I navolgen onze voorouders, die ons hebben nagelaten deze roemrijke erfenis. Ook wij zullen toon'en te zijn kinderen van Maria en ons aansluiten bij die duizenden vrome pelgrims, met bel kruis in top en onlploo'- de banieren begeleid met muziek. Ook wij zullen als onze voorouders blijde zingen het heerlijke Magnificat, Maria ter eere, vast vertrouwend, dat Zij ons bij zal staan in alle moeilijkheden. En Zij, die goede Moeder zal onze beschermster zijn alle da gen van ons leven en bij ons sterven onze voorspreek ter. Encyclïekfeest. P1 a a t s e 1 ij k e viering. De herdenking van de uitvaardiging dei- Encycliek Rerum Novarum, die gisteren avond in de Stadsgehoorzaal vanwege de afdeeling Leiden van den Ned. R.-K. Volksbond gehouden 'werd, mocht zich •slechts in zeer geringe belangstelling ver heugen, hetgeen de Voorz., de heer J. H. Nijhuis, in zijn openingswoord (en zeer ste betreurde. Deze avond was door bet bestuur gearrangeerd, omdat m-rdere malen was aangedrongen op het plaatse lijk vieren van het Encycliek-feest, hoe wel van die belangstelling thans weinig bleek. Een tweede reden, dat deze avond gegeven werd was het feit, dat door liet Comité „Herwonnen Levenskracht" reeds meerdere malen aangedrongen was, 0111 ook hier de vijf-cents-actie te beginnen. Spr. hoopte ondanks de geringe opkomst nochtans, dat deze avond aan zijn doel moge beantwoorden. Nadat liet nieuwe Bondslied-was gezon- gen en het harmonie-gezelschap „Perosi" een fraai stuk muziek had doen booren, was het woord aan den lieer J. v. d. Laan, uit Utrecht, die voor de pauze een uiteen zetting gaf over de Encycliek Rerum No- varum. Spr. zette vooreerst uiteen, in welken toestand de arbeider vóór en bij de ver schijning der Encycliek Rerum Novarum, leefde. Hij herinnerde aan het bestaan der gildon en de verandering die langzamer hand in het giMewezen plaats vond dooi de verschillende uitvindingen op allerlei gebied, waardoor de arbeiders dom- de machines meer en meer werden verdron gen. Bovendien werd de machine hoofd zaak, de arbeider bijvoegsel. De arbeider werd dus in dienst gesteld van de machine en het was dan ook geen wonder, dat de arbeidsdag hoe langer hoe zwaarder werd totdat wettelijke maatregelen noodzakelijk werden om bier regelend op te treden. Een gevolg hiervan was weer, dat er een scherpe klassestrijd ontstond, ontwikkeld en voorgestaan door Marx, Lasalle enz. Langzamerhand vereen igden zich de ar beiders meer en meer en werden verschil lende instellingen in bet leven geroepen tol verheffing van en tot tegemoetkomingen aan den arbeidersstand. Niettemin heerschte er onder de arbeiders van ver schillenden godsdienst geen overeenstem ming in zake het doel dat men zich voor oogen stelde. Do wanorde in de wereld leidde ertoe, dat de Paus zijn encycliek uit- vaardigde, waarin Z. H. erop wees, dat Kerk, particulier initiatief en Staal de orde in dezen chaos moesten herstellen. Spr. releveert dan hoe enkele namen van vooraanstaande personen onafschei delijk aan de Encycliek verbonden zijn en die veel voor de arbeiders hebben ge daan. Wij hebben op het oogenhlik weer mannen noodig, die anderen van voorlich ting kunnen dienen. In het tweede geeelte van zijn lezing, 11a de pauze, sprak de heer v. d. Laan over Herwonnen Levenskracht. Spr. zeide Herw. Levenskracht lief te hebben omdat het een vereeniging is van groot sociaal nut voor de Roomsche arbeiders. Spr. wijdde uit over hetgeen Herwonnen Le venskracht gedurende de jaren* van haar bestaan heeft gedaan voor de arbeiders beweging. Meer dan 1200 patiënten hebben bij Herwonnen Levenskracht verpleging gevonden, hetgeen f 600.000 kostte. Steeds moeten er patiënten afgewezen worden, omdat er geen plaats was en omdat er geen geld was. En wat er binnengekomen is in al die jaren bestond uit kleine gif ten. Er werden bloemendagen georgani seerd, die jaarlijks omstreeks 5000 op leveren. In 1920 werd een vaste contribu tie geheven van 1 cent per lid en pe±- week Bij den teruggang van het ledental der organisatie werden ook de inkomsten weer aanmerkelijk verminderd en in De cember van 1924 werd begonnen met een vrijwillige contributie van 5 cents per week. Vanaf Januari, toen de opbrengst 100 bedroeg, steeg deze contributie tot ruim 1000 in de maand April. Van de 40.000 lijders aan tuberculose in het geheele land zijn er 1300 personen mei hun gezinnen uit de Roomsche arbei dersbeweging. En die personen zijn men seben van het eigen volk, geen vreemde lingen. Het zijn arbeiders, die werken wil len voor hun gezin en kinderen. Het zijn vrouwen en moeders uit een gezin, dat de moederhulp niet missen kan. Spr. haalt dan eenige typeerend droeve voorbeelden aan van verzoeken om opna me van lijders en lijderessen, die moesten worden afgewezen omdat er. geen geld is, 0111 vervolgens op te wekken tot steun den witten dood te weren van die kinderen, die met dor gelaat ronddolen, wachtend op hulp. Een hartelijk applaus en oen dankwoord van den voorzitter beloonde spr. voor -zijn rede. De heeren Jasperse en Werter zorgden vervolgens voor eenige voordrachten en dat Perosi tusscheutijds zoo'11 flink num mer muziek gaf. viel zeer in den smaak. Tijdens de vergadering werd er door het Comité Herwonnen Levenskracht ■propaganda gemaakt voor het stuiver- fonds, terwijl een gehouden collecte 5.28 opbracht. St. Franciscus Liefdewerk. Ouderavond. Het St. Franciscus-Liefdewerk hield "Woensdagavond wederom een Guderavond ide eerste in bet nieuwe palrtjiaat bouw, welke goed bezet was. De Eerw. Directeur Pater Frigge opent deze bijeenkomst met een ernstig van lief de en zorg voor zijn beschermelingen ge- tuigend woord. Hij wees er d.en ouders op, dat de tegenwpordigen lijd zoo vol is gevaren voor de jeugd, waarom het zoo groot belang is voor de opvoeding der kinderen dat de ouders terzijde ge- laan worden door een patronaat. Maar dan, zoo getuigde Zijn eerw.. is het voor de ouders ook een ernstige plicht de jon gens van de straat te houden en moet hierin voortdurend met hel patronaalsbe- stuur samengewerkt worden. Voor de ouders dus de zorg dat de jongens trouw het patronaat komen bezoeken. Vervolgens is het voor de toekomst der jongens, zoo wel op geestelijk als maatschappelijk ge bied, van zoo'n groot nut, dal zij een vak loeren. Ouders, aldus spreker, gij hebt in hun jeugd reeds zooveel voor uw jongens opgeofferd, ach offer nu nog iets meer voor hen op, laat uw jongens een vak lee- ren, waardoor zij zich later gemakkelijker een positie in de maatschappij kunnen verschaffen. Woorden wekken, maar voor heelden trekken. Dit is een spreekwoord dat door de praclijk zoozeer bewaarheid wordt. Daarom werk met ons saam, opdat de jongens steeds trouw het patronaat bezoeken maar werk vooral met ons samen door uw voorbeeld, door zelf ook steeds trouw aan uw verplichtingen te voldoen, wat door uw kinderen zoozeer wordt op gemerkt. Dan zult gij jongens groot bren gen, waar kerk en maatschappij iets aan heelt en zii zullen 11 later fen hoogste dankbaar zijn voor de opvoeding, welke zij van u hebben ontvangen. De verdere avond werd gevuld met eenige mooie tooneelstukjes gespeeld door de (ooneelclub van hel. „St. Franciscus- Liefdewerk", ...St. Genesius", terwijl de Jieer Jan Goddijn bereid gevonden was, geheel belangloos mooie muzieknummers op de piano ten gehoore te brengen. Had de tooneelafdeeling op den vorigen ouderavond reeds geloond, dat zij onder leiding van den heer C. Vendrig levens vatbaarheid bezat, nu overtroffen de spe lers verre onze verwachtingen, zoodat lei der en club met genoegen op dezen avond terug kunnen zien. Voor het voetlicht wer den gebracht het blijspel „Eereschuld", dat zeer vlot gespeeld werd en het militai re kluchtspel „Teeuwis als Keukenmeid", dat een groot lachsucces geworden is. Dat ook de jongens den arbeid van hun leider op prijs weten te stellen, bleek, toen zij voor de pauze bij monde van een hun ner den heer Vendrig een mooie Horten sia aanboden als dank voor de moeite welke hij besteed had om hen zoover te brengen, dat zij hun ouders op deze wijze konden veTgasten. Vermelden wij nog dat do costuums geleverd werden door en de grimage in goede handen was van den heer G. Koppezak, Haarlemmerstraat 88. St. Josephs-Gezetlen-Vcreenigitig. O n d e r a f clStudie- en U e b a t i n g- c 1 u b „S I. Petrus C a 11 i s i u s". De jaarvergadering van deze onderafd. zal plaats hebben op Zondag 21 Juni. In verband met de .heiligverklaring van haar grooten Patroon „St. Petrus Canisius", ligt het in de bedoeling van het Bestuur, om deze jaarvergadering tevens Ie doen zijn een feestvergadering, waarop de eigen leden in proza en poëzie hun grooten Pa troon zullen eeren. De Liedertafel „Sebas tian Scliaffer" zal alsdan ook haar mede werking verleencn; een en ander belooft voor de leden een sehqone avond te wor den, en zal een nieuw bewijs geven voor de innerlijke kracht van deze soliede ver eeniging. „Mathesis Scientiarum GenÉtrix". Het toëlatings- en het eind-examen van den ele'ctrotechnischen cursus had plaats ten overstaan van de heeren Ir. F. D. Tours en Ir. N. Vermeulen, gedelegeerden van de afdeeling voor Electrotechniek van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs. Aan het toelatingsexamen werd door 18 candidaten deelgenomen, waarvan 6 afge wezen werden. De namen der geslaagden zijn: D. Coenen (Haarlem), P. A. Deve- ling, M D. Kelderman, G. J. Leusden, K. H. Mugge, J. J. van ITlden, B. Wijling, allen te Leiden, A. Menks (Rijssen), J. E. Messinger (Voorschoten), G. Peusken (De venter), P. C. van Straalen en F. J. Tho mas (Den Haag). Aan het eindexamen Electrotechniek na men 17 candidaten deel, waarvan 3 afge wezen moesten worden. Aan de overige 14 candidaten kon het diploma Electrotechniek M. S. G. worden uitgereikt, n.i.: L. Blok (Den Helder), Th. van Bruggen,' G. F. Enseling, A Kiel, F. J. W. Mugge, H. P. Romanesko, AV. B. K. Sommers, H. F. de Wekker, allen te Lei den, C. G. van Hespen (Bergen op Zoom), B. ten Hove (Haarlem), P. Th. AV. L Matla (Den Haag), C. Sarink (Deventer), R. Areenhuizen (Apeldoorn), B. van de Wetering (Elden). Vijf-en-twintig-jarig bestaan Café- Restaurant „In den Vergulden Turk.' 't Gebeurt niet zoo zaak, dat wij in onze courant plaatsruimte .moeten maken, om iête te schrijven over een restaurant Ge woonlijk beperken wij ons tot de vermei ding van den naam van een of ander café- restaurant, waar deze cf gene vereeniging een vergadering hield. Thans moeten we iets schrijven over een café-restaurant, ter gelegenheid nl. v het 25-jarig bestaan van café-restaurant „In den Vergulden Turk." Dat dit geen gemakkelijke taak is zal niemand durven ontkennen. Want, wat kanmen per saldo van een café restaurant, dat een goeden naam heeft in de stad, in hel land, ja vèr daarbuiten, an ders zeggen, dan dat liet er goed is? Als de gérant weet, wat zijn bezoekers redelij kerwijs ook maar eenigszins kunnen ver langen, dan komt het er. Het mag dan ook geen verwondering Aekken, indien de vele vaste bezoekers Ingezonden Mededeelino. op dit zilveren jubileum op bijzondere wijze blijk van hun belangstelling geven. De Turk staal bijna aan den vooravond van zijn zilveren jubileum als café-restau rant. Dinsdag a.s. is het feest. Maar de Turk als zoodanig bestaat reeds langer, hetgeen blijkt uit het jaartal, dat hoog in den gevel gebeiteld staal. Over do historie vin „De Turk" vernamen w'j een legende, die wij wel de moeite waard achten ze on zen lezers voor te léggen. f Was in de 17cle eeuw, dat een Leid sche weesjongen, lakenwever van beroep, het plan opvatte om in don vreemde zijn geluk te beproeven. Hij trok weg uit de. Sleutelstad en kwam na langen tijd rei zen in Turkije, alwaar hij zijn oude vak, :1e laken-weverij weer ter hand nam De methode van weven, die hij bij zijn patroon in Turkije zag, beviel hem echter geens zins. De Leidsche weesjongen kende het beter en maakte een weefgetouw zooals er in Holland zooveel waren én hij weefde toen op de oude Hollandsche wijze. Zijn patroon moest' erkennen, dat 'zijn knecht er inderdaad slag van had en waar hij een goed voordeel in hem zag, maakte hij hem tot compagnon. Eenmaal zoover wilde de Hollander zich nog meer in do hoogte ge stoken zien en aarzelde niet de hand te vra gen van den dochter van zijn patroon. Of er lang moest gewacht worden op hot ja woord van de dochter zoowel als van den vader vermeldt de historie niet. maar een feil is, dat beiden getrouwd zijn. Jaren daarna keerden beiden naar Leiden terug en do Turksche Hollander vestigde zich in een handelshuis op. de Breostraat en liet 111 den gevel daarvan een Vergulden Turk aanbrengen, met beschermers van handel en nijverheid daarnaast. De Leidsche geschiedhoeken zullen on getwijfeld wel een en ander bevallen over de geschiedenis van dit merkwaardige huis. Wij hebben haar niet nagevorscht, maar wel meenen wij te weten, dat in de vorige eeuw een dor Hollandsche Stadhou ders in het buis beeft gewoond. Nu 25 jaar geleden werd bet oude pa triciërshuis omgebouwd tot café-restau rant door den heer v. Wa veren, in Leiden geen onbekende. Er was heel waf voor noo dig om zoover te komen, maar het is ge lukt en langzamerhand heeft de Turk zich een naam weten te veroveren met goede klank. E11 nu moge hot al waar zijn. dat het wel eens lastig is voor een goed verkeer dat daar op de Breestraat een file van auto's staat, feit is liet toch, dat zulks wel oenig cachet geeft en door den ijverigen gérant, den heer AV, Couwenberg ongetwij feld gaarne gezien wordt. Tenslotte mogen wij zeker niet vergeten te roemen de voortreffelijke keuken van den jubileerenden Turk. De lieer en mevr. Gouwenborg waren zoo vriendelijk ons deze week daarvan een bewijs te geven in den vorm van oen gezel lig diner, waar nevens verschillende jour nalisten ook mede aanzaten de lieeren De Groot, ambtenaar var H. O. R. E. C. A. F en H. Ticks Koeninc. vrrl acteur-uit gever van ..de Hotelhovid -r", officieel orgaan van H O B E. O A. F Het behoeft niet gezegd, dat men de keuken alle eer aandeed en dat. er'r.ver en weer menig hartelijk speechje werd afge stoken o'p een voorspoedig en lang leven van don Ouden Turk in zijn nieuwe ge daante. De Leidsche Winkelstand. In perceel Haarlemmerstraat 1..I.7, waar in voorheen was gevestigd de boekhandel van den beer Zandvliet, is vandaag ge opend de drogisterij „Harlebrüg". Firmant is de beer J. Vrijenhoek, die voorheen als chef verbonden was aan een der grootste Haagsche drogisterijen, 'n.l. van de G'ebrs. Blokpoel, die drie winkels in Den Haag exploi toeren. De winkel, die uit den aard der zaak slechts weinig verandering behoefde te on dergaan, ziet er in deze nieuwe omgeving goed uit. Men vindt er allerhande £ft'li kelen als drogerijen en chemicaliën, verband- artikelen en kruiden, van welke laatste branche de heer Vrijenhoek een speciale kennis bezit, verfwaren, glas en diverse huishoudelijke artikelen. De étalage ziet er netjes uit en door goede bediening zal de firmant trachten het vertrouwen van het publiek te winnen. Le'ihche Geilenfck-Vereeniging. De L. G. F.-vereeniging tot bevordering au de gei tenteelt in Leiden en Omstreken, hield op Hemelvaartsdag haar jaarlijksche tentoonstelling op het Sportterrein aan de Zoeiei woudsche Singe! Nadat 's morgens de dieren waren ge keurd, werd om 12 uur de tentoonstelling voor het publiek toegankelijk gesteld. De belangstelling was echter niet groot. Om omstreeks half vier arriveerde onze burge meester. Jhr. Mr. Dr. N. C. dc Gijselaar, ilie werd rondgeleid door den voorzitter der ver., den heer van Zijp. Te vier uur had in tegenwoordigheid van twee politie beambten de verloting- plaats, ten bate der L. G. V. Prijswinners zijn in de: Afdeeling Wil-onge hoorn de melkgeven de geiten: 1ste prijs med. geschonken door den Prov. Bond, gew. door J. van Leeu wen. 2de pr. med., gesch. door de L. G. V. door H. Si rag. 3de pr.. med. gesch. dooi den heer de Graaf, gew. door J. Slootweg. 4de pr. med. gesch. door „Onze Liefheb berij" liet orgaan der vereeniging, gew. door P. Slootweg. 5de pr. med. gesch. dooi-, de Jeugdgroep der Dierenbescherming, gew. door F. van Hal. Afdeeling Wit-gehoornde melkgevende geiten: 1ste prijs med. gesch. door Jhr. Mr. Dr. N G. de Gijselaar, gew. door F mol. 2de pr. med. gesch. door den lieer K. Worp, gew' door den heer C. Capaan. 3de pr. med. gesch. 'door den lieer J. Sta- fleu, gew. door .J. M. v. d. Moolen. 4de pr. med. gesch. door den heer H. Si rag, gew. door AV. Siraa. Afdeeling Boute melkgevende geiten: Isle pr. med. gesch. door den heer J. Sloot weg, gei door A. Vis. 2de pr. med. gesch. door den heer J. Akkerman, gew. door J. Akkerman. 3de pr. med. gesch. door den heer J. M. v. d. Moolen, gew. door L. v. d. Berg. Afdeeling Lammeren: 1ste pr. med. gesch. door den heer L. v. d. Berg, gew. door J. v. d. Moolen. 2de pr. med* gesch. door Mej. Sirag, gew. door J Paulides. 3de pr. 10 Kilo Haver gesch. door den heer dc la Bey, gew.. door A. Sleehten- hoivst. 4de pr 4 K lo Haver gesch. dooi den heer J. v. d. Nat, gew. door F. van Hal. 5de pr. 5 Kilo haver gesch. door den heer J. v. d. Nat, gew. door F. van Hal. Afdeeling Hoenders: 1ste pr. gew. door F. Vlieland. Ist'e pi-ijs idem. lste prijs gew.' door J. AVagëmakor. lste pr. gew. door J. Akkerman, lste pr. gew. door AV. Co.'pa. 2de pr. gew. door J. v. d. Nat 2de pr. gew. door F. Vlieland. 2de pr. gew. door II. Patje. 2de pr. gew. door H. Kre.s. 3e pr. gew. door J. H. Koevoet. 3de pr,. gew. door F. Vlieland. Afdeeling Konijnen: lste pr. gew. door J M. v. d. Moolen. ls'e pr. gew. door H. Filippo. 2de pr. gew. door J. M. v. d Moolen. 3de pr. gew. door H v. d. Akker. Afdeeling duiven: lste en eereprijs gew. door J. Schreuder. 2de pr. gew. door J. Rozier. 3de pr. gew. door II. Warmond. Eerv. verm, gew door J. Rozier. Eerv. verm. gew. door v. d. Kamp. Isle en eere prijs gew. door H. v. d. Steen. 2de pr. gew. door v. Beek. Eerv. verm. gew. door J. Schreuder. lste pr. gew. door A. Fasel. 2de pr. «gew. door A. Fasel. Eerv. verm. gew. door De Hollander. 2de pr. gew. door J. Koevoet, lste en eereprijs gew. door L v. Vliet. 2de pr. gew. door L. v. Vliet. Eerv. verm. gew. door J. Schreuder. 2de pr. gew. door v. d Kamp. Voor net examen controleur P. T. Ned. Oost-Indië 'is geslaagd de heer F. J. J. Lameijer, alhier. Voor hel Apothekers-assistenten-examen groep XII zijn opgeroepen 4 candidaten. Afgewezen 3. Geslaagd Mej N. van Leeu wen (Rotterdam.) Op den Maresingel is de 11-jarige J. P uit het Sint Paulushof, gisteren van een rijdende vrachtauto gesprongen en tegen den grónd geslagen, waardoor hij ver schillende kwetsuren heeft opgeloopen. Gisterenmiddag om 5 uur had op den hoek van Mare en Oude Singel een aanrij ding plaats tusschen- een auto bestuurd door L. den H. en een voertuig van den expediteur V., bestuurd door AV. M. Het linkerspatbord van den auto werd ver nield. Gistermiddag omstreeks 6 upr is op den Nieuwen Kanaalweg de vrachtauto van de firma v d. Steen aan de Pieterskerk gracht tegen een boom gereden. De auto werd bestuur door iemand die leerde chauffeeren. Het voertuig bekwam groote materieelc schade. Op den hoek van Nieuwe Mare en Lam mermarkt is gisterenmiddag mej. A. v. d. Ar., huisvrouw van v. Ar. te Noordwijk, door dat zij aan den verkeerden kant van den weg reed aangereden door een andere wielrijdster mej. P. AAL alhier. De E. H. D. was spoedig ter plaatse en nam de vrouw mede naar het Acad. Ziekenhuis, alwaar een beenbreuk werd geconstateerd. Gisterenmiddag brak ten huize van K. ïïooglandsclié Kerkgracht 21, een brandje uit, doordat een gummislang van een gas- comfoor los geraakte. Een bode, die het, ongeval zag bluschte het vuur met een em mer water. Op de Veemarkt is gisteren een varken onbeheerd achter gebleven. Inlichtingen aan het bureau van politie. GEMEENTELIJKE AANKONDI KAMERVERKIEZING. Sismmen in een andere gemeen De Burgemeester van Leiden ma kend, dat bij de verkiezingen voor r] i de Kamer der Staten-Generaal de met inachtneming van het bepaald artikelen 57b tot en met 57j der 1 in plaats van in de gemeente op kiezerslijst hij voorkomt, in een gemeente aan de stemming kan deë De kiezer, die van deze bevoegd! bruik wil maken, deelt, uiterlijk dagen vóór den voor de stemming den dag, in persoon ter secretarie gemeente aan den burgemeester den daartoe door dezen aangewezc tenaar mede in welke gemeente hij stemming deelnemen wil. Hij geel bij zijn naam en voornamen, de dl ning en plaats zijner geboorte, de le in welke hij op de voor deze verki geldende kiezerslijst voorkomt, adres in de gemeente in welke hij stemming wil deelnemen, zoo mogel aanduiding van straat en nummer. Van de mededeeling wordt 'n sohr verklaring opgemaakt, waarvan e_( schrift aan den kiezer wordt uitgoi De kiezer, die hoeft medegedeeld andere gemeente dan die op. welki 7erslijst hij voorkomt aan de stenu willen deelnemen, behoort lot hot trict in hetwelk hij het door hem ven adres heeft. Bij onzekerheid fj-ent behoort hij tot het eerste stem Aan het opgegeven adres ontva kiezer, die bevoegd is aan de stemm te nemen, van den burgemeester d raeenle van dit adres de oproepin voor de stemming in die gemeent De mededeeling van den kiezer, in een andere gemeente dan die, op ldeszerslijst bij voorkomt, aan de st wil deelnemen, gekit tevens voor zi neming aan een nieuwe stemming ge art. 135 der Kieswet De Burgemeester voo N. G. DE GIJSELA Leiden, 22 Mei 1925. B. en AV. van Leiden, brengen l meene kennis, dat de beslissing verzoek van de N.V Nieuwe 1 Courant, om vergunning tot opricht een drukkerij in het perceel Ho< No 35 .kadastraal bekend Sectie 572, is verdaagd. B. en AV. van Leiden; Gezien liet verzoek van de N.\r. niuk's Belon-Maatschappij om ve tot uitbreiding van (le befonfabr het perceel Hoogen Morschweg kadastraal hekend Sectie P No. 3 Gelet on de arll. 6 en 7 der Hin Geven bij dezen kennis aan hef dat genoemd verzoek met de bijlag de Secretarie dezer gemeente ter -v legd is: alsmede dat op'Zaterdajr. den 61 e k. des voormiddags te half elf het Raadhuis, gelegenheid zal wor geven om bezwaren Ipwii d:t t brengen KathoSieke ftgei LEIDEN Maandag, R.K. Studentenvereen. Huis, te^.15. Dinsdag. Politieke vergadering. Sj pater Borr. de Grecve ei Annie Meyer; Graanbeurs Woensdag. Mariavereen. en Kj bond. Gecombineerde bijeij Bondsgcbouw, te 8ai' uur. fóifgeeineene üg§eii LEIDEN Maandag. 3-Octoberver.. Nufszaal, Maandag „Hofgunst", Schouw burl De avond-, nacht- en Zondaj der Apotheken wordt van Vrijdag en met Zondag 24 Mei door de i van den heer H J. AI. Prooi, Alai steeg 17, Telef. 435 waargenomen. Van Zaterdagavord 8 u tot Mi morgen 8 uur nemen de volgend artsen den dienst waar: Dr. Aluijsert, Rijn- en Schiekadj Dr. Niemer, Stationsweg, Tel. ofl Dr. Schreuder, Plantsoen, Tel Dr Voldhuyzen, Hooigracht 84, De Geneeskundige Zondagsdii Oegstgeest wordt, van Zaterdags uur tot Maandagmorgen 8 uur v men door Dr. Timmermans AVil park, telef 300 Programma van liet Parkeond Dinsdag 26 Mei, des avonds te 8 ui 1 „Hochzeits Marsch" MendelS Ouverture „Die Schone Galathé", „l'Or et l'Argent", Vals, Lobar: 4 sic uit „Der Feldprediger", Afill „La Zwanzinette", Fremaux: 6. Wals, Alillöcker; 7. „Viribus marsch, Kral. PATRONAATS ARBEIDSBEI Pancratiuc-Patronaat Tel. 456 Hoi Aanmelding: Donderdag 89 il Aanbieding: 1 Kantoorbed Leerling-Electrïcien. ACADEMIE-HEM LEIDEN. Geslaagd voor het Doctoraal examen klassieke le de heer C. Ghislain (Rotterdam)! Doctoraal examen wis- en nat de lieer A. G. Ploeg (Rotterdam.,

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2