Purol geneest en verfraait de Huid singen, die hem ter beschikking van de politie zal stellen. Opgespoord. Het is de politie te Soest gelukt de da ders van diefstallen van spaargelden in een der scholen aldaar op te sporen. Het bleken 2 jongens te zijn van 10 en 12 ja ren, alsmede de moeder der beide knapen. Diefstal van etectriciteit. Hoor do politie te Haarlem is proces verbaal opgemaakt tegen zestien zaken- menschen terzake, dat zij gedurende een tijdvak van 5 jaar electriciteitsenergie van het Electricïteitshedrijf aldaar hebben ontvreemd. Door hen was een ambtenaar van het Eleclriciteitsbedrijf omgekocht, 'die de meter verstelde zoodat deze min der verbruik aanwees dan in werkelijk heid het geval was. Reeds de vorige week werd tegen een viertal zakenlui terzake hetzelfde feit proces-verbaal opgemaakt. Het bedrag dat "door deze vier personen in een tijdsver loop van 5 jaar van het Electriciteitsbe- 'drijf was ontstolen, bedraagt ongeveer 2000. De ambtenaar is in verhoor geno men en heeft zijn practijken hekend. Ernstige brand te Aalst. Te Aalst bij Eindhoven zijn gisteravond de kistenfabriek van de firma Slruyck en twee belendende woningen afgebrand. Ook de burgemeesterwoning, die daar aan grenst, werd een oogenblik bedreigd, 'doch door het krachtig optreden der brand weer kon deze behouden blijven. Distributie-naweëen te Vuren. In do raadsvergadering te Vuren vroeg de beer Hooijkaas (s. d.) inlichtingen be treffende het adres dat B. en W. was toe gezonden door den directeur van het le ven smid del enbed rijf tijdens de mobilisatie, waarin deze mededeelde, dat or volgens zi.in boeken een winst van 323.07 moest zijn, welk hedrag echter niet aanwezig is. Bij vergelijking van het kasboek bleek, dat een aantal hinden uit dat boek ge scheurd waren. De heer Hooijkaas, aldus ,,Het Volk", bracht een en ander in ver band met het bezoek van de beide zus ters van wijlen burgemeester De Bruijn aan het raadhuis, die in het bezit waren van den sleutel der gemeente-brandkast. Zij hebben op het ïaadhuis, tijdens de afwezigheid van den loco-burgemeester, de kast geopend en stukken er uit genomen De verantwoording van het levensmiddo- lenbedrijf heeft indertijd plaats gehad: dit en een gevoel van piëteit tegenover de familie De Bruijn was aanleiding voor den loco-burgemeester om een voorstel in te dienen, de zaak met een sisser af te la ten loopenr. Het voorstel werd met 4 tegen 8 stemmen aangenomen. Volgens loco- burgemeoster v. d. Giessen, behoeft een bezoek aan bet raadhuis van genoemde dames niet vreemd gevonden te worden want haar broer was ook secretaris-pen ningmeester van den polder Vuren, en de stukken daarvan bevonden zich ook in de brandkast. t Amsterdam bij Verschure en Co. voor Ant werpen is gemaakt, heeft de plaats van be stemming nog niet kunnen bereiken. Het is zeer moeilijk dit gevaarte, dat zeer veel wind vangt, over zee naar Antwerpen te brengen en reeds 12 dagen lang de eleva tor in IJmuiden te wachten op gunstig weer. Zondag omstreeks 10 uur leek bet weer geschikt en de sleepboot Rozenburg van de firma C. Smit uit Rotterdam sleep te den elevator naar buiten om na twee uur reeds met zijn „sleep" terug te keeren: De elevator had te veel geslingerd, een dor zuigbuizen was losgeraakt en had de an dere 3 buizen eveneons.stukgeslagen. Zoo moest men terugkeeren en de elevator moest weer naar Amsterdam om hersteld te worden. Dit is in enkele dagen gebeurd en gistermorgen is men wederom naar IJmuiden vertrokken. Daar hot weer thans zeer goed is, zal de poging, om den elevator naar Antwerpen te sloepen, waarschijnlijk beden herhaald worden. «Tel." Verkiezings-varla. Zooals bij elke verkiezing krijgen we ook nu de gebruikelijke verkiezings'varia: Het volgende typeerend geval deed zich, naar de „Tel." meldt, te Maastricht voor: Tomand werd op zijn verzoek per auto gehaald om naar het stembureau te wor den gebracht, daar hij zeide niet goed te kunnen loopen. Toen bij echter in de auto was, vertelde hij aan zijn begeleider, dat hij zeer wel ter been was en bovendien op een candidaat zou stemmen, waarvan de begeleider de tegenstander was. Een en ander .had het gevolg, dat de auto niet bij het stembureau stilhield doch dat de kiezer een uur verder ergens buiten werd afgezet. Op een der bureaux te Scheveningen werd naar het „Vad." meldt, het volgende briefje ontvangen: Meneer, daar ik met twee kleine kinde ren zit, dat ik onmogelijk weg kan geef ik mijn bandschrift, dat ik ter Laan kiest de lijst 12 No. 1. Meneer zorg er voor dat bet hokje rood gemaakt wordt. Ik ben erg voor rood want ik schrijf met roode inkt. Een paar biljetten moesten ongeldig worden verklaard, omdat do menschen absoluut met blauw potlood wilden schrij ven in onverzoenlijken afkeer van rood. Een biljet van Ds. Lingbeek was ongel dig omdat er bij stond: God is Rechter Op een bureau werden 132 zeemansstem biljetten ingeleverd. Buitenl. Berichten De aardbeving in Californlë. De bers t e 1 arbe 1 d aangevangen Uit Santa Barbara worden nog twee aardbevingen gemeld. Men is reeds druk bezig, de puinhoopen op te ruimen, de bouwvallige muren om- Yör to halen en het geteisterde zakenkwar tier te herhouwen. De riolen en waterlei- INGEZONDEN MEDEDEELING. dingpijpen zijn vrijwel onbeschadigd, zoo dat er geen gevaar voor de openbare ge zondheid behoeft te worden geducht. De woonwijk bleef grootendeels gespaard. Slechts door vallende schoorsteenen werd daar eenige schade aangericht. Groot gevaar ontstond door de ontsnap ping van 300.000 Liter petroleum en 150.000 Liter andere oliën uit de gebarsten tanks der oliemaatschappijen, welke ge vaarlijke vloeistof een klein meer vormde vlak bij een houtmaatschappij. De na de eerste aardbeving aangekomen oorlogs schepen hebben de haven weder verlaten. Men koestert het plan een herbouwlee- ning van 20.000.000 dollar te sluiten. De verzekering-maatschappijen te San Fran cisco namen betalingen van polissen aan voor meer dan 3.000.000 dollar. Vooral werd geschermd met het afsluiten van een aardbevingspolis voor een wolkenkrabber te New-York. Deskundigen verzekeren evenwel, dat dergelijke gebouwen geen gevaar te duchten hebben. De seismoloog professor Stanford, die zich tijdens de aardbeving te Santa Barbara bevond, deelt mede, dat de slechte staat der ge bouwen maar al te zeer aan bet daglicht is gekomen en dat alle stevige gebouwen in goeden toestand bleven verkeeren. Uit den stand van het kanon, dat bij bet post kantoor bad gestaan, kon men opmaken, dat de grond door de aardbeving over een afstand van 200 Meter zijwaarts was weg gedrukt. De se hokken bonden aan. Be draadlooze berichten blijven melding maken van herbaalde aardschokken in de nabijheid van San Francisco. Ook in Salinis, Santa Cruz en Watson- ville zijn lichte schokken gevoeld, terwijl tevens uit don straat Montana (uit Hele-" na, Great Falls, Bellings en Bozeman) be- - richten omtrent schokken zijn ontvangen, die echter geen schade hebben aangericht. Blijkens een draadloos bericht uit Jack son (Gal.) is het noordelijk uiteinde van den voornaamsten berg in bet National Forest van Teton (Wyoming) gespleten waarschijnlijk' als gevolg van de aard schokken, die vier staten der Rocky Moun tains teisterden. Er wordt een nieuwe vloedgolf in de Grosventre-rivier ver wacht. grooter dan die van Dinsdag jl. De overstroomingen In Polen. Steeds grooter omvang. De overstrooming in Polen neemt voort durend grooter omvang aan en het gevaar voor de stad Krakau neemt steeds toe. De laag gelegen gedeelten van het centrum der stad staan reeds onder water. De water stand bedraagt 5.70 boven het normale. Men vreest, dat de vloed nog meer zal rij- A:.ii-'-rar i£ra*KHU zijn talrijke bruggen vernield. De dienst KrakauLemberg kan nog slechts op één spoor onderhouden worden, daar het twee de spoor r eeds in 't ongereede is geraakt, De matorieele schgde is zoor groot. Vreeselijk ongeluk in Roemenië. 15 meisjes te Oltenitza door het instorten van een dak gedoo d. Vijftien meisjes zijn gisteren gedood, doordat een dak instortte, waarop zij ge klommen waren, om bet terrein van een feestelijkheid te overzien. Ernstige ontuloffinn fn een fabriek te Berlijn. Een daode, vele gewonden. Gisterenmorgen heeft een hevige out ploffing plaats gevonden in een chemica liënfabriek te Berlijn. Eén arbeider werd gedood, velen gewond. Een na 17 jaar opgehelderde broeder moord. In 1008 vermoordde een logementhou der te Bad Elster zijn broer. Het slachtof fer was spoorloos verdwenen volgens zijn broer had hij in het bosch zelfmoord gepleegd, maar het lijk is nooit gevonden. Onlangs ontdekte de zoon van den huis eigenaar in de rookkamer een mensche- lijke schedel. De politie werd gewaar schuwd, een onderzoek ingesteld, en daar bij werd het geraamte ontdekt. De loge menthouder heeft bekend. Het gevaar van gebruik van benzine. In het stadstheater van Dusseldorf heeft een ontploffing van benzine plaats ge had, waarhij twee personen gedood - en twee gewond zijn. De ontploffing ontstond bij het reinigen van pruiken met benzine, waarvan een groote hoeveelheid op last van de brandweer in het waschlokaal was geborgen. Een brandweerman redde zich hij de ontploffing door uit een raam te springen. Een op de ontploffing volgende brand kon worden gcbluscht" maar de schouwburg moest worden gesloten. Adelijke titels fn Perzië afgeschaft. Een kleine sociale revolutie heeft in Perzië plaats gehad door het besluit van de Mcdjliss om alle adelijke titels af te schaffen, met uitzondering van die, welke vrouwen bezitten. Zelfs de premier Riza Khan heeft van zijn indrukwekkenden titel van Sirdar Sipah afstand gedaan. Het besluit beteekent feitelijk het einde van het feodale regiem in Perzië, waar sedert eeuwen'de adel een groote rol in het bestuur van het land heeft gespeeld. De strooming, die tot dozen maatregel heeft geleid, is waarschijnlijk eerder repu- blikeinsch dan bolsje\»i6tisch. In elk geval wijst zij er op, dat de Sjah, wanneer hij eindelijk weer in Teheran terugkeert, den toestand, doch vooral den geest van zijn volk eenigermate veranderd aantreffen zal. i Nederlandsch Oost-Indië. Noodlottige Instorting. Aoht dooden en acht zwaar gewonden. De pasarloods te Bdjone is ingestort. Acht personen zijn gedood en acht zwaar gewond. - SPORT WIELRENNEN. Van de Sladion-Wielerbaan. De uitslagen van gisteravond luiden: Wedstrijd met voorgift voor profs over 800 M. (De eerste vier van elien rit ko men in de finale). Ie rit: 1. De Vreug (40 M.): 2. Emous (30 M.); 8. Ooms (60 M.); 4. Engelen (30 M) 2e rit: 1. Bakker (30 M.); 2. Hauser (20 M.); 3. Kolles (90 M.); 4. Kloppenburg (10 M.) Beslissing: 1. Engelen (40 M.); 2. Emous (40 M.); 3. Bakker (20 M.); 4. Kloppen burg (ser.); 5. De Vreug (50 M.). Afvalwedsta-ijd voor nieuwelingen over 4800 M. (12 deelnemers). Uitslag: 1. L. Buis; 2. S. Bouquet; 3. J. Lampe. Sprintwedstrijd tusschen de amateurs J. Hijzelendoorn en C. Piets, in 2 ritten. Ie rit: 1. Hijzelendoorn; 2. Piets (2 leng ten). 2e rit: 1. Hijzelendoorn; 2. Piets (band dikte). Hijzelendoorn is dus winnaar on heeft dus hiermede revanche genomen voor zijn nederlaag in de dom-finale der natio- na e kampioenschappen. Wedstrijd met salety-gangmakimg over 8 K.M. tusschen de amateurs J. W. v. d. Aar, E. G. Bremer en F. Wiechman. Uitslag: 1. Wiechman; 2. v. d. Aar, 8. Bremer. (Wiechman kreeg in de laatste ronde een lekken band, waarna de rit met 4 ronden verlengd werd). Tandemwedstrijd voor profs over 1200 M. (3 ritten). Ie rit: 1. BakkerBnstraan; 2. Ikelaax De Vreug; 3. TullekenKossen; 4. Duim Wiersma. 2e rit: 1. Tul-lekenKossen; 2. Bakker Bnstraan; 3. IkelaarDe Vreug; 4. Duim Wiersma. Se fit: 1. IkelaarDe Vreug; 2. Bakker— Bnstraan; 3. TullekenKossen; 4, Duim Wiersma. Totaal uitslag: 1. BakkerBus traan, 5 p.; 2. Ikelaar—De Vreug, 6 p.; 3. Tulleken Kossen, 7 p.; 4. DuimWiersma, 12 p. resp. gewonnen door Engelen en Brouwer; Kolles en Aandewiel; Emous en Straat; AiDspach en Ooms, terwijl Emous, Ans- pach en Straat in deze volgorde aanko mende, de 8 slotpremies wonnen. Emous werd dus winnaar van den rit. Alvorens met het motornummer een aan vang werd gemaakt, reden eerst de- kam pioen Snoek en daarna Piet Dickentman een eereronde. Dan begint de strijd. De flying-start le vert als volgorde: 1. Dickentman (Requis); 2. Mi quel (André); 3. L. Vanderstuyft (De- Tigè); '4. Snoek (Pasquier Jr.). Na weinige ronden evenwel is Dickentman reeds naar de 4e positie verhuisd. De eerste 20 K.M. worden verder uiterst regelmatig gereden; tijd 16 min. 25 3/5 sec. Zonder dat er ook maar iets bijzonders ge beurt, worden ook de volgende 20 K.M. vol bracht in 16 min. 24 1/5 sec. Eenigè ronden daarna wordt Dickentman door zijn drie tegenstanders gepasseerd en is dus een ronde achter. De 50 K.M. gaan op in 40 min. 25 1/5 sec. In de 138ste ronde doet Snoek een h-ardnekkigen, doch vergeefschen aanval op Vanderstuyft en even later wordt Miquel door „Old Piel" keurig teruggewezen. De vier motoren liggen dan met onderlinge verschillen van slechts enkele meters ach ter elkaar en 't is een typisch moment als terzelfder tijd Miquel Dickentman. Snoek en Vanderstuyft voorbij gaat. Snoek heeft dan geen moeite om ook zijn landgenoot te pas se eren, zoodat de stand is: 1. Miquel, 2. Snoek, 8. Vanderstuyft, (zonder ronden- verlies}, Dickentman heeft twee ronden, epoed-ig daarna zelfs grooter achterstand. In 1 uur en 29 4/5 sec., zijn 75 K M. af gelegd. Vanderstuyft verliest terrein, door dat hijwegens motordefect van gangmaker moet verwisselen. Het staat daardoor wel vast, dat de strijd nog slechts gaat tus schen Miquel en Snoek, daar de Belg ach ter zijn reservegangmaker zeer slecht op schiet en Dickentman regelmatig door de twee leiders wordt gepasseerd. Als Vanderstuyft later weer achter zijn oorspronkelijke motor gaat, is zdjn achter stand zoo groot geworden, dat hij moeite genoeg heeft om de 3e positie te behouden. Snoek ziet geen kans meer den zeer fraai rijdenden Miquel. die een halve ronde vóór ligt, te bereiken en de Franschman gaat het eerst door de finish. Uitslag: 1 Miquel. tijd 1 u. 20 m. 18 3/5 sec2. Snoek (op 220 M); 3. Vanderstuyft (8 ronden en 190 M.); 4. Dickentman (11 ronden en 240 M.). Moeskops wint te New-York. Om het kampioenschap over M mijl was het resultaat van den eersten rit: 1. W. Spencer: 2. Walker; 3. Horder. Tweede rit: 1. Moeskops: 2. Walthour: 3. Piani. Der de rit: 1. A. Spencer; 2. Goullet. Finale: 1. Moeskops; 2. W Spencer; 3. A. Spencer. Kampioenschap Vk mijl amateurs: 1. Bernhout; 2. Winter; 3. Skarbeck; 4. Ell- man. Georgetti sloeg Moran in twee manches. 20 mijl-race: 1. Piscione in 30 min. 23.2 sec., 2. Ganay; 8. Chapman. Twee mijl, handicap: 1. Walker; 2. Mac Beath; 8. Beekman. «De Tel." UIT DE OMGEVING HILLEG0M. Personalia. Voor het onderwijzers examen slaagde onze plaatsgenoote Mej A. J. Vermeer, leerlinge van de Da Costa- kweekschool te Haarlem. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Verkiezingsuitslag. Voor de lezers te Katwijk aan den Rijn is het ongetwij feld lezenswaardig iets te vernemen van den uitslag van stemdistrict I, dat is te Katwijk aan den Rijn. Een stemmencij- fer van beteekenis hadden daar de Christ. Historischen met 360 st„ de R. Katholie ken met 296, de A. Rev. met 290 St., S. D. A. P. met 43 st. Kiezers 1120. waarvan 1085 gestemd hebben. Van de spijbelaars zijn -eenigen ziek zoodat hoogstens 25 weggebleven zijn Van de Katholieken zijn, behalve de zieken, allen wezen stemmen. "Een zeldzaamheid waarvoor «de propagan- daclub zeker een woord van lof toekomt. Van de 331 uitgebrachte stemmen op de Katholieke lijst in de geheele gemeente waren 330 op Kooien er^ 1 op Balvers uit gebracht Ook dit is een prachtresultaat. Te Katwijk aan Zee waren bijna 400 vis- sehers ter haringvisscherij waarvan de Chr. Eist. het meeste stemmenverlies zul len hebben. NOORDWIJKERHQUT. Gemeenteraad. De raad dezer .ge meente komt Donderdagavond te 7.30 uur in openbare vergadering bijeen. Aan de orde is: 1. Ingekomen stukken. 2. Bespreking kermis 1925. 3. Voorstel van B. en W. tot overname van grond van diverse eigenaren, in verband met de reconstructie der wegen. 4. Bespreking waterleidingkwestie. 5. Opmaking kohier Bedrijfsbelasting 1925. WARMOND. Geitenkeuring. Door den hoofdassis tent van den Rijkszuiveleonsulent, den heer W. J. Zuidam, werd -teravond voor de R.-K. Geitenfokvereenieing de jaar- lijksche keuring gehouden. De keuringscommissie maakte daarbij uit, dat de prijzen werden toegekend aan G. H. Tijsen met „Jo" en aan G. Onder water met „Carolina". De geldprijzen werden toegekend als volgt. J. v. Noordt met „Anny" en ATTna"; G. ?.eI ingeschreven lam no. 3401 („Greta"). De aanvoer was bevredigend, het aantal exemplaren, dat als uitmuntend aange merkt kon worden zeer beduidend. Enkele nieuwe leden meldden zic1^ we der aan, zoodat de vereeniging zoowel quan(i»'>'r nis kwalitatief steeds voor- w~~-' -at. en gelukgewenscht kan wor den met het succes. ZOETERMEER. De Waterleidingcommissie. Er is hier onder voorzitterschap van den burgemeester, den hoer Bos, eon vergade ring gehouden van de water! erdmgcommis- sié, Meegedeeld werd, dat door het toetre den van de gemeente Bergschenkoek het aantal (10) bij het. plan betrokken ge meenten voltallig is geworden. De adviseur, prof. ir. Chr. K. Visser, te Delft, stelde voor, in den berm van den nieuwen weg van Berkel naar Bergschen- hoek een proefboring te doen om tot een eigen winplaats van water te geraken. Mocht daar water van goede hoedanigheid in voldoende hoeveelheid worden gevon den, dan zou dit aanmerkelijk goedkooper geleverd kunnen worden, dan wanneer de aangesloten gemeenten water van Gouda of Boskoop moeten betrekken. De kosten van de aanvoerle'ding zouden n.l dan niet zoo hoog worden. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben, het groote belaug van een winplaats in de nabijheid van de gemeenten inziende, toe gezegd, dat bij eventueele mislukking van de boring de provincie de kosten zal dra gen. Het voorstel van prof. Visser werd met algemeene stemmen aangenomen. De boring, die tot een diepte van 100 AI. of meer moet geschieden en f 2000 a f 3000 kost, zal de volgende week beginnen. KERKNIEUWS. Het aantal missionarissen of priesternood. Er zijn op. 't oogepblik rond 370.000 ka tholieke priesters op de geheele wereld verspreid, waaronder 300.000 tot Europa behooren. Indien men het aantal ongeloo- vigen of heidenen rekent op 1000 millioen of eon milliard en-voor één missionaris 200.000 ongeloovigen zou rekenen, dan wa ren er 50.000 missionarissen noodig om de nog ongedoopten te hekeeren. Er zijn ecliter tot nu toe slechts 1G.000 priesters in de Missies werkzaam. Indien het mis siewerk in denzelfden geest en met dezelf de krachten als nu zou worden voortgezet dan zouden er nog 4000 jaren moeten ver kopen, voordat al de ongedoopten tot de kerk van Christus bekeerd waren. Wij moeten dus niet te spoedig denken, dat er genoeg priesters en missionarissen zijn, en dat er tegenwoordig al genoeg voor de Missies gedaan wordt. De oogst is nog ontzaglijk groot en de arbeiders zijn nog weinigen. In geheel Europa trouwens en in Frankrijk is groot gebrek aan In Parijs bijv. zijn parochies van' zielen met niet meer dan 4 priest? dere van 45.000 zielen met 6 en vaii 95.000 met 7 priesters, dat is ter voor 18.000 zielen I Er zijn in departementen waar geen enkele is en vele pastoors moeten ^soms voor 2, 8 en 5 parochies die somsi lometer van elkander verwijderd Pastoor J. H. Niedfeld. f Gisteren overleed te Bovenka* H. Niedfeldt,] ZeerEerw. Heer J aldaar. De Zeereerw. heer Joannes Niedfeld werd geboren te Schiedan Aug. 1867 en werd priester gewiji Augustus 1892. Achtereenvolgens werd Z.Eerw. tot kapelaan te Oude Tonge op S tus 1892, tot Kapelaan te Langec 19 Febr. 1894, tot Kapelaan te Iloutrakpolder op 21 September tot Kapelaan te Amsterdam H. binnen op 4 Mei 1900. Op 30 Sept. 1908 werd Z.Eerw tot pastoor te Anna Paulowna. Dee. 1913 was Z.Eerw. pastoor ts karspel. Pater G. Mehring O. F. M, De zeereerw. pater Mehring 0. Gouda, is te Rotterdam, waar hij inilie bezocht, op de Schiekade wielrijder aangereden. De pater, te vallen, bekwam een ernstige tuur. Hij werd in het St. Francis huis ter verpleging opgenomen. ONDERWIJS Op- Academie van Lichamelijke te Amsterdam. De interdiocesane Jeugdcommi', liet noodzakelijk, bekend te maken, Doorluchtig Nederlandsch Episcoj aanzien van de Academie voor I lijke Opvoeding te Amsterdam ree! veer een half jaar geleden aan den van het curatorium dier heeft verklaard, „dat het Doorlucht copaat den opzet niet kan goedkt ernstig bezwaar heeft tegen opnei Katholieken in het Curatorium t ting van Katholieken onder de te meer omdat aan de R. K. Leer? Tilburg reeds gelegenheid bestaat leiding ook voor Middelbare Akt- nastiek en Lichamelijke Opvoedia LANES- EN TUIIflB Het hoofdgebouw der Bloemt tentoonstelling. Het wordt niet tot ben bestemd, doch verkoel Het hoofdgebouw der Heen- "mr-omoufpfiloonstelling zal niel- aanvankelijk de bedoeling was plaatst worden, om dan tot beoi der Alg. Ver. voor Bloembol!) dienst te doen, maar in verband hooge kosten aan een en ander va zal het binnenkort vovkneht words LUCHTVAART Een toekomstige lijn Amsierdan Naar de „Tel." verneemt is Ie dam opgericht de „Wereld Verkeer Maatschappij" welke ziel voorgenomen een lijn Amsterdam en terug te exploiteeren. Voor dei verbinding zal zij gebruik maken' talen Junkers-vliegtuigen, waar reeds drie op Schiphol zijn neer.'? Daar de K. L. M. echter geen fi haar hangars ter beschikking b men genoodzaakt de toestellen in i lucht te laten staan. De machines! gerust met drie motoren en zijn i den gebouwd. Zij komen dan ooi overeen met die, welke de Aero Tl in Zweden ih gebruik heeft. Zij negen passagiers vervoeren met heid van ongeveer 160 K.M. per' prijs, welke voor. de machines is bedraagt per stuk 175.000. In verband met het bovenstaan de „Tel." den directeur, den beer van Ameringen inlichtingen verzfl ze deelde mede, dat men de nieii' zoo spoedig mogelijk hoopt te opö het oogenblik kan dat nog niet, merken voor de machines nos verleend. De vergunning om Schil station te. gebruiken is reeds dw minister van Waterstaat gegera einde de veiligheid te verhoog»» twee piloten elke machine vergettl Het kapitaal, zoo verklaarde Van Ameringen voorts, bedraad lioen gulden, waarvan"/ 300.000,1 Het bestuur bestaat uit de heeres Veraart baron Wittert van graaf Van Altenburg Bentinck. M. Maarschalk, burgemeester vM lem en Merens te Amsterdam. Vcorloopig geen luchtlijnen in" De Luchtvaartcommissie Ie3 vergaderde over het contract nul L. M. De instelling van luchtlij»* voorloopig niet tot-stand komen.11 viezen zijn afwijzend. De K. L. nieuw voorstel moeten doen. He w der commissie, de heer Asselberi trekt binnenkort naar Europa. De Gordon Bennetbeker. Men meldt uit Brussel: Als een onderzoek in Spanje door schén luchtvaarder Leon Gbemvj de overwinning van Veenstra in® strijd om den Gordon Bonnetbeker lief vast.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 8