Fa. J. C. v. d. SIN Co., Pielt THANS OOK CENT ZWITSER VRAAGT ZE. '.Amsterdam naar Ouderkerk voer, kwam uit de richting van de hoofdstad een groo- te slcepmolorbogt, waarop zich een groot aantal personen bevond. Op oen gegeven oogenblik sommige ooggetuigen zeggen door een verkeerde zwenking van beid' booten, anderen weder door bot feit, da de motorsleepboot zich in verkeerd vaar water zou hebben bevonden werd de kleine bout door de groote overvaren. In een oogwenk zonk het vaartuig en kwamer alle inzittenden in het water terecht Een van het goheele gezelschap kon zwem men en wist behalve zichzelf ook nog een 'ander persoon te redden. Van alle kanten kwamen nu vaartuigen te hulp en de opv. jenden daarvan slaagden erin iü korten tijd negen dor drenkelingen op het droge ie brengen. Een hiervan was reeds gezon ken, doch deze werd direct met behulp van een dreg weder bovengebracht. wae met succes kunstmatige ademhaling op hem werd toegepast. Drie personen verdwenen in de diepte en eerst na drie kwartier dreggen gelukte liet de 54-jarige Mej. G. van Wetering en haar 28-jarige dochter Mej. J. A. van We tering dood op te halen. Eerst eenige uren later werd het lijk van den 18-jarigen jon geman H. Verloop opgedregd. Een dei- geredden, de 18-jarige Mej. N Sterring- üorf, moest naar het O. L. Vrouwe Gasthuis ter verpleging worden vervoerd. De verongelukte Mej. Van Wetering was verpleegster in het Binnengasthuis. De drie lijken werden naar het lijkenhuis de begraafplaats „Zorgvliet" overgebracht. Het gezonken bootje werd later gelici Naar wij vernemen behoorden de 12 per sonen, die op het verongelukte bootje va ren lot twee gezinnen, t. w. de families Ver loop en Van Wetering. Mej. Sterringdorl was de verloofde van één der zoons van den heer Verloop. Het ongeval verwekte in hel anders zoo stille plaatsje groote consternatie. Talrijke personen op den oever sloegen het red dingswerk gade. De Burgemeester van Ouder-Amstel, die onmiddellijk ter plaats» was, leidde het reddingswerk. De schipper van de motorsleepboot is in Arrest gesteld. De Justitie stelt een onder teek in Hagelslag in het Westland. Het centrum van het West land is Woens dagmiddag tijdens een onweer geteisterd door een zwaren hagelslag bij lievig an re genval. De koudegrondsteelten, als sla. oloemkooï, uien, vroege aardappelen, na- tuurtomaten, tulpen, zijn zwaar bescha digd of geheel vernield. Ook de. ontbloote raamaardbeicn hebben geleden en voor den bloei van de vruchtboom en en natuur- aardbeieu wordt gevreesd. Een auto met zes personen te water. In den vroegen morgen van Hemelvaart.' dag is op den Muiderstraatweg te Amster dam. een luxe-auto tengevolge van een aanrijding over den kop geslagen en in do ëlooi terechtgekomen. In een Chevrolet, die bet eigendom i van den heer Schellebaard, uit Oud-Water- eraafsm^er, bevonden zich met den heei S., die aan bet stuur zat, vijf jonge men sehen, o. w. de twee dochter? van den eige naar, meisjes van 10 en 13 jaar oud. Ko mende uit Amsterdam reed de wagen om streeks half negen op den Muiderslraat weg onder Muiden. toen een andere auto links passeerde. De passeerende wagen kwam echter met de vooras in aanraking met de Chevrolet van den heer S., waar door deze het stuur kwijt raakte, met hel gevolg, dat zijn auto over den kop sloeg en rechts van den weg in de sloot terecht kwam. Alle zes inzittenlen vielen in de sloot en enkelen hunner konden met veel moeite gered worden. De bestuurder van den auto. die de aanrijding had veroorzaakt, wa? doorgereden, maar een chauffeur van een naderenden automobiel, die het ongeluk zag gebeuren, had hem na den wagen in gehaald te hebben, bewogen mede terug te gaau om de verongelukten te helpen, waaraan hij onmiddellijk voldeed. Alle zes slachtoffers, die hevig geschrok ken Waren en op verschillende lichaams- deelen schrammen hadden gekregen, wer den daarop opgenomen in den auto. waar door het ongeluk had plaats gehad. Zij -#»rden naar het Burgerziekenhuis ver- waar zij verbonden werden. Allen konden toen naar huis terngkeeren. De Chevrolet, die zwaar beschadigd is, werd later op den dag op het droge ge bracht. Tegen den bestuurder van den wagen, die het ongeval veroorzaakte, zal een strafvervolging worden ingesteld. Verdronken. Woensdagmiddag is in den Dommel bij Eindhoven bij het zwemmen verdronken de 19-jarige bankwerker J. Engelman uit Boxtel. Vermist. Sedert Dinsdag zijn twee meisjes van den arbeider Arends te Odoorn. 9 en 11 jaar oud, uit de ouderlijke woning ver dwenen. Raadselachtige vondst. Te Giessen-Nieu-wkerk zijn, volgens de „Stand." bij bet graven van een riool niensclielijke beenderen gevonden. Men vermoedt, dat deze van den kaaskoopman I S. v. d. G. afkomstig zijn, die in 1898 spoorloos verdwenen is. Er werd toen aan een misdaad gedacht. Een onderzoek is in gesteld. Diefstal. Een schipper te Garmerwolde (Gron.) bad een erfenisje gerkegen. Den volgen den morgen vermiste hij van bet wegge borgen geld f 1000. Zijn huishoudster werd verdacht en bekende ten slotte het geld verstopt te hebben. Ten nadeele van den tuinder v. V. op bet Jaagpad te Delft, is door insluiping een bedrag van 1000 ontvreemd. Goede vangst. Gelijk wij indertijd meldden werd in den nacht van 16 op 17 April te Roosendaal in gebroken in het klooster der Eerw. Broe ders en in het Pensionaat der Eerw. Zus ters. Het eerste onderzoek der politie bracht haar aanvankelijk nog niet op bet goe<h spoor, ofschoon men aldra vermoeden had op een vreemdeling, die sedert niet meer te vinden was. Intusschen bleek, dat in verschillende plaatsen soortgelijke inbraken, in kloosters en scholen hadden plaatsgehad, zoodat er voor de politie over en weer reden was het signalement, voor zoover bekend, elkaar uit te wisselen, waaruit eenige overeenstem ming bleek. Doch hierbij bleef bet aanvan kelijk nog tot voor ongeveer 14 dagen, toen iemand te Amsterdam werd aangehouden, die een koffer goed te koop aanbood. De Roosendaalsche politie stelde zicli in verbinding met die te Amsterdam teneinde het signalement van den aangehoudene te leeren kennen, dat nu vrijwel weer overeen kwam, met dat van den gezoehten vreemde ling- De man werd daarop naar Roosendaal overgebracht, waar hij bekende de beide in braken te hebben gepleegd. Behalve te Roosendaal, maakte hij zich ook schuldig aan inbraken te 's-Hertogen- bosch. Alkmaar. Arnhem, Haarlem en Utrecht. Inbrekers aangehouden. Te Antwerpen zijn Woensdag drie ge vaarlijke inbrekers, afkomstig uit Antwer pen en omgeving, aangehouden, die zich o a. schuldig hebben gemaakt aan den brandkastdiefslal te Eindhoven en de po ging tot diefstal in 's-Hertogenbosch. De dieven loochenden, doch bij laatstge noemd feit, was een der individuen door een waakhond in den rug gebeten en bij onderzoek aan den lijve beeft men in den rug van een der aangehoudenen een hon denbeet gevonden. Ongewenschte verhouding. De Tffljunct-directrice en drie verpleeg sters van hetP. W. Janssen Ziekenhuis te Ahnen hebben ontslag gevraagd aan den Raad van Deventer. De reden van deze ont slagaanvrage moet gelegen zijn in een min der goede verhouding met den directeur- geneesheer. Eon dure weigering. Een Westerwoldinger, wiens eigendom men publiek zouden worden verkocht, om dat hij steeds weigerachtig bleef 47 cent waterschapslasten te betalen, offerde. 180 gulden voor de sedert gemaakte rechts kosten. Eens in de week. Dat er in ons land een plaatsje aan de spoorlijn ligt, waar men één volle week moet wachten op een volgenden trein, als men het ongeluk beeft gehad den trein te missen, zal menigeen niet weten, vertelt het „Vad.": Dit plaatsje is Rlienoy, aan de lijn Go- rinchemGeldei-malsen. Alleen 's Maandags vertrekt 's morgens 6 22 een markltreintje van RLenoy naar Gorinchem; 's middags 1.32 kan men weer terug naar dit gelukkige plaatsje. Doet men echter te lang over zijn kop koffie, dan vertelt de chef u, dat over 7 dagen de volgende (rein gaat. Buitenl. Berichten Het noodweer boven Engeland. Het lievige onweer van de laatste dagen verkoelde te Londen de atmosfeer maar berokkende in de wereldstad geen schade. Andere streken van Engeland kwamen er minder goed af. De bliksem sloeg op ver-* schillende plaatsen in en beschadigde een aantal huizen. Te South Shields werd een man gedood en twee andere personen ge wond, terwijl nabij Brighton na het on weer 27 schapen dood in een weide wer den gevonden. Dover heeft het ergste on weer sedert vele jaren ervaren. In een der landbouwdistricten van Cheshire werden graanvelden, wegen en sportterreinen door een wolkbreuk over stroomd. De stortregen was ook bijzonder erg in bet graafschap Lincoln.. Te Lowe stoft liep tijdens den storm de reddings boot uit om de bemanning van enkele vis- schersschuiten in veiligheid te brengen. Storm en onweer in België. De bladen bevatten verschillende berich ten uit de provincie over stormen, die de laatste dagen op verscheidene punten in het land gewoed en vrij ernstige schade aangericht hebben, terwijl ook eenige per sonen zijn gedood. De Libre Belgique" meldt, dat een ha gelstorm van ongewone hevigheid gisteren Luik heeft geteisterd en een schade van ettelijke millioenen francs heeft aange richt. Te Zinnik is een meisje door den bliksem doodelijk getroffen, terwijl twee andere personen gewond werden. Te Naast is een vrouw door liet hemelvuur gedood. De bliksem sloeg in de kunstzijde fabriek te Tubize en veroorzaakte daar brand, welke groote schade tengevolge heeft gehad. De Brueselsche brandweer verleende assistentie en wist de fajjriek te behouden. Storm in Britsch-lndië. Een ernstige storm heeft op de Oostkust van Britsch-lndië gewoed. Er is schade toegebracht aan de spoor wegen, terwijl de telegrafische verbindin gen gestoord werden. Een groote hoeveelheid 'vee verdronk. Ten gevolge van het instorten van een bioscoopgebouw te Ellore zijn dertien per sonen omgekomen. Als voorbeeld van de stagnatie, welke het spoorwegverkeer hierdoor heeft on dervonden, wordt medegedeeld, dat trei- die van Calcutta, twee tot drie dagen geleden, naar Madras zijn vertrokken on derweg zijn blijven steken en nog niet aan- 'komen zijn. Schade door de vorst. Volgens een bericht uit Winnipeg heeft een vorst van 15 graden ernstige schade aangericht aan het koren in West-Canada. In vele districten werd de voorjaars- oogst vernield, zoodat de farmers gedwon gen zullen zijn om opnieuw te zaaien. INGEZONDEN MEDEDEELING. -J"' N.V.HOLLAN CHOCOLADE EN GROS Verkrijgbaar bij rte EN GROS Ontploffing in een Amerikaansche vuurwerkfabriek. In een voorstad van Chicago is een vuur werkfabriek ten gevolge van een ontplof fing verwoest. Tal van personen zijn ge wond, terwijl groote materieele schade is aangericht. Treinontsporing op het rangeerterrein te Dortmund. Op het rangeerterrein te Dortmund ont spoorde een rangeerenden trein. Twee wa gens sloegen om. Hoeveel personen veron gelukt zijn, kon tot dusver niet worden vastgesteld; de materieele schade is zeer groot. Auto door een trein gegrepen. Bij het passeeren van een overweg in de huurt van het slation Schlema in het Erts gebergte is een auto door een goederen trein gegrepen en geheel vernield. De eigenaar van den auto, en de chauf feur werden terstond gedood, terwijl drie andere inzittenden ernstig werden ge wond. Fascistische excessen. Volgens de „Tribuna" te Ferrara is een fascist gedood en een ernstig gewond te Cosumaro, door politieke tegenstanders. Uit wraak werd het huis van de moorde naars in brand gesloken. Kantoren van verscheidene advocaten behoorende tot de oppositie zijn verwoest. Theaters en win kels zijn als teeken van rouw gesloten. KERKNIEUWS. DE NEDERLANDSCHE BEDEVAART NAAR ROME. De Minister-President bij Z. H. den Paus. De Romeinsche correspondent van „De Tijd" seint d.d. 19 Mei: De H. Vader ontving den Nederland- schen Minister-President, jhr. mr. Ch. Ruys de Beerenbrnuck, in een particuliere audiëntie, welke een kwartier duurde. De premier stelde daarna zijn familie en de óverige familieleden en afstammelingen van den Zaligen Petrus Canisius aan Z. H. den Paus voor. Onder die familieleden was ook jhr. Tesla, rechter te Maastricht. Minister Ruys bracht daarna nog een bezoek aan den pauselijken staatssecretaris Z. Em. P. Kardinaal Gasparri. Em. Rector G. Waanders t Te Brammen is in den ouderdom van 70 jaren overleden de ZeerEerw. heer G. Waanders, rustend geestelijke aldaar. Em. Pastoor M. R. A. Geurts t In het St. Anna-gesticht te Heel bij Roer mond is 74 jaar oud, overleden, de Zeer Eerw. heer M. E. A. Geurts, rustend pas toor. Pastoor Devoghel. De ZeerEerw. heer G. B. L. Devoghel, pastoor te Oosterblokker heeft, naar we vernemen tegen half Juni eervol ontslag aangevraagd, uit de geestelijke bediening. Z.Eerw. zal rust gaan nemen in huize „Duinrust" te Overveen. DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. Verbetering van het buizen net der waterleiding. De raad der gemeente vergaderde Woensdagmiddag te 2 uur. Voorz. burgemeester dr. H. J. Lovinck. Afwezig met kennisgeving de heeren Koren en van 'I Riet. De vergadering wordt geopend met ge bed, waarna mededeeling wordt gedaan van de ingekomen stukken. Daarbij was een antwoord van B. en W. op een in de vorige vergadering gestelde vraag, waarin gezegd wordt, dat B. en \V. geen bezwaar hebben om de klok te Aarlanderveen ge durende den zomertijd des middags te 1 uur inplaats van te 12 uur te doen luiden. Verder antwoorden B. en W. op een vraag betreffende de gunning van de le verantie der uniformen voor de politie, dat de laagste inschrijving in de gemeente nog 21 hoogcr is dan de laagste van buiten de gemeente. De gebruikte stof is door een deskundige onderzocht en van goede kwaliteit bevonden. Hierna is de agenda aan de orde: 1. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Zaalbergstraat, aan den heer H. -Bro ker alhier. Z. h. st. goedgekeurd. 2. Voorstel van B. en W. inzake den verkoop voor afbraak van de gemeente woning en schuur gelegen aan de Prins Hendrikstraat no. 29 en den verkoop van de daarbij staande hoornen op stam. Z. h. st. goedgekeurd. 3. Voorstel van B. en W. inzake wijzi ging van de kadastrale grootte van het perceel grond der gemeente, gelegen bij den toegang tot het Burgemeester Visser park vanuit de Schoolstraat. Z. h. st. goedgekeurd. 4. Voorstel van B. en W. tot overname in eigendom door de gemeente van gedeel ten openbaren weg aan de Emmalaan en Willielminastraat. Z. h. st. goedgekeurd. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit d.d. 2 April 1925 in zake overname grond van de Martha- S lichting. Z. h. st. goedgekeurd. 6. Missive van Ged. Staten waarbij zij enkele opmerkingen maken omtrent een drietal ter goedkeuring ingezonden raads besluiten d.d. 26 Februari 1925 met voor stel van B. en W Z. h. st. goedgekeurd. 7. Voorstel van B. en W. tot het beschik baar stellen van drie lokalen der openbare school aan den Oudshoornschen weg ten behoeve van do Zondagsschool der Ned. Herv. Gemeente Oudshoorn c.a. tegen be taling van een jaarlijksche vergoeding van 100.—. Z. h. st. goedgekeurd. 8. Voorstel van B. en W. inzake het be roepschrift van J .Oudejans alhier, tegen de afwijzende beschikking door B. en W. op zijn verzoek om vergunning tot het verhouwen van zijn perceel aan de Julia- nastraat. B. en W. stellen voor hierop afwij zend te beschikken, waarop de heer v. Dijk er op wijst, dat het hier toch geen onoverkomelijk bezwaar betreft, indien het verzoek wordt ingewilligd. De Voorz. zegt, dat zulks wel het geval is, wijl er rekening gehouden moet wor den met de bouwverordening, waarin een vaste rooilijn staat aangegeven. De heer Herngreen juicht het voorstel van B. en W. toe. Hij meent, dat B. en W. niet anders konden handelen zónder in strijd te komen met de verordening. De lieer v. Dijk houdt vol, dat het hier geen verbouwing, maar slechts een inwen dige verandering betreft, en dat dus nie mand er schade van heeft. De heer den Ouden zegt dat de Commissie voor Open bare werken geen voorstel -kon doen als door den heer v. Dijk bedoeld. De heer Herngreen zegt, dat men einde lijk eens moet beginnen met den toestand daar Ier plaatse te verbeteren, door 2.60 M. achteruit te doen bonwen zooals de rooilijn aangeeft. Het voorstel van den heer v. Dijk wordt tenslotte verworpen met 87 stemmen. Vóór stemden de heeren de Wolf, Bol, Meijer, Ranke, v. Dijk, Leliveld en Cocx. Door de verwerping van dit voorstel is dat van B. en W. aangenomen. 9. Voorstel van B. en W. tot liet ver- leenen van een crediet van 11000 voor de verzwaring van de hoofdleiding voor water in de Raadhuisstraat en voor de doortrekking der waterleiding in liet Zuid einde te Aarlanderveen. De heer v. d. Neut zegt, dat er dit jaar al geld genoeg is uitgegeven en daar om is spr. in beginsel ook al tegen dit voorste], maaar bovendien is hij niet van de noodzakelijkheid van dit werk over tuigd. Immers, op het oogenblik krijgen vele menschen teveel water, zoodat er vol gens spr. in het geheel geen verzwaring noodig is. De heer Cocx zegt, dat er in het Zuiden van Aarlanderveen te weinig water is, zoo dat men daar dan allicht een weinigje meekrijgt van het teveel op andere plaat sen. Het*voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen met alleen de stem van den heer v. d. Neut tegen. 10. Voorstel van B. en W. tol het be schikbaar stellen van een crediet van 200 ten behoeve van de kaasmarktcom- Z. h. st. goedgekeurd. 11. Voorstel van B. en W. om keuring te hechten aan de roo< uren, waarop de zweminriehtii); verlaagd tarief is opengesteld. 11. De heer Den Hertog zegt nichten gehoord te hebben over d< zweminrichting. Spr heeft vernój het badhuis eenigszins verzakt is. de voorz. zegt, dat het waar is, da' daar eenige verzakking heeft plaat doch dat er dadelijk maatregelen genomen zijn en dat deskundigen stand niet zoo somber inzien al{ ruchten zouden doen vermoeden. 12. Voorstel van B. en W. tot van de Bouw- en Woningverorde Z. h. st. goedgekeurd. 13. Voorstel van B. en W. tot ling eener verordening op het XV fonds inzake woningbouw dezer j> Z. h. st. goedgekeurd. 14. Voorstel van B. en W. tot ling en wijziging der verordening de de indeeling der gemeente in tricten. Z. h. st. goedgekeurd. 15. Goedkeuring van de wijzig de begrooting dienst 1924 van h meen Armbestuur. Z. h. st. goedgekeurd. 16. Voorstel van B. en W. tot van de gemeentebegrootingen diei en 1925. Z. h. st. goedgekeurd. Bij de rondvraag vestigt de Wolff de aandacht op het ven nuchtere kalveren In Gouwsluis is beurd dat enkele beesten, op de vrijze gebonden, eenvoudig over he een vrachtauto werden geworpe zegt verder, dat hem hekend is, vervoer met een handwagen de I een der dieren over het wiel sleept weer andere van Zaterdagmidd Maandagmorgen gebonden in de ben gelegen. De heer v d. Neut klaagt erover Zondagsrust enkele malen in d straat is verstoord geworden door letineeren van voetbalwedstrijde vraagt den burgemeester of zul verboden kan worden of dat het t op het voetbalveld. Verder wil Zondagsavonds meer politietoezicht schillende straten, want vorsi meisjes worden daar door jongens rand. „Aangerand", vraagt de vooi ja", antwoordt de heer v. d. Neut, kleeren getrokken" Ten slotte ves de aandacht erop, dat op het desti de wed. Yis-Snel gedaan verzoek sioen nog geen antwoord is ontval De heer Meyer vraagt den voo betering te willen brengen in den i bij de Hofbrug, die ten een en mal doende is. Door de noodzakelijke ging is spr. tot heden weerhoudt over te spreken, doch nu er in de g meerdere menschen over klagen spr. er de, aandacht op vestigen. De heer den Hertog vraagt of is, hetgeen in een der bladen he staan, dat de brandweer hij den brand telaat is gekomen? We! Leeuwen antwoordt hierop ontl Dit courantenbericht was sterk i ven. De Leidsche Courant en het Dagblad, van welk laatste blad i van Wieringen correspondent is, s juist, dat de brandweer spoedig ter was en de heer v Wi erin een tooi dus blijkbaar nog wel tevreden. De heer Nomen bepleit beter p< zicht bij volgende branden en vra ook agenten van assurantiemaatscl niet geweerd kunnen worden. De Voorz. zegt ten aanzien vai alle vorige punten overweging en zoek toe. waarna d« -oorj in gekt ting gin- St. Vincenlfu'ver. i it net der St. V in een tïusvereeniging Jjli, over het afgeloopen jaar de eoi weder met vrucht is werkzaam Naast geestelijken steun, welke kon verleend, werd ook stoffelijk v« verleend door het verstrekken van ren, levensmiddelen, brandstoffen beloonen der schoolkinderen va trouw hijwonen der H. Mis woi steeds voortgezet. Ook door b schaffen van goede lectuur is d> ren tie werkzaam geweest. Uit bovenstaand overzicht blij doende de nuttige arbeid der ven en'wij willen gaarne degenen, die toe in staat zijn, opwekken, haai vermogen te blijven steunen. Zang en muziek. Op het X cours voor zang- en muziekgezelsc uitgeschreven door het Fanfi „Eensgezindheid" te Nieuwkoop, 1 de R. K. Harmonievereen. ..Leo X hier, directeur de heer J. v. d. K Leiden, den eersten prijs in de Harmonie. Hel Alphensche Man ..Kunst na Arbeid", dir. de lieer Beek, den tweeden prijs in de Mannenkoor. De R. K. Gem. Zan „Oefening baart kunst", dir. de l> v. Niekerk te Leiden, den 3en prjj 3e afd. Gem. zang. Ongeluk. Woensdagavond k« jeugdige B. op zijn fiets de 1 straat uitrijden. Tegelijk reed e« genoemde straat in. De jongen w de auto gegrepen en raakte er oni fiets werd zeer beschadigd. B. oen bewoner binnengebracht, waa dat hij aan zijn pols en been was f Dr. de G. verleende hulp. HAZERSWOUDE. Geboren: Martinus z. van E Koning en W Zonderop Joh' van J. Lindenbnrg en J. Heenk - belli Alida Maria d. van L. H. en M. J. de Jong. Gehuwd: Dirk Vos 22 j. en Anthonia Overbeeke 22 j. Overleden: Cornelia Martin' dijn, geli. met J. J. M. van Rijn, 5'

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 8