J. T. Katwijk aan den Rijn 1 óf 1 maand tuchtschool; G. K. Katwijk aan Zee; M. Tt aldaar; W. v. d. E. Rijnsburg; G. van E. Rijnsburg ieder tot 3 of 3 dagen hechtenis; wegens te Katwijk een gevaar lijke hond los laten loopen: A. K. Katwijk aau Zee; A. 0. aldaar, Ieder tot 5 of 5 dagen hechtenis; wegens te Katwijk met een rijwiel in verboden richting rijden: M. v. d. M. Oegstgeest 1 of 1 dag hechtenis; wegens te Katwijk tegen een muur leunen: C. K. Katwijk aan Zee 3 of 3 dagen hechtenis; wegens overtr. der Pol. VerorcL do*" gemeente Noordwijk: A. J. H. War mond 2 of 2 dagen hechtenis; H. G. f 1 of 1 dag hechtenis; J. W v. d. Z. Noord- wijk; H. L. S. aldaar; P. J. V. aldaar, ieder tot 1 of 1 dag hechtenis; L. J. van O. Noordwijk 2 of 2 dagen hechtenis; S. G Amsterdam f 0.50 of 1 dag' hechtenis; wegens overtreding der Pol. verordening der gem. Noordwijlcerhout: A. van R. te Noordwijkerhout 2 of 2 dagen hechte nis. Vrijgesproken werden: G. A. J. de K. te Oegstgeest, beklaagd van straatschenderij; M. 0. beklaagd van overtreding van het Motor en rijwielreglement; A. C. W. Noord wijkerhout, beklaagd van een gevaarlijken hond niet onschadelijk te hebben gehouden W H. Amsterdam, beklaagd van overtre ding der spoorwegwet: A. W. Oegstgeest, beklaagd van overtreding der Motor en Rijwiel wet; D. M. Noord wijkerhout. be klaagd van overtreding der Leerplichtwet; W. P. beklaagd van overtreding der Po litieverordening der gemeente Leiden: L. Ch. J. beklaagd van idem idem; J. van D. beklaagd te Katwijk aan Zee zonder* ver gunning van B. en W. met koopwaar te bebben gevent; W. 'van D. Katwijk aan Zee, beklftagd van overtreding van het Motor en Rijwielreglement. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze Leiden. ALLERLEI Oe steek van den Pieterman. Over den steek van den „Pieterman" schrijft Dr. C. J. Mijnlieff in „Het Red dingwezen*'. De Pieterman, tot de diepzwemmers be- hoorende, komt voor in de Oostzee, van de golf van Finland tot in de Middellandsche Zee, en laat zich in de eerste Zomermaan den ook bij onze kust en eilanden zien, of beter gezegd: niet zien, want hij ligt in het zand verscholen met alleen den kop er buiten, maar juist daarom is hij bij het baden in zee zoo gevaarlijk. Hoe gevreesd de steek van den Pieter man wel is, blijkt wel uit wat Winkler me dedeelt, dat nl. een visscher altijd huive rig is zijn hand te steken in netten, waarin een Pieterman verdwaald kan zijn, dat in Frankrijk geen Pieterman met da eerste rugvin ter markt mag komen, en dat in Spanje de visscher, die dit verzuimt, be boet wordt. Die vrees blijkt alleszins begrijpelijk, wanneer men bij alle schrijvers leest, welke verschijnselen zich na een steek van een Pieterman 'voordoen: een spoedig optre dende pijn, snel in intensiteittoeneraende, zwelling van het gestoken lid, bijv. eerst van den vinger, dan van de hand en van don geheelen arm, met zwelling van de okselklieren, koorts, verschijnselen van zenuwontsteking (neuritis), soms ook kaakklom. Na 12 dagen vermindert dan de pijn. die intusschen niet zelden zoo he vig schijnt te wezen, dat gevallen bekend zijn, waarbij de patiënt smeekte zijn arm af te zetten, het wondje begint te etteren en na korteren of langeren tijd treedt dan genezing op, met de kans evenwel, dat er inmiddels ook nog koud vuur bijgekomen is. Algemen was men het er wel over eens, dat de opgesomde verschijnselen het gevolg waren van een vergiftiging, teweeg gebracht door den steek. Maar waar kwam het vergif vandaan? Wel zeer waarschijn lijk uit een of anderen stekel, en ook wel waarschijnlijk uit het inwendige van zoo'n stekel, want bij een steek door het Ieder van een schoen of door de wol van een visschershandschoen, waardoor do stekel nis 'f ware afgeveegd zou worden, traden toch dezelfde verschijnselen op. Algemeen dacht men, zooals ook wel uit bovenvermeld verbod in Frankrijk blijkt, aan de 6 harde, doorschijnende stekels van de. eerste rugvin, welke naar willekeur op gericht of in een groeve neergelegd kan worden: de stekels zijn bajonetvormig, door den stekel heen tot bijna aan de uiterste scherpe punt loopt een zeer dun, met het hloote oog niet zichtbaar, vlies; de drie zijden van den stekel zijn daarbij nu eenigs- zins ingebogen, zoodat onder het vlies drie lange smalle kanaaltjes gevormd worden, waarin een heldere vloeistof met lucht- blaasjes. Men dacht dus aan giftige wer king van deze vloeistof. Maar hoe kwam het, dat na een steek van eon Pieterman soms slechts een een voudig wondje geconstateerd koh worden, dat glad genas, zond*,- dat de patiënt er, om zoo te zeggen, iets van bemerkte, soms evenwel bovenvermelde verschijnselen, die terecht schrikwekkend genoemd worden, optreden? Winkler vond ook geen spoor van een klier, noch vergaderblaasjes. En inenting van de zwarte vloeistof, tot zelfs op jonge spreeuwen, had geen gevolg: de wondjes genazen als eenvoudige steek- wondjes. Het bleek, dat, zooals wel eens meer bij een onderzoek geschiedt, men zich blind gestaard had op één mogelijkheid. Want Gressin vond, dat het gevaar niet stak in de stekels van de eerste rugvin maar in den stekel van het. kieuwschild. Werden opzettelijk, hiermee kikkers en visschen gestoken, dan stierven zij, een duif werd ziek, en een vriend van den schriiver, die zich zelf inoouleerde, kreeg hevlgg pijn en ook andere verschijnselen van ernstige ontsteking. Nu was öok verklaard, waarom in hot oene geval slechts een klein genezend wond je aantoonbaar was, ?n in het andere ge val zulke ernstige verschijnselen optraden, in het eerstbedoelde geval nl. was de pa tiënt gewond door een stekel van de rug vin, in het laatstbedoelde door den stekel van het kieuwschild. Maar wat doet men er tegen? Het re sultaat van mijn onderzoek was in dit ge val wel het magerst. Winkler vermeldde al wel allerlei „beste middelen", die het volks geloof aangaf: het opleggen van de lever van een Pieterman, bij voorkeur van den visch, die den steek had toegebracht, of het inwrijven met zout, of wel het was- schen met urine (Engeland) of het opleg gen van een lenticusblad (Frankrijk), maar dien tijd (pl.ra. 1860) hebben wij twintig- ste-eeuwers nu wel lang genoeg achter den rug, om met zekerheid te kunnen zeg gen, dat alles niets nutte en, ten deele al thans, slechts dom bijgeloof was. Heeft een der lezers in dc laatste ja ren nog wel eens iets gehoord over den steek van een Pioterman en de gevolgen van dien? Hij doe den schrijver het genoe gen ze hem mede te deelen. Kijkjes In Filmland. Van de wijze waarop de Ufa-maafschap- pij, die haar fabriek te Tempplhof heft en een tooneelterrein te Neu-Babelsberg. 30 K M. buiten Berlijn, vertelt de heer Willink in „Het Vaderland". Dat wonderlijke veld van Neu-Babela- berg, zegt hij, is een der vreemdste plek ken, die men zich kan danken. De gewel dige en fantastische gebouwen, die daai zijn opgericht, blijven staan, omdat meD den tijd tot afbraak mist en ze liever bij voorkomende gelegenheden veibouwt voor volgende films. De bouw is niet bijzonder hecht; het papier maché, het gips en het pleister komt spoedig in verval, alleen het steigerwerk, het geraamte houdt den boel zoo'n beetje bij elkaar. Nu loopt de eenzame bezoeker door de naargeestigee doodenstad, die men maar droomen kan. Elke straat is uit een ander land, een andere eeuw, een andere film. Balkons zijn afgebroken, de ramen zijn le venloos. overal puin, onkruid, verlaten heid. Het is op ware grootte, forsrli, pit toresk en toch onecht. Een heuvel, met levend onkruid overwoeke :d, trilt hij een lichten voetstap, en waar er gaten in vie len. ziet men de palen van het geraamte. Dit is met niets te vergelijken, dan mis schien met een nachtmerrie of een koorts droom. Volgebouwd is het geweldige Ufa-ter- rein. Het laatste hoekje werd ingenomen door de allernieuwste aanwinst van deze Maatschappij, die met een kapitaal van zestig millioen goudmark voor niets terug deinst: een dierentuin. De diereutuin is Dog maar in aanleg on lang niet alle die ren zijn al gearriveerd, maar nu reeds huisvest hij een werkelijk prachtige collec tie gevogelte, van kolibris af tot groote witte pauwen toe, zeer zeldzame en prach tige Braziliaansche vogels, apen en half apen enz. Tam zijn een groote vlucht dui ven, die o.m. reeds gefigureerd hebben in „Die verlorene Schuh" (Asschepoots'er).. Het publiek heeft zich toen ten zeerste verbaasd, dat al die dieren prompt op As- schepoester toevlogen. Men wist niet, dat Flga Thomas zich de moeite had getroost tevoren drie weken lang, dag aan dag, stipt cp hetzelfde uur te komen voederen, tel kens met meer menschen bij zich, tot de duiven, haar leerden kennen, schuwheid verloren en zich niet lieten afschrikken van de drukte van het filmen en do helle lam pen. Want ook in de buitenlucht worden helle lampen ontstoken bij het filmen, al schijnt de zon. In het uitverkoren Galifornië is dat niet noodig: ons grauwe Noord-Euro pa echter kent maar weinig helle dagen. En straalt de hemel ongetemperd, dan moeten de Jupiter- en kwikdamplampon sems felle slagschaduwen wegnemen, film is het spel van licht en tegenlicht en lam pen kennen mper discipline dan vogelvrije wolken! Het lampenpark van Neu-Bahels- berg is dan ook 400 schijnwerpers, zoek lichten en „zonnen" rijk, met een geza menlijke sterkte van zes millioen kaarsen! Beods lang zochten de film-experts naar wegen, die de noodzaak tot het bouwen van geweldige paleizen zouden verminde ren. Vele proeven werden al genomen In de eerste plaats ging men hier met masguettes werken, die met de grootste uitvoerigheid en ongelooflijk raffinement worden vervaardigd. Daarom ls tegen woordig de gipswerkplaats zulk een be langrijk punt in de filmfabriek geworden! In één der nieuwste Ufa-films heeft men zoo een geheele wolken-krabbor-straat ge bouwd, waarin op trottoirs roulants honderden speelgoed-autotjos passeeren. Het effect is zoo verrassend, dat niemand vermoedt, iets anders dan de ware wer kelijkheid voor zich te hebben. Maar in zulk een miniatuur-wereld kun nen natuurlijk geen acteurs optreden. Dit dient alleen maar voor de stemmingsbeel den en de schildering vin het millieu van liet stuk. Men moest de uitvinding door zetten en vervolmaken. En men kwam inderdaad tot een tweede trouvaille, die werkelijk van bplang is en die ontzaglijke besparingen geeft. Manshoog moet men bouwen, bijv. een kerkinterieur Een manshoog kerkinterieur is niet zeer kostbaar. Nu maakt men boven manshoogte oen strook volkomen zwart. En terzijde van het toestel stelt men het vervolg der kerk op. In maquette. Een spiegel brengt dit vervolg vlak boven het begin en, door angst wekkend nauwkeurige plaatsing, komt geen naadje te zien, terwijl de wetten der proportie, bij volstrekte gehoorzaamheid daaraan, niemand verraden, wat levens groot en wat miniatuur is. Mocht iemand meenen, dat zulk een nieuw procédé het grandioze van een film fabriek afneemt, dan bedenke hij, dat het juist het grandioze van de films zelf ont zaglijk vermindert. Hoe minder moeilijk heden en kosten noodig zijn, des te fantas tischer en geweldiger de illusie worden kan. Een middel tegen auto-ongelukken. Hierover wordt in het jongste nummer van Auto-Leven in een Londensche cor respondentie het volgende geschreven: Het aantal auto-ongelukken schijnt In Engeland toe te nemen. Ongelukken zijn nimmer geheel te vermijden, niet alleen bij den motor niet, maar in alle bedrijvig heid van het leven niet. Dat het aantal ongelukken hier toeneemt vloeit voort uit de toename van het aantal motorwagens en de ruimere gelegenheid, die het lot krijgt zich te doen gelden. Hel ministerie voor vervoer bestudeert het verschijnsel en meent dat slippen de voornaamste oor zaak is van ongelukken. Om het aantal ongelukken tot een minimum te beperken wordt daarom voorgesteld middelen te zoeken om het oppervlak der wegen ruwer te maken. Het Ministerie is uiterst begee- rig de wegen zoo goed mogelijk te maken maar het zegt terecht, dat dit weinig ef fect kan sorteeren, indien ook de wegge bruikers niet meehelpen bet verkeer veilig en vlot te maken door voorzichtiger te rij den dan zij tegenwoordig klaarblijkelijk doen. De wegen in Schotland zijn in prach tige conditie, omdat er niet zoo hard en veel op wordt gereden, vooral ook niet door zware lorries. In Engeland daarentegen schijnen veel chauffeurs en automobilisten de wegen te misbruiken. Wat de ongeluk ken betreft heeft een grondig onderzoek uitgewezen dat die meestal voorkomen waar wegen elkaar kruisen of ontmoeten. Slip pen schijnt daar vaak voor te vallen waar schijnlijk omdat de bestuurder van een te snel rijdenden wagen onverwacht zijn snel heid moet verminderen omdat een wagen van den an Ieren weg zijn baan bedreigt Het groote aantal voertuigen met handen van rubber die thans over de wegen gaan polijsten den weg spiegelglad: bovendien late# al die wagens al rijdend klei'ne hoe veelheden olie op den weg neer. Wenneer het heeft geregend wordt bij al die glad- beid het rijden zeer moeilijk, wanneer het noodig wordt de snelheid van het voertuig te verminderen door plotseling remmen. Hof Ministerie is daarom do mooning toe gedaan, dat de wegen ongevoelig moeten worden voor vocht, indien ze voor liet met mechanische middelen voortgedreven ver keer bevredigend willen blijven Dat kan worden bereikt door het oppervlak te ver ruwen. Alle fveg-opzichters in de verschik- leride graafschappen (provincies)' hebben daarom de aanschrijving ontvangen dat jje wegen onder hun beheer met een laag heete vloeistof, kleverig en verhardend, moeten worden overgoten, waarin zooveel mogelijk gruis en gemalen granietscherven zijn verwerkt. Het aantal automobilisten neemt hier met duizend per week toe. Velen zijn on ervaren en rijden met wagens, waarvan zij geen voldoende kennis bezitten en waar van zij de gedragingen in zekere voorko mende gevaLlen, als remmen en slippen, niet kunnen voorzien. Men hoort zeer zel den, dat de zware motor-omnibussen op de gladde Londensche straten slipoen: dat komt, omdat de bestuurders, bui ten ere woon bedreven zijn. En met reden maken de autoriteiten daarom de gevolgtrekking, dat de fatale veelvuldigheid van slippen op de landwegen moet worden toegeschreven aan de onervarenheid der bestuurders. In een vorigen brief schreef ik.over den 'nieuwen „Great West Road". Reeds nu, oen paar dagen na de opening, is gebleken- dat de weg te glad is. Daarom is men er ook reeds begonnen het middel tot verbetering toe te passen, dat hierboven is aangegeven. Snelheid is uitteraard de grootste factor bij slippen. Dat is ook een van de redenen, waarom het in de steden, waar het verkeer noodzakelijkerwijs langzaam moet zijn zoo weinig voorkomt. Loflied voor den zetter. Wij lazen in ..Het Tarief', orgaan van de Federatie van Werkgevers fn het Boek druk kersbed rijf, de volgende d'cMovlijke ontboezeming: Onbekende letterzetter, Typograaf, zoo men dit wil, Houdt bij 't zetten van dit rijmt - Even uwen arbeid stil. 'k Wil dit versje aan u wijden. Gij, die altijd even net, Mijne horrelvoetsche rijmen In dit Nieuwsblad hebt gezet 'k Vraag vergeving voor de krabbel* Doot mij. meestal nonchalant, Op een blad papier gesmeten krot een dichterlijke hand. Als het voor de pers moet d'enen Is men meestal .gauw tevree; Met den zetter, die 't moet lezen. Och, wie houdt, daar reek'ning mee? Gij moet alles kunnen lezen, Zelfs het katterigste schrift; Duis'tre hiërogliefenteekena In verweerden steen gegrift. 't Weet wel, hanepooten lezen Hoort nu eenmaal^bij 't beroep, Maar men dient toch te bedenken: 't Zettersoog is nog geen loupel Onbekende medewerkers, Journalisten, zoo men wil, Schrijft Uw werk zóó. dat de zet! Het kau lezen zonder bril. Gunt den man eens dat pleizicr Neemt eens nota van m'n vn 1 En verlost de typografen Van de hanepootenplaagl VR&GEE3BUS Vraag: Wat is do kortsto weg van Voorhout naar Utrecht? Hoeveel K.M.? Antwoord: Voorhout, Leiden, Al phen aan den Rijn, Zwammerdam, Bode graven, Woerden, Harmeien, de Meern, Utrecht. Afstand 58 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Rijpwctering naar Eindhoven? Hoeveel K.M.? Antwoord: Rijpwetering, Woubrug- ge, Alphen aan den Rijn, Zwammerdam, Bodegraven, Woerden, Utrecht, Houten, Schalkwijk, Culemborg, Buurmalsen, Gel- derinalsen. Meteren, Zalt-Bommel, Hedel, 's-Hertogcnbosch, Vugt, Boxtel, Best, Acht, Eindhoven. Afstand 126 K.M Vraag: Welke is de kortste weg per auto van Hazerswoude (Groenendijk) naar Stcin? Hoeveel K.M.? Antwoord: Hazerswoude, Alphen aan den Rijn, Bodegraven, Woerden, Utrecht, Houten, Schalkwijk, Culemborg, Geldermalsen, Hedel, 's-Hertogenbosch, Boxtel, Eindhoven, Geldrop, Heeze, Leen de, Maarheeze, Weert, Swarthroek, Ell, Dunsel, Ittervoort, Thom, Olié, Roosteren, Illikhoven, Buchten, Born, Obbicht, Berg, Urmond, Stein. Afstand 218 K.M. Stoonivaartberichten STOOMV. MIJ. NEDERLAND. GROTIUS (uitr.) arr. 14 Juli te Genua. KON. NED. STB. MAATSCHAPPIJ. CERES arr. 12 Juli v. Malta te Piraeus HEBE arr. 12 Juli van Sevilla te Car- thagena. HERMES vertr. 13 Juli van Constanza naar Constantinopel. PLUTO vertr. 13 Juli van Cadix naar Amsterdam. THESEUS vertr. 13 Juli van Pasages naar Bilbao. NERO arr. 14 Juli van Amsterdam te Stettin. ORPHEUS arr. 15 Juli van Oportö te Amsterdam. KON. HOLL. LLOYD. AMSTELLAND vertr. 14 Juli van Mon tevideo naar Amsterdam. DRECHTERLAND vertr. 12 Juli van Bu nos Avres naar Rotterdam. FLANDRIA (uitr.) vertr. 13 Juli van Rio Janeiro. HOLLAND—AFRIKA LIJN. NIJKERK (thuisr.) vertr. 13 Juli van Marseille. MADIOEN (uitr.) vertr. 11 Juli van Kaapstad. KON. WEST-IND. MAILDIENST. AGAMEMNON arr. 14 Juli van Bremcn te Amsterdam. OBERON vertr. 14 Juli van Amster dam naar Hamburg. ORANJE NASSAU (thuisr.) vertr. 13 Juli van Plymouth naar Havre. HOLLAND—AMERIKA LIJN. LEERDAM, van Rotterd- n. N. Orleans, vertr. 13 Juli van Havana. DRECHTDLTK vertr. 14 Juli van Rot terdam naar Antwerpen. EDAM vertr. 14 Juli van New Orleans naar Rotterdam. RIJNDAM, Van New York naar Rolt., vertr. 14- Juli van Boulogne. KON. PAKETV. MIJ. TASMAN arr. 12 Juli van Melbourne te Singapore. HOLL. BRITSCH-INDIE LIJN. SCHIEDLTK vertr. 14 Juli van Ham burg naar Rotterdam. SOMMET SPIJK (uitr.) arr. 11 Juli te Port Said. HOLLAND-QOST-AZIE LIJN. GEMMA (uitr arr. 13 Juli te Colombo. POTTERDAMSCHE LLOYD. KAWI (thuisr.) arr. 14 Juli te Suez MpDAN arr. 14 Juli van Rotterdam te Batavia. SLAMAT (uitr.) arr. 13 Juli te Bela- wan. TJERIMAI a,rr. 14 Juli van Batavia te Rotterdam. MODJOKERTO vertr. 14 Juli van Ba tavia naar Piraeus. TAPANOELI vertr. 13 Juli van Bata via naar Rotterdam. ROTTERD. ZUID-AMERIKA LIJN. ALCYONE (uitr.) arr. 13 Juli te Mon tevideo. ALHENA (thuisr.) vertr. 13 Juli van Victoria. STOOMVAART MIJ. „OCEAAN." TROILUS, van Japan n. Rott.. arr. 13 Juli te Hongkong. ADRASTUS, v. Japan n. Rott.. arr. 11 Juli te Singapore. BURSERUJfSE STAMP LEIDEN Geboren: Willem Hendrik, z. van W H. Blei j en E. Vermond. Maria Geer- truida, d. van J: Ci Kettenis en G. v. Wol- zen. Pieter, z. van W. v. d. Plas en J. Voogt. Pieter Sebastiaaa, z. van P. W. Brandt en P. J. den Os. Paulus Jaco bus, z. van P. J Levendekker en W. A. v. Dorp. Anthon:a, d. van A. J. v. d. Zeeuw en J. R. v. Heijningen. Johanna Agnes Maria, d. van D. H. v d. Top en H. Bou rn au. Willem Frederik, z. van W. F. Stïjger en G. C. van Venetie. Gerrit, z. van J. H. v. d. Velden en H de Graaff. Johannes Ants. Maria, z. van J P. Gor dijn en G. E. Kaak; Maria Elisabeth, d. van G Verver en F. Huter. Pieter, z. van G. Slarre en A. Ribot. Cornelia, d. van G. Kopposchaar en J. M. Pet. Cor- nelis, z. van C. Robijn en P. Ouwersloot. Hendrika, d. van H. Mark en E. Kuiit. Jan, z. van L Vooet en H. v. Eist. Ma fia Apolonia, d. van J. M. v. d Bo"-" 'rd en G. M. Vorst. Francisca Johanna, z. van G. H. Tendeloo en J. M. v. d. Nat. WilheTmina Theodora, d. van G. J. Schaap en 0. L. Uitman. Ant.hon.ie Gerrit, z. van P. P. Ober en S. Tegelaar. Personen die zich te Leiden hebben gevestigd. J. G. Voermans, R.-K. Ordebroeder, Haagweg 13 J. SchadeKanaar, L. Hansenstr. 9 A. D. Kooiman, dienstbo de, Breestr 99 J. Schmale, agent van politie, Verl. Munnikenstraat 39 G. van der Zijl, apoth. ass., Haagweg 10 Hilarius, stuurmansleerl,, da CostastT G. J. van Reenen, kant.bed., jjA. woerd 116 J. G. E. van Gent, dienJ de, Rijn- en Schiekade 36 M. H. 0b< kiosk-juffr., Hoogewoerd 157 A, F Reisterveld en fam., leidekker, Hansen 57 G. van der Meij, boerenknecht, y Helmstr. 3 I. Beij, marinier lè Marine Kustkwacht J. Voorbracht fam., bouwk. opz., Kanaalstr. 33 Engelvaart, Acad. Ziekenhuis A. Boks, Overste Liefdegesticht, Pelikaaojj 1 W. Ramp en fam., schipper i Schoolsteeg 6b P. P. J. Metscher,'a, taaibewerker, Emmastr. 2 A. M. loo, Mariënpoelstr. la J. Döring, dien bode, Oude Singel 118 G. Göbels, dienu bode, Gerecht 10 J. Sijberde, werkmaj de Wetstr. 13 J. W. J. Borschardini dienstbode, Vischmarkt 0/10 C. Kleef, korp.-kok, Marino Kustwacht p J. Swaak en fam., klerk bij de Bol,, Leüi straat 31a J. Riethoven en fam., y, Werfstr. 9 J. v. d. Niet, kok, Breeét 84 J. E. Hendrinksen, dienstbode, R penburg 63 J. A. Ruitenbeek, zeol ling, Heerngracht 45a S. A. Bremmer, boerenknecht, Maredijk 94 M. W. van Wijk, typiste, HoogL Kg koorsteeg 5 W. M. BoogertLowies,i Spcijkstr. 19 S. Postuma en fam., wi$ kelbed., Haarl,str. 270 J. A. v. 1#, wen, smid, N. Rijn 94 J. v. d. Lindn Rapenburg 56 M. A. C. v. d. landt winkeljuffr., Haarl.weg 11 C. P Driessen, Plantage 1 R. Beliafau gouvernante, Oegstg.laan 10 W. Yi kerk en fam., fotograaf, Meidoornstraai G. N .v. Halsema, verpleegster, Acs Ziekenhuis F Nauta, verpleegster, G. van Slingerland en fam. Koopmi v Spcijkstr. 36 M. Schumacker, dienr. bode, Breestr. 161 J. E. G._ Poell- Boer en fam., Rapenburg 12 M. H man, dienstbode, Rijnsburgerweg 78. Personen die uit Leiden zijn vertrokken L. J. Hageman, Heemstede, Pijlslaan! Mevr. R. J. J. v. Bosse. Dieren (G „Johanneshof" P. Voorhoeve, Vlissi gen, Boulevard Bankastr. 20 J. Rr> horstBeij, Utrecht, Klerkstr. 42 M M. P. Th. v. d. Berg, Oegstgeets, Wijt« bachweg 28 Mej. P. Stek, id. Pr. Pc driklaan 34 Mej. M. H. Toussainf. Julianalaan -15 G. G. Maosee, Kloetii A 102 Joh. Spoor. Heemstede, Fonte laan 7. P. Luitjes, Den Haag, v. Mi?r veldtstr. 23II A. Onderdelinden, plien a. d. Rijn, Zijlmakerstr. 29 J Visser, id.r id. Mej. T. M. Zeventer, megen, Ruiterstr. 3 W. Woud, Wora Westzijde 75 Mej. M. C. Koek, Zoolt woude, C 63 bij ouders A. de Boer, Are hem, Dijkstr. 19 Mej. P. Chr. Broó man, Sassenheim, Heemstra-straat 18 Mej. J. C. Smulders, Valla Mheer (Bete G. M. v. Weele, Gorinchem, Kortend A 32 J. v. d Wakker. Oegstgeest. Tt weeweg 27 Mej. "G. G. Twaalfyovj Nieuwkoop, bij ouders Mej. D. E Laan, Soest, Vossenvoldlaan 42 Mo H. Funkc, id. id Mej. A. G. Hoog duin, Noordw.hont, Schravendamweg 1 A. Strang, Gorinchem, Melkpad D Felix G. Otto. Warmond, B 44 - T.ek, Den Haag, Zwammerdamstr. 41 Mej. J. M. Mugge, Voorscholen. T eidst weg 114 P. A. Huizingn. Gronin: Veemarktstr. 61 P v. d Walle, Ka'^ Parlevliolstr. 2b L. v. d Zaag, ITaag, Copernicuslaan 83 Mej. M Haaren, id. v. Galenstr. 17 Mei. J 1 v. Ham, id., Terwestenslr. 6 J. G. V' id., Herzogstr. 36 J. Sneiders, id. presstr 60 Mej. Fr. G. Lescrouwa Amsterdam, Stadh.kad© 104 L. Hm. horst, oZeterwoude, H. Rijndijk fl" eMj. E. M. W. v. d. Slok, Arnhem, i Elisab.-gasthuis G. Rietkerk, Boskoo Zuidkade 37 J. de Bakker, Amsterda Engelsche str. 24 huis G. A. Dell Emmen, G. 232 Mej M. D. G. Com Amerongen, Nod. Herv. Pastorie Mi M. Abratgen, Heemstede, Berkenrodos 26 Mej. J. v. Egmond, Rotterdam, Ik singstr. 40a W. v. d. Gaast. Scheven gen, Vijzelstr. 183 W. D. Berend?" '1 Haarlem, Gen. Jouberlstraat 17. LEIDEN. Ie lijst van onbestelbare brieven briefkaarten, van welke de afzenders bekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft j maand Ju ui 1925. Brieven Binnenland: Mej. S., Arnhem, (Poste Restante): W Asst delft de Conïngh, Vught: Boschwaclil Loenen, Mej. van Dijk, 's-Hage; W' huizen, Zuidzijde (Schaftlokaal): H. r. Kaay, Leidon; D. Knijpers. Den Ha' I.assourij, N.-Buïnen: Mei. M. Muldi Den Haag; Ontvanger Dir Bel., IJ* duinen; Mej. J. v. d. Plassche, Arnht R ij ks verzeker i ngsba uk. Amsterdam; Sas, Hilversum; Wiesje Smit, Pap) drecht; Mej. A. de Vos, Den Haag: Y Vester, Voorhout: T. Wesselman, Hik' sum; Zeepfabrieken (Vereenigde). Z*ï drecht. Briefkaarten Binnenland: Barendrecht, Rotterdam; Arie Bok, Blankensteijn, Dordrecht; Mej. G. de Co1 Den Haag: G. Glasbergen, Den Haaf stuks): Mientje Gravensteijn, Rotterd' Den heer en mej Hooglander v. d. Bjr Utrecht: J. Hollan, Rotterdam; J' Putten, Amsterdam; Til Ruuy, Den H'; Schelling en Zoon, Leiden: B. de »n Winschoten. Brieven Buitenland: B. Jagt, Hamburg; Mej. Dr. C. de W" Havas am Sec; W. G. Lau, Lns P;l G Reneker Brouwers, Wiesbaden. Briefkaarten Buitenland. W. J. la Bastide, Seune de Vonoe;. Block Adriaensens, Borgerhout; J- Engelhardz, Leipzig. 4 briefkaarten zonder adres.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6