LET OP 4 Behangers HAAGSCHE I KOFFIEBAAL LEEUWIN De aanslag op een nachtwaker te Winschoten. De jonge arbeider H. Mdie in den nacht van Vrijdag op Zaterdag, te Win schoten, den nachtwaker Brons Jr., een gevaarlijke steekwonde toebracht, welke tot in de longen doordrong, is thans aan de justitie overgeleverd. De toestand van het slachtoffer is onveranderd. De krankzinnig geworden stoker. Te IJmuiden is, zooals gemeld, binnen gekomen van een IJslandreis de IJ. M. 82 Aneta, aan boord waarvan de stoker J. A. krankzinnig geworden is. Nader wordt hierover het volgende ge meld: Toen het schip tien dagen in zee was, werd A. zeer stil en in zichzelf gekeerd. Dit Leeft vier of vijf dagen geduurd. Nie mand dacht aan krankzinnigheid. Opeens greep hij een maat in de borst en wilde hem met een hamer bewerken. Inplaats echter den stoker te raken verwondde hij zichzelf zeer ernstig aan het hoofd. De stoker was evenwel door den knellenden greep zeer ernstig aan de borst gewond. Een der bemanning wist A. te bespringen en hij werd gebonden. Donderdagmorgen -op de thuisreis, wist A. toch nog overboord te springen doch werd gered. Daarna werd bij aan handen en voeten gebonden. Vrij dagmorgen smeekte hij schipper v. P. dan toch zijn handen vrij te geven. De schip per, een man, die zeer onder den indruk was, liet zich verleiden, doch nauwelijks had A. de handen vrij of hij greep den schipper aan. Diens hond echter pakte aan en beet A. in het been, zoodat deze direct losliet. A. is naar het krankzinnigengesticht te Santpoort overgebracht. Een brandstichtster gearresteerd. Maandagavond om li uur was te Zand- voort brand uitgebroken in de villa „Zee- lust". De brand was ontstaan in een naast gelegen schuurtje en werd gebluscht door de politiebrandweer. Een onderzoek werd ingesteld, dat geen resultaat opleverde. Hedenmorgen brak opnieuw brand uit in dezelfde villa, thans in de voorkamer. Een papiermand onder een schrijfbureau was in brand gestoken. Gfoote schade werd niet aangericht. Toen de politie ar riveerde was een Puitsche dienstbode spoorloos verdwenen. Een onderzoek werd ingesteld. De dienstbode werd in de dui nen gearresteerd. Zij heeft voor den Com missaris bekend de brand gesticht te hebben. Buitenl. Berichten ONTPLOFFINGSRAMP TE MQEKDEN. Het militaire arsenaal in d- '~zht gevlogen. 3 0 0 personen "«dood. Een groote explosie vernielde het militaire arsenaal te Moekden en bijna alle gebou wen in den omtrek van 1 K.M. Ongeveer 300 personen zijn daarbij om het leven ge komen. De oorzaak der ontploffing is tot nu toe onbekend. Een Japansche Vulkaan weder in werking. De Japansche vulkaan Sutasosjima op het eiland Osjima is weer in werking ge treden. De bewoners konden bijtijds vluch ten. Groote lavastroomen en uitgeworpen stukken steen richtten ernstige schade aan. Amundsen's Poolvluchf. Uit Kopenhagen wordt gemeld: Men is hier steeds eenigermate scep tisch geweest ten aanzien van de mogelijk heid om de Pool per vliegtuig te bereiken en daarvan terug te keeren. In weerwil van 't lange uitblijven van Amundsen is ech ter de meening onder hen, die het best met de arctische toestanden op de hoogte zijn, dat er tot dusver geen reden tot ongerust heid bestaat, daar de tocht nimmer in en kele dagen tijds kon worden voltooid. Kolonel Koch, een bekend Poolreiziger en chef van het militaire luchtcorps, ver klaarde in een persgesprek met „Berlingske Tidendo", dat naar hij vermoedt Amundsen de vlucht niet ineens heeft kunnen afleggen en voor het vaststellen van zijn positie meer dan eenmaal zal hebben moeten dalen. Be trouwbare observaties zouden telkens een langdurig oponthoud vereisclien en zelfs langer dan een dag. wanneer de lucht be dekt mocht zijn. Koch meende verder, dat boven 85 gr. Noorderbreedte zich geen lan dingsmoeilijkheden zouden voordoen. Een neef van Koch, Lange Koch, even eens een bekend Poolreiziger, verklaart in „Politiken", dat, wanneer de machines be schadigd mochten zijn en Amundsen niet in staat is naar Spitsbergen terug te koeren, zijn eenige kans is, te trachten Kaap Co lumbia te bereiken op Grants Landen, waar hij depots kan vinden, die bet gezelschap in staat zullen stellen de Eskimo-nederzet ting Etah Smith te bereiken, vanwaar hij het volgende jaar naar de "Westkust van Groenland zal kunnen komen. Treinbotsing te Londen. Alleenmateri e e 1 p schade, Gistervoormiddag had op bet J.onden- sche Cannon street-station een botsing plaats tusschen een rangoerlocomofief en een binnenkomenden trein van de voorste den. De locomotief, die in volle vaart op den trein inreed, wiero twee nprsonenwa- gens omver. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor: de materiêele schade is aan zienlijk. Brand in de haven van Antwerpen. Te Antwerpen is een eomplex van acht houten havenloodsen, nog dateerend uit den tijd der Belgische vlootbasis en toohe- hoorend aan den staat, in vlammen opge- gaan. Een zevental nabijstaande leege wagons vatten insgelijks vuur. Vijf havenbootjes met 15 slangpn wier- I oen bun stralen in de vlammen en slaag den er na hard werken in, het vuur te blusschen. Van de acht loodsen en zeven wagons bleef slechts de smeulende puinhoop over Groote brand. Uit Lemberg wordt gemeld: In Firlejow- ka in het district Zloczow, heeft een groo te brand gewoed. Binnen 2 uren werden 8 landbouwbedrijven totaal verwoest. Twee personen kwamen in de vlammen om. In totaal zijn 110 gebouwen afgebrand. De schade bedraagt 150.000 Zloty. Vergiftiging van soldaten. Aan de Parijsche bladen wordt uit Keu len gemeld: Veertig soldaten van het Brilsche bezet tingsleger zijn zwaar ziek geworden, na vischconserven gegeten te hebben. Tw(je hunner zijn overleden. Waterleidingbuis gesprongen. Door het springen van een waterleiding buis is Zondagavond de Eustonweg te Lon den over een afstand van een halve mijl overstroomd. Het verkeer moest worden stop gezet. In den ondergrondschen spoor weg stond het water 8 inch hoog. Letteren en Kunst L. C. G. Verhulst. Morgen wordt de heer L. C. G. Verhulst, neef van den bekenden componist en diri gent, 80 jaar. Hij is als hoofdcommies ter prov. griffie gepensionneerd en officier in de Oranje-Nassau-orde. De heer Verhuist is waarschijnlijk de laatst overgeblevene van het deftige type ambtenaar uit Piet Vluchtig's dagen; de ambtenaar die steeds in gekleede jas met hoogen hoed zich ver toonde, gelijk de heer Verhulst zich nog steeds pleegt te vertoonen. Een bijzonderheid is ook, dat hij zóó aan zijn ambtelijk werk was gehecht, dat hij ook na zijn pensionnecring, uit louter per soonlijk genoegen, nog langen tijd zijn kracht en kennis aan den arbeid ter prov. griffie heeft gewijd. De heer Verhulst, die bij zijn 50-jarig jubileum als lid der Vincentiusvereeniging het eere-kruis Pro Ecclesia et Pontifice kreeg, is ruim 40 jaar regent en al sedert jaren secretaris van het R.-K. Ziekenhuis in het Westeinde. Toen dit 50 jaar bestond, is hem de orde van den H. Gregorius den Groote verleend De heer Verhulst woont in liet gesticht^ der Broeders van St. Joannes de Deo te 's-G ra ven ha re „Vad." DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Auto te water. Hedenmorgen om streeks half twaalf is in de Prins 'Hen drikstraat een auto, bestuurd door J. v. V. uit, Benschop, doordat de bestuurder uit wilde wijken voor een jongen, in de sloot gereden. Het voertuig sloeg over den kop, terwijl de chauffeur er onder geraak te. Enkele toegeschoten personen wisten hem uit zijn gevaarlijken toestand te be vrijden. Het bleek, dat hij er met den schrik en een ontwrichte arm was afge komen. Dr. de Graaf verbond hem. Kantongerecht. Ter burgerlijke rechts zitting van de Haagsche Rechtbank is gisteren het Tweede Kamerlid, de heer Lovink, beëedigd als kantonrechter-plaats- vervanger alhier. WOERDEN R.-K. Volksbond. Zondagavond werd door den R.-K. Volksbond op plechtige wijze het Encycliekfeest gevierd. Te half acht had zich een groot getal bondsleden in hun lokaal verzameld. De muziekver eniging „St. Franciscus Solan us" gaf als opening van den avond eenige van hare meest populaire nummers. De Voorzitter der af deeling, de heer J. Biankenstein, heette hierna allen hartelijk welkom, in het bijzonder den spreker van dien avond, den Weleerw. heer Pater Peeters, uit het klooster alhier. Vervolgens deelde de Voor zitter mede, dat 7 Juni a.s. de plechtige hernieuwing der Intronisatie zal plaats hebben, waarna ledenvergadering. De le den worden opgewekt bloemen an kaarsen voor de versiering te offeren; deze kunnen tut 6 Juni 's avonds bij den concierge be zorgd worden. Hierna werd door allen ge zamenlijk het nieuwe strijdlied der R.-K. Vakbeweging gezongen. De begeleiding van de Harmonie was hierbij nogal uoo- dig. Na eenige herhalingen kwam de me lodie van dit frissche nieuwe lied er al goed in. Hierna was het woord aan Pater Pee ters. Spr. stelt de vragen: Waf is de be- teekenis van dezen dag? Wat voerde u naar deze plaats? Wij zijn hier bijeen om uiting te geven aan ons gevoel van blijd schap over het feit, dat nu 34 jaar cel eden onze Gelukkige Vader, Paus T.eo XIII, zoo duidelijk bewees, dat Hij kende en ge voelde den strijd, dien vooral de arbeiders moésten doorworstelen, en dat Hij hun geestelijke en stoffelijke belangen begreep Wij zijn dan ook gewillige kinderen van dien Vader, die Hem in alles willen ge hoorzamen en gaarne zijn wenken willen opvolgen. In den brecde schetste nu spreker den toestand, ontstaan na liet gilde-tijdperk, in welken toestand T.eo XTTI verbetering heeft gebracht door de wereld de zedewetten, de regels van recht en liefde voor te houden. En spr. spoorde aan die encycliek te be- studceren. In een geestdriftige 'prooratie wees spr. ten' slotte allen op hun plicht, trouwe le den te zijn der organisaties en plichtge trouwe Katholieken. Diefstal. Bij de politie word ^leze week aangifte gedaan, dat van het dak der Christelijke school lood was weggeno men. Do politie toog op onderzoek uil en vond lml lood bij een opkooper TTierrlo«v had men spoedig de daders, een paar j dige personen. Zij legden een voll® bekentenis af. Eenigen tijd geleden werd bij de tie aangifte gedaan van diefstal van 61 pen. Deze week werden weer enkele i mist. Bij een nader onderzoek bleek de kippen achter een schot waren ten gekomen en hier verhongerd. De rijwielhersteller R. verhuu deze week een rijwiel voor enkele ui Tot op heden heeft men nog vergeten terug te bezorgen. De politie zal hier pen zoeken. KERKNIEUWS. Pastoor H. v. d. Poeh De Z.Eerw. heer H. J. v. d. Poel, dert 1915 pastoor te Ursem, heeft om zondheidsredenen, eervol ontslag bf. men uit de geestelijke bediening. Z.Ec gaat zich vestigen in huize „Duinrusf Overveen. LUCHTVAART. MoskouPeking per vliegtuig. Een eskader van zes Russische vliegt gen zal op 10 Juni uit Moskou naar Pek vertrekken, via Mongolië en de Ge woestijn, een reis van 7000 K.M. Drie vliegtuigen zijn in sovjetfahriekpn bouwd. FAILLISSEMENTEN* Uitgesproken: J. G. van Diepe, te Leiden, Nieu Rijn 78; cur.: mr. H. van Ewijck te I den. H. A. Vink, rijwielhandelaar te Noor w ij k-B innen; cur. T. Breed veld, Noord wijk. gevraagd, direct in dienst te treden. 4498 Aanmelding ARBEIDSBEURS, Levendaal, hoek Garenmarkt. DAGMEISJE Gevraagd een flink meieje voor den dag, niet béneden de 16 jaar. Mevr. Zurloh, Bo termarkt 16. 4477b DAGMEISJE gevraagd, v. g. g. v. zich aan te melden nk 8 uur. Koningin- nelaan l, (Tuinst-adwijk). 4479b Wegens huwelijk der tegen woordige wordt tegen 1 Juli gevraagd een nette 4766 R.-K. HUISHOUDSTER, v.gg.v. A. Slootjes, Alphen a. d. Rijn, Steekterweg 178. Gevraagd door vertrek va-n Hongaarsche pleogkinden te gen 20 Juni een flinke" RK. BOERENDIENSTBODE bij C, Dudink. nabij Station Zevenhoven. Ter-Aar. 12460b Gevraagd teeen 1 Juli R.-K. DIENSTBODE. Mevr. REEKERS, 4458b Breestraat 87. Gevraagd in klein gezin met huiselijk verkeer een net R.-K. MEISJE, niet beneden 16 jaar, v. g. g. v. Brieven bureau van dit blad onder No. 4452b. Gevraagd een knappe WERKSTER voor Vrijdag-middag. Brieven onder No. 4459b bureau van dit blad. ER BIEDT ZICH AAN een Werkster voor 2 dagen in de week. Brieven te bezorgen bij J. A- Mens, corresp. Voor straat 74, Voorschoten. 4493 Een net R.-K. MEISJE, z.k. w., zag zich gaarne geplaatst in een net Boeren- of Burger gezin,ook genegen in een winkel behulpzaam te zijn, liefst omtrek Leiden. Brieven onder No. 4462 bureau van dit blad. EEN NET R. K. MEISJE van buiten zag zich gaarne geplaatst, nu of later, in een net K. Boeren of Burger gezin, ook niet ongenegen ale Huishoudster. Brieven onder Do. 4491 aan Jae. Zandbergen, 'Agent van dit blad te Zoeter- jroude Dorp. TE KOOP een sleeper; draagkracht 2000 kilo en een bijna nieuw brikje zeer geschikt voor melk- of groentenhandelaar, een nieu wen ijswagen, geheel compleet prijzen zeer billijk bij J. A. Langeveld, Voldersgraeht 30. Leiden. 4476b Ter overname 4 lamps- Radio Ontvangtoestel met luidspreker, anode en accu-batterij, lampen, spoelen, antenne enz. compleet f 150,— Alles nieuw, nog ongebruikt, en een één-lamps ontvanger, compleet f 50. Adres Deeima- etraat 11, Accu laad-inrichting BOERENWAGENS te koop een nieuwe en een ge bruikte bij P. J. Bogaards, wagenmaker, Hazerswoude, Westeinde E 41. 4465 HEERENRIJWIEL Te koop een in goeden staat zijnd Succes ïïeerenrijwiel, voor spotprijs. Adres Hecren- gracht. 124, hedenavond 8 uur. OVER TE NEMEN een Eng. Heerenrijwiel, dubbele Remmen, Kettingkast, Bagage drager. Prijs zeer billijk. Adres Medusastraat 3. Leiden 4488b HOOILAND Te koop het grasgewas van circa 2H Hectare Weiland om te hooien of te grazen, staan de nabij het Kruithuis aan den Morschweg te Leiden. Gebrs, den Haan, Rijnsburg, Tel. 8. 12442 GEVRAAGD een aankomend Rijwielrepa rateur, om zoo spoedig moge lijk in dienst te treden. Adres M. J. Bruijnen. Rijwielen, te Sassenheim. 4467 AMEUBLEMENTEN vanaf f34.— 2 Clubfauteuils, 4 Stoelen vanaf f83. Divans f17. Tafels, Kasten. Dressoirs, Stoelen, enz. Repareeren en Stofieeren. A. BOTER. L. Mare 7a, bij de Oude Vest. 4449b OPENBAAR SLACHTHUIS. Groote afslag 25 et. per pond. Zaterdag-voormiddag 10V2 uur verkoop van een buitengewoon groote partij gesteril. Iiund- vleesch, Varkensvleesch.Ruu'd- vet, Reuzel en Bouillon. 4451b FRANKE. Prima zijn onze VERFWAREN in kwaliteit en zeer laag in prijs: Grondverf 40 et. per pond, Glansverf 45 ct. per pond.Lak- verf (wit) 55 ct. per pond. Drogisterij DE JONGH, annex Verfhandel, Nieuwe Rijn 53, naast Bt.Franciscus Liefdewerk. 4450b NIEUWE RIJN 47 48 TEL. I9S6. MEVROUW. Hebt U cr op gerekend, dat U over enkele weken de mooie gele Vermicelli, die U zoo gaarne heeft, niet meer zult kunnen bekomen Zoudt U niet wat Vermicelli en Macaroni in voorraad nemen Wij kunnen U nog aanbieden Mooie gele Vermicelli (Fr. kw.) 28 cent per pond. Macaroni30 cent per pond. Verder noteeren wij Prima Appelstroop in blikken van 1 Kilo 40 cent; fraai gedecoreerde pondsblikken 31 ct. Slaolie, goudmerk 90 ct. I Delftsche Slaolie 120 ct. I Rozenazijn 25 ct. Slaolie, roodmerk 75 ct. J Gele Azijn 16 ct. Kruidenazijn 60 ct. Lotlts en Blueband 60 cent (met gratis tijdschrift). Fijnste Melange 75 ct. Queen's Custard p. pak 45 ct. I Selecta Pudding p.pakje 9 ct. I llomapudding ,p. pakje 15 ct. Alison's Custard p. pak 60ct. Amandeltjespudding 25 ct. A.J.P.Puddingp. pakje 15 ct. Losse Griesmeelpudding per ons 10 cent. Vanillesuiker per pakje 5 cent. Polak's Vanille- en Vruchtensaus. Luxe,ovale Presenteertrommels met V2 pond Cacao voor slechts 45 ct. Allerhande per V2 pond 34 ct. I Selecta per V2 pond 43 ct. I Bitterkoekjes p.V2 pond 36 ct. Lelie per i/2 pond 38 ct. Rcclamekleingoed p.V2p.24c. Eikeblaadjes pd/2 pond 36 ct. Javaantjes, Tutti Frutti, Damesjanhangel, Vanillesprits, Kransjes, Zandkoekjes, per blik van 3 pond fl.50. Prinsessewafels p.V2pd. 36 ct.l Froufrou enTrictrac pd/op.45 iChomosa per V2 pond 60 et- Verkade's Biskwie in diverse soorten, steeds versch; ook in Luxe Trommels. 11.00 (inb. 1 pond); daarvoor moet U bij ons zijn. Daisy en Social per V2 pond 23 cent. Exquis per doos fl.35. Ontbijtkoek 25 ct. I Gemberkoek 32 ct. I Verkade's Koeksoorten. Sunmaidkoek 30 ct. Bezuiniger(reuzenkoek) 45 Verkade's Beschuit. Onze lrissche Drops in diverse smaken 12 cent per ons. Choc. Pastilles p.V2pd. 60 ct. I Kattentongen p.V2pd. 54 ct. I Choc.Korrels p. V2pond 36 ct. Melkpiramides p.i/2 pd. 60 ct. Choc.Krakelingen p.V2 pd. 451 Bruidsuikers p. i/2 P- 25-42 ct. Fijne Bonbons in luxe zakjes per V2pd. 48-55-70 ct. Fraaie doosjes Bonbons (l/2 pd.) 70 ct. Bessensap p. l/2 flesck 26 ct. Bessenwijn p. fieseh 60-70 ct. St. Estèphe 75 ct. Bergerac 105 ct. Bordeaux St. Martin 125ct. Port (rood 04 wit) 80-105-125 Vermouth 125 ct. Graves 130 ct. Samos 100-110 ct. Samoa Muscaat 120 ct. Chftt. Margaux 95 ct. DulamonBlanquefortloO ct. De bekende H. A. G. Koffie (coffeïnevrije Koffie) per pakje 80 cent. Zie voor Zuidvruchten onze speciale Vruchten-étalage. Sluis'Ochtendvoer v. Kippen I Sluis'Opfokvoer v. Kuikens Sluis' Zangzaad v. Kanaries Gemengd Kippenvoer per baal van 50 Kilo 17.75. Helder (nieuw Zeeppoeder) 14 cent per pakje. Bij 5 pakjes een Kop en Schotel, Melkbeker of Bord cadeau. 4470 KRAAMVERZORGING. De R.K. VereeDiging van Kraamverzorging zendt tegen vastgestelde -tarieven gediplo meerde Kraamverzorgsters uit aan alle gezindten in Leiden en Omstreken. Bureau: Boer haavcstraat 30. Geopend van 10 12 uur, Donderdags van 2 4 uur. 4225b MEUBELEN Ameublement leer f 27,50; Theekasten eiken f 9,50; Di vans met landhuisstof f 16, Rookstoelen eiken f 14,50. Spiegels f 9,50; 6 prima Stoe len f 28, Buffetten, Dres soirs f 52,Het Goedkoope Meubelmagazijn Oude Singel 116 t. 0. de Janvo&sensteog. 4486b VOORKAMER Beneden voorkamer te huur gevraagd, tot het houden van kantoor op Averl^dagon van 10—4 uur en Zaterdag van 6 9 uur. Opgave van prijs gem. of ongein, en waar gele gen. Brieven Heerengracht 96 4491b MOENE'S VOGELZADEN! Moene's zangzaad is hel beste, per pakje 2-4 cent. Moe ne's krachtvoer is het ruivoer bij uitnemendheid. Moene's opfokvoer is onmisbaar bij het kweeken van Kanaries. Moe ne's Vogelkweekerij, De Ge- neBtetstraat 31, Haagweg, Leiden- 4404b VEEVOEDERFORNUIS A.s. Donderdag zal aan het Venduhuis Den Burcht wor den verkocht een Veevoeder fornuis 200 liter, een romp maat 225, een ketel om in te metselen en een zoo goed als nieuwe mangel, merk Kroon. 4490b BRUILOFTSLIEDEREN 1 cent. Mutsen, Guirlandes, Convettie, Serpentines, Bruids lint. Neuzen. Snorren. Baar den, Smink, Lampions, Kaar sen, Stokken en verder alles, voor de bruiloft en andere feesten. H. Versney, Goed koope Muriekhandel, Hooge- woerd 29. Tel. 1795. 4772b Advertceren doet verkoopen. NAAIMACHINES; Ruim geporteerd in verschil lende merken, zoowel 'hand- machines. trapmachine's en inlasi'maehines. Gritzner, Sin ger, Naümanii. Kaiiser, Pfaff, Gebruikte machines vanaf f 10 Reparatie aan alle merken. Ieder in zijn vak. Westdorp en Co. Morsclistraat 56.. Goedkoope Aanbieding in Schilderijen. Schilderstuk ken. Spiegels' 90 X 42, glas- maat f 15,50; Keuken spiegels mei, massief mahonie t' 1,50, tevens liet omlijsten van pla ten en foto's. Haarlemmerstr. 62, t. 0. het Volkshuis. Geen filialen. 1478b VEEL GELD beschikbaar voor hypotheken, bouwcre .lieten enz. Tevens boerderijen te koop gevraagd voor geldbelegging, desge- wenseht kan men toch huur der blijven. Brieven onder 110. 12303 bureau van dit blad. VOLLEDIGE BEMESTING Gebrs. Den Haan te Rijns burg, Tel. 3,-leveren scherp concurreerend, deskundig sa mengestelde en betrouwbare mengsels Kunstmeststoffen voor Dahlia's, Gladiolen, Snij bloemen, Aardappelen, Kool, Uien, Kroten enz., voor elke grondsoort en elk gewas, 12441 ZADEN. RIJNSBURG Aangeboden gegarandeerd soortechte en kiemkraebtige Zaden van Bleekblad Kroten, Voerbieten, Barres von Slud- strup. Witlofzaad „Selectie Ide"' en verder alle groenten- en landbouwzaden. Gebrs, den Haan. Rijnsburg, Tel. 3. 12444 AANGEBODEN extra zware gezonde planten van Roode, Gele, Groene, Bloem- en Spruitkool, Rapen en Knolselderie. Direct lever baar, billijken prijs. N- H. v. Seggelèn, Warmundastraat 12 Warmond. 12502 Bruiloftsfeestartikelen, Mutsen, Versjes, Toeters, Mir- lelons, Guirlandes, Vlaggen en V lagged oek voor versiering. Voordrachten én de costuums daarvoor te huur Erato Oude Singel 14, Tel. S89, Leiden. Zwarte kleediug en hooge hoe den. 4487b PAARDEN WEIDEN Gelegenheid om nog enkeie paarden of jongvee te weiden in best weiland met veel gras. in de onmiddellijke nabijheid van Leiden. Te bevragen bij Joost Verboon, Haagweg, Le-'- deu. 12143 HOUTEN LEDIKANTEN 1 en 2 persoons 6.90, 7.90, 9.75, 12.75, 14.75. Wit lak Kinderledikanten 7.90,9.75,12.75,13.85,15.75 Wit lak ijzeren Ledikanten 1 pers. met spiraal ma tras 12.90, 13.75, 15,75, 19.75 2 persoons wit lak ijzeren Ledikanten 14.75, 19.75, 22.50, 27.50 Passende Kapokmatrassen voor 1 persoons 13.85, 17.85, 19.75, -23.50, 28.50 Kanokmatrassen voor 2 pers 26.50, 29.50, 34.50, 42.50 Alléén de allerbeste Jav&kapok. 6 prima Huiskamerstoelen 18.75 6 Stoelen met leerbekleedinc 18.75 6 Stoelen met moquette be kleeding 27.50 2 Fauteuils, 4 Stoelen mei leer 31.8" Crapeaudstel met moquetk 92.50 2 beigère Crapeauds, 4 by- zanthijn Stoelen, bekleed mei' prima wolmoquette 148.50 Massief eiken Salontafel. 110X70 13.90 Prima eiken Uitschuiftafel 18.75 Modern eiken Buffet 42, broote sorteering Kar-j petten, Matten. Tafel- en[ Divankleeden. Zéér voor-i deelio. 0vert«iat U. Verzending gratis verpakl door geheel Nederland onder remboors. 4495 DEZE WEEK Haarl.straat 208.^

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 10