tijd de rijen van den* Vrijheidsbond ver laat, nog zullen vergrooten." Niet onaardig, deze wisseling van com plimenten. Maar ook niet zonder leering en waar schuwing. Men ziet en hoort uit dit onverdacht getuigenis, hoe de drie voornaamste groe pen der Linkerzijde over elkander denken. BELGIE LEERT liet Gentrum schrijft: „Laat men ten onzent nu toch goed aan dacht schenken aan de gebeurtenissen in België. Zo zijn we zeiden het reeds eerder zeer leerrijk. De Linksche partijen maken het aan de Katholieken onmogelijk te regeeren, hoe wel dezen daartoe bereid waren en zeiven kunnen zij ook niet regeeren, ofschoon zij gezamenlijk de meerderheid vormen. Er zal nu misschien een kabinet uit de drie partijen worden gevormd, met den oud-minister Poullet als premier. Maar zekerheid daaromtrent bestaat ook nog niet, want men maakt van links, en speciaal van sociaal-democratische zijde, bezwaar tegen het optreden van een Katholiek als eerste minister. Er zijn nu reeds twee maanden verloo- pen, sinds de verkiezingen plaats hadden en nóg is de crisis niet opgelost. Moge het hier anders en beter gaan en dc stembus een zuiver, Rechts geluid ge ven,. waardoor wij niet voor zulk een on zekerheid, juister nog, verwarring, komen te staan." Ingezonden Mededeeling. ?fjj\ Gemengde Berichten De moordaanslag te Haarlem. De 15-jarige scholier uit Amsterdam, dio een moordaanslag op zijn, in de Kle verlaan te Haarlem wonende, moeder heeft gepleegd, is door den kinderrechter naar Amsterdam gezonden, waar een on derzoek naar zijn geestvermogens zal worden ingesteld. Do jongen heeft eenige maanden gele den ook al een leelijke streek tegen zijn moeder uitgehaald. Hij ging toen naar Haarlem om te zeggen, dat een broertje thuis doodelijk ziek was. De moeder trok naar Amsterdam, maar daar bleek, dat.het verhaal over het zieke broertje verzonnen was. Toen de moeder weer in Haarlem kwam, bleek het zoontje er met al haar zilver vandoor te zijn. De jeugdige dief kon achterhaald worden, en de moe der kreeg het gestolene terug. De jongen -iei toen dat hij het gedaan had, omdat hij «en hekel aan zijn moeder had. Door een geweerschot gedood. Donderdagmiddag kwam een zoontje van T. Hardeman aan De Klomp te Vee- nendaal, spelen bij kinderen van den spoor wegarbeider Van Kulik. Op een gegeven oogenblik hoorde het jongetje van Van Kulik, dat in den tuin werkte, een schol. Naderbij komende lag het jongetje van Hardeman, ongeveer 8 jaar oud, op den grond met een schot in het voorhoofd. De in allerijl ontboden geneesheeren achtten het noodig den chirurg Dr. Rensen uit Arnhem te telefoneeren om assistentie. Deze kwam te ongeveer 8 uur aan en nam den kleine dadelijk mede naar het zieken huis te Arnhem. Gistermiddag kwam het bericht, dat het knaapje aan do bekomen wonden is overleden. Van Kulik, bij wien het droevig geval zich afspoelde, meende, dat het geweer niet geladen was, doch een zijner zoontjes deed er een patroontje op met het noodlottig gevolg, dal het buur jongetje, dat daar kwam spelen, getroffen werd. Overreden Te Kruiningen is het kind van A. de B., dat uit de bewaarschool kwam, door een autobus overreden. De kleine werd doode- jijk gewond naar het gasthuis te Middel burg overgebracht, waar het kind spoe dig overleed. Motor-ongeluk. De gemeente-architect van Emmen, de öeer Meintema, kwam, terwijl hij met zijn motor door Barger-Oosterveld reed, te vallen, doordat een hond onder bet rijwiel kwam. De heer M. sloeg bewusteloos te gen den grond en werd met een hersen schudding naar zijn woning vervoerd. Gelukkig afgeloopen. Donderdagmiddag werd het 2-jarig dochtertje van de Weerd, die te Olst bij den overweg woont, bij het oversteken van den spoorweg door de locomotief gegre pen, waardoor het meisje tusschen de rails viel. Toon de trein tot staan was gebracht, bleek het kind nog te loven en bij onder zoek door dr. Pluym, werd geconstateerd, dat het slechts kleine uitwendige verwon dingen had bekomen, zoodat dit ongeval onbegrijpelijk goed is afgeloopen. Brand. Donderdagavond is te Loosduinen brand ontstaan in de groote rubberfabriek Vre- 'destein. Toen de Haagsche brandweer was i opgebold, stond in JO minuien de groote 1 motorspuit, uit de Archimedesstraat op 't J terrein der fabriek. Onder leiding van den hoofdbrandwacht den heer Van der Ham, tevens wagencommandant, had men het vuur spoedig gebluscht. Dit was ontstaan, waarschijnlijk door broeiing in een groote kist met rubber en had reeds zware stut ten en balken in de smederijafdeeling aan getast. Binnen het uur rukte de brandspuit weer in. Gistermorgen 6 u. zijn te Asten afge brand de magazijnen van Marso Alg. Gloeilampenhandel en mandenfabriek van de firma van Buul en v. d. Goch. De ge bouwen behoorden toe aan de Coöp. Zui velfabriek en waren verzekerd bij de N. C B. 30.000 lampjes zijn vernield. De schade wordt geschat op f 20.000. Oor zaak onbekend. Een verhuis-auto in een café. Gisterenavond omstreeks zes uur reed een verhuisauto van den expediteur G. M. Schets-Cornelissen, uit Terheyden bij Bre da de Lange Brug naar het Hofplein te Rotterdam op. Boven aan het z.g. Hol gekomen, en in minder dan geen tijd, is do auto met een vaartje de vrij steile helling afgereden. De chauffeur, de heer C. G. van Gilst uit Terheyden, trachtte nog den wagen tot stilstand te brengen, doch de remmen wei gerden. Pogingen om den grooten auto bet Strooveer op te krijgen faalden even eens, en zoo liep de zware verhuisauto achteruit met hevig geraas het café van den .heer E. G. Raadsen, hoek Hofplein en Strooveer, binnen. De pui van het pand werd totaal uitgereden. Gelukkig bevond zich niemand op het terras of in dat deel van het café, waar de vracht-auto binnenkwam. De materieele schade Is zeer groot. Met een passeerenden vracht auto werd de tapissière wederom op den rechten weg gebracht. Het tram- en rij- verkeer, dat op dit uur en op dit verkeers punt zeer druk was, ondervond veel ver traging. Boefjes. Te Vlissingen zijn door de politie in een hotel aangetroffen en aangehouden 2 jon gens van 16 jaar uit Dordrecht, die de ouderlijke woning waren ontvlucht met medeneming van een geldkistje, inhou dende 1600, 3 pandbrieven van 1000 en 5 bankbiljetten van 10. Juist hadden zij een hamer en beitel gekocht om het kistje op te maken. De jongens zijn naar Dordrecht overge bracht. Koninklijke milddadigheid. Aan Cornelia Fraa, een 20-jarig meisje te Vught, dat reeds van af hare jeugd lij dende is aan verlamming in de beenen, werd door H, M. de Koningin en mede door het Ned. .Roode Kruis een zelfbe- stuurbaren ziekenwagen ten geschenke gegeven. Die zomertijd ook De zomertijd heeft natuurlijk weer tal van „slachtoffers" gemaakt. Hier stond de dienstbode een uur te laat op, daar vergiste zich de bakker. Het vooruitzetten van de klok is nu eenmaal een werkje dat licht vergeten kan worden. Op een openbare school te 's-Graven- hage, aldus meldt de „Tel.", gebeurde het gisterenmorgen in de eerste klasse, dat bet is haast ongelooflijk alle kin deren op lijd present waren, maar dat. de juffrouw ontbrak. Groote pret bij de jegd, die met volle teugen van dit uurtje vrijaf genoot, tot om half tien de juffrouw kwam aanzetten, niet weinig verwonderd, dat de lessen al aan den gang waren. Die zomertijd ook Een wonder-ei. In vele geïllustreerde bladen was dezer dagen een foto genomen van een z g. won der-ei te Purmerend, waarin een banket bakker een eind touw gevonden had. Volgens de „N. Purm. Crt." moet dit een grap van een knecht van den bakker geweest zijn, die een gaatje in het ei ge prikt en daar een touw in gewerkt had. Toen de baas het ei stuk sloeg zonder het gaatje gezien te hebben, kwam het won- der-touw. Onveilig strand. Het strand zal de volgende week op Dinsdag, Woensdag en Donderdag tus schen ScheveniPgen en Katwijk onveilig zijn tot Katwijk wegens schieten met ge schut van 101 uur v.m. tot 21 uur n.m. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het strand slechts dan weder voor het pu bliek toegankelijk is, wanneer dc vlaggen, waardoor de onveiligheid van het strand wordt aangeduid, zijn ingehaald. Buiten!. Berichten De hitte te Londen. Een vliegtuigfabriek afgebrand. In het noorden van Londen is gisteren, waarschijnlijk ten gevolge van de buiten gewoon groote hitte, een fabriek'in brand geraakt, waar onderdeelen van vliegtuigen worden vervaardigd. Verscheidene brand- weerafdeelingen werden gemobiliseerd om het droge, gelakte hout te blusschen, wat uren in beslag nam. Toen het dak van de fabriek instortte werden vier brandweer lieden onder de brandende puinhoopen be dolven; zij zijn waarschijnlijk gedood of zrwaar gewond. Ook de daken der aan grenzende perceelen werden door het vuur aangetast, zoodat de huizen moesten wor den ontruimd. De hitte in de V. S. houdt aan. Sneeuw in Montana en vorst in Id a h ol De geweldige hitte blijft nog steeds heerschen in het grootste gedeelte van de Vereenigde Staten, en het aantal ongeval len met doodelijken afloop, dat direct of indirect aan de hitte moet worden toege schreven, is thans gestegen tot 140. Het weerkundig instituut lie Washington voor spelt, dat de hitte nog ten minste 72 uur zal aanhouden in de oostelijke staten. De temperatuur sloeg in New York City Don derdag in den namiddag tot 95 graden. Ne gen personen zijn in de laatste 24 uur aan de hitte bezweken. In den geheelen staat New York zijn 60 personen, omge komen. Donderdag werd de hoogste tem peratuur voor deze dagen door het pie- teorologisch instituut genoteerd; de tem peratuur weird nog ondragelijker door den hoogen vochtigheidsgraad. Buiten New York werden nog hoogere temperaturen genoteerd, b.v. 105 graden te Columbus in Ohio en cijfers tegen de 100 graden in het geheele midden-westen en noord-oosten. Het zuiden en het verre westen zijn tot nu toe aan de hittegolf ontkomen. In Mon tana is zelfs 5. c.M. sneeuw gevallen bij de groote watervallen, terwijl in Idaho zware nachtvorsten zijn voorgekomen. Amundsen's uitblijven. Hulpexpedities. Uit New York wordt gemeld: De commandant van de „Shenandoah", Landsdowne, heeft de plannen medege deeld, welke hij heeft uitgewerkt, voor het geval mocht worden besloten, luchtschepen uit te zenden, om naar Amundsen te zoeken. Volgens deze plan nen zou eventueel de „Patoka" op Spits bergen als basisschip worden gestation- neerd, vanwaar uit dan de „Shenandoah" zijn onderzoekingstochten zal kunnen on dernemen. Uit Kopenhagen wordt gemeld: De beide vliegtuigen, die de Noorscbe regeering uitrust, om Amundsen te zoe ken, zullen Zaterdag per stoomschip naar Spitsbergen gebracht worden. Stormen In lov/a Een draadloos N. T. A.-bericht meldt, dat tengevolge van stormen, die Dinsdag in Iowa hebben gewoed, acht personen werden gedood en een aantal gewond. De „Wodanseik" geveld Te Iserlobn is dezer dagen de volgens overlevering 2000 jaar oude „Wodans eik" geveld. Een gedeelte van den stam ia naar het oudheidkundig museum te Menden overgebracht. Men beweert dat aan den voet van de zen eik onder keizer Barbarossa, de ridderschap bijeen kwam, om de kruis tochten te aanvaarden. Coolidge weigert voor de film te spelen. Een vermakelijke poging om president Cnolidge als filmacteur te doen optreden, zij het ook in een kleine rol, in een pro paganda-film voor de marine, is afge stuit op den onwil van den president. Woensdag jl. was het promotiedag op de marine-academie te Annapolis. Voor die gelegenheid was bepaald, dat alle cadet ten, in een gelid geschaard, uit de han den van den president, met bet noodige ceremonieel, bun diploma zouden ontvan gen. Een film-fabrikant had nu aan den mi nister van Marine toestemming verzocht, dat een zijner acteurs, Ramon Nrvarro, tusschen de cadetten zou mogen gaan staan, om ook een diploma van den pre sident in ontvangst te nemen. Ramon Na varro speelt den held van een filmdrama, waarin een aantal spannende tafereelen voorkomen uit bet leven van een zee-offi cier. zou aldus ook op het witte, doek voorkomen, terwijl hij zijn diploma van dep president ontvangt. De minister bad toestemming gegevpn. Hij verklaarde, dat de fitni een uitstekende pronaeanda was voor de marine. In de verschillende thea ters zou deze dan voor verhoogden prijs di aaien. Toen president Coolidge in de bladen van bet plan las, Hot bij den minister bii zich komen. Hij zeide dezen er <*een be zwaar tegen te hebben dat een film werd gemaakt van l^fo-ppn ?n Annapolis voor viel, maar bii wiloe er niet toe medewer ken, dat een filmacteur zich als cadet uit gaf om uit zijn banden een namaak-di- ploma te ontvangen. |nnezonde~ Mededeeling I.A?:p- ETJ TOj^BOü^ Invoerverbod van Narcissen De heer James Mc. Hutchison heeft voor de New-York Florists Club een rede gehouden over het invoerverbod van nar cissen. Aangenomen, dat na dit jaar geen nar cissen meer mogen worden geïmporteerd, aldus de heer H., dan onder een special permit voor verderen cultuur, en dat ruim 80 pet. van de 100 millioen bol len,, welke jaarlijks werden geimpor- teerd, dienden om in de kassen te wor den geforceerd, dan rijst de vraag: waarom moet er een invoerverbod komen? en een andere: waar zullen we de noodige bollen vandaan halen, om dit te vervan gen, welke worden uitgesloten. Het invoerverbod komt, meent de heer H., omdat in de eerste plaats de vijf ambtenaren, die het invoerverbod be werkstelligden, met dr. Marlatt aan het hoofd, geen tuinbouwers zijn, doch plan- tenziektenkundigen. Daarom ook werd dit invoerverbod, evenals alle andere invoer verboden, aangediend als een middel om plantenziekten te bestrijden. Maar, zegt de heer H., dit geeft de Federal Hortical Board nog niet bet recht, om alle narcis sen te weren. De ambtenaren hebben n.l. nooit aangetoond, dat door de narcissen een nieuwe ziekte in Amerika is gebracht Vrees voor ziekten kan de drijfveer niet zijn. Wat dan? Economische redenen misschien? De F. H. B. mist het recht en de be voegdheid, om regelingen te treffen, waarbij enkelen bevoorrecht worden bo ven honderden. Daarop wordt scherp in bet licht gesteld, wat in landen van uit voer wordt gedaan, om gezonde narcissen- bollen af te leveren. De heer- H. vindt het bet onverstandigste wat men doen kan, om plantenziektenkundigen te laten be slissen over den invoer van producten. De heer H. geeft daarna een overzicht van de narcissencultuur in Amerika. Na een ernstige studiereis kwam hij tot de conclusie, dat het met die cplturen wei nig te beteekenen beeft, vooral niet van de Narcissus totus albus, zoodat het zeer gewaagd is, met het oog op de uitkom sten, er geld in te steken. Het zal nog lang duren, alvorens Amerika zijn eigen bollen kan kweeken en dan nog zullen ze duurder ziin dan die, welke nu uit andere landen worden betrokken. De autoriteit, aan ambtenaren verleend, noemt de heer H. een teruggang in de wetgeving. SPORT WATERSPORT. DE HOLLAND IA-WEDSTRIJDEN. 's Molenaarsbrug. De roeiwedstrijden. Onder begunstiging van buitengewoon fraai zomerweer, zooals de Hollandia-wed strijden gewoonlijk niet gewend zijn, be gonnen vanmorgen de driedaagscbe wed strijden van de Zeil- en Roeivereeniging „HoJlandia" te Alpben aan den Rijn. Reeds vroeg in den morgen van dezen eersten zomertijd-dag heerschte er rond 's Molenaarsbrug een buitengewone bedrij vigheid die zich allengs vervormde tot een gezellige drukte. Langs den Rijn lagen vele gepavoiseerde grootere en kleinere booten op het water langs de Rijnoevers. De zon stond helder aan den lichtbewolk- ten hemel en bet zachte briesje was den talrijken toeschouwers bijzonder welkom. Reeds eenigen tijd voor bet aanvangsuur zaten er verschillende ploegen op het wa ter om een baantje te maken en te even elf uur werd gestart voor het eerste num mer. Vierriems juniores A: le heat. Aan den start verschenen: Boei 1 Willem III, 2. Argo, 3. Cadetten. De Cadetten en Willem III zijn het beste w^g, Argo is spoedig iets achter. Beide eerste ploegen geven elkander bijzonder weinig toe, doch tegen de finish weet Wil lem III langzamerhand uit te loopen. Als de afstand tusschen Willem III en de Cadetten een lengte bedraagt, komt er geen verandering meer. Uitslag: 1. Willem III in 7 min. 56 4/5 sec., 2. Cadetten (1 lengte), 3. Argo (ver schillende lengten). De winnende ploeg bestond nit M. Th. Manger (boeg), A. J. A. Alofs Jr., Titular, G. C. Jonker (slag). Van Zooien (stuur man). De tweede heat brengt de volgende ploe gen aan den start: boei 1 Amstel, 2 Triton, 3 Spaame. De Amstel neemt dadelijk de leiding, terwijl om de tweede plaats gestreden wordt tusschen Triton en Spaarne, die lan gen tijd bij elkaar blijven, doch op de helft der baan heeft Triton de leiding op het Spaarne veroverd. Intussohen roeit de Amstel stevig door en op 1500 Meter be draagt haar voorsprong repris 3 lengten. Ongeveer 200 M. voor het einde doet Tri ton heftige pogingen om in te loopen. Zij slaagt er echter slechts in den achter stand tot 2 lengten te verkleinen. Uitslag: 1. Amstei in 7 min. 52 3/5 sec. 2. Triton, 3 Spaarne. De winnende ploeg bestond uit W. G. Sirke (boeg), Fr. Stem- merik Jr., C. L. Arnold, J. Maurer (slag), J. Langehenkel (stuurman). Hierna werd een row over geroeid door Njord, Laga, Adelborsten en Maas. Sciff Juniores B: Aan dén start verschenen: boei 1 Hoop, 2 Maas. Voor de Hoop kwam dr. H. Bohrer uit, voor de Maas de heer M. C. Paauwe. Dr. Bohrer startte bet best, maar beging een groote fout door uit de baan te gaan, terwijl hij bovendien het eerste piket aan den ver keerden kant raakte, zoodat de Hoop on bedreigd met vele lengten won. Tijd 8 min. 39 2/5 sec. Vierriems Overnaadsch (be ginnelingen). le heat. Aan den start ver schenen: boei 1 Argo, 2 Njord, 3 Amstel. Kort na den start breekt een riem van de Amstelploeg waarop deze boot liggen blijft. Beide andere ploegen zetten den strijd voort. Njord is voortdurend onge veer 1 lengte voor, welke voorsprong tot het einde bewaard blijft. Uitslag: 1 Njord, tijd 8 min. 6 4/5 sec., 2. Argo. De winnende ploeg bestond uit L. M. Re- delé (boeg), I. Bodenhauseu, J. Kamer ling. H P. Linthorst Homan (slag), J. A Philips (stuurman). (Bovenstaande is reeds geplaatst in een gedeelte van ons vorig nummer). 2o heat: Boei 1 Hoop, 2 Laga, 3 (Deut sche Sport teruggetrokken). Direct na den start is Laga voor en bij de eerste piket ten is er reeds IK lengte licht tusschen de booten. Laga roeit veel rustiger, dan de Hoop en haar boot ligt dan ook veel vaster in hel water. Rustig roeiende behoudt La ga den voorsprong tot aan de helft der baan. Hier slaat Laga 26 en de Hoop 32 slagen per minuut. Geleidelijk wordt de voorsprong grooter en op ongeveer 500 M. van de finish bedraagt hij 2 lengten. Een eindspurt van de Hoop kan n:et ba ten en Laga wint in 8 min. 20 sec., 2e De Hoop in 8 min. 27 sec. De winnende ploeg besfond uit 1 delbcrg (boeg), T Houtsma, Geesteranus, G. Leverland (slag), Hohmann (stuurman). 3e heat: boei 1. Triton, 2 Neren D.t werd een nek aan nek race beide ploegen, die door Nereus m, gen voorsprong werd gewonnen in van 8 min. 20 2/5 sec. De winnede ploeg besfond uit d (slag), Duson. Van Lennep, Tillen Rutgers van der Loeff (stuurman Vierriems juniores B: De volgende ploegen kwamen hien den start: boei 1 Nereus, 2 Njor af den start is Nereus iets voor et wikkelt zich een weinig spannen tusschen beide ploegen, die door met verschillende lengten g, wordt in den tijd van 8 min. 2 1/5 De winnende ploeg bestond uit de Petoet (boeg), A. J. H. Dokku W. Bückmann, N. Bessem (slag), v. d. Vrient de Vries (stuurman) 2e heat. Boei 1 Laga, 2 Maas, 3 III. Na een goeden start roeien de gelijk op tot de eerste piket. Bij dt piket heeft Laga 1 lengte voorsp; de Maas, dlie weer 1 lengte voor is lem III. Ook deze Lagaploeg heeft tigon slag waardoor de boot vlak water ligt, maar gooit tamelijk ve op. Op de helft der baan komt "Wi met de Maas gelijk, doch Laga i lengten voor en behoudt dien voi tot het eind. Maas geraakte meer achter bij Willem III. De uitslag Laga in 7 min. 55 1/5 sec. De winnende ploeg bestond uit: mert (slag), Tuininga, Haspels, (boeg), Mohr (stuurman). 2. Wille lengten) 3. Maas. 3e heat. Boei 1 Adelborsten, 2 An laatste ploeg is het eerst weg, Adelborsten hebben spoedig de leid overd en na 200 Meter bedraagt bi sprong reeds een lengte. Ondank) gingen van de Amstel om in te roeien de Adelborsten stevig door nen in 8 min. 4 sec. De winnende ploeg bestond uit: (boeg), V. C. H. Vorster, W. J. K W Kruk (slag), P van Strien (i Tweeriems juniores A. Nautilus zich teruggetrokken had, Laak een row over in de le heat. In de tweede heat ging het t Triton en Willem III. Een weini nen de race, wijl beide p'oegen i uitvallen van Nautilus toch :n di strijd komen. De eerste helft d wordt een gelijkopgaande strijd i daarna loopt Willem III ceileideli lengten uit en wint onbedreigd in 25 sec. De winnende ploeg bestond u:l Poth (boeg), N. F. Harlland (sla Zoelen (stuurman). Na de pauze werden de we voortgezet met het nummer Skifl res A. le heat: Boei 1 Maas, boei 2 Nj nummer had een spannend veria de beide sciffeurs e'kaar we:nig I Door beter waterwerk weel de feur M. C. Paauwe na 500 Mrieri sprong van 1 lengte te verkrijgi Meer in de Niordboot houdt g maar door slecht sturen verliesti rein, om zich echter spoed'g te len en voor te komen, om met 3 le winnen in den tijd van 9 min 28 2e heat. Boei 1 Amstel, boei 2 P Bedde roeiers starten goed en bij aan de tweede pikettenr'j b i elks roeit de Poseidon sculler tegen waardoor hij spoedig enkele leng; ter is en Amstel (J. J. L. Ellerkami dreigd wint in 9 min. 35 2/5 sec. 3e heat: Boei 1 Deutsche Tui Rud. Ver.; boei 2 Willem III. Na lijken start blijven de booten ba boord tol het tweede piket. Hier is und R. V.-seiffeur Welp dicht oi wal en moet hij bijsturen om t niet te raken. Hierdoor korrt "Wil voor. Hetzelfde herhaalt z'cli ro> malen, waardoor Willem III (B« grooten. voorsprong verkrijgt. Opt ste oogenblik komt Willem III te d der bakboordswal, maar hij heeft legenlieid om bij te sturen en het ontwijken, en dan met verschillen ten te winnen in 9 min. 35 sec. 4e heat: Boei 1 Hoop, 2 Lagi skiffeurs sturen goed, doch de H( H. Bohrer) is aanmerkelijk sterl loopt, geleidelijk uit en wint voIdm bedreigd met vele lengten in 9 m nee. Laga (A. Ooiman) was total roeid. Hij maakte een tijd vaü 27 3/5 sec. Achtriems Juniores A: Boei 1 Njord. 2 Willem III. 3. Tr steeds een interessant nummer, I gen starten alle vrijwel gelijk, da dig komen Njord en Triton iels liggen, terwijl Willem III aclitó Njord spurt stevig door en komt merhand iets voor op Triton. Nal ter bedraagt de afstand tusschl ploegen reeds een lengte, terwijl 1 zijn beurt drie lengten voor is op III. Op 1500 M begint Triton de spurt. Zij weet den achterstand If nen, doch Njord. aangemoedigd i b'auw:-witfen aanhang, houdt tot b vol en wint met IK lengte. Uitslag: 1. Njord, in 7 min. 11' 2. Triton in 7 min. 18 4/5 sec.,» III (vele lengten). De winnende ploeg bestond uil 1 delé (boeg), J Bodenliausen, T ling, J. Gaymans, B. Deemnk, H horst Homan, J. Roeïïsema, K. 'k (slag), H. M. Bleulan.d van Oordt man). 2e heat. Amstel roeit een row ®j gens terugtrekken van Nereus. Tweeriems juniores J s 1 i s s i n g). In den eindstrijd kffJ Tri Ion als snelste tweede, Will"?® winnaar 2e heat. en Laak als wifij heat. Het werd een wciiv'g spannW waar het krachtsverschil nogal a* lijk was. Willem III nam spoe<M ding om deze niet moer af te s'a^

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4