Okreott 65° steun de burgemeester van Wassenaar, jhr. Storm v$n 's-Gravenzande het bestuur van de Kon. Ned. Molorwiolrijdersveree- niging en de eigenaar van Duindigt, de heer Joch ems. Behalve wedstrijden op de korto baan zullen ook races op de lange baan over 25 en 40 K.M. gehouden worden, waarbij 3 5 tot 20 rijders tegelijk in de baan ko men De mogelijkheid, dat ook builen- landsche rijders zullen uitkomen, is groot. De eerste wedstrijd wordt op 16 Augustus e.k. gehouden; de netto-ontvangsten wor den gestort in de kas van het Haagsche Olympisch Comité. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toerist-Vereen. „Sv/ift" Een recor d-p o g i n g. Gisteravond deed N. Kop een aanval op l;et record 19.2 K.M., hetwelk staat op naam van .T. C. Brouwer, met een tijd van '3'' m. 57 2'5 sec. Toen bet ongeveer acht uur was maakte Kon een aanvang om te starten en daar er bijzonder veel belangstelling was ge schiedde zulks spoedig Ondanks een vrij sterken wind is de tijd, welken N. Kop l eeft gemaakt, 35 m. 35 m. 151/5 s., niet slecht te noemen, hoewel hij het record nipf op z'n naam kon brengen. Een vol genden keer beter. Toch kon J. G. Brou wer liet niet aanzien, dat ze hem zoo dicht naderden en zal-hij Donderdagavond, 10 «Tuli, weer een aanval op z'n eigen record doen. De 1 1 -d o r p e n-t o c h t. De vaardigheidsrit. welke ter gelegen heid van Swift's 6-jarig bestaan gehou den wordt, is een 11-dorpen-tocht over een afstand van 45 K.M. De route is: Haagsehe Schouw, Valken burg, Katwijk B., Noordwijk, Noordwij- kerhout, Piet Gijzenbrug, Sassenheim, T.eeghwater, Nieuwe Wetering, Ri,ip-We- tering, Outl-Ade. Er zal gelegenheid zijn voor het deelnemen door 2 groepen, n 1. renners en dames- en heeren-toeristen. De renners moeten dezen afstand rijden in 1 uur 50 m.: de dames- en heeren- toeristen in 3 uur. Zij, die binnen dezen tijd aan de eind-controle (de Theetuin) zijn, ontvangen een fraaie herinnerings medaille. De R^wijksche wielerbaan De heer E Fokkin^a schrijft in de Sportrevue het Stadion, dat hij en de hee- ren v. d Bergh en jhr. Bosch van Drake- stein. die'de ze. commissie van advies vormden en als zoodanig den directeur terzijde stonden, ter kennis van het be stuur van de N.V. Sportpark Holland heb ben gebracht, bedoelde functie niet langer op zich kunnen nemen. Ook de directeur van het Sportpar' Hol land. de lieer Polak, bekleedt sinds Zater- da"- die functie niet meer. Op het oogenblik do hoer Ch. v. d. Stam weder waarnemend direetenr De toestand van. Hulst Vorige week berichtten wii. dat de toe stand van den renner G. Hulst, die zes weken rHorlen on de Rtadiovh-'n-n pen zn-aven val deed en sindsdien in hef Am- sterdamsche Wilhelminagasthuis werd vernleecd. reden'gaf tot tevredenheid: de creeom' ^rdo beenbreuk "opas bo'^ek- kelijk wel. Helaas is er, naar de Tel." mededepR. een ongunstige keer opkomen- een nieuwe operatin Mp»k een deze*- da gen nlnfcnllTw noodz^' en 1 renner, die het vooruitzicht had, eerst daags naar Leiden te kunnen worden teruggebracht, moet nu, met boenen en bo venlijf in gipsverband zich opnieuw aan pen langzaam "■enezingsproces or 1 v- nen. Wetenschappelijke Barlchiea Gekleurde brillen. Sir Arnold Lawson heeft in een lezing voor de oogheelkundige sectie van do Royal Society of Medicine gewezen op de onjuiste denkbeelden, die niet alleen bij leeken, maar ook bij artsen en oogartsen heerschen omtrent de beteekenis van het gebruik van een gekleurden bril bij sterk zon licht. De meeste mecnen, dat men op deze wijze de nadeelige ultra-violette lichtstra len buiten sluit. Maar dat is allerminst het g- val. Het zichtbare spectrum loopt van 700 tot 400 ('bij sommige personen 3S0) millimicron golflengte. De ultra-violette stralen (beneden 400 millimicron) zouden, indien zij liet oog konden binnendringen, ongetwijfeld in zekere intensiteit kwaad doen Maar het normale oog laat geen stralen beneden die 350 millimicron golf lengte door (het hoornvlies absorbeert alle stralen beneden 350 idem) Bovendien gaan door vensterglas en brilleglas geen ultra-violette stralen heen. Het gevaar, dat tilfra-violette- stralep voor het normale oog in het dagelijksch leven vormen, is dan ook gelijk nul. Met de lichtende, infraroods stralen staat de zaak anders. Daartegen, vooral indien zü intensief weerkaatst wordesn door sneeuw, behoort het oog wel beschut te worden. Dr. Lawson heeft uitvoerig de beschuttende werking der verschillende brillesoorten bestudeerd en geeft aan, voor welke ziekelijke toestanden men het best bepaalde gekleurde glazen kan gebruiken. In ieder geval raadt hij dringend af des zomers van het gebruik van gekleurde gla zen een gewoonte te maken. Is de zang den vogel aangeboren of niet? In den 72en jaargapg van het „Journal für Ornithologie" geeft dr. O. Heinroth beschouwingen over de stemuitingen der Vogels, waarin de schrijver ook de reeds vaak gestelde vraag aanroert: Is de zang van een vogel aangeboren of moet hij ge leerd worden? Als men zooals ik, zegt Dr. H. een groot deel van onze inheem- sche vogels van blinde nestjongen af grootgebracht heeft, die dan nimmer gele genheid kregen soortgennofen te hooren, dan mag men zich wel te dezer zake een oordeel veroorloven. Vóór alles dient ge zegd, dat deze vraag over het geheel geno men niet in algemeenen zin voor beant woording vatbaar is. Soorten, die een zéér eenvoudigen zang hebben, zooals Oever zwaluw, Boomkruipertje, Sprinkhaanriet- zanger en Tjiftjaf, zingen ook zonder vóór zanger geheel en al overeenkomstig de soort. Merel, Groote Lijster en Zanglijster brengen het, óók zonder leermeester, tot een redelijk goeden zang, welke dien van den wilden vogel nabij komt. Een alléén opgegroeide Groote Lijster liet weliswaar, behalve een aanhoudend gekwetter, tot vervelens toe sléchts één strophe hooren. Zooals Bechstein zegt, vullen echter meer dere van zulke vogels hun zang hierdoor aan, dat elk een" strophe „vindt", die dan mede door de anderen wordt overgenomen, zoodat liet gezang van den ertkelen vogel clan rijker aan afwisseling wordt. Bij eon grootgebrachte Zanglijster, die zijn ver blijf met talrijke vreemde vogels, deelde merkte Dr. Heinroth op, hoe bij zijn zang oefeningen in den herfst uitsluitend vreem de tonen in de eerste plaats den opbouw van den zang vormden; tegen het voor jaar echter werd het geheel dermate afge rond en zóó in het Zanglijst.er-rythme ge drongen, dat nauwelijk nog iets van oen zoogenaamd „spotten" overbleef, en alleen de volkomen ingewijde kon merken hoe het lied tot stand was gekomen. Nu maakt het een verschil of men een vo'gel, bijv een Merel, die gelegenheid biedt voor hem passende tonen te hooren, die hij dan na bootst. of dat hij geheel aan zich zelf wordt overgelaten en dus niet heinvloed wordt door iets wat voor zijn zangorgaan ge schikt is. In het eerste geval leert hij zeTfs melodieën nafluiten, in het laatste brengt hjj 't tot een zeer dragelijken Merelzang; deze is hem dus wel aangeboren, doch wordt gemakkelijk door andere tonen on derdrukt. Met vele zangvogels is hot echter an ders gesteld: die moeten namelijk den zang geheel of althans grootendeels beslist lee- ren. Dat is reeds lang bekend, en voor den kenner is het vaak allerzonderlingst om daarover nog te hooren twisten. Een van jong af grootgebrachte Vink, een Zwart- grauwe Vliegenvanger, een Nachtegaal, een Grasmusch, een Graspieper zingen vol strekt niet zooals hun in het wild levende soortgenooten. Niemand toch, zelfs de bes te zangvogel-kenner niet, zou op grond van hun zang de soort kunnen vaststellen, waarvan ik mij zoo zegt Dr Heinroth dikwijls overtuigd heb Een Nachtegaal liet slechts het sissende „tsississi" en ove rigens met volmaakt meesterschap alle vogelzangen hooren, die hij pas uit het nest gevlogen in de kamer, waar hij gehouden werd. gelegenheid had gehad fe hooren, leerde echter in het eerstvolgende voorjaar van een in het vertrek onderge- hrachten wilden soortgenoot in enkele da een nog dpn eigenlijken Nachtegaalslag erbij. Groote Nachtegalen (ook wel Poolsehe Hongaarsche, enz., geheeten), die, meerde re maanden oud, gevangen werden, stellen den liefhebber in het voorjaar hevig te leur, doordat ze hun slag niet laten hooren Nu moet men natuurlijk niet denken, dat de jonge mannetjes buiten juist altijd van hun vader loeren zingen, want deze houdt daar vaak reeds mede op als de jongen uitvliegen, vooral bij tweede of derde broedsels; zü hooren echter in het volgen de voorjaar de soortgenooten en hebben zich dan in korten tüd hun specifjeken zang eigen gemaakt. Ook tamelük eenvoudige zangen zijn niet altijd zuiver overgeërfd. Zoo zong oen grootgebrachte Geelgors niet zijn gewone liedje, maar liet" in plaats van den lang- ccrekfen eindtoon het „tsitsibe" van de Koolmees hooren. dat hü van een spottend Blauwborstje bad afgeluisterd. Een boe renzwaluw-mannetje begon zün zang in nlaafs met ,,witt witt". mof het „kbeklie- klie" van den Kleine Bonte Specht en ver ving het gerekte „tèrr" door een deel van den Vinkslag, geluiden, die hem in de vo gelkamer bijzonder waren opgevallen Geen hart. In den grooten tuin waarin een con cert wordt gegeven, heerschte een opge wekte drukte. Het jongere gezelschap dat uog geen geduld genoeg bezat om den ge- lieelen middag op dezelfde plaats te blij ven zitten, een beetje naar de muziek te luisteren en voor de rest kwaad te spre ken, wandelde langs den vijver heen en weer. Aan büval voor 't orkest dacht men niet, wel om goed en kwaad van zijn be minde medemenschen te vertellen kwaad vooral. Men kon daarbij zoo vaak een interessante, psychologischen bbk in liet leven van anderen slaan, zooals me vrouw Hcllbach, de echtgenoote van een bekende dokter, sarcastisch opmerkte. De beide oudere heeren die tot het ge zelschap behoorden dat zich om den tafel had vereenigd, dokter Hellbach en de rec tor van het Gymnasim Gors, zouden het evenwel niet hebben geduld dat klets praatjes en kwaadspreker^ het voornaam-, ste gedeelte van het gesprek in hun kring hadden gevormd. De opmerking van me vrouw Hellbach teekende ook huns inziens volkómen juist het peil der conversatie, die op deze concerten werd gevoerd. Zou uw zoon vanavond niet komen, vroeg den dokter aan den rector. Daar komt hij juist don tuin in! riep juffrouw von Faber en sprong op om hem met de hand te wenken. Toen de jonge man met het frissche op geruimde gelaat het tafeltje was genaderd, kwam van den anderen kant een jongen van ongeveer tien jaar aan loopen. Mama, zü wil niet met mü met den bal spelen. Mevrouw Hellbach streelde vriendelyk het gloeiend voorhoofd van haar zoon en groette tegelük Fedor Gorz. En waarom niet, jongen? Zij zegt dat zü dat nooit doet Wie is die zij? vroeg Fedor. Och, do nieuwe juffrouwl O, juffrouw Mersburg; maar dat moet je op wat beleefder toon zeggen, Ferdi nand! De jongen wierp met een trolsche be weging het hoofd in den nek bü deze te rechtwijzing en antwoordde met een half luid minachtend. Bah. Nu, ga nu maar heen, zeide de moeder. Wat doel de juffrouw dan. Zü staat al een kwartier aan het wa ter. Zij is ontzettend vervelend, mama. En de knaap snelde heen. Heb je 't gehoord? zei mevrouw Holl- bai li tegen haar man. 't Is om dol te wordenI Zij heeft geen hart voor kinde ren! En dat wil dan opvoedster wezen! Tien minuten later stond Fedor op de in het water uitgebouwde veranda. De juffrouw die over het hekwerk leunde en met de voor haar slaande Ferdinand sprak, had hem niet hooren aankomen en wendde zich hij-^zijn vriendelijk: goede avond juf frouwl verschrikt om. Hij reikte haar de hand; aarzelend slak zü hem de hare toe. - U is zeker uitgezonden om mij eens de les te lezen over mijne weigering aan den knaap? Hü heeft mü reeds verteld dat bij het tegen züne mama had verteld. Maar juffrouw! mag ik u vragen: zie ik er nu uit als een voltrekker van een vonnis? De vergelijking is wel niet heel mooi, maar na wat ik daar straks hoorde niet ongerechtvaardigd. Ferdinand, jon gen je weet den weg naar onzen tafel: ga maar vast vooruit en zeg dat wij komen. ITirr. daar kun je een tablet chocolaad voor uit den automaat halen. Ferdinand snoldo «vorgonnnrrri heen: Fe dor volgde met juffrouw Mersburg lang zaam den stroom der lan^s den vijver wan delende menschen. Ik snrak daar van „voltrekken van een vonnis", juffrouw, en mopt u dus wel een verklaring van die waarden geven. Dat er aan ons tafeltje na de mcdedeeling van Ferdinand gericht over u is gesproken kunt ge wel denken. U nebt geen hart! werd beweerd. kwam daar tegen op en be weerde dat juffrouw Mersburg wel eert re den zou hebben waarom zij niet met den bal wilde spelen, maar men nam geen no titie van mijne verzekering. Ik dank u voor mijne verdediging, mijn heer Gorz. Ja, ik heb mijne redenen. Zij traden een weinig torzijde op een plaatsje waar moh hef uitzicht on hef meer had en waar zij wel door den wandelaars gpzien. maar nief beluisterd konden wor den. Zacht doppen de golfies tegen den oever onafgebroken drong het geluid van druk pratende menschen tot hen door, nu en dan even overstemd door eenige maten van een wals door het orkest gespeeld, i't-Is ongeveer een jaar geleden dat het ongeluk plaats had, begon zij, nadat Fedor haar had verzocht hem deelgenoot te maken van do reden harer weigering. U weet dat ik destijd. de huishouding be stuurde van den rechter te B., en te', ens belast was met de opvoeding van zün 6-ja- rig dochtertje, dat haar moeder had verlo ren. Het kind hing mü met groote genegen heid aan, waardoor den vader een groote last van de schouders werd genomen. Op den bcwusten namiddag speelden wij na de koffie in den tuin niet den bal. 't Kind vermaakte zich buitengewoon, vooral ook omdat haar vader nog eenige oogenblik- ken op de veranda was blijven zitten en haar door goed keurende uitroepen aan moedigde. Daar vloog plotseling de door müne hand geworpen bal over het hek, dat den tuin Yan den landstraat scheidde. Hallo, Erna, wie hem het eerst te rug haalt! riep ik. Erna, die dicht bü de poort stond was reeds buiten het hek, toen ik nog nauwe- lüks halverwege was. Daar hoorde wij plotseling een gillendekreet.geratel van oen wageneen stofwolk. En toen ik een seconde later buiten het hek kwam was alles afgeloopen. Hoe wü met het ver pletterd lichaampje van onze lieveling zyn thuis gekomen ik weet het niet 'meer. Maar één ding zal ik niet vergeten: den vreeselijken blik, dien de vader mij toe wierp omdat hij mij beschuldigde de oor zaak van den dood zü'ns kinds te zijn ge weest. U begrüpt, dat ik sedert dien tijd nimmer meer met een bal heb gespeeld. Uw verhaal heeft mij diep getroffen, juffrouw, antwoordde Frits hartolük, maar tegen één ding moet ik protesteeren en dat is, dat de vader u de schuld gaf van den dood van zijn kind. Toch wel, toch wel! Hü hteft sedert dien tijd bü'na geen woord meer gespro ken. Onmiddellijk na de begrafenis ben ik dan ook vertrokken. Ik kon deze stomme vertwijfeling niet meer aanzien en boven dien had ik daar in huis ook niets meer te doen. En toch moet ik bij müne verklaring blijven, dat hij u volstrpkt geen verwüt mankt van den dood van zün eenig kind, noch ooit daarvan een verwijt heeft ge maakt. Ja, ik heb in zekeren zin een op dracht te vervullen Hij hield plotseling op; de angstige uit drukking op het gelaat van het jonge meisje verschrikte hem. Een glooiend rojd overdekte hare wangen en met groote oogen zag zii hem aan. Kent u den rechter? vroeg zei haas tig. Ja, hij komt sedert geruimen tüd hü mijn oom Behn te Hamburg aan huis. Daar ontmoette ik hem drie dagen gele den. Bij die "gelegenheid werd ook uw naam genoemd en zoo geraakten- wij mot elkander in gesprek. Hij vroeg mij of ik wist waarom ge uwe betrekking bü hem had verlaten Tk wist het toen nog niet Hij vertelde mij toen van het ongeluk en de wijze waarop het had plaats gegrepen en voegde er hcrhaaldelük bü, dat hü ner gens minder aan had gedacht dan om u daarvan een verwüt te maken. Ten slotte verzocht hij mij uitdrkkelijk, u dat le zeg gen. Het zou hem leed doen, dat u eèn ver keerde meening omtrent hem zoudt blij/en koesteren. Fedor zwcog on wierp opn bezorgden Mik op 't jonge meisje, wier *slanke msfal'e schokte onder een hevige gemoedsaandoe ning. En nu heb ik nog een opdracht zie hier! Hü haalde een brief uit den zak en reik te baar dien over. Zü opende hem met bevende hand. 3uel vlogen hare cogen de weinige regels over. Heeft de rechter u medegedeeld wat hü mü schrijft? Lettcrlük niet. Ik weet evenwel dat hü u wilde vragen terug te komen. En. Het jonge meisje zag hem vragend aan. Verder niets. Züne vrouw te worden. Hier, lees zelf maai, u mocgt het gerust lezea. Zij gaf hem den brief, en terwijl hü las' ging zii voort. Hü heeft mü rooie.'s al gedurig laten merken, toen Erna nog leefde, in dia da-' gen klopte mü beft hart van vreugde als ik daar aan dacht. Na den dood van Erna dacht ik dat hy mü haatte. Ik kon het mü voorstellen, ofschoon het mü griefde en smartte. Maar thans gevoel ik dat het niet zoo was, ik begreep het eigenlyk straks al toen u begon te spreken. En u gaat? 't Is mijn plicht. Plicht?.En uw hart? Vraagt u naar miin hart? Het hart gebied den plicht! En als hü mij eenmaal tot zijne' vrouw hoeft, kan ik hem misschien nog weer gelukkig ma ken. Fedor streek zich met de hand een paar malen over het voorhoofd, als wilde hü een gedachte verdrijven. Toen greep hü hare handen drukte die krachtig en zeide: God zegene u! Zouden rij daarginds aan tafel nu nog zeggen dat u geen hart hebt? Sioomvaariberichfen STOOMV. MIJ. NEDERLAND. BENGKALIS (thu sr.) a.rr. 7/7 te Ma- dras. KRAKATAU arr. 8/7 v. Amst. te Bata via. KARIMOEN (uitr.) vertr. 8/7 v. Genua KONINGIN DER NEDERLANDEN (uitr.) vertr. 7/7 v. Belawan. KON. NED. STB. MAATSCHAPPIJ. ARIADNE arr. 8/7 v. Amst. te Ham burg. EUTERPE arr. 8/2 v. Oporto te Amst. RHEA arr. 9/7 v. Alexandrië te Amster dam. DIDO arr. 7/7 v. Amst. te Bordeaux. HERMES arr. 7/7 v. Constantinopel te Bourgas. MINERVA vertr. 8/7 v. Rott; n. Vigo. ORESTES vertr. 7/7 v. Catania n. Mes- KON. HOLL. LLOYD. WAALDIJK arr. 8/7 v. Hamburg te Amsterdam.' ORANIA (thuisr.) vertr. 7/7 v. Rio Ja- ne'ro. HOLLAND-AMERIKA LIJN. SP AAR ND AM vertr. 8/7 v. Roti. n. N. Orleans. ,V0LENDAM v. Rotterdam n. New York, vertr. 8/7 3 u. nam. v. Boulogne. EDAM arr. 7/7 v. Rott. te New-Orleans. HOLLAND-AFRIKA LIJN. HEEMSKERK vertr 8/7 v. Rott. n Hamburg. KLIPFONTEIN vertr. 8/7 v. Delagoa- baai n. Beira. RIETFONTEIN (uitr.) arr. 8/7 le Ant werpen. SALEIER arr. 6/7 v. Delagoahaai te Kaapstad. HOLL. BRITSCH-INDIE LIJN. MEERKERK (thuisr.) arr. 7/7 I? Suez. HOLL. WEST-AFR1KA LIJN. DELFLAND arr. 8/6 v. Amst. te Ham burg. RIJNLAND vertr. 8/7 v. A'dam n. Ham burg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. MERAITKE (uitr arr 8/7 te Soerabaja. PATRIA vertr. 8/7 v Batavia n. Rott. GAROET (uitr.) vertr. 7/7 v. Suez. KEDOE (uitr.) arr. 8/7 te Antwerpen. RTNDJANI (uitr) vertr. 7/7 v Mar seille. ROTTERD. ZUID-AMERIKA LIJN. ZIJLDIJK (u tr.) vertr. 7/7 v Rio Ja neiro. STOOMVAART MIJ. „OCEAAN". MACHAON v. Japan n. Rott. arr. 6/7 te Londen. PYRRHUS v. Japan n. Rott vertr. 4/7 v. Penang. TANTALUS vertr. 8/7 v. A'dam n. Lon den. Niet veel eischend. Tot een bedelaar: „Wij geven niet aan de deur. Bedelaar: „O, dat is niets, ik wil wel bin nen komen om het te ontvangen. 't Gaat goed. A: „Maakt nw zoon al goede vorderingen op zyn viool?" „B: „Jawel, we kunnen nu al onderschei den of hy stemt of speelt." Ze kennen hen. Oppasser (in den dierentuin): „Kinde ren, niet zoo dicht by het hok van den leeuw; hij zou je kunnen byten." „Ach*die byt ons niet, wy zijn lidl" Er in gevlogen. A: „Eet jy wel eens iets wat een ander al in den mond heeft gehad?" B: „Ba! Dank je zeer hoorl" A: „Dat dacht ik wel, ik kan dus deze kalfstong wel alleen opeten." Artikelen l_z 1275 - |^75 B4DLAI-CFNS - io diverse j-ir mo'lci ne de...o« ct, kleuren A' 8.25 7.25 - 5 90 1 KINDER BAD- KOSTUMES - Grote keuze Fantasie 1 ames en Kinder- Badkostumes Gevraagd te Alp'nen een net MEISJE, genegen alle voorkomende werkzaamheden te verrichten en goed kunnende naaien. Klein gezin. Huiselijk verkeer. Adres Prins Hendriksti at t.OH, Alphen a/d. Byn. '_'756 GEVRAAGD, lie.st voor direct, een flinke. Dienstbode of Huishoudster. Adres- C. DE GROOT v. EGMOND. v. Manrlersloostraat 196. Alphen a/d. Rijn. t'75S Er biedt zich aan: een DIENSTBODE, legen Augus'us, lie'st omstre ken Voorschoten ot Den Haag. Brieven aan de Agent i.eidsehe Courant. Th. ADEGÊEST, Zeg waard No. 1":. 7'22 JUFFROUW, ongeveer 0 jaar. administratief geroutineerd, in bet bezit van diploma's M.U.L.O en Machine- schrijven. zag zich gaarne ge plaatst op Kantoor. Briesen No. 75-0 bureau van dit blad. Gevj min bekwame Uzerwerkers bij J. AKERBOOM, Scheeps bouw, Hillegom. 4S38 Gevraagd, een 4S' 0 R.SC. SAXKERSXKECMT leelt-.jd 1* O' iaar. lekend met de broodbakkerij Adres: Th. A. VERSTEEG. Bjood-, j Koek- en Banketbakkeri Kuddsfnnrt Aalsmeer. GEVRAAGD. Een nette R.K. Jongen, oud 1 24 jaar, vraagt een netten Vriend, om gezellig met elkaar om te raan. :;h Brieven Sieb li.-uaat 4. RECLAME-AAI BIED H G van Spiegels, Schilderstukken, j Portietl sten. enz. Zie de -pet- koopjes. Haarlemmerstraat 6'?, i t/o. het Volkshuis. O J 761b Weet U taet a» waai om wij het laagst iii prijs zii- voor het omlijsten van platen, toto's, gravuren enz? Omdat wij alles uit het buiten land betrekken. Alles onuer garantie. Haarlemmerstraat 61 t/o. het Volkshuis 2760b Geen filialen H.H. TUIN3ERS. Spuiten en bestrijdingsmid delen ter bestrijding van h"s en grauw (spint) in boonenen augurken. Op aanvraag b[0' chure verkrijgbaar. HöLSCIIER, Roelof- 7 >19 - W. arendsveen. Nootdorp. Abonnementen en adverten- tiën worden aangenomendooi fl.JASPERSÊ

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6