e r d e Blad Woensdag 20 Mei 1925 HEMELVAARTSDAG. jwerker van het heil tier menschen, jsus, vreugde der harten, aker van de verloste wereld Zuiver Licht van die U beminnen. por welke goedertierenheid zijt Gij er •toe gebracht in onze misdaden op U te nemen? m onschuldig den dood te ondergaan n ons van dien dood te verlossen? j dringt door in den helschen afgrond I geboeiden ontdoet Gij van hun ketenen; -erwiunaar, in een heerlijken triomf t Gij neer aan de rechterhand des Vaders. it Uwe welwillendheid er U toe brenge i wat wij verloren te hersbellen, om ons, deelachtig aar de beschou wing van Uw aanschijn, begiftigen met het zalige licht. j. onze Leidsman naar den hemel, en onze weg, ees de eindpaal waar ons hart naar streeft ees in de tranen onze vreugde, ees de zoele belooning dés hemels. Amen. Lofzang uit de Vespers van Hemelvaartsdag. UIT OE PERS W1 JNKOOP'S VAL. De Volkskrant schrijft: Wijnkoop is dan eindelijk gevallen, it Zelfs van dezen man, ook als volksmen- r meer dan -leider onbeduidend, heeft val iels tragisch. Er is in hem toch nog iets na Tonaals, Nederlandsch" gebleken. 1 Indien hij wat plooibaarder, wat meer :lisch ware geweest, had hij zich nog il een poos kunnen handhaven. En het vooruitzicht ware gebleven, dat Moskou de wind kon keeren. Wijnkoop heeft het ditmaal versmaad, opportunistische politiek te voeren. «Hij heeft, waar de eiscli van Moskou m nvereenigbaar leek mol het belang r partij, van het bekende historische di- nma: if faut se soumettre ou se déniet- (men moet zich onderwerpen of kcen- laii) het tweede gekozen. Wijnkoop is heengegaan, en met hem de if, die om den opperbevel hebber stond. Met dit gebaar wordt Wijnkoop niet een langrijke figuur of een groot karakter, aar het is toch de belangrijkste gebeur- lis uit zijn politiek bestaan. Niet voor Moskou gezwicht te zijn. reke- n wij als Nederlanders hem tot een ver raste toe. En a! zullen wij deswege zijn hoofd niet )t een nimbus omgeven, zóó groot heeft i zich in al de jaren van zijn eommunis- ich en revolutionnair woelen nooit ge- ond. Wel is het tragisch, dat deze iflan, die lor do rol van hijzonderen afgezant van Joskou heeft gespeeld, die den eerbied lor Moskoii onder de zijnen tot een soort redienst had verheven, 'ten slotte zelf tot bellie tegenover Moskou kwam en des- Bgc een politieke zelfmoord moest be- lan. De opvolger van Wijnkoop. Dit is niet een lid der oppositie, een der- nen die achter Wijnkoop's rug te Mos-, •u tegen hem hebben geïntrigeerd, maar n van Wijnkoop's vertrouwelingen, een jner naaste medestanders. Lou de Visser is thans de generalissl us der Communistische Partij Holland, dien die titel althans niet te weidsch inkt met het oog op het handjevol getrou- ra. Wil men liet anders: He Visser is de en we korporaal van het vendel, dat.Mos- >u slaafs en blindelings zal volgen. Ware het een lid der minderheid ge- eest, men zon bot in orde gevonden bob- in; uu een lid der meerderheid Wijnkoop den steek laat en diens plaats, diens amerzelel inneemt, bekruipt u een gevoel in afkeer. Wait Lou de Visser beeft gedaan, is wel- Nederlandsch, is een deloyale handel- De overwinnaar onnene. kleiner dan de over- Voor het communisme in Nederland zal persoonsverwisseling weinig verschil ra. Deze politieke had-je-me-maars werken Jar een Russisch recept, dat hier weinig den smaak valt. en dit te minder zal pra naarmate de regeering een veislan- go Nederlandsdhe politiek' voert, d.w.z. politiek, die op de bevordering der Pswelvaart, uit is. De communisten hebben boe zonder- n5 bef klinken moge aan volkswel- r' lak. en brengen bet niet verder dan vaze eiscben, waarvan die van een Aalspenssioen van f 40 in de week een der Post typeerende is. De .persoonsverwisseling in de com- "mstische partij moge ons voor bet .lang ijskoud laten, Wijnkoop ver ent in dit geval een woord van lof. Lou vissei- oen van blaam, en het is eerlijk tiet hun gegeven worde. STATEÜ-GO£ERAAL TWEEDE KAMER. Vergadering van g i s t e r e n. Regc'ing van Werkzaamheden. De V o o r z i 11 e r stelt voor eenigc ont werpen aan de agenda toe te voegen w. o. wijziging der Kieswet. De lieer Rutgers (A.-R.) stelt voor aan de agenda toe te voegen de Bioscoop wet. (Gejoel.) De heer Sasse van Ysselt (R.-K.) zag gaarne de naamJooze vennootschappen op de agenda geplaatst. De Voorzitter kan aan dit laatste verzoek niet voldoen, omdat het nog niet voldoende algemeen bekend is. Het voor- stel-Rutgersondervindt bij spr. geen be zwaar. Dinsdag komt spr. met een nieuwe regeling van werkzaamheden. Hij zal dan nader overwegen. De lieer Scliaper (S.-D.) acht het niet mogelijk die wet op de bioscopen alsnog te behandelen als zij Vrijdag over een week naar huis gaan. Het voorstel-Rutgers wordt aangenomen met 38 togen 26 stemmen, rechts tegen links. Fransch op de Lagere School. Voortgegaan wordt met het voorstel van wet van mej. Westerman tot wijziging van art. 3 der L. O.-wet (één moderne taal in 5e en 6e leerjaar.) Mej. Westerman (V.-B.) verdedigt haar ontwerp in zake de vrijheid van Fransch ouderwijs in de 5e en Ce klasse. De Minister is bezig een onderzoek in te stellen naar deze aangelegenheid. Intus- schen kan dit ontwerp worden aange nomen: heeft de Minister zijn gegevens, dan kan hij overwegen wat hem te doen staat, (en opzichte van dit ontwerp. Spr. beroept zich op tal van schoolbladen, die voor herstel der vrijheid zijn en liet aan tal medestanders dat spr. heeft is grooter dan men denkt en men het in deze Kamer voorstelt. Uitvoerig gaat spr. na wat liet nut is van liet Fransch, als middel om het Neder landsch beter te leeren en om vreemde woorden te leeren begrijpen. Over de resul taten van het voortgezette onderwijs is men thans niet zóó tevreden als vroeger het ge val was. Onjuist is het, dat de kinderen die geen Fransch geleerd hebben, beter zijn in andere vakken, rekenen en taal of dergelijke. De ervaring heeft dat absoluut niet bewezen. Vroeger konden de kinderen aan liet eind der lagere school meer dan tegenwoordig: ze konden een goeden brief schrijven en ook nog Fransche versjes op zeggen. Op de lagere school werd misschien te veel Fransch geleerd en toen heeft men het kind uiet liet hadwater weggespoeld en dat is een groote fout geweest. Spr. wil den middenweg bewandelen en daarop is haar ontwerp gericht. Natuurlijk heeft zij wel gedacht, aan alle andere artikelen van de L. O.-wet, maar dat past zich spoedig genoeg aan als deze wet is totstand" ge bracht. De heer Vliegen (S.-D.) zal legen het ontwerp stemmen op gronden. Vrijdag ont wikkeld. Het ontwerp is z. i. niet goed ingericht. Spr. is echter voor liet Fransch. Het wetsontwerp wordt aangenomen met 35 tegen 32 stemmen. Vóór de leden: v. d. Heuvel, v. Rijeke- vorsel. Oud, "Westerman, Ter Hall, Katz, Wintermans, J. Weitkamp, Tilanus, Zi.il- stra, de Wilde, Staalman, v. Rappard, Bomans, v. Ravesteijn, Sckreurer, Lovinck, Anient, Bcumcr, v. Sasse v. Ysselt, Snoeck Henkemans, Meyer, Heukels, Dressellmys, v. Dorp, Colijn, Ruiten, v. Boetzelaer, Wijn koop, de Groot, Rutgers, Gerritsen, van Voorst tot Voorst, Rutgers v. Rozenburg, Kooien. Togen de sociaal-democraten en de leden Engels, Kuiper, Suring, Feber, v. Scliaik, Knigge, Deckers, v. Vuuren, v. Dijk, Bul len, Fjeskens, Loerakker, Ketelaar, Mar- chant, Smoenk en v. d. Molen. Codro. Goedgekeurd wordt het ontwerp tot liet doen van een uilkeering aan de Codro. Goedgekeurd worden de out werpen tot tijdelijke schorsing van liet recht op de mijnen eu dat tot wijziging der begrooting van liet Staatsmunlbedrijf. Militaire Pensioenen. Aan de orde zijn de wetsontwerpen in zake de Pensioenwet voor land- en zee macht en de militaire pensioenwet. De beer K. Ter Laan (S.-D.) klaagt er over, dat vele verkregen rechten zijn weggenomen. Voortgaande meent spr. dat de finan- cieele toestand des lands beter is geworden en dat deze wet dus teruggenomen kan worden en dat de wet voor dc burgerlijke ambtenaren hersteld kan worden. De heer Duymacr van Twist (A.-R.) betoogt, dat deze wet aan verkregen wetten tornt en dat er overgangsbepalingen noodig zijn ora den nieuwen toestand aan de oude aau te passen. Overigens betoogt spr., dat er veel verschil is tusschen de militaire en de burgerlijke ambtenaren en dat daarmede rekening moet worden ge houden. De heer Tilanus (C.-H.) verzet zich ook tegeu aantasting van reeds toegekende pensioenen. Hij acht een dergelijke aan tasting altijd onbillijk en zal niet kracht daartegen opkomen. De heer Deckers (R.-K.) acht liet noodig de drukkende financieele lasten van het pensioen te verminderen. De pensioen aanspraken, waarop men steunde bij de pensioen-aanvrage, blijven niet geheel on aangetast en dat acht spr. ongéwenscht. Hij betreurt het, dat de Minister verplicht was dit ontwerp in te dienen. Niettemin onder schrijft hij niet het protest van den heer Ter Laan. De heer Ketelaar (V.-D.) protesteert tegen dit ontwerp, dat verkregen rechten aantast, en meent, dat de regeering daar toe het recht niet had. De Minister van Oorlog, rle hoor Van Dijk', wijst cr op, dal de pensioenlast van 4 tot 10 millioen gulden 's jaar.s in korten lijd is geslegen, want de schatkist kan dit niet meer betalen. Een gelijkmatige wijzi ging wordt voor allen gemaakt en liet is onjuist, dal met twee maten wordt gemeten. Het verhaal op de betrokkenen voor het pensioen is allerminst voldoende om de kosten te dragen. Uitvoerig licht spr. de moeilijkheden toe hij c'e pensionncering der militairen, die op jeugdigen leeftijd reeds gepensïonneerd worden. Het stelsel van deze wet is overeenkomstig dat van de Burg. Pensioenwet en de Kamer zal dit dus niet mogen verwerpen. De heer Snoeck Henkemans (C.- ■H.) stelt voor morgen (Woensdag) niet te vergaderen, omdat men er op gerekend had, dat morgen niet vergaderd werd. Hij vreest o.a. dat morgen toch niet ge noeg leden aanwezig zullen zijn. De heer Beu me r (A.-R.) begrijpt dit argument niet. Wil de lieer Snoeck Henke mans misschien de Bioscoopwet niet meer behandelen? (Gejoel). De Voorzitter heeft geen bezwaar er tegen om morgen niet te vergaderen. De vergadering wordt verdaagd tot Dins dag één uur. KERKNIEUWS. EERHERSTEL TE AMSTERDAMSCHE VELD. Zondag is in het versierde kerkje te Amsterdam sche Veld luisterrijk eerherstel gebracht voor de heiligschennonde kerk diefstal. 's Morgens naderden vele parochianen onder de Vroegmis tot de H. Tafel en om half elf droeg pastoor Veltman de plech tige Hoogmis op. Ook vele niet-parochia- nen van heinde en verre vulden het volge stroomde kerkje. Na het Evangelie bad pastoor Veltman een gebed van eerherstel, aan welk in drukwekkend gebed wij het volgende ont- leenen: „Mijn Heer en God", vervolgde pastoor Veltman dan, „met mijn parochianen kniel ik hier vol geloof 'en in diepen ootmoed neer voor Uw tegenwoordigheid in de nie tige broodgedaante om U te aanbidden en IT te zeggen, welke gevoelens ons bestor men. nu wij U plechtig eerherstel wensclien te brengen voor de ontzettende heilig schennis, welke U werd aangedaan. Alvo rens daj te doen, o zoete Jesus. roepen wij daartoe in de* hulp van Uwe aanbiddelijke Moeder en ook onze goede Moeder, en pa trones onzer parochie de H. Maagd Maria. Wij liggen dan neergeknield voor Uwe Goddelijke Majesteit, O Jesus, die nu reeds zes jaar in onze arme omgeving hebt willen vertoeven. Hebben wij dat altijd wel innig geloofd? Mochten wij ooit daaraan getwijfeld hebben dan vragen wij al aan stonds met berouwvol liart om vergeving. Na de ontzettende heiligschennis U aange daan in Uw aanbiddellijlc Liefdegeheim, gelooven wij dat. )net nog grooter kracht, met nog meerdere innigheid. Gij zijl hier goede Jesus wezenlijk en waarachtig tegen woordig met Uw Godheid en monschheid, Dezelfde, welke door de Heerscharen der Engelen wordt aanbeden. „In deze oogenblikken denken wij aan Uwe eiudelooze liefde. Het H. Sacrament des altaars is immers lief grootste bewijs Uwer liefde jegens ons; grooter liefde hadt Gij ons niet kunnen bewijzen. In de arm- slen onzer kerken ook wilt Gij IT dagelijks laten slachtofferen en U als zoenoffer voor onze fouten en misslagen aanbieden. Het is de grootste weldaad, omdat wij U in Uw' aanbiddellijk Sacrament iederen nieuwen dag als voedsel kunnen ontvangen, dat ons kracht on sterkte geeft tegen onze vijanden. Wat zullen wij U voor zoo groote weldaad teruggeven? De vraag dringt zich te sterker aan ons op, wanneer wij denkon aan de gruwelijke belecdiging, welke Gij hier hebt willen laten aandoen in het grootste Sacrament Uwer liefde jegens de menschen. Hebt Gij dat niet gedaan, om mij, herder dezer parochie en bewaker van Uw tabernakel, om nii.i te dwingen U meer te beminnen, om mijn parochianen aan te wakkeren en aan te sporen lot inniger liefde jegens U in het allerheiligste Sacrament? Ja, mijn God, wij moeten met die mogelijkheid reke ning houden en. wanneer wij eens voor Uw rechterstoel zullen worden opgeroepen, waar wij IT van aangezicht tot aangezicht zullen aanschouwen niet onder de nietige Broodsgedaante, waaronder Gij hier wilt tegenwoordig zijn, maar in volle majesteit en heerlijkheid, dan zondt Gij ons moeten hes treffen, als wij uit deze gebeurtenissen niet de les hadden getrokken. „Wanneer wij op dit oogenblik ons hart onderzoeken in al zijn schuilhoeken om trent do door ons tegenover U gepleegde handelwijze, clan moeten wij ons allereerst op de borst kloppen en rouwmoedig uit roepen: spaar Heer. spaar Uw volk en geef ons de genade om Ie verbeteren, laat ons maar zeggen om te hekeoren. Gij, mijn Je sus, kent mijn fouten nog beter clan ik zelf. In de zes jaren, welke ik thans hier vertoefd heb, had ik veel meer voor U en voor de verbreiding van de godsvrucht je gens het H. Sacrament moeten doen. Ten aanhoore van al mijn parochianen wil ik openlijk belijden: ik had U veelvuldiger moeten en kunnen komen aanbidden. Mis schien was ik te veel bezig met nuttelooze dingen, welke ik in mijn kleine mensche- lijkheid overschatte. Waarom ben ik niet gaan neerknielen bij Uw tabernakel om U le loven en te prijzen, te danken en te aan bidden. Zes jaar achtereen mocht ik iede ren dag Uw altaar betreden en er de H. Mis opdragen. Had ik misschien niet kun nen zorgen, dat mijn hart daarbij vlekke- loozor ware geweest, mijn gedachten en be doelingen oprechter, had ik misschien niet met meer stichting mijn parochianen kun nen voorgaan? Ik wil mij openlijk afvra gen: had ik niet meer kunnen doen voor de devotie jegens het'H. Sacrament? Mis schien wisten de menschen hier het niet. maar ik. Uw priester, wist het wel. Had ik hen niet meer moeten aansporen het H Saoranmut veelvuldiger te "ontvangen"? Tk vraag U, mija Jesus, eerbiedig om ver giffenis en mijn parochianen vragen" hot met mij, voo zoover ik daardoor misschien oorzaak ben geworden dor gepleegde hei ligschennis. „Maar, mijn goede Jesus, mijn parochia nen volgen mijn voorbeeld en onderzoeken hun geweten aangaande de wijze, waarop zij U vereerden, beter misschien niet ver eerden. Zij zullen wellicht met mij op de borst kloppen en oprecht gemeend zullen wij dan moeten zeggen: wij hadden vaker de H. Mis kunnen komen bijwonen. Zeker zij moesten zwoegen van den vroegen mor gen tot den laten avond voor het dage- lijksch brood voor zich en hun gezin. Maar hebt Gij niet gezgd: "Wie op mij betrouwt zal in eeuwigheid niet beschaamd worden? En hebt Gij ook niet gczogcl: Zoekt eerst het rijk Gods en zijn gerechtigheid en hot overige zal U worden toegeworpen? Die woorden kenden mijn parochianen, maar misschien hebben zij toch meer ijver aan den dag gelegd voor hun dagelijksclie be zigheden. Daar waren feesten, waarop zij niet ontbraken, waarvoor zij vroeger op stonden en zich later te ruste begaven, waarvoor misschien de geheelè nachtrust werd opgeofferd. En hebben zij nu in ver houding evenveel gedaan voor Uwe eere? Zij hadden veelvuldiger de H. Communie kunnen ontvangen en mocht er iemand on der hen zijn, die dit op heiligschennonde wijze deed, dan vraagt hij daarvoor nu rouwmoedig vergeving, omdat hij rekening houdt met de mogelijkheid, dat Gij U licht laten onteeren in Uw H. Sacrament voor die heiligschennissen. „In het vervolg zullen wij alles doen om aan Uw liefde jegens ons, getoond in Uw H. Sacrament meer en beter te beantwoor den. Ik, Uw priester, zal U moer dau tot dusver komen bezoeken. Tk zal zorgen des morgens nog vroeger in Uw woning le ko men om de menschen, die naar liun werk gaan, in de gelegenheid le stellen eerst nog do H. Communie (e ontvangen. Ook des Zondags neem ik mij voor dit te doen, op dat mijn parochianen in grooter getale ter H. Communie zullen kunnen komen. Ik zal voortaan de H. Mis met meer eerbied opdragen en de H. Communie met inniger huivering uitreiken. „Ook mijn parochianen beloven U meer in Uw liefde jegens hen te beantwoorden. Zij zullen met grootere stichting in de H. Mis aanwezig zijn, zij zullen veelvuldiger tot de H. Tafel naderen, niemand onder ons, hoe oud hij ook moge worden, zal dit gebeuren vergeten." •s Middags werd een plechtig Lof en Processie gehouden. Te zes uur ving liet plechtig Lof aan, gecelebreerd door den Zeereerw. lieer Oos- lerbaan. daarbij geassisteerd door de Zeer cerw. hoeren Kars en van Soest als diaken en sub-diaken, terwijl de Zeereerw. heer Jougerius als ceremoniaris fungeerde. Na de H. Sacraments-Jiymne en het juichend „Magnificat" vormde zich de processie, waarvoor uit de kerken der verschillende omringende parochies do verschillende paramenten waren bijeengebracht. In liet Veeu werd een predikatie gehou den en op de vindingsplaats werd een kruis opgericht. Gemengde Berichten QNWEDER EN BRANDEN. Maandagavond te 11 uur is te Dodo- waard do bliksem ingeslagen in het huis bewoond door de wed. Van Renkum en gebr. Hendriks. Het huis brandde geheel af. De inboedel kon niet in veiligheid wor den gebracht. Verzekering dekt de schade. Maandagavond ontlastte zich boven Eindhoven en omgeving een zwaar on we der. Te Riethoven sloeg de bliksem in do boerderij van den landbouwer P. V., wel ke boerderij geheel afbrandde. Vier geiten en een tweetal honden kwamen in de vlam men om: Assurantie dekt gedeeltelijk do schade; de inboedel was niet verzekerd. Te Westerhoven zijn bij't onweer drie koeien in de wei door den bliksem gedood. Te Bergeik werden twee en te Borkel even eens twee koeien in de weide door het he melvuur gedood. Te Gemert ontstond ten gevolge van het inslaan .van den bliksem brand in de boerderij van H Goossens in de Morlel- sche Peel. Het gebouw en de inboedel gin gen gelieel verloren. Alleen liet vee werd gered. Terwijl Maandagavond tijdens oen hevig onweer het gezin van den steenkolen handelaar L., te Oss, in hun woning aan tafel zat, sloeg de bliksem in. De man werd gedood. Te Boswinkel is de boerderij van den heer W. Boelen afgebrand. Twee varkens, een geit en eenig pluimvee werden een prooi der vlammen. Huisraad en vee waren verzekerd. Do oorzaak is onbekend. Onweer en hagelslag hoven Den Haag. Men meldt aan de „N. B. Crt.": Een he vig en langdurig onweer heeft zich gister middag hoven Den Haag ontlast. Het ging gepaard met een stortregen, die veel van een, wolkbreuk had en in een zware en buitengewoon dichte hagelbui overging Deze heeft twintig minuten onafgebroken geduurd, toen bedaarde het een oogenblik en scheen de bui weldra afgeloopon te zul len wezen, maar dadelijk daarop begon het opnieuw te hagelen en dezen keer met zulke groote korrels, als wij ons niet herin neren ooit te voren gezien te hebben. Men spreekt wel eens, van hagelkorrels zoo groot als'een duivenei, welnu, de korrels, die gisterenmiddag hier gevallen zijn. wa ren zeker niet veel kleiner, gemiddeld waren zij zeker zoo groot als een flinke knikker. Eigenaardig was, dat in de twee de bui bijna uitsluitend van zulke groote korrels vielen. Hot was een ontzettend zwaar weer, de straten waren in een oageu" blik wit als in den winter. Het schijnt ech ter. dat het niet over de heele stad geha geld heeft, uit Duinoord hoorden wij bij voorbeeld, dat men er wol regen, maar UIT ÜE RADIOWERELD Wat er vanavond te hooi en is 5.30 uur Hilversum 1050 M. Vóór-avond concert. I. Tambour (Marseh) Elirke. 2. Fra Diavolo (ouver ture) Attber. 3. Pesther Wal:,ar (banner). 1. Chili, hom hom (foxtrot). 5. Mignon (opera fantasie) Thomas. Pauze. 6. Die Kino KÖnigin (potpourri) Gilbert. 7. Ogo Pogo (foxtrot). 8. What' II f do (wals) Berlin. 0. Scha u kol lied (Ganzonnetta.) 10. Finale. 5.35 Eiffel toren 2600 M. Concert. 6.50 München 485 M. Concert. 6.45 Londen 365 M. Muziek. 7.20 Londen 365 Af. en Chelmsford 1600 M. Historische scènes in do muziek. Grand March, „Cleopatra" (Mancinelli). Overture „Corio- lanus" (Beethoven). „Adieu* Forêts" (from „Joan of Are". Tchaikovsky). „I Have Attai ned to Power", „The Siege of Kazan" uit „Boris Godounov" (Moussorgsky). Overture „Ri chard HI" (E. German). ..Willi Verdure Clad", „On Migthy Pens" („The Creation" Haydn) „The Admiral's Broom" (Re- van). „King Charles" (M. V. White). „The Old Vindictive" (Easthope Martin). Overture „Maximilian Robespierre" (fi- tolff.) Daarna r.en radio-too-' neelspel. 7.20 Birmingham 475 M. Opera- avond. 7.20 Bournemouth 385 M. Militair» muziek. 7.20 Manchester 375 M. Muziofct zang en humor. 7.2ft Newcastle 400 M. Gpera-seled* ties. 7.20 Hamburg 395 M. Een blijspel. 7,35 Brussel 265 M. Fragmenten uii „Ghemfneau." 7.50 Berlijn 500 M. Kamermuziek. 7.50 Frankfurt 470 Ar. Vroolijko avond. 7.50 Munster 410 M. Bunter Abend. 7.50 Rome 425 T\f. Nieuws en con-* cert. 7.50 Zurich 515 Af. Engelsche avond 8.05 Radio-Paris 1750 Af. Brnzili- aansche avond. 10.20 München 485 Af. Dansmuziek. 12.05 uur 12 50 2.50 3.50 3.50 3.50 3.50 4.20 4.20 5.20 5.30 5.50 6.45 7.20 7.20 7.20 7.20 7.20 7.20 7.20 7.35 7.35 7.50 7.50 8.05 8.05 8.10 8.50 9.50 Voor Donderdag. Radio-Paris 1750 Af. Cöiw.tL Hamburg 305 AI. Concert. Birmingham 475 AI. Quintet-* muziek. Munster dl ft Ah Namiddag- concert. Berlijn 500 Af. Aliddagconcert. Frankfurt 470 Ar. Middagcon- cerl. Hamburg 305 Af. Kamermuziek München 485 AT. Kammer- <iuartet. Ziirich 515 AT. Concert. Brussel 265 AT. Kinderconcert. Hamburg 305. AT. Concert. Hilversum 1050 AL Vóór-avond concert. Eiffeltoren 2600 AT. Concert. Frankfurt 470 M. „Aida", opera van Verdi. München 485 Af. Concert. Londen 365 Af. Afuzick. Chelmsford 1600 Af. Aluziok, zang en humor. Sir Owen Sea man leest uit zijn eigen werken, waarna ecnige zangnummers en kamermuziek. Londen 305 Af. Concert. Birmingham 475 Af. Dansmu ziek en zang. Bournemouth 385 Af. Concert. Manchester 375 Af. Vocaal en instrumentaal concert. Berlijn 500 Af. „Der fliegondo Hollander", opera (Wagner.) Hamburg 395 Af. „Die Frau, das Leben und der "Tod." Brussel 265 Af. Lichte muziek. Ziirich 515 Af. Bach-conceri München 485 Af. •Kamermuziek Afiinster 485 Ar. Koorconcert. Bome 425 Af. Selectie uit ..f-a Boheme" (Puccini.) Radio-Paris 1750 Af. Concert. Hilversum 1050 M. Concert van harp, viool en fluit. Programma: 1. Sonate Concur- tante (J. A. Anion.) 2. a Passa- enille (Handel), b. PEgyplienno (Rameau) 3. Sonate (L. Spohr) 4. Fantasie (Saint Sal'ns) Pau ze. 5. Fantasie (Saint Saëns) 0. a. Sarabande (Gaubert) b. Varia lions pastorales sur un Noel. 7. Suite h. Serenade, c. (Goossens.) Petit Parision 345 Ar. Concert. Alle Britsche stations: Dans muziek van hel Savov TT o tel to London. Impromptu. Diverlissi-ment Concurrentiestrijd te Londen. Een nieuwe concurrentiestrijd op r. gebied schijnt in Londen voor de de» staan. Er is een nieuwe manlsrhappi gerichl, de Sper et Wireless Lid., waai Ier naar het schijnt de vereeniging theater-directeuren slaat. Deze maalsr pij is voornemens, de British Brondra Company uit hare monopolie-posilir verdringen, en wel daardoor, dat liet vangen van Tiet programma van de we concurreerende maatschappij door liet aanbrengen van een klein raai aan alle beslaande onlvanv-sla mogelijk zal zijn Tegelijkorliid zullen door wodorzijd'sche storingen worden meden. T)o maatschappij eerst to overeenkomst komen mot do tlvater-r leuren, en zal dan voornamelijk toe voorstellingen verspreiden. Iia li fting

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 7