelt te leveren, is. De voor7. heeft tegen aanhouding geen bezwaar. Hij zou het betreuren als hier een overijld besluit werd genomen. Het voorstel L. M v. Noort, tot aan houding, werd hierna hij acclamatie aan vaard. Bij den rondvraag uit de heer van Dijk de wcmschelijkheid, dat het kerkhof wat wordt opgeknapt, de heer Marihien zou het gras op het dorpsp'ein gemaaid wil len hebben, de heer A. H. v. Noort bepleit wegneming van bet zand In de Balkan straat, de heer Langeveld inkorting der haag in den Ruigenhoek bij v. d. Lans De voorz. zal dat alles overwegen. Waarna de openbare vergadering wordt gesloten. WASSENAAR. Rhadhuis. Donderdag a.s. te 3 uur zal de plechtige opening van het nieuwe gemeentehuis plaats hebben. LAND" EU TSfgHiBeil^ Bekroningen. Op de Rozen tentoonstelling te Den Haag zijn o.n\ de volgende onderscheidingen be haald. Afgesneden rozen (buiten gekweekt). Voor vaklieden. Gouden medaille J. Spek te Boskoop; gr. verg. zilv. med. G. H. Kersbergen te Hazerswoude; verg. zilv. medaille Wm. C. Hage en Go. te Boskoop; bronz. medaille A. Spaarga- UIT DE RADIO-WERELD Wat er vanavond te hooren is. 4.20 München 485 M. Quartet muziek Londen 365 M. Voordr. en Orgelconcert Cardiff 350 M. Concert. Newcastle 400 M. Concert. 4.50 Frankfort 470 M. Concert. Berlijn 500 M. Humoristische voor- dracht. 5.05 Radio-Paris 1750 M. Jazzband en vioolsolo. Birmingham 475 M. Voor dracht en concert. 5.20 Brussel 265 M. Concert. Züricl 515 M. Concert. Berlijn 500 M. Co», eert. 5.30 Hilversum 1050 M. Vóór-avond- concert. 5.35 München 485 M. Concert. 8.05 München. Populair concert. 8.20 Chelmsford Symphonie Program me. Medewerkers: Miriam Licette (So, prano). The Wireless Symphony Orchea. tra: The Orchestra. Overture, „Gwendoline" (Chabrier). „Sieffried's Journey to thr Rhine" (Wagner). Two Small Pieces for Orchestra, „On Hearing the Cuckoo is Spring" en „Summer Night on the River" (Delius). Miriam Licette. Air, „Torture Cannot (Charbier). „Siegfried's Joureny to the Orchestra. Symphony in E Flat („Thi Rhenish", Schumann). „Menuet des Pol lets" („Faust"), „March to the Scaffold" (The „Fantastic" Symphony, Berlioz) First Rhapsody in F (Liszt). Miriam Licette. Air de Salomé („Hero- diade", Massenet) The Orchestra. Lament for String Or chestra (Frank Bridge), „Fêtes" (Debus sy) Overture, „Siege of Corinth" (Ros sini). 8.20 Londen 365 M. e.a. Shakerspearó- voordrachten en concert. 8.35 Brussel 265 M. Concert. Ham burg 395 M. Voordr. en concert. Di Bildt 1100 M. Weerbericht 8.50 Frankfort 470 M. Operette „Dii schone Galathee". Munster 410 M Volks- en dansliederen. Züricb 515 ÏL Concert. 9.05 Radio-Paris 1750 M. Solistencon cert. 9.35 Petit Parisien 345 M. Concert Rome 425 M. Concert. 10.50 Alle Britsche stations: The Sa- voy Bands. ren te Boskoop: ziivr. med. G. H. Kers bergen te Hazerswoude. Vakben van één kleur. Verg. zilv. med A. Spaargaren Boskoop met „Ellei Paulussen": A. Spaargaren, Boskoop me! „Elvira Arramago". i Afgesneden rozen onder glas gekweekt Voor vaklieden. Collectieve inzondingen gr. gouden med. Ver. „Aalsmeer Tuin bouw" te Aalsmeer. Persoonlijke in zendingen: gouden medaille: G. C. J Heemskerk; Roelofarendsveen; g verg. zilv. med. Wm. C. Hage en Co.. Bos koop; verg. zilv. med. G. H. Kersberge Hazerswoude. SPORT ATHLETIEK. j Wedstrijden ic Hefsingfors. Bij de atkletiekwedstrijden te Ilelsing fors won Paddock de 100 M. in 10.8 sec j Paulen de 400 M. in 49.6 sec., Martin d 800 M. in 1 min. 54.2 sec. „Tel." ROEIEN. Wedstrijden le Brussel. Bij de internationale roeiwedstrijden ,1 Brussel hebben de dames van de Doi drechtsche Roei- en Zeilvereeniging naa de „Tel.' meldt, het stijlroeien gewonnen POSTDUIVEN. 1 „De Blauwkras". Wedvlucht met jonge duiven op 19 Ju! van Lier, afstand hemelsbreedte 11 K.M. Wij vermelden alleen de puulenwht naars: 1. W v. Steenbergen 1046—1 2. J. van Steenbergen 10—5217; 3. 1 Flandrijn 11932; 4. J. Marijt 11—li —11; 5. G. A. Spek 11—33—51; 6. P. J d. Leek 113937; 7. Joh. den Hoüat d, r 11—40—25; 8. R. Pet 11-40—31:1 J. Onvlee 11439: 10 S. Swage rs 14 S 4625 11. N. Vogelenzang 11523d i 12. J. Schreuder 12—0—20. 5 Wedvlucht Bordeaux met oude duiven! 1 18 Juli 1925, afstand hemelsbreed te 8! I K.M. in Concours 35 duiven, welke I den 18en Juli om 1 uur n.m met win i zuid gelost werden en als volgt op 19 Jo i hunne hokken bereikten: 1. Joh. de Hollander 12—35—38 n.m.; 2. A. W. Ki renhof 12399 n.m.; 3..N. Vogelenzang 11056 n.m.; 4. A. W. Korenhof 1- i 50—38 n.m.; 5. G. A. Spek 2—11—20 n» i 6. G. Gijzenij 21739 n.m.: 7. J. Ond 35818 n.m.; 8. G. Gijzenij 416- n.m.; 9. H. Flandrijn 41613 n.m 1 G. Gijzenij 4482 n.m.; 11. A W. Kj 1 renhof 5611 n.m.; 12. H. Flandii 52417 nm.; 13. P. v. d. Leek 544- 34 n.m.; 14. Joh. den Hollander 60-4 j n.m.; 15 dezelfde 93612 n.m. Op 1 Juli: 16 J. Onvlee 62932 v.m.; j j N. Vogelenzang 8957 v.m.; 18 J j Schreuder 9111 v.m.; 19. H FlV j drijn 105346 v.m.; 20. J. Marijt 11- 134 v.m..; 21. J. v. Steenbergen 5-3 57 n.m. i De winnaar van den Ordonnans-bek1 is de 1ste kampioen, de heer Joh. df j Hollander. Volgende week volgt een al? heel pun ten-uitslag. I De „Luchtpost." i De Postd.-Ver. „De Luchtpost" te Z<j 1 termeerZegwaart hield een wedvlud vanaf Lier (België) afstand 112 K.M J i duiven werden om 1 uur in vrijheid P steld. Aankomst als volgt: 1. J. Veldij] zen 24855, 2. id. 24922; 3 t 2—56—28; 4. F. Haman 3—3—43; 5 Veldhuizen 3644; 6. J. Lexmond 3- —47; 7. id. 3—16—1; 8. id. 3—25-30:1 J. Veldhuizen 3—35—24; 10. J LexfflJ 3—39—14; 11 id. 3—42—56: 12. id. 43—60. J I

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6