KOHSCHULTE's hem zoo gewichtige dag dankte in het bij zonder den Hoogeerw. heer Deken Jan sen, die hem had toegestaan hier in zijn parochie zijne Eerste plechtige H. Mis te mogen opdragen, den weleerw. heer v. Diest voor diens hartelijke woorden en al len, die aan deze grooldbho hulde aan den priester hadden deelgenomen. tl ij beloofde de kinderen Mahndag per soonlijk op school te komen tracteeren. De deelnemers aan de optocht hadden gelegen heid bij den beer Schuur iets te. gebrui- n do commissieleden verzocht Zijn- eorw. Maandagavond in het Pafronaatsge- houw. Na eenige nummertjes muziek en nel zingen van een ..Tang zal hij leven gingen alle hoogst voldaan huiswaarts. Gistermorgen te elf uur werd aan het rijk versierde hoofdaltaar in de kerk van St.-Joannes Onthoofding" in de Zuid- huurt de Eerste Plechtige H. Mis aan God opgedragen door de weleerw. heer W. Q. Versteegen met assistentie van de Hoog eerw. hoer Deken J. C. F. Jansen als pres byter-assistent, de weleerw. heer J. P. Doeswijk, neef van de neomist als diaken, den weleerw. heer Th. v. d. Lugt, kapelaan te Stompwijk, als sub-diaken en den wel eerw. heer G. W. v. Diest, kapelaan der Parochie, als ceremoniaris. Can tores wa ren de Weleerw. pater Bernardinus, kape laan te Rotterdam, oud-kapelaan der pa rochie. De predicatie werd gehouden door de weleerw. beer J. P. Doeswijk, die tot tekst woorden had gekozen „Deze is mijn be minde Zooft in wien Ik mijn welbehagen heb." Matlh. 4 17. Deze dag. welke reeds in alle eeuwigheid stond opgei eekend en waar gij zoovele ja ren naar hebt verlangd, eerst met een ze kere vrees, welke spoedig veranderde m pen stille hoop, welke hoop bijna zekerheid werd en nu werkelijkheid is geworden deze groote dag, dat is uw Zonnedag. Ook voor U, moeder, is flit een dag waarnaar jaren met een zekere bangheid werd verlangd. Alle zijn wij hierheen gekomen, uit dankbaarheid omdat uit deze parochie een priester geschonken is, om op dezen blijden dag mede te vieren het feest van u, die in ons midden zijt opgegroeid. De gewijde redenaar schetste verder de verhevenheid der priesterlijke waardigheid. Door hef zangkoor (waardoor de Gre- goriaansche gezangen in afwisseling met de CantoTes werden gezongen) werd uitge voerd de 4-stemmige Missa In honorenr Sf.-Joannis Cantii van Jos. Grog. Zangl. en de 4-stemmige Tantum Ergo van H. A. .7 Krüger. Na de H. Mis werd verdienste- liik uitgevoerd de cantate ..Hulde aan het Priesterschap", voor 4-stemmig mannen koor van J. Haagh C.s.s.R. Van de gelegenheid den jonsen priester te complimenteeren werd ruim gebruik ge maakt. De dag werd besloten met een plechtig Ldf met „Te Doum Laudamus". Dit heerlijke Priesterfeest is schitterend geslaagd. Zoeterwoude heeft baar oude mem gehandhaafd en weet nog op waardi- iiim- liegeif ipiaatsebjfcën tijd). De agenda meldt de volgende pimten: 1. Verzoek van het Raadslid H. M, Sterrenburg tot het houden een er inter pellatie inzake ,;grent". 2. Ingekomen Stukken. 3. Complabiliteitsliesluiten. (Begroo ting 1924 en 1925). 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot ondersbandsche verhuur van een stukje grond in Gelderswoude aan de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electricï- teit. 5. Opnieuw vaststeling eener rooilijn voor den Vrouwenweg. 6. Zomertijd. 7. Verzoek van het bestuur van de R.K Meisjesschool Zuidbuurt C26 te Zoeterwou de, zijnde het R.-K. Par. Kerkbestuur van den H. Joannes den Dooper (Onthoof ding), waarbij wordt verzocht om over te jgfliafl tof uitbreiding en verandering der Deffcüande meisjesschool aldaar, met voor del van Burgemeester en Wethouders. 8. Beslissing in zake het verzoek van N. Gelök en anderen inzake drinkwater, met voorstel van Burgemeester en Wethou ders. 9. Reclame schoolgeld. 10. Vaststelling van bestek en voor waarden van aanbesteding voor de vernieu wing van de Vlietbrug. 11. Rondvraag. Burg. Stand. Gedurende de maand Mei vestigden zich in deze gemeente 40 personen; er vertrokken naar elders 35. Er stierven 3 personen en er werden er geboren 7, zoodat de bevolking dus mei 9 Is vermeerderd. De tijd. De torenklok is den ouden iijd blijven aanwijzen; blijkens de agenda komt de tijdkwestie deze week weer in den Raad. Meeting. Op Zondag 14 Juni zuHen bier /%ls sprekers optreden op een terrein in h_l dorp de heeren Ir Feber, lid der Tweede Kamer en Th. B. de Wolf uit Am sterdam. BODEGRAVEN. Jubileum. Den len Juli is de officieele 3ap, dat de heer J. M. Kouwenhoven voor 55 jaar benoemd werd tot organist in onze *erk. Niet alleen van het zangkoor, maar if ji enkele muziekvereenigingen, zoo wel vocaal als instrumentaaa), is de heer K. reeds jaren de ziel. Het zal den jubilaris dien dag zeker niet aan belangstelling ont breken. Ford. De groote Ford-show-room van de heer van Bunmngen zal niet verrijzen in den tuin van den voorinaligen burgemees- terswoning aan de Burgemeester Le Coul- tre-straaf, maar de heer v. D. heeft hier voor aangekocht de winkel van den heer Aengenent aan de Overtocht, welke bin nenkort in een show-room gemetamorpho- seerd wordt. BOSKOOP. Te water. Twee meisjes van om streeks C jaar, geraakte al spe ende .'n de ingezonden Metiedeeling. MIJNHARDT's Staal-Tahletfen .90«» Maag-ïabletlen.75 Zenuw-Tabletten .75" Laxeer-Tabletten 60<* Hoofdpijn-Tabletten 60 Bij Apoth. en Drogisten^ Wetering langs de Achterkade. De winke lier L-, hei geval bemerkende, mooht er na eenige moeite in slagen, beide kinderen behouden op den wal te brengen. Geboren: Willemina Dina, d. vtfin A. Versluis en B. v. d. Laan. Wilhelmina Cornelia Maria, d. van J. van Lint en H. J. Steenbergen. Arnoldus Wilhelmus, z. van J. Kleijn en A. M. Pannebakker. Ondertrouwd: C. Meiderwijk en S. Paling. N. Rikaart en A. Schouten. Getrouwd: G. v. Reeuwijk 29 j. en A. G. v. Leeuwen 28 j. Ov.erleden: Mietje v. d. Broek, echt- genoote van R. Geers 49 j. Gevestigd: M. P. Loef, timmerman. Reierskoop 11. W. Anker, boomkvvee- ker, Puttekade 38. A. v. d. Water boomkw., Laag Boskoop 90. T. C. Mid delkoop, chauffeur, Zijde 330. A. J. van Pelt, meubelmaker, Dorpstr. 0. Z. 21. A. A. Kooij, muziekleeraar, Nieuw- straat 54. H. Houtzagers, notaris Reierskoop 5a. Vertrokken: J. C. de Bruijn naar Lunteren. G. Noomen naar Vreeswijk J. Zwijnenburg naar Dubbeldam. ZWAMMEBDAM. Verdacht. De gebrs. 0„ in hechtenis genomen als verdacht van inbraak bij den veehouder H. aan de Dammerkant, zijn op bevel van de Haagsche rechtbank wederom uit de voorarrest ontslagen. Poldervergadering. In hotel „De rus tende Arend" alhier vergaderden de stem gerechtigde ingelanden van den Dam- of Binnenpolder. Tegenwoordig waren 15 in gelanden of gemachtigden, te zamen uit brengend 81 stemmen. De voorzitter, de heer T. Hooftman, opent met een woord van welkom, waarna de secretaris, de heer P. Hoogendoorn, de notulen voorleest. Hier na rekening en verantwoording penning meester over 1024. Inkomsten 3080,11, uitgaven 2812.84, batig saldo dus ƒ207.27. Overeenkomstig liet rapport der verificatie commissie wordt ze aldus ongewijzigd vast gesteld. Eveneens werd vastgesteld de be grooting 1925, sluitende in ontvangst en uitgaven met een bedrag van f 3278.32' j. De omslag per H. A. voor 1925 werd bepaald op f 6 uitmakende een bedrag van 2705.80 Vi over een oppervlakte van 450.96.75 H.A. De noodige machtigingen tot onderhandsehe aanbestedingen, uitvoe ren van werken in eigen beheer, af- en oversell rijven uit de post voor onvoorzien op de begrooting werden aan het bestuur VArWn'itu,h— Woógen- (''JK worsen bij acclamatie benoemd in «te commissie van onderzoek voor de reke ning van het volgend jaar. Plaatsvervan gers zijn do heeren J. Hooffman, J. van der Ban en A. Hoogendoorn. Na een geani meerde rondvraag werd de vergadering met een woord van dank door den voorz. ge sloten. Geboren: z. van W. r. d. Smit en Schipper. Gehuwd: D. Zwaan 28 j. en M. Hoo gendoorn 21 j. H. den Hollander 27 j. en O. C. E. Goudkuil 22 j. Ondertrouwd: A. A. Overeem 52 j. en R. van Dommelen 39 j. Ingezonden Mededeeling KERK^iEUWS. Mgr. dr. Jan Olav Smit te Delft. Delft genoot gisteren de eer Mgr. Dr. J. 0. Smit, bisschop van Paralus en Aposto lisch Vicaris van Noorwegen en Spitsber gen te mogen ontvangen. Op het verzoek van den St. Olavkring al daar. werd Mgr. Smit gaarne bereid ge vonden om tijdens zijn kort verblijf in bet vaderland aan de Noorsehe M'ssieactfe te Delft door zijne tegenwoordigheid meer luister bij te zetten. Des morgens hield de Missiebisschop in de St. Hypoliluskerk onder de gelezen H. Missen en onder de Solemneele Hoogmis, welke hij zelf opdroeg, een toespraak over de toekomst der Katholieke Kerk in Noor wegen. 's Avonds fe zes uur celebreerde Z. D. H een plechtig Lof in de St. Jozefskerk waarna een Feesfrergaderng plaats had in Stads Doelen. Hier werd wederom door Mgr. Smit het woord gevoerd: waarhij den talrijken aanwezigen een blik gegeven werd in de toestanden en het missionaris leven in 't hooge Noorden, waar do bevol king zoo sympathiek staat tegenover liet Katholicisme. Eerw. Moeder Maria Theresia. Den 13c-n Juni a.s. hoopt de eerw. Moe der Maria Theresia (in de wereld Euphe- mia Grijpink) van de Congregatie der Arme Zusters van het Goddelijk KiDd, in het Gesticht „De Voorzienigheid" te Noordwijkerhout haar zilveren professiefeest te vieren. Het zal de eerw. Moeder Maria Theresia, die achtereenvol gens Overste was te Noordwijkerhout, Iangernar, Limmen, Amsterdam en Noord wijkerhout, en ook het ambt van Novice meesteres bekleedde, voorzeker niet aan belangstelling ontbreken. Den 18on Juni zal het feest te Noordwijkerhout voor de familie worden gevierd. Eerw. Moeder Norbertine. t Te Breda overleed de Eerw. Moeder Nor bertine, Overste der Zusters aan de Leuve- naarsfraat. Zeven-en-zeventig jaar heeft ze onafgebroken gewerkt aan de opvoe ding der Bredasche jeugd. j BEHANGSELPAPIEREN DE NIEUWSTE PATRONEN. D£ VOQRDEELIGSTE PRIJZEN. VANAF 6V2 Ct8. 6422 STADSÜëEUCTS De Coöperatie „Ons Doel". Het twintigjarig bestaan van deze coöpe ratie is op een buitengewoon luisterrijke wijze gevierd. De beclrijfsuitkomsten wa ren van zoodanigen aard, dat den talrij ken leden Zaterdagavond een feest kon worden aangeboden, dat er zeker toe zal bijdragen, om den band tusschen leden en instelling te versterken. De voorzitter, de heer Tobé, opende den feestavond, riep allen het welkom toe en deelde mede dat in de groote zaal aan 1300 personen en in de foyer nog een groot aantal een zeer geanimeerd en gevarieerd program zou worden geserveerd. Lucien, de zoo bekende kavakterkomiek, en Nolles, toover- en goochelkunsten, zouden hier en boven beurtelings hun diensten bieden, ter wijl een tweetal muziek-ensembles er dgn gansehen avond den geest van vroolijkheid en jolijt zouden inhouden. Voorzitters woord maande tot het betrekken van alles in de eigen coöperatie, waar, naar hij ver zekerde, maat, gewicht en kwaliteit geen geweld wordt aangedaan en ten overvloede nog een aardig dividend den kooper ten goede valt. Na dit openingswoord kwam Lucien al dadelijk den vroolijken geest loslaten over de menigte in een vol geestigheden door spekte causerie van wat een mensch al zoo kan ondervinden in Indië en in Holland, meer speciaal in Leiden. Nog vele malen daarna kwam hij nit zijn veelzijdig pro gram nummers zineen of reciteeren, en roet zulk een o.i. moeilijk te evenaren talent, dat wij verbaasd hebben gestaan over zijn imi tatievermogen, over mimiek en stemvaria- tie, die tot in de kleinste bijzonderheid el ke voordracht tot een genot maakte. Wat de heer Nolles bood met zijn. door veel gepraat omstuwde, nummers, dat is zoo maar niet neer te schrijven, 't Moge dan bij velen als een paal boven water vaststaan, dat men bii den neus genomen wordt, laat men dan bij de experimental van Nolles maar eens juist zeggen, waar die bij-de-neus-nemerij begint! Dat is ge woonweg onmogelijk. Alles gaat zoo vlot, en die mond gaat zoo snel, dat men de toer reeds ziet beëindigd als men meent dat hij nog.moet beginnen. De spanning onder het publiek was groot en er voer zoo iets als een opluchting door de zaal, als men na een toer bemerkte toch nog op veiligen aarilsi-.beii. bn£lc.tn lo tinnn' WeésopErclal^esteid, Dat is waar voor Uw geld. Is het wonder dat men zich kostelijk heeft vermaakt, terwijl de muziek onder leiding van den heer v. Wel er het hare toe bijdroeg, die feestelijke stemming te verhoogen. Hel feest is wel geslaagd. De voorzitter deelde nog mede dat een sclirijven van gein kw ens ch was ingekomen, van Minister Aalberse, met de beste wen- schen voor den bloei van „Ons Doel", Prof. Heeres, een der steunpilaren van de coöperatie en wethouder Meyiien. Des middags op de receptie door hel bestuur gehouden was onze Burgemeester geko men en had in een hartelijk woord zijn wenschen voor nu en de toekomst uitge sproken, terwijl ook wethouder Sanders van zijn belangstelling deed blijken. Tal van bloemstukken kwamen ter receptie in en velen hebben deze gelegenheid aangegre pen „Ons Doel" geluk te wenschen en ver der succes. Des middags was aan een 800-tal kinde ren van de leden een welgeslaagd kinder feest aangeboden, waar de heer Nolles het hart heeft gestolen van de jeugdge feest- genoofen. „Ons Doel" heeft deze feestviering flink aaneepakt en de feestcommissie, bestaande uit de heeren Swanen, Nyhuis en Ouwener- len. heeft eer van haar werk, vol zorgvolle voorbereiding: het welgeslaagde verloop is een ruime belooning voor de gegeven moei ten. „Mathesis Scientiarum Genitrix". Vrijdagavond werd in de de kleine Stads zaal de algemeene vergadering gehouden van het Genootschap „Mathesis Scientia rum Genitrix". Hei. Gemeentebestuur was vertegenwoor digd door den burgemeester en wethouder Meynen. De voorzitter, de bec-r Ir. A. M. Touw, opende de vergadering, heette de aanwe- j zigen welkom op deze -40ste algemeene vergadering en gaf daarna het woord aan den secretaris, den heer Mr. H. A. Syp- kens, tot het voorlezen van de notulen der vorige algemeene vergadering, die onver anderd werden goedgekeurd. Vervolgens bracht ds. J. W. Groot En- zerink het financieel rapport uit. De boeken waren in orde bevonden en den penningmeester werd décharge verleend. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren mr. H. A. Sypkens en P. M. J. van Oerle en gekozen in de vacature-Ir. G. A. van Klinkenberg w.i. de heer Dr. C A. Crommelïn en in de vacature-A. A. Haen- tjes e.i. de heer Jhr. G. C. Roëll. De Voorz. bracht verslag uit over den toestand van hel Genootschap en van de onderwijsinrichting. Het mag volgens spreker worden gezegd dat de school van M. S. G. als theoretische vakschool haar naam heeft gevestigd en als inrichting van onderwijs voor de stad Leiden niet zonder beteekenis is. De wel dra 140-jarige is met haar tijd meege gaan, heeft zich weten aan te passen aan de steeds nieuwere eischen van het vak onderwijs en daarmede getoond, dat zij als oudste in den lande niet is verouderd, maar jong blijft met hare leerlingen Het bestuur stelt zich voor, om in de maand Sept. het 140-jarig bestaan van de school te herdenken, waarmede dan zal samenvallen het 25-jarig bestaan van den electro-technischen cursus. Komende tot het verslag der school zegt spr.: De vooruitzichten op een res tauratie van het schoolgebouw zijn er ook dit jaar niet op verbeterd. Aan het gemeentebestuur is verzocht om, waar met 1 Mei de Indische Post- school is opgeheven, dit geheele gebouw ter beschikking van het Genootschap te stellen. Het genootschap telt thans 1 eerehd, n.L Prof. Dr. H. Kamevlingh Onnes, 5 le den van verdienste, 6 buitengewone leden en 300 gewone leden. In het corps leeraren hadden eenige mutaties plaats. Op 1 Januari 1925 bedroeg het aantal leerlingen aan de dagschool in de ver schillende afcleelingen 21, dat aan de avondschool 378, legen resp. 14 en 413 op 1 Jan. 1924. Aan het eindexamen van den dagcursus namen 4 teerlingen der afdeeling werk tuigbouw deel, die alten slaagden. Aan bet eindexamen der 5de klasse werd deel genomen door 47 leerlingen, waarvan 16 moesten worden afgewezen. Voor het exa men beschrijvende meetkunde en pers pectief hadden zich 26 leerlingen aange meld, waarvan aan 20 het diploma' kon worden gegeven. .Spreker bracht directeur en leeraren dank voor de gegeven leiding en het goede onderwijs, waarvan de resultaten zich uitspreken in het groot aantal ge slaagde leerlingen. Op de rede van den voorzitter volgde een warm^applaus, waarna werd overge- i.-.t w uitreiken van de diverse di- Bekroond werden de üèereir vrr-.-i Niersman, boetseeren en C. v. Vliet pleis- terteekenen en natuurfeekenen. Nadat de voorzitter een paar bemoedi ger.de woorden had toegesproken aan de leerlingen, die met diploma de school ver laten. werd door een der leerlingen, den heer Veenlmizen, dank gebracht aan de directie en leeraren voor het genoten on derwijs. waarna door de leerlingen het lied der „Matl.esianen" werd aangeheven. De Voorz. sloot daarop de vergadering, waarna er gelegenheid was tot het bezich tigen van het werk der leerlingen. Voor de verkiezingen. Gisteren is bij den uitgang der Harte- brugskerk na afloop der H. Missen voor het eerst gecollecteerd voor de verkiezin gen. De collecte heeft 83 gld. opgebracht. Diefstal van 1600. Door de politie alhier is'aangehouderi de 19-jarige E. K. afkomstig uit W a rm o n d, die ten nadeele van den winkelier J aan de Breestraat, alwaar zij als dienstbode in be trekking was, een bankbiljet van 1000 uit diens portefeuille heeft ontvreemd. Het geld werd bijna in zijn geheel op haar bevon den. 4 oor het examen in boekhouden en aan verwante vakken, afgenomen vanwege de Vereeniging van Leeraren in het Boek houden, is geslaagd de heer J. J Bekooy, alhier, leerling van de handelsschool „Ken nis is Macht". (Leeraar de heer H. D. M. Knol). Mej. S. G. de Jong, alhier, is geslaagd foor het examen eostumière van de H C. V. le 's-Gravenbage. Gisteren hield de R.-K. Reisvereeniging een fietstocht naar Xoordwijk. Om 1.30 u. vertrok men van de Mare. Om circa 3 uur ontmoette men de trammers bij Palace-ho tel. Terwijl eenige personen achterbleven om de laatkomers op te wachten, trokken de anderen vast naar het strand en de dui nen, zoodat de achterblijvers nogal hebben moeten zoeken om. de hoofdcolonne te vin den Den verderen middag bracht men ge zellig door. Om 8 uur keerden allen tevre den huiswaarts. Zondag 14 Juni, fietstocht vertrek half elf bij v. d. Wiel, Mare. Samenkomst trammers 12 uur, Palace-hotel Noordwijk-aan-Zee. Een vijftigtal leden der Haagsche af daling van de R.-K. Reisvereeniging be zocht gisteren Leiden, waar onder leiding van een oud-Hagenaar, thans alhier woonachtig, verschillende bezienswaar digheden der stad werden bezichtigd. Op de Burcht werd geluncht en gekiekt. Een toevallige ontmoeting met bestuursleden der Leidsche afdeeling werd beschouwd als een gunstig voorteeken voor aange name samenwerking. Naar wij vernemen zal op de op 23 dezer I U' houden jaarlijksche algemeene vergade- GEMEENTELIJKE AANKQNOlGINg GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP Aan den Gemeentelijken Vischwinj Vischmarkt 18, Tel'ef. 1225, is DINSD verkrijgbaar: SCHOL a 0.11o ZEEEAARS a ƒ0.14, geh. KABELJAl 0.20 en TARBOT a 0.60 per pong N. G. DE GIJSELA AR, Bui, Leiden, 8 Juni 1925. De avond-,' nacht- en Zondagdiemt apotheken wordt van Maandag 8 tot met Zondag 14 Juni waargenomen doo: apotheek van den heer M. Boeh Vischinarkt 8, telefoon 552. ring van aandeelhouders der Electi teits- en Gasmaatschappij voorheen Vries en Stevens worden voorgesteld,® het afgeloopen boekjaar geen dividend te keeren (v. j. 6 pet.). Wij herinneren er aan dat de Afd« Algemeene Zaken der Gemeente-Secreti hedenavond en Donderdagavond van 10 uur geopend is, doch uitsluitend i het doen van aangifte door die kiei die hun stem in een andere gemeente len uitbrengen. De politie deelt ons omtrent het vetd ken van een man in de sloot naast Zot zorg nog mede, dat het lijk nog niet is i kend. Mogelijk heet hij echter Adviaanl mer of Timmers en zou hij afkomstig uit Stolwijk of Streefkerk en den bijs hebben van „de Satan". De politie ven degenen, die inlichtingen kunnen verst ken, zich aan het bureau te vervoegen Zaterdagmorgen is de 61-jarige mej in de Havenstraat over een steeen gest keld tengevolge waarvan zij den linker ontwricht heeft. De E. H. D. was spo ter plaatse en bracht haar naar het k Ziekenhuis over. Zaterdagmorgen omstreeks 11 uur i wielrijder T„ toen hij bij liet sluiten hekken voor de Blauwpoortsbrug voor vrachtauto langs wilde rijden, aangen Hij kwam er zelf goed af, doch het ad wiel van zijn fiets was vernield. Gistermiddag bad de tram Den Ha Noord wijk op de Rijnsburgerweg onei 8 minuten vertraging doordat de bi van de stroomdraad was losgeraakt Gehouden verknoping in het Not huis alhier on Vrijdag j.L, ten overs van notaris H. M. A. Coehergh, alhi Heerenstraat 12, kooper J. H. Top Cfcj. voor 6550. Noordeinde 30, M. fl ling voor /950O. Botermarkt 11, H lenkamp voor 76170 4e Binnenst 19, J. Marks voor f 1525. Fabrieks® Laneegracht 117. J 't Hart qq. 5650. Overige perceelen zijn niet gi t.uncer^^Welvorg." Is er iets aangenamer* dan na een men zomerdag een avond zich'te ver in een koelen tuin, met heerlijk i omzoomd en daar voor enkele uren los te maken van de zorgen van den de bemoeienissen van het huisgezin, o'? fige woeling van liet drukke stadsver En dan nog. als een heerlijke laving, schoon en welgekozen muzJekprogr» zich te booren voorspelen, waardoor tot hooger genot worden opgeheven. Dit alles is gisterenavond in „Zi zorg" genoten. Deze avond was van da's Harmonie „St. Caecilia" een i taan aanbod, den vroegeren Praeses daan, die op zijn beurt die muzikale waar aanbood aan de leden van de Sis organisaties, waarvan Z Eerw. de (1 Adv. is, als een bewijs van dankbaai voor de bij zijn zilveren feest on ha hulde. Is hef wonder, dat velen, gevoelig het gebodene. gisteravond gaarne O) gen naar den tuin van Zomerzorg, om zoo algemeen geëerden Pater te dat men die daad op hoogen prijs si En hier was men solidair: van alle en stand waren zij daar gc-zelen in 1 mengeling van maatschappelijke po doch één in waardeering en svmpi voor dezen Pater. Er waren ruim 600 sonen in den tuin van „Zomerzorg". Pater v. d. Donk opende den avond een welkomstwoord. Met veel vreugd® hij te Gouda de praeses der Gezelles weest en toen de gehoorzaamheid naar Leiden riep is daardoor de band schen hem en de gezellen niet verbrc Dat blijkt nu hedenavond. Hij dankt ■Hen voor de komst, dankt ook dei wezigen voor hun zoo groote belanc iing en vertrouwt dat zij geen spijt den gang naar „Zomerzorg" zullen 1 hen. Het moet den Pater hebben welged toen daarna ook bleek, dat hij in wal gaf iets zoo goeds schonk. Want bet i ?gd, daar klonken ons toe zeer 1 gespeelde nummers, gegoten in den kuischten vorm van een degelijk er- blo, dat door den taclvollen Directeur, heer J. Ph. Klemann uit Utrecht, z* 11 is gepolijst was, dat men een gedoget goed gepassioneerd spel te hooien' kr En de mooie verscheidenheid van r mors gaf ruimschoots aan het corps r genheid, de veelzijdigheid vaD hetgeen makkelijk te bereiken is te doen bcfl De marsehen klonken resoluut en fri: de ouverturen werden, in alle onderdo goed verzorgd, op zeer bevredigende vertolkt, al komt het ons voor dat nogc te veel in het vol-harmonischc de krs moet gezocht, zooals uitkwam in de f' tasie Carmen, die, met groote voorziet heid gespeeld, toch wel bleek nog boven krachten van „St. Caecilia" le gaan. meer bleek dit toen wij het in gedfl! tempo gespeelde Andante Magdeleine h1 den, wat inderdaad keurig tot ons k*1 Resumeerende kunnen wij over de pra®

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2