*weede Blad Reclame-Prijzen. Vrijdag 10 Juli 1925 SPORT VOETBAL. leidsche voetbalbond. De algemeene jaarvergadering. Zooals reeds gemeld zal op Dinsdag 14 le algemeene vergadering van den B. in „Zomerlust" plaats hebben. !e orde komt o.m. de bestuursverkie- De beer J. J. Stephanus stelt zicb meer herkiesbaar. Het bestuur stelt hem en den heer J. Guldemond te icemen tot lid van verdienste van den B. Aftredend zijn voorts de heeren d. Pot en N. Boom (herkiesbaar.) nieuwe candidaten zijn bij het bestuur end J. v. Benten (Raceel) en N. 'lluÜer (A. S. C.) het innpiddels verschenen jaarver van den secretaris ontleenen wij het [zende: Poor de crisis welke cntstond bij de sluursverkiezing op de algemeeoe ver- jfripg aan het eind van- het vorig sei- welke oorzaak was, dat er een algemeene vergadering bijeen geroepen worden of juister gezegd, dat de le gadering tijdelijk geschorst werd om st eenige misverstanden uit den weg ruimen, kwam door de-vertraging van ander, al dadelijk een achterstand lien gewonen gang van zaken, welke gelukkig in korten tijd ingehaald worden. lirect moet geconstateerd worden, dat Bond, wat vooruitgang in ledenaantal elftallen, deelnemende aan de L. V. B.- ipetities betreft, schijnbaar het hoogste bereikt heeft, want instede van voor gaan is het ledenaantal met circa achteruitgeloopen en nemen ook idcr elftallen aan de competities deel. loge echter numeriek de Bond niet Dier zijn geworden, als organisatie, hij gestadig vooruit en door zuinig eer enz., is ook de financieele toestand lekend te noemen, zoodat het heffen &en hoofdelijken omslag, zooals eenige geleden nog al geregeld gebeurde, tot het verleden zal behooren. in den Nederlandschen Voetbalstaat met Leiden als zoodanig meer en rekening gehöuden, een teeken, dat ook zeer zeker een L. V. B.-belang is, Leiden haar le klasser behoudt, ugdunum en _L. F. G. kunnen beiden een goed seizoen terugzien en wisten ectievelijk de 2e en 3e plaats in hun ob'ng te bezetten. U. V. S. dankte het de hulp van Lugdunum, dat in Den tegen s.i.o.d. gelijk speelde, dat het hel laatste oogenblik de fatale plaats wam en dus voor de 3e klasse behou- blijft. Norvicus zal, doordat zij het jioenschap van den L. V. B. behaalde,- komende jaar^iü de 4evklasse van den B. gaan spelen. reserve-elftallen van A. S. C. en G wisten zich te handhaven, terwijl iunum II door haar overwinning op hen II een goede kans gegeven is, naar hoogere regionen op' te werken. 'anneeip zal echter de tijd aanbreken, ook een der volksclubs het voètbal- irado (le klasse) zal bereiken wat zeer mogelijk i§? De krachten zijn er aanwezig, maar zij zijn helaas, ver en slechts door een fusie zou dit lal verwezenlijkt kunnen worden. Zal oen 1925-1926 de oplossing brengen? wcnschen let samenwerking enz. met de bij den aangeslcten vereenigingen is over alijeloopen seizoen zeer goed te noe- in tegenstelling met het vorig jaar het den secr. genoegen te kunnen Weelen, dat ook de verhouding met II C. uitstekend is, dank zij het op- van haar nieuw bestuur, waarvan er Daudeij een extra woord van lof t i 't midden van het afgeloopen jaar ten eenige scheidsrechters van den I B., leden van de vereeniging Lug- «m, gemeend te „moeten bodanken als eidsreclikr, zulks als protest togen een meende houding van een collega- aidsrechlor. Het al of niet juiste van aanklacht, is na uitgebreid onderzoek het L. V. B.-bestuur, nooit bewezen ntn worden. ft verblijdend teeken in het afgeloo- seizoen is het feit, dat het L. V. B.- lQur niet zoo dikwijls als Politierechter fungeeren en slechts zeer weinig Men zijn moeten toegepast worden, 'bewijs, dat de onderlinge verstand ing der vereenigingen beter -wordt en 3e scheidsrechter meer gewaardeerd i\. ünder verblijdend zijn de vele boeten, sommige vereenigingen moesten beta- natuurlijk ligt volgens de overtreders het moerend eel de schuld hiervan bij L V. B. maar ontegenzeggelijk zijn Wertredi igen begaan, welke volgens Wgjemrnt bestraft moesten worden en 3 niets tegen te doen was. Een tje meer oplettendheid kan in Deel voorkomen. Jocht het vorig jaar vermeld worden, ^richting van twee organisaties, waar V. B. min of meer belang bij had, vervolg daarop mag de secr. mededee lt in de eerste plaats de I.eidsche jfarechtersYerceniging getoond heeft noodzakelijke behoefte te voorzien. W anders moet xle secr. schrijven ,3en Leidschen Atbletiekkring. Was kstaan verloden jaar kwijnend, door JPtreden van een nieuw bestuur hoop- uen. dat er een verandering ten goede zou komen. Helaas het mocht niet zoo zijn, want ondanks het aantrekkelijk pro gramma door het nieuwe bestuur ont worpen, kon dit de Leidsche Sportbeoefe naren qiet wakker schudden en bleek er weinig animo voor de Athletiekbeoefening te zijn. Van de voetballers, voor wie de athletiekbeoefening toch zoo goed is, in verband met training enz. heeft alleen D. L. V. ingeschreven voor de L. A. K - competitie. Onbegrijpelijk is het, daar toch op de athletiekdagen altijd zeer veel belangstelling en deelname bestond van de andere voet balvercenigingen. In verband met een en ander heeft het L. V. B.-besluur besloten, wederom een athletiekdag te organiseeren onder leiding van den L. A. K. en wekt het zoodoende ook de leden op, meer aan practische ath letiekbeoefening te gaan doen. In samenwerking met het L. A. K.-be- stuur, is door den L. V. B. een schreven gericht aan B. en W. van Leiden met het verzoek, het beheer van het sportterrein, hetwelk aan den Hooge Rijndijk zal komen, in handen te mogen nemen en bij de in richting en aanleg daarvan, van advies te mogen dienen. Aan het slot deelt de secr. tot zijn leed wezen mede, dat de heer Stephanus n'.et meer in aanmerking wenscht te komen voor een functie in het L. V. B.-besluur. Genoemde heer heeft zeer veel in het be lang van den L. V. B. gedaan en speciaal de secretaris is hem dankbaar, voor de voorlichting en actieve medewerking steeds van hem ondervonden, in het bijzonder bij den aanvang van zijn functie als secre.- laTis enz. bij den L. V. B LAWNTENNIS. HollandVóór-lndie om den Davis Cup. Vandaag beg'nnen op de banen te Noordwijk Je wedstrijden (demi-finale) ooi den Davj.s Cup tusschen Holland en Voor- Indië. Reeds Dinsdag zijn de, gasten te Noordwijk gearriveerd en hebben zi' be regeld geoefend. Echter is er een wijziging in de ploeg gekomen. Fvzee, d'e zou uitkomen voor de enkel spelen en in het dubbelspel, is vervangen door Yaagt Mohan Lal en Hadi. In de bei de enkelspelen komt Yagat Mohan Lal uit, terwijl deze in het dubbelspel uitkomt met Hadi. Mohan Lal is een zeer vlug speler, die vooral den laatslen tijd groote vorde ringen gemaakt heeft. In het dubbelspel hebben bij de oefe ningen Yagat Mohan Lal en Hadi zeer goed* voldaan, ofschoon deze combinatie nog niet voor de Indiërs is uitgekomen. Beider netspel is een belangrijke factor. Het programma- is-als volgt samenge steld: Vrijdag halfdrie: Dieme.r Kool tegen Yagat Mohan Lal, gevolgd door Timmer tegen Jacob. Zaterdag, halfdrie: Van Lennep en D:c- ■mer Kool tegen Yagat Mohan Lal en Hadi. Zondag halfdrie: T:mmer tegen Yaerat Mohan Lal en Dicmpr Kool tegen Jacob. CRICKET. Om den Telegraafbeker. Naar het Sportblad meldt, werden de "Westelijk eerste klasse-elftallen van de voorronde vrijgesteld. De loting had het vols-ende resultaat: Voorronde: A. Rood en Wit IIAlbion. B. Quick—V R A.:#C. A.C.C.—Phoenix: P W lootte vrij. Eerste ronde: D. Winnaar C.P.W: E. winnaar B.Rood on Wit I: F. H.C.C. II —winnaar A.; G. H.C.C. I—V.R.A. I; H. V.V.V.Hilversum- J. Ajax vrijgeloot. Tweede ronde: K. winnaar H.winnaar C.; L. winnaar E.winnaar I).; M. win naar F.Ajax. Tusschen ronde:- N. winnaar L.win naar M.; winnaar K. lootte vrij. Finale: Wirrhaar K.winnaar N. WATERPOLO. Ds competitie. Het- gaat er al meer en meer naar uit zien, dat de Goudsche Zwemclub aanr spraak zal maken op den eere-titel in de eerste klasse B, terwijl de Maas steeds •vaster onderaan komt. Zoo heeft de gis teravond in bet Zwarte Plasje te Hiile- gersberg tusschen de Maas en de G. Z. G. gehouden wedstrijd een zware nederlaag voor de Rotterdammers opgeleverd. Het begin was voor de Maas goed, want on middellijk na den aanvang werd de on gedekt liggende A. H C- van Senus in de gelegenheid gesteld z:jn club de leiding te geven. Kort daarop plaatst Den Boer den bal naar IJsselsteyn, die den Rotterdam se hen doelman passeert. Uit een vrijen worp plaatst Van Senus naar Kratz, die op zijn beurt woderom aan P. van Senus overgeeft, die den stand op 21 brengt. Daar Kratz onklaar raakt en het water verlaat, laat de G. Z. G. Galrie uitvallen. Spoedig daarop komt Van Klaveren het zevental completceren en is de Goudenaar ook weer van de partij. Een eoed schot van Van Senus treft dan weer doel (31). Voor de rust slaagt Van IJsselsteyn er nog in den stand op 32 te brengen Na de rust is de G. Z C veel sterker. Bokhoven maakt eerst gelijk en dan voert de goed schietende Van IJsselsteyn de score tot 37 op Uit een strafworp doelpunt de G. Z. C. ten slotte voor de achtste maal, waar mede de Maas haar derde nederlaa? te pakken heeft. De competitiestand liudt thans: gsp.gw. gel. verl. v.-t. nnt. gm. G. Z. G, 2 2 17-4 4 2 U. Z. C. 1 1 4-3 2 2.— L. Z. C 4 2 2 14-16 4 1 Maas 3 i 3 6-18 Wij herinneren er nog aan, dat heden avond le 8 uur aan den Hooge Rijndijk de wedstrijd L. Z C.U. Z. C. gespee d wordt. Wat het resultaat daarvan zal zijn valt nog moeilijk te zeggen. De Leïdenaars. nog in de overwin n in ersvoes verkeerend door de zege van Woensdagavond, zullen onge twijfeld trachten revanche te nemen voor de Zondag geleden 43 nederlaag tegen de Utrechtenaren. Met wat goeden wil en tactiek zijn de Loidenaars wel in staat een overwinning te behalen, temeer wijl die hen zoo goed als zeker voor de eerste klas se behoudt. Dat de Maas, die nu reeds 3 verloren wedstrijden heeft, de overige wint lijkt ons aitges'oten. Dus L. Z. C.-ers. de tanden op elkaar! ZEILEN. De Kaagweek *1925. De deelnemers aan de zeilwedstrijden tijdens de Kaagweek 1925 zijn in de ver schillende klassen cfe volgende: Internationale 6 M. klasse: Admiraal de Ruyter, Prinses Juliana, Braassemer- meer, Saenden, Hollands Hope, Uylenspie- gel, Giss. 45 kwadraat M. kruisers: Jasz Band, Oiscau Bleu, Kemphaan, Soeka Angin, Ariël, Walta, Benati III. Regenboogklasse: Gaai, Zonnetij, Jean- nette, Lude, Tjebbe, Metor, Schrijverke II, Brasem, Maas, Jan, Regenboog. 16 kwadraat M. kruisers: Treuh I, Treub III. Handicap klasse D: Alabama, Marijke Bea. Vrijbuiter klasse: Klaas Compaen, Vrij buiter. Kaper, Jan Haring, Dolhain, Dirk Duivel, 't Jonge Hoon, Paul Jones, Jean Bart, Geuzenkind, l.umey Scheldejollen: Watergeus, All Right, Arrow Dames-jollen: Trekie, 't Landje, Snor, Pam, Cuidas. Loodsje, Marietje, Jopio, snapje. Twaalfvoetsjollen A: Anneke II, Ootter II, 't Landje, 't Krokodilletje, Snor, Cui das, Wiedewiet, Duimelot, Loodsje. Win- dewiek II, Marietje, Wildebras, Woelwa tertje, Pitica, Karekiet, Twaalfvoetsjollen B.: 't Swelsje, Boffie, Tom, Hella, Troef, Lous, Dreadnought, Boreas, Karekiet, Nelly I, Wilnie, Zee hond, Lytse, Cupido, Snapje, Ootter. PAARDEN. Nederlandsche successen te Luzern. Gisteren werd het internationale ruiter feest te Luzern voortgezet met het handi cap-springconcours om den „Preis vora Buergenstock". Niet minder dan 102 paar den dongen in dit concours mede. Slechts 13 deelnemers sprongen gebed zonder fouten. De Hollandsche officieren behaalden zeer fraaie successen, daar zij zoowel op den eersten als op den tweeden prijs be slag legden. Winnaar werd luitenant G. P. de Kruiff met „King of Hearts". Tweede word lui tenant A. Th. Colenbrqnder met „My Darling." Het terrein was vrij zwaar ton ge vol ere van den regen, -welke den geheelen dag aanhield. „Tel." WIELRENNEN. Van de Stadionbaan. De uitslagen van gisteravond luiden: Wedstrijd voor nieuwelingen over 2400 meter, zes ronden, in twee voorritten en een beslissing: eerste rif: 1. J. Heym, 2. K van der Volk, 3. Willemse, 4. A. Schuur man Hess; tweede rit: 1. W. Gerritsen, 2 H Engelmoer, 3. L. van Hilst, 4. C. Passé: beslissing: 1. W. Gerritsen, 2. J. Heym, 3. J. Willemse, 4. K. van der Volk. Tandemwedstrijd, le rit: 1. R. Brilman J. Lamens, 2. Th. SleskerJ. Sleskcr, 3. gebr. Bremer (gevallen): 2e rit: 1. R. BrilmanJ. Lamens, 2. Th. SleskerJ. Slesker, 3. gebr. Bremer; 3e rit: 1. R. BrilmanJ. Lamens, 2. gebr. Bremer, 3. gebr. Slesker; totaal resultaat: 1. Bril manLamens 3 punten, 2. gebr. Slesker 7 punten, 3. gebr. Bremer 8 punten. Wedstrijd mot tandemgangmaking, deel nemers de rennors P. Ikelaar, J. Anspach en P. Ooms. De strijd werd heslist in twee ritten van 8 kilometer, 20 ronden. In den eersten rit raakte Anspach iets achterop en ging de eindspurt tusschen Ooms en Ikelaar. Laatstgenoemde coupeerde daarbij zijn tegenstander en hoewel hij het eerst den streep passeerde, werd hij terecht ge- distanceerd, zoodat Ooms eerste werd, Ikelaar tweede en Anspach derde. De tweede rit was ook zeer spannend. Nu zakte Ooms al spoedig af en ging de strijd alleen tusschen Anspach en Ikelaar. Tot ieders verrassing won Anspacht met grooten voorsprong en hoewel nu alle drie renners vier punten behaald hadden, werd over het geheel de volgorde als volgt bepaald- 1. Anspach, 2. Ooms. 3. Ikelaar. Wedstrijd achter motoren over 2 maal 40 kilometeT tusschen den Duilschcn kampioen Saldow, den Franschman Gras sin, en de Nederlanders Snoek en Leddy, voor wie in genoemde volgorde als gang makers fungeerden Jungehurth, Didier, Pasquier Jr. en de Roos. Vertrokken word in de door loting bepaalde volgorde: Sal dow, Leddy. Snoek, Grassin, doch al spoe dig ging Snoek zijn landgenoot voorbij, waarna Grassin in een rush beide Neder landers passeerde Saldow moest toen al spoedig voor den eersten aanval van den Franschman wijken. Na tien kilometer was de volgorde: Grassin, Saldow, Snoek, Leddy, in welke volgorde geen wijziging meer kwam, zoodat het resultaat werd: 1. Grassin in 30 min. en 41 4/5 sec., 2. Saldow, 175 meter, 3. Snoek, 200 meter, 4. Leddy, 325 meter. De tweede rit, die eveneens over 40 kilo meter (100 ronden) ging, bracht dus een start in de omgekeerde volgorde van den eersten rit, dus Grassin, Snoek, Leddy, Saldow. Daar Leddy slecht startte, ver overde de Duitscher al spoedig de derde plaats. Zoo werden in vlot tempo 20 ki lometer gereden. Toen kreeg Saldoy m'a- chinedefect en door het 'wisselen van machine zakte hij naar de vierde plaats af. Verdere wijziging in de volgorde kwam er niet. Snoek volgde het tempo van Gras sin uitstekend, doch het ging te snel om het tot een geslaagden aanval te brengen Zoo werd het resultaat vm dozen tweeden rit: Grassin in 30 min. en 47 seo., 2. Snoek 25 meter, 3. Leddy, 50 meter. 4. Saldow, 3100 meter. De totale uitslag luidde: 1. Grassin, 2 punten, 2. Snoek, 5 punten, 3. Saldow, 6 punten, 4. Leddy, 7 punten. De wereldkampioenschappen. Volgens de „Tel." zullen Moeskops, Li- nart noch Jaap Meijer aan* de te Amster dam te houden wereldkampioenschappen deelnemen. De uitkomsten van de Parijsche Olymp. Spelen. Met het oog op 1928 is het van belang iets over de uitkomsten van de Olympi sche Spelen te Parijs tc vernemen. Hot Fransche Olympisch Comité heeft het uit voerend comité der O. S. gehoord.' waar van de leden uit het eerste gekozen wer den. Het rapport somt alle moeilijkheden op, die het comité te overwinnen had. In het geheel werd ontvangen 15.562.260 frank, waarvan <3.000.000 van den staat, een millioen van de slad Parijs. 5.530.580 aan ontvangsten, 240.000 voor Colombes, 332 309 uit de nationale inschrijving, 1.228.901 als waarborg op de ontvangsten enz. De uitgaven vervallen in 4.000.000 waarborg aan de Raéingclub, 2.312.510 ad ministratiekosten. 982.046 subsidies aan de federaties, 1.888.950 voor de optie op de terreinen van Colombes, 3.393.832 op het hoofdstuk van de Olympische sporten, 500.000 voor de dekking van de Marathon- tribune, 240.000 voor. den toegangsweg tot het Stadion, 519.055 als subsidie aan de ^tad Chamonix, enz., Inhet geheel 15.191.558 Blijft een overschot van 70.708 frank Na de lezing van deze cijfers deed zich een incidentje voor. Drie bonden weiger den aan de stemming deel te nemen, om dat ze de afrekeningen niet in bandon hadden gehad. Ingezonden Mededeeling. ZATERDAG en ZONDAG Fa. M.BONGENAAR P. SLEGTENHORST, 113-13 NIEUWE RIJN 46. DE fóSJN STREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Landbouw-huishoudschool. Naar wij vernomen zal de nieuwe Landbouw-huis houdschool den 2en September a.s. des na middags om 2.30 uur, in tegenwoordigheid van onderscheiclcn'genoodigden worden ge opend. De oude lokalen van de voormalige Mulo-school aan de Raadhuisstraat en een gedeelte van de onderwijzerswoning zijn voor de schoei bestemd en worden geheel gerestaureerd. De school zal een model zijn van wat op dit gebied in ons land bestaat. Hoewel verschillende leergangen, welke daar zullen worden gegeven (inmaken, ko ken, wasschen enz.) ten goede komen voor de ontwikkeling van elke klasse, is het hoofddoel van de school in de eerste plaats om de aanstaande echtgenoote van den landbouwer klaar te maken voor haar taak in liet huishouden en in het landbouwbe drijf. Deze omgeving heeft aan een derge lijke school behoefte. Zij zal hier algemeen gewaardeerd worden. De lokalen, welke dan volledig zullen zijn ingericht, worden na den dag van opening gedurende een paar dagen ter bezichtiging van belang stellenden opengesteld. Daarvoor is de vol gende orde aangenomen. Op Donderdag 3 September van 1012 en van 24 zal de gelegenheid opengesteld zijn voor landbouwers en hunne echtge- nooten en verdere belangstellenden van hui ten de gemeente; op Vrijdag 4 Sènteniber op dezelfde uren voor hela nestellende inge zetenen. Mej. Papenhuizen, die bevoegd is om de hoofdvakken welke aan de school gege ven worden te onderwijzen, is benoemd als hoofd van de school. Zangwedstrijd. De Chr. Zangvcree- niging „Hosanna" heeft het initiatief ge nomen, om volgend jaar, wanneer „Ho sanna" haar 10-jarig bestaan hoopt te herdenken, weder een Chr. Nat. Concours uit te schrijven voor gemengde koren, harmonie- en fanfare-corpsen. Het uit voerend Comité heeft de voorloopige da tum van het te houden concours vastge steld op Woensdag 4 Augustus 1925 Volksconcert. Programma voor het Volksconcert le geven door do Chr. Mu- zickver. Arti et Rcligioni, dir. W. J. Smol ders, op Dinsdag 14 Juli a.s. 8 uur des avonds in de muziektent: 1. Lof zij den Hoer, J. S. Bach; 2. Wilhelmus, Valerius: 3. Vooruit (marseh), D Bawens; 4. Gra- ziëlla (ouverture), Andrieen: 5. Soli Deo Gloria (ouverture), Rugers. Pauze. 6 Mar- che des Saltimbanrpms, E. Ergot: 7. Mar tha (fantasie), Flotow; 8. La Dame du Coeur d'or (fantasie), Gadenne; 9. Bon Voijage (Marseh), Ant. W. Gauthen; 10. Koraal, Cruger. Ingekomen: M J. van der Pouw van Gouderak. Johanna P. Vermeulen van Cappelle a.d. IJssel. K. G. Martens van Helmond. Wilhelmina Vellman van Utrecht. Maria Meijer van Leiden. An geriita van Rijswijk, van'Zwammerdam. H. Griffien, van Oegstgeest. Adriana M. Groenveld van Leiden. Klaasje Zwaving van Eelde. Pietje C. den Ouden, van Huizen (N.-H.). Jacoha Overes, van Rotterdam. Vertrokken: J. Houwlo naar Am sterdam. Gesiena van Keeken naar Overschie. Zuster Geertruida Fennis naar Amersfoort. Zustor Engelina Rui tenbeek naar Amersfoortè Zuster Wil helmina J. Kluessjen naar Amersfoort. Zuster Mina Wolter naar Haasebrgon Zuster Gerarda J. Willemsen naar-Olden- zaal. Houdrika Do -land naar Ermeloo. Margje Gh. Strgtcr nhar Nieuwkoop. Elisabeth M. van Amsterdam, naar Deil (G.). J. J. G. Teijn»; en gezin, naar Lei derdorp, H. Robertz, naar Delft .r. Ver- hokken naar Eindhoven. Gerritje van Brussel naar Koudekerk. Ella Erdhoff naar Zwaininerdam. J. H Elzevier «Stokman, naar Schagen. I.ueia t.aghu-, witz naar 's-Gravenhage. BODEGRAVEN Uitstapje. Donderdag maakten een aantal leerlingen der R.-K. Jongensschool onder geleide van de onderwijzers een uit stapje naar Amsterdam. Om kwart voor acht vertrok de trein Natuurlijk ontbrak niemand. In Amster dam aangekomen werd eerst gewandeld naar Artis. Het vele moois, dat daar te zien was, hield allen geboeid Vooral hel apenhuis en do olifanten mochten zich in een buitengewone belangstelling ver heugen. Na gegeten te hebben werd liet aquarium bezichtigd. Daar het te laat was geworden, om nog iets anders te gaan bekijken in Amsterdam, werd nog even gerust en aanvaardde men de terugtocht. Heel voldaan kwamen de kinderen oit kwart voor 6 weer in Rodegraven aan waar verschillende ouders hun spruiten stonden op te wachten Verpachting. De uitslag der iswr- pachting van de polderkampen Zuidzijde en Boozompolder is als volgt: Kamp 1 gepacht doof G. van den Heuvel te Reeuwijk voor 129, Kamp 2 gepacht door P .T Roose- boom te Bodegraven voor 131. Kamp 3. gepacht door L. v. Wijngaarden, te Reeu wijk voor 126, Rietgors gepacht door L. van Volzen te Bodegraven voor 50, Geboren: Geertruida Elisabeth, d. v W." van IJk en M. C. van der Laan. Hendrikns z. van A. van Eist en P. M do Vlieg. Ondertrouwd: (1. Kwakernaak 27 j. en A. Boelen 21 j. Gevestigd: G. do Vos, van Alphén aan den Rijn. W. de Heus, van Deil N. van 't Hart, van Beesd. H. H. Hqo- gendoorn, van Zwammordam O. Vree ken van Zwammerdam D J. Rijnsbur- ger, en gezin, van Alphen aan den Rijn. Vertrokken: A. van Kijk. en gezin, naar Reeuwijk. P. A Honson. naar Al phen aan den Rijn. A. van Beek, naar Woerden. J. E. van Ooijen, en gezin, naar JTazerswoiubv G. A de Vos, naar Ilokendorp. J. M. Voordomv, en gezin, naar Zwammerdam v Wilt, naar Rnllord «m BOS KG Personalia. De heer M. i' Berkhout is benoemd tot gemeen!"-secretaris te Uit hoorn. Geslaagd te Dén llaag vim.- Ik-i exa men L. O. do heer J. Zwartendijk. Personalia. - Woensdag staarde te 's-Gravoriliage voor hot eindexamen M. U.L.O. de dames J. Innnernann en M Ver meulen, en de" lieer K Jaarsv U allen leerlingen der, R -K. School alhier Inbraak. In den nacht van Woens dag op Donderdag i; er aan de Voorkada alhier wederom ingebroken, n.l hij de familie van E. Verschillende dingen wa ren overhoop gehaald, docb. voor zoover men kan nagaan, wordt er niets vermist. 'De politi" l -v.. - i: - h ;r, WOERDEN. Gesnapt. Maandag werd don- de r.i- dio-omroep bericht gezonden dat 'e Maarscn dien nacht een paard was ont vreemd. Door de politie alhier was dien nacht proces-verhaal opgemaakt tegen v. Boen woonwagenbewoner, wegens liet rijden zonder licht met een wagen bespan nen met oen paard on waar achter een paard los word" meegevoerd. Na ontvangst van het radio-bericht alhier stelde de po litie alhier zich in verbinding met Mnar- sen die afgaande op de gegevens van de Woerdensche politie. d-> d-id w -!i te Hoofddorp aanhield. In het stembureau. In een der plaat selijke neutrale bladen beklaagt een R. K kiezer zich over een handelwijze van een R, K propagandiste. Door hem wordt be weerd dat deze vermoedelijk li I 1 lioim heeft geschonden enz. Wij hebben ons ter bcvoeeder plaat.-e op do hoogte gesteld van de juistheid van deze bewe ring. De zaak heeft zich als volgt toege dragen. De vrouw van den inzend.-r hulpbehoevend, lijdt aan rheumatiel km hierdoor niet loopen en is zeer slecht van gezicht. Door een propagandiste word zij nu met een rijtuig gehaald en op een vraag van de "propagandiste of zij de juiste lijn wist te vinden antwoordde" „Ja, die,van Kooien". Rij het stembureau word zij geholpen tot aan hef stemhokje. Daar zij haar armen haast niet b-wegen kon mocht onze R. K. propagandiste haar met toestemming van het .stembureau hel pen met het openvonwn van het biljet enz. Uit haar verdere handelingen bemerk te onze propagandiste, dat niet op de R K lijst werd gestemd Toch werrl zij door haar van het stemhokje naar buiten geholpen. Toen buiten gekomen, zei da propagandiste haar: „Je hebt niet goed gestemd enz." „Dat moot ik zelf weten", was het antwoord. Door dit antwoord was onze propagandiste in hare meening ver sterkt dat niet op de I! K. lijst was ge stemd. Dat haar toen do lust ontbrak hij het vole werk wat nog moest worden ver richt om deze kiezeres weer naar huis lo brengen laat zich begrijpen. Do vrouw is echter niet alleen naar huis gezon den, doch met behulp van een dochter der propagandiste.. De inzender besluit met de veronderstelling dat elke Katholiek het gedrag der propagandiste zal afkeuren. Het tegendeel is echter waar. Ieder wel denkende zal de handelwijze van den in zender en diens echtgenoote ten ze< te afkeuron Tot nu toe .stonden deze perso nen hij het bestuur 'Ier R. K. Kies vereen, als trouwe R. K. kiezers geboekt X

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3