Smettei Gemengde Berichten Brand In een boerenwoning. Een kind omgekomen. Gisterenmiddag ontstond brand in de boerenhuizing van C B. de Boer tc Ame land. Een 7-jarig dochtertje kwam in de vlammen om. De oorzaak van den brand ls een vuurtje, dat door kinderen in een schuurtje was aangestoken Drie hulzen, een boerderij en bakkerij in asch gelegd. Men meldt uit Opheusden aan de „Tel." Een zware brand heeft Zaterdagmiddag Opheusden geteisterd. Niet minder dan twee arbeiderewonin gen, een bakkerij met woonhuis en een boerderij met grooto steenen schuur wer- jden totaal in asch gelegd. De brand is omstreeks halftwaalf uit gebroken. De bevolking was op het land aan den arbeid, toen men plotseling ,een ▼lammenzee omhoog zag schieten, die zich ln een oogenblik tijds over een grooten afstand verspreidde. Het bleek, dat de brand was uilgebroken ten Noorden van de kom van het dorp, in het huis van den arbeider Yuurman. Deze woning staat naast een ander perceel van het gezin Van Lent. Daarnaast, door een kleine tusschenruimte gescheiden, bevon den zich de woning en de bakkerij van den bakker Brienesse, aan wien het gehee- le complex toebehoort. Het ongeluk wilde, dat al deze huizen, evenals de meeste woningen in Opheusden, en trouwens in vrijwel alle Betuwsche dor pen, met een dak van riet bedekt waren Het heeften dagen niet geregend, en de zon scheen fel, zoodat het vuur geen beter voedsel kon vinden dan het droge riet Do ▼lammen verspreidden zich binnen vijf mi nuten over het geheele complex en sloegen toen ook over de Tielschestraat naar de boerderij van Verwoert, welko eveneens van een rieten dak was voorzien. Er was geen houden meer aan, en de burgemeester van Resteren en Opheusden, de heer Lodder, die even te voren op de motorfiets was gepasseerd en dadelijk na het uitbreken van den brand ter plaatse was, zag dan ook in, dat tegenover dit ▼uur de dorpsbrandweer, natuurlijk een korps van vrijwilligers, in het bezit van een ouderwetsche handpomp, machteloos zou staan. Hij besloot dan ook assistentie te vragen aan de brandweer te Arnhem Het was echter niet mogelijk, om van het deel van het dorp uit, waar de brand woed de, telefonische aansluiting te verkrijgen, aangezien de telefoondraden reeds ver nield waren. Het was noodzakelijk den Rijndijk te be klimmen, waar de vlammen over de Tiel schestraat sloegen. De heer Lodder be dacht zich niet lang, zette zijn motor aan •n reed in volle vaart dwars door den rook naar den Rijndijk. De telefonische aansluiting kwam sPoe^ werd verkregen het is nog altijd een lange weg om bij brand hulp te vragen en de Arnhemsche brandweer rukte met de motorspuit uit. naar de plaats des on- heils. Men durfde het echter niet wagen, om met de zware motorspuit de Rijndijken over te rijden, zoodat een groote omweg moest worden gemaakt. Eerst te halfdrie 's middags kwam daardoor de Arnhem sche brandweer te Opheusden aan. Aan redding viel niet meer te denken: het vuur was intusschen ook overgeslagen naar de steenen schuur achter de boerde rij, waarvan het dak eveneens gedeeltelijk met stroo was bedekt, en verwoestte te vens den boomgaard. Het vee was intusschen reeds in de wei Tot ver in den omtrek vloegen de von ken en wel zoo ver, dat de daken van twee zich op ongeveer honderd meter afstand bevindende boerenwoningen in brand vlo gen. De bewoners waren echter op hun hoede. Zij zaten op het dak en wisten hier het vuur met emmers water in den aan vang te stuiten. Op tal van woningen in het dorp zagen wij de menschen met emmers water gereed zitten om in te grijpen, wanneer er von ken, voortgestuwd door een sterken Z. wind, op hun dak mochten komen. Met een drietal stralen werd het vuur bestreden, dat alleen nog voortwoedde op de ruTno van wat eens een welvarende woonwijk was. Tot bij vijf uur was de brandweer genoodzaakt, water te geven. Alle gebouwen zijn verzekerd, doch met de inboedels is dit niet overal het geval. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. De brand is ontstaan in de woning van Vuurman, maar deze verzekerde ons, dat in zijn huis absoluut geen vuur had ge brand. Hij was juist even naar buiten ge- loopen om hout te halen, ten einde het fornuis aan te steken, en toen hij terug kwam stond alles reeds in lichte-laaie Vermoed wordt nu, dat een vonk uit den schoorsteen van de bakkerij van Brienesse op het stroodak van het huis van Vuur man is terechtgekomen. Groote brand. In het complex gebouwen der firma C. G. te Maasniel bij Roermond ontstond Zondagmorgen een groote brand, die de bierbrouwerij, de woning, mede de stal ling in asch legde. Bij de bierbrouwerij was een nieuwe installatie geplaatst voor de ijsfabrikatie, welke ter waarde van f 8000.nog niet verzekerd was en ge heel verbrandde. De ammoniak en koolzuur flesschen konden iedere minuut een ernstige ont ploffing veroorzaken. Dit gebeurde dan ook met zoo'n luchtdruk dat de muren aan de voorzijde gedeeltelijk neervielen. Zelfs ruiten 20 meter in den omtrek sprongen door den luchtdruk. De aanwezige hulp verliet dan ook het terrein van den ramp om erger te voorkomen. De brandspuit fcft het dorp kon weinig doen, zoodat men tenslotte de vlammen heer en meester liet. Ingezonder- Mededeeiing ^3^ Schrijnen en Slukloopen der Huid, t Doorzitten bij Wielrijders,verzacht en f geneest men met De groote heidebrand gebluscht De bosch- en heidebrand aan de Berg- eijksche barrière is nu gebluscht. Een paar honderd H.A. heide en enkele H.A. bosch zijn afgebrand. Veel wild, voorna melijk hazen en konijnen is omgekomen; ook doode reekalveren zijn gevonden. De brand te Bussum De slager A. S., te Bussum. die Woens dagavond j.l. in arrest werd gesteld als verdacht van brandstichting in zijn eigen oning aan de Kruislaan, is op last van do justitie weer in vrijheid gesteld. Dubbele moordaanslag te Tilburg. Zaterdagmiddag heeft te Tilburg aan de Oeleschestraat een dubbele moordaanslag plaats gehad, welke vrij goed is afgeloo- pen. Ten gevolge van een veete, welke kor ten tijd geleden tusschen zekeren H. A. en de familie R. ontstaan is, kwam heden middag A. blijkbaar onder den invloed van drank aan de woning van R. ruzie maken. Na een korten twist liep A. naar zijn woonwagen, welke daar vlak bij staat en kwam even later weer terug. R. die ie zijn paardenstal was, zag A. op hem toekomen en een revolver uit zijn binnen zak halen. Door het schot, dat volgde, werd R. in den hals getroffen. Daarna richtte A. het wapen op de vrouw, die kwam toeloopen, en trof deze in den buik. Intusschen had een der zoons van R. kans gezien, A. te naderen en hij stak dezen mot een riek in den nek. A. loste' toen nog eenige schoten op den zoon van R., echter zonder dezen te treffen. Daarop nam A. per rijwiel de vlucht. R. en diens vrouw zijn heiden naar het gast huis overgebracht. Hun toestand is ech ter niet levensgevaarlijk. De dader A., die reeds eenige dagen ge leden te kennen heeft gegeven, de familie R van kant te maken, is nog voortvluch tig. Deze staat niet gunstig bekend en werd geruimen tijd in het krankzinnigenge sticht te Voorburg, waarheen hij werd opgezonden, doch later ontslagen is. v pïeegd. „Tel.' De ontploffing te Amsterdam. Nader meldt men ons: De ontploffing in de bakkerij van Gebrs. Pool aan den Overtoom heeft omstreeks half vier in den morgen van Zaterdag plaats gehad. Men was bezig met de voorbereidende .werk zaamheden voor het bakken van brood Plotseling sprong met een hevigen knal woito -TT 1 ntfmF-mfPT^qvep rilt elkaar. De werklieden zochten zoo spoedig mogelijk eon goed heenkomen, om niet ge troffen te worden door den uit elkaar vlie genden ketel. Do bakker H. Trappen- berg, wonende in de Kinkerstraat, word dadelijk vermist. Bij onderzoek bleek, dat bij in de bakkerij was achtergebleven, daar bij getroffen was door een stuk ijzer. Hij werd naar het Wilholminapasthuis over gebracht, waar bij aankomst de dood werd geconstateerd. De bakkerij is een groote ruine. Alle ruiten zijn vernield. Verdronken. Zaterdagavond wilde de 24-jarige Ur- ker-visscher J. L. gaan zwemmen in de binnenhaven van Scheveningen. Zoodra bij te water sprong, zonk hij. Het lijk is door den G. G. D. naar het politiebureau aan de Duinstraat gebracht. Zaterdagavond ongeveer 8 uur is een 8-jarig meisje, dat zich aan boord bevond van een sleepboot van de sleepbootmij Roode Ster, welke aan den Hoornschen steiger aan de Ruyterkade te Amsterdam lag, te water geraakt en verdronken. Het kind was onder den steiger verdwenen waardoor het niet oogenblikkelijk opge haald kon worden. Gisteren is bij het zwemmen de 26- jarige J. Dhondt van Schoondijke, onder wijzer te WaterlandWkje, in de Nieuwer- kerksche Kreek onder Groede verdionken Een vader verdrinkt bij het redden van zijn kind. Zaterdagavond viel het kind van den heer H. Bolissen, schipper van het schip „Koopvaart 36" te Veghel in de haven. Di reet sprong de man z'n kind na, doch kwam onder de schuit terecht. Van wan hoop sprong ook zijn vrouw te water, doch het gelukte haar niet het kind te grijpen Precies passeerde daar de heer F. de Kort. die zoo spoedig mogelijk met de roeiboot op de plaats van het ongeluk was. Hij slaagde er in de vrouw en het kind te red den, doch de schipper was onder het schip doorgegaan en lag tusschen het schip en de wal en was jammerlijk ver dronken. De vrouw werd bewusteloos naar het gasthuis vervoerd. De schipper H. Bob": sen was 26 jaar en nog slechtd een jaar gehuwd. Een noodlottig schot. Toen Zaterdag de rijwielhandelaar F van Kessel te Wamel bezig was met het schoonmaken van een revolver ging het wapen plotseling af en trof den kogel hem in den buik. Hij is in levensgevaarlijken toestand naar het ziekenhuis te Tiel over gebracht. Een Kamper-ui te Doesburg De thans te Doesburg in gebruik geno men motorwagens van de Geldersche Stoomtram blijken zoo hoog gebouwd te zijn, dat ze niet onder het viaduct bij De Steeg doorkunnen. Zij rijden nu in plaats tot Velp tot De Steeg (de Engel) waar de reizigers moeten overstappen. De in aanmaak zijnde vijf motorwagens zullen dan ook 80 cM. lager gebouwd worden. Buitenl. BsricSiten De hittegolf In Amerika. Ieder uur nieuwe sterfgevallen. Uit New York wordt gemeld, dat de vree- selijko hittegolf aanhoudt. Ieder uur wor den talrijke sterfgevallen gemeld uit de omligende staten en het midden-westen. De thermometerstand bereikte 100 graden to Boston, Philadelphia en Baltimore, docih steeg te New-York n et boven de 96 gra den, terwijl de vochtigheid wat minder is geworden. Een groot aantal menschen zocht gedu rende het week-end opluchting aan de kust en in de bergen, terwijl zeer velen in de parken langs de zeekust zijn blijven slapen. Uit New-York worden meer dan 50 dooden en tweehonderd ongevallen gemeld, terwijl in het Midden-Westen 42 doodelij- ke ongevallen hebben plaats gehad. Het totale aantal dooden gedurende de afgeloo- pen week, dat göheel of gedeeltelijk wordt toegeschreven aan de hittegolf, bedraagt thans ongeveer 350, waaronder begTepen een aantal verdrinkingsgevallen. Bij wijze van proef heeft men heden een ei gebroken op het asfalt-plaveisel te Washigton: na 9 minuten was het volko men gebakken. Moord In een vliegmachine. Het slachtoffer utt het toestel geworpen. Kort geleden werd in de nabijheid van Oedenburg aan de Oostenrijksch-Hongaar- sche grens, het verminkte lijk van een man gevonden, met papieren op naam van 'n zekeren Lasser uit Straatsburg. Thans is gebleken, dat de doode uit een vliegmachi ne omlaag is geworpen. Hij vlpog met een secretaris van Weenen naar Boedapest en had een zakje met briljanten, alsmede 20.000 francs in baar bij zich. Deze waar den zijn op het lijk niet gevonden. Bo vendien is zijn begeleider zoowel als de bestuurder van het vliegtuig verdwenen. Bij het onderzoek werd vastgesteld, dat de doode gechloroformeerd is, alvorens hij uit do machine werd geworpen. De moordenaar vertoefde acht dagen onder eigen naam te Belgrado en is thans ver dwenen. Een mandenmaker vermoordt zijn familie. 9 personen omgebracht, Een alsohuwelijke moord, die aan den massamoord, te Angeretein herinnert, is Zaterdagnacht in het dorp Haasenberg bij Koburg gepleegd. De 39-jarige manden maker Wilhelm Brückner vermoordde eerst in het naburige Lindenberg zijn vrouw en een uur later doodde hij met een bijl te Haasenberg zijn 66-jarige moeder, zijn z\Vager, zijn zuster, alsmede vijf kin deren van haar van 2 tot 18 jaar oud. Ver volgens hing de moordenaar zich zelf op. wDruat "ae1 gèrnarmerie Brücknar ln "Vèr- band met den bovengemelden moord op zijn vrouw zocht. Brücknor was na de moord te Lindenberg met een rijwiel naar zijn woning te Haasenberg getreden. De gendarmerie vond het huis gesloten en moest het met geweld openen. Men vond alle bewoners van het huis dood in hun bedden liggen. In de eene kamer lagen vijf, ln de andere twee lijken en in de derde het lijk van den moordenaar zelf. Hetmotief voor de daad is nog niet ge heel opgehelderd. Waarschijnlijk heeft men te doen met een wraakneming. Brück ner had geen gelukkig huwelijk met zijn vrouw gehad, zoodat deze zich wi'lde laten scheiden. Zij vertrok naar Lindenberg; Brückner wilde haar bewegen terug te keeren, hetgeen zij echter weigerde. Ook bij de andere familieleden was de moorde naar niet gezien daar hij vaak twist zocht. Reeds vroeger had hij een aanslag op zijn zwager gepleegd, die echter mislukte. Ontploffing in een smeltoven. Een bericht uit Libau meldt: In een smeltoven alhier was men oud ijzer aan het versmelten, toen plotseling een granaat, die zich onder het oudroest bevond, ontplofte. In den oven kwamen verscheidene scheu ren, waaruit vloeibaar metaal begon te stroomen. In allerijl slaagde men er in, den oven te dichten en zoodoende een ernstig onge luk te voorkomen. Op het fabrieksterrein werden later, toen men in den grond ging graven, ver scheidene honderden Duitsche granaten ontdekt. Men kon niet achterhalen, wanneer de granaten daar verborgen zijn. In een zandgroeve bedolven. Uit Augsburg (Beieren) wordt gemeld: Een ernstig ongeluk heeft in het dorp Echenzell bij Ingolstadt plaats gehad. In ecu aldaar, gelegen zandgroeve wa ren vijf knapen van vier tot acht jaar aan het spelen. Plotseling deed zich een instorting voor. Eén der knapen kon zich redden, maar de vier andere werden onder het zand bedolven. Ofschoon de jongen, die ongedeerd was gebleven, aanstonds hulp haalde, kon men zijn vier makkers slechts als lijken bergen. Oproer in de gevangenis te Hamburg. Vrijdag is in de gevangenis te Hamburg onder de zwaarste misdadigers muiterij uitgebroken. Verschillende gevangenen, waaronder een paar moordenaars en een paar beruchte inbrekers, wierpen zich op een gegeven oogenblik op de gevangenbe waarders en trachtten hen te overweldigen. Een Schupo-beambte snelde de cipiers te hulp en doodde twee der aanvallers. Een hunner zat levenslang. Het is gebleken, dat er in de gevange nis een wijdvertakt complot bestond. Er zal een onderzoek worden ingesteld hoe het mogelijk was, dat de gevangenen met elkaar in contact konden komen om dezen aanslag te beramen. Millloenen-fraude. Een Wolff-telegram uit Liebenwerda meldt: De „Kreisausschuss" en de „Kreisspar- isse" hebben besloten tegen den spaar kasdirecteur en tegen den landraad een gerechtelijke vervolging te doen instellen. Zij zijn door de manipulaties van hun beheerder voor meer dan 2 millioen goud mark benadeeld. DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Te water. Bij de Holland a-wedstrij den aan 's-Molenaarsbrug, tuimelde Zater dagmiddag het zoontje van den heer G., dat de roeiers wilde volgen, hals over kop met zijn fiets in den Rijn. Omstanders hielpen hem en zijn fiets uit het ongewenschte bad. Zaterdagmorgen is nabij de overweg der spoorlijn, op het Rietveldsche pad, van den landbouwer de K. paard en brik te water geraakt. Het rijtuig bekwam eenige schade. Zondagmiddag is nabij de Lage- waardsche brug een motorrijwiel, doordat de bestuurder te kort omzwenkte te water geraakt Het ongeval liep echter zonder ernstige gevolgen af. Concerten. Naar wij vernemen, zul len 15 Juni de wekelijksche volksconcerten weder een aanvang nemen. Geboren: d. van M. Brasker geb. Tet- teroo. z. van M. van Wijk geb. van Leeuwen. d. van M. A. Idelenburg geb. den Ouden. z. van G. Wiggemansen geb Ekkerman. z. van J de Heij geb. Mes man. levenl. z. van-B. Kalden geb. v. d Broek. Gehuwd: N. Oosterman jm. 32 j. er P. G. v. d. Berg jd. 21 j. Overleden: G. Sweris, weduwe van M. P. Krumpelman 69 j. NIEUWKGQP Gemeenteraad. Slachtingen en keurloon. Verlichting. De Raad dezer gemeente vergaderde op Donderdag j.l. Afwezig met kennisgeving de heer I. J. Koole. Na opening worden de notulen vastge steld en komen aan de orde de navolgende mededeel ingen. In de vergadering van 8 April verzocht de heer Breedijk een onderzoek in te stel len naar het feit, dat een zoo groot aantal nuchtere kalveren van hier geslacht wordt te Bodegraven, naar gezegd is, omdaj het keurloon aldaar zooveel minder bedraagt, dan in Nieuwkoop. Ook vroeg de heer Breedijk te onderzoeken, in hoeverre waarheid bevat, dat in geval van nood- slachtingen alhier nimmer het vierkante stempel wordt gegeven, hetgeen in andere gemeenten wel zou geschieden. De keurings-veearts, de heer Karse- meijer te Nieuwveen, dient hierop uitvoe- gezegd woreTt~~dat mnds^5a*arv<ek nuchtere kalveren uit Nieuwkoop, Nieuw veen, Tor Aar, Zevenhoven, Kamerik, Wilnis, enz. te Bodegraven, Woerden en Uithoorn worden geslacht. Dus geruimen tijd voor het inwerking treden van de Vleeschkeuringswet. Het keurloon van nuchtere kalveren be draagt alhier, bij 10 tegelijk aangegeven en geslacht, 50 ct. per stuk, terwijl de be zoldiging van de keuringsambtenaren pet. bedraagt, dus voor elke keuring van dusdanig kalf (levend en geslacht) wordt 30 ets. genoten. In Bodegraven betaalt men inplaats van 50 ets. slechts 25 ets., wat daar mogelijk is, omdat de keurings ambtenaar aldaar woont in de onmiddel lijke nabijheid van den exporteur, het aan tal nuchtere kalveren, dat aldaar geslacht wordt, ie ontzaglijk groot en de keurings ambtenaar te Bodegraven geniet een vast salaris van 3000. De heer Karsemeijer adviseert dan ook met klem het keurloon niet nog meer te verlagen. Wat het tweede punt betreft, wijst de heer Karsemeijer er op, dat noodslachtin gen en v. g. t. stempel onafscheidelijk aan elkaar verbonden zijn en dit als het ware axioma is der Vleeschkeuringswet, behalve bij verbloeding en beenbreuken, als het vleesch er prima uitziet, wat ech ter zeldzame uitzonderingen zijn. De Voorz. zegt nog te weten van den keuringsveearts, dat bijna voor elk nuch ter kalf een bacteriologisch onderzoek noo dig is, wat meer kost, dan het aan keur loon opbrengt. Voorts dat de kalveren van hier niet rechtstreeks te Bodegraven ge slacht worden, doch levend aan iemand aldaar verkocht worden. De heer Breedijk zegt zeer tevreden te zijn over het stellen van de vragen, omdat intusschen reeds viermaal achtereen het vierkante stempel bij noodslach tingen is gegeven; nog deze week is dit stempel ge geven voor een beest, waarvan de nek ge broken was. Voorts zou spr. willen, dat bijv. bij 100 nuchter kalveren 25cts. werd geheven, te gen welk idee eenige bezwaren worden aangevoerd, door weth. Mourils e.a waar om de heer Breedijk daar geen voorstel van maakt. Het Gemeentebestuur van Zevenhoven zond een schrijven, houdende een voorstel om den Gemeentesecretaris van die meente voor het waarnemen van de admi nistratie der gemeenschappelijke zaken te Noorden een jaarlijksche belooning toe te kennen van 50, wat voor Nieuwkoop 54 pet. of 27 bedraagt. Wordt goedgevonden. Het Bestuur van de Christelijk-Histori- sche Kiesvereeniging zond een verzoek in om alhier de winkelsluiting op Zondag in te voeren. Het Bestuur der Anti-Rev. Kies vereeniging zond een adhaesie-betuiging. Deze missives kwamen in na de laatstge houden wethoudersvergadering, waarom zij op voorstel van den Voorzitter worden gerenvoyeerd naar B. en W. voor prae- advies. Wordt voorgesteld door B. en W. om aan de 8 politie-beambten, die tijdens het Ingezonden Mededeelir Ti De mensch met 365 zie Hoeveel menschen zijn er niet, d v in, jaar uit, ziekelijk zijn en iedereu een andere ziekte hebben. Vandaag hd zij hoofdpijn, morgen geen eetlust, morgen klagen zij over slapeloosheid kortom een dergelijk mensch weet niet cies, wat hem scheelt. Deze tocslai niets anders als een gevolg van achtighedd, die tegenwoordig nog veel verwaarloosd wordt en die ernst; ongeneeslijke zenuwziekten kan ve zaken. Hoofdpijn, pijn in de ledenmaten, trekkingen, pijn in den rug, aanges pijn, pijnen in den hals. armen en wrichten, schemeren voor de oogen, gestie, hartkl^^ou. "tooshp'd, drukke of zware droomen, benauwdl du'zeligheid, angstgevoel, overmatige voeligheid voor geruisch, prikkelbaar; onrustigheid, nukkigheid, zwakheid geheugen, storing in de bloedsom jj* kramp (ook lach-, ween- en geeuwkn een doof gevoel in de ledematen, beven handen en km'eën bij opwinding, b' randen om de oogen, oorsuizen, impi tie, vreesachtigheid, neicring tot di zucht, en andere buitensportchorion h alleen of tezamen voor en zijn zekere teekenen, dat de zenuwen aangetast r; Zenuwziekten zijn hersens- mergkwalen. En zeer ernstige zenui ten veroorzaken, wanneer zij de her; aantasten, krankzinnigheid, ongeuea waanzinnigheid of wanneer zij in 'tic merg voorkomen, ernstige verlam® verschijnselen en binnen niet al te h tijd den dood. Het is nu gelukt, de edelste en kostbare eenuwvoedingsj f e n absoluut zuiver samen te ste'lt 11 Dr. med. Robert Hahn Go., Gron' Hn. 81, brengt zoon zenuwvoedi preparaat onder de naam „Nei^ s i n" in den handel. Dit preparaat gelijk anderen, door grootsche re; aangepvezene, die één of ander produr. tw;jfelach'tige samenstelling bevatte: birlendien meestal veel duurder zijn, Men verzoekt slechts om toezending een kostelooze proef, teven zeer interessant boek ove zenuwstelsel en zijn zie dat ook anders nog t voor elke zenuwzieke bel rijke verklaringen bevat. Dit menschlievende systeem heeft veel nut gedaan en er kwamen reeds bare attesten ongevraagd b'j Dr. med. bert Hahn Co., Groningen, binnen Schrijft besbst nog vandaag, voori het vergeet en de monsters niet m« voorraad zijnl gehouden concours alhier dienst ven ten, ieder een gratificatie te verb van 5. Wordt goedgevonden. nonuiivulwli o -rtmOulvp itfwJv* wordt gelezen, waarin het oordeel vis Raad wordt gevraagd over een nieuw geling voor den cumulatie-aftrek, I passen op de jaarwedden van burga tors, secretarissen en ontvangers Op voorstel van B. en W wordt dit ontwerp accoord gegaan. De Voorz. deelt mede, dat Ged. de begrooting voor 1925 hebben keurd Do Voorz. deelt mede, naar aanlei van een in de vorige vergadering ge» besluit, dat het verlichten van bouwde gedeelte van den Nieuwveens weg •■■ader deze gemeente voorbij het: station met 8 inplaats van 13 linü 315.80 voor aanleg en f 192 wegens stroom zal kosten De chef- teur van het electriscb bedrijf uitent een verlichting van 8 lantaanu nia voldoen en adviseert 13 lan'a-v men en dan ter bezuiniging geen 130 C'" kaarj-s'crkUMi te nemoo B. en W tijn van meeüing, da toch reeds geklaagd wordt over sterke bij 100 kaars, zeker niet lid moet worden tot een sterkte van 501 en adviseern dan ook voorloopig doa lichting niet in te voeren. De heer Stam zegt, dat, waar de si verlichting thans een lengte beslaal 8 K.M. deze 2 K.M. er wel bij zoo niet, dan wil spr. ook het gedeellt schen Nieuwkoop en Noordon uitsd len. Spr. wil volstaan met 8 lantaarn: De heer Verhaar acht het beter, I besloten zou worden tot verlichting, dan goed te doen en dan 13 lantaarn nemen. Weth. Augustinus verwondert lie", belanghebbenden zich zoo weinig uil: ken en weet zelfs van een belanghobb dat bij met het oog op de booge kosl» voering niet gewenscht achtte. Weth. Mourits zegt, dat de heer i het betrokken gedeelte niet mag stellen met den Noordschen we het eerste een uitweg is naar een i gemeente en het laatste de twee waaruit de gemeente bestaat, met verbindt. Het voorstel van B. en W. wordt nomen met 9 tegen 1 stem, die vac heer Zwart. De heer Breedijk geeft in overweg" straatverlichting van nieuwe lampen voorzien, waarvan de Voorz. nota De Voorz. doelt mede, dat ter Sicr'j van den Raad van State te 's-Graved tot en met 6 Juni ter inzage lissen stukken, welke betrekking hebben beroep bij de Kroon, inzake ophef(lDl de O.L. School te Noorden. Ingekomen is de balans met de en verliesrekening van het electrize* drijf over 1924. De Voorz zegt. da' over het resultaat tevreden kan zjjj1 winst bedroeg 3887.07 of J 476.7b dan in 1923. Overeenkomstig gedane toezegglffl het vorig jaar zal een schriftelijk F worden opgemaakt en den leden 1 thuis gezonden. Wordt vervol dc«

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4