Kinderen De vijf geboden voor 1. Hij (zij) gaat op Woensdag 1 Juli stemmen. 2. Hij (zij) vergete niet zijn (haar) op roepingstaart mede te brengen. (In ruil van die oproepingskaart krijgt men van den voorzitter van het stembureau het stembiljet.) 8. In het stemhokje zoekt hij (zij) op het stembiljet op lijst 23 en maakt één wit puntje rood, n.l. het puntje in het zwarte hokje vóór den naam van den eersten candidaat. (Als men zich vergist heeft kan men van den Voorzitter van het stem- len Katholieken kiezer, bureau een nieuw stembiljet krijgen) 4. Hij (zij) doet overigens niets aan b i stembiljet. Vouwt dit weer dicht en weni het in de stembus. B. Hij (zij) wekke kennissen, vrienden en buren op om ook te gaan 6tomnien oD de Katholieke lijst. Wie geen oproepingskaart heeft onvan. gen kan bij den voorzitter van het stembo', reau informeeren of hij (zij) op do kie.' zerslijst staat. Zoo ja, dan krijgt men alsnog een oproepingskaart. yan de Brouwerschool een meisje staan, dat druk seinen gaf; tot zijn verbazing tag hij voor één van de benedenramen een dito kind staan, ook signalen gevend. Bij onderzoek bleek de laatste onderwijzer de deur op slot gedaan te hebben, zonder te denken aan de onderwijzeres, die een vier tal meisjes handwerkles gaf. Spoedig was een sleutel gehaald, en het vijftal bevrijd. Brand te Tilburg. Zondagmiddag om 3 uur ontstond te Tilburg door onbekende oorzaak brand in een magazijn waarin een groote partij klompen waren opgeslagen, welke het eigendom waren van A. v. d. S. aan de Noordatraat. De brandweer was spoedig ter plaatse en was na een uur den brami meester Een groote partij klompen, plm. 8000 paar, gingen verloren. Een oplichter gesnapt. Eenige weken geleden vervoegde zich bij eenige ingezetenen te Sliedrecht, een koopman in bloembollen, die voorgaf J. van Es te heeten en te Rotterdam te wo nen. De te koop aangeboden bollen werden gepresenteerd als maandrozen, die pre cies op den len en 15en van de maand ge poot moesten worden en dan gedurende een tijdvak van 60 jaar telkens ieder maand bloeiden. De veelvuldige kennis, welke de koopman bezat van bloemen,, planten, heesters, enz., boezemde vertrou wen In en tegen den prijs van 0.60 per stuk word een aantal van deze wonderbol- len gekocht. Do koopman vroeg daarna een naamkaartje, om een prijscourant op te zenden. Na een deskundig onderzoek bleek, dat de wonderbollen gewone gladiolen waren, die tegen een prijs van 3 of 4 cent overal verkrijgbaar zijn. De zoete geur, die uit de bollen opsteeg, was ontstaan doordat de bollen in geurige parfum gedrenkt waren. Toen nu deze „kweeker" Vrijdag op nieuw in de gemeente was, werd de poli tie hiervan in kennis gesteld. De man werd iD het nauw gebracht en bekende, dat zijn wonderbollen gladiolen waren. Tegen hem, die niet J. v. d. Es bleek te heeten, doch Pronk en die woonachtig bleek te zijn te Rotterdam, is proces-verbaal opgemaakt. „Tel." De Inbrekers In de kist De inbrekers, die Vrijdag in het per ceel van de firma Pander in de Kalver- straat te Amsterdam waren gevonden, werden Zaterdagmorgen op het bureau Singel gehoord. Eén van het drietal zag op een oogenblik kans het venster, dat open stond te bereiken, en sprong de straat op. Hij kwam, al was de hoogte circa vijf meter, ongedeerd te land en zette het op een loopen. De politie was echter nog vlugger dan hij en reeds bij den Heiligcweg was hij alweer gepakt. Smokkelend De rijksambtenaren tusschen Belling- wolde en Papenburg raakten gisteren slaags met gewapende smokkelaars, die een motorboot en 300 pond koffie in den steek Heten. Een smokkelaar werd ver wond. Gedupeerde belastingbetalers. Te Roermond werd Vrijdag aangehou den en naar do gevangenis overgebracht de 49-jarige P. J. V., uit Mclick, die, zich uitgevende als secretaris-penning meester van den Bond van Belastingbeta lers, tal van persoren door het doen van onware verhalen, omtrent de werkwijze van dien bond, tot het lidmaatschap wist over te halen. Hij. liet hen dan een verkla ring teekenen, waarbij de betrokkenen zich voor vijf jaar verplichtten contributie te betalen. Bij onderzoek bleek, dat V. niet alleen van belastingen geen verstand had, maar bovendien, dat de door hem geinde contributiegelden grootendeels ten eigen bate zijn aangewend. Niet alleen in de omgeving van Roermond, doch vooral in de mijnstreek, waar de Bond vroeger eer der werkzaam was, zijn tal van goedgeloo- vigen gedupeerd. V. had zijn kantooor -gevestigd in de Minderbroederstraat te Roermond. Zigeuners. In de omgeving van Esschen en Hoog straten dwaalt een groot aantal zigeuners met paarden, beren en apen rónd, met blijkbare bedoeling de Belgische grens over te steken en Holland binnen te ko- men. Van Hollandsche zijde wordt de grens echter nu extra streng bewaakt om zulk een invasie te voorkomen. Honden- en kattenvergiftiging. Men meldt aan de „Msb.": In Terwolde en Nijbroek heeft den laat- sten tijd een massa-vergiftiging plaats van honden en katten. Mon vermoedt daar al gemeen, dat de vergiftiging opzettelijk ge schiedt ter wille van de wildbescherming. In verband hiermede heeft te Nijbroek bet navolgenswaardige besluit genomen, geen aan de kerk toebehoorende gronden te verpachten aan jachtliefhebbers, die toestaan, dat hun Jachtveld op deze wijze wordt misbruikt. Holland als Goudland. Op het commissariaat van politie te Eindhoven vervoegde zich Vrijdag een zestienjarig jongmensch uit Kopenha gen, J. P. Blok genaamd. Deze Deen verliet 16 Juni de Deensche hoofdstad om per fiets de groote reis naar het goudland, zooals hem daar Eindhoven werd voorge spiegeld te aanvaarden. Hij reisde heel Duitschland door en trachtte te Bremen tevergeefs werk te krijgen als kantoorbe diende. Vandaar zakte hij af in een flinke •n taaie spurt (120 K.M. per dag) om Via Arnhem, Nijmegen, 'a Hertogenhosch Eindhoven te, bereiken, waar hij zich bij 'de N.V. Philips' fabrieken aandiende om als kantoorbediende in dienst te kunnen komen. Ook dat mislukte, zoodat hij zijn ïroote reis vergeefs heeft gemaakt. Hij fcad geen roode duit meer op zak en begaf jJoh ten einde raad naar de politie, waar ae oommlssaris zoo vriendelijk was zijn Inwendlgen menach' wat te versterken. bekwam tevens 'reisgelegenheid naar I Rotterdam om zich daar te vervoegen bij den Deenschen consul, die zich stellig het lot van zijn landgenoot zal aantrekken. Het bleek een Jongeling te zijn van welge stelde ouders, te Kopenhagen. Gestoorde verkiezingspropaganda Zaterdagmiddag steeg een vliegtuig van de K.L.M. van Schiphol op, om boven Amsterdam verkiezingscirculaires ten gunste van de candidatuur van den heer Golijn uit te strooien. De anti-revolutio naire was de eerste, maar deze actie in hoogere regionen moest ontijdig worden afgebroken. De bestuurder bemerkte n.1., dat zijn motor in toeren terugliep en hij besloot veiligheidshalve op een weide in in den Sloterpolder te dalen. Dit verliep geheel naar wensch en in den loop van den avond is het vliegtuig weer naar Schiphol teruggekeerd. Ingezonden Mededeeling. stooteD, vallen en bezeeren zich herhaalde lijk, en daarom hebben Zorgzame Moeders altijd een doos Purol in huis. 112 Buiteni. Berichten Aardbeving in Amerika. Vrij groote schade in Montana. Een aardschok is Zaterdagavond gecon stateerd in den staat Montana, waardoor to Butte groote gehouwen in schuddende beweging werden gebracht en talrijke schoorsteenen werden afgeworpen. Er gebeurden echter geen ongelukken, en de schade is niet ernstig. Geringere schokken worden gemeld uit Anaconda Great Falls, Billings en andere plaatsen. Twee schok ken werden waargenomen, waarvan de eerste, die 10 seconden duurde, heftiger was dan de tweede, die er onmiddellijk op volgde en 20 seconden aanhield. Te New- York werden aardschokken 1800 mijl ton N. W. van New-York gesignaleerd. Naar Reuter meldt, werden de schokken in twee derden van den staat Montana ge voeld, en werd vrij groote schade aange richt aan de gebouwen, wegen en bruggen. Door aardschulvingen werden drie treinen tegengehouden. Hagelslag In Italië. Slachtoffers en groote schade. Een B. T. A.-bericht uit Brescia meldt, dat gedurende een uur boven de streek een hagelslag heeft gewoed, welke de wijn bergen heeft geteisterd en de graanoogst heeft vernield, waardoor voor millioenen schade is aangericht-, In verschillende dor pen moeien slachtoffers zijn gevallen. Noodlottige aanvaring bij Quebec. Negen slachtoffers. Uit Quebec wordt gemeld: Bij een aan varing tusschen het stoomschip „Mar- loch" van de Canadian Pacific Railway Gy. en een sleepboot zijn negen personen om het leven gekomen. De sleepboot werd geramd; de ketel ontplofte en alle opva renden zonken mee in de diepte. Spoorwegongeluk te Parijs. 40 arbeiders gewond. Zaterdagmorgen is een arbeiderstrein bij het binnenkomen van het Gare de Lyon te Parijs op een stootblok gereden. Er zijn 40 gewonden, onder wie één ern stig. Het ongeluk op den Wezer. Luitenant Jordan vrijgespro- ken van alle schuld. In het proces in zake het ongeluk op den "Wezer werd Zaterdag vonnis gewe zen. De eerste luitenant Jordan werd vrijge sproken en de staat werd veroordeeld in de kosten van het proces. In de motiveering van het vonnis wordt gezegd, dat uit het onderzoek van de ge beurtenissen van 31 Maart is gebleken, dat de door den beklaagde bevolen maat regelen voor het redden van de te water geraakte manschappen daadwerkelijk re sultaat hebben gehad, en dat zij beter wa ren en daardoor meer menschen gered zijn, dan wanneer de militaire voorgchrif- ten zouden zijn opgevolgd. Wat de andere punten der aanklacht betreft, zoo kan in geen enkel geval den beklaagde worden verweten, dat hij zijn plichten als officier op eenigerlei wijze heeft verzaakt. Op deze gronden heeft de rechtbank zich kunnen overtuigen van de onschuld van den beklaagde, die derhalve moet worden vrijgesproken. (Wolff.) Moord op de openbare straat in Londen. Een brutale overval had Vrijdagavond, even over elf, plaats in een der drukste wijken van Londen, in de nabijheid van het Charing Cross station. Een man stond hij een omnibus-halte met een dame te praten, toen plotseling een anderen man op hem toeliep en hem met een scheermes de keel doorsneed. De aange vallene viel terstond neer. De dame tracht te den aanvaller te achtervolgen, doch deze verdween In don menschenstroom, die juist den schouwburg verliet. Het schijnt hier een daad van jalouzle te betreffen. Een buitenkansje, Uit St. Louis wordt bericht, dat een daar overleden koopman aan zijn bedienden in totaal een bedrag van ongeveer anderhalf millioen gulden vermaakte. Onder dezen bevond zich een 19-jarige jongeman, die eerst sedert vier weken in een ondergeschikte betrekking bij den be- treffenden patroon werkzaam waa. De executeur-testamentair wilde den Jonge man geen aandeel in de nalatenschap toe kennen. Diens ouders wendden zich ech ter tot den rechter, die besliste dat hem een som van 48000 moest worden uitbe taald. LUCHTVAART. HET VLIEGONGELUK BIJ LANDRECIES Uit een telefonisch onderhoud, dat de directie der K. L. M. Zaterdagavond heeft gevoerd met haren vertegenwoordiger dr. Groeneveld Meyer te Le Quesnoy blijkt het volgende: Hoewel de weerberichten, door den me- teorologischen dienst van de verschillende waarnemingsposten uitgeseind, de aan vaarding van de vlucht wettigden, im mers ook op de routes naar Londen, Ba zel, Hamburg en Kopenhagen zijn de diensten regelmatig doorgegaan schij nen op het traject bij Maubeuge en St. Quentin plaatselijk zware, laaguithangen- de regenwolken, z.g. „drahwolken" het uitzicht ernstig te hebben belemmerd. Uit verklaringen van ooggetuigen en uit den toestand van het vliegtuig valt op te maken, dat het ongeval zich als volgt heeft toegedragen: Klunder is, om de zware wolken te ver mijden, eenigszins van de route afgeweken en is daarbij den 180 meter hoogen heu vel genaderd, die tusschen Le Quesnoy en Landrecies ver boven de omgeving uit steekt en in dit landschap geheel afzon derlijk staat. Vliegende uit een drabwolk ia hij teen met het rechteruiteinde van een vleugel in aanraking gekomen met een boom van het bosch van Mormal, op dezen heuvel gelegen, en is een halve zwaai makend, loodrecht in volle snel heid neergestort. Een houthakker was terstond ter plaat se en zijn verklaringen lulden, dat geen "der inzittenden nog eenig teeken van le ven vertoonde. De toestand van het vlieg tuig, dat met zulk een groote snelheid op den grond te pletter is geslagen, laat ook geen 'twijfel, dat de dood onmiddellijk moet zijn ingetreden en dat de slachtoffers zich geen oogenblik van het gevaar be wust kunnen zijn geweest. Het toestel is noch tijdens den val, doch daarna in brand geraakt en alle berichten die daaromtrent de rond doen, moeten met de grootste stelligheid worden tegenge sproken. Het officieel verslag omtrent de ramp, uitgebracht door de Nederlandsche en Fransche overheden, dient te worden af gewacht. De lijken der drie Hollanders zullen per auto naar Holland worden vervoerd. De consul-generaal te Parijs, de heer Droog lever Fortuyn heeft zich onmiddellijk met den Nederlandschen consul te Rijssel, den heer Roosendaal in verbinding gesteld, opdat die zoo noodig faciliteiten kan ver- leenen. De heer Groeneveld Meyer Is nog in Le Quesnoy gebleven om voor het overzenden der lijken te zorgen, de ingenieur Beha gen is teruggekeerd naar Nederland en de heer Mohr naar Bourget. De heer Van Ewyk, die voor de regee ring een onderzoek instelt, was Zaterdag nog niet in Le Quesnoy gearriveerd Het lijk van den Amerikaan Groginsky is door den Amerikaanschen consul te Parijs op gevraagd en zal naar Parijs worden ver voerd. De overblijfselen van het toestel zijn aan den burgemeester van Locquinol overge dragen. Uit den verkoop van de aluminiumdee- Ien zal waarschijnlijk nog eenig geld. wor den gemaakt hetwelk verdeeld zal worden tusschen degenen die hulp hebben gebo den. De Zeppelintocht naar de Noordpool. Nadere bijzonderheden. Dr. Eckener, die het met Nansen's stu die-syndicaat voor de navcrsching vaD de Poollanden eens geworden is, vertelt aan de verschillende bladen nog het volgende over de hangende plannen: Het eerste wat te doen staat, is de toe stemming van de gezanten-conferentie le verkrijgen, om een luchtschip van de ver- eisohte afmetingen te mogen bouwen. Men twijfelt er niet aan, of deze toestemming zal worden geg'even. Het nieuwe schip zal de helft grooter zijn dan-de Z R. 3 en ongeveer 100.000 kub. M. inhoud hebben. De motoren zullen dezelfde zijn als van de Amerikaansche Zeppelin, n.l. vijf stuks van 400 P.K. elk, maar zij zullen een snelheid kunnen ont wikkelen van 150 K.M. per uur. Voor comfort der medereizigers wordt, behalve verwarming, maar weinig gedaan, des le meer echter voor de uitrusting van de af- deelingen, welke voor wetenschappelijk onderzoek bedoeld zijn. Dr. Eckener wil als basis niet Spitsber gen nemen, daar dit te ver afgelegen is, maar liever het Noordelijkste punt van Zweden, dat nog per trein bereikt kan worden. Van dit punt uit zullen twee vijf- daagsche reizen gemaakt worden. De wetenschappelijke staf van het luchtschip zal geheel internationaal zijn, de officieren en bemanning echter in hoofdzaak Duitsch. Het schip zal door middel van radio voortdurend met de be woonde wereld in verbinding blijven. Mocht alles naar wensch slagen, dan zal de reis in 1927 ondernomen kunnen worden. Het schip zal daarna nog te ge bruiken zijn voor verkenningsreizen over Centraal-Azië, de onbekende deelen van Noord-Afrika, Groenland enz. Do noodlanding te Kijkduin. Zooals wij Zaterdag meldden, is Vrij dagavond op het strand te Kijkduin een vliegmachine gedaald. Het was een toestel van de Imperial Airways te Londen, een D/Havyland, type 34 en de bestuurder was Hinchcliffe, bijgenaamd de one-eyed pilote. Hinchcliffe vertelde aan een ver slaggever van het „Vad", dat hij Vrijdag morgen met dezelfde machine van Londen naar Amsterdam gevlogen was. Op den terugweg bemerkte hij ongeveer ter hoog te van Houtrust, dat de motor onregelma tig werken ging. Onmiddellijk keek hij uit naar een geschikte landingsplaats, maar nergens in buurt zag hij een terrein, dat hem gunstig leek om zonder motor- kracht te dalen. Toen wendde hij zijn toestel naar de kust, omdat hij een landing op het strand verkiest boven een op een weiland, waar altijd greppels en onregelmatigheden te verwachten zijn. Ter hoogte van Kijkduin gekomen, stopte de motor geheel. De schroef ging stil staan. Na boven de dui nen in glijvlucht een paar cirkels beschre ven te hebben, streek hij neer, op het vak van het strand dat voor het badhotel te Kijkduin ligt. De politie uit Loosduinen had de machine blijkbaar reeds zien ma noeuvreeren, want even na de landing was zij reeds op het strand present om zoo noodig hulp te verleenen. Dit waa. echter niet noodig. Hinchcliffe had zijn Havy- land het water ingereden. Een der Ame rikanen die aan boord was en blijkbaar niet geschrikt was van het ongeval, stapte uit het toestel in het water en zei tegen den piloot: Als ik geweten had dat u hier landen zou, had ik mijn badpak meege nomen'. De poststukken en de bagage werden uit de laadruimten gehaald en een uur later zaten de vier passagiers met den heer Hinchcliffe in het Badhotel, gezellig te dineeren. De piloot heeft Vrijdagavond nog een onderzoek ingesteld naar de oor zaak van het motordefect. De olieleiding bleek niet in orde te zijn. Hij had nog hoop het euvel zelf te kunnnen verhelpen, maar Zaterdagmorgen bleek, dat dit onmogelijk was. Toen is om een monteur geseind uit Londen, die Zaterdagmiddag aan zou ko men. Het plan is de machine te demontee- ren en naar Rotterdam over te brengen. Uit Engeland zal een nieuwe motor gezon den worden en Hinchcliffe hoopt morgen reeds op zijn Havyland naar Londen te kunnen vliegen. De badgasten in het hotel zijn wat ingenomen met het vreemd be zoek, want Hinchcliffe is een allergezel ligste grappenmaker, die heel wat to ver tellen heeft uit zijn vliegersloopbaan. ONDERWIJS De R. K. Kerkmuziekschool. In het St. Gregorius-Blad vaii Juni lezen we de" volgende mededeelingen over de R. K. Kerkmuziekschool te Utrecht: Door het Bestuur der Nederl. R. K. Kerkmuziekschool „St. Caecilia" te Utrecht zijn tot CuratoreD benoemd ;le volgende heeren, die hunne benoeming allen aanvaard hebben: de Hoogeerw. heer Mgr. J. A. S. v Schaik, President van het Seminarie te Culemborg, de Hoogeerw. heer F. Eppink, Deken en Pastoor te Gro ningen, de Weleerw. Zeergel. lieer Dr. A. Smijers, Professor aan het Seminarie te St. Michiels-Gestel, de Edelachtbare heer Dr. J. F. J. ten Berge, Wethouder der ge meente Utrecht te Utrecht, de Weledel geboren heer Dr. P. J. J. Coebergli te Utrecht. Voor interne leerlingen van de school is het bedrag voor kost, woning en on derwijs bepaald op^ 600 per jaar; voor externen het leergeld op f 200. Tot leeraren zijn benoemd behalve de Directeur de heeren Joh. Winnubst, Di recteur van het koor der Kathedrale Kerk en Dirigent van het Palestrinakoor te Utrecht en Phons Dusch, Directeur vau het koor der St. Rosaliakerk en Hoofd leeraar voor piano aan het Conservatorium te Rotterdam. Voor het eind-examen H. B. S. slaagden Zaterdag alle 15 candidaten van de R.-K. H. B. S. te K a t w ij k, n.l. J. Beukers, f Sc Ir Her" Coebergh te L e i d e n, H. Defoer te Amster sen te L e i d e n, Chr. Hagemeijer te Aerden i l.Qut, H. Hermans te Roe/mom.!, Hoying te Den Haag, H. Klep te Breda, F. Lommen te Haarlem, L. Perquin te Rijswijk, P. Perquin te Rijswijk, F. Schrö- der te Den Haaf. Th. Verhoeven te Venlo. LAESD- EM TUiNRQUW Vereenlging „De Tulp". Aan het Jaarverslag van de vereeniging „De Tulp", opgericht Februari 1924, als groep van de Alg. Vereen, voor Bloembol lencultuur te Haarlem, ontleenen we dat het aantal leden bedraagt 383 met een ge zamenlijke met tulpenbeplante oppervlak te van 321465 R.R., waarvan in 1924 191 leden alleen contributie betaalden, 110 leden voor de helft in contributie en voor de andere helft in bollen, terwijl 82 leden alleen bollen inleverden. Het bestuur be staat. thans uit de heeren W. Warnaar, W. v. d. Laan, Nic. Bos, J. P. de Bruin, A. Faase, P. Goemans Az., A. B, Leenslag, G. A. Preyde, H. M. Ruysenaars Hz., Jac. Uitdenboogaard, J. Valkering Tz., Th. v. d. Vlugt, H. Zonneveld, en H. J Voorts secretaris-penningmeester. In 1924 werden door het bestuur ter hand geno men maatregelen ter voorkoming van overproductie die bestonden in het opleg gen van de verplichting om voor elke 100 R.R. tulpen, hetzij 3.coptributie te betalen om hiervoor kleine tulpen te koo- pen voor vernietiging, hetzij 2 H. L. kleine tulpen per 100 R. R. beteelde oppervlakte ter beschikking te stellen van het bestuur om deze aan de opplanting te onttrekken. Door de matige oogst behoefde een deel niet ingeleverd te worden, terwijl uit de opbrengst der ingeleverde kleine bollen, die als veevoeder verkocht werden een groote hoeveelheid aangekocht kon wor den om te vernietigen. Een hoeveelheid van 2500 H.L. kon aangekocht worden ter vernietiging. Op deze wijze is de vereeni- ging dus zeer goed werkzaam geweest. Het bestuur denkt op deze wijze voort te gaan, Het bestuur meent dat er voldoende aan leiding is voor alle tulpenkvveek-ers om lid dezer groep te worden om beter den aangevangen arbeid in het belang van alb kweekers voort te zetten. JJIT DE OR^EVG^G KATWIJK. De kiesplicht. Naar wij vernemen ii de Burgemeester alhier voornemens Kie zers, die op 1 Juli a.s. van de stembus wegblijven, omdat zij in een andere ge- meente vertoeven, voor strafrechtelijke vervolging voor de dragen. Verblijf in een andere gemeente kan z. i. niet, als regel, niet als geldige reden van verzuim wor den aangemerkt, aangezien ruimschools gelegenheid heeft bestaan om gebruik le maken van de bepaling der Kieswet, waar door Kiezers in staat worden gesteld om desverkiezend in eene andere gemeenle hun stem uit te brengen. Te Katwijk aan Zee is zelfs daarvoor expressed ijk des avonds zitting gehouden. Personalia. Iu de plaats van don hoer Y. de Wilt is als Rijksveldwachter alhier benoemd de heer J. Hamerslag, thans Rijksveldwachter te Rotterdam. Arbeidsbeurs. Aan het Gem. Arbeids- bureau staan op heden ingeschreven 5 visschers, 4 losse arbeiders, 1 opperman, 1 grondwerker. KATWIJK AAN DEN RUN. Diefstal. Een brutale diefstal heel" van Zaterdag op Zondagnacht plaats ge had. Tot nog toe onbekende personen heb ben uit het weiland in de „Micnt" (langs den Wassenaarschon weg) van den land bouwer C. J. Meijer het aldaar loopemle paard gehaald, het gespannen voor pen dogcart hetwelk met het daarbij beboeren de tuig van den voerman P v. d, Guglen Jz. in het daarnaast liggende weiland stond en met paard en. dogcart er vandooi gegaan vermoedelijk over Valkenburg- Haagsche Schouw. De politie heeft de zaak in onderzoek. VOORHOUT. R. K. Kiesvereeniging. Deze verga derde op Vrijdag jl. De belangstelling had vel beter kunnen zijn. De Voorzitter, de heer H. A. Allard, wijst op het belangrij ke, wat op 1 Juli zal gebeuren, daar op dien dag beslist zal worden, of wij in ds toekomstige vierjarige regeeringspcriwb, al dan niet door een Christelijke regeering geregeerd zullen worden. Het laat bij spr. geen twijfel over, of rechts behaald weder om de overwinning. Wij hebben voor he denavond 'den heer A. J. Oost dam, uii Leiden, uitgenoodigd, om' uiteen to zetten, waarom of wij op No. 1 van de Roomsclie lijst moeten stemmen. Spreker heet dan ook na alle aanwezigen, in het bijzonder den heer Oostdam, wolkom en verleend hem het woord. De heer Oostdam maakt een vergelijking tusschen -een soldaten- en een kiezersle ger. In vredestijd wordt wel eens „gekan' i kerd" tegen hen, die in overheid zijn ge steld, maar in dagen van strijd schaart men zich toch achter den generaal ™i des te beter de overwinning te kunnen be- halen. I Spreker betoogt, dat de coalitie of bet samengaan der rechtsche partijen nog j even noodzakelijk is als onder het oude j kiesstelsel. Spreker constateert, dat de gelijkstelling van bijzonder en openbaar onderwijs nog lang niet algemeen is doorgevoerd, en er J bestaat gevaar, dat. bij een overwinning van links de verkregen resultaten weer tof een minimum werden teruggebracht. Spreker zegt, de drie-rechtsche partijen moeten voor elkaar wel eens offers hreu* gesn, om op een program te kunnen regeo- ren. Dit hebben die drie partijen nul 1 elkaar echter gemeen, dat zij hef land op een Christelijke wijze geregeerd J zien. Spreker wijst op hetgeen deze regeer"1! 1 deed voor de veiligstelling van den gulden. Spreker hekelt de ontwapeningsleuö der S. D. A. P. Wij hebben hier onder eè» rechtsche regeering al veel meer nn',ra' j pend, dan de Socialisten in België. Spreker besluit met er op te wi.'zen, dal do katholieken veel te danken hebben aon hen, die zoo'n moeilijken arbeid voor om hebben verricht. Laten wij die dankbaar* heid toonen. door te stemmen op_KooM no. 1 van lijst 23, de Roomsche lijst. De' Voorz. dankt den heer Oostdam vtöf j zijn mooie uiteenzetting en spoort jj kiezers aan, om vroeg te gaan at01111110"; Tusschen 10 en 11. uur zal een aulo rt* den, om zieken en ouden van dagen na het stemlokaal te brengen. Hiervoor men zich opgeven hij de'heeren H. A lard en F. M. Angevaren. Hierna sluit# WASSENAAR. - R. K* Kiesvereeniging. Voor den Kiesvereeniging treedt Dinsdagavond hier als spreker op het Kamerlid Mr- B. Bomans. Een schadepost. Naar wij verne"L is ook de derde koe van den heer van Z., die menie genuttigd had van de ®Sl vaalt, bezweken. 1 Ongeluk. Een zoontje van B. dat^ ter een auto liep, had het ongeluk te len en daarbij een been te breken.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4