-onderwerp: Hel vertoonen van films, be treffende onderwerpen, ontleend aan den bijbel, in de vorige jaarvergadering. De beer De Jong was door ongesteldheid ver hinderd zelf Ier vergadering te komen. In hoofdzaak aldus spreker draai- cb do critici: om de Credo-film, waarvan bel verloop bij verschillende keuringen hoofden en l.arten nog bezig hield. Dit ,vras logen zijne bedoeling geweest, de I -do-film is genoemd, om le beioogen, 'h'"- bii lol zijn onderwerp gebrachl was. Do Bijbel is voor velen het Boek der ben, de Heilige Schrift, waaruit ons de v.'< g ter zaligheid wordt gewezen. En het is voor velen kwetsend en profaan, om de 3!< iligo geschiedenis fe midden van an- 'ciore films, afgewisseld met variété's enz. 'te *ertoonpn. In een soort beginselverklaring van de B -K. leden der Leidsehe gemeentelijke bioscoop-commissie lezen we o.m.: „De B -K. leden van de Leidsehe Bioscoop commissie hebben zich allang afgevraagd: kan het zoo langer? Zij zijn van meening, 'dal eindelijk eens gebroken moet worden met de gewoonte, om publiek naar de ver- manksbioseoop te lokken voor verlooning wan films met een Roomsche tendenz. die eigenlijk den R.-K. godsdienst tot een be spotting maken en vertoond worden aan personen van allerlei slag. van verschil lende godsdiensten en nolitieke richtin gen, kortom, aan hen. die de bioscoop be- gi-oken om er vermaak le vinden. De Leidsehe R.-K. bioscoop-commissie leden zijn van meening, dat de vertoo- riing van die films alleen in een R.-K milieu mag plaals hebben, niet in de pu- h';,1e bioscoop, waar Jan Rap en zijn jr verpoozing komen zoeken". 1 r de beer De Jong niet tegenwoor- iD was, meende de voorzitter, dat bet onderwerp in de afdeelingen kan worden besproken en er later óp torng kan wor de^ gekomen. Ma de pauze kwam in behandeling bet vraagpunt Delft: wordt bet niet tijd, om in alle sleden er op aan te dringen, dal kinderen beneden 10 of 12 jaar niet in de Bioscoop worden toegelaten, gezien de te genwoordige samenstelling der films?" Dit voorstel werd door kapelaan Van Diest (Delfl) nader toegelicht De beer Arkema (Groningen) kan zich Ui principe met het voorstel wel vereeni gen, doch het is z.i*. prac-tisch niet \iilvoer- baar. Spr. achtte der. meest gevaarlijken leeftijd juist tusschen 12 en 20 jaar. De jongere kindeven hebben nog te weinig verstand om bef minder goede te begrijpen Personen van 12 tot 20 jaar zou z.i. te ver gaan Bovendien zou de verantwoorde lijkheid der ouders geheel worden uitge schakeld. De heer Vovburg, Rotterdam, wees ei op dat vooral in de groote plaatsen als b.v Rotterdam bet verblijf van kinderen in biotopen soms minder verkeerd is dan bet loopen op straat, waar ze allerlei pr vaat schenderijen plegen Volgens den heer Van Staveren, 's-Gra- venhage. zouden de bioscoopcommissies zich een brevet van onbekwaamheid geven indien zij zich kunnen vereenigen met het voorstel-Delft. SpTeker meent dat voort moet worden gegaan op den tot nog toe ge volgden weg, zulks in het belang van het kind. De heeren Van Geus, Den Haag. en De Jager, Bussum, kunnen zich evenmin ver eenigen met het voorstel-Delft, al waren zij het in principe daar mede eens. Het voorslel-Delfl wprd niet ondersteund Kapelaan Van Driest dankte de verga dering dat zij zich in principe met het voorstel-Delft heeft kunnen vereenigen. Hierna leidde mevrouw VeerVer- steegh, lid der commissie Delfl het vraag punt: „Moet aan kindervoorstellingen niet een minimum tijdsduur van twee uur wor den gesteld?" Dr. Roozenburg meende naar aanleiding van het door de inleidster gereleveerde te moeten opmerken dat tot nog toe geen af doen donderzoek is ingesteld of een langer verblijf in een bioscoop dan twee uur schadelijk voor de gezondheid van het kind kan worden geacht. Aan hygiënische cïschen ten opzichte van de inrichting der lokalen zou tegemoet zijn te komen. De heer Van Geuns merkte op dat van meer invloed dan de tijd van verblijf in een bioscoop is de snolheid waarmede een film wordt afgedraaid. Toch achtte hij het gevaar van snelle afdraaiing eener film niet groot. Zelfs had hij ondervonden dat daardoor slaap werd opgewekt. De hoer Van Asten deelde mede dat te Leiden slechts kleine films voor de kinde ren worden vertoond en dat tijdens de voor slellingen niet mag worden gerookt, waar aan streng (le hand wordt gehouden. Do voorzitter deelde mede, dat het be- bostuur diligent zal blijven omtrent lengte der films en tijdsduur der voorstellingen. Ten slot le leidde de heer L. W. J. van Hasselt de vraag in: „Zijn voor (le keuring normen op te geven?" Spreker wees er op nu Rijkskeuring van films voor onbppaaldcn tijd van de baan is. men gel wongen is te zoeken naar meer eenheid bij de keuring ton einde het keu- ringswevk der aangesloten commissies te verlichten. •Spreker wees ook op de moeilijkheden van de Bioscoop-exploitant. In plaats" A. morden b.v. films goedgekeurd die in B. zijn afgekeurd en omgekeerd, hier coupu- rrs aangebracht, elders niet. Er moet meer eenheid komen om de financieele nadeelen der bioscoophouders tol een minimum te beperken. Bovendien moei het publiek vertrouwen lu bben in het werk der commissie en zelfs den schijn van willekeur vermedc-n wor- di n. Of Rijkskeuring daaraan een eind zal m.iRcn en deze de sympathie van het volk zal hebben valt te betwijfelen Uitvoerig licht spreker toe hoe moeilijk hot is een grens te trekken ook al zijn er keu rings voorschriften voor toelaatbare films. Epn voorstel van het bestuur, tot het lus (ellen van een onderzoek naar de mo gelijkheid eener centralisatie voor do keu ring van films en daarvoor zoo noodig een commissie samen te stellen, werd aan genomen. Bij de rondvraag ttrilen enkele opmer kingen gemaakt en Inlichtingen gegeven omtrent de praktijk der filmkeuring. Als plaats voor de volgende algemeene vergadering werd Bussum aangewezen. Tijdens de vergadering kwam een tele gram binnen van de vereeniging van bios coophouders in Nederland, waarin be vreemding werd uitgesproken dat geen der leden tot bijwoning dezer vergadering werd uitgenoodigd. De voorzitter deelde mede dat het bestuur geen verzoek tot bijwoning dezer vergadering heeft bereikt. Ware dit wel het geval geweest, dan zou daartegen zeker geen bezwaar hebben bestaan. Omstreeks 4 uur werd de vergadering gesloten. De herziening van de Loierijwet. Alleen werkelijke geldl eenin gen. In Stsbl. 242 is opgenomen de wei van den 23slen Jnni 1925, houdende wijziging en aan vu Ming der Lolerijwet-1905. De voornaamste wijzigingen en aanvul lingen laten wij hier volgen: Art. 1. waarbij omschreven wordt, wat niet onder een loterij verstaan wordt, is ten aanzien van het tweede lid sub 3, han delende over geldleen in gen. aldus gewij zigd, dat ontduiking al moeilijker wordt. Niiet onder deze wel dan, zal vallen: „de tegen eenen niet hoogeren dan parikoers door een publiekrechtelijk lichaam voor het publiek opengestelde werkelijke geld- leening. dio een jaarlijksche en jaarlijks ter beschikking te stellen rente geeft van ten minste drie ten honderd, terwijl aan de schuldbewijzen van die leening bijkom stig een kans op bet winnen van premiën is verbonden." A.rt. 2, sub. 2 wordt voortaan gelezen als volgt: ..Hel is verboden, aandeelen in een an dere loterij dan de zoodanige, tot het aan leggen en houden waarvan, de bij deze wet vereischte toestemming is verleend, te ver- koopen, te koop aan te bieden, af te leve ren. uit te doelen of ten verkoop of ter nit- deeling in voorraad te hebben of op eenige andere wijze de deelneming in zoodanige loterij open te stellen of openlijk te bevor deren Een nieuw artikel 2 bis wordt ïngelascht, ludende: ..Door Ons kan op voordracht van Onzen Minister van Justitie aan eene naamlooze vennootschap, een coöperatieve of andere, rechtspersoonlijkheid bezittende vereeni ging of eene stichting toestemming worden verleend tot het opensteken van een tegen eenen niet hooeeven dan ,de parikoers uit te geven werkebjke geldleeriing. welke eene jaarlijksche en jaarlijks ter beschikking te stellen renfe geeft van ten minste drie ten honderd. levwijl aan de schuldbewijzen van die leening bijkomstig een kans op bet winnen van premiën is verbonden." Bij bet verleenen van een toeslemm'ng als vorenbedoeld aldus luidt een nieuw 3e lid van art. 4 kunnen door de Kroon waarborgen van de aanlegger* van zulk een lotevii worden verlangd, welke even tueel woi'den gesteld en verbeurd op een wijze en om redenen, bij algemeenen maatregel van begluur te bepalen. Eveneens kunnen bij algemeenen maat regel van bestuur, voorschriften worden gegeven met betrekking tot de wijze waar op, en de middelen waarmede, prijs- en premietrekkineen van loterijen en prerme leeningen moeien plaats hebben, alsook ten aanzien van de hoegrootheid van de waar de der gezamenlijk uit te geven aandeelen in d:e loterijen en premieleeningen. Aehter art 6 wordt een nieuw artikel ingevoegd, hrdende: Indien een feit. bij deze wet strafbaar gesteld, wordt begaan door of vanwege eene naam'ooze vennootschap, eene coöpe ratieve of andore, reeblspevsoonliikheid bezittende vereeniging of eene stichting wordt de strafvervolging ingesteld en de straf uitgesproken tegen de leden van het bestuur of commissarissen. Gepne straf wordt uitgesproken tegen den besluurder of commissaris, van wien blijkt, dat bel fe.it buiten zijn fopdoen ij begaan Als ..Overgangsbepaling" is vastgesteld. Op den dag van bet in werking 'reden van deze wet beslaande premieleeningen, loterijen zijnde in den zin der wet, zooals deze ilians gewijzigd is. en niet wefliglojk aangelegd vóór 1 Juli 1905. mogen geen voortgang hebben, tenzij alsnog toestem ming overeenkomstig de gewijzigde wet wordt gevraagd en verkregen, niet dien verstande echter, dat voor premieleenin gen, aangelegd niet in strijd met de Lote- rijwet 1905. met verhandeling der vóór eersfvermelden dag uitgegeven aandeelen. met de daaraan verbondon aflossing al mede niet de daaraan verbonden aflossing alsmede met de bij de uitgifte van di stukken bekendgemaakte premietrekkingeH ree matig kan worden voortgegaan, doch geen Andere of verdere premietreMringed mogen plaats hebben. De toestemming, 'n bet vorige lid dit artikel bedoeld, moe' ziin gevraagd bmnen drie maanden na den dag van het in werking treden van deze wet. Deze wet treedt in werking op een nader te bepalen tijdstip. De gewone audiëntie van den minis ter van justitie zal Zaterdag 13 Juli niet p\aafs hebben. SPORT ROEIEN. H. T. Blaeksfaff vertelt. H. T. Blackstaff, de beroemde amateur skiffeur, die vijfmaal de Wingfield Sculls, éóninaal de Diamonds, negenmaal den London Cup en in 1908 het akiff-nummo der Olympische Spelen won, geeft in All Sports Weekly eenige aardig anecdoten ten beste. „Mijn eerste roeivereniging was de Maurice Rowing Club te Hammerswith, waar ik als zeventienjarige jongen lid. van werd. Doch de Amateur Roeibond wilde ons niet erkennen, omdat één onzer leden werkzaam was in een meubelzaak en een andere tinnen voorwerpen fabriceerde. Er was niets aan te doen en eenigen onzer besloten dan maar de Club te verlaten. Zoodoende kwam Jack Heath bij de Tha mes Rowing Club en 14 rmzer sloten zich aan bij de Vesta. Hoewel ?k als slag in de juniores acht Vésta medehielp den Cup voor de eerste maal In haar twintigjarig bestaan te winnen en nog andere kleine overwinningen mijn deel werden, was mijn gezondheidstoestand van dien aard, dat ik naar dr. Gardner, chef van het Sl. George-hospilaal en bekend Canibridge- roeier, toog, om zijn raad in te winnen. Hij luisterde eerst aandachtig naar wat ik hem zoo al mededeelde, totdat bij plot seling uitviel: „U moet dat bierdrinken in elk geval laten. Al dat overmatig bierge bruik is heel slechts voor iemand zooals u. "Wanneer ge met die slechte gewoonte breekt, zult ge eens zien, wat een schitte rende resultaten dat afwerpt." Zeer bedeesd merkte ik op. dat door mij nimmer bier werd gedronken. Wat, riep hij, u drinkt geen bier! Wel allemachtig kerel, wat drink ie dan? Spuitwater, roode wijn, limonade of melk antwoorde Ik onthutst. Hm, bromde bij en schreef iets op een stukje papier en het mij overhandigend zeide hij: U zult het wel een naar drankje vinden, maar probeer het vol te houden. Het recept luidde: een wijnglas sterk donker bier bij eiken maaltijd! In het begin moest ik niets van bel drankje hebben; toch bleef ik volhouden en langzamerhand begon ik mij beter te gevoelen. Ik at daarbij veel vruchten als sinaasappels, appels, druiven. Mijn eerste optreden in Henlev was al zeer ongelukkig. Bij een oefening verstuur de ik mij en kwam met een riem tegen een piket, zoodat de boot kantelde. In een der heats kwam ik tegen den Hongaarse ben kampioen Milliades H Anno. In een enorm tempo bereikten wij gelijktijdig Fawley in 3 min. 55 sec., een recordtijd voor een heat. Ik keek eens naar den Hongaar en deze toevallig naar mij, en op dat oogenblik vatte ik het plan op. om. wanneer hij weder naar mij zou kijken, onmiddellijk een nog sneller tempo le slaan. Dit tijdstip liel niet lang op zich wa< hten en toen ik mijn boot onder de uiterste krachtsinspanning naar voren haalde, zakte mijn tegenstander van uil putting in elkaar. Dit was de zwaarste race in mijn' roeiersloopbaan. Op een dag hoorde ik van een oiul- Vestalid, die toen voor de London R. G. uitkwam, dat hij naar Amsterdam zou vertrekken, om den Nederlandschen kam pioen skiffeur te ontmoeten. Daar ik veel zin had om mee te gaan, vroeg ik hem of hij daar geen bezwaar tegen had. Integen deel, was zijn antwoord, ik vind het zelfs erg plezierig aTs je meegaat. Maar toen do dag van vertrek was aangebroken, was hij nergens te zien en moest ik met mijn coach Tom Sullivan en nog eenige beken den zonder hem de reis aanvaarden. De overtocht geschiedde onder zeer' ruw weer, zoodat ik eerst den volgenden morgen weer de oude was. In bet bootenhuis dacht de bootman, dat Tom Sullivan de verte genwoordiger van Engeland was en keek zeer verrast, toen hem werd uitgelegd dat mij die eer waardig gekeurd was. Hij zeide dan ook dadelijk, dat de Nederlandsche kampioen Blussé wel tweemaal zoo zwaar was als ik ent oep buitengewoon goeden vorm toonde. „Nou 'als dat het geval is, kan ik wel naar huis gaan", zei ik voor de grap. De Hollander, die er inliep, smeekte mij, toch vooral niet te vertrekken, en niet dan na veel praten, kreeg hij z'n zin! Sullivan was een groot voorstander van de korte Australische boot, tegenover (le lange Engelsché en ik bad er dan ook zoo een megeenomen. Toen ik een kleine baan roeide, waren mijn supporters niet erg gerust, want ik scheen heelemaal niet in conditie te zijn. Later ging het iets be ter, doch Nathan durfde zelfs met een Hollandsehen supporter niet meer dan één gulden gelijk geld te wedden op mijn over winning. Ik won de race echter gemakke lijk en Nathan heeft mij naderhand den gewonnen gulden als een aandenken ten gesrhenke gegeven. Mijn beste prestatie was op de Olympi sche Spelen in 1008 te Henley, toen ik juist op mijn veertigsten verjaardag Mc Cullock in de finale versloeg. Deze o> winning bezorgde mij, behalve de gouden medaille, een model van mijn boot met mij er in, geheel uit goud vervaardigd, welk geschenk ik uit handen van den Lord Mayor ontving. Het is echter zoo'n kost baar geschenk, dat ik het veilig op de bank heb gebracld, zoodat ik het slechts 4 of 5 maal per jaar te zien krijg. UIT DE ORH6EVING AALSMEER. Gemeenteraad. In de gisterenmiddag gehouden raads vergadering werd aan de Naai- en Knip- school over 1925 eene subsidie uit de ge meentekas verleend, groot 1250; word vastgesteld eene verordening op bet ge meentelijk woningbedrijf, voor, door de gemeente, met Rijkssteun gebouwde wo ningen. Aan mej. Verkerk, verloskundige, werd eene subsidie verleend ad 500 per jaar. In verband met den bouw van een watertoren, werd besloten voor de som van 1 een terrein der gemeente te ver- koopen aan liet Prov. Waterleidingsbe drijf. Besloten werd tot electrificatie van den Hornweg-Zuid in den Oosteinderpolder. Gunstig werd beschikt op een adres van de Zeil- en Roeivereeniging „Nieuwe Meer", inzake huur van water voor de jachthaven. Op voorstel van B. en W. be sloot de Raad, in afwijking met bet ver zoek om verhuur voor tien jaar het water voor vijf jaar te verhuren en wel in plaals van pl.m. 4500 M2. pl.m. 7200 M2. water tegen 4 ct. per M2. per jaar. Afwijzend werd beschikt op een verzoek van dezelf de vereeniging om terug te komen op de vroegere afwijzende beschikking tot het mogen doen bouwen van een clublocaal. Afwijzend werd beschikt op een adres van de afdeeling „Aalsmeer" van den Bond van Onderwijzers om de plaatselijke Commissie van Toezicht op het L. O. met 5 leden uit te breiden en nader vast te stellen op 10. VOORHOUT. R.-K. Muziekvereen. „St. Cecilia5'. Genoemde Vereen, hield haar jaarverga dering in café „Boerhaave". Bijna alle le den waren present. De Voorz., de heer G. "Witteman, opent de vergadering met den Chr. groet en heet alle aanwezigen wel kom, inzonderheid den directeur, den heer M. Bolderdijk. Spr. memoreert in hét kort de werkzaamheden in het afgeloopen jaar en de prettige samenwerking tusschen di recteur, bestuur en leden. Spr. hoopt dat dit zoo moge blijven voortgaan. De notulen werden onveranderd goed gekeurd. Vervolgens jaarverslag van den pen ningmeester. Deze bracht een mooi uitge breid verslag uit: inkomsten ƒ4130.19, uitgaven ƒ4533.211, nadeelig saldo ƒ397.44 De Voorz. dankt namens allen den pen ningmeester voor zijn accuraat beheer en benoemt lot verificateurs de heeren B. v. d. Lubbe en P. v. d. Hulst. Hierna jaarverslag van den secretaris. Deze bracht een zeer humoristisch verslag uit. Wij merken o.a. op dat de Vereen, thans uit 52 leden bestaat. De Voorz. bracht dank aan den secretaris voor zijn verslag Punt 5. Ingekomen stukken. Door een tweetal vereenigingen uit den omtrek wa ren aanvragen ingekomen om deel te nemen aan verschillende festivals. Deze aanvra gen werden met algemeene stemmen ver worpen, mede in verband met de drukke werkzaamheden in het bedrijf. Besloten werd weder de a.s. Oranjefees ten op te luisteren. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Het volgende punt was: bespreking aankoop nieuwe instru menten, welke dringend noodzakelijk zijn, maar. daar er op-, dit oogenblik een nadee lig saldo is, heeft bij het bestuur het vol gende voorstel de ronde gedaan. Het stelt' voor: honderd aandeelen te plaatsen a 5, wat algemeene instemming vond. (Wij ho pen dat vele ingezetenen van Voorhout zulk een aandeel zullen nemen, want één zoo mooie Vereen, verdient aller medewerking) Bij de rondvraag werd aangedrongen om meer concerten. Door den directeur wer den verschillende bezwaren naar voren gebracht, in verband met het geven' van concerten. De toestand, welke er tijdens de concerten heerscht, vraagt dringend ver betering, want de muzikanten zitten niet eens veilig voor het verkeer, om nog niet te spreken van het lawaai wat gemaakt wordt door de jeugd, m. a. w. er bestaat dringend behoefte aan een muziektent. Daarom beveelt de directeur allen aan, zooveel mogelijk hun best te doen voor het plaatsen van aandeelen, misschien blijft er nog wel wat over voor een nieuwe tent Zoo spoedig mogelijk zal dan een aanvang gemaakt worden met het plaatsen van aan deelen. Na de rondvraag* dankt 'de directeur voor de prettige samenwerking met be stuur en leden en hoopt dat, wanneer de Vereen, zijn zilveren jnbilé herdenkt, het zelfde bestuur nog aan de groene tafel zit (applaus). De voorz. sprak den wensch uit, dan ook nog dezelfde directeur in zijn midden te zien (applaus). Hierna sluiting op gebruikelijke wijze. WARMOND. Gemeenteraad. In de raadsvergadering van gister avond zijn de verordening en het tarief voor de waterleiding goedgekeurd en vastgesteld, waarvan wij (le Voornaamste bijzonderheden zoo spoedig mnccliik zul- len geven. lnnezo«den Mederteeling. MONSTERKAMER NATIONAAL e voor LEIOENaomstbekem H00GERUNDUKÏ50 STADSNIEUWS Oranje-Comité. Zooals bekend is, hopen H. M. de Ko ningin en Z. K H. Prins Hendrik der Ne derlanden op 6 Februari 1926 hun zilveren huwelijksfeest le vieren. De Vereeniging „Koninginnedag", te Utrecht, heeft reeds het initiatief genomen voor de aanbieding van een huldeblijk aan bet Koninklijk Echtpaar en verzocht daarvoor medewer king van Oranjc-Vereenigingen en Oranje- Comité's. Naar aanleiding daarvan werden door eenige vooraanst. pers. in deze genieen- te een aantal corpoïaties en vereenigingen en bijzondere personen van verschillenden stand, richting en gezindte uitgenoodigd een commissie te vormen, om in onze stad bijdragen te verzamelen voor dit doe! En deze oproep heeft vrij algemeen weerklank gevonden. Van de 50 uitgenoodigden ver klaarden 47 zich bereid in dit Comité zit ting te nemen. Onder voorzitterschap van den burge meester, jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar. werd gisterennamiddag een bijeenkomst gehouden in de Kamer van B. en "W. op het Stadhuis, ten einde de Commissie te constitueeren. De burgemeester deelde de aanleiding GEMEENTELIJKE AAMK0ND7GÏNGEN GEMEENTELIJKE VISCHVERK00P. Aan den gemeentelijken vdschwinkd Vischmarkt 18, te!. 1225, is DONDERDAG verkrijgbaar: SCHELVISCH a f 011 f0.22, SCHOL a f012, f027, GEH. KA BELJAUW a f0 22, TARBOT a f0 55 per pond en NIEUWE HARING a f0.07 per stuk. N. C. DE GIJSELAAR. Burgem. Leiden, 15 Juli 1925. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag ig tof en met Zondag 19 Juli a. s. waar genomen door de apotheken van de hee ren P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807 en G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef 502. tot den oproep aan de aanwezigen met enkel woord mede. Hij releveerde hoe er reeds een algemeen comité, werkende het geheele land, gevormd was, en hoe dat Comité gaarne zou willen, dat er ook plaat selijke commissies in het leven worden ge roepen, die met het algemeene Comité sa menwerkten Het verheugde hem, dat zoovelen tcond hebben met dit denkbeeld te kunnen meegaan. Leiden heeft aan H. M. de Ko ningin veel te danken. H. M. is hier meer malen geweest en Leiden zal weten dit It waardeeren, ook op den vijf-en-twiiftig- sten huwelijksdag. Waaruit het buldebli# zal bestaan, kon thans nog niet worrier gezegd, maar wel weet men, dat liet Vor stelijk Echtpaar ook prijs zal stellen oï kleine bijdragen, opdat de huldiging zoo algemeen mogelijk zij. Er was, zooals gewoonlijk bij zulke ge legenlieden, een voorloopig dagelijksch be stuur gevormd, bestaande uit (1e heeren A. L. Reimeringer. voorzitter; J. F. I Sanders, vice-voorzitter, beiden wethou] ders; F. G. Rosier, deferendaris ter gemeen te-secretarie, secretaris: H. M. Sasse, kas sier. penningmeester, en M. A. A. Sterns, commandant van de Leidsehe Burger- wacht. De burgemeester vroeg of dc aanwezige* zich met deze keuze konden vereenigen, waarop een bevestigend antwoord volgde Hij stelde daarna den voorzittershamer in handen van den lieer Reimeringer, die op zijn beurt den aanwezigen voorstelde jhr. De Gijselaar tot ecre-voorzitter der Com missie te benoemen, waartoe met applaus werd besloten. De heer Reimeringer deed vervolgen? nog eenige mededeelingen. Het voornemen was, ten einde een zoo groot mogelijk aan- lal personen te bereiken, circulaires voor bijdragen tot de burgerij te richten: en c tevens een straatcollecte te houden, waar mede het dagelijksch bestuur dan gaarm i de leden der Commissie zeiven zou wilk belasten. Verder had het dagelijksch bestuur zift voorgesteld op den avond zeiven een uil- j voering te geven in de Stadszaal mei eer feestredenaar, een en ander nader te w- gelen. Uit de vergadering ging een stem op or voor deze bijeenkomst de Pieterskerk Ir vragen, al is bet waar. dat deze zicb it den winter voor -en bijeenkomst rninda leent. De belangstelling zal wel zoo prooi j zijn, dat de Stadszaal niet allo belangstel lenden zal kunnen bevatten. De voorzitler zeide, dal men op (leze mogelijkheid re kende. In dat-geval zou er een tweede uil- voering kunnen worden gegeven. Wel zal het bestuur den verschillende j Kerkgenootschappen verzoeken, op det j, 7en Februari deze gebeurtenis in de ker* ken te herdenken i De circulaires zullen in September, de vacantics, worden verzonden, wamvfl ook de collecte zal worden gehouden. Nadat.de aanwezigen zich met (leze re geling accoord hadden verklaard, sloot d* eere-voorzitter met een woord van (tori de bijeenkomst Een goede vangst. Dezer dagen meldden we dat een nad* i verblijver des nachts een collega een p-4 i slaag had loegediend, waarvoor bij ea !j proces-verbaal wegens mishandeling «f" liep. De man had (oen opgegeven genaara le zijn H. Gerritsen, geboren te Rotlfl dam. De politie hechtte aan zijn verbad echter niet veel waarde en bij onderzo® bleek, dat de man een valsclien naam h» opgegeven Ten einde raad bekende hij A. K. te heeten. geboren le Arnhem 1 Au- 1888, en ontvlucht ie zijn uit Veenbuizes waar hij nog twee jaar straf moest ondtf gaan. Hij i-s dus voorloopig weer ondff dak. dj Bij beschikking van den Minister Onderwijs, Kunsten en Wetensclmpl* I is, met ingang van 1 September 1025, IJ I noemd tot bibliothecaris van de bLbliotM der Technische Hoogeschool tc Delft 1 iiv A. Korevaar, privaatdocent asa.J 1 Rijksuniversiteit alhier,wonende tcU'reo Prof. Cabrera, hoogleeraar in de nalrt j kunde te Madrid, die te Brussel u'; Spanje de vergadering van het Conseil j Recherches beeft bijgewoond, brengt i daag een bezoek aan liet natuurkundig' boratorium alhier. Prof. Végari uit Oslo vertoeft l eenige dagen bier ter stede, ten einde S a onderzoekingen betreffende bet Nood licht in het cryogeen-laboratorium TW' te zetten. Morgen keert hij naar Oslo i*r" i Prof. Keesom, hoogleeraar aan de versiteit alhier, heeft ons land dezer f vertegenwoordigd op de te Bru-sel re den vergadering der Union de Phvsm Voor het examen nuttige handwer.^ te Rotterdam geslaagd mej. A. J- W01' hier.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2