Advertentiën. efegi*a?iscSi Weerber'kchi i „n9 waarnemingen verricht in den 0 ;ón van 8 Juni 1925, medegedeeld •Lr bet Kon. Ned. Meteorologisch l®r Instituut te De Bilt. Barometerst.: 772.3 Lerwich. Barometers!756.4 Isanifjord. •wachting tot den avond van9Juni: jakke tot matige wind uit Oostelijke jngen, iieht tot half bewolkt, drong n weer. Barometerstand. «g*i V er' gland van hedenmiddag 3 uur is aan- iJji .yen door den grooten wijzer. Hef dun- lijntje beduidt den stand van a:r,or- 3 uur. LUCHTTEMPERATUUR .5 gr. C. WATERTEMPERATUUR. jeminnchting Hooge Rijndijk: 7 uur 12 uur 22 en 3 uur 23 gr. G. meminricbting „De Zijl": 7 uur 21, 12 21.5 eD 7 uur 22 gr. G. ICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandagnamiddag 9.46 uur tot jdagvoormiddag 4.11 uur. van Gouda's Gezellen hoogst tevreden doch ook een goede toekomst voor- len, daar hef. corps een kranig leider ft en de ledeD blijk geven door studie wijding er toe bij te dragen dat bet tot boogen trap van volmaaktheid verheffe. Is bet' wonder dat de zoo ijk opgekomenen met aandacht hebben d en aan het slot van elk nummer niet onbetuigd lieten in hun dank- rlieid door spontaan handgeklap. [et was dan ook geen ijdele verondev- toen ten slotte Paler van den Ik deze spelers verzekerde namens allen ipreken, wanneer hij een welgemeend kwoord sprak voor het genieten van avond waarover allen tevreden wa tevens constateerde spr. de groote ;uitgang van liet corps sedert de jaren hij nog hun Gezellen-vader was. De bracht een bijzonder woord van ik aan den heer van Velzen. den zoo [verigen Secretaris van den Raad van (eer, die, als altijd, ook nu weer, door medekomen naar Lelden, blijk had ge- ra van zijn groote sympathie voor het jk voor de Gezellen. Met een dank- ird aap \llen die waren tegenwoordig feest op dezen aangenamen avond en hijzonder woord van dank ook aan den Batenburg, den exploitant van ~Zo- •g", voor zijn vriendelijke bereidwil- leid door het- geven van den mooien besloot Pater van den Donk een nd, die zeker de band tusschen de so le vereenigingen en den Adviseur weer roer heeft toegehaald en ongetwijfeld allen ten zeerste is gewaardeerd. \Sp. „De Ster" bekroond. Verleden Zaterdag werd het groote in- tionale Zangconcours, georganiseerd „Polyhymnia" te Haarlem geopend. Dezen avond traden een dertiental ge- koren op. die tot dusverre nog bekroond werden. Tot de mededingers hoorde ook N.V Sanders Gem. Koor Ster" uit Leiden, onder directie van im Mizee. De heide nummers: „O Heer, daar", in bewerking van Hub. Cuvoers, .Moeders slaonliedeke" van W, P. !s, werden verdienstelijk ten gehoore [bracht, het laatste zelfs zeer mooi en in- Van zakken of zweven, was geeü' (rake, de uitspraak was in orde en er werd zongen met veel nuance en klankver- 'idenheid. De jury, waarin o.a Alph. Vrancken, [illem Hespe en Ph. Koop zitting had- ffl, kende ons Leidsche koor den 5den rijs toe, welke dubbel verdiend was: wij idden stellig na al 't. gehoorde zeker den lö'den verwacht. Aan concours-eigenaardigheden en wïs- palliglieden hopen we nog eens een P'fig artikel te wijden. In tusschen. is het een mooi succes, dat een koertje, dat slechts ongeveer drie b'on oefent en voor het overgroote deel pstaat uit absoluut ongeschoolde zangers n zangeressen, kans ziet bij een groot in- 'niationaal concours een prijs te behalen Het heeft dat, behalve aan eigen toewij- in?, te danken aan de kunstzinnige lei- van don heer Wim Mizée. UIT OE ORRGEVIS3G HILLEGOM. öe brandweer. Naar wordt bericht, er in den raad alhier geïnterpelleerd lorden over het werden van de brandweer JJ den jongsten brand in de Hoogewerf- "öat aldaar. Op den 2den Pinksterdag, oea de groote brand was uitgebroken, 'aren slechts drie van de twaalf brand- asters aanwezig. De brand kon toen !e: sPoedig gebluscht worden. Men kon J: W€rken met de motorspuit en de kop- 'onngen waren niet in orde. KATWIJK. v Weoverbéferino. a den in de gemeente Katwijk gelcgeD Wassenaarsclien grintweg, zich uitstrek- kende van de grens met Wassenaar tot de grens met Noord wijk, in de kosten van welks reconstructie tot bitumineuzen steen slagvveg Prov. Staten bij besluit van f5 Juli 1921, een subsidie van 60 pet. tol een maximum van 99.000 hebben toegekend, maakt deel uit-de Achterweg in de kom dier gemeente. Tengevolge van het. steeds drukker wor dend doorgaand verkeer over dezen weg en het. daardoor toenemend gevaar voor ongelukken vooral bij kruising van andere straten, zijn Burgemeester en Wethouders van Katwijk te rade gegaan liet op-' en afgaand verkeer door de gemeenfekom te leiden langs verschillende wegen. Ilel ligt daartoe in de bedoeling het van de rich ting Wassenaar komende verkeer te doen gaan langs een nieuw aan te leggen weg over de z.g.n. Molenweidè, terwijl het ver keer uit de richting Noordwijk den Ach terweg blijft volgen. Ten behoeve van den aanleg van dezen nieuwen weg wordt door de eigenares dier weide aan Katwijk kos teloos een strook grond van 10 M. breedte overgedragen, waarvan 6 M. tot straatweg wordt aangelegd, terwijl aan weerszijden 2 M. breede trottoirs worden aangebracht. De kosten van uitvoering dezer werken worden op 8200 geraamd. Het gemeentebestuur beeft Ged. Stalen verzocht te willen bevorderen, dat door do Provincie ook in deze kosten een bijdrage van 60 pet. tpt een maximum van 4920 wordt verleend. De Hoofdingenieur is van meening, dat de nieuw aan te leggen verbindingsweg voor het doorgaand verkeer een groote ver betering zal geven en hij acht het verlee- rien van de gevraagde bijdrage dan ook al leszins gerechtvaardigd. Ged. Staten kunnen zich met dil oordeel vereenigen en zien in het verleen en der ge vraagde bijdrage te minder bezwaar, nu de uitvoering der werken, waarvoor de Prov. Stalen reeds in Juli 1924' een bij drage van 60 hebben toegekend en waar van de kosten op f 165.000 waren ge raamd, aan de Maatschappij „Wegen bouw" te Utrecht voor 148.-865 gegund is kunnen worden. Ged. Stalen stellen derhalve aan Prov. Stalen voor te besluiten aan de gemeente Katwijk een bijdrage van 60 pet. tot een maximum van 4920 uit de provinciale kas te verleenen in de kosten van aanleg van een nieuwen verbindingsweg over de Moïenweide tusschen den Wassenaarsclien grintweg en het Moleneind in de kom dier gemeente. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. De beer II. L. du Boen ff, volontair ter secretarie, is benoemd tot ambtenaar ter secretarie te Waddinxveen. LISSE. Inenting. De kosteloozein- en berin enting zal plaats hebben op Dinsdag 9 Juni op de gewone spreekuren. Herijk. Voor de herijk der malen en gewichten zal zitting worden gehouden op Donderdag en Vrijdag 11 en 12 Juni des vnnvmi'da^-o van 40—12 en 'w iiunnanags van 14.30 uur en op Maandag 15 Juni van 1012 en 's namiddags van 13 uur in het gebouw van den R. K. Volksbond. Concert. De Harmonie „Eensgezuid" gaf Zaterdagavond een buitenconcert in de Lisserbroek.- De bollen. Bij verschillende BoTlen- kweekers is men begonnen met het opne men der bollen. De gewassen zijn goed. NOORDWIJK. Wegverhetering. Bij besluit van 15 Juli 1924, werd aan de gemeente Katwijk een provinciaal subsidie verleend tot het verbeteren van den Wassenaarsclien grintweg als bitumi- neusen steenslagweg tot een bedrag van 60 pCt. der kosten met een maximum van 99.000.welk werk in den loop van 1925, behoudens bijzondere omstandig heden, zal -zijn. voltooid. Aan de gemeente Noordwijkcrhout word bij besluit van 16 December 1924 eveneens subsidie verleend om den Gooweg, den Hoogeveenschen weg, den Zilker-duinweg, den Zilkoi'-sclralpweg en Zilkerbinnenweg, zich uitstrekkende van de grensscheiding der gemeenten Noordwijkerhout en Noord- wijk tot de Noord-Hollandscbe grens, te reconstrueeren in een bituminousen .steen slagweg ter breedte van 5 M. tot een maximum van 367.000.mits de ge meente Noordwijk een subsidie zou verlee nen van 10.000.en de gemeente Noordwijkerhout ten minste 8000.zou bijdragen. Met de uitvoering van dit werk is begonnen. In den verkeersweg van Wassenaar tot de Noordhollandsche grens blijven dan nog een tweetal stukken over, welker reconstructie nog niet vaststaat, n.l. hef gedeelte weg onder Noordwijk, eenerzijds aansluitende aan den weg onder Katwijk en anderzijds aan den weg onder Noord wijkerhout en voorts een pl.m. 450 M. lang stukje weg in den Noordwestelijken hoek der gemeente HUlegom. Mot betrekking tot de verbetering van laatstgenoemd ge deelte worden door Ged. Stalen nog on derhandelingen gevoerd, terwijl, wat bet onder Noordwijk gelegen stuk aangaat, dooi' het bestuur dier gemeente thans een plan is ontworpen ten einde dezen weg als deel van bovenbedoelden doorgaanden weg aan de eiscben van hot verkeer beter te doen beantwoorden. Het gemeentebestuur van Noordwijk beeft nu Ged. Staten een plan voorgelegd, Dit plan b^pogt de verbetering van den Heerenwcg van Katwijk-binnen naar Noordwijk-binnen en van den Gooweg, welke bij bet Gemeentebestuur van Noord wijk met een tweetal daarin gelegen stee nen duikers in onderhoud zijn, door bet- maken van een bitumineusen steenslag- weg, breed met inbegrip der betonbanden M.; een tweetal bochten zdl worden ver beterd. De Voorstraat, het Oosteinde en bet Westeinde met de daarin gelegen Oosteinder- en Westeinder bruggen, be- boorende tot de gemeentekom, deel uil ma kende van den 6 ooi ga an den weg, zijn in de reconstructie begrepen. De weg in de gemeente Noordwijk is lang ongeveer 4800 M„ waarvan de straat in de gemeentekom, lang 690 M., niet in de reconstructie is begrepen. De le verbe teren weglengle is dus 4110 M. Hiervan zal Ier weerszijden van de - tramkruising 10 M. in keien worden geslraat, terwijl over eene lengte van 42 M. ten Zuiden van de Wesleindorbrug eveneens een kci- bestrating zal worden aangebracht. Door ■ei-betering van bochten wordt de weg lengle verkort met 134 M., zoodat 3912 M. overblijft, welke van een bilumineuse teenslagverhardfrig zal worden voorzien. Over ongeveer 1343 M. lengte zal de be staande wegsveriiarding deel uitmaken an de nieuwe wegsfundeering, over 2509 M. zal de oude weg worden uitgebroken en een geheel nieuwe fundcering worden ge maakt: De reconslrucligkosten van dezen weg worden geraamd op 165.000.Bij de beoordeeling van dit bedrag dient er reke ning mede gehouden te worden, dat de weg zich tengevolge van de meerdere zorg, doou de gemeente aan bet ouderhoud besteed, in een gunstiger toestand bevindt, dan in de aanliggende gemeenten het geval was, zoodat de uitvoering van het verbe- teringswei'k van eenvoudiger aard kan zijn. In deze kosten vraagt het gemeente bestuur van Noordwijk een provinciale bij drage van 60 pet Ged. Staten zijn van meening, dat er, mede in verband met Uwe hierboven aan gehaalde subsidiebesluiten, aanleiding is voor de Provincie om in de bosten van de reconstructie van dezen weg als schakel in den grooten verbindingsweg tusschen de Provincie en Noord-Holland, een büdrage le verleenen van 60 pet. tot een maximum van 99.000. Met het oog op de fe verwachten om- tandiglieid, dal bet verkeer tusschen Haarlem en 's-Gravcnhage van den ver beterden verbindingsweg een druk gebruik zal gaan maken, verdient het naar hunne meening aanbeveling, dat de verbetering van den onderwerpelijken weg, welks e(in struct ie slap is en waarin gevaarlijke bochten voorkomen, zooveel mogelijk te ge lijkertijd wordt uitgevoerd met de aan de aansluitende wegen te verrichten recon struct i ewer k za amb eden. Ook in de provincie Noord-Holland is met de verbetering van den weg,'welke de voortzetting vormt van den weg onder Noordwijkerhout, aangevangen. Ged. Staten geven mitsdien Prov. Stn- ten in overweging aan de gemeente Noord wijk ten behoeve van de verbetering van het op haar gebied gelegen deel van den verbindinxrsweg van Wassenaar naar de Noord-Hollandsche grens. Welker kosten zijn geraamd on f 165.000.een subsidie uit de provinciale geldmiddelen toe te ken nen van 60 pet. in die kosten tot een maximum van 99.000. NOORDWIJKERHOUT. Krankzinninenceslicht. Gerl. Staten stéllen aan Prov. Staten voor. hen te machtigen tot het sluiten van een over eenkomst met het bestuur dm- Vereeniging der Broeders van Liefde te Venrav. Volgens deze overeenkomst zal o.a. art. 1 der tussj-hen partijen in '1914 gesloten overeenkomst zoodanig worden gewijzigd, dat het komt tp luiden o.a. als volgt: ..De Vereeniging verbindt zich in haar genees kundig gesticht voor krankzinnige mannen te Noordwijkerhout beschikbaar te stollen 275 plaatsen voor de verpleging van maii- neüike patiënten uit de provincie Zuid- Holland." Voor elke plaats welke de vereenigipg ingevolge dit artikel beschikbaar heeft gehouden, doch waarover gedurende min stens de helft van een kalendermaand niet is beschikt zal door do provincie ƒ12 l>er kalendermaand of gedeelte daarvan worden vergoed. Voorgesteld wordt dat deze nieuwe over eenkomst wordt geacht in werking te zijn getreden met 1 April 1925, met dien ver stande dat bet aantal der aan Zuid-Hol land door de Vereeniging beschikbaar fe stellen plaatsen op dien datum bedraagt 225, welk aantal vervolgens met tusschen- poozon van een maand, telkens met 10 verhoogd wordt, zoodat het maximum van 275 plaatsen bereikt wordt op 1 Sep tember 1925. 0E6STGEEST. Propagandaclufc. De alsemeeue R. K. Propagandaclub hield Vrijdagavond een cursusavond, die jammer genoeg slechts zeer matig was bezocht; bet verwondert ons echter niet, omdat o.i. titans de tijd voor cursusavonden' is verstreken. De ter vergadering gemaakte opmerking, als zou de laatste volzin in onze mededeeling van Donderdagavond, roet in bet eten hebben gestrooid, kunnen wij niet aanvaarden. De voorzitter, de beer Ant. Falke, open de de vergadering op de gebruik eb jke wijze, verwelkomde de aanwezigen, in het bijzonder den Geest. Adv.. kapelaan Cup pens, en betreurde ten zeerste de s'echle opkomst. Vervolgens werd door kapelaan Coppens een zeer interessante lezing over ..De rechtvaardigheid en naastenliefde" gehou den. In een keurig geslyleerde rede toonde de Eoinv. spreker aan, hoe rechtvaardig- reid en naastenliefde onmisbare facto ren zijn voor de Ohr. samenleving. De voorzitter dankte den kapelaan voor zijn mooie en leerzame lezmg. Nadat eeni- ge gestelde vragen tot genoegen beant woord waren, sloot de voorzitter de bijeen komst met. den Cbr. groet. VOORSCHOTEN. Gezonken. In de Vaart nabij Haag- wijk lag een woonschuit van cen'go Frie zen, die in de Vliet baggeren. De menschep waren een paar dagen uit geweest en kwa men des nachts wederom naar hunne wo ning, doch bemerkten tol bun grooten schrik, dat de schuit- tijdens, hunne af wezigheid was gezonken, zoodat zij in- plaafs van zich ter ruste te kunnen bego- ven, zich genoodzaakt zagen, ondanks de vermoeienis van de re's, eerst hunne wo ning boven water te halen. Gevaljj van 'n dwaasheid. In een ze kere inrichting alhier namen eenige leer lingen een bad. Twpö der heeren mngpn een weddenschap aan om (e zien wie van beiden wel den lan^sten t:jd onder water zou kunnen blijven. Eén der heeren wist het 3'A minuut uit te houden. Zijn kame raad bleef in het bad daarnaast langer onder water en wel zoo lang. dat degene, die er uit was, zich on<*P"nef beeon te ma ken en zijn medemakker uit het bad baal de. wat hoog noodig bleek (e zijn. Onnvd- delbjk werd de dokter geroepen, d:e hel geluk mocht smaken den patiënt te redden, die bijna bet leven had verloren. Men zij toch voorzichtig met dergelijke grillen. WASSENAAR. Auiobotsing. Gistermiddag had ter hoogte van de Maaldrift een ernstig auto- ongeval plaats. Van beide richtingen daar ter plaatse kwamen een luxe-auto, uit de richting den Haag een luxe Benz-auto en ill de richting Haagsche Schouw een luxe Durkopp. Daar het weggedeelte openge broken lag, wilde zij elkander in volle vaart passeeren. Het gevolg was, dat z>j beide in'elkander vlogen. Beide werden ernstig beschadigd. Een wagen, welke langs den weg stond, werd eveneens aangereden. Het onderstel werd finaal afgereden. Door een en ander was daar gedurende gevuimen tüd een ver stopping, welk verkeer door politie moest worden geregeld. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerkgebouw. Door Ged Staten wordt aan Prov. Staten voorgesteld aan de gemeente Woubrugge en aan de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk aldaar de kosten van vernieuwing van den torenopgang van het Ned. Herv. Kerkge bouw een subsidie te verleenen tot liet be drag, waarmede de kosten de 4500 gld. niet zullen te beven gaan. Laatste Berichten Treinroof? Portefeuille met diamant vermist. Gisterenavond bemerkte de diamant- koopman V. uit Amsterdam, bij aankomst te Antwerpen, dat hem, vermoedelijk ge durende de reis, een portefeuille met dia mant ter waarde van f 20.000 was ontsto len. Hij beeft aangifte gedaan bij de poli tie. Verdronken. Zaterdagavond zijn in de IJsel bij bel zwemmen 2 jongens van 12 en 17 jaar uit bet gezin B. te Westervoort verdronken De jongste werd. terwijl ziin broer zich aan bet aankleeden was, door een kolk gegrepen. Zijn oudsfp broer sprong ge kleed te water, doch zijn redingspogingon mislukten. In de bekende veilingzalen van de fir ma, R. W. P. de Vries aan den Singel te Amsterdam is hedenmiddag geonend een eefe-fentoonstellingvan Louis Bouwmees ter. Deze tentoonstelling, door het tooneel- museum ingericht, werd geopend door 6en •orzittei' van het Tooneelverbond, jlir. A W. G. van Riemdijk. De tentoonstelling «rnvat den geheelen levensloop van Bouw meester. TELEGRAMMEN (VAN ONZEN ORAADLOOZEN OIENSV). „New-York World" en andere bladen, ge associeerd met de Noord-Amerikaan se lie Dagbladenalliantie, hebben president Coo- lidgo verzocht, de mogelijkheid fc overwe gen van het zenden van de „[.os Angelos"' of de „Shenandflah" naar Groenland om de Poolexpeditie van Amundsen te zoe ken. De daling yan de franc. PARIJS, 8 Juni. (V.D.) Officieel wordt medegedeeld, dat de Minister van Finan ciën Caillaux niet zal aarzelen teneinde de huidige crisis in den wisselkoers te be strijden, gebruik te maken van liet gebeele crcdiet van Morgan. Enorm brand op Martinique. FORT DE FRANCE, 8 Juni. (V.D.). Een enorme brand beeft in den nacht van Za terdag op Zondag gewoed in Fort de France, de hoofdstad van Martinique. Veertig huizen zijn in de asch gelegd. De materieele schade is zeer groot. Er vallen geen persoonlijke ongevallen le betreuren. De opstand op Sarnos. ATHENE, 8 Juni. (V.D.) De opstande lingen op Tiet eiland Samos hebben do autoriteiten verjaagd, het garnizoen ont wapend en de gevangenissen geopend. Zij hebben de autonomie geproclameerd. De bevolking is de opstandelingen vijandig gezind. Een flottille torpedo-jagers blok keert bet eiland. De staat van beleg is ge proclameerd. De regeejingstroepen zullen zich lieden ontschepen. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 8 Juni. Veemarkt. Aangevoerd 322 vette koeien le kw. 1.20 1.32, 2e kw 1—1.20, 3c kw. 0.85—1.—; 23 stieren 90—110; '140 melk- en kalf koeien J 350575; 149 vetet kalveren J 8085; 80 nuchtere kalveren f 1023; 79 schapen 50 60; 69 lammeren 2534; 848 veile varkens Holl le kw. 0.940.95, 2e kw. '192ƒ0.94: 20 paarden 150—ƒ300 ROELOFARENDSVEEN. 8 Juni. Vei ling. Sla 1.10per 100; bloem kool 68 cl. per stuk; snijboonen f 1,15 1.40 per 100; princesseboonen 0.50 p. 100; aardbeien 913 ct. per doosje; peu len 1.80—2 idem TT f 1.30; dop erwten 2.502.80; capucijners 2 65 2.70 per 10 •kilo1. Wisselnoteeringen (Amsterdam i Berlijn Londen 1?.09% New-York2.487/g Pariis11.na Brussel 11.78 Zurich Rome 9.^1 Oslo41.90 Kopenhagen 46.80 Stockholm 66.6"> Weenen j i O.GOSóVic Praac 7.88'/2 Madrid36.30 de nog omzetten, maar de handel was niet zóó omvangrijk als Vrijdag. Ook scheen hel aanbod thans iets overwegend. "Rub bers meer endeels prijshoudend, doch wei- nog veranderd. Kon. hooger ingezet, waar na zo npg opliepen. Gec. daarentegen in reactie. Suikers lusteloos, voornamelijk II. v. A. Tabakken matige aandacht. Sumatra- soorten vast, doch overigens weinig gewij zigd. Scheepv. verlaten. Amerikanen stil, doch vast. Prolongatie 3 pet. De onrust in China. Burgeroorlog in China. LONDEN, 8 Juni. (V.D.). Uit Kanton wordt geseind, dat de burgeroorlog is itgebroken. De huurlingen-generaals Yoennan en Hoenau, vroeger in diens' an Soen Yat Sen, hebben bet volledig beheer over de stad op zich genomen, ter wijl de troepen uit Kanton van buitenaf trachten bet beheer over de stad te her overen. In Shanghai is bet 'rustiger. Het Amo- rikaansche oorlogsschip „Paul Jones" is Chinkiang aangekomen, waar Zaterdag onlusten zijn uitgebroken. Zij zijn (hans onderdrukt. Ongeregeldheden te Berlijn. Straatgevechten. Eén d o o d e. BERLIJN, 8 Juni (V.D V Ernstige on geregeldheden hebben gisternamiddag plaats gehad in een der voorsteden Berlijn. Leden van de communistische or ganisatie delicti een aanval op een parad ftesschen en knuppels. De politie moest tus- r "benbeide kom-m. dor li de communis»"" maakten geen onderscheid tusschen poli tie on deelnemers aan de parade, zoodat een geregeld straatgevecht ontstond. Eén communist werd gedood, J8 personen den gewond. Shanghai rustig. SHANGHAI, 8 Juni. (V.D.) De werk lieden hebben hel werk bij de Fransclr concessie hervat. Er heerscht bier vol maakte kalmte. De hittegolf in Amerika. WASHINGTON, 7 Juni (V.D.) TIi weerbureau voorspelt bet einde der hift golf voor lieden of morgen. CHICAGO, 7 Juni (V D) Tot nu zijn 314 perhonen tengevolge van de hitte golf in'bet gebeele land omgekomen. WASHINGTON, 8 Juni. (V.D.). Over eenkomstig de voorspelling van het bureau is Zondag plotseling een einde ge komen aan de hittegolf. De tempera tuur is op verschillende plaatsen met 10 tot 20 graden Celsius gedaald. Hulp voor Amundsen. NEW-YORK. 7 Juni (V.D.) 138e NED. STAATSLOTEN!! Trekking van Maandag 8 E 5e Klasse 13e Llist. Hooge prijzen: 6448 9885 11156 15182 H' 1452 5978 13661 20125 4(H« 2448 10874 /"200. 334 1092 1849 2924 3338 331: 5331 6273 8430 8739 9464 10401 io/ 16037 16075 16932 17448 17974 18839 19076 J 100 Prijzen van 70: 65 242 261 273 335 436 610 757 802 978 1265 1341 1514 1886 1837 2096 2149 2186 2503 2545 2561 2586 2644 2688 2859 2945 3006 3150 3153 3242 3310 3355 3530 3611 3701 3734 3884 3970 3987 4007 4269 4444 4529 4596 4598 4642 4824 4872 4915 4971 5064 5240 5372 5615 5916 6007 6247 6280 6336 6370 6591 6630 6675 6743 6778 7101 7347 7354 7410 7459 7518 7534 76*0(1 7651 7748 7858 7943 8011 8237 8288 8291 8320 8358 8454 8498 8533 8702 8765 9030 9191 9220 9301 9326 9372 9399 9431 9677 9765 9949 9955 10061 10198 10289 10315 10563 10626 10750 10751 11006 11024 11026 11089 11102 11265 11210, 11319 11346 11441 11520 11537 11586 11**8; 11952 12029 12076 12104 12208 12294 12346 12357 12449 12484 12761 12777 12832 12999 13141 13150 13181 13209 13267 13346 133*5 13541 13646 13708 13799 13888 13912 J40U9 14402 14503 14615 14660 14800 14813 14814 14966 15012 15121 15141 15198 15292 15416 15618 15648 156*4 15703 15733 15892 15938 16027 16185 16242 16476 16491 16534 16541 16573 16603 16619 16630 16671 16682 1670-4 16726 16956 17037 17076 17194 17224 17242 17337 17.388 17484 17584 17602 17780 17869 17877 18061 18087 18165 18243 18280 1*300 18311 18425 18589 18599 18606 18628 18639 18818 18850 19176 19354 1*380 19415 19559 19575 19598 19644 19659 19739 19805 19884 19909 20345 20358 20765 20819 20822 20915 20986 >3 5189'. 15153 536 1451. 2243 27; 8. 3263 3862 4515 4899 5*69 6434 7253 7585 81134 84*7 9214 91)05 102*4 10927 Geboren: THEODORIJS GERARDUS, Zoon van TH. O VERMEER en P. M. JAN80N. Leiden, 7 Juni 1025. Mauritsstraat 14. 21b

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 7