Leifeiie Courant' 'weede Blad a, R ADI O f— Zaterdag 23 Mei 1925 HEILIGVERKLARINGVAN PETRUS CANISIUS. een corr. in de „Msbd." ontkenen iet volgende: i St. Pieler was Donderdag in denzelf- feestdos gestoken als Zondag bij gele- ïeid van de Heiligverklaring van The- van liet Kindje Jesus. circa half negen begon de procos- waarmede de plechtigheden van de igverklaring een aanvang nemen. Alle aemers droegen een brandende lcaars. stoet werd geopend door het kruis en eerlingen der Romeinsche seminaries, lgd door vertegewoordigers der ver- linde orden en wereldgeestelijken. kwamen de pastoors van Rome, de innikken der verschillende basilieken, vens de consultoren en officianten van Congregatie der Riten, rvolgens zes paters Jesuïeten, die den daard van den Heiligen vooraf gin- waarop men Canisius ziet, Stanislaus ka naar Franciseus Borgias te Rome end. De koorden van den standaard len weer door andere Jesuïeten vast- uden. liter deze groep volgden de sergeant Zwitsersche garde, de zeteldragers, de kamerheeren, de biechtvader en ikant van het Pauselijk hof, de procu- •s-generaals der bussolanti, de Pau- kapelaans met troon en Pauselijke de"gebeiinkape]aans en do advo- van het Consistorie, kwamen de zangers onder het zin- an het „Ave Maris Stella", de deken segnatium met het wierookvat, de lor der H. Rota, omgeven door een en subdiaken van den Griekschen een subdiaken met het Pauselijk temidden van zeven acolijten en d-a itenciariï met boeteroeden. Eindelijk de dan de indrukwekkende stoet der hoppen waaronder de vier te Rome t ilijvende Nederlandsche kerkvorsten, komt een merkbare spanning in de gfe. vooral onder de pelgrims, want Vader nadert. Dan passeerden de kardinalen benevens prins Colonna, Boncompagno. twee auditoren der* iota voor de Galda, de kardinaal- de ceremoniemeesters en de* cour anten der garde. N delijk de H Vader Zelf in Zijn In den Pauselijken mantel ge niet den gouden mijter op en een lende kaars in de hand zegende Hij rechts en links. De zangers zingen Regina Coeli". de zilveren trompetten den. het volk barstte in geestdriftige ichmgen los. uselijke draagstoel was overhuifd een rijken baldakijn, waarvan de werden vastgehouden door acht ndarissen der segnatuur. sedia geslatoria werd omgeven door eplaatsten der hofhouding met den andanf der edelgarde. Aan .de vier een geharnaste Zwitser als vertegen- igers der vier Zwitsersche kantons. :oef werd gesloten door den deken Rota. acht zangers, de majordoom, 0neraals der verschalende orde. processie trok door de Sixtijnsche de Sala Regia -langs den konink- trap naar de basiliek, waar zij ont word door 'het kapittel en zangers, et machtige „Tu es Petrus" aan- lét catheda-koor verliet de H. Vader draagstoel en knielde op het fald'sto- neer. Daarna nam Hij plaats op roon en ontving de acte van gehoor- icid der kardinalen. 'olgens naderden de kardiraal-pro- r der heiligverklaring te gelijk met rpfect der Pauselijke ceremoniën en dvocaat van het ooncistoriaal dien jken troon en sprak de aanvrage inonisatie uit. secretaris der breven hield alsdan espraak in het Latijn over de deug- n wonderen van den Heilige en den hijstand der geloovigen af. Paus knielde op het faldistorium terwijl twee zangers, geplaatst tus- hot altaar en de tribunes der kardi- litanie van Allerheiligen aan- at do litanie geëindigd was, nader- 1 u weer de drie genoemde personen lals den Pauselijken troon en ber il opnieuw dezelfde formule, waar- l Latijnsche woord „instanter" door alius" (dringender) vervangen was. 'olgcns hief de Paus het „Veni Crea- aa. ic at Hij bet „oremus" gezongen had len bovengenoemde prelaten voor de ]s maal den Pauselijken troon en her- ia nogmaals dezelfde formule „aan 4 'oorden „instanter". „instantius" nu li atlssïme" (op de meest dringende toevoegend, secretaris van bet ooncistoriaal ar.t- de u, dat Zijn Heiligheid, over- dat de verlangde canonisatie aan- :i(a Ls aan God, de definitieve sen ten- oflde uitspreken, deze woorden verheffen zich allen Paus met den mijter op het hoofd toen als Hoofd der Kerk op plechtige de definitieve formule uit. h'a in de Pauselijke Bulle ook werd deold, dat de nieuwe Heilige tevens ocior Ecclesiae (Kerkleeraar) was - mzen, barstten de aanwezigen op to geestdriftige toejuichingen los. o* dankbetuiging van den kardinaal 'ator, den prefect der ceremoniën en 'Uvocaat van het consistoriaal, verhief do Paus zich van Zijn troon, ontdeed zich van den mijter en hief den „Ambrosiaan- schen lofzang „Te Deum" aan. De zilveren trompetten schalden en wel dra beierden alle klokken van Rome het blijde nieuws van. een nieuwen Heilige in Gods Kerk uit. Nadat het Evangelie in het Latijn en Grieksch was gezongen hield de H. Vader een rede in de Latijnsche taal. Hij herin nerde daarin eraan, dat Jesus in Zijn kerk steeds mannen opwekte ter verbreiding en tor verdediging van het rijks Gods. Onder dezen was ook Petrus Canisius, wiens le ven de Paus dan in bet kort schetste. Hij wees vooral op Zijn leer, waarin de Heilige de positieve wetenschap met de scholas tieke theologie verbond, hoe hij werkte tot herstel van de tucht onder geestelijken en volk, hoe hij ketterij en ondeugden be streed. „Zijn naam werd dikwijls als scheldnaam aangewend", aldus de Paus, „maar hij strekt hem tot eer, want hij wist de vijanden van Jesus' kudde verwij derd te houden." De H. Vader sprak vervolgens over zijn geschriften, waarin hij de ware leer ver dedigde, en waarmede hij beoogde hen te bereiken tot wie zijn woord niet kon door dringen. Tenslotte herinnerde de Paus aan den lof Canisius door Paus Leo toegezwaaid en hoopte, dat hij voor verschillende landen het symbool zal zijn van eenheid en vrede. De Paus werd geassisteerd door kardi naal de Lai als presbyter assistens, door de kardinalen Ehrle en Bisleti als diakens. De offergaven onder de Pauselijke Mis werden aangeboden door kardinaal Grani- to, Friihwirth en Billot, vergezeld van den generaal der Jesuïten en den postulator. De gezangen gedurende de plechtigheden, welke tot bijna twee uut duurden, werden uitgevoerd door de Sixtijnsche kapel, on der leiding van Perosi. Overweldigend waren de toejuichingen der pelgrims, toen de H. Vader den St. Pieter verliet. In den namiddag begaf zich een enorme menigte pelgrims van Romeinen naar de baseliek om den nieuwen Heilige te ver eeren. De Heilige Canisius kerkieeraar. Het besluit voor. een verheffing tot Kerkieeraar wordt uitgevaardigd door de Congregatie der H.H, Riten en goedge keurd door den Paus, na een zorgvuldig onderzoek, zoo noodig, van de geschriften van den Heilige. Eerst in de 16e eeuw werd de lijst der vier Latijnsche Kerkleeraars uitgebreid. In het jaar 1568 is door den H. Paus Pius V aan den H. Thomas van Aquino een plaats in het herziene Brevier toegekend. Paus Sixtus V voegde er in 1588 aan toe den H. Bonaventura; Clemens XI in 1720 den H. Ansclmus; Innocentius XIII in 1722 den H. Isodorus; Benedictus XIII in 1729 den H. Petrus Chrysologus; Bene dictus XIV in 1754 den H. Paus Leo I; Leo XII in 1828 den H. Petrus Damianus; Pius VIII in 1830 den H. Bernardus; Pius IX in 1851 den H. Hilarius, in 1870 den H. Alfonsus Liguori en in 1S77 den H. Franciseus van Sales. Eindelijk voegde Leo XIII in 1883 aan de lijst van Kerklee raars toe de H.H. Cyrillus van Alexan- drië, Cyrillus van Jerusalem en Joannes Damascenes, en in 1899 den Eerbiedwaar- digen Beda. De Katholieke Kerk telt dus met den H. Petrus Canisius 17 Westersche en 7 Oos- tersche Kerkleerarcn. DE AUDIËNTIE DER NEDERLANDERS BIJ Z. H. DEN PAUS. Een gift van Z. H. voor hef Priester - Conviet te Nijmegen. De bijzondere correspondent van de „Msbd." te Rome seint d.d. 21 dezer: Omstreeks half zes krioelde het op hot St Pietersplein van Nederlandsen9 pel grims, die om zes uur langs de Scn'a Re gia naar de Sala Ducale opgingei. Tn den stoet - gingen de priesters in twee rijen voorop. De dames-pelgrims bevonden zich in andere zalen. H.H. D.D H.H. de Bis schoppen, de comité-leden en onze gezant bij het Vaticaan Jhr. Mr. O. F. A. M. van Nispen tot Sevenaer en de overige autori teiten onder de pelgrims waren in de zaal der Paramen li. Omstreeks half acht betrad Z. H. de Paus deze zaal, voorafgegaan door de Zwitsersche edel wacht. Nadat Z. H. de pelgrims tol den hand kus had toegelaten, overreikte Z. H. aan minister Ruijs de Beerenbrouck de deco ratie (ridder-grootkruis van Pius IX). Z. II. prees Z.Exc. voor het vele, dat hij voor Nederland had gedaan. Z. H. richtte lot de Nederlandse he Bisschoppen en lot ba ron van "Wijnbergen eenige woorden van lof. Daarna betrad Z. H. de Sala Ducale, gevolgd door Mgr. Eras, H.H. D.D. H.H. de Bisschoppen en bovengenoemden Nadat allen de herinneringsmedaille was uitgereikt, nam Z. H op den Pauselij ken hoon plaats. Z H. zeide verheugd te z'jn de inwoners te zien van het land van Eucharistisch Amsterdam en van dat van Nijmegen, dat aan de Kerk den Groolen Heiligen Canisius gaf. van het land met zijn uilmuntende Bisschoppen en ijverige priesters, met zooveel geloof en met zijn rijkdom van kunst en wetenschap, met zulk een schoone geschiedenis, met zooveel heroïsme. Z. H. was overstelpt van vreugde, was vol bewondering over aller godsvrucht en wilde allen omarmen, gekomen als zij wa ren in het Huis van aller Vader, met aan het hoofd de uilnemende Aartsbisschop. Zij waren gekomen, om getuige te zijn van Canisius' glorie, om den Jubilé-aflaut te verdienen, om le beantwoorden aan Gcd's genade, aan de roepstem des Pausen, om vergiffenis der zonden te verkrijgen; zij waren gekomen voor de Missie-ten toon stelling: immers Nederland is beroemd om zijn ijver voor en edelmoedigheid legen over de miss:ën. Wij danken, zeide Z. H God op de al lereerste plaats en ook de Bisschoppen, de geestelijkheid en alle Katholieken, dat zij hierheen zijn gekomen. Wij zijn daar er kentelijk voor. Wij beminnen Canisius en de apostolische activiteit ook in Italië. Groot kan Nederland gaan op zijn Ka tholieke universiteit. Al degenen, die tot de oprichting heben medegewerkt, zijn we, zeide Z. H., daarvoor dankbaar. Hulde bracht Z. H. aan Koningin Wil- helmina, die zoo wijs regeert, aan minister Ruijs de Beerenbrouck, die de hem ge schonken onderscheiding zoo verdiend heeft, aan Jhr. van Nispen lot Sevenaer, met wien Z. H. zoo vertrouwelijk omgaat en die zulke groote verdiensten heeft. Z. H. hoopt voorts, dat in Nijmegen het priesler-convict zal worden opgericht. Z. H. wilde daartoe ook geldelijk bijdragen. Z. H. hoopte, dat ook in Rome een Neder- landsch Seminarie zou worden opgericht en vertrouwde op de medewerking der Ne- derlandsche Katholieken, voor wie alles mogelijk is. De toespraak van Z. H. den Paus werd herhaaldelijk door applaus onderbroken. Z. H. gaf aan allen Zijn zegen, en aan ge heel Nederland. Een enthousiast handge klap volgde na de toespraak. Daarop werd door allen het „Aan U, o Koning der Eeuwen" gezongen. Minister Ruijs de Beerenbrouck was te voren -door Z. H. den Paus in particuliere audiëntie ontvangen evenals de Bisschop pen. Z. H. had aan den Aartsbisschop mede gedeeld. dat Hij voor het priester-con-ict een millioen lire zou schenken. Ingezonden Mededeeling Mannen! Indien bij het scheren uw huid pijn doet of stuk gaat, kunt gij dit voorkomen door uw huid vóór liet inzeepen eerst in te wrijven met een weinig Purol. 12471 PE RUM&TREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Ongeluk. In de van Mandersloostraat werd gisterenmiddag zekere K. met zijn fiets door een auto aangereden, waardoor hij viel on met het hoofd tegen het trot toir terecht kwam. Met een bloedende hoofdwonde werd hij binnengebracht bij den heer J., waar de politie de eerste hulp verleende. Eerbied In Gods huis. Zondag 24 Mei Vroegmis 1. 2, 3; Hoogmis 4, 5; Vespors 6; Lof 7. Gevestigd: J. Verduijn van Berg ambacht Mej. T. Lekkerkerker echtgen. van J. Verduijn van .Haastrecht J. J. B. Spreij van Australië Mej. Th. A. Kap pers van Winterswijk T. Zekveld en ge zin van Ouder-Amstel C. A. van Vliet, van Voorschoten Mej. R. Seinen, van Hoogeveen Mej. Berendina W. Rossier van Gendringon Mej. G. Vos van Bode graven Mej. S. Spanjar echtgen. van Ph. Dikker, van Rijssen J. van der Lee en gezin van Waddinxveen H. Valkman en gezin vtn Assen C. Gruis en gezin van Leerdam Mej. G. de Rijk van Nieuw veen E. H. van Mild en gezin van Gou da Mej. N. Keijzer van Zwammerdam W. van Egdom van Zwammerdam. Vertrokken :'J. G. Boere naar Ha- zerswoude J. de Jong naar Rotterdam Mej. M. van Elswijk naar Uilhoorn M. Beukema naar Californië Mej. J. Rodi naar Breda (Diaconessenhuis) J. G de Jong naar Ermelo H. Neustadtel naar Berlijn (Dl.) Mej. K. v. d. Willik naar boskoop Mej. Adr. C. Kuijf naar Rotterdam, Rozenburglaan 70a Mej. M. Rijnsburger naar Wassenaar L. Heinen naar Leiden, Drifstraat 35 D. Koopman naar Leiden, Vastastraat 95 A. J. Ver hagen naar Lisse C, van der Meer naar Hazerswoude Mej. M. Sekeris naar Bodegraven W. C. Overes naar War mond Mej. P. v. d. Toorn naar 's-Gra- venhage, Parkweg 21. Bevallen: M. Spaan geb. de Goede, d. S. van Dijk gel). Verboom, z. A. Vonk geb. Goedhart, z. G. M. J. A. van Vliet geb Hatzevoet, d. G. Hoogendoorn geb Laros, d. C. P. Goebel geb. Mulder, z. G. Hoogeveen geb. Koning, d. A. Langelaar geb. van Leeuwen, d. Gehuwd: H. Sloothaak jm. 37 j. en H. G. van Veen jd. 26 j. Overleden: M. van Gils jm. 12 d. BODEGRAVEN. Geboren: Gerrit z. van L. Bosman en M. van Dijk Piet z. van J. R. Baars en M. van 't Wout Cornelia Maria d. van C. Spijker en M. Versloot Wouterina Ghristophlina d. van P. H. Oldemans en C. P. Bijl. Ondertrouwd: Albertus Adrian us Overeem 52 j. en Krijntje van Dommelen 39 j. Izak Boot 28 j. en Cornelia Bui telaar 20 j. Gerard Krauss 29 j. en Gatharina Griffioen 21 j. Overleden: Jan van Holst 45 j., geh. met A .van der Panne Lijs je de Vos 79 j., geh. met J. Heemskerk. Gevestigd: Wed. P. Vermeij en dochter van Nieuwkoop A. de Joug va Ter Aar M. G. Broekhoff en echtg. van Utrecht M. van Vliet van Zwammer dam M. M. Sekeris en kind van Al phen a. d. Rijn G. I. J. van Ghesel Grothe van Rotterdam A. Groenendijk van Heerlen T. Huisman van Bergam bacht H. van Dam en echtg. van Zeg veld. Vertrokken: C. Sluijs en gezin naar Zegveld G. A. Blijleven naar Zeist C. van Straalen naar 's-Gravenhage H. Sepers naar Aalsmeer H. Mijder- wijk en gezin naar Zwammerdam D, J. Broeckhuijsen naar Utrecht. HAZERSWOUDE. Gftmeenteraad. De gemeenteraad ver gadert op Dinsdag den 28sten Mei a.s. des voormiddags te 10 uur. Onderwerpen ter behandeling: Ingek men stukken. Adres Koomans Sons ter zake van eeno losplaats aan den Voorweg. Adres de Wit t.z. van'een overpad over de strook' grasland langs den Gemeenteweg. Adres keuringsveearts t.z. noodslachting- gebouwen. Vestiging van erfdienstbaarheid van overpad Zijdcweg. Verslag besteding krooswerken. Wijziging begrootingen voor 1924 en 1925. Ontslagaanvrage van A. H. Goldberg als gemeente-opzichter. KOUDEKERK. Personalia. Te Utrecht slaagde voor het examen Stenografie de heer H. Boer jr, alhier. Ongeluk. Het zoontje van den brood bakker van D. alhier, viel bij het over eon hek klimmen en had daarbij het ongeluk dat hij zijn been brak. Te water. Donderdagmorgen geraakte in een onbewaakt ogenblik een anderhalf- jarig kind van G. P., wonende in den Hondsedijk alhier, in clan sloot voor de wo ning. Gelukkig werd de kleine nog bijtijds door een buufman drijvende opgemerkt, deze bracht bet behouden op het droge. WADDINXVEEN Personalia. Met ingang van I Juni wordt de aspirant-brievenbesteller W. W. Kraaijenveld van hier overgeplaatst naar Gouda. Aanbesteding. Bij de Woensdag ten Ilaadliuiza alhier gehouden aanbesteding van krooswerken, benevens verpacht:ug grasgewas, is de uitslag als volgt: Krooswerken. Perceel T. Oostvaart, aan P. den Hertog voor 19; H. Schouten- vaart, D. de Bruin 18. III Gemcencweg- vaarf. G. van Tol f 35. IV. X. Z Dorps - vaart. Joh. Matze ƒ24. V. Z. Z. Dcrps- vaart, P. den Hertog f 20: VI Vaart Spookverjaat, G. van Tol 6. VII, Oost- bovenvaart, id. 48. TOL Lodewijks- vaart, id. 47. IX. West-bovenvaart, P. den Hertog f 26. Grasgewas, met daarbij behoorende krooswerken. Perceel I. Vaart van Loeten tot Waddinxveen, J. v. d. Haven 7. II. Vaart Loeten lot Oosteinde, D. v. d. Kleij 10. III. Vaart in de Loeten, D. v. d. Kleij 5. IV. Vaart in het Wosteinde, J. Brug man 1. WOERDEN. „Woerden Vooruit." Dinsdagavond vergaderde do vereeniging „Woorden Vooruit." De Voorz., de heer Schouten Hoogendijk, zette het doel der bijeenkomst uiteen. Het bestuur wil trachten gelden bijeen te verzamelen voor de Olympiade. Het stelt daarom voor, dat voor Woerden W. V. het initiatief néémt om lijsten in dc gemeente te doen circuleeren. Dit voorstel wordt met 3 stemmen tegen aangenomen. De heer J. Zon stelt voor dat Woerden Vooruit deze lijst zal openen met 100; met 2 stabmen tegen en 1 blanco, goedge keurd. Op voorstel van den Voorz. werd be sloten een commissie te benoemen van 5 leden, die deze zaak zal regelen. Tot leden van deze commissie worden benoemd de heeren R. Schouten Hoogendijk, C. Korver, A. G. Waltz, H. v. Wijk en J. Zon. De Voorz. en ook verschillende uiten den wensch dat vooral do plaatselijke Sport verenigingen zich bij Woerden Vooruit zullen aansluiten opdat een flink bedrag van Woerden bijeengebracht kan worden. De Voorz. roept de medewerking in van do aanwezige plaatselijke en gewestelijke pers om mede dit doel onder de inwoners te helpen propageeren. Bij de rondvraag worden enkele vragen gesteld omtrent eventueele feesten dezen zomer. Medegedeeld wordt dat vuurwerk op den 2d en Pinksterdag door B. en W. niet is toegestaan. Van het al of niet gun stig financieel resultaat van het muziek concours zullen de feesten van dezen zomer afhangen. Vermoedelijk worden deze aan gehouden tot begin- September. De Holl. Mij. van Landbouw organiseert alsdan ook een veetentoonstelling. Ten slotte wekte de Voorz. de aanwezige commissieleden op te zorgen voor een goede organisatie van het muziekconcours op don 2den Pinksterdag. Spr. roept aller mede werking in opdat het een feest worde „Woerden Vooruit" waardig. Het tap verbod. Maandag 25 Mei zal voor den Hoogen Raad worden behandeld de kwestie over de al of niet verbindbaar heid van het tapverbod alhier op Zondag. De Hanze. Woerden's R.-K. Midden standsorganisatie is slapende. Verschil lende pogingen zijn reeds aangewend om liaar wakker te houden, doch telkens te vergeefs. Na een kort ontwaken dommelt men weer spoedig in. Vele R.-K. Midden standers beginnen echter aan de lijve te gevoelen dat de druk op den middenstand steeds grooter wordt. Men voelt weer in sommige kringen, dat tegen dat alles oen eenling niets kan tot stand brengen. Van daar dat eenige van hen weer liet plan hebben opgevat weer te-komen tot stich ting van een R.-K. Middenstandsorgani satie. Zij zijn deze week bij onze Roomsche middenstanders op huisbezoek geweest en naar wij hopen met resultaat Een groot getal heeft zich bereid verklaart a.s. Dins dag 26 Mei 's avonds half negen te komen in Café Neuf waar den lieer Chris Jansen met zijn bekend propagandistisch talent hen zal aanwakkeren zich weder le scha ren in de rijen der Roomsche organisatie Laten ook zij die nog niet konden besluiten hup jawoord te geven, ter ver adering komen. Daar kunnen zij hunne bezwaren of vermeende bezwaren le berde brengen. Laat ieder, vooral zij die meonèn iets legen de organisatie te hebben, .daar eens ronduit spreken. Een gezonde gedachfen- wissling kan soms in dezen veel goeds tot stand brengen ZWAMMERDAM. Geboren: Margarctha Cornelia, d. v. P. Verschoor on L. de Boer T,oen- dert, z. v. J. Visser en M. Sleeuwenhoek Pieter Jacobus, z. v. E. J. van Velzen en M. G. Verkleij Tennis, z. v. J. van Gils en A. J. Zweerraan Jacobus Wil helmus, zoon van F. van Vuuren en M. Koot Maria, d. v. W. van Dijk en f! de Jong dochter van P. Plomp en J. van Vliet. Onder t r o it w d Jacob H<>ogen- UiT DE PADIÜ-WERELD Wat er vanavond te hooren is 4.20 uur Ziy-ich, 515 M. Concert. 5.20 Hamburg, 395 M. Concert.- 5.30 Hilversum, 1050 M. Vóór- avond=eoncort. Programma: l Stars and Stripes (Marsch). 2. A Toi (wals). 3. Kalif van Bagdad (ouverture). 4. Czar das du Ballet „Coppelia" (Der libesj. 5. Lucia (opera fnuta- sie). Verdi. Pauze. 6. Schwarz- waldmadel (potpourri). 7. Na- tascha (May). 8. Dankgebed Valerius). 9. Der Geist des Woywodon (Grassman). 10. Fi nale. 5.35 Eiffcltoren, 2600 M. Concert. 5.35 Zurich, 515 M. Concert, kinder koor. 5.50 München, 485 M. Concert. 6.45 Loudon, 305 M. Muziek. 7.20 Chelmsford, 1600 M. en Bour nemouth 385 M. Militaire kapel Oeverlure, „Euryanthe" (We ber). Serenade from ,,Les Mil lions d'Arlequin" (Drigo), Sui te. „Carnival" (Ring). „The Slaney Side" (County Kerry)., „I Wish I Had the Shepherd's Lamb" (Glens of Antrim). „The Jug o' Buch (Traditional). Voordracht.. Scherzo (from D Minor Trio (Mendelssohn). „Donegal Air" (Coleman). Slavonic Rhapsody" (Friede- mann). Selection, „The Street Singer" (Fraser-Simson) „Three Dale Dances'' (On Yorkshire Folk Songs) Voor dracht. First Movement, Trie in F (Gade). „Extase" (Ganne) „Molly Brannigan" (Old Irish) „I Know Where I'm Coin" (Antrim). „I Know My Love" West Irish). Valse, „Bourne mouth Calling" (Featherstone) A Selection of Bits and Pieces. 7.20 London, 365 M. Gemengd pro- gramma. 7.20 Birmingham, 475 M. Concert, 7.20 Manchester, 375 M. Dansmu ziek en daarna kamermuziek. 7.20 Newcastle, 400 M. Raadsel concert. 7.20 Hamburg, 395 M. „Die lusti- gen Wciber von Windsor" van Shakespeare, voor den omroep bewerkt. 7.35 Brussel, 263 M. Concert. 7.50 Berlijn, 500 M. Lente-avond op de Alm. 7.50 Frankfort, 470 M. Kamer muziek. 7.50 Munster. 410 M. „Am Tee- tisch", blijspel. 7.50 Rome, 425 M. Nieuws en con cert. 7.50 Ziirich, 515 M. Gemengd pro- gramma. 8.05 Radio-Paris, 1750 M. Gala- concert. 8.10 Hilversum, 1050 M. „Ein Wul- zertraum". van Oscar Strauss. 8.50 Petit Pnrisien, 354 M. Dans muziek. 9.05 Alle Brilscbe stations: Dans muziek van het Savoy Hotel to London. Voor Zondag. 1.50 uur Alle Britsche stations: Dank dienst, geleid door den aarts bisschop van Canterbury, in het stadion te Wembley. 4.20 Birmingham 475 M. Piano-mu- ziek. 4.35 'Bournemouth 385 M. Orgel muziek. 7.50 Alle Britsche stations: Gods dienstoefening van Londen. 8.Hilversum 1050 M. Concert met medewerking van W. TTospe's Kinderkoor. 8.20 Alle Britsche stations, waar onder CliolmsTord 1000 M.: Do •Groot and the Piccadilly Orches tra: Overture, „Coriolnnus" (Boothoven'). Credo („Othelln", Verdi). „Chanson du Matin* (Elgar) Wolfram's wSeene („Tanhauser", Act ITT. Wagner). Grande Fantaisie, ..Manon Les- caut" (Puccini). Nieuws wanr- nn Prelude ..Lohengrin" (Wag ner). Radio-ama{e,:rs Alle R. K. Radio-araaleurs in Leiden en Omstreken worden verzocht Don derdagavond 2 8 Al e i o m 8* u u r te komen in het St. Paneralius-Patronaat aan de Hooigracht. Ier oprichting rener afdcoling der R. T\. Radio-Vereen-iging. Degenen, die verhinderd zijn déze vergade ring hij le wonen, worden, verzocht con briefje of naaipkaarlje te sturen naar liet St. Pancratilis-Patronaat als blijk' hunner instemming met dit streven. Ingezonden Mededeeling. Wenscht U een goed Radiotoestel? Wendt U tot ono. Grootste sorteerinc; Oodertfeeler, etc Vraagt onze nieuw- verschenen geïllustreerde Catalogus. 11901 N.V. Ï.E.M.C.G. v.h. GEERAERTS-REL'TER LEIDEN - MARE 70 - TEL. 1113 doorn 27 jaar all ior en Klazientje van der Velde 26 jaar to Koudekerk. .Gehuwd: J. F. Hijkoop en W. M. van der Dussen. Overleden: Elisabeth de Groot, 32 jaar, echtgenootc van P. Meiderwijk Pietertje Bonefaas, 2 jaar Paulina K >- ren, 25 jaar Kanljo Kruisman, 03 jaar c'-htgonootc van Arie Bloos.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3