schip blies. Even blonk het groot en heer- Ljk voor het verrukte gecaichtje. Toen. met een akelig-schrillen schreeuw, zakte het mysterie in elkaar en er waa ■weer niets dan een vies nat dotje rubber Emigratie. In „Ons Weekblad" van 11 April jl (orgaan voor de Nederlandsche kolonie in Argentinië) kwam een artikel voor over Immigratie-ellende, waaraan wij het vol gende ontleenen: Een Nederlander in het binnenland, die naar beste vermogen velen dier -emi granten aan werk geholpen heeft, zoo lang er werk was, heeft naar Buenos- Aires geschreven „Zorgt in 's Hemels naam, dat do immigratie van Nederlan ders ophoudt, er is geen werk en de men- sclion verongelukken hier." Met eiken Nederlandschen emigrant, die niet naar Argentinië komt, hebben we een mensch voor verlies on ellende gevrij waard. Argentinië is- een goed land, maar het 'deugt niet voor Nederlandsche immigra tie, thans niet en in de eerstkomende ja ren evenmin. Op negen van do tien plaatsen waar meb zich te Buenos-Alres aanmeldt voor werk, krijgt men te hooren: „Wij kunnen i'iemand aannemen, we moeten zelf voort durend personeel ontslaan". Tn Nederland is het zoo hier nrecies eender, overal is bezuiniging troef. Uit alle vakken zou men daar voorbeel den van kunnen geven van architecten en ingenieurs, die als metselaars en opperlie den gewerkt hebben en te hooren kregen, dat zij wegens slapte worden ontslagen. De arbeidsmarkt is pvervnld. Een bankwerker-timmerman, bereid alles aan te pakken, ging werk zoeken met aanbevelingen naar alle zijden, het eenige wat hij ten slotte vond was een baantje als timmerman op een groot boerenbedrijf, als loon kreeg bij. de kost, hij zoekt voort durend naar iets beters waar hij meer kan verdienen dan de kost. maar te ver geefs en dat is iomand die wat kan. Men zegt. dat er nog meer menschen naar Argentinië zullen komen, laten wij hopen, dat bet niet zoo is. Italianen en Span ja arden hebben hier een zwaren dob ber en te^on ben kan de Nederlander niet of moeilijk concurreoren. De Nederlander, die hierheen komt, al is het iemand mot vakkennis, is bier on bet oogenblik niet to gebruiken, de Nederlander die zonder geld en zonder vakkennis hierheen komt, is verloren." „Het Orgaan voor de Praktijk", Tijdschr. v d Ned. Werkloosheidsraad, voegt daar aan toe: ..Hef bovenstaande bericht is wel zeer teleurstellend niettegenstaande ons bé kend was, dat de toestanden daar verre van cnockleniMf» waren, en dat is dan nog het beste der Zuid- en Centraal-Ameri- pa ansche landen." Over Canada-emigratie uit. Nederland ilp 1924 schrijft genoemd Orgaan: Over het juiste aantal Nederlanders dat in 1924 naar Canada is vertrokken, 'be slaat onzekerheid, wel is natuurlijk be kend, dat bef belangrijk grooter was dan 'dat van 1923. Voor zoover ons bekend, b'odroeg het aantal Nederlandsche landverhuizers naar Canada in dat jaar ver over de 1500. Uit inmiddels ontvangen gegevens bliikt echter, dat er in 1924 meer dan 1800 landcenooten in Canada werden toegela ten Wij vragen ons af, hoe een zoo fcroot 7crschil mogelijk is. zouden al die men schen aan de statistiek zijn ontsnapt? Voor een deel zullen het wel Nederlan der^ zijn die elders woonachtig waren en vandaar naar Canada zijn vertrokken, wij gronden dit vermoeden op aanvragen om inlichtingen over Canada van Nederlan ders uit Engeland, België, Frankrijk en Ned-Indië. Ook zullen er uit de Veremiigde Staten zeker naar Canada zijn vertrokken (in den regel een weinig voordeelige ruil). Het is ons bekend, dat in de Unie gevestigd" Nederlanders, die hun betrekkingen (vrouw en kinderen) niet konden laten overkomen als gevolg van do beperkte toe lating. zich in Canada hebben gevestigd, waarbeen de achter gebleven familieleden jich wel kunnen begeven. Onder de Nederlandsche immigranten was het aantal vrouwen en kinderen, on der 14 jaar, bijzonder hoog, te hoog naar bet ons wil voorkomen, namelijk resp. 322 ?n 294. Vroeg opstaan. Het is gezond vroeg op te staan, voor 'A?n geest zoowel als voor bet lichaam Een geleerde beweerde zelfs, dat hij geen enkel groot man kende, die 's morgens lang in bed bleef, net schijnt, dat men Vroeger eerder opstond dan tegenwoordig. Tn de veertiende eeuw waren de winkels te Parijs reeds 's morgens om vier uur open. -Een Fransche koning dineerde 's morgens r.m acht uur en ging reeds 's avonds om acht uur naar bed. Gedurende de regee ring van Hendrik VIII ontbeten de aan zienlijken om zeven uur 's morgens en ge bruikten vervolgens om tien uur het mid dagmaal. Langzamerhand werd het later. In den tijd van koningin Elisabeth dineer den het hof en de adel om elf uur en men gebruikte reeds 's midags tusschen vijven en zessen, het avondmaal. Bij vroeg op slaan behoort vroeg naar bed gaan. want men moet de noodige rust hebben, wil men gezond en opgewekt blijven. Haastig eten. Het haastige eten wordt door de docto ren zeer verkeerd geacht. Door slechl kauwen wordt, ook al is men *ïn het bezit van de beste tanden het voedsel slechts onvoldoende fijngemalen en daardoor de voor de spijsvertering zoo noodzakelijke vermenging met speeksel verhinderd. Wanneer zulk ongelijkmatig gekauwd voedsel in de nfiiag komt, wordt daardoor de slijmhuid van de maag ge prikkeld en in een toestand gebracht, die zeer storend werkt op de vertering. Duurt die gewoonte van haastig eten en de inaag te vullen met onvoldoende voor bereid voedsel lang, dan wordt dit hoe langer hoe minder in staat zijn werk naar behooren to verrichten. Op den duur wordt daardoor de voeding van het lichaam onmogèlijk en langzamerhand zal bet gestel daardoor verzwakken en ach teruitgaan, indien het althans niet heel sterk is. Maagpijn en stoornissen in de spijsver tering zijn in ieder geval het waarschijn lijk gevolg er van. DE RIJMSTREEK BODEGRAVEN. INSTITUUT ST. JOSEPH 15 October 1875 15 October 1925. Een gouden priesterfeest een gouden bruiloft het vijftigjarig bestaan eener commercieele instelling, 't zijn feiten die zelden onopgemerkt voorbijgaan. Integen deel! En zou men dan den 15 October 1925 in Bodegraven en Zwammerdam niet gedenken. De lezer oordeelo zelf, nadat hij eerst in de volgende regelen kennis heeft genomen van al datgene, wat het St. Joseph-Instituut voor Bodegraven en Zwammerdam is geweest en voor de toe komst moge blijven. Den 15den October van het jaar 1875 alleen de ouderen onder ons kunnen zich dat nog herinneren vestigden zich in een huurhuis aan den Overtocht een vijf tal Eerwaarde Zusters, Franciscanessen, dochters der H.H Harten van Jezus en Maria, uit het Moederhuis te Salzkotten bij Paterborn. Het doel van bun liefdewerk was het stichten eener bewaarschool en het onderwijzen der nuttige en fraaie handwerken. Langzaam klom het aantal leerlingen, zoodat men spoedig voor de noodige uit-^ breiding naar een ander pand moest uit zien. In 1877 werd daartoe de oude Pas torie aangekocht van het Kerkbestuur en deze was spoedig, men was nog niet zoo veeleischend, voor bewaarschool en wo ning der Zusters ingericht. Ja, het was reeds in 1877 mogelijk de eerste pensio- naires aan te nemen, terwijl van dit jaar af de inlichting den officieelen titel van Instituut St. Joseph kreeg. Waar thans nog de hoofdingang is en het beeld van St. Joseph in den gevel prijkt, was dus eenmaal het eerste gebouw, het kleine een voudige begin van het thans bestaande gebouwen-complex In Augustus van 1878 word naast de be staande naai- en bewaarschool een lagere school, geopend, die aanvankelijk onder leiding van leekenpersoneel stond en be gon met een veertigtal meisjes als leer- ling. In 1879 werden naast de meisjes ook jongens tot de school toegelaten, vooral geschiedde dit na de meermalen uitge drukte wenschen der ouders. Tenslotte waren na verloop van een of twee jaren alle jongens en meisjes van de Parochie Bodegraven leerling der school. Door milde bijdragen der Parochianen van Bodegraven konden de Zusters in 1883 er een tweetal lokalen bijhouwen. Be schikten zij dan over zooveel personeel, dat die uitbreiding mogelijk was? Och, hoe primitief alles nog was moge blijken uit het feit, dat het onderwijs in zijn geheclen "omvang toevertrouwd was aan één, één enkele leerkracht: Zuster Ewalda. Een weinig hulp ontving zij van een aspirant onderwijzeres. Doch dat was dan ook alles. In 1886 dus weer na een tweetal ja ren werd een Ieekenonderwiizeres aan gesteld, die. in Mei 1889 vervangen werd door haar, die we nog dagelijks haar werk met lust en ijver zien vervullen, door Zus ter Liberata. 't Is voorwaar geen kleinigheid! Van 18891925 aan één school werkzaam. Een 120 tot 130 leerlingen waren toen aan hare zorgen toevertrouwd. Was het derhalve te verwonderen, dat de Moeder- Overste, Zuster Salesia, in 89 opdracht gaf tot den bouw eener nieuwe bewaarschool, om plaatsruimte voor de andere leerlin gen te winnen? Langzaam werd de inrichting dus weer grooter. En het „huisje" in 1875 gebouwd, was na verloop van een tiental jaren reeds een flink „pand" geworden, dat nog op verdere uitbreiding wachtte. Verschillende Eerwaarde Moeders volg den elkander van 1886 tot 1903 op, tot in laatstgenoemd jaar de Eerwaarde Zuster Ewalda als Overste werd benoemd. Vooral zij is het geweest, aan wie het Instituut zooveel te danken heeft, die al hare krach ten ten beste heeft gegeven, ,en aan het be stuur der Inrichting zelve, en aan het wel zijn der aan haar toevertrouwde jeugd, Het aantal leerlingen der Lagere School nam nog steeds toe, terwijl destijds een 35- tal pensionaires bare opvoeding bij de Eerwaarde Zustors genoten. Wel is waar was de aanvraag om tot het Pensionaat toegelaten te worden beduidend grooter, doch wegens „Woningnood" konden er onmogelijk meer geplaatst worden. Er werd gewacht tot 1905. Toen werd de inrichting in zooverre vergroot, dat een vijftigtal pensionaires gehuisvest konden worden. En deze waren dan ook al spoe dig aangenomen. Toch bleef de ruimte weer beperkt en het duurde dan ook niet lang of al weer werd er uitgebreid. In 1914 was de ver bouwing gereed en een tweetal lokalen voor de lagere school en vier klassen voor de te openen Normaalschool konden in gebruik genomen worden. Hierdoor was dus weer een belangrijk werk begonnen, n.l. de opleiding tot on derwijzeres. Deze opleiding begon in April 1914 met een tiental leerlingen en kwam onder leiding van de Eerw. Zuster Chry- sostoma. En met spcces! In Maart 1917 slaagden 10 meisjes voor de Acte Nuttige handwerken, in Maart 1918 weer een 7- tal, terwijl in Mei 1*918 de eerste meisjes hare bevoegdheid als onderwijzeres be haalden. In 1918 werden de scholen, die zoo langzamerhand een flinke oppervlakte be sloegen, gesplitst in een Lagere school, san de Oostzijde van T gebouw ondergebracht, ONZE PRIJSREBUS In de laatste prijsvraag-foto ia een fout over het hoofd gezien. Het onderschrift had moeten luiden: „Zij die een poort, zoo vreemd van bouw, Van ver of nabij ooit aanschouwden, Hebben het komt hun nu van pas Zeer zeker ook de plaats onthouden". Wij herinneren er aan, dat de oplossin gen vóór 13 Juni moeten zijn ingezonden. de M. U. L. O. afdeeling aan do Westzijde en de Normaalschool boven de Lagere school. Een 12-tal leerkrachten waren toen werkzaam en gaven onderwijs aan 450 leerlingen. En dit alles werd voortreffelijk geleid door „Moeder Ewalda". Zij was het, die altijd en overal en iedereen met raad en daad terzijde stond. Hoeveel Bodegravers thans reeds vaders en moeders, wier kinderen nu al in de hoogste klassen der Lagere School zitten, of mogelijk al een beroep hebben gekozen hoeveel Bode gravers hebben hunne eerste Godsdienstige kennis van Moeder Ewalda en Zuster Ll- berata ontvangen? Hoeveel meisjes zijn er door haar opgeleid tot flinke, degelijke, Roomsche huisvrouwen? Hoeveel jongens zijn door haar den weg gewezen op het beginnend levenspad en zoo vaak gewaar schuwd voor de vele gevaren der jeugd? Zou er reden tot dankbaarheid zijn na zoo'n 50-jarige periode van noeste vlijt en edele naastenliefde? Zou er dankbaar heid zijn in de harten van zoovelen, die door de Zusters werden getroost op hun ziekbed? Zou er dankbaarheid zijn bij hen, die oiji raad en hulpe vroegen en verkregen in kommer en smart? Zou er dankbaarheid zijn hij degenen, die de Zus ters bijstand vroegen, om den Hemel ge weld aan te doen, bij het smeeken om ge nezing, hulp in lijden, zegening op onder neming? Kan op deze vragen of ook maar op één dezer het antwoord ontkennend zijn? Immers neen? Welnu lezer, wellicht oud-leerling of vader van huidige leerlin gen, welnu alle Bodegravers en Zwam- merdammers, zou het niet een daad van dankbare erkentelijkheid zijn, als van 15 October 1925 een dag gemaakt werd van onvergetelijke hulde? Nu weten we wel, dat uiterlijk foestver- toon niet op den weg der eenvoudige- Zus- -ters ligt, doch zou het niet mogelijk zijn, dat de Parochie Bodegraven het Instituut St. Joseph eerde in een hulde aan den Gever van alle goeds, in een hulde aan Hem, Wien in de eerste plaats d9 Zusters hare dankbaarheid"- zullen toonen? Een dankbaarheid aan Hem in het H. Taber nakel? Hoe eenvoudig en nietig is het Kluisje 20 bij 20 waar de Schenker van dit 50-jarig jubileum dag en nacht Ie midden der Zusters en pensionaires ver blijft! Kom Bodegravers en gij allen, die reden tot dankbaarheid hebben, toont, dat gij deze erkentelijkheid in milde daden durft omzetten, opdat 15 October 1925 in de kronieken van het Instituut St. Joseph met gulden letteren blijft gewaarmerkt. B. BOSKOOP Gemeenteraad. Morgenavond te 7 uur zal de gemeenteraad in openbare ver gadering bijeen komen. Boskoopsche Velling. Vanaf heden zullen de groenten- en fruitveilingen da gelijks gehouden worden, telkens aan vangende des 's morgens te 8 uur precies. Te water. De 16-jarige zoon van den heer W. alhier, werkzaam In de boom- kweekerij, kreeg, toen hij zich op de loop plank van de kweekerij bevond, een toe val en viel te water. Het geval werd opge merkt door den boomkweeker B., die op eenigen afstand aan het werk was, en den jongen, die inmiddels reeds gezonken was, uit het water haalde. W. was reeds be wusteloos, doch werd door toepassing der kunstmatige ademhaling weer bijgebracht ZOETERWOUDE. Geboren: Maria Wilhelmina Theo dora d. van J. Th. van Cassel en A. M. Vlasveld. Jacobus Theodorus z. van G. J. Onderwater en A." C. van der Kolk. Ondertrouwd: J. v. d. Meer en C. G. v. d. Hulst G. M. v. Haastrecht 24 j. van Alphen a. d. Rijn en M. W. Janmaat 26 jaar. Overleden: Jozina Wertsteijn 74 J. wed. van J. Hulsbos v. Haarlemmermeer Maria Zwetsloot 54 j. echtg. van A. H. Volleberg. UiT DE PERS ONZE HEILIGEN Naar aanleiding van de heiligverklarin gen te Rome schrijft Etha Fles in een correspondentie uit Rome aan H e t Utrechtsch dagblad: „Vele Prolestanten meenen, dat de Roomsch Katholieke Kerk door haar ver eering van heiligen dicht nadert tot een soort van veel-godendom. Deze voorstel ling is echter ten eenenmale onjuist. De Roomsch Katholiek heeft de visie van een Paradijs, dat bevolkt is- door schepselen, die op aarde door hun heldhaftige deug den uitblonken en die middelaar zijn tus schen deze arme zondige wereld en de Goddelijke Almacht; zij overbruggen den oneindigen afstand tusschen den mensch vol gebreken, en zijn God. In de Heiligen der R.K. Kerk vinden wij .van alle naties en van alle schachten der maatschappij, elke geloovige vindt onder hen zijn voor beeld, dat hem bijzonder Hef is en die hij zich uitverkiest tot beschermer, die hij vereert als zijn held of heldin. Onder de schare der heilig-verklaarden vinden wij martelaren en biechtvaders, Pausen en nederige kloosterbroeders, vorsten en slaven, kluizenaars en moeders van een gezin, wijsgeeren en soldaten, zendelingen en stille droomers, herders, die in het veld hun kudde hoeden en herders van geloovigon." De niet-katJiolieke schrijfster zegt dan verder, dat de vereering der heiligen zoo oud is als het Christendom zelve en wijst dan op de vele waarborgen, waarmee een heiligverklaring omgeven is en de strenge voorwaarden die daarvoor gelden. LEIDEN. Gevestigde personen. J. H. Parmentier, dienstbode. Morscb- weg 128 B G. van Schie. Bosch- en Gasth. polder 6 Dr. F. J. H. van Deinse arts, assistent b.d. Vergel. Pathologie, Pa penburg 79 H. Vlak en gezin, werktuig kundig teekenaar, Mauritsstraat 85 H. W. M. Maussen, Breestraat 15 B. G. v. den Nat, Witte Rozenstraat 40a E. v. d. MeerJoostens, Koestraat 13 M. J. C Wagemans, dienstbode, Apothekersdijk 27 J. H. P. Pakker, teekenaar. Schut terstraat 2a D. van der Giessen, kan- loorbed Breestraat 159 W. M. G. van Ravenstijn, dienstbode, Witte Singel 78 W. van der Gaast, timmerman, v. L! Sti- rumstraat 20 M. Boef, huishoudster, Rijnsbiirgersingel 12 K. Breehaart, ver pleegster, Rijnsburgerweg 3 H. J. Nij- kamp, idem P. J. van Veen, dienstbode, Wasstraat 37 A. M. de Meij, dienst bode, L. Mare 45a A. Dral, verpleeg ster, Acad. Ziekenhuis J. L. Grootjen, sigarenmaker, Levendaal 151 Th. M. Elgakkers. mach.-teekenaar. Noordeinde 31 C. M. v. Heijningen, kinderjuffrouw, Breestraat 127 A. Frank, dienstbode, Heerensingel 41 A. P. Kuijvenhoven, Huigstraat 10 C. E. van Nesv. Hou ten, Hoogewocrd 129a A. v. d. Wee Verzijden, Stadhouderslaan 19 G. E. J. Krüger, telefoniste, N. Rijn 35 A. Pro- waseck en gezin, gieter v. kunstvoorwer pen, H. de Grootstraat 23 A. M. Marree en gezin, 1.1. machinist, Koninginnelaan 6 A. A. L. M. Schlatmann, koopman, Vischmarkt 910 G. van Daalen en ge zin. machinist N. S., Gasstraat 60 M. Bultje, Amaliastraat 19 D. Zandbergen, dienstbode, N. Rijn 28 J. C. Koster, dienstbode, Acaciastraat 6 A. Eugelink, dienstbode, Oude Rijn 2 J. v. d. Molen, sigarenmaker. Heerensingel 41 F. Sleu- rink en gezin, sigarenmaker. Heerensingel 41 D. J. Kooiman, dienstbode, Bree straat 117 A. Hövelmeijer, dienstbode. Witte Singel 80 G. Grootjans en gezin, korp.-konstabel, Poelgeeststraat 10. Vertrokken personen. Mej. J. Kraus, Den Haag, Westeinde 27 G. H. B. Köss, Voorschoten, Voor straat 3J Mej. Joh. L. van Dongen, Den Haag, Ged. Burgwal 57 Joh. de Bie, Roosendaal, Gildebondstraat 4 J. H. Oort, Oegstgeest, „Rhijngeest" A. v. d. Meer, Oegstgeest, de Kempenaerstraat 83 C. R. Rijnenberg, Den Haag, Sta tionsweg 8 C. Valkenburg, Den Hang, Prinsenstraat 14 P. W. de Gooijer, Londen, 33 Stapleton Hall Roadstrand 4 L. Ginjaar. Oegstgeest, de' Kempennerstr 2 W. F. Beij, Hazerswoude, bij Phi- lippo Joh. Boom, Leiderdorp, Utr Jaagpad 14 N. de Ren, Valburg, Oos terhout bij J. Koedam Mej. G. v. Dalen. Oegstgeest. Rhijuhofweg 8 Mej. E. Wouters, Rloemendaal, Vijverweg 22 Mej. W. J«. Mulder, Den Haag, Laan v. N. O. Indië 114 KI. v. Ingen, Gouda, Markt 51 G v. Dijk, Leiderdorp, Does laan 41 F. A. W. Bohemen. Veur, Damlaan 2e Mej. G. v. Osnabrugge, Rijnsbinrg, Ka hvijkereind 14 Mej. G. J. A. de Waal, Tilburg, Nieuwe Land 28 Mej. J. W .Jansen, Amsterdam, ten Kate- straat 88 J. A. Arnoldussen, Voorburg, v Hoornstraat 155 M. SIe°utfenhoek. Culemhorg, Veerweg 68 H. R. v. Veelen, Sassenheim, Teijlingerlaan Mej. H. v. d. Feen, Nijmegen, Pater Brugmanstraat 15 Mej. J. Zondervan, Leeuwarderadeel Schrans Hofstraat 356 P. v. Norde, Soest, Hartweg 13 Mpj. A. v. d. Woerd. Baarn. Gen. Karei v. d Heijdenploin J. G Bosch. Winkel, Oosteinde A 212 R. Vos, Oegstgeest, Schoolstraat bij Ameele Mej. E. ITde, Gondersheim (D.) Steinweg 48 M. G. Vierling. Wasse naar, Kerkdam 5 Adr. van Bheenen. Gouda, St. Jozefstraat 59 Mej. M. G. Welboren, Haarlem" K. Bagijnestraat 8 Wed. de Nie-Cramer, Den Haag, Ber berisstraat 79 G. Gerdes. Wijk aan Zee en Duin, Alkmaarscheweg E 57 Mej. M. A. M. Sc'nilte, Wassenaar, Leidsche Straatweg 32 G. L. Hansen, Voorburg, Vrijburgstraat 31 J. F. M. Caudri, Den Haag, Dunklerstraat 63. BURSERUJSCE STAMP LEIDEN. Geboren: Hesther d. van H. Harte- veld en G. M. Bavelaar Catharina Ma ria d. van J. Haasbeek en M. Kikkert Theodorus Petrus Bartholomeus z. van T. P. B. Alofs en M Zijlmans Jacoba Francisca d. van J. de Tombe en E. Zirk- zeo Susanna Elisabeth d. van K. Bodrij en S. E. Keereweer Maria Willemina d. van G. de Does en M. W. de Tombe Adriana Anna Catharina d. van M. L. C de Geus en M. W. de Koning Hillegon- da Robertine d. van J. R. Carp en J. W. F. Kan Simon z. van J. Meijborg en E. W. Heemskerk Jan z. van H. Ruiten beek en M. J. Simons Johanna d. van K. v. d. Bent en H. Hoogenboom Ge rard Franclscus P. M. z. van H. J. T. Staats en M. A. G Kohlbeck Adrianus z. van N. Hollebeek en J. Favier Wi- chert Jan z. van W. J. Jansen en F. Bas- tiani Herman Cornelis z. van K. O. v. d. Hoeven en C. W. v. d. Zanden Arend je d. van J. v d. Blom en J. v. Wezel Jacob z. van T. G. Buis en S. J. Tervoort Hermanns Maria Joseph z. van J. L. C Timmerman en L. J. M. Leroi Marie Rosine d. van D. v. d. Kaaij en F. E. Stadtmuller Jacoba Suzanna d. van K Oldenburg en K. Pater Jan z. van J Petersen «en M. A. Fisser Adolf Fran- ciseua van P. A. Breddels en A. E. Tuit- hof Johannes z. van P. Slera en J Brandt Johannes Theodorus z. van Schroder en W. P. Kelderman TVï Digna Cornelia d. van W. J. Barents^ J. E. Apetz Teunis z. van J. Koo! G. Bulk Elizabeth d. van A. De]mppr, J. Keereweer Jansje d. van D. v Blom en E. J. Bon Hendrik z. van Smit en C. J. Ligtvoet Catharina d. i I. Boekkooi en J. Bavelaar Johan; Wilhelmus z. van J. W. v. Dimren ptt N. de Groot Johannes Jacóbus* z. ij J. J. van der Reiden en M Florisson Elisabeth d. van A. Knijff en S. IV. Jong Tudolph Beinier z. van J. holt en W. .T. M. Schneider "Wil! Frederik z. van C. F. Lith en TV. O'Jwerkerk Johanna d. van Ti. Boe', en J. Stouten Theodorus Gerardus van T. Overmeer en P. M. Jan son flr druk z. van J. Koster en M Kanbier. Gerarda-Francina d. van P. Mcijers T. v. d. Hoogt Petronella d. van Sasburg en S. H. Schut Theodo" Ar.thonius z. van J. A. v. d. Oord i J. E v. Velzen Adriana Hendrica van J. Dool en A. H. Mieremet jnlia nes Gerard us z. van .T. v. Steijn en E,! Ouwerkerk. Gehuwd: G. F. M. Schimmel L A. M. Ernst jd. J. W. L. Wijsman h en G. Th. T Kleinhans jd. G. de W. jm. en A. Woldendorp jd. A. Faas j en J. v Evert jd. J. C v. Evert i en P. Zirkzee wede. A Stikkelon jm. en H. W. M. Koet jd. N. v. d. Be den jm. en S. Azipr jd. .T. Horsman i en A. v. Oosten jd N. L. ten Woldej en O. Selier jd J. A. de Haas jm M. J. Grama jd. - -T. C. Pet jm. en J Loon jd. H. v. d. Doe jm. en A. v Wielen jd. G. Hendriks jm. en J. lippo jd. Overleden: W. F. Bleii z. 3 w A. v. Duivenvoorde z. 20 mnd P. V wpdr. 70 j. .T. v. d. -Bent d. 3 d G. Regeer-v. Hove vr. 42 j. .T, Ou' hoorn z. 2 w G. Crispin z 10 i. - L. v. d. Walle z 2 mnd. J. Bin™ 2 j. TV. Sehefcermns d 65 j. P Kleer z 2 mnd. P Devpling wedr. "I SHU Crisnüp 7. 25 j. M Zwz wede. Gcijsman 60 j LEIDEN. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2de helft maand Mei 1925. Brieven Binnenland. Mej. C. do Brug. Bijnshurg Gonbiliteit (Onderwijs), Leiden - Hoogeweg, Amsterdam v. d. F Oegstgeest M. Hoopt, Leidon Koekebakker. Rotterdam W. Kr Leiden leidsel) Dagblad, Leidon (dr stuks) Poel, LTmuiden Rotlfl JCollner-VerRotterdam -T. Verhol 's-Gravenhage v. Vliet, Sehonnhor Th. do Vos, Noord wijk P..P. v. Zeist, Rotterdam. Brieven Buitenland Hotel Morelv's, Londen Paul Paaff: Parijs W. Russack, (Duitschlandl Briefkaarten Binnenland Mej. J. de Blecourt Groningen C Graven, Nijmegen W. Haasbeek. 's-G: venhage B Kalkhoven, Amsterdam P Noort, Leiden. Briefkaarten Buiten la Lv. Backen, SrhaerbeeV H. Mohi Nonköping Verdam. Firenze Wolstra (Duitschland). Eén brief en 3 briefkaarten adres STOCMV. MIJ. NEDERLAND. CERAM arr. 10 Juni te Kurrachee. KONINGIN DER NEDER b ANK (uitr.) vertr. 9 Juni van Southampton. REMBRANDT (uitr.) vertr 8 Juni' Belawan. KON. NED. ST3. MAATSCHAPPIJ DIDO arr. 9 Juni te Bordeaux VENUS arr. 8 Juni te Alicante ADONIS vertr. 9 Juni naar Bail. CALYPSO vertr. 9 Juni naar Pirtti EUTERPE arr. 10 Juni te H-ambtf IRENE vertr. 10 Juni naar Rotterdi TELLUS arr. 10 Juni te Ainsterdai KON. HOLL. LLOYD. FLANDRIA (thuisr.) vertr. 9 Juni' Lissabon. KON. WEST-IND. MAILDIENST, COMMEWLJNE arr. 7 Juni te Parti ribo. DEUCALION (uitr.) arr. 7 Juni Kingston J. HOLLAND—AMERIKA LIJN, MOERDIJK, arr. 9 Juni te Londen NIEUW AMSTERDAM vertr 10 naar New York. RIJNDAM arr 10 Juni te Rotter® BEEMSTERDIJK vertr. 10 Juni Baltimore. HOLLAND—AFRIKA LIJN. SALEIER (uitr.) arr. 9 Juni te Zanj NIJKERK (thuisr.) arr. 9 Juni t«P es-Salaam. I.TSELDLTK vertr 9 Juni naar dam. HOLL. BRITSCH-INDia LIJN BOVENKERK (thuisr.) arr. 10 te Nagapatam. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN- GEMMA arr. 10 Juni te RoMerd* ROTTERDAMSCHE LLOYD. MEDAN fuitr-l arr. 8 Juni Ie BUITENZORG (uitr.) arr. 18 J» Antwerpen. PATRIA (uitr.) rertr. 10 .Tnni r11 lombo. TJERIMAI vertr. 10 Juni naar i dam ROTTERD. ZUID-AMERIKA LIJ* AI.W.AKI vertr. 10 .Tuni nnar B»® STOOMVAART .MIJ. „OCEA»» HECTOR arr. 8 .Tuni te T.enflw NELEUS arr. 8 .Tuni te Hcn«ke'. MENTOR arr. 9 Juni te Suet

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6