KOGPT HE BEDDENGOEDEREN Boerderij „iEERRUST" tali 11.50 - Diner 12.-, 13.- Ingezonden MecledeeSing UITSLUITEND iN KOHSCMULTE's BEDDEN- EN TAPIJTMAGAZI1NEN U ZULT TEVREDEN ZBJN OV^R KWAIBTELT EN 11788 LAGE PRIJS. kostwinner zijnde een salaris onlvin- gen, gelijk aan 90 procent van het salaris, hetwelk hun volgens het Bezoldigingsbe sluit 1920 zou toekomen, zou dit voor een deel hunner, vergeleken bij den toestand 0]i I October 1924, een vooruitgang in sa laris beteekenen, die nimmer in de bedoe ling heeft gelegen. Do ondergeteekende kan dan ook geen vrijheid vinden, maatregelen te nemen, waardoor een zoodanige toepassing van art. 27 voor do leeraren der Rijkshoogere- buvgersclvolen zon verzekerd zijn. Volledigheidshalve zij hieraan loege- voegd, dat, vermits het Kon. besluit van 25 Mei 1923 fSlhl. no. 217) in de salaris sen der directeuren geen wijziging go- bracht heeft, maatregelen, als bier bedoeld voor deze functionarissen geen effect zou den sorteeren. Bouwen van noodwoningen. Een sc hr ij ven van Ged. Staten van Z u i d-H o 11 a n d. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben den gemeentebesturen medegedeeld, dat do Inspecteur van do Volksgezondheid hen hoeft bericht, dat verschillende gemeente besturen art. 55 der Woningwet in ver band met bet Ketenbesluit 1924 aanwen den om vergunning te geven voor het bou wen van z.g. noodwoningen, zonder dat bij de vergunning wordt melding gemaakt van de omstandigheden, waaruit de tijde lijke bewoning zou kunnen volgen. Wordt dan gevx-aagd om nadere inlichtingen, dan gebeurt het meermalen, dat met den bouw reeds is aangevangen, bestaande keten of schuren zijn gekocht enz. De inspecteur ziet zich dan voor hel feit gesteld den voortgang van een en ander te moeten beletten tot groot nadeel van den aanvra ger, die veelal kan rekenen op de bereid willigheid van gemeentebesturen om op deze wijze in den woningnood te voorzien. Ilct bouwen vannoodwoningen door particulieren is door de wet uitgesloten; er zijn slecbfs twee mogelijkheden, of bouwen volgens de gemeentelijke bouwverordenin gen, of volgens het ketenbesluit. In bet iweede geval behoort in de eerste plaats liet gemeentebestuur na te gaan, of inder daad de tijdelijkheid der bewoning aanne melijk is gemaakt; met een verklaring van den aanvrager hetzij schriftelijk of monde ling, dat hij na 5 jaar de bewoning zal slaken, kan geen genoegen worden geno men, omdat deze verklaring nog geen ze kerheid geeft. Is eenmaal een dergelijk gebouw gesticht, dan zal een gemeentebe stuur er bezwaarlijk toe overgaan ontrui ming en afbraak daarvan* te gelasten. Bij elke aanvrage om vergunning be- noort te worden nagegaan op welke gron den de vergunning kan worden verleend en wordt verzocht van die gronden levens mededeel'ng te doen aan den Inspecteur der Volksgezondheid bij het toezenden van de afschriften der vergunning en teeke- ning. Opleiding van bakers en kraamverzorgsters Installatie der Commissie. Door den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid is ingesteld een commissie voor de opleiding van bakers en kraam verzorgsters, als volgt samengesteld: lid, tevens voorzitter, de heer R. N M. Eyfeel, hoofdinspecteur-titulair van de Volksgezondheid te Nijmegen; leden: mevr. A. J. de Graafvan der Eist te Haarlem, mej. C. Stoffers te Roer mond, di'. E. S. Frank te Haarlem, dr. R. P. van de Kasteele te Scheveningen, zus ter A. G. van Hulst te Utrecht, dr. K. de Snoo, geneesheer-directeur van de Kweek sehool voor Vroedvrouwen te Rotterdam; Ir. P. E. G. van der Heijden te 's-Hertogen hoscb en jhr. dr. N. J. F. Pompe van Meer dei-voort te 's-Gravenhage. Deze commissie werd gistermiddag in een der zalen van het Deparlementsge- houw, namens den minister geïnstalleerd door den directeur-generaal van He Volks gezondheid, den lieer mr. L. Lietaert Peer- bolle. Uit de Bouwvakken. De strubbelingen. Do Rijksbemiddelaar, mr S. de Vries Czn., heeft dezer dagen, in verband met zijn bemiddelingspogingen inzake de collectie ve arbeidsovereenkomsten in de bouwvak ken, een uitvoerig schrijven gezonden aan de organisaties van bouwvak-patroons, waarin hij aanhaalt den brief, welken de arbeidersorganisaties bem hebben gezon den op 27 Mei en waarvan wij melding hebben gemaakt. In dien brief zeugen de organisaties o.a. bereid te zijn, als een oplossing in het Haagsche tarieven-conflict kan worden gevonden, te verklaren dat tijdens den duur van deze overeenkomst door haar geen stakingen zullen worden geproclameerd voor hot invoeren van ta rieven, voor de in de overeenkomst ge noemde groepen. De rijksbemiddvlaar schrijft naar aan leiding van deze bereidverklaring der ar beiders, aan de patroons: „Ik zou het op lioogen prijs stcl'en in dien Uwe beiue hoofdbesturen termen zou den kunnen viuden om de Haagsche bouw- patroons er toe te brengen dat deze zich in principe bereid verklaarden met de gezel- tenorganisaties over liet maken van tarie ven voor zoogenaamd nieuw werk in over leg (e treden. „Hel is toch voor de rust in de bouw bedrijven in het geheele land gewenschf. dat de nieuwe C. A, 0. wordt aangenomen en dat deze niet wordt opgehouden door een plaatselijk geschil. Donderdag hebben nu de beide patroons organisaties het volgende antwoord aan mr. De Vriesj gezonden: „Uw schfijveu van 2-J Mei j.J. heeft een onderworp van beraadslaging uitgemaakt in onze bestuursvergaderingen van 2 en 3 dezer. Het resultaat der bespreking is, dat wij pieenen ons standpunt ten volle le moeten Handhaven. „Wanneer wij niet in een uitvoerige be antwoording van uw schrijven treden, dan is dat omdat wij slechts een herhaling zou den kunnen geven van wat namens ons reeds in de laatste conferentie is gezegd en omdat wij na uw schrijven de hoop op geven u het o.i. juiste inzicht in den stand van zaken te doen deelen. „Wij herhalen slechts, dat een gesloten C.A.O. verplicht tot naleving ook van arti kel 22 in alle plaatsen van het land; dat is werken voor de daarin genoemde uur- loonen. „Be patroons, ook die van Den Haag, zijn bereid dat loon te betalen. De werklie den weigeren daarvoor te werken, dus is het contract in deze omstandigheden van geen waarde „Dat niet de patroons maar de werklie den weigeren art. 22 na te leven blijkt vol doende uit een eerst dezer dagen in ons bezit gekomen manifest der werklieden- bonden, waarin zij onder meer schrijven: „De ledenvergaderingen hebben bes'oten alle metsel-, opper- en voegwerk stop te zetten bij patroons die werk hebben dat ixi tarief uitgevoerd wordt, of in tarief uit gevoerd behoort (e worden. De werklieden willen dus aangeven waar in tarief be hoort gewerkt te worden." „Als dit nu geen weigering is om voor het contractloon te werken, dan weten wij het niet meer. Wij voelen ons dan ook ge noodzaakt, u mede te deelen, dat wij nog slechts tol 15 Juni a.s. bereid blijven een C. A O. op de door n in uw schrijven van 31 Maart j.l. voorgestelde voorwaarden te aanvaarden. Meenen de werkliedenorgani- salies daartoe niet voor 15 Juni te kunnen overgaan, dan zullen wij voor dit jaar onze medewerking aan het tof stand komen van een C A. O. onthouden." De staking te 's-Gravenhage. Reeds negen weken duurt de staking der Haagsche schildersgezellen nu al voort. De staking der bouwarbeiders gaat Maandag baar achtste week in. Naar wij van werknemerszijde vernamen, is het ein de nog steeds niet in het zicht. Nu de be middelingspoging van baron Wittert van Hoogland is mislukt, staan beide partijen weer even ver van elkaar als in het begin. Het aantal stakende schilders bedraagt thans nog circa 1000 man, het getal sla kende metselaars, voegers en oppei'lieden circa 500, zoodat te begrijpen is, dat de stagnatie in den woningbouw in Den Hang vrij groot is Want bij deze. staking zijn zoo goed als geen werkwilligen; alleen de schilderspatroous uit andere plaatsen ko men hun collega's in Den Haag af en too* een handje helpen. Van betekeenis is dit natuurlijk niet. Wel is bel wegbrengen der patroons dooi de politie iederen avond oorzaak van groo- te volksoploopen. Het werk ligt overal dan ook zoo goed als stil. Voor de kassen der organisaties vergen deze slakingen groole ofers als men nagaat dat de gemiddelde uitkeeringen voor gehuwden en on gehu w- den lot circa 25 bedragen; zoodat dus wekelijks ongeveer 35.000 noodig is. Sinds het begin der staking zal naar schatting door dp organisaties reeds vier ton uitgekeerd zijn. „Tel." De „dans-Olymjiiade." Het volgend jaar in Ne d e r 1 a n d? Naar wij vernemen worden pogingen in bet werk- gesteld om de internationale damkampioenschappen het volgend jaar in Nederland te doen houden. Men weet dat deze wedstrijden reeds eenige jaren achtereen in Engeland plaats vonden. Daar tot de deelnemende landen ook de ex-centraTen belmoren en men-van deze zijde bezwaar heeft gemaakt tegen het feit dat de wedstrijden steeds te Engeland plaats vinden, trachten de Nederlandsche dansleeraren en enkele vereenigingen thans een garantiefonds, te vormen ten einde het mogelijk te maken, de dans- olynipiade net volgend jaar hier le hou den. Uit „cullurec-1" oogpunt moeten wij nu natuurlijk gaan ijveren om de Olympiade bier te krijgen!! Ingezonden Mededeeling. aan de Leede - WARMOND iBisjesssesaieit Stukken. ("Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Hel St. Franc'scus-Liefdewerk. M de R. Beleefd \raag ik U een kleine ruimte in Uw veelgelezen blad, hopende, dat alle lezers mei belangstelling deze regels zul len volgen. De groole schoonmaak is afgc- loopen. Iedere huisvrouw hoeft de kasl.n nagekeken en heeft kleeren, blousjes en 011- dergoederen gevonden, die de jongens le klein zijn, alsook te kle'ne schoenen, die echter nog door anderen gebruikt kunnen worden. Hel St. F r an c isc us-Li e f d o werk is nu voor haar een ware uitkomst. Dit groote gezin heeft jongens van 6 tot 17 jaar, en hun aantal is circa 130 in aantal. Dat daarvoor wat noodig is, zal n'emand betwisten: en dat alle malen van voor noemde goederen welkom zijn, behoef ik U niet te zeggen. Onthoudt U dan dit adres voor 'I gan- sche jaar Winkeliers eers'daags komen weer de uitverkoopen van goederen. Mot vele van de dingen, welke als lokaas voor het publiek worden gebruikt, zouden onze jongens zoo gelukkig rijn. U krijgt er in den winkel oen krats voor, terwijl uw loon van God honderd-maal grooter zon zijn. Komt winkeliers, ons magazijn is ledig, ÖSF" Zaterdagsavonds gelegenheid tot dansen. 12*21 helpt ons nu eens aan pakjes, kieltjes, pel ten, broekjes, ondergoederen, schoenen. Al is er een vlekje op of een steekje aan los, 't St. Franciscus-Liefdewerk neemt alles in dank aan met de woorden:-God zal 't U du'zendmaal vergelden. Als U do adressen wil weten, waar TJ het sturen kan, deze zijn: Weleerw. pater P. Frigge, Haarlemmerstr. en de heeren A. Hoogeveen Morschwog, A. Sanders, Haarlemmerstraat. S. „Ons Tooneel". Geachte Redactie! Mag ik voor het volgende een klein plaatsje verzoeken? Ik dank den recensent voor het waar- deerend weergeven van liet stuk Mina- Lina, door „Ons Tooneel" opgevoerd j.l. "Donderdagavond voor de loden van den R.-K. Vrouwenbond. Alleen betreur ik het, er in te hebben toegestemd, namen te noemen, daar belaas gebeurd is, wat dikwijls voorkomt en waar voor ik altijd vrees, dat eenige der mede- spelende vergeten worden. Men kan dit den verslaggever wel niet kwalijk nemen, maar voor de betrokkenen is dat minder aangenaam. Too Freeke als freule, Veul van eten vol gens Jaantje Gans, Sof ie v. d. Heijden de Amerikaanscko met haar heerlijke zwarte Bessv, Bets Freeke, zijn aan de aandacht ontsnapt. Daarom wil ik hier als regisseur even getuigen, dat ik over allen, geen enkele uit gezonderd, hoogst tevreden ben, en ik spreek er de hartelijke wensch bij uit dat, wanneer „Ons Tooneel" in September a.s. een uitvoering geeft ten bate van de ver eenigingen „Hulp in de huishouding" en „De Baby" de toeloop zoo groot mag zijn, dat er een flink batig saldo 'zal kunnen gestort worden in de kas van deze zoo hoogst nuttige instellingen. U dankend voor de mij verleende plaatsruimte. M. SWART. STADS SatiEUtSrS R. K. Huisv.-Comêté. Ingekomen giften. Voor een bijzondere intentie ter eere van de H. Theresia. Voor het zwakke kind f 1. N. N25 N. N25.— Kap. TH. BLOM. Voorz. Op Maandag 1'5 Juni zal langs de lun zen der ingezetenen een collecte worden gehouden ten bate van het R. K. Huisv.- Comité voor liet Zwakke Hollandsche kind. Dames, die bereid zijn, daarbij behulp zaam te zijn, gelieven zich op tc geven aan een der volgende adressen vóór Donderdag 11 Juni: Kapelaan Tb. Blom, Pastorie, Oude Vest; G. J. v. Deene, Breestraat 12: J. v. d. Heijden. Haarlemmerstraat 220; A. v d. Horst, Oude Singel 230a: E. Wilmer- Koelman," Breestraat 32a. Reclame-Optoshf 3 October. De bepalingen en voorwaarden voor den op 3 October 1925 te organiseeren Recla me-Optocht, uitgeschreven door de 3 Oc- tober-Vereeniging alhier, zijn als volgt: Artikel 1. Gelegenheid tot deelname aan den Optocht is opengesteld voor iedereen en iedere firma; ook Vereenigingen kun nen deelnemen, mits geen politiek karak ter dragende. Het Bestuur der 3 Oclober-Vereeniging behoudt zich echter het recht voor, deel name aan den optocht te weigeren. Art. 2. Ieder deelnemer is geheel vrij op welke wijze hij zal uitkomen, mits zijn reclame niet stuitend of kwetsend voor anderen is, noeli in strijd met de publieke zeden of openbare orde. Art. 3.: Aan den Reclame-Optocht zal een wedstrijd verbonden zijn, waarvoor prijzen worden beschikbaar gesteld. Art. 4. De beoordeeling van dezen wed strijd berust bij een Jury, die zal worden saamgesteld uit 5 personen, geen inwo ners van Leiden. Haar uitspraak is bin dend. Art. 5. Ieder deelnemer is verplicht te half 12 met zijn reclame gereed en aanwe zig te zijn op een nader op te geven plaats, waar de Jury de bekroningen zal vaststellen. Art. (3. Ieder deelnemer is verplicht met zijn reclame den gebeelen Optocht-weg mede te doen. Art. 7. Dg optocht gaat te half 2 nam. af en zal f.o ongeveer 5 uur liet eindpunt bereiken, alwaar bij wordt ontbonden. Art. 8. De inschrijving tot deelname moet vergezeld gaan van een opgaaf, ver meld end: A. Soort en aard der deelneming. R Samenstelling: als: voertuigen, trek dieren. kracht voertuigen, aantal personen, enz., alsmede de hoogte en breedte der wagens a's anderszins. Art 9. Door de 3 October-Vereeniging wordt desverlangd. bij tijdige opgaaf, een gelegenheid beschikbaar gesteld voor het in orde brengen van Reclamewagens, etc. Art. 10. Bij tijdige opgaaf zal zoo veel mogelijk worden zorg gedragen voor etfont. bespanning van wagens. Voor event, aan te brengen versiering der be spanningen kan niet worden zorg gedra gen. Art. 11. De Optocht zal worden gegroe peerd in afdeelingen; deelnemers kunnen geen rechten doen gelden op bepaalde plaats; wel zal zooveel mogelijk met inko mende verzoeken rekening worden gehou den. Art. 12. .Do Optocht wordt op kosten der 3 October-Vereeniging opgeluisterd door eenige Muziekkorpsen. Voorop zal gaan het beleende Muziekkorps van Eugène Goulmy Baar uit 's-Herlngenbosch met ruim 100 muzikanten, terwijl onderhan delingen worden gevoerd met een muziek korps uit Voïendam en één uit Zeeland, in hun origineele kleederdrachten. Art. 13. Voor dp deelnemers zullen de navolgende prijzen worden uitgeloofd: één a 250.— of Kunstvoorwerp tot dat bedrag; één a 150.of idem idem; één a J 100.of idem idem; één a 75.of idem idem; één a 50.of idem idem. terwijl voor Leidsche firma's afzonderlijke prijzen zullen worden beschikbaar gesteld. Voorts zal aan ieder deelnemer niet prijswinner een souvenir in zilver wor den uitgereikt. Art. 14 Alle deelnemers zijn verplicht zich te'gedragen naar de voorschriften, die zoo noodig nader door het Be stuur der 3 October-Vereeniging mochten worden vastgesteld. Prinses Juliana. Er loopen hier tor stede de laatste da gen- hardnekkige geruchten, dat prinses Juliana te Leiden komt sludeeren. Ons bereikte zelfs een mededeeling, waarvan de zegsman met de grootste stelligheid verzekerde, dat in verhand hiermede als woning voor prinses Juliana zou zijn aangekocht een perceel in de Oegstgees- terlaan. Wij kunnen mededeelen, dat al deze ge ruchten op z'n minst genomen voorbarig zijn. De Leidsche Winkelstand. Vandaag heeft de heer K. Louwrier in perceel Zuidsingel 21 een naar de eischen des tijds ingerichte elec. brood-, beschuit en koekhakkerij geopend. Door een nieuwe onderpui en vertimme- Ting in den winkel, heeft een en ander een fr'scli en mooi aanzien gekregen. Twee étalages met koperen opstanden, voorzien van glazen platen, waarop prima kwaliteit broodsoorten en een speciaal fa brikaat cakes, trekken de aandacht. De hc-er L. brengt bruinbrood in don handel volgens systeem Alinson. De verbouwing is uitgevoerd door de aannemer D. v. Lith alhier. De electrlsche verlichting was in handen van den heer M. J. Wallc, Oude Rijn. De beschildering was toevertrouwd aan den heer M. Kool haas, Nicuwsteeg. Naast bovengenoemd perceel is een aparte bakkerij, voorzien van een heetelueh loven, aangebracht door den heer H. D. v. Osnabrugge uit Leiderdorp, speciaal Keetoluehloven-bouwer. Alle mo gen met voldoening op hun werk terug zien. Voor het Apothekers-assistenten-examen groep XV zijn opgeroepen 4 candidaten, afgewezen 2 Geslaagd Mej. M. C. van Linschoten (Rotterdam) en Mej. H. P Baris (Schiedam.) De Zusters Carmelitesson (Oude Vest 45) wenschen haar harfelijken dank te brengen voor de milde bijdragen bij de in Mei gehouden collecte ontvangen. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer, waarin de opening van een nieuwe cursus van de machinisten-avond school wordt hekend gemaakt. Hedenmorgen is uit de spoorboot achter ..Zomerzorg" 'iet lijk opgehaald van een naar schatting 50 a 60-jarigen man. Ver- moedelijk heeft de man er niet lang in ge legen, doch is in de ochtenduren te water ge raakt. Het lijk droeg een eenigszins versle ten zwart kamgaren jas, brook en vest, blauw gestreept sporthemd, zwarte kousen, witte klompen, wille onderbroek, flanel en linnen hemd Hot ondergoed was in Vrij goeden staat. Het hemd was gemerkt A. T De man had peper- en zoutkleurig haar en een ongeschoren stoppelbaard. Waar- selrjnlijk is de man indertijd geopereerd, te oordeel en naar lidteekens op hel lichaam. De Commissaris van Politie verzoekt in lichtingen. die er toe kunnen leiden de identiteit van het lijk vast te stellen. Hedenmorgen fe half elf is in de Caeci- liastrant een jongen met zijn fiets onder een met paard bespannen wagen geraakt. De jongen kwam er zonder letsel af, docb de fiets word gok'raakt. Gistermorgen heeft op do Haarlemmer straat hoek Pelikaanstraat een aanrijding- plaats gehad tusschen een auto, bestuurd door den chauffeur M. O., en een 15-jarig meisje C. P uit Oud-Ade. De chauffeur wilde de Pelikaanstraat inrijden en gaf daartoe het signaal, doch het meisje meen de nog wel juist voorbij le kunnen fiet sen. Haar rijwiel word geheel vernield Gistermiddag werd B. Gr. wonende aan den Nieuwen Rijn, toen hij met zijn fiets in. de Korenbrugsteeg stond, aangereden door een paard en wagen. De schade aan de fiets bestaande uit 1.50, werd ver goed. Hedenmorgen is de autobus op Alphen a d Rijn op de Breestraat ter hoogte van café ..Suisse" in botsing gekomen met een luxe auto. Deze auto bevond zich achter de tram en toen de autobus langs de tram wilde'heenrijden was e«n botsing onver mijdelijk. Beide wagens bekwamen schade. MUZIEK Sursum Corda. Deze Vereeniging, die steeds breed hare uitvoeringen opzet, heeft andermaal een GEMEENTELIJKE AANKONDIGT STEMMING TWEEDE KAMER DE STATEN-GENERAAL. De Burgemeester van Leiden brengt algemeene kennis, dat op Woensdag 1 a.s., van des voormiddags 8 tot des nat dagsö uren zal plaats hebben de sfonur ter verkiezing van de leden van de Tk, Kamer der Staten-Generaal. Hij wijst de kiezers daarbij met- s nadruk* op de verplichting, opgelegd art. 72, 2e lid der Kieswet, om zich non den voor de stemming bepaalden ter uiloefening van hun kiesrecht melden bij het stembureau in het voor op de kiezerslijst aangewezen stemdist behalve bij het bestaan van een reden van verhindering. Niet voldoening aan deze verplich wordt gestraft met berisping of geldl van ten hoogste drie gulden; bij her bi tot ten hoogste tien gulden. Hij herinnert voorts aan het bepaj bij art. 128 van het Wetboek van I recht, luidende: „Hij, die opzettelijk zich voor een der uitgevende, aan een krachtens lijk voorschrift uitgeschreven verkitj deelneemt, wordt ge^raft met gevang? straf van len hoogste eon jaar." N. C. DE GIJSELA AR, Bur, Leiden 6 Juni 1925. B. en W. van Leiden, brengen ter a meene kennis, dat door hen vei'guw is verleend aan G. L. van Dam en re verkrijgenden, tot uitbreiding van broodbakkerij in het perceel Koningsli No. 2. B. en W. van Leiden: gezien liet zoek van de fa. F. van der Kloot, om gunning tot uitbreiding van de zuivi richting in het perceel Pieterskerks! No. 6, kadastraal hekend gemeente b Sectie G. Nos. 1738 en 1730,. geven hj aan het publiek, dat genoemd verzoek de bijlagen op de Secretarie dezer gein te ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag, den 20en J e.k. des voormiddags le half elf uren het Raadhuis, gelegenheid zal worden geven om bezwaren tegen dit verzoek ii brengen. Katholieke Hojeradi LEIDEN. Zondag. Concert ..St. Caecilia" van 0 (toegankelijk op vertoon van noodiging). Zomerzorg, te S &8geKn©e&?@, Hg©sisda LEIDEN Zaterdag, „Ons Dool", Feestavond. gehoorzaal, te 8 uur. Zaterdag. Tentoonstelling M.S.G. GA zaal, te 8 uur. Zondag. Tentoonstelling M.S.G. CM zaal 25 uur. De avond-, nacht- en Zondags der apotheken wordt van Dins dbg 2 tot en met Zondag 7 Juni waargent door de apotheken van de heeren G Blanken, Hopgewoerd 171, tel. ïxuz, du Gi-oix, Rapenburg 9, tel 807. Van Zaterdagavord 8 u tot Maani morgen 8 uur nemen de volgende artsen den dienst waar: Dr. Horst, Havenkade, Tel. 1577 Dr. Kist, Rerabrandtstraal 21, Tel. Dr. Seret, Breestraat 38, Tel. 581 Dr Timmermans, Breestraat 8, Tel De Geneeskundige Zondagsdienst Ocgstgeest wordt waargenomen door Varekamp, Telef. 1910. kostelijke greep gedaan, door mevr. No dewier-Reddingius gisteravond in de tegenheid te stellen haar onnavolgbaar lent ttrdoen uitzingen in de massale rui van de St. Pieterskerk. Het is ruim tig jaren geleden dat wij in een muziek slag in de „N. Delftsche Coic-mt" hooggestemd getuigenis gaven van schitterende praestatie van deze tail kunstenares bij de gratie Gods. Ea, veel in dien langen tijd vergaan eo bleekt, gebleven is het roemvolle C van deze vrouw, de eerste onder de vat landsehe priesteressen der kunst, dit alle volheid haar celebraai kunnen nog immer doet zijn een heerlijk v« festijn; dat in alle diepten en klaart met macht op ons inwerkt en de p snaren van ons gemoed beroert. Omschrijven, wat wij in haar zang, nieten, kunnen wij niet; daarvoor is l'« kunst te veelzijdig en te verbeven, test lend en van te beeldende conceptie willen slechts uit de veelheid van schoone hopmon de Hymn van SuP wie kan zóó zingen: I died for you. children, etc.! Wij brengen deze zam< onze dank en hulde! Ook in den heer A nth. v. d. Hois' Amsterdam leerden wij kennen een nist van groote gaven, die in een dn innig en technisch-afgespeelde nnn)® zich toonde een meester in liet registry en scheppen van schoone klankencomi ties. Zijn keuze was van zeer delir smaak; we hadden hem echter gaarne hoord in een nummer, waarin meer koninklijke van het orgel tot golding1 gekomen, opdat naast de poëzie van teere, de majesteit van een brillont h kenspel ons was toegekomen! Echter ons getuigen van groote tevredenheid, over de sublieme begeleiding van de k soliste, waaruit de meester sprak, bc?> met een temperament-vol kunstgouu Jammer dat het orgel niet geheel was. Van het koor hebben wij bijxoj genoten èn om de frischheid van bet st' menmateviaal èn om de groote mate waardevolle kleur- on klank-overv' die in juiste proportion toegepast °P

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2