Hoofdpijn neer wordt het nieuwe markt terrein in ge bruik genomen? De voorz. beantwoordt eerst vraag 4: Voor de eerste markt hoopt men in Augus tus met alles gereed te rijn Over 't alge meen ie er heet goed gewerkt en spr. heeft nooit een eerderen datum genoemd. Op vraag 2: de noteering is niet van ge meentewege, maar van den bruid van kaas- producenten. Er is maar één paal, dus moest het daaraan opgehangen worden. Op de nieuwe markt zal gezorgd worden voor meerdere ruimte. De heer Hortensius acht het voor het vervoer niet wenschelijk, de markt vroeger te laten doen aanvangen. Ook zal de aan voer niet grooter worden. Misschien nog wel, als de nieuwe markt klaar is. De heer v. d. Marei zegt dat dit ook reeds door B. en W. is besproken. Men heeft toen geen beslissing genomen, omdat men niet wist, of men de zaak diende ja of neen. Van den kant van landbouwers is geen verzoek ingekomen, en spr. wil dit eerst afwaohten. De voorz. zegt, dat db nieuwe markt een nieuwe verordening eischt, waarin ook het aanvangsuur kan worden bepaald. In de oude verordening is het aanvangsuur half 8. In 1922 is voor een jaar de proe-f ge nomen met 8 uur aanvang. Spr. stelt voor, deze „proef" maar te laten doorloopen tot de nieuwe verordening komt. Wat betreft het uitbreidingsplan: dit ligt ter tafel.'t Is leng weggebleven, doorjjat men van Zwatn- merdam aanwijzing wachtte omtrent het door hen te bouwen gedeelte: gemeen schappelijke belangen eischen gemeen schappelijke behandeling. De heer Beyen wil de beslissing omtrent het aanvangsuur niet uitstellen: alle mark ten zijn ver:aat. Het is zeker wel lastig voor vervoer, maar de boeren hebben er be lang bij. De heer de Boer is hier ook voor. De voorz. stelt voor, dan een proef te ne men met aanvang om half 9, tot de nieuwe markt klaar is. De heer Burggraaf wil hiermee wachten tot de nieuwe markt klaar is. Na eenige discussie wordt dit voorstel e. h. s. aangenomen, in werking treden 7 Juli. Do heer v. d Marei wil propaganda ma ken voor onze nieuwe markt, in bui ten- la ndsche bladen, enz. De heer Bn. Batelaan dringt er ook op aan dat dit geschiedt in de locale pers voor degenen die de kaas brengen. De heer v. d. Marei stelt voor, in deze blanco orediet te verschaffen aan B. en W. 55 h. s. aangenomen. Hierna sluiting der openbare vergade ring. ZEVENHOVEN. Gemeenteraad. Sluitingstijd café'9. Be noeming hoofd 0. L. School. Tegenwoordig waren alle loden. Voorzitter Burgemeester Baud; secreta ris: de heer W. J. Bocxe. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd goedgekeurd. Medegedeeld wordt, dat door Ged. Sta ten zijn goedgekeurd de in de vorige ver gadering genomen besluiteh tot wijziging dor begrootingen over 1924 en 1925; dat door ditzelfde College is goedge keurd het besluit tot verkoop van een stukje grond aan den heer v. Vliet; dankbetuiging van dokter Lucardle voor de bijdrage in de kosten van de badka mer: welke stukken allen voor kennisge ving worden aangenomen. Van T D Huisman is ingekomen een verzoek om verlenging van den termijn Van ontruiming van de woning, perceel No 190, thans bewoond door W. Vork. De ontruimingstermijn wordt met zes maanden verlengd. Van het Poode Kruis is als vorig jaar ingekomen een schrijven tot het doen hou den van een collecte voor het vredeswerk: vorig jaar heeft de Baad een subsidie van f 10 toegekend: de Voorz. vraagt of de Baad zich voor dit jaar weder aldus wenseht uit te spreken: wordt algemeen besloten ook dit jaar een subsidie van '0 toe fe kennen. De Voorz. deelt mede, dat door den heer Mol is medegedeeld, dat het aantal pan nen. door Twaalfhoven in rekening ge bracht, werkelijk ook is geleverd, zoodat tot betaling kan worden overgegaan. Tn het besluit tot het aangaan eener geldleening voor de sfraatreparatie in het Noordeinde, wordt alsnog opgenomen, dat het bedrag ten alle tijde door de Bank per drie maanden opeischbaar zijn zal. Tn artikel 19 der Verordening op het beheer van het Electrieiteisbedrijf is be paald, dat een zeker percentage zal wor den afgeschreven; het totaal dezer pereen taees wordt echter hooger dan het bedrag der jaarliiksche aflossing: de accountant van het bedrijf dringt er op aan, dit ar tikel te wijzigen, en de afschrijving te be palen op geen hoog°r bedrag dan de af lossing- de omliggende gemeenten hebben deze bepaling reeds opgenomen. Wordt overeenkomstig dit voorstel van B. en W. besloten. Van de café-houders is Ingekomen een verzoek hun localiteiten gedurende den zomertijd open te mogen houden tot elf uur. B. en W. adviseeren dit verzoek in te willigen; wordt besloten de verordening op de tapperijen in dezen zin te wijzigen Benoeming hoofd 0. L. school. De Voorz. deelt mede, dat zich voor de vacante betrekking van hoofd der 0. L. school, 7 sollicitanten hebben aangemeld en dat door B. en W. in overeenstemming met den Inspecteur van het Lager Onder wijs op de voordracht zijn geplaatst: no. 1. B. S. Wiellnga te Botterdam; no. 2. P. Zijderveld te Boskoop en no. 8. F. v. Spie- fel te Harlingen. Na eenige bespreking over de capaci- ieiten, verkregen inlichtingen en kerkelij ke gezindheid der op de voordracht plaatsten, wordt tot benoeming overge gaan, en verkreeg de heer Wielinga 5 stammen en de beer Züderveld 2 stemmen, zoodat de heer Wielinga de benoemde is en wel me! ingang van 1 Juli a s. De begrootingen 1924 en 1925 worden overeenkomstig aangezien concept, ge wijzigd. De Voo/fc zegt, dat indertijd besloten ia met de put bij de woning van het school huis de proef te nemen met daarin zand te brengen, om te trachten goed drinkwa ter te verkrijgen: deze proef zal worden genomen; hij vraagt echter den Raad, of hij B. en W. kan machtigen bij onvol doend resultaat, de put te vernieuwen. De heer v. d. Weyden meent, dat het goed zal zijn eerst de pannen te doen nazien, voordat een nieuwe put wordt gelegd. Word! aldus besloten. Medegedeeld wordt de balans van ge noemd G. E. B. over 1924, waaruit blijkt, dat het resultaat iets beter is dan over vorige jaren, maar er heeft dan ook nog geen aflossing plaats gehad, die eerst volgend jaar begint. Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ongeluk. De schilder v. E. werkzaam aan een gebouw in de Prins Hendrik straat had gisterenmiddag het ongeluk van een ladder te vallen. Hij werd aan het hoofd verwond en door dr. de G. verbon den, waarna hij met een auto naar zijn woning werd gebracht. Ingezonden Mededeeling. bedaart spoedig door gebruik van een paar Mijnhardt's Hoofdpijntabletten. Buisje 60 ct. 4773 UIT KATWIJK AAN DEN RIJN. Vellingnieuws. De Veilingver. „Bloem bollenteelt" is voornemens hare veilingen van bloembollen aanmerkelijk vroeger te doen aanvangen dan vorige jaren. Onjuist. De geruchten als zou de ge stolen dogcart van den voerman P. v. d. G, gevonden zijn buiten de Haagsche Schouw zijn onjuist. Van paard of dog cart is nog niets terecht. LISSE. Bollen-pellen. Door het bestuur der bloemistarbeidersvereeniging „St. Isi- dorus" is de volgende circulaire ver spreidt: De tijd is weder aangebroken dat velen onzer dagelijks gaan naar de bollen schuur om daar weer met vlugge en rap pe hand de bollen te ontdoen van het overtollige en geschikt te maken voor han del en planterij. Het doet ons goed te zien dat weer de gelegenheid geboden wordt en gij die kunt benutten om meer dan anders te zorgen voor het dagelijks brood, fe voorzien in het noodzakelijk le vensonderhoud. Maar wij mogen het niet ontveinzen, dat aan het aldus samenzijn van velen bij elkaar gevaren verbonden zijn voor de eer en goeden naam en voor de epede zeden. Wij zijn zoo vrij u daaraan te herinne ren en u ter liefde Gods beleefd te vragen, n te willen onthouden van alles wat in woord of daad afbreuk doet aan de eer en goeden naam van den evenmensoh of in- druischt tegen de goede Christelijke zeden, of waardoor men vooral aan de jonge ren ergernis geeft. Tracht u te beijveren zéé met elkaar sa men te werken dat gij niet op uzelf als een vprwijt behoeft toe te passen het woord voor aller voorbeeld in het dage lijks leven, het woord van Christus. „Wat haat het den roenseh al wint hij de gehcele wereld maar schade lijdt aan de ziel." Ongeluk. Door hpt breken van den voorvork van zijn fiets maakte de zoon van den heer V. gisteren vrij onzacht kennis met de straafsteenen. Hevig bloe dend uit verscheidene wonden aan het ge zicht werd hij door zijn vader per auto naar huis gehaald Zijn broertje, dat bij hem voor op de fiets zat, kwam er met den schrik af OEGSTGEEST. Geboren: Cornelia d. van P. Grave- kamp en T. de Jong Gehuwd: N. W. de Bruin, te Veur en C. Keur. Overleden: M. Kamerlingh Onnes 65 j., echtg. van C. A. Futein Nolthenius J. Bavelaar, echtg. van E. D. Vlas veld. STOMPWIJK. Harddraverij Vereenlglng. Het be stuur der Harddraverij Vereen. „Nooit Gé- dacht" heeft gisteren haar eerste vergade ring gehouden. Na opening door den Voorz. en lezing der notulen van de eind- vergadering werd in het kort door den Secr. verslag uitgebracht van w.at er in do bestuursvergadering behandeld was, o. a vaststelling der feestdagen op 56 Aug adverteeren voor vermakelijkheden, vast stelling der prijzen voor de a.s. draverijen enz. Door vertrek uit de gemeente van den heer Kouwenhoven, moest er een andere starter gekozen worden, welke taak de heer J. C. v. d. Bosch op zich heeft genomen Wegens bedanken van den heer L. van Eijk moest er tevens een lokethouder aan gewezen worden. Als zoodanig kwam de heer C. van Santen in aanmerking. Daar na werden de 'prijzen officieel vastgesteld voor de draverijen en tevens werd er dit jaar een vergoeding toegekend voor niet winnende paarden. Hierdoor zullen op de Courses zeker voltallige inschrijvingen komen. - Verder werd er besloten Donderdag 6 Augustus wederom ringrijderij en volks feesten te houden. Hierna sluiting. Gemengde Beriohteh Auto door een sneltrein gegrepen Drie dooden Bij het grensstation Empel is een auto met zeven personen door den sneltrein van Emmerik vermorzeld. Drie personen zijn gedood, o.w. mej. Iking uit Dinxperlo. Moordaanshg In een café. In een café aan de Coolschestraat te Rotterdam, bevond zich de 34-jarige mej. A. v. d. S. uit de Vondelatraat. Deze had eenigen tijd omgang gehad met den 33-ja- rigen los werkman J. v. K. Laatstgenoem de ontmoette de juffrouw in het café en het duurde niet lang of een woordenwisse ling ontstond. Daarbij maakte v. K. zich zoo boos, dat hij e?n knipmes uit zijn zak nam en in koelen bloede daarmede zijn vroegere verloofde te lijf ging. Hij bracht haar verschillende ernstige sneden aan het gelaat en in den hals toe. De vrouw zakte door groot bloedverlies in elkaar en moest door den Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd worden. Het bleek daar, dat de verwon dingen niet levensgevaarlijk waren. De dader, die aanvankelijk trachtte te ontkomen, werd daarin door burgers die op het geroep van „moord?" waren toege schoten, verhinderd en door deze men- schen naar het naastbijzijnde politiebureau geleid, waar hij, zij het dan ook gedwon gen, zelf aangifte deed van den moord aanslag. Hij is voorloopig achter slot en grendel gezet. Overreden. Het driejarig zoontje van den visscher K. Poepjes te Delfstrahuizen, geraakte bij het spelen onder een passeerenden melk wagen, waarbij de wielen het kind over den buik gingen. Het kind is per auto naar het ziekenhuis te Heerenveen vervoerd. Zijn toestand is ernstig. Tragisch ongevat Dr. van Sonnen uit Echt maakte Maan dag met zijn familie een autotochtje naar Maastricht, toen de band sprong. De wa gen werd aan den kant van den weg gezet om den band te repareeren. Toen het circa 11-jarig dochtertje uitstapte, werd zij plot seling gegrepen door een passeerende autobus, en overreden. Het hoofdje weTd voor de oogen van de ouders nagenoeg van de romp gescheiden. De dood trad onmid dellijk in. Door een autobus doodgereden. Gisteravond liep de 0-jarige N. J. V., wonende in de Pupillenstraat, op den Nieu wen Binnenweg te Rotterdam, plotseling achter èen stilstaanden postauto vandaan. Op dat oogenblik naderde van den anderen kant een groote autobus van den dienst RotterdamVlaardingen. De chauffeur van deze bus trachtte nog door remmen een aanrijding te voorkomen, doch dit bleek onmogelijk, hoewel de bus met matige vaart reed. Het vpntje geraakte onder de bus en kreeg een der wielen over het li chaam, tengevolge waarvan de dood on middellijk Intrad Autobus-ongelukken Maandagmiddag' reed op den grooten postweg onder 's Heer Arendskerke een autobus van den heer Faassen met enkele passagiers, toen door het plotseling stil staan van een fordauto een aanrijding ontstond en de bus van den weg in een sloot terecht kwam. Een der inzittenden werd daarbij vrij ernstig bloedend ver wond. De bestuurder van de Ford was doorgereden, maar werd te Middelburg la ter opgespoord en verklaarde zich bereid de schade te vergoeden. Te Borselen is een autobus door het rijden tegen een paal omgeslagen en zwaar beschadigd, de inzittenden kwamen met den schrik vrij. Het autobus-ongeluk bij 's Heer Arendskerke. Betreffende het ongeval met een auto bus bij 's Heer Arendskerke vernemen wij nader, dat vier der passagiera dermate werden verwond, dat 3 hunner, een inwo ner van Middelburg, een van Vlissingen en een Duitsch meisje naar het gasthuis te Middelburg moesten worden vervoerd, terwijl een ernstig gewonde inwoner van Vlissingen naar het gasthuis te Goes werd overgebracht. De botsing tusschen Katholieken en Socialisten te Brunssum. „Het Volk" van gisteravond bevat een uitvoerig relaas hoe- in Brunssum een so cialistische propaganda-fietsclub door een menigte van een paar honderd personen is aangevallen en mishandeld. De pastoor had de burgerwacht en de oude schutterij ge mobiliseerd, zoo verhaalt het blad, om do groep van ongeveer 15 socialisten te lijf te gaan. Verder wordt dan nog heel wat fraais ten beste gegeven over de houding der geestelijken bij den „veldslag". De politie van Brunssum gaf echter bij navraag de voglende lezing van het ge beurde: ..Maandagavond hield de Katholieke kies vereeniging van Brunssum een eroote be tooging door 't plaatsje. Hierbij ontstond een botsing tusschen eenige honderden be- toogers en verscheidene leden van de S. D. A. P. Wie deze botsing heeft uitgelokt weet men nog niet. Verscheidene leden van de S. D. A. P werden min of meer ernstig gewond, terwijl ook verscheidene Katho lieke betoogers schrammen opliepen. De politie stelt een nauwkeurig onderzoek in. Tegen een aantal personen is proces-ver baal opgemaakt. Tevens zijn verschillende getuigen opgerneppn." Van een' mobilisatie door den pastoor van burgerwacht en oude schutterij blijkt dus direct, al geen sprake, terwijl ook ver der het gedrag der geestelijken wel heel anders zal blijken geweest te zijn dan door „Het Volk" wordt verhaald. In het Limb. Dagblad lezen we nog bet volgende: i Maandagavond hielden de Katholieken een optocht, waaraan ook naar alle waar schijnlijkheid deelgenomen werd door de schutterij. Bij .de ontbinding schijnen Ka tholieken en Sociaal-Democraten woorden te hebben gekregen en is het tot een bot sing gekomen, waarbij wederzijds klappen zijn gevallen, die raak aankwamen. Wij zullen het onderzoek niet vooruitloo- pen, maar wel kunnen wij mededeelen, dat het volgende reeds is komen vast te staan: Er is geen sprake van, dat de Burger wacht er bij is geweest: veel min der, dat de geestelijkheid met het geval iets te maken heeft. Waarschijnlijk wordt de Burgerwacht verward met de Schutterij. Beweerd werd, dat deze gebruik gemaakt heeft van de sabels. Vast is komen te staan, dat dit niet gebeurd is. Het zwaar en minder zwaar gewond zijn is erg overdreven. De sabotage op de „Java" Men meldt ons uit Vlissingen: De marinier, verdacht van sabotage op den kruiser „Java", is door politie ter be schikking gesteld van den commandant der „Java". Een commissie van dezen bodem neemt de zaak verder in onderzoek. Brand. Te Opende (Gron.) is de woning van J. Pijma totaal afgebrand. Er kon niets wor den gered. Ook kwamen 35 kippen om. Gisterennacht is te Siddeburen het café van den heer ïrr 't Holt een prooi der vlammen geworden. Te Maasniel zijn gisteren huis met 'tailing en bakkerij van J. Gabriels afge brand. Verzekering dekt de schade. Brandstichting. Te Hilversum had zekere M. uit Utrecht een leegstaande villa als onderdak geko zen. Na een paar dagen zag hij uit naar logies met kost. Hij stichtte daartoe brand in de villa en ging zich hij de politie aan geven, waardoor hef doel werd bereikt. Door spoedig ingrijpen bleef het echter bij een begin van brand. In een badcabine opgesloten? Te Vlissingen werd Maandag op het strand groote opschudding gewekt, toen men meende, dat in een gesloten cabine een kind „Moe. moe riep" en men meende, te doen te hebben met een vergeten kind, nu niet In de school doch in een badcabi ne. De politie kwam er aan te pas, en trachtte eerst den huurder van de cabine op te sporen, toen dit niet lukte en het roepen uit de cabine aanhield en de opge slotene blijkbaar niets anders meer kon uitbrengen in den angst, werd de cabine met geweld opengebroken en vond men., een des morgens gevangen en daar opge sloten jongen zeehond, die niet „Moe, Moe" doch „Woe, woe" had geroepen. Een groo- to hilariteit maakte toon plaats voor de angstige blikken der omstanders. Kerkdiefstal. Uit een kerk aan de N. Keizersgracht te Amsterdam zijn twee zilveren siertorens van een wetsrol en een zilveren handwijzer ter waarde van 400 ontvreemd. Inbraak. Gisterenochtend is, terwijl de geheele familie op het land bezig was, te Castri- cum ingebroken bii den heer J. Zonneveld. Fen bedrag van f 200 met al het goud en zilver in huis werd buit gemaakt. Hbld. Onbetrouwbare sorteerster. Tegen een 19-jarige sorteerster eener stoomwa8scherij, te TVeesp, werd door de politie proces-verbaal opgemaakt wegens het zich wederrechtelijk toeëigenen van waschgoed. Het meisje, dat 16 per week verdiende, moest hiervan 14.50 aan haar moeder afstaan. Hoewel deze op zich ge nomen had. het meisje daarvan van klee- ren te voorzien, bleek de politie bij de ge houden huiszoeking, dat het meisje voor bet oogenblik geen ander lijfgoed had. dan zij droeg. De diefstallen van waschgoed moeten met deze omstandigheidnauw verband houden. Een geestdriftig propagandist. Naar het „Vad." meldt is een leerling van de eerste klasse van het lyceum in Den Haag een afstammeling van een bekende liberale familie, voor drie dagen van de school verwijderd, omdat hij een biljet ter aanbeveling van den Vrijheidsbond aan een muur van zijn lokaal had bevestigd en zich niet terstond had bekend gemaakt als de dader. Een goudmijn in Nederland. De „Winschoter Crt." schrijft: Dp heer J. Zoutman, wonendo aan Garts-Zand padje te Winschoten, heeft achter zijn wo ning een zandgraverij. Reeds herhaalde lijk viel het op, dat er in de steenen $ie uit de groeve kwamen, goudglinsterende plaatjes en brokjes zaten. Maar men dacht aan koperdeeltjes. Dezer dagen echter werden steenen go vonden, die zoo opvallend veel van die glinsterende stof bevatten, dat de heer Zoutman toch besloot ze eens te laten on derzoeken. Hij vervoegde zich bij een goudsmid daar ter stede, die constateerde dat de glinsterende deelen wel degelijk goudstof waren. Gisterenmorgen hebben we enkele gevonden steenen gezien. Deze wemelen van goud-glanzende deelen: is inderdaad goud en daaraan schijnt geen twijfel te bestaan dan zit er heel wat goud. De "'heer Zoutman is er van overtuigd dat er nog heel wat meer steenen in den crond zitten die dezelfde stof bevatten En waarschijnlijk zal er dan in den om trek nog wel meer te vinden zijn. Buitenl. Berichten De aardbeving In Californië. Nadere bijzonderheden. De Londenscho redacteur van de „Maas bode" seint omtrent de aardbeving in Ca lifornië nog het volgende: Uit telegrammen van de New-Yorksche correspondenten der Londensche bladen blijkt, dat de aardbeving, welke heeft in de steden van Californië en tana, vooral aan de Californische i groote schade heeft aangericht en Santa Barbara op 100 mijlen van Angelos het ernstigst geleden heeft. 1 stad, die om haar ligging het Na^lj den Stillen Oceaan wordt genoemd, 20.000 inwoners, doch werd druk b.; door badgasten en heeft tal van p hotels. Ook in de omgeving van dit stadje gen verscheidene plaatsen, welke tj door millionnairs worden bezocht en ernstig hebben geleden. Tot ver \r Amerika was Santa Barbara beroem! het oude missiehuis der Franciscanen, een van de eerste gebouwen is, door peanen in West-Amerika gesticht, missiehuis is volkomen verwoest, des te hotels zijn ingestort en men is not in staat het aantal slachtoffers to of de schade te schatten. Het.Gnhrilloj een groot nieuw hotel, dat op 300 p berekend is, spleet 'eerst in tweefe stortte vervolgens in. De meeste ht zijn van hout en het gevaar voor b was groot, doch werd voorkomen doet scheuren van een dam. waardoor de werd overstroomd. Enkele bericht on zijn ronds ingek« omtrent het heldhaftig gedrag van die zich aan hef reddingswerk wij Met bijzonderen lof wordt meldin? maakt van de doodsverachting van i tholieke zusters van het weeshuis ïjj Vihcentius, die 150 weeskinderen in ligheid brachten. Soortgelijke helden werd aan den dag gelegd door ver; sters van het gemeente-hospitaal, steeds opnieuw het instortende p) binnendrongen, tot zij alle patiëntea veiligheid hadden gehraeht. Vier pleegden werden gejond, vnn doodelijk Het laatste telegram uit Santa Bi kwam Maandagmiddag vropg te Ne* aan. Er werd in gezegd, dat de aanhielden. De draad brak evenwel wijl het telegram werd verzonden «n hoorde verder niets Uit Los Angeles werd geseind, daar ernstige schokken werden waar men bii tusschenpoozen van een m De schokken waren langzaam, rH en golvend. In een ander telegram T.os Angeles, dat met ruim een hall lioen inwoners de grootste stad van Westen is, het centrum van de ai 'ving genoemd, doch dit wordt nirtl tigd in andere telegrammen, waarin meen Santa Barbara als middelpuoj verwoesting wordt aangegeven Tn Francisco, dat bijna twintig jaar door een ontzettende aardbeving vo« groot deel met den grond werd gel? maakt, werden volgens sommige telef men de schokken zeer duidelijk Rt Volgens andere berichten werd de a» ving er niet waargenomen. De aardbeving was voorspeld do« Bailey Willis, seismologeet van do u siteit te Stanford, die had geronsb dat binnenkort een groote storm? i» streek zou plaats vinden Uit New-York wordt nader geradt Het gebied van Santa Barbara a niet geheel vrij van de bedreigin? aardschokken. Gistermorgen om til wijl de meeste inwoners buiten op d« velden sliepen, werd een hevige aaH gevoeld van dezelfde intensiteit als 4 rigen dag Met een oorverdoovend stortten vele gehouwen, die reeds ha. woest waren, in. Verdere ongelukhn ben zich echter niet voorgedaan. D? tie-agenten, die toesnelden om ha brengen, lienen geringe verwon dingen Tegen 4.4-2 werden twee verdere l ken gevoeld en een liehte nardschl had plaats om 5 54. Den geheelen door hebben reddingsbrigades naar lijke slachtoffers van de eerste sd gezocht. De pocringen werden verga lijkt, door de verstrekte zoeklichten Het aantal dooden bedraagt 12 Vele gewonden worden verzorgd i< lijke hospitalen van den hulntrornj Los Angeles is gezonden, voor het» gen V«« De Zeppelintocht '-aar n. Peul Amundsen's schip de „Hobby Tromsoe uit Spitsbergen terugg Draadloos wordt uit Berlijn gemeld, commandant van de ZR III. dr. E aan Amundsen en Ellsworth heelt zocht deel te nemen aan een Zopr* peditie naar het Poolgebied in 1^' Volgens de bladen heeft het J parlement de vroeger aan Amund! gens zijn verdiensten op het gebiW Pool-exploratie toegekende bplooniri dubbeld en deze thans bepaald op per jaar. Treinongeluk in Zuid-Rusland Nabij Nowonikolajewska (gebied Don-Kozakken) is de expres nnar gederailleerd. Het aantal dooden f negen, dat der gewonden 32. 1 Een vrouw van het dak van SelP straat gestort. Een veertigjarige vrouw stortte P Oxfordstreet te Londen van het het groote warenhuis Selfridge op Zij overleed, terwijl men haar i™ ziekenhuis vervoerde. Roofmoordenaar. In de woning van een ItaliaaflP man te Milaan zijn in een hof for blijfselen van het lijk van een w vonden, welke door dezen koopm" moord, die zich van haar juweel* dere bezittingen wilde meester De dader is gevlucht. Men heelt nu toe niet kunnen aanhouden. Autobus geslipt te BrussH. Gisternacht is te Brussel een slipt, waarin zich 15 personen Allen werden met bloedende wor> nomen. Twee der gewonden levensgevaar. De chauffeur, di? litie een verklaring moest oorzaak van het ongeluk, is geworden.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4