Vloerzeil ZWAAR LINOLEI A. WAALS. Hulpgebouw Haarlemmerstr. 54. veenbrand uitgebroken. De brandspuiten van de Mij. "Klazinaveen en uit Emmen zijn reeds op bet terrein van den brand aanwezig. Telefonisch is de hulp van de bra ndweer te Veen dam ingeroepen. Ook is een veenbrand uitgebroken te Zwartemeer. Uit bijna alle woningen heb ben de bewoners hun huisraad in veilig heid gebracht. Boschbranden. Gisteren ontstond door onbekende oor zaak brand in het Orde Bosch, tocbehoo- Vende aan de N. V. de Kieviet té Apel doorn. Door het energiek optreden van de TTgehelsehe brandweer met eenige man nen bleef de brand tot 45 H.A. beperkt. Zondagmiddag is in den Neerhof te Santpqprt 2000 M2 bosch van mej. van Wickcvoort Crommelin verbrand, waar- sebijnlijk door het wegwerpen van een brandende sigaret. De Heiliuschennende Kerkdiefstal te Amsterdamsche Veld. Door de marechaussee van Nieuw-Am- slcrdam waren jl. Zaterdag een viertal arrestaties gedaan in verband met den hei- ligsehennenden kerkdiefstal te Amslerdam- sobe Veld. meldt de „Msb.": De arrestantie van de verdachten vond plaats in het betrekkelijk beperkte zesde blok van Klazinaveen. Onder de geloovigen te Amsterdam^We Veld verwekte de aanhouding van enkele medebewoners in verband met het ge beurde te Amsterdamsche Veld zoo grootc beroering dat de geestelijkheid zich Zon dagmorgen verplicht gevoelde de geloovi gen er ernstig op te wijzen, dat iedere idling van bitterheid niet alleen tegen de ^eventueele daders achterwege behoorde te blijven, maar ook zeker niet op haar plaats was tegen personen, die alleen ver dacht waren. Hoe gelukkig en juist dat gezien was, blijkt wel uit het feit, dat de aangehoude nen gisterenmorgen op vrije voeten zijn ge steld, wijl bij het ingestelde onderzoek van bun schuld niets is gebleken. Slechts sa menloop van omstandigheden had een ernstige schijn tegen hen doen rijzen. Veelbelovende knaap. Te Velseroord is de 16-jarige K. aange houden, die heel wat op zijn kerfstok had In den nacht van Zondag op Maandag had hij op verschillende bouwwerken en ook van het gebouw der rijks H. B. S. lood ontvreemd. Voorts bleek hij een revol ver met scherpe patronen te hebben ver duisterd en bij zijn ouders de muntgas meter te hebben geledigd. Hij is ter be schikking van de justitie gesteld. Vliegen boven Den Haag. Dezer dagen werd gemeld dat een mili taire vlieger uit Soesterberg was gever baliseerd. omdat bij lager dan 300 M bo ven de gemeente 's-Gravenhage had ge vlogen. Thans deelt rnen van bevoegde zij de mede dat het geen militair doch een particulier vliegtuig was. Veel karpers. In het dorp Ilpendam is een klein poï- 'dertje, dat vaak onder water loopt. Het pol- dertje werd nu een dezer dagen weer droog gemalen en toen het water bijna weg was zag men vele groote karpers op het land spartelen. Er waren er bij"van wel 7 A 8 pond. Daar bet verboden vischtijd is liet men de karpers weer zwemmen. Beter laat dan nooit. De heer P. A., te Delft, vertoefde tij dens den Boerenoorlog in 1899 in Zuid- 'Afrika. Iemand verzond toen uit Weltevreden (Ned.-Indië) een brief aan zijn adres te Pretoria. De brief is echter wat lang on derweg geweest, want jl. Woensdag ont ving de heer A. pas den brief. De twee stempels 18991925 stonden broederlijk naast elkaar! Buitenl. Berichten DE JONGSTE MIJNRAMP IN DUITSCHLAND. Misdadig opzet? Gistermorgen is de comnrssie van On derzoek naar de oorzaak van de mijnramp bijeengekomen. Men tast nog geheel en al in het duister naar de oorzaak van de ont ploffing. Van arbeiderszijde overweegt men de mogelijkheid van misdadig opzet. De opzichter van de dynanr'etkamer. die gered is, heeft verklaard, dat zich overeen komstig de voorschriften niemand in deze bergplaats heeft bevonden. Nadat bij ex plosiemateriaal had uitgereikt, heeft hij de kamer afgesloten en zicb aan zijn werk be geven. Ook zelfontbranding door onoordeelkun dige opstapeling is niet geheel uitgesloten. Genoemde opzichter geldt evenwel als zeer betrouwbaar. Van de zwaar gewonden zijn nog drie in levensgevaar, zoodat men vreest, dat het aantal slachtoffers minstens tot 46 zal stij gen. Waarschijnlijk vindt de bcgrfenis Woensdag a.s. plaats. Het Nedei^andsche Verbond van Mijn werkers heeft een telegram van deelne ming gezonden. Nader wordt vernomen, dat de Commis sie van Onderzoek de mogelijkheid van een aanslag ernstig overweegt. Nader verneemt men uit Boehum: De mijnd>rert;e geeft tot nog toe slechts een aantal gewonden van 27 op. Alle dooden zijn thans geborgen. De nipcxsfen zijn door het gas eecHVf. Eenigen bobben bovendien een schedelbreuk. De Bond van Mijnwerkers heeft de-oor- fcaak van de ramp nog niet officieel vast *e- stold. De arbeiderspers wijst op de onrust- barend'-1 toeneming van het aantal, miin- öneelukken 'n bef Roergebied waar nor zii hef geheele systeem aansprakelijk stelt. De mijn Dorsffeld behoort aan de Esse- ïter Steinkohlenbergwerke. cl'rcctie Tan de firma Herds hel te Cassel. Aardschokken op Manilla. Tien dooden, vele huizen verwoest. Hel weerkundig bureau te Manilla deelt mede, dat ten gevolge van een aantal op fikaar volgende schokken in de oost-pro- vinrip tien negers gedood en vele gebouwen vernield zijn. Stationsdak te Manchester ingestort. Twee werklieden gedood, één zwaar gewond. Een deel van het dale van liet Victoria- station te Manchester is gisteren ingestort, waardoor twee mannen gedood werden en één ernstig gewond. De drie getroffenen behoorden tot een ploeg werklieden, welke bezig was met herstellingen aan het dak. Vier personen door den bliksem "edood. Volgens een bericht uit Heddepsheim heeft aldaar Zaterdagnamiddag om zes uur op een feestterrein, w-- 1 t kathob'eke kerkkoor z:jn jubileum zou vieren, ten ge volge van het inslaan van den h'iksem. een ernstig ongeluk plaats gehad, ten £revo1ep waarvan 4 personen zijn omgekomen. Drie personen werden op sla" gedood. Een vier de kreeg een beroerle en overlepd na eeni ge uren. Verder werd een vrouw ernstig en twee meisjes licht gewond. Een drama in een Sanatorium. In het sanatorium te Luik heeft zich een gruwelijk drama afgespeeld. De 27-jai'ige B. S. verkeerde sinds een jaar tegen den wil van haar ouders met J. Dr. Het meisje J. Dr., die sinds eenigen tijd in het sanatorium verbleef ter verpleging van een bij een ongeval bekomen verwon ding, kreeg verloopen week bezoek van haar aanstaande. Beiden begaven zich in den tuin, waar zij ongeveer een kwartier op en neer wandelden. Opeens moet S. 'n revolver getrokken Lebben, waarmede bij twee schoten op bet meisje loste, daarna joeg hij zich zelve twee kogels door het hoofd. Beiden waren op slag dood. Stierenvechter gedood. In de arena te Marseille is de 20-jarige matador Basatli, optredend onder den circusnaam van Pedratcho II, het slacht offer geworden van zijn gevaarlijk beroep Toen de zesde stier de arena binnenren de, nam de matador zijn sprong om het dier te ontwijken te kort, met het gevolg dat hij een horenstoot recht in zijn borst ontving ter hoogte van de hartstreek. Ondanks de onmiddellijke hulp van ge- neesheeren blies de zwaargewonde stie- renvecliter weldra den laatslen adem uit. Een vechtpartij. In de Hernestraat te Bochum kreeg de herbergier Eggert twist met eon bewoner die boven hem wooude over 'n kar kolen, die voor de deur lag afgeladen. Id den loop van het gesprek wond de medehuisbe- woner zich zoo op dat hij zich niet meer kon bedwingen raapte een bijl op en sloeg Eggert daarmede de hersens in. De herber gier was terstond dood, de dader werd dcor de politie gearresteerd. Tentocnstellingsbrand te Parijs. Op de tentoonstelling te Parijs zijn 0 gebouwen mot het daarin tentoongestelde door brand vernield. De schade wordt op 300.000 gulden geraamd. Drankwetovertreders te kijk gesteld! De politiechef te Des Moines (Iowa) heeft besloten, eens per week wagens door de stad te laten rijden, waarop gearres teerde dranksmokkelaars geplaatst zul len worden, teneinde dé dranksmokkelbe- weging schrik aan te jagen. ONDERWIJS Een 61-jarige gepromoveerd. Als een bijzonderheid vermeldt de „Tel" dat de heer J. A. Dijkshoorn, leeraar in het Fransch aan de R. H. B. S. té Win terswijk, die de vorige week tot doctor in de letteren promoveerde, reeds den leef tijd van 61 jaar heeft bereikt. SPORT DE OLYMPISCHE SPELEN 1928. Nog f 25.000 voor het garantiefonds. Bij het alg. secretariaat voor Olympi sche Spelen 1928 is bericht ontvangen, dat de Ned. Spoorwegen toegezegd hebben voor 25.000 deel te nemen in het garan tiefonds Sub-Comité te Boskoop. Te Boskoop wordt een plaatselijk, comité gevormd voor de inzameling van gelden voor de O. S. 1928. „De Witte Stad" en de Olympische Spelen. Naar aanleiding van het door het N. O. C verspreide communiqué wordt ons door de Directie van „De Witte Stad" medege deeld, dat zij ten sterkste ontkent, dat uit de door haar geplaatste annonces etc. een andere indruk zou kunnen woi'den gewekt, dan dat de netto-opbrengst van de leening H geheel belangloos door haar aan het N. O. G. ten behoeve der Olympische Spelen zal worden afgedragen. „Vap eenige bijzondere aanheveling", schrift ons „De Witte Stad", bevoorrech ting, toezegging etc. is nooit sprake ge weest. „Nadat het aanbod der „Witte Stad" door het N. O. C. in dank was aanvaard, werd door ons onmiddellijk aan de Pers van het geaccepteerde aanbod (dus een overeenkomst) kennis gegeven op SRPciaal verzoek van den Secretaris van het N. O. C Op ons verzoek werd dit bericht door het Persbureau eerst naar de bladen vpr- zonden, nac^at van de juistheid van dit bericht van het N. O. C. door het Persbu reau zelve een bevestigend antwoord was ontvangen. „Wij ontkennen ten slofte ten sterkste, dat uit onze annonces iets anders is te Inqezonden Medeileelinq. VRIJ ENTREE. met roode rug 1.47y2, 1.15, 75 cl. 1.67 200 cM. brec-d 1.92V2, eins 2.70, 2A7]/2 Alle Vloerzeilen worden gratis vakkundig gelegd. lezen. Zonder eenige voorwaarde hebben wij de geheel netto-winst aan het N. O. G. ten behoeve der Olympische Spelen afge staan. Wij waren de eersten, die aanboden geen percentage, doch tijdelijk de geheele winst ter beschikking te stellen, waarvan het bedrag door accountants zal worden vastgesteld." VOETBAL De districHwedslrijden te Arnhem. Volgens de officieels m onlede el in gen van den N. V. B. is het W-elftal voor de dfc- trictswed«tr.ijden te Arnhem als volgt vastgesteld: Westelijk XI: Quacks (A. D. O.) doel; Denis en Vermetten (H. B. S.) achter: Le- fèvre (Kampong): Schafer en Van Th>1 (H. B. S.) midden: Snouck Hureronje (H. V.V.): Kuchlin (B B S); Buitenweg (Hercules)v. Baar v. Slangenbureh (H B., SO en Lash (H. B. S.) vóór. He1! Amsterdamsche elftal tegen Duisburg. Naar wij vernemen, is het Amster- damsch elftal, dat op 7 Juni a.s. te Duis burg tegen een van deze stad vertegen woordigend elflal zal uitkomen, als volgt samengesteld: voorloopig Doel: Van Hees- wijk (Ajax) achter: J. v. Hasselt (BI. Wit) en v. Kol (Ajax): midden: Mazurel (BI. Wit); voor: Hamel (Ajax). Volkers (Ajax). Wit): voor: Hamel (Ajex). Volkers (Ajax). Delsen (Ajax), v. d Vooren (BI. Wit) en De Nalris (Ajax). Zaterdagavond a.s. te half zeven speelt d:t elftal een wedstrijd teg: n het Haarlemsch elftal. DIOC. HAARL BOND. R. K. V. V.—E. M. S. Zondag waren de uitslagen als volgt: E. M. S. I—D. H. L. 3—1 E. M. S. II—Voorhout I 7—0 Teilingen Jun.E. M. S. Jun. 00 LAWNTENNIS. Om ",®n Davis Cim. Te Bern is Zondag ook de tenniswed strijd ZwitserlandZweden voor de le ronde van den Davis Cup beëindigd De Zwitsers slaagden erin het A-^Lokspel, en één enkels- doch de Zwp^d Malstroem zorgde door het winnen van het tweede enkelspel ervoor, dat de overwin ning aan de gasten bleef. Door deze 3—2 zege zal thans, naar de ..Tel." m*»1'1' land ip dp ronde tegen de Zweden moeten uitkomen. De derde ep laatste da" van .den Da- vis Cup-wedstnjd Bele:ë-i-Indië b*0"1'' een overwimvng voor de gas'p" poViPr van de Belgen heft'gen tegenstand ondervon den. Indië heeft zich door een 32 over winning in de tweede rr.n-V geplaatst. ROEIEN. Om den Telegraafbeker. In verband met lateren datum voor de wedstrijd voor de Koninklijke is de wed strijd om den Telegraafbeker thans defi nitief bepaald op Dinsdag 23 Juni 7 uur 's avonds voor de voorwedstrijden, en Woensdag 24 Juni eveneens te 7 uur voor de beslissing. Men hoopt ditmaal op groo te deelneming. Zeker is dat de Hoop en Willem III zullen inschrijven en verder wordt o.a. op deelneming gehoopt van Njord, Amstel en Nereus. POSTDUIVEN „Steeds Sneller''. ..Steeds Sneller" te Noordwijk hield Zondag een wedvlucht vnnaf Noyon (Frankrük): los 7 uur, afstand 010 T".M 1. .T Koudijs U-48-6- o i(lonl 11 r- .3 J. Rakhorst 11-55-34: 4. .T. v. Exter 11-56-33; 5. H Dovselhloem 11-57-53; 6. P. Barn hoorn 11 53-43- t T 12-9: 8 D Vink 12-18-54: -9. G Gasper 12-19-5: 10 A. W. Krol 12-22-47: 11. L. Steen voorde 12-24-33: 12. .T Koudijs 12- 35-4: 13. G. Camper 12-31-15. Het Luchtvermaak. Zondag j.l. hield de Postduivenveroeifti- ging Tiet Lucht vermaak" te Stompwijk 'n wedvlucht van Maastricht. Afstand 162 KM. De duiven werden om 8 uur in vrij heid gesteld. De aankomst der perste 7 duiven is als volgt:: 1. Jac. v. Bohemen 11-11-52; 2. G. Stijnman 11-19-1; 3. C. Disseldorp 11-21-56; 4 Idem 11-21-56- 5. C. Stijnman 11-26-4. 6. Idem 11-28-1. 7. Ja", v. Bohemen 12-15 8. RECHTZAKEN KANTONGERECHT ALPHEN AAN DEN RIJN. Wegens overtreding der vleeschkeuriugs- wet had zich te verantwoorden G. v. 't W. to Woubrugge, terzake dat hij de^Jen van gedoode kalveren aanwezig heeft gehad, welke niet gekeurd en verduurzaamd wa ren. Bekl. zeide dat hij van deze bepalin gen onkundig was. Uitspraak 10 of 10 dagen hechtenis. j. H. R. had in zijn werkplaats een toe stel aanwezig gehad hetwelk met het oog op de daaraan verbonden gevaren daar niet aanwezig mocht zijn. De inspecteur deelde mede, dat bekl. hierover reeds een waarschuwing had ontvangen. Beklaagde werd veroordeeld tot een boete van 10 of 10 dagen hechtenis. J. G. stond terecht voor eenzelfde-over treding, ook hij was reeds gewaarschuwd, waarna hij het toestel had verwijderd, doch hij had het nu maar weer geplaatst. Uit spraak 10 of 10 dagen hechtenis. C. A. B. 2 maal 3 of 6 dagen hechte nis; W. van der S. 5 of 5 dagen hech tenis; A. van Z. en G. V. ieder 2 maal 3 cf 6 dagen hechtenis. G. O. stond terecht dal hij met zijn vaar tuig een hoofd van een brug in de Bode- gravensche Watering had stukgevaren. Be klaagde ontkende de brug beschadigd te Lebben; hij had slechts een balk opgelicht om er onder door te kunnen varen. Getuige J. M. verklaarde dat bekl. met geweld onder de brug was gevaren en met den mast deze had opgevijzeld, waardoor twee cementen blokken werden ontwricht. J de V. verklaarde hetzelfde. De ambte naar van het O. M. verzocht een boete van 8 subs. 8 dagen hechtenis. De kan tonrechter veroordeelde bekl. tot 5 of 5 dagen hechtenis, en toekenning van de ci viele vordering aan J. de V. tot een bedrag van 50. A. V. V. stond terecht dat hij een rund niet ter slachting had aangegeven. De aanwezige deelon waren niet gekeurd, ver duurzaamd en toebereid. K. D., hulpkeur- meesler, zeide, dat bekl. reeds meer was gewaarschuwd, en. attent gemaakt door de weinige aangiften van bekl. had hij hem onverwacht bezocht, bij welke gelegenheid deze overtreding was geconstateerd. De ambtenaar verzocht een boete van 25. of 10 dagen hechtenis. Uitspraak 20 of 10 dagen hechtenis. UIT BJE OMGEVING ALKEMADE. Legesverordening. Bij Kon. Besluit van 2 Mei j.l. is goedkeuring verleend aan het raadsbesluit dezer gemeente tot wijzi ging van de legesverordening waarbij voor de afgifte van een jachtacte 50 pet. letres wordt geheven. HILLEGOM Verkeersongeval. Zondagmorgen om streeks halftien kwam de heer v. Dorp uit Bloemendaal uit de Kerk van St.-Joseph. Hij zou per rijwiel naar Den Haag en Delft gaan. Op onverklaarbare wijze kwam hij met zijn fiets onder den autobus van The Mail, der firma Ruigrok en Zn. De fiets werd totaal verbrijzeld, wat voor den berijder het behoud van zijn leven is ge weest. Zelf bekwam do heer v. D. in wendige kneuzingen .Hij werd bij den ma- nufacturier P. W. van der Hulst binnen gedragen, waar hij een liefderijke verple ging ondervond. Dr. H. J. der Weduwen verleende geneeskundige hulp. Aan den bestuurder der autobus is geen schuld le wijten. De heer Ruigrok vervoerde ge heel belangeloos des middags 'net zijne luxe wagen den heer v. D. naar diens woning en staat er op, alle onkosten van het ongeval te betalen. De chauffeur was zoo onder den indruk, dat hij den geheelen dag geen dienst meer kon doen. Het mag een wonder heeten, dat de getroffene er zoo is afgekomen. R.-K. Onderw.-Vereeniging. Zater dag werd het Patroonfeest der afd. Hille- gom en Omstreken der Dioc. Ver. plechtig te Noordwijkerhout gevierd. De opkomst was schitterend, dank zij zeker ook het prachtige weer, waardoor men er pér fiets op uittrok. Om 9 uur waren allen present in het St.-Bavogesticlif, waar een plechtige H. Mis werd opgedracren door den geest. adv. rector JanssenSchmidt. Door enkele onderwijzers werd onder dir. van don heer R. J. J. Heirman de'3-slemmige Mis van Hub. Knijpers sckiterend uitgevoerd, ter wijl de heer Alpkons Litjehs op voortref felijke wijze het. orgel bespeelde. Onder de Mis hield de rector een korte predicatie over St.-Joannes Baptist de la Salie, Pa troon der afdeeling. Zeer veel verpleegden woonden deze godsdienstplechtigheid bij, terwijl alle leden ter H. Tafel naderden. Na de Mis werd een expres vervaardigd - atr0onsliedje uitnemend vertolkt. Hierop volgde het gemeenschappelijk ontbijt in de rijk versierde feestzaal, waar tevens gezorgd was voor een aardig strijkje. De Voorz der vereeniging, de heer Heir man. hield thans een aardige speech, waarin hij in het bijzonder wees op den dank, verschuldigd aan den rector-advi seur, die op zulk een gulle en practische wijze zijn zorgen gegeven had, om dit feest zoo uitmuntend te doen slagen, hem tevens dank zeggend voor den gmotcn steun en de vriendschap, die de afdee ling on de leden steeds op geestelijk en stoffelijk gebied van hem mogen onder vinden. De roe lor beantwoordde deze op zeer sympathieke wijze en I100 de vriendschapshand tusschen hei dames en heeren steeds innig mo ven, waardoor de zware opvoedta niet tot last, docli tot een genoege worden en blijven. De Voorz. dankte nog den Broi recteur voor de gulle gastvrijheid deze hun had geboden, den mm voor hun mooie muziek en allen, geheel belangeloos hadden mede om de feestviering zoo te doen sla 12 uur verliet men he! St. Bavo- nam hartelijk van elkaar afschei besloten, volgend jaar op even j wijze het Patroonsfeest te vieren. ROELOFARENDSVEEN. Wraakneming. Zondagavonc de vrouw van den gemeenteveldwa alhier opgeschrikt, doordat geheei wachts een boonenstok door de r kamer in kwam vliegen. De pr.lii mede in kennis gesteld toog onm op onderzoek uit en stelde in arr zekere J. T. alhier, die evenwel 0 iets van deze daad af te weten, nomen voetafdrukken viel evenwe leiden, dat hij de vermoedelijke moest zijn geweest. Tegen hem is d proces-verbaal opgemaakt. Hooej schijnlijk is hier wraakneming 1 spel. SASSENHEIM 1 R.-K. Vrouwenbond. Gista hield onder leiding van mevr. Wal de R.-K. Vrouwenbond een algemed gadering in het K. S. A.-gebouw. I) sidente opende en de notulen werdei de secretaresse gelezen. Een schrijven was ingekomen v Dioc. bestuur om een moedercusus gen. Dit schrijven werd door den adviseur toegelicht, maar werd fl volgend seizoen aangehouden. Een ven van de retraite-onderafdeeling, i subsidie, hetwelk ook werd aangelJ Een aanbeveling van het hoek met beschrijving van de Zaligmakende Maria v. h. Allerh. Sacr., hetwelk krijgbaar is tegen 2.50 bij den si resse. Ook is nog een schrijven i men van de stichting. Moederheil, voor loten verkrijgbaar zijn a 1 p« Het bestuur heeft besloten om een loten te bestellen. Mej. G. Poel stcld beschikbaar om deze te verkoopen.. Door de afgevaardigde werd het der Dioc. Verg., welke gehouden is< Haag, voorgelezen: haar werd do presidente dank gebracht. Besproken werd de a.s. Heiiigi ring van Maria Magdalena, welke i a.s. zal plaats hebben. Besloten wer stichteres van de St. Bernardstichti vens te kiezen tot patrones van den Vrouwenbond alhier. Bekend gi werd, dat deze heiligverklaring a.s dag kerkelijk gevierd wordt, te be met 's morgens een E. Mis met 4 Communie. Na de Hoogmis nils van het H. Sacrament: aanbidding den, die op vastgestelde uren kome den. 's Avonds plechtig Lof met pr met het beeld en reliquie van de" patrones. De Zusters van het St. gesticht zullen allps regelen. "Uit van den bond en onderafdelingen 2 kleine bijdragen worden afgestaan luistering met bloemen en kaarsen Hierna werd een overzicht gegevi het retraitewrk, hetwelk den naam van de Heilige Théresia van het Jestis. Deze onderafdeeling telt 01 165 leden en 50 donatrices; er waarschijnlijk dit jaar 25 loten 1 uitgetrokken Verder werd békend gemaakt bestuursleden en andere dames eers weer klepdingstukken zullen o| welk liefdadig werk ten zeerste wore bevolen. Bij de rondvraag werden enkele gesteld aangaande afgevaardigden Dioc. verg., waarvoor werden g« en gekozen mej. Boogaards en mej. trecht; eerstgenoemde bedankte haar plaats werd gesteld mej. Elsl Terecht. Toen de kinderen Fam. O. Zondagavond niet thuis 1< werd men ongerust en ging nien c doch nergens waren ze te vinden, morgen echter kwamen ze dood-k; rug. Zij hadden namelijk fictsenpi had en waren maar bij familie eldei logeeren. VOORHOUT. Herijk. Op Dinsdag 26 Mei ten Gemeentehuize, des voonnidda 10—12 uur en des namiddags vai uur zitting worden gehouden, om 1 ten te herijken. W-ij willen op 't volgende de at vestigen: le. dat de maten en gewichten droog en roestvrij moeten worden bóden, ter onderzoek; 2e. dat het terugbrengen van afgi malen en gewichten strafbaar is; 3e. dat diegenen, die niet o*p v den datum hun maten en gewielde ijken, later naar 's-Gravenhagc mot LAN O- EN TUiNBt Veiling te Hi 11c gom op Ié onder Directie van Holland's Bloen huis. Gewas vrij goed. Bedden lang. Hyacinthen: Ball of Gold ron v. Thuyll blauw 70; idem vri Beauty 85: Blancheur a Mcrveiil Daylight 70; Enchantress 60 Fa 11e J 40; Gertrud- 118; (i.'.üi Grand Vainquer 78; Johann f dor 50; Oranje Briljant f 80; I 65: Robert Steiger f 107; Roi d ges 106: Rozina f 80: E.V.T. Ii f 14: Wouwerman 17; Dw.T. F' 18; Glory 15; Scarlet Perfeelio: Br.T .Apricot 'f 50; Godet Parfai Golden Bronse 45; Havana f Martin 40; Madras 18; Yello fection 33.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 8