„He Leiilsche Kont" Tweede Blad binnenland n.v. i.e.m.c.o. Zaterdag 16 Mei 1925 derde nederlandsche KATHOLIEKENDAG. 4, 5 en 6 Augustus a.s. Een zevental nationale organisaties zul len ter gelegenheid van den Katholieken dag in Den Haag een nevcnvergadering houden. Als volgt: Dinsdag 3 Augustus te half vijf (na de groote openingsvergadering) zullen bijeen komen: 1. Het Priesterkruisverbond; 2. de R K. Reclasseeringsvereeniging; en 3. St. Christoffel. "Woensdag 4 Aug., te half vijf zullen vergaderen: 1. De Derde Orde; 2. de Eucharistische Bond; 3. Sobriëtas; en 4. de Volksuniversiteiten en Geloof en We tenschap Het program van „De R. K. Volkspartij." Het hoofdbestuur der R. K. Volkspartij (lijst mr. P. M. Arts te Tilburg c.s.) heeft, naar „De Rooinsche Democraat" meldt, op 3 Mei fo Utrecht vergaderd ter goedkeu ring van het door de commissie tot sa menstelling van het werkprogram inge diend ontwerp-program. Het program vraagt: 1. Instandhouding van het gezantschap bij den H Stoel. 2. Opheffing van het processieverbod. 3. Be vordering van den missie-arbeid o.m. door schrapping van art. 123 van het Regee- rings-Reglement van Nederl.-Indië. 4. Be strijding van den woeker in al zijne vor men. 5. Steun aan grooto gezinnen o.m. door bestrijding van opdrijving van de prijzen de/ eerste levensbehoeften. 6. Bil lijker verdeeling vaD den belastingdruk. Vcrhooging van den aftrek voor levenson derhoud en voor kinderen. 7. Intrekking Bezoldigingsbesluit-1925. 8. Reorganisatie van de arbeidsinspectie. Herstel en uit breiding van de sociale wetgeving, waar bij handhaving en doorvoering van de Ar- beidswet-1919, ook voor hotelpersoneel, handels- en kantoorbedienden. 9. Bevor dering van de medezeggenschap van de werknemers in de bedrijven. Uitbreiding van de Arbeidsgeschillenwet. 10. Handha ving van de Huureommissiewetten Ver laging van de huren der woningen, die met overheidssteun zijn gebouwd. 11. Ac tieve welvaartspolitiek o.a. door productie ve werkverschaffing tegen behoorlijk loon. 12. Beschermende maatregelen voor den. middenstand. Bevordering van do natio nale industrie. 13. Bevordering van het verkrijgen in eigendom van woning, land en opstal. 14. Afschaffing van den dienst- dwang. Geleidelijke ontwapening, voeren de naar nationale ontwapening. 15. Rege ling van de rechtspositie van het over heidspersoneel. 16. Centralisatie van het onderwijs in Nederland en doorvoering van de gelijkstelling van het openbaar en het bijzonder onderwijs in onze gebieds- deelen buiten Europa. 17. Uitbreiding en verbetering van het nijverheids- en land bouwonderwijs. 18. Algemeen verplicht stellen van het 7de leerjaar. 19. Het tref fen van regeeringsmaatregelen voor den economischen opbloei van Suriname en van de West-Indische eilanden. Uit de Bouwvakken. De onderhandelingen. Zooals bekend, hebben de organisaties der werklieden, op den modernen bond en de federatie na, besloten het nieuwe col lectieve contract, zooals dit is gewijzigd door de bemiddelingsvoorstellen van den rijksbemiddelaar, mr. S. de Vries Czn., te aanvaarden. Het hoofdbestuur van den modernen bond was bereid het contract voorwaardelijk te aanvaarden, doch heeft een referendum onder zijn leden uitgo- schreven. De federatie zal op haar a.s. congres een beslissing nemen. De pa troonsbonden hadden echter als voorwaar de gesteld, waarop zij het nieuwe contract wilden teekenen, dat alle stakingen, die na afloop van het vorige contract waren uitgebroken, zouden worden opgeheven. De arbeidersorganisaties zijn wel bereid de stakingen in andere plaatsen op te hef fen, maar wenschen die in Den Haag te bandhaven cmdat deze was geproclameerd over de tariefkwestie, welke niet in het contract geregeld is. Over deze laatste kwestie zal de heer Do Vries de volgende weqk met de hoofd besturen van werklieden- en patroonsbon den een bemiddelingsconferentie houden. Visschen op snoek. De minister van Binnenlandsche Zaken ■ui Landbouw, gezien het advies van de commissie, ingesteld bij zijne beschikking van 21 April 1923, tot onderzoek van de mag, voor welke wateren in het belang van de bescherming van de snoek het vis schen met den hengel, geaasd met visch, zal zijn te verbieden, en zijne beschikking van 30 Juli 1923, no. 1379. afdoeling Vis- 8cherijen; heeft bepaald: A. dat in 1925 en 1926, telkens van 1 Juni tot en met 15 October, het visschen met den hengel, geaasd met visch, in de uagenoemdo in de provinciën Utrecht en Zuid-Holland gelegen wateren zal zijn .verboden: de Leidsche Rijn van Utrecht tot Lolden; de Linschoten, van af den :.oidschen Rijn te Woorden tot aan Oude- witar; de Nieuwe of Montfoortsche laart, van af de Linschoten tot aan Mont- foort; de Grecht; de Kameriksche Wete- de Zegveldsche Wetering; de grach- om de stad Woerden; de Kromme Mij drecht; de Oostvaart, van af den Leid den Rijn tot aan het dorp Hazerswoude; de Westvaart of Gemoenewegsche Vaart, van af den Lcidschen Rijn tot aan het dorp Hazerswoude; de Westeinder Vaart, ton noorden van het dorp Hazcrswoudo; de Vliet onder Hazerswoude, van af de Oostvaart tot de schutsluis van het Riet veld; de Drecht; de Leidsche Vaart; dc Dwarsvvetering; de Stroomsloot; de Hof- dijksloot; B. dat door den inspecteur dor vis- scherijen in het 4e, 6e en 7e district aan de visschers, die in bovengenoemde wate ren him bedrijf uitoefenen, voorwaarden zullen worden opgelegd met betrekking tot do inzending van vangstcijfers en de wijze van bevissching van hun viscliwa- ter. DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. WEEKPRAATJE. Goede dag. Bonjour. 't Is nu volop zomer. Zeker! 't Zal wel ééns komen, als 't niet wegblijft. Dat dunkt mij ook! 't Wordt nu zachtjes aan goed om oen uitstapje te maken. Ja! als je bij ongeluk dan maar niet langs de Rijnkade tippelt. Wat ben ik daar gisteravond te pal gekomen, Wel, hoe dat zoo? Nou wordt ie mooier, vraag je dat nog? 't Is me het straatje wel. Natuurlijk ben ik gevallen over die straatsleenen, die daar door die boomenwortels zoo'n eind boven de andere straatsleenen worden uit geschoven. Dan mochten ze daar dat zaakje wel eens verbeteren. Ja, 't is hoog tijd, anders struikelen er nog meer. Trouwens, ik heb wel moed, dat de verbetering der straat daar niet zoo laug meer op zich zal laten wachten. Hoe zoo! Wel: omdat dat huis aan de Koeke- bakkersteeg, dat ze aan 't bouweu zijn, achteruit moet, dan wordf daardoor de steeg wijder en zullen ze hem wel opnieuw moeten verstraten, 'n Mooie gelegenheid om tegelijk de Rijnkade eens onderhanden te nemen. Voor mijn part, ik help het je wen schen. Zeg, heb je óók gelezen dat ze van de Prop.-club rond zullen komen. Ja zoo iets wel! Dat gebeurt toch anders nooit. Nou, ik meen dat ze wel elk jaar bij" de donateurs aankloppen, maar niet zoo als ze nu zullen doen: ieder in de ge legenheid stellen een offertje te geven. Wat mij betreft heb ik gaarne iets voor dat doel over, want als de club met succes wil werken dient ze aanspraak te kunnen maken op onze steun. Dat is juist gezegd! Er komt anders tegenwoordig heel wat kijken. Van het R.-K. Huisvesting Comité zullen ze Sok weer circulaires rondzenden ten einde steun te vragen voor het uitzenden naar buiten van zwakke Hollandsche kinderen. Voorzeker een mooi doel, maar be talen is al weer de boodschap. Nou ja, wij hebben al zoo lang voor het builenlandsche kind gezorgd, mij iiunkt nu mogen wij ook onze eigen kinderen niet vergeten. Dat is zoo! Maar dat andere hebben ze ook goed voor elkaar gebokst. Wat bedoel je? Wel met de kaasmarkt, dat ze nu de wagens op het plein binnen het hek voor de kerk plaa'tsen. Dat is waar: 't Scheelt heel wat in de ruimte *en 't is zeker geen overbodige weelde, want 't is daar druk op dien hoek. Nou of het! Dan is onze groenten- veiling in een rustiger oord je gelegen. Ja! Hoe gaat het tegenwoordig toch met die veiling? Wel best man! De zaak marcheert aardig; de aanvoer is bevredigend en twee maal in de week wordt er veiling gehou den, Dinsdags en Vrijdags en niet te ver geten de eierenveiling iederen Donderdag. Ja die moet ook aardig vooruit gaan, hè; wat heb ik daarvan ook weer gehoord. Wel! Ik zal je eens gauw uit den droomhelpen. 't Betreft de eierenaanvoer in de maand April, die was meer dan eens zoo groot als in dezelfde maand van het vorig jaar en liep bijna tot de 60000. Dat is een beduidende vooruitgang. O zoo! Hemelvaartsdag seriewed strijden 2e afdeeling uitgeschreven door de voelbalvereeniging „Alphen." Zie ik jc nog op dat terrein? Ja wellicht: na de Vespers, Nu tot ziens. Bonjour. Gunning. Het bouwen van een H. B. S. met 5-jarige cursus te Rotterdam is voor de som van van f 516.890 opgedragen aan de aannemers Gesman en Zoetemeijer alhier. Kiezerslijst. De kiezerslijst dezer ge meente bevat voor 1925 de namen van 7272 Kamerkiezers, 7156 Statenfciezers en 6914 kiezers voor den Gemeenteraad. Nieuwe zaak. Het gebouw van de vroegere Chr. H. B. S., gelegen aan de Ju- lianastraat, is in een winkel herschapen. Onze plaatsgenoot, de heer A. Bos, zal er heden een zaak openen in landbouwartike- Ien, boter kaas, enz. Wij werden dezer da gen in de gelegenheid gesteld oen kiikje te nemen en vonden in den winkel een zeer groote verscheidenheid landbouwartikelen tentoongesteld, zoodat iedereen daaruit wel zijn keuze zal kunnen vinden. Do inrich ting van den winkel is zeer net, terwijl een groote étalage met verschillende artikelen is aangebracht. Achter het magazijn bevinden zich twee flinke bergruimten, waar een groote sor teering landbouwartikelen is geëxposeerd. Een bezoek aan het magazijn kunnen we dau ook wel aanbevelen. Wij wenschen. Ingezonden Mededeeling KOOPT IE BEDDEHGOEDEREN UITSLUITEND IN KOHSCHULTE's BEDDEN- EN TAPI1TMAGAZI1NEN U ZULT TEVREDEN ZIJN OVER KWALITEIT EN 11788 LAGE PRIJS. den heer Bos met zijn nieuwe ouderneming veel succes. Ongeval. Op den hoek der Brugge- straat werd gisterenmorgen de hoer F. door een auto aangereden: het rijwiel dat hij bereed werd zoo goed als vernield; de berijder liep slechts lichte ontvellingen aan zijn handen op. Baldadigheid. Tol welke baldadigheid zich sommige laten verleiden, bleek giste ren, toen een schildersleerling de aardig heid uithaalde, den heer S., onderwijzer aan de M. U. L. O.-school, een stuk stop verf tegen het hoofd te werpen, waardoor zijn hoed werd vernield. De politie bemoei de zich hiermede en vorderde schadever goeding van den jongen, die hieraan vol- -deed. Eerbied in Gods huis. Zondag 17 Mei: Vroegm's 4, 5, 6; Hoogmis 7, 8; Vespers 1; Lof 2. Hemelvaartdag: Vroegmis 3, 4, 5; Hoog mis 6, 7; Vespers 8. Geboren: d. van M. J. Kleijn-gob. Beuk z. van C. M. Reeuwijb-geb. Peters 1 z. van J. C. Verheul-geb. van Diëen d. van M. Lagerweij-geb. de Graaf z. van J. B. Bezemer-geb. Vermeulen d, van G. v. Dijk-geb. Zuidam. Overleden: H. Wissels jm. 6 in. (overl. te Leiden) S. de Bruin wed. van A. Blanken 81 j. Gehuwd: G. Verboom jm. 20 j. en N. Lam jd. 23 j. P. S. v. d. Voorn jm. 22 j. en C. Groen in 't Wout jd. 19 j. P. F. Geerlof jm. 23 j. en G. v. Brussel jd. 24 j. A. v. 't Hoenderdal jm. 23 j. en A. Bol jd. 21 j. koudekerk. Hel Burgerlijk Armhuis. Het sinds vele jaren bestaan hebbende Burgerlijk Armhuis, waarin bij primitieve inrichting, steeds goede voeding word verstrekt en uitnemende behandeling werd genoten, bleek steeds meer en meer niet aan de meest besche'denste eischen te voldoen. Vandaar werd sinds jaren uitgezien naar middelen om tot verbetering te geraken. Ten slofte deed een vorig jaar liet Be stuur een beroep op den Raad met gunstig gevolg, zoodat in den loop van deze win ter, trots alle moeilijkheden, een gebouw is verrezen, dat van binnen en van builen mag gez:en worden. Het geheel is eenvou dig, maar degelijk en practisch samenge steld, passend aangebracht aan een dèel wat. nofr goed was, terwijl- in de voorgeve1! de beslemming van het gebouw wordt aan gegeven door een steen, waarop: „Tehu;s voor oude van dagen." A.s Dinsdag zal het ..Rusthuis" in ge bruik worden genomen des namiddags 2 uur in tegenwoordighe:d van B. en W en den Raad der gemeente en de verschillen de plaatselijke armbesturen, terwijl des avonds van 79 uur voor ieder belangstel lende hot gebouw ter bezichtiging is. Aangezien er het een en ander tot ver betering van het inwendige nog ontbreekt, zal er een bus worden aangetroffen, waar in een ieder (onverplicht natuurlijk) eene groote of kleine, gave kan afzonderen. Militie. Het jaarlijksch onderzoek der groot-verlofgangers van de lichtingen 1912 en 1916 zal plaats vinden op Don derdag 18 Juni a.s. des namiddags 1 uur te Alphen a. d. Rijn in het gymnastiek lokaal der O. L. School aan de School straat. Faillissementen Uitgesproken: G. van Essen, sigarenfabrikant te Gouda Cur. mr. J. J. Montyn. RECHTZAKEN De Bossche Hanzebank. De Hooge Raad heeft gisteren uitspraak gedaan in de procedure betreffende de Hanzebank te 's-Hertogenbosch. Het ging hier om een vordering van curatoren in de gefailleerde Gredietvereeniging. De Hanzebank tegen een debiteur der bank tot betaling van het nadeelig saldo van zijn rekening-courant. De aangesprokene had echter van twee crediteuren hun vor deringen opgekocht en beweerde nu, deze met zijn schuld te kunnen compenseeren. Curatoren voerden daartegen aan, dat het opkoopen der vorderingen onder de gegeven omstandigheden was een onrecht matige daad, omdat het hier was geschied na de publicatie van het verzoek om sur séance van betaling, zoodat de bank door die handelingen nadeel leed. De rechtbank te 's-Hertogenbosch gaf curatoren gelijk, doch het hof te 's-Her togenbosch vernietigde dit vonnis en ont zegde den curatoren hun vordering. De Hooge Raad heeft thans beslist, dat de stelling van curatoren, dat schuldver gelijking tijdens de surséance uitgesloten zou zijn, onjuist is, aangezien art 53 Fail- lissementswet voor compensatie geen an dere vereisohte stelt dan dat beide vorde ringen vóór het faillissement - vaststaan, hetgeen in het onderhavige geval buiten allen twijfel is. Voorts is door verweerdor wel degelijk aangetoond, dat terecht op een door de wet geoorloofde wijze van vergelijking een beroep is gedaan, terwijl de Hooge Raad verder besliste, dat in dit geval niet kan worden aangenomen, dat do handelingei^ zijn geschied op het oogen blik, dat de debiteur wist, dat het faillis sement der Hanzebank zou volgen. Do Hooge Raad verwierp derhalve het ingestelde cassatieberoep. LUCHTVAART. „Empire vliegtuigen" De bouw van tweo nieuwe groote „Em pire" vliegtuigen, waarmede de Imperial Airways proeven zal nemen op de Londen Indic-roule, heeft een aanvang geno men. Deze machines zullen de grootsto handelsvliegtuigen Ier wereld zijn en met uitzondering van de uiteinden der vleu gels, zullen zij geheel van staal gebouwd worden. Zij zullen ruimte bieden aan 20 passagiers en voor een groote hoeveelheid levensmiddelen. Iedere machine zal voort bewogen worden door drie machines met een gezamenlijken kracht van meer dan 1000 H P.,* zoodal als een machine faalt, het vliegtuig toch voort kan vlicHet gebruik van deze drie machines prac- tischo noodlandingen uitsluiten en zal het mogelijk maken, dat zoowel over dag, als in den nacht gevlogen kan worden. BURGERLIJKE stano LEIDEN. G o li u w d: J. Lasschuyt jm. cn G. den Hertog jd. J. Th. Terburgh jm. en II. J. E. Schouten jd. E. v. Kempen jm. en J. G. Rijkom jd. W. J. H. Langeveld jm. en J. Keijzer jd. G. Bontje jm. en H. Pennenburg jd. G. P. Onvlec jm. en I. Zierikzee jd. M. B. Leuering jm. en j. Flanderbijn jd. M. A. v. d. Berg jm. en L. Ju jd. M. Overdijk jm. en J. Kal lenberg jd. D. j. Rooze jm. en G. E. Verstraten jd. C. A. Kortekaas jm. en Q. J. v. Egmond. Ingezonden Stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Moedersdag. Mag ik, geachte Redactie, een oogcnlilik Uw gastvrijheid. Met belangstelling heb ik het stuk gelezen van den heer Witte over bovenstaand onderwerp. Ik vind het een edele gedachte om propaganda te ranken voor een algemeene hulde te brengen door het kind aan zijne moeder. Het spreekt echter wel van zelf, dat deze propaganda alleen dan toe te juichen is, wanneer zij gevoerd wordt met de hoofdzakelijke be doeling de vercering der moeder te bevor deren. Wanneer echter aan deze propagan da in hoofdzaak ten grondslag ligt de bloe menverkoop te bevorderen, dan wordt daardoor de kinderlijke liefde geëxploi teerd ten bate van den mammon. En dan ben ik tegen een dcrgelijken Moederdag cn dan zeg ik, laten we er alle naar streven dat op b e 1 a n g e l o o z e wijze do moeder- vereer ing wordt aangekweekt en laten wc onze bloemenverkoop bevorderen door ver edeling der cultuurgewassen, door verbete ring der cultuurmethodes en door gepaste reclame. U, beleefd dankend voor de p'aalsine. Hoogachtend, NARCISSUS. Kunst- Met veel genoegen zal het bericht out- vangen zijn van het besluit tot oprichting van een „Leidsche Kunstkring voor Al len". En met belangstelling zal worden tegemoet gezien de aangekondigde circu laire, waarin 't comité-Mr. van der Worm c.s. toegezegd hebbeu de middelen te zullen aanwijzen, waarmede deze- Kunstkring het voorgenomen doel hoopt te bereiken. Tot zoolang* geduld. Inmiddels een woord van hulde voor de initiatiefnemers(sters)l Dit staat echter reeds tamelijk vast: Wil men trachten „uitsluitend kun stenaars van den eersten rang doen optreden tegen zéér lagen prijs", dan zijn daarvoor slechts twee wegen open, n.l.: een streng progressieve contributieheffing, waarbij dus de beter gesitueerde leden van den Kunstkring be duidend hooger contributie betalen dau de minderbedeelden, zoodat daardoor hot profiteeren van eerste-rang-kunst quder het bereik komt ook van de laatstgenoem den, in casu „voor alle n". Voorwaar een sympathiek streven! Al leen stelt zich dan de vraag of het aanbe veling verdienen zou om in het comité ook vertegenwoordigers der laatstbedoelde categorie op te nemen, en verder, zal de Kunstkring een „algemeen" karakter dra gen, dan ook alle richtingen daarin ver tegenwoordigd behooren te zijn. Minder sympathiek zou het streven zijn met het tweede middel, om n.l. door hot -vormen van een bloc, de hoogere gages van de eerste-rang-kunstenaars to druk ken. Laat ons hopen, dat dit tweede mid del niet in de bedoeling ligt, want dat zou noodlottig worden voor de kunst in het algemeen. Hier behoeft toch zeker niet ge memoreerd te worden, dat de kunst meer dan voldoende noodlijdend is? Doch laten we de dingen niet vooruit loopen. Het comité als „Kunstkring voor Allen" zal wellicht in de toekomst een ruimer arbeidsveld vinden dan het zich misschien had voorgesteld. Mogelijk ligt het ook wel op den weg van het comité om mede te werken aan dc bescherming van dc kunst ter plaatse Een veel omvattende taakl Om maar eens iets to noemen: Wat zou )iet prachtig zijn als een zoodanige Kunst kring zich ook wilde interesseeren voor het lang niot benijdenswaardige lot dor vak-musici in onze eigen omgeving. Wan- neer men het oog wilde openen voor deze categorie van noodlijdenden, die toch ook „kunstenaars" zijn voor den broode, al zijn het dan juist niet do „oersto-ranga". Hoe deze b.v. het meest gedupeerd worden door talrijke d i Het tant on-clubs, die steeds maar -weer met hunne noodlottige „w e 1- UIT de radio wereld. Wal er vanavond te hooren is: 4,20 uur Brussel 265 M. Concert. 5.20 uur Hamburg 395 Af. Duilsrho volks- en kinderliederen. 5.30 uur Hilversum 1050 M Vói'u--avond concert. t. Marsch Roumaino (Ganne). 2. II Guarany (ou verture) Comès. 3 Le maritime des Vents (wals). 4. Fackellanz Meijerbeor). 5. T.a Bohème (opera fantasie). Pauze. 6. Ni- belungen Marsch (Sontag). 7. Walzertraum (operette pot pourri). 8. Donnuwellcn. 9. The Walz of long ago. 10. Finale. 5 35 uur Eiffeltorcn 2600 M. Concert. 5 35 uur Zürieh 515 M Harmonica-con cert. 5.50 uur Bournemouth 385 M. Muziek. 6.45 uur Londen 363 M. Muziek. 6.50 uur Miinchen 485 m. Concert. 7.20 uur Chelmsford 1600 M. en Glas gow 420 M. Populair orkest. Overture „Dor Freischülz" (We ber). Suite do Ballet, „Sylvia" (Délibos). „Revenge! Timotbeus Gries" (Handel). ..Vulcan's Song" (Gounod). „Non Pu: Andrai" („Figaro",) (Mozart) „Danses Polovtsiennes („Prin ce Igor") (Borodin). Suite, „Peer Gynt" (Grieg). ,;Te Va grant" (Mullinar). „A Banjo Song" (Homer). An Old Bor der Lilt. „Nancy's Hair" ..Tho Wee Cooper o* Fife", Eightso- me Red (Kor). Overture „1812" (Tchaikovsky). 7.20 uur Londen 365 M. Militaire mu ziek. 7.20 uur Birmingham 475 M. Licht pro gramma. 7.20 uur Bour ïcmouth 385 M. Concert oil zang. 7.20 uur Manchester 375 M. Concert, zang en lmmnr. 7.20 uur Newcastle 400 M. Populair con cert. 7.20. uur Hamburg 395 M. Concert. 7 35 uur Brussel 265 M. Kamermuziek. 7.50 uur Berlijn 500 M Concert en zang. 7.50 uur Frankfurt 470 M. Zang. 7 50 uur Miinchen 485 M. Oherpfalziseher Hei ma tabend 7 50 uur Miinster 410 M. Piano-muzick. 7.50 uur Zürieh 515 M. Concert. S 05 uur Rome 425 M. Nieuws en con cert. 8.05 uur Radio-Paris 1780 M. Cala-oon-« eert van de ..Matin". 8.10 uur Hilversum 1050 M Fragmenten uit de opera ..Mitrnon". 8.50 uur Petit Parisien. 315 M. Dansmu ziek. 9.50 uur Alle Britsehe stations: Dansmu ziek van het Savov Hotel tö loonden. Voor Zondag: 12.05 uur Radio-Paris 1780 M. Concert. 2.50 uur Manchester 375 M. „La Travia-» ta", opera. 3 20 uur Londen 365 M en Chelmsford 1600 M. Concert. 3.20 uur Birmingham 475 M. en Rour-' nenioulb 385 m Conr-'t. 3.50 uur Berlijn 500 M. Namiddagcon-» eert. 4.20 uur Brussel 205 M. Concert 4»20 uur Hamburg 395 M Concert 7 30 uur Hilversum 1050 M. „Matthüu.v Passion" nit het Amslordamscl: concertgebouw. 7.50 uur MOnehen 485 M. „Susannena Geheimnis", opera. 7.50 uur Ziiricb 615 M Dansmuziek. 7.50 uur Londen 365 M en Chelmsford 1600 M. Godsdienstoefening. 8.20 uur Londen 365 M o. a. Engelsoho stations: Italiaanscbe muziek Overture. „The Barber of Se ville (Rossini*). „Laseiaternf Morire" (Moritoverde). „Se Ui m'ami" (Porgolese). „I/ultiroa Canzone" (Tosti) Ballet Music, „The Sicilian Vespers" (Verdi). „La Oolomba" énrr. Schindler). „Gore 'ngrato" (Neapolitan Song). „Serenata" (Do Leva). Ballet Music. „William Tell" Rossini. Nieuwsberichten, waar na: Dance of the Hours" („La Gioconda". Ponehielli). Serena de for Strings (Tosolli) Over ture. „William Tell" (Rossini). Intermezzo. „Cavallcria Rustl- eana" (Mascagni) Ingezonden Mededeeling. RADIO ËËËIË Wcnscht U een goed Radio-toestel? Wendt U tot ons.' Grootste sorteering Onderdeelen. etc JVraagt onze nieuw verschenen geïllustreerde Catalogus. 11901 v.h. GEERAERTS-REUTER LEIDEN - MARE 70 - TEL. 1118 willende medewerking" den brood-musici het brood uit den mond ne men. Men moge die„welwillende" mede werking op prijs stellen als een middel om tot „lage toegangsprijzen." te kunnen geraken, aan don anderen kant kun nen de brood-kunstenaars, wier ecnigst inkomen hun „kunst" is, die „welwil lendheid" met leedo oogen aanzien' cn. er niet van elen! Moge deze regelen er toe leiden, dat hot comité in zijn program ook opnerne da bescherming der vak-musici, door het misbruik van dillettantismo als bovenbedoeld zooveel, mogelijk, tegen te gaan. Ongetwijfeld zou zulks de sym pathie der burgerij voor het doel van het Comité vermeerderen. - VAN WOUW.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3