En In het weg-kampioenschap bomen uit: 31 beroepsrenners, 76 amateurs, 71 nieuwelingen en 17 veteranen of tewel in totaal 194 man. Zondag 21 dezer is het de eerste dag. Wij zien dien dag dan 33 beroepsrenners elkander over den korten afstand bekam pen. Piet Moeskops ontbreekt. Van de 33 noemen we: Gerard Leene, Piet van Kem pen, Klaas v. Nek, Willems, A. v. d. Bo- gaerd, Louis Didier, J. Tulleken, Piet Leene, G. Bontekoe, Ikelaar, Vreeswijk, W. v. Duyn, Straat en Nankman en het is de vraag of sinds 25 jaar een kampioen schap van Nederland ooit een dergelijke bezetting (qualitatief en quantitatief) heeft gehad. Denzelfden dag worden de voorwedstrij den op 50 K.M. van het kampioenschap langen afstand gehouden. Aan deze voor- wedstrijden nemen deel Frans Leddy, J. Bekkering, A. Anspach, W. Paymans, EL Asberga, A. v. d. Stel en F. Wiersma. De twee renners van deze zeven, die, naar het oordeel van een commissie uit het bestuur van den N.W.B., den besten indruk maken worden toegevoegd aan de vier, die vrijstel hng van de voorwedstrijden hebben en uit komen in de beslissing over 100 K..VL, welke den volgendwm Zondag wordt ver reden. Voor Zondag 28 dezer staat allereerst het sprintkampioenschap voor amateurs cp het programma. 36 zijn er door den bond toegelaten, een nagenoeg even groot aantal, dat zich had aangemeld, moest worden afgewezen. Meyer en Mazairac zijn van de partij en de beslissing zal dan ook wel tusschen hen worden uitgevoch ten. Na de pauze volgt het kampioenschap voor amateurs over 30 K.M. zonder gang- making. En dan volgt als slot het kam pioenschap met motorgangmaking over 100 K.M., waaraan deelnemen Snoek, Storm, Schlebaum, Blokemolen benevens dq twee renners, die uit de voorwedstrij den komen. Woensdag 24 dezer, wordt het wegkam- pioenschap gehouden over pl.m. 176 K.M. Daar de 195 deelnemers zijn uit alle steden en vlekken, hebben de deelnemers zich ver deeld over 4 categorieën. Van de 31 be roepsrenners noemen wij: P. Ikelaar. den titelhouder Jorinus v. d. Wiel, v. Melis, Vreeswijk, Bekkering, v. d. Stel, Willems, Anspach, Fr. v. Wijk en Ramakers. Dit wegkampioenschao is al bijzonder, omdat het niet nis betrouwbaar.- heidsrit" behoeft aangekondigd te worden. De minister van Waterstaat toch heeft toe stemming tot het houden van een wigwed strijd verleend en een hoofdambt r van zijn departement zal den wedstrijd volgen. Dit wegkampioenschao is.'n voor-studia voor het in Augustus te verrijden wereld kampioenschap op den weg, op hetzelfde traject. Dit loopt van Apeldoorn, EToog Soeren, Nieuw Millingen, Oud Millingen, Stroe, Harskamp, Otterloo, Schelmscbe- weg, Apeldoornsche weg, Bergen, Uch'elen Hoenderloo (controle op het landgoed van dr. Kröller) en dan terug op Hoenderloo, Tichelen, Beekbergen, Apeldoornsche weg, Schelmscheweg, Otterloo, Harskamp, Sl.roe Oud Millingen, Nieuw Millingen, Hoog Soeren, Apeldoorn. De wereldkampioenschappen Er wordt thans te Amsterdam op gere kend dat Mk>eskops voor de wereldkam pioenschappen uit Amerika terug keeren zal. POSTDUIVEN. „De Zwaluw". Zondag J.l. hield de Hillegomsche Post duiven vereen i ging „De Zwa'uw" een wed vlucht vanaf Corbeil (Frankrijk), afstand 450 K.M. Deze wedstrijd kan niet als schitterend geslaagd beschouwd worden. De loslatimg gescheidde te 5 40 uur v.m. De warme luchtgesteldheid heeft blijkbaar in vloed gehad op den vlucht der vogels, want de eerste duif bereikte haar hok te 2 u. 56 m. 3 sec. Eigenaar de heer P. v. d. Aar. De verdere aankomst was als volgt: 2de Zwaneveld, 3de v. d. Aar, 4de J. v. Etten. 5de M. Koek, 6de Zwaneveld, 7de idem, 8ste Warmerdam, 9de Zwaneveld, 10de Van Etten. Zondag 14 dezer heeft een wedvlucht plaats vanaf Bretigny (Fr.) afstand 460 K M. Deze vlucht is de Kampioensvlucht dezer Sportvereeniging; het zal de Beker wedvlucht zijn. De vereen, heeft n.l. een fraaie beker beschikbaar gesteld voor de duif, die de meeste punten bij dezen wed vlucht heeft behaald. De eigenaar van dit dier wordt kampioen en terstond eigenaar van den prachtbeker. Voor de opvolgers worden te dezer gelegenheid beschikbaar gesteld de volgende Medailles: 2 groote zil veren, 2 kleine idem, 2 groote bronzen, 2 kleine idem, 2 eere-diploma's Het hoogst te behalen aantal punten bedraagt 10. Dat er beste duifjes aan dezen wedstrijd zullen deelnemen, behoeft niet te worden gezegd. UIT DE QMGEVIHG ALKEMADE. Gemeenteraad. Nieuwe gemeente-geneesheer benoemd. Een commissie tot onderzoek inzake ver- keersverbetering Noordhoek. De zomertijd. Do Raad der gemeente vergaderde gis- Wmiddag te 3 uur. Voorzitter bugemeester Vosters. Afwezig de heer v. d. Geest. De notulen der vorige vergadering, door Jen secretaris gelezen, worden onveran derd vastgesteld. Aan de orde is hierna de agenda. B. en W. stellen voor eervol ontslag te Terleenen aan mej. A. M. Bergman Ahlers als onderwijzers aan de O.L. school te Oudewolering, wegens opheffing dier school en wel met ingang van 15 Juli a.s. Z. h. st. aldus besloten.- Ingeomen is een schrijven van dr. E. J. Bouman to Oudewetering, waarin deze bericht, dat hij wegens vertrek uit de ge meente naar Oosterbeck ontslag neemt als gemeente-geneesheer. B. en W. stellen voor dit ontslag eervol te verloenen en in de plaats van Dr. Bou man te benoemen als gemeente-geneesheer tevens vaccinateur,; dr. A. v. d. Bijl, die de practijk van bovengenoemde heeft over genomen. De heer De Vette vraagt, of het een ge schikt moment ie den toeslag voor de ge- meente-geneerheer te verlagen. De Voorz. ontraadt dit ten sterkste. Als zulks noodig is zullen B. en W. daartoe wel een voorstel doen. Het voorstel-De Vetten werdt dan ook niet gesteund en de voorstellen van B. en W. z. h. st. goedge keurd. In verband met den verkeerden uitleg, die gegeven is door het O. M. aan ^ët begrip „Asbelasting" bij het verkeer over bruggen en wegen in deze gemeente, stel len B. en W. voor in de desbetreffende verordening het woord „asbelasting" te veranderen in „eigen gewicht", omdat de meeste vrachtauto's niet meer laden dan bun eigen gewichtt. De heer v. Andel is van meening, dat het euvel hierdoor niet wordt ondervan gen, omdat er vele auto's zijn, die grooter last in hebben dan hun eigen gewicht. Do heer Rietbroek vestigt er de aan dacht op, dat autobussen daarvan vele moeilijkheden zullen ondervinden, doch de Voorz. zegt, dat in bijzondero gevallen door B. en W. ontheffing kan worden ver leend. De heer Rietbroek vraagt, of hier mede dan loyaal gehandeld zal worden, hetgeen do Voorz. toezegt. Het voorstel wordt hierna goedgekeurd. B. en W. stellen vervolgens voor een commissie van onderzoek te benoemen uit den Raad inzake de verkeersverbetering aan den Noordhoek te Roelofarendsveen. Do Voorz. zegt, dat het College van B. en W. ambtshalve in deze commissie zit ting heeft, terwijl voorgesteld wordt den gemeentesecretaris tot secretaris der com missie te benoemen. Zoonoodig kan de commissie nog enkele belanghebbende per sonen uit de gemeente, b.v. een lid van de veiling of den polder, in de commissie op nemen. Uit den Raad worden benoemd de hee- ren Rotteveel bij eerste, Loo bij tweede en Boümeester bij loting na herstemming met de heeren Rietbroek en de Vetten. Tot plaatsvervangend lid voor het stem bureau te Kaag, wegons niet-aanneming van de benoeming door den heer H. .T. Reinink, wordt benoemd de heef H. P. Akerboom. Hierna worden behandeld opnige recla mes schoolgeld, dienstjaar 1924 en 1925 en wijziging begrooting 1924 en 1925. Ouder de ingekomen stukken waren ver schillende door Ged. Staten goedgekeurde raadsbesluiten, benevens een afschrift van de beslissing der Kroon, waarbij onherroe pelijk is geworden het raadsbesluit tot opheffing dor openbare lagere school te Oudewetering. De heer Rietbroek wenscht het Ge meentebestuur geluk met deze overwinning omdat de poging van het Gemeentebe stuur, opgezet alleen met de bedoeling hier te bezuinigen, eindelijk met succes Is bekroond. Van den heer C. Th. de Graaf te Oud- Ade is ingekomen een verzoek om tege moetkoming in de kosten van schoolgeld voor zijn twee kinderen, die de Christelij ke school te Nieuwe Wetering bezoeken. B. en W. stellen voor evenals voor de an dere kinderen fn deze gemeente een tege moetkoming te geven van 65 pet. Waar bet tweede kind echter nog niet leerplich tig is, wordt hiervoor geen vergoeding gegeven. Bij de rondvraag informeert de heer Los, of het niet mogelijk is, beter toezicht te houden, dat niet zooveel cadavers in het water ronddrijven en of de eigenaars der gestorven dieren niet kunnenn opge spoord worden. Zulke cadavers behooren begraven te worden. De Voorz. zegt over weging toe. De heer Boümeester vraagt, of het niet mogelijk is de kinderen volgens den ouden tijd naar school te zenden, want men ondervindt nu vele moeilijkheden doordat de kinderen vroeger, de arbeiders later thuis koroeai. De Voorz zegt, dat het hem en den wet houders gelijk is, of er zomertijd is of niet. Echter het vorig jaar is daar ook heel wat over te doen geweest. Spr. zegt echter zich ln verbinding te zullen stellen met de hoofden der scholen en den inspecteur van het Lager Onderwijs. Op een vraag van den heer Los, of er nog inlichtingen gegeven worden voor de leden der stembureaus bij de a.s. verkie zingen zegt de Voorz., dat aan ieder bu reau een secretarie-ambtenaar, benevens een handleiding aanwezig zal zijn. Spr. ▼estigt er echter de aandaoht op, dat do le den '■morgen te half acht (dat is half *even oude tijd) present moeten zijn. Hierna volgt sluiting der vergadering. Militie. Van de 70 ingeschrevenen der lichting 1920 hebben 26 vrijstelling we gens broederdienst aangevraagd. Zij, die op het oogenblik nog geen broeder heb ben, die 51 maand werkelijken dienst ver vuld heeft, moeten er aan denken, dat zij de vrijstelling ter Secretarie moeten aan vragen binnen veertien dagen, nadat hun broeder een zoodanigen diensttijd vervuld zal hebben. LISSE. N.V. Electriclteitsbedrijf HillegomLisse Sassenheim. In de laatstgehouden vergadering van den Raad van Commissarissen van boven genoemde Vennootschap is behandeld, het verslag over het boekjaar 1924, welk ver slag in de daarop gehouden vergadering van aandeelhouders werd goedgekeurd. Aar dat verslag wordt het volgende ont leend: In 1924 waren in gebruik 7 transforma- torstatioas met totaal 7 transformatoren en een capaciteit van 520 K.V.A. en wel in Hillegom 3 stations, Lisse 2 stations en Sassenheim 2 stations; in elke gemeente is een dezer stations voorloopig speciaal ten behoeve van een groot-afnemer en op diens kosten gebouwd en Ingericht. Voor bet Pompstation der Waterleiding te Hillegom is- een station in aanbouw. De uitbreiding van het kabejnet bedroeg in 1924 ruim 11600 meter, terwijl eind 1924 in totaal aan kabel in den grond aan wezig was een lengte van 68096 meter, waaronder 1654 meter eigen hoogspan ningskabel. Het aantal aansluitingen is in den loop van 1924 toegenomen met 477, waaronder 255 voor huurinstallaties. Eind 1924 wa ren er in totaal 1224 aansluitingen, n.l. voor Hillegom 420, Lisse 473 en Sassen heim 331. De toename bedroeg in 1924 voor Hillegom 141, Lisse 199 en Sassen heim 107 huisaansluitingen. Qp 31 December 1924 waren aangeslo ten op het net Hillegom 96 motoren, Lis se 118 motoren en Sasenhelm 74 motoren, totaal dus 288 motoren met een capaciteit van 513 P K. Het aantal huurkoopinstallaties nam slechts weinig toe, voornamelijk in ver band met de invoering van het systeem der huurinstallaties met gebruikmaking van penningmeters. Dit systeem vind overal ingang en de verbruikers zijn er zeer tevreden over. Verwacht wordt dan ook een belangrijke uitbreiding van het aantal huurinstallaties, dat, in de 2e helft van 1924 ingevoerd, reeds aan bet eind van dat jaar een aantal van 255 be reikte. Op dit tijdstip waren in totaal geplaatst 1382 K W U.-meters. Het aantal storingen was zeer gering; hoewel er veel gegraven werd voor de wa terleidingbuizen en enkele rioleeringen bleven bijzonder nadeelige gevolgen ge lukkig uit. Van Leiden werden in 1924 ingekocht 849734 K.W.U. tegën 264771 K.W.U. in 1923; verkocht werden in 1924 277068 K.W.U. togen 212979 K.W.U. in 1923. De verkoop in 1924 bedroeg voor het net Hil legom 107378 K.W.U., voor het net Lisse 95420 K.W.U. en voor bet net Sassenheim, waaronder begrepen de 8e Poellaan en een stukje Rijksweg, 74270 K.W.U. Van de totale stroomlevering werd af gegeven aan de netten: Hillegom 89 Lisse 34 en Sassenheim 27 Het bedrijf blijft zich op bet standpunt stellen, dat uitbreidingen slechts dan zul len geschieden, wanneer volgens een nauw keurige berekening de rendabiliteit van de nieuwe uitbreiding ten volle verzekerd is; wanneer men in oogenschouw neemt, dat voor uitbreidingen in den loop van het bestaan van het bedrijf door aanvragers in totaal werd bijbetaald een bedrag van 30730.61, dan blijkt wel, dat, wanneer het bedrijf alle uitbreidingen maar voor eigen rekening had genomen, van een prijsverlaging van electrischen stroom zoo spoedig nog geen sprake was geweest. Het is dan ook zaak voor het bedrijf, om op den eenmaal ingeslagen weg voort te gaan. Bij een gehouden controle bij de verbrui kers is gebleken, dat niet alle door het bedrijf aangebrachte zegels op aansluit- kasten, meters enz. meer in ongeschonden staat verkeerden. In dit verband mag er wel op gewezen worden, dat het verbre ken van de zegels van het bedrijf in art. 3 der verordening verboden is en dat men zich bij overtreding van dit 'artikel bloot stelt aan toepassing van art. 16 der ver ordening, volgens welke een boete van ten hoogste 100 opgelegd kan worden, ter wijl bovendien het bedrijf het recht beeft de stroomlevering te staken. Interlocal Telefoondienst. Van offi cieel© zijde werden we in de gelegenheid gesteld onze lezers mede te deelen, met welke plaatsen zij voortaan vanuit Lisse voor twintig cents kunnen telefoneeren. Daar we vertrouwen, dat deze gaarne uit fc'nantieel oogpunt hiervan zullen profi teered misschien dit bericht zullen uit knippen, volgen hier de plaatsen: Aalsmeer, Abenes, Aordenhout, Benne- broek, Bloemendaal, Haarlem, Heemstede, Hoofddorp, Hoogmade, Kaag, de beide Katwijken, Koudekerk, Langeraar, Leiden, Leiderdorp, Leimuiden, Nieuw-Vehnep, Noordwijk, Oegstgeest, Oudewetering, Oudshoorn, Overveen, Roelofarendsveen, Rijk, Rijnzaterwoude, Rijnsburg, Rijpwo- tering, Santpoort-tSation, Ter Aar, Val kenburg, Vijfhuizen, Voorhout, Warmond, Woubrugge, Zandvoort. 0 NIEUWE-WETERING. RotkreupeL Onder de schapen van den heer C. S. alhier is een geval van rot- kreupel geconstateerd. ROELOFARENDSVEEN. Postduif. Bij den heer burgemeester alhier aankomen vliegen een postduif gemerkt N I 24-20417, terwijl op een gum- mirfng het wedstrijdnummer 748 vermeld staat. Ingezonden Mededeeling PIANO's in Huurkoop 15 GULDEN per maand. 7373 G. J. AMMERLAAN, v/h. MATLA en SIEGELAAR, P.K. KOORSTEEG 16. WOUBRUGGE. Gemeenteraad. Vernieuwing ophaalbrug Oude Aa. Voorzitter de heer Baumann. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering en leest het gebed. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen eenige goed gekeurde raadsbesluiten van Ged. Staten. De voorz. doet eenige mededeelingen om trent oninbare posten schoolgeld en deelt mede, dat Ged. Staten hebben goedgekeurd de verbeteringsbelasting, vernieuwing be strating Voorwegvoelpad, mits bet kohier niet hooger dan f 80.zal bedragen. Daarna geschiedt uitloling van de geld- leening groot f40,000.No. 25 wordt ge trokken van f 1000.en de nos. 49, 33, 58, van f 200.ieder. Vaststelling raadsbesluit, waarin van de ©Tven Sprong in bruikleen wordt aanvaard een strook grond 93 M., onder voorwaarde, dat bet uitsluitend voor rijweg wordt ge bruikt." b;j de vernieuwing van de brug over de Does, en de Gemeente het onder- boud blijft behouden. Tevens is van het bestuur der Heerlijk heid Hoogmade toestemming verleend, een stuk grond te gebruiken voor aanleg van het veerpont tijdens de bouw der brug. Aan het verzoek van J. do Vos kon niet worden medggewerkt, om volgens de Land- arbeiderswet gelden voor woningbouw te verkrijgen, hoe craarne de raad in zulke gevallen hulp wil verleenen. Het verzoek van D. van der Laan Wz., om 390 M3. bouwgrond k f 0.75 per Meter wordt toegestaan, onder de bestaande voorwaarden, en ook dat van A. van 't Wout ora 19 M3. gemeentegrond k f 1. per meter. Af- en overschrijving geschiedt van de posten: 1. bijdragen voor leerlingen die een Gymnasium bezoeken f815.2. bui tengewoon L. O. f 75.3. verhooging straatverlichting f50.— en 4. verlichting en verwarming 0. L. school f 120.—". Toegestaan wordt, een boom staande voor de woning van F. Blom, aan deze te verkoopen voor f2.50. De Baad gaat daarna in Comité-gene raal. Na heropening wordt aan B. en W. een blanco crediet toegestaan voor de ver- .ni en wing ophaalbrug over de Oude Aa te Hoogmade. Tevens wordt besloten, dit werk den lsten Augustus a.s. aan te be steden en de hoogere college's om spoed te verzoeken. Bij de rondvraag stelt de heer van H Riet voor, de schooltijden een half uur la ter te doen aanvangen. Door B. en W. zal dit woTden geTegéld. SFQ53T VOETBAL SpartaFrisia De wedstrijd SpartaFrisia, die voor Zondag als laatste wedstrijd om het kam pioenschap van Nederland op het pro gramma staat, zal Zaterdagavond om half 8 op het terrein van Sparta plaats hebben De Corinthians in Hamburg. Gister speelden de Nederlandscbe Co rinthians tegen Victoria, Hamburg. De Hollanders, die vele invallers telden leden een 31 nederlaag. Voor den aanvang van den wedstrijd legden zij een krans op het gedenkteeken voor de in den oorlog gevallen leden van „Victoria". Het bezoek was niet groot. Het eerste doelpunt werd gemaakt kort na het begin door de Hamburgscho club; vlak voor de rust maakten de Duitschers een tweede goal. Na de rust konden de Hollanders uit een penalty scoren; even voor het eind slaagden de Duitschers er in de score op 31 te brengen. De beste spelers van de Hollanders waren de keeper, de linksback en de centerhalf, terwijl de anderen niet boven het middelmatige uitstaken. „Tel." ATHLETIEK Een nieuw wereldrecord De Zweed Wide heeft in een wedstrijd over 3000 M. een nieuw wereldrecord ge vestigd. Hij legde den afstand af in 8 min. 27.5 sec. (Nurmi's record was 8 min. 28.6 sec.). ZEILEN. Wedstrijden op het Braassemermeer. De vereeniging „Het Braassemermeer" zal zeilwedstrijden houden op Zondag 28 'Juni a.s. PAARDEN. Ruiterfeest te Hilversum. In den landenwedstrijd was Zwitser land overwinnaar voor het internationaal kampioenschap rijpaarden Indiv'dueel behaalde de Zwitsersche majoor Fehr den eersten prijs. Hij maakte een schitterend springparcours. Van de jachtvereenigin- gen was de Nijmeegsche nummer één, de Zuid-Hollandsche nummer twee. WIELRENNEN. De kampioenschappen van Nederland. Voor de kampioenschappen van Neder land 1925 op de Rijswijksche baan zijn door den N. W. B. geaccepteerd (het aan tal inschrijvers was pl.m. 100 procent groo ter) voor: kampioenschappen amateurs 36 renners; de kampioenschappen profs 33 reiners; de lange afstandskampioenschappen met motorgangmaking 11 profs,.van wie er 7 in de voorwedstrijd uitkomen en 6 in de beslissing. LUCHTVAART. Om den Gordon Bennetbekcr. Veenstra blijkt met zijn Prince Leopold op Cape Trouriaan bij de Colf van Gas- cogne in Spanje geland te zijn Daardoor is niet de Muvter doch hij winnaar met een afstand van 1300 K M Nader wordt gemeld: Het telegram van Veenstra spreekt van „natte landing om 10 uur Dinsdagavond" en een tweede telegram zegt: „prachtig avontuur dat haast slecht was afgeloopen" Daardoor is het niet onmogelijk dat de lan ding in zee of ten minste in een baai heeft plaats gehad en in dat geval zou Veenstra zijn recht op klasseering verliezen. De Muyter heeft een telegram gezonden, waarin hij mededeelt de Golf van San Malo te zijn overgedreven en op sommige oogenblikken een hoogte van 5500 M. te hebben bereikt. Twee landingen bij Schiphol. Men meldt aan het Haagsche Anetakan- toor: Het K. L. M.-verkeersvliegtuig H-NABN type Fokker F III, bestuurder de heeft gisterenmiddag op weg van dam naar Bremen en Hamburg, korj zijn vertrek een landing moeten makf- de Haarlemmermeer, tengevolge va^" onklaar raken van den motor Bij deze landing is het toestel op laatste gedeelte van zijn uitloop in sloot geraakt en daarbij licht bescliafl Van de vier passagiers zijn kort da? twee met een ander toestel der K. naar Hamburg vertrokken, terwijl dei de anderen, waarvan er een ziju bot arm had gekwetst, te laat voor heflj^ toestel kwamen, en bun reis per moesten doen. Ongeveer tezelfder tijd moest een ij nier-vliegtuig van dc Deutscher Aero IJ met 5 passagiers op weg van Arastorj naar Berlijn eveneens in de Haarlemn meer landen, ook ten-gevolge van eem torstoring. Het toestel bleef onhescbad en de reizigers liepen geen letsel on Ingezonden Staikke (Buiten verantwoordelijkheid der Redat Antwoord op de Jammerklacht van ei boer over de Leldsche Kaasmarkt Van ouds is het bekend, We zijn daaraan reeds gewend. Dat een boer behoort tot dat soort vai menscli Die steeds „klagend" uiten hun wenscl Het Is tegenwoordig aan de orde va: den d (Hiervan maken „ingezonden stukken' geregeld gom Dat de Leldsche Kaasmarkt voortduren reden geeft tot kla- En men bij de autoriteiten komt met a! lerlei vra- Doch voor al dat klagen en vragen i geen r<>; De oplossing is zeer eenvoudig en ieder een zou kunnen zijn tovred Als autoriteiten, boeren, kooplui en po bliek werke band in b; En een ieder gebruike zijn versland. Vooraf wil ik even uw aandacht veall gen op het Dat in tegenstelling met betgeen oiia klagende boer beeft De „Hooigracht" zich niet leent om daa: de kaasmarkt te houd De zieken in het „St. Elisabethgestichl' zouden het niet uit kunnen houi Laten we zorgen, dat we deze zieken ei kindei Met de drukte van de kaasmarkt uit! zullen hinde: Ook moet niet worden vergeten. Dat ons mooi oud Waaggebouw nog lan: niet is versie! Dit moet blijven, ook aan het voorge slacht zijn we dit verplii Het „Centrum" waarnaar alle kaasooses zijn geril Nu volge hier voor de Leidscbe Kaas markt de 10 gebod Neemt men die in acht, dan zijn alk klachten gevlóa lste Gebod: Plaatst eerst de Vischmarkt mot kaas wagens i Daarna de Botermarkt uit is het daE met al het 2de Gebod: De paarden voor de wagens met hun koppen allen naar het Gangetje geri Zooals nu kris, kras door elkander, is gewoon geen gea 3de Gebod: Zoodra een wagen verkocht is. en sim laten vei Rechts er tusschen uit, door r,An dti vele si*: 4de Gebod: Absoluut verboden zij het verkeer vat auto's, wagens, fietsen en van al dal rollend matrrs En bij een overtreding subiet proces-vork 5de Gebod: Men zorge voor een door en door god geschoold marktpersot Daaraan mankeert er nu nog zeer veel 6de Gebod: Als „Politie" iedere weck dezelfde agen ten voor de markt niet missen b Dan neme men van de Markt- en Haven dienst 5 of 6 na 7de Gebod: Onthoudt u van te veel afhr - - Alphen en Rodegraven lachen zich an ders 8e Gebod: Geef uw stem bij de a.s. verkiezing» aan die leden in den Ra" Die nu voor onze markt opkomen, nifl met gepraat, maar met een dar 9de Gebod: Meent gij, dat iets anders in het belnn? van de Kaasmarkt kan worden go'h' Wendt u dan tof den heer Mennes, weet, dat hij steeds voor u klaar zal stai 10de Gebod: Wendt u anders ook tot de „Ver. *ai Handelaren in Zuivelproducten" te LeioJ Ook die Ver. komt in het belang van markt gaarne tussrhenb™' Zoo ge ziet, kosten al deze maatregel# geen Doch neemt men ze, dan neme»1 al'' klachten een f» Maar of het nu zit bij „Politie", „Mark- commissie" of welke Dienst het ook' „Treedt op" andersverloopen is h' Onze concurrenten Alpben en Bodegf* ven zitten niel - En dat onze markt verloopt, is toch vi<r mands Het is alles zoo eenvoudig als iets Maar gemakkelijker is 't te doen niets- Doch dan gaat onze markt langzaa® maar zeker op do^ fla# En verdwijnt, tegelijk met der Vrowj Vaderen goede reputatie als sn^u t voor <L lema>'

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4