Toepen van schrik hard weggeloopen, waardoor het ongeluk onopgemerkt bleef. Eerst later vertelde het jongetje, dat zijn kameraadje in het water was gevallen, doch toen kon na een uur dreggen slechts het lijkje worden opgehaald. Dat is het vierde verdrinkingsgeval te Amsterdam in twee dagen. Zaterdagmiddag is de 11-jarige M. B in de Keulsche Vaart te Utrecht geval len en verdronken. I Plotselinge dood Zondag had een excursie van spoor wegpersoneel uit Haarlem plaats naar het crematorium te Velsen, onder leiding van den 80-jarigen machinist J. M. uit Haarlem. Deze was bezweet en ging een wijle in een gang staan, waar hij een flauwte kreeg en toen van een trap viel. Hij kreeg een herschenschudding en werd per ziekenauto naar Haarlem overgebracht maar voor hij te Haarlem was aangeko men, was de man reeds overleden. I*~' Mijnongeluk. In de staatsmijn „Hendrik" te Bruns- sum ls gisterenmorgen de 14-jarige J. Scherber, wonende te Brunssum en werk zaam op de mijn, voor het lezen van kolen, tusschen een kettingbaan bekneld geraakt Het hoofd en een been werd verbrijzeld. De dood trad onmiddellijk in. Een en ander is te wijten aan onvoor zichtigheid van den jongen. „Tel." Doodelijk ongeluk. Men meldt uit Schiedam aan de „Msb.": Gisterenmiddag circa kwart, over één was een aantal arbeiders werkzaam aan het transporfeeren van een ijzeren spant voor een transportbaan, welke ten dien ste van de Vereenigde Glasfabrieken wordt gebouwd over de buitenhavenweg alhier. Plots kantelde het gevaarte, waarbij de ar beiders de Gr. en M. er onder geraakten. De 29-jarige de Gr. werd daarbij zeer ern stig gewond en brak den rugwervel, terwijl M een bloedenden wond aan een zijner boenen en zijn hoofd opliep. Dr. Groenewe- gen verleende do eerste hulp en gelastte overbrenging van de Gr. naar het Gem. Ziekenhuis, terwijl M. na verbonden te zijn naar zijn woning werd vervoerd. De Gr. is enkele uren later overleden en laat een vrouw met een kind na. Ernstig ongeval Men meldt ons uit Renkum: Zondagmiddag slipte de 19-jarige Jan van Tilburg uit Amsterdam in de Kievits del tengevolge waarvan hij met het hoofd op de tramrails viel en bewusteloos bleef liggen. De ontboden geneesheer achtte overbrenging naar het St Elizabethge- stlcbt te Arnhem noodzakelijk. Aldaar werd hersenschudding en een ernstige schedelfractuur geconstateerd. Men vreest voor zijn leven. Aanrijding Zondagmorgen botste op den Graaf- schenweg te Nijmegen een motorfiets tegen een automobiel, tengevolge van verkeerd uitweken. De bestuurder van liet motor rijwiel, de heer D. uit Helmond brak zijn enkel; zijn dochtertje, dat op de duo zat, kreeg minder ernstige kwetsuren. Beiden werden overgebracht naar het Canisiusziekenhuis en daar verbonden door dr. Coebergb, waarna zij wederom naar Helmond konden worden vervoerd. De motorfiets werd geheel vernield. De auto kreeg een diepe deuk in den kop. Overreden Zaterdagavond c.a. half elf geraakte nabij de R.-K. Kerk te Euitenveïdert een 25-jarig meisje op den Amstelveenschen weg met haar rijwiel onder een der groote autobussen van de firma Moij en Fiorani. De chauffeur, die den wagen onmiddellijk tot stilstaan bracht, kon niet voorkomen, dat het meisje door de groote voorwielen werd overreden. Toen de ongelukkige onder de autobus te voorschijn was ge baald, bleek een barer boenen grooten- deels verbrijzeld. Ook bad zij nog eenige andore ernstige verwondingen bekomen. Per ziekenauto van den geneeskundigen dienst werd zij naar een der gasthuizen overgebracht, waar zij des nachts is overleden. Een woeste koe. Het Baarnsche gemeenteraadslid Haar man is, terwijl hij een zijner koelen melkte, door een andere koe zoodanig op zijn rech terbeen getrapt, dat dit lichaamsdeel bo ven den enkel brak. Verzet tegen de politie. Zaterdagavond maakten eenige dronken polderjongens te IJmuiden zooveel kabaal, dat de politie moest optreden. Een der gas ten ging den commissaris van politie te lijf, sloeg hem een blauw oog en maakte verdere plannen tot verzet. Hij werd ech ter gearresteerd. Relletjes In de Jodenbreestraat. Het is gisterenmorgen en gistermiddag In de nabijheid van en ln de Jodenbree straat te Amsterdam, nogal opgewonden toegegaan, meldt de „Tel.". Des morgens kregen twee koopvrouwen ln de Houtkoo- persdwarsstraat ruzie en geraakten zóó buiten zichzelf, dat ze elkaar met manden gingen gooien. Hierdoor moest de politie ïusschenboiden komen en zij herstelde de orde, niet dan nadat tal van andere perso nen zich met het geval bemoeid hadden Bij deze gelegenheid werd van de zijde van de politie van den gummistok ge bruik gemaakt. Des middags werd de Jodenbreestraat zelf in rep en roer gebracht Een der be woners uit den omtrek, die onlangs was gestorven, werd begraven, en zooals dat 'daar meorgebrnikelijk is, droeg men de baar «en eindweegs. De stoet ging eigen lijk, zoo deelde de politie mede, tegen het «Sén-ricbtingsverkeer van de straat in, 'doch bij zulke gelegenheden pleegt de po- Htie de zaken op haar beloop te laten. Een agent, 'die van hergebruik op de Soogüe was. zetfe zelfs het tramverkeer eenige oogenbHkken stop. Nadat de stoet gepasseerd was, gaf hij het doorrijteeken. Onder de voertuigen, welke zich weder in de richting van de Anthoniesluis in be weging zette, was een handkar. Plotseling gingen eenige personen den bestuurder te lijf. Naar verluidt zou de man iets oneer biedigs ten opzichte van de begrafenis ge zegd hebben, hetgeen hijzelf echter ont kent. Men takelde den man zóó toe, dat hij op het politiebureau J. D. Meyerplein ver bonden moest worden. Ook de beambte, die het verkeer had stopgezet, kreeg het moeilijk. De agent, die niet hetzelfde lot als de handkarbestuur der wenschte te ondergaan, trok zijn re volver en loste twee schoten, die geen doel troffen, en die dan ook meer waren afge vuurd om den schrik er in te brengen. In een oogwenk was de straat schoon en de kalmte weergekeerd. Brand te Haarlem. Te Haarlem is gisterennacht door on bekende oorzaak brand ontstaan in het lompenpakhuis van de firma Mol en Bosch, gevestigd in perceel 18 aan den Burgwal De brand werd ontdekt door de familie L., welke een bovenwoning naast het perceel bowoont. Deze familie had zich vrij laat te ruste begeven, daar zij naar een partij tje was geweest. Ongeveer te drie uur werd de echtgenoote van den heer L. wak ker en zij wekte toen dadelijk haar man Het voddenpakhuis stond reeds in lichter laaie; de vlammen sloegen hoog op. De brandweer was spoedig met volledig ma teriaal aanwezig. Het vuur werd krachtig aangepakt. Tegen halfvler was men den brand meester. Nog langen tijcl werd met bet nablusschingswerk voortgegaan. Door het flinke optreden van den brandweer is onheil voorkomen, daar naast het bran dende pakhuis, nog een lompenpakhuis was gevestigd. De schade wordt door ver zekering gedekt. Boschbrand Zondagmiddag ongeveer 1 uur is in een ■dennenbosch van "W. baron van Pallandt van Rosendaal, gelegen aan den Geiten- kampschen .weg onder Rosendaal, brand uitgebroken. Een halve H. A. 14-jarig hout werd een prooi der vlammen. Onder leiding van boschbaas Materman werd de brand door een groot aantal arbeiders met zand gebluscht. De brand is vermoedelijk ontstaan door het roekeloos wegwerpen van een eindje sigaar of cigaret. Geheime distilleerderij. Op aanwijzine van de Culemborgsche recherche hebben rijksambtenaren bij den landbouwer H. v. d. L. aan de overzijde van de Lek onder Honswijk een distilleer- foe8tel in beslag genomen. Tegen v. d. L. is proces-verbaal opgemaakt. Er is een hoeveelheid drank in beslag genomen. Oudheidkundige vondst. De landbouwer Knopers te Stokkum, gem. Markelo, heeft twee bewerkte stee pen gevonden. Do eene steen vertoont dui delijk een miniatuur doodshoofd; op den anderen een vuursteen zijn figuren aangebracht. Een moerasschildpad. Als bijzonderheid wordt aan de „Msb." uit Leur (N.-Br.) gemeld, dat aldaar in een uitgedroogde beek een moerasschild pad is gevangen. Voor zoover bekend ko men deze niet in ons land voor. Buitenl. Berichten Zeilongevai bij Tunis. 15 inboorlingen verdronken. Doordat een zeilboot tengevolge van een windvlaag omsloeg, zijn bij Tunis 15 in boorlingen verdronken. Ernstig auto-ongeluk. Uit Madrid wordt gemeld, dat bij Mur- cia een auto, waarin zich 10 personen be vonden, die van een bruiloft terugkeerden, door een goederentrein is gegrepen Alle personen werden gedood. Brug door brand vernield. Reuter seint uit New-York: De Williams Burg-brug, welke over de Eastrivier tusschen Manhattan en Brook lyn loopt, is tijdelijk voor het verkeer ge sloten, wegens het ontstaan van kortslui ting in de electrische geleiding, waardoor de groote kabels vuur vatten en de groote stalen balken van het bruggeraamte smol ten. Brutale Inbraak op klaarlichten dag te Londen. In een Noordelijke voorstad van Londen reed heden een auto met 4 man voor een gesloten huis voor, waarvan de bewoner reeds op zijn vacantiereis was. Zij openden de deur met epn valschen sleutel en sleep ten een brandkast uit het huis, waarin zich papiergeld tot een waarde van 100.000 bevond. De politie is met het geval in kennis gesteld. Tot nu toe ls zij den brutalen Inbrekers nog niet op het spoor. Het proces-Angerstein. Gisteren is te Limburg a/L. het proces begonnen tegen Angerstein, boekhouder van een mijnonderneming, die acht men- schen vermoord heeft. Men herinnert zich het geval. Zaterdag 29 Nov. '24 werden malversaties ontdekt in de boekhouding. In den vroegen mor gen van Maandag heeft Angerstein, waar schijnlijk onder invloed van den angst voor ontdekking, met een hartsvanger zijn zwaarzleke vrouw doodgestoken, met een bijl zijn schoonmoeder afgemaakt, een te hulp snellend dienstmeisje onderging ver volgens hetzelfde lot. Daarna was de beurt aan zijn schoonzuster, twee knechts, twee bureaubedienden. Ten slotte stak Anger stein het heele huis in brand, waarbij hij zeer stelselmatig en ftoodbewusf optrad om alle sporen van zijn misdaad te doen verdwijnen en de brand niet te spoedig te doen uitbreken, 's Middags ging hij naar de stad om zich een alibi te verschaffen. Op den terugweg bracht hij zich eenige steekwonden toe en viel in de nabijheid van een villa neer, een paar werklui toe roepende: „redt mijn vrouw." Toen men bij het buis van Angerstein kwam, sloe gen de vlammen uit en ontdekte men spoedig hoe de z.g. inbrekers hadden huisgehouden. Maar al spoedig rees het vermoeden, dat het verhaal van Angerstein fantasie was. Al ras bekende hij, waarna hij naar de kliniek te Giessen werd gebracht voor de verzorging van zijn wonden. Na zijn genezing hield hij zich ln de gevangenis bezig met het samenstellen van uitvoerige schrifturen en met bijbellezen. De man toonde zich steeds uiterst koelbloedig en absoluut rustig, zonder ooit iets te laten merken van berouw. Het O.M. staat op het standpunt, dat Angerstein met vol besef van wat hij deed heeft gehandeld en dat hij, na de ontdek king van zijn bedriegerijen, allen, die hier iets van af wisten heeft gedood. Er zijn 151 getuigen en deskundigen, o.w. 20 doktoren, die Angerstein en zijn gezin behandeld hebben, gedagvaard. De strijd tegen bankroovers In Amerika. Reuter seint uit Chicago: De Associatie van bankiers, welke meer dan 100 banken als leden telt, heeft een belooning van 2500 dollars uitgeloofd aan de politie-beambten, voor het dooden van eiken bankroover. Zij beweren, dat zulke maatregelen nood zakelijk zijn voor het beschermen van men- schenlevens. Twee drankbestrijders ontvoerd. Uit Chattanooga, (Tennessee), wordt geseind: Sedert een dag of tien werden twee ijveraars voor prohibition, dr. Mason en Lawrence Bowman, vermist. Gisteren zijn zij in de bergen gevonden, vastgebon den aan een boom en den hongersdood na bij. Zij verklaarden, dat zij door vijf ge maskerde mannen overvallen waren en ln de bergen meegevoerd. lederen avond wer den zij naar een andere plaats gebracht, doch al dien tijd hadden zij niets te drin ken of te eten gehad. SPORT VOETBAL. R. K. Voetbalbond in het Aartsbisdom Utrecht. Te Arnhem hield de R. K. Voetbalbond in het Aartsbisdom Utrecht Zondag zijn jaarvergadering. Het financ'eele verslag wordt goedge keurd. Uit dit verslag blijkt, dat er een achterstand aan contributieschuld is van ruim f 800. Aan het jaarverslag ont'eenen we het volgende: .Ondanks de bedragen aan pro paganda besteed mocht het niet gelukken de nadeelige gevolgen van de bekende hou ding in het diocees Breda tegenover de neutrale voetbalorganisatie aangenomen, in het gebied van oneen bond geheel te neutraliseeren. Het moet ronduit gezegd worden, dat bij mindere activiteit deze ge volgen funest zouden zijn geweest; nu wa ren ze oorzaak van het verlies van een paar honderd leden. Streken, waar reeds het vorig jaar contact werd verkregen tra den niet toe, terwijl ln eenige plaatsen, waar een flinke R. K. organisatie bestond, vrijwel alles verloren ging. In overleg met de andere R. K. bonden werd daarom dan ook aan onze kerkelijke overheden eerbie dig verzocht in deze een uitspraak te wil len doen. Het is voor de R. K. sportorgani satie te hopen, dat deze uitspraak komt, want indien wat het vorig jaar in het dio cees Breda is afgespeeld, ongestraft kan plaats vinden, kunnen onzê leiders hunne moeilijke en zeer vaak toch ondankbare taak wel neerleggen. Het aantal bondsleden, hetwelk aan het einde van het vorig jaar ongeveer 1800 be droeg, liep terug tot ongeveer 1600. Vrij wel alle vereenigingen gingen in ledental achteruit. Waren aan het eind van het vorig jaar 52 vereenigingen lid, dit aantal bedroeg aan het einde van dit jaaT 49: een vijftal vereenigingen moest om financieele redenen worden geroyeerd. Het gemiddelde aantal leden per ver- eeniging daalde van 35 in 1924 tot 32 in 1925 Ondanks do vermindering van het aantal leden is de toestand van de bonds- financiën niet slecht. Aan de competities van de R. K. F. werd deel genomen door 15 vereenigingen met in totaal 10 elftallen. Aan de diocesane competitie® namen deel tn de eerste klasse 27 elftallen, in de tweede klasse 39 elftallen en in de derdo klasse 11 elftallen. Bij de bestuursverkiezing wordt de heer Mr. D. A. Schretlen bij acclamatie herko zen, terwijl in plaats van den hoer H. Brouwer gekozen wordt de heer G. Kamer, Hilversum. Daar in do vaeature-Sohintz geen candidaat is gesteld, zal deze vacatu re per referendum worden aangevuld. Aan de orde is daarna de motie van P. V. C. Utrecht, waarin de noodzakelijkheid wordt uitgesproken, dat de huidige indee ling en wijze van werken van de diverse R K. voetbalbonden, samengevat onder den naam van R. K. F., dient te vervallen en er met aTIe kracht naar gestreefd moet worden om te geraken tot één bond voor geheel Nederland onder den naam van R K N. V B op denzelfden voet geschoeid a's de N. V B. met onderhoorige bonden. Nadat een afgevaardigde deze motie na der heeft toegelicht, en enkele aanwezigen hieromtrent hun meening hebben kenbaar gemaakt, wordt er door den voorzitter op gewezen, dat door deze vergadering geen principieel© beslissing kan worden geno^ men en allereerst het oordeel van de Bis schoppen te dien opzichte zal moeten wor den gehoord. Boor den heer Mr. Franssen wordt fie- toogd, dat een nationale organisatie het eonig redmiddel der R. K. sportbeweging zal zijn. De heer Stufkens voelt over 't algemeen teer veel voor een nationale organisatie, doch is van meening, dat althans voorloo- pig door wijziging van het huishoudelijk reglement der R. K. Federatie reeds een stap in de goede richting kan worden ge daan Na langdurige besprekingen wordt door de vergadering de motie van P. V. G. voor kennisgeving aangenomen en het bestuur opgedragen het Federatiebestuur te ver zoeken, het vraagstuk, neergelegd in deze iLotie, nader in studie te nemen. Daarna komt aan de orde een tweetal ■"oorstellen, ingediend door den heer Tim mermans, die door de vergadering worden goedgekeurd. Deze voorstellen luiden: 1. Het hoofdbestuur neme eenige reserve ln acht bij het aannemen van nieuwe ver eenigingen.. Het onderzoeke of deze veree nigingen, behalve aan de regelen, vermeld ln het huishoudelijk reglement, voldoen aan bepaalde eischen, die men redelijker wijze aan een clubbestuur mag stellen. 2. De secretaris geve aan heer en scheidsrechters bepaalde opdracht met de meeste strengheid op te treden tegen ruw spel. wangedrag enz. van spelers en even- tueele gevallen onmiddellijk aan hen te rapporteeren. GOLF. Wedstrijden Noordwijksche Golfclub. Wegens de Davis Cup-tenniswedstrijden is de volgende wijziging gebracht in 't pro gramma deT golfwedstrijden van de NooTd- wijksohe Golfclub: 11 Juli: v. Limburg Stirumbeker 18 ho les handicap (medalplay) open voor hee- ren: er mag 's morgens of 's middags ge start worden. 26 Juli: The Brit:sh Challenge Cup 36 holes, handicap, tegen bogey, open voor dames en heer en. 25 Juli: jaarlijksche vergadering der Golfclub te half vijf in 't Palace Hotel. ATHLETIEK Fransche records Wiriath heeft het record van Frankrijk op de 1500 meter, staande op zijn naam met 4 m. 14/5 sec., gebracht op 3 m. 59 3/5 sec. Zaiden bracht het Tecord hamer wer pen, dat op naam stond van Saint Pé met 39,89 meter, op'40,80 meter. Wereldrecord Bij de Zondag te Brussel gehouden atletiekwedstrijden voor dames heeft de Engelsche miss Green uit Londen het we reldrecord hoogspringen voor dames ge bracht op 1.51 meter. ZEILEN Haarlemsche Zeilvereeniging. Bij de Zondag te Haarlem gehouden wedstrijden uitgeschreven door de Haar lemsche Zeilvereeniging, behaalde de heer Huisman uit Leiden, een len, de heer De- menint, uit Leiden, een 2en prijs in de Kielklasse. In de afdeling Groote Sloepen behaalden de heeren W. Theunissen en W. Theunis- sen Jr. uit Leiden, met „Ardy" een 2en prijs, de heer Biesiot uit Leiden, met „Tri ne" een Sen prijs. De voorwedstrijden voor de One Ton Cup De drie zes-meter-jackten: „Holland's Hope", „Admiraal de Huyter" en „Prinses Juliana" zullen op Donderdag 9. Maandag 13 en Dinsdag 14 Juli voorwedstrijden op de Zuiderzee houden, ten einde te bepalen, welk jacht den One Ton Cup zal verdedigen Op den eersten dag zal de „Holland's Hope" door den heer W. Schouten ge stuurd worden, daar de heer Lucassen van 812 Juli met de „Brandaris" met Prins Hendrik naar de Wadden gaat. Vermoede lijk zal de heer Lucassen op 13 dezer we derom beschikbaar zijn, om de „Hollands Hope" te sturen. De „Adm. de Ruyter'' en de „Prinses Juliana" zullen respectieve lijk door de heeTen Ga-rp en Hibma wor den gestuurd. „Tel." SCHAKEN. Zomerwedstrijd Leidsch Schaakgenootsch. Ie groep: C. H. Hins en G. Bosscha spe len remise. 2e groep: W. de Bruin wint van M. M. Segaar. 3e groep: D. de Jong verliest van J. D. van Slijpe. 4e groep: G. Schoppen verliest van Pb. S. de Laat de Kanter. F. Niewold wint van Th. A. M. Couwenberg. Hier volgt een partij gespeeld in de eer ste groep. D4 opening. Wit: C. H. Hins, zwart: G. Bosscha. 1. d4 Pf6 2. Pf3 d6 3. c4 gö 4. Pc3 Lg7 5. e4 Pbd7 6. h3 0-0 7. Lf4 06 8. Ld3 Te8 9. e5 Ph5 10. Lh2 de5: 11. de5: Pc5 12. Lc2 Ddl: 13. Tdl: f5 zwart staat thans goed, moet echter zoo spoedig mo gelijk zijn paard op h5 een beter plaatsje bezorgen. 14. 0-0 a5 15. Td2 Le6 16. Td4 Lh6? 17. g4 fg4: 18. he4: Tf8 19. gh5: Tf3: 20. hg6: hg6: 21. Lg6: Taf8 22. Le4 Tf2: een offer, waarbij wit een stuk wint, maar zwart 2 pionnen meer krijgt 23. Tf2: Lo3 24. Tdd2 Lc4: 25 Kg2 Ld2: 26 Td2: Pe4: 27. Po4: La2: 28.. Kgl Te8. wit wenscht do torens te ruilenrxwart probeert dit te ver hinderen, zonder toren heeft zwart meer kansen te verliezen 29. Pr5 b6 30. b3 Lbl 31 Tc2t Kf7 32. e6t Kf6 33. Pd7t Ke6: 34. PbO: Td8 35. Te2t Kf7 36. Lf4 T.f5 37 Kf2 Le0 88 Pc4 Lc4: 39. bc4- Td4 40. Lc7 Tc4: remise. WIELRENNEN Van Kempem en Van Nok In Hali3 In den te Milaan gehouden wedstrijd ItaliëHolland klopten "in Kempen en van Nek de Italianen Girardengo en Linari zoowel in den sprint, den achter volgingswedstrijd en de individuele race met overweldigende meerdorheid on won nen daardoor het landennumraer met 36 tegen 6 punten. Een nieuw 100 K.M. werclifrect De Duitsche renner Wittig heeft dag op de renbaan te Elberfeld K.M. wereldrecord verbeterd door stand af te leggen in 1 uur 10 j sec.; 2. Linart, na 1250 meter; 3. s_ 4. Parisot; 5. Lejour. Van Nek, dj» nam aan een wedstrijd over achter tandems viel, en moest d volge den strijd opgeven. Federatie van Wielervereeniginq» Zuid-Holland. Zondag werden de wedstrijden o Lamanbeker gehouden, georganisee. de Federatie van Wielervereenigin Zuid-Holland. De plaats van vertr Overbosch aan den Leidschen Stn de afstand bedroeg 90 K.M. De ploegen kwamen ais volgt Hollander in 2 uur 38 3/5 sec.; 2. D in 2 uur 42 min. 4 sec.; 3. Pedaalrii 2 uur 43 min. 25 2/5 sec.; 4. Apoli; uur 44 min.; 5. V. I. O. S. 2 uur 4; 4 2/5 sec. Excelsior werd teruggesttf gens het verruilen van een rijwiel,; het traject gereden in 2 uur 48 r De Kampioen werd vijfde geplaatst ij plaats. De ploeg van Swift gaf dei op, daar eenige van haar leden een king kregen. De voorzitter van de federatie, L G. Cornelissen, reikte in Overlo prijzen uit LUCHTVAART, Wereldrecords van Fokker Men meldt.' aan het Haagsche kantoor: Den 16en Juni 1.1. heeft de 1 Grasé, chef van de wetenschappel: j deeling der N.V. Nederlandsche genfabriek, met een Fokker-Nap:-; dekker de snelheidsrecords over 10! K.M. met 250 en 500 K.G. nuftij verbeterd. Deze nieuwe records zijn thans l Koninklijke Nederlandsche vore voor Luchtvaart gehomologeerd, en volgt: Over 100 K.M. 266.6 K.M. p en over 200 K M. 265 K.M. per u Deze wereldsnelheidsrecords ston! naam van Doret (Frankrijk) op Dr eendekker met resp. 231 en 226 I uur voor 100 en 200 K.M. met 2 nuttigen last en Descamps (Frank de Monge-eendekker (ontwerp Kw met resp. 221 en 217 K.M. per n 100 en 200 K.M. met een nuttigen! 500 K.G. Deze machine is van het standasi ker D XlII-type met Napier „lii P.K. motor, een éénpersoons jager, van ei' verleden jaar reeds een serie werd gebouwd, van welke e plaar op de laatste Parijsche luc! tentoonstelling werd geëxposeerd, Verkeer op de vliegvelden in Ji Men meldt aan het Haagsche An toor: In de maand Juni is de Inch tb Amsterdam, het vliegveld Schip! 570 vliegtuigen van het normaal tionale luchtverkeer aangedaan er door 112 militaire vliegtuigen, I buitengewone vluchten plaats had zeer vele proef- en pleiziervluchfe: Waalhaven, het vliegveld van dam, werd aangedaan door 271 v vliegtuigen en 56 militaire, terwijl pleizier- en proefvluchten plaats Het aantal bezoekers aan de Wa bedroeg ln Juni 10262. Op Schiphol maakten 255 perse bruik van de dagelijks geboden" ge!? tot pleiziervluchten, op WaalHafl personen. Financiëele Bericl Nederlandsche Spaarvcrzckeriiij Katholieken. Den 27en Juni j.l. had de A!; Vergadering van Aandeelhouders i derlandsche Spaar verzeker ng voo: lieken plaats in het Kantoorgeb Maatschappij, Keizersgracht 451, dam, onder leiding van den F: commissaris, den heer L. J. M. F der Tweede Kamer der Staten-Ge: Het Jaarverslag, de Balans- es en Verliesreken-'ng over 1924, die' gingen van de wiskundige- en accc: rapporten werden met algemeenef! onder dankzegging aan het door^ tie gevoerde beheer, goedgeken Jaarverslag getuigt van een bloetf dérneming. Het feit dat deze bloes een tijdperk van economische c deed de Directie spreken van pro? denheid over de bedrijfsresultaten Boekjaar. Ingeschreven werd voor ruin) lïoen gulden, hetgeen gevoegd bij taten van het vorige boekjaar f productie bereikte van 9J4 mill den met 24 134 deelnemers. Tegf- cijfer staat slechts een geringe aan overlijden, afkoop, enz. De beleggingen voor de Spaart Kerkelijke leeningen en hypol eigen huis der deelnemers j f 197 622 2714 en beleggingen f22.449.85. De verschillende tp-!' sen werden op de volgende betlra- gesteld: Prenverescrve f 42 348 nistratieve Reserve f 43.500; K' .serve f 1.977.40: Extra Resem Pensioenfonds Personeel f3000. gezamenlijke Reservefondsen r^ 3c boekjaar bedragen f 91.148" De Directie toont zich zeer de invoering der Levens verzet1 Uitvaartverzekering. Het diw" bepaald on f 10.per aandeel- De periodiek aftredende 'Jhr O. F. R. Mtchlola werd met algomeeDC stemmen b"

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4