EXTRA AANBIEDING lieeren dr. I. H. J. Vos, J. ter Haar Jr. en Von Freytag T) r a b b e, die in ambtsgewaad waren, alsmede den gemeente-secretaris m r. Pb. Falkenburg. Ook onderhield de Koningin zich met mevrouw De Vlugt en mej. B. de Vlugt. Hare Majesteit toonde zich zeer ingeno men met het spel der medespelenden en vooral de prinses was verrukt over de se hi tieren de voorstelling. Na afloop van de voorstelling werd de Koninklijke Familie weer uitgeleide ge daan door Wethouder Wibaut en den Di recteur van den Stadsschouwburg mr. Merkelbach. De schouwburg, waar tal van vooraan staande personen uit de hoofdstad aanwe zig waren, was met palmen en bloemen ge tooid. De versiering van de Koningsloge be stond hoofdzakelijk uit anjers. Toen de Koninklijke Bezoekers weer raar het Palcis terugkeerden, werden de Hooge Bezoekers door de langs den weg geschaarde menigte hartelijk toegejuicht. Al vroeg is de Koninklijke Familie he denmorgen uitgereden tot het brengen van een bezpek aan de Tweede Openbare Han delsschool aan de Jozef Israëlkade. Om kwart voor tien vertrok de Konink lijke Stoet van het Paleis en om ruim tien uur kwam Hare Majesteit de P. L. Tak- straat doorrijden, waar het frissche mo- demo schoolgebouw gebouwd is. Na een bezoek aan deze school werd naar de Weesperzijde gereden, waar voor bij Schollenburg een bezoek werd gebracht ran de daar gemeerd liggende ex-kanon neerboot „Brak", welke ingericht is tot herstellingsoord voor reconvalescenten, als herstellingsboot „Wilhelmina". De terugtocht naar het Paleis werd daar op aanvaard, waar de Kon. Familie om 12 uur arriveerde. In de middaguren werd een tocht ge maakt door de haven. De Koninklijke Fa milie arriveerde te ongeveer kwart over twee aan de de Ruyterkade, waar aan de versierde Dokkumer-steiger het stoomjacht „Eiland Marken" van de firma Verscbure gereed lag. Toen de vorstelijke personen met gevolg aan boord waren, werd gevaren naar de Coenhaven. De in de haven gemeerde schepen waren gepavoisseerd, terwijl zich op het water talrijke jachten hadden opge steld. Bij het voorbijvaren werd hartelijk hoera geroepen. Toen men de thans voor een goed deel uitgebaggerde Coenhaven had rondgeva ren, werd teruggevaren in de richting van Schellingwoude. Van do groote zeesche pen werd gejuicht. Bij het 25000 ton groote dok van de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij, liggend op den hoek van het Nieuwendam- merkanaal, werd gemeerd. Daar werd voor eenige oogenblikken de „Eiland Mar ken" verlaten, om aan het nieuwe dok oen bezoek ie brengen Hare Majesteit wevd daar verwelkomd door den heer W. Fenenga. gedelegeerd •commissaris der maatschappij, die aan de Koningin en den Prins voorstelden de le den der directie en van den Raad van Commissarissen. Jongejuffrouw Greet Fenenga, het doch tertje van den heer P. Fenenga, admini strateur, bood Hare Majesteit een ruiker aan. Het Koninklijk Gezelschap maakte ver volgens een rondgang door het Dok, waar- hij de beer W. Fenenga de technische bij zonderheden aan de Koningin uitlegde, terwijl de heer P. R. Feuenga dit deed aan den Prins, den heer Paul den Tex, com missaris aan de Prinses en de heer Bois- sevain. commissaris, aan het gevolg van Hare Majesteit. Nadat de Hooge Gasten na dezen rond gang hadden plaats genomen op de .spe ciaal opgestelde Koninklijke tribune, ver klaarde Hare Majesteit het nieuwe dok als te zijn in gebruik gesteld. Het dok werd vervolgens door de vorstin gedoopt met den naam van „Prins Hendrik-dok". Het groote gevaarte was versierd met guirlandes van bloemen en tal van vlag gen. Na deze plechtigheid verlieten de Ko ninklijke Bezoekers het terrein van de 'Amsterdamsche Droogdok-Maatschappij en voeren zij met de „Eiland Marken" weer terug naar den Dokkumersteiger. Daarop zou weer naar het Paleis worden gereden waar de Koninklijke Familie om streeks halfvijf zou aankomen. DE ZOMERTIJD. Het K. B. binnenkort te verwachten. Naar het Corr. Bur. verneemt is bin nenkort te verwachten een Koninklijk be sluit, waarbij de vervroeging met één uur van den weltelijken tijd, bedoeld in arti kel I der wet van 23 Juli 1908, zal aan vangen den vijfden Juni en zal eindigen 4 October. Het directoraat-generaal van den Landbouw. Dr. P. van Hoek treedt af. Naar het „Corr. Bur." verneemt, zal P. van Hoek, directeur-generaal van den Landbouw, die, naar men weet, reeds ge- ruimen tijd wegens ziekte zijn functie niet heeft kunnen uitoefenen, eerlang om ge zondheidsredenen zijn ambt neer leggen. De vrijwilligers bij den Landstorm. Bezwaren tegen algemeene pensioen verleening. In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer nopens de Pensioenwet voor de vrijwilligers bij den Landstorm betoogt de Regeering, dat er bij haar be zwaar tegen bestaat om de mogelijkheid ta openen, dat tal van landstormvrijwilli- jgers, die feitelijk nimmer actieven militai ren dienst hebben verricht, terzake van hun verbintenis bij den vrijwilligen land storm alsnog een pensioen zouden deelach tig worden. Het ligt niet in de bedoeling van het Iwetsontwerp, om gepensionneerde mili tairen van land- of zeemacht of van de ko loniale troepen, uitsluitend terzake van him latere verbintenis bij den landstorm thans opnieuw to pensionneeren. Alleen meer zij van zoodanige verbintenis zijn ontheven, wegens in en door den dienst verkrégen ongeschiktheid, komen zij voor pensioen volgens deze wet in aanmerking, met dien verstande, dat het ontslag bij den landstorm moet zijn ingegaan op of na 1 Januari 1918. De Memorie gaat vergezeld van een nota van wijzigingen, waarbij o.a. de datum van ingang nader wordt bepaald op 1 Junii 1925. Groote Openluchtmeeting te Gouda. Het programma van de op Hemelvaarts dag, des namiddags te 3 uur, op het ter rein der R.-K. Voetbalvereniging „D. O. N. K.'\ aan den Graaf Fiorisweg, te Gouda te houden meeling, luidt als volgt: 1. Roomsche blijdschap. 2. Openingswoord van den Boogeerw. heer Deken P. H. Wijlenburg, cere-voor- zitter der Federatie van R.-K. Propagan- daclubs in den Statenkieskring Gouda. 3. Redevoeringen van den Hoogedelge- strengen heer ir. I,. J. M. Feber, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, en den hooggeleerden heer prof. dr. Alph. Steger, hoogleeraar aan do Technische Hoogeschool 4. Wien Neêrlands bloed. 5. Redevoeringen van den weleerw Pa ter Borromaeus de Grceve O.F.M. en den weleerw. Pater B. Proest O.P. 6. Sluiting. 7. „Aan U, o Koning der Eeuwen". 8. Rondgang door de stad van de R.-K. Bonden en Verenigingen uit den Kamer- kieskring. 9. Lof in de kerk van O. L. Vrouw He melvaart, aan den Kleiweg te .Gouda, waal- onder slotwoord van den weleerw. heer W. C. C. M. van Alphen, Geeslel. Adv. der Federatie van R.-K. Propagandaclubs in den Statenkieskring Gouda. De hertog van Saxen-Coburg en Gotha. De hertog en hertogin van Saxen Co- burg en Gotha met hun dochter, prin ses Sybille, hebben gisteren de residentie verlaten en zijn naar Duitschland ver trokken. Ged. Staten van Noord-Holland. Ged. Staten van Noord-Holland hebben hun goedkeuring onthouden aan de be grooting van Haarlem wegens den va- cantieloe.slag aan het gemeenlepersoneel. Ged. Staten voor Noord-Holland hebben het vorig jaar aan het oordeel van degemeenteraden onderworpen een ver mindering van de jaarwedden der gemeen te-ontvangers wegens inkrimping hunner werkzaamheden. De verlaging zou 30 pet. van de tegenwoordige regeling betreffen, geleidelijk verdeeld over 5 jaar. Verschei dene geineen'evaden wensehlen echter de geldende regeling te handhaven. Thans is een regeling vastgesteld, waarhij met het oordeel van laatsibedoelde raden wordt re kening gehouden, doch in de andere ge meente de 30 pet. vermindering wordt ge handhaafd. ONDERWIJS Tegeni het Fransch op de Lagere School. Het hoofdbestuur van den bond van Ned. onderwijzers verzond een ui tv. adres aan de Tweede Kamer met het verzoek het wetsontwerp van Mej. Westerman, tot in voering van het Fransch op de Lagere school, niet aan le nemen. LEGER Efó VLOOT Een kaderoefening. Onder leiding van kolonel J. N. Bruijn, commandant der Vie infanterie-brigade, zal 26 en 27 dezer, in de buurt van Bode graven, een kaderoefening worden ge houden, waaraan zullen deelnemen de re gimentscommandanten en alle maioors dier brigade, zoomede majoor jhr. D. Mol- lerus van het 7e R. V. A. en eerste-luite nant J. L. Doornbos van het regiment ge nietroepen. SPORT DE OLYMPISCHE SPELEN 1928. Naar wij vernemen is bij het Olympisch Comité aan giften binnengekomen f 39.000 en voor het garantiefonds f35.000. Het bureau van de Kamer van Koop handel te Amsterdam heeft het voorstel gedaan om de Olympische spelen een gel delijke bijdrage te verleenen van f 10.000 en tot een bedrag van f 15.000 deel te ne men in het waarborgfonds. De firma C. Jamin te Rotterdam gaat eerstdaags een chocolade-reep in den han del brengen, genaamd: „Olympiade-reep". Deze reep :s van dezelfde grootte en k liteit als de andere reepen dezer firma en zal ook verkocht worden voor denzelfden prijs, namelijk 5 cent per stuk. Van iedere verkochte reep wordt 20 pet., dus 1 cent, aan het N. O. C. afgedragen. De verkoop zal binnenkort in de 135 filialen der firma begannen en duren tot de Olympische Spe len een aanvang nemen, dus ongeveer drie jaren. Naar ruwe berekening zal dit per jaar plus minus 2000 gulden opleveren, zoodat de firma C. Jamin hoopt, in totaal circa 6000 gulden aan het N. 0. C. te kun nen overhandigen. In de gisteravond gehouden vergadering van het Leidsche Studentencorps is, naar de „N R. Crt." meldt, bésloten, dat dit als zoodanig geen geld bijeen zal brengen voor een gift voor het N. O. C. of voor een in tee- kening op het garantiefonds en dit ook niet uit de corpskas zal geschieden. Ingezonden Mededeeling Zeer uitgebreide 60rlee- ring Pereals voorover- OQ hemden 39 Zephir ruitjes, zeer modern voor kinderjur- QQ ken 89 M Uni Zephir voorschool* jurken, in Lila, Rose CC lilauw en Groen 42 w" Gestreepte Zephir, voor sportoverbemden, OO wasehecht Shirt panama, in mo- dekleuren, zeer uitge- Jjj breide sorteering 42 Gestreepte Satin Dril voor Sportjasjes, diverse AC kleuren Brafoanïsch bont, groote verscheidenheid in flO ruiten Grijs Tropical, voor Jasschorten, 140 c.M. CC breed ÖO Zeer moderne Sa- CD tiks, wasehecht 8j Prima Engelsche Whip cord, ijzersterk, voor jon- IOC gen8pakjes, 110 c M. br. I"** BREESTRAAT 31 Op de lijsten welke in de hal van de Amsterdamsche effectenbeurs tot inschrij ving voor de Olympiade waren neergelegd is een bedrag van ju;st rond f 10.000 ge- teekend. Dit aanzienlijk bedrag werd voor namelijk uit kleine giften bijeen gebracht en toont wederom hoe samenwerking van vele iets groots en goeds tot -stand kan brengen. Mededeeling Financieel comité. Het Nationaal Financieel Comité voor de Olympiade 1928 maakt hekend, dal het in het algemeen slecht s kan opwekken tot medewerking hij inzamelingen, voorstellin gen, verkoopingen enz. ten behoeve van het Olymp. Fonds indien deze uitgaan: lo. van de groote bladen: 2o. van een officieel comité; 3o. van' iemand, die vertoont een certificaat van het Nat~ Comité door voor zitter en secretaris geteekend. Terwijl even- tueele inteekenlijsten daarbij bovendien door hen gewaarmerkt zijn.. Certificaten kunnen ook door bemidde ling der plaatselijke comité'S in de prov. hoofdsteden worden aangevraagd, bij het secretariaat van het comité St. Nicolaas- straat 37, Amsterdam. Voor den Olympia dedag, jvelke de Algemeene Winkeliers vereniging Vrijdag 22 Mei te Amsterdam Louden zal, heeft het comité reeds aan het bestuur dier vereeniging een algemeen cer tificaat afgegeven. UIT l!E OHISEVIgjiG NOORDWIJKERHOUT. Geboren: Gerardus Hendrikus, z. van C. van Dam en C. van Leeuwen. Agues Maria, d. van J. Bakker en A. M. Bokkel- koren, Cornelia Willi. Jozef, z. van J. W. van der Klugt en A. Duivenvoorden. Petrus Antonius, z. van A. W. van Saase en A. J. Heemskerk. Grietje, d. van G. van der Tang en G. Passehier. Anna Maria, d. van J. Ruigrok en A. C. van der Hehn. Matheus Petrus, z. van P. P. Verdegaal en A. Clemens. Elisabeth, d. van G. C. Wesseling en P. van Egmond. Johannes Adrianus, z van G. R. van der Zwet en M. van. den Berg. Antonius Wilhelmus, z. van W. C. van Eeden en M. van Kampen. Anna Johanna Maria, d. van A. J. Wijnekus en M. W. C. Oomes. Ondertrouwd: L. C. Romijn 28 j. van Lisse en A. H. Ruigrok 29 j. alh'er. P. de Ridder 32 van Voorhout en M. van der Slot 31 j. alhier. P. van der Klugt 27 j alhier en J. P van Amsterdam van Hazerswoude. L. M. van Reisen 33 j. van Voorhout en A. C. van der Zalm 22 j. alhier. L. B. Kaptein 25 j. en M. Heemskerk 23 j. heiden alhier. C. Ver laan 22 j. en J1. Hoogervorst 19 j. beiden alhier. Getrouwd: L. C. Romijn 28 j. van Lisse en A. H. Ruigrok 29 j. alhier. P. de Ridder 32 j van Voorhout en M. van der Slot 31 j. alhier. H. Remmerswaal 29 j. van Noordwijk en C. M. van der Meei 23 j. alhier. Overleden: H. M. van der Voort, echtg. van N. van der Berg 74 j. W. H Boot, 4 m. A. M. Langeveld 4 j. P. W. van der Ze! 39 j. wonende Hoorn. L. L. Bondag 49 j. wonenede Amsterdam, C. Egmond 65 j. wonende Hoogwoud. Ingekomen personen: F. S. Berkhout van Hillegom. Th. van Rflits en gezin van Uithoorn. L. van Die men en gezin van Voorhout. W. van Die- men van Voorhout. A. W. de Wit van Waalwijk. A van de Rommer en gezin van Bloemendaal. W. J, Diiessen en zin van Horst. A. M. en G. M. Wouters van Amsterdam. C. E. Bosek van Duitschland. «N. Hoogeduin van Haar lemmermeer. J. de Jong van Moor drecht. A. W. Rajnbeek van Woerden, A. v. d. Berg en vtouw van Bussum. W. N. Reeuwijk van Alkemade. C. Paardekooper en gezin van Noordwijk. G. C. M. Grossat van Alfen a. d. Rijn. Ant. M. Rij-gersberg van den Haag. J. P. C. Schregel van den Haag. H. J. Ge- rards van dén Haag. A. J. Nieuwenhuis van Zeist. G. A: W. van den Oord van den Haag. A. J. Reeuwijk van Hazers- xde. J. J. Verbeek van Naaldwijk. Th. L. Steens van den Haag. A. J. Bol len van Mierlo. C. Andcla van Sneek. J. Huisman van Rotterdam. J. H. W. Habels van Hemden. Th. L. Jansen van Boxmeer. A. van Bennekom van Nij megen. H. A. Huyzer van Amsterdam. J. H. van Roert van den Haag. H. J. Sprnyt van Vinkeveen. J. Schreuder van Boxmeer. Meiman van Bloemen- daal. Westhof van Amsterdam. J. Vriend van Medemblik. Ruigrok van Wassenaar. van Dongen van Zegwaart. van der Horst van Vel.sen. H. den Teuling van Vught. H. van Calsteren van den Haag. Vertrokken personen: J. P. P. van Midden naar Amsterdam L. C. Jou st ra naar Leiden. S. v. d. Zwart naar Leiden. M. Duvenvoorden naar Leiden. M Roudijs naar Haarlem. M. C. van Schie naar Noordwijk. A. Th. de Lan gen naar den Haag. P. A Duivenvoor den en J van den Berg naar Noordwijk F. Roos naar Venray. C. J. van der Ploeg naar Duitschland. P. de Ridder naar Sassenhe:m. J. P. M. Jen =se naar Gheel. M P. van Luyk naar Eindhoven. RQELGFARENDSVEEN De veiling. De eerste peulen van den kouden grond werden heden aangevoerd door de tuinders N. Bakker en W. v. Klink VOORHOUT. R.-K. Volksbond. Deze vergadert op Maandag 18 Mei e.k., des avonds acht uur, in 't Patronaatsgebouw. Aan tie orde is: Bespreking Encycliekmeeting en ver kiezing voorzitter (Convocaties worden niet verstrekt). Ter navolging. Op den zilveren brui loft van het echtpaar Uljee werd een col lecte gehouden ten bate van Herwonnen Levenskracht. Op de bruiloft van v. Am sterdamZwetsloot werd dit goede voor beeld nagevolgd. Een woord van dank voor de initiatiefnemers en gevers, is ze ker niet misplaatst. WOUBRUGGE. Personalia. De heer J. Snoek en echt genoot© zijn benoemd tot vader en moe der in het Weeshuis te TJselsle'n. DE UB sTREEIC ALPHEN AAN DEN RIJN. Ingekomen: Q. Kruit van Rietveld J. van Ommering wed. P. de Graaf, en gezin van Zoeterwoude P. Boef en ge zin van «Bodegraven C. Starrenburg van Kamerik C. Boot van 's-Graven- hage G. Veerman en gezin van Ter Aar R. Verseput en gezin van Haas trecht F. M. J. Godshuizen van Hel mond T. Varga van Budapest (Hon garije) A. de Wieck van Malente (Duitschland) J. D. J. Waardenburg van Weststellingwerff H. van Driel en gezin van Uithoorn kinderen van der Wel van Rotterdam Antje de Jong van Leiden G. Spruitenburg van Mijdrecht A. Gouma van Amersfoort Gerarda J. Bergmans van Amsterdam. Vertrokken: Maria J. Verhoef naar Amsterdam Hendrika van Harten naar Amsterdam C. A. Bal en gezin naar 'Loon op Zand Margaretha W. Janmaat naar Zoeterwoude Maria G. Snorrewind naar Wassenaar A. A. Kooij naar Boskoop Aartje L. Nagte- gaal naar Bergen op Zoom J. W. van Capelleveen naar Geldermalsen E. Mooren en gezin naar Ouder-Amstel Willempje Halting naar Hazerswoude Gerritje Spruijt naar Velsen Elisabeth Slapper naar Leiden A. Verburg naar Jutphaas Cornelia A. van Dolder naar Jutphaas J. Heijman naar Rotterdam. BODEGRAVEN. R. K. Kiesvereeniging. In de maand Juni, de juiste datum is nog niet bekend, zal de voorzitter der R. K. Staatspartij, Mr. A. Baron van Wijnbergen alhier een politieke rede komen houden in het Patronaatsgebouw, voor de gecombineerde kiesvereenigingen Bodegraven en Zwarn- merdam. Vergunning. Door het Gemeentebe stuur van Bodegraven is aan Ged. Staten van Zuid-Holland vergunning gevraagd voor het plaatsen van 2 electromotoren in het rioolbemalingsgebouwtje in de voor malige pastorietum der Ne'd. Herv. Kerk. Inspectie. Op 19 Juni a.s. zal voor de lichtingen 1912 en 1919 inspectie ge houden worden in de voormalige school G achter het Gemeentehuis. Geboren: Willy d. van Joh. Jonge- neel en T. Bruut Cornelis Adriaan z. van C. v. Dam en A. v. Dam Maria Ja- coba d. van S. van Drimmelcn en G. Ra demaker. Overleden: Elisabeth Domburg 85 j. wed. van A. Scherpenzeel Pius Pe trus Verlaan 55 j. geh. met C. E. Neder- hof Harmen Burger 41 j. geh. met M. Teunissen Marrigje Snel 68 j. geh. met Joh. Oudshoorn. Gevestigde personen: J. Veer man, volontair kaashandel, van Zevenho ven H. A. v. d. Kleij, dienstbode, van Gouda H. A. Hietbrink, spoorwegbe ambte, van Utrecht G. Streefland en gezin, koopman, van Apeldoorn. Vertrokken personen: G. Lam naar Dordrecht A. M. J. Telkers naar Teteringen D. ten Brinke naar Amster dam L. Holterhoff naar Elherfeld M. Kwakernaag (en gezin) naar Hilligers- berg F. Schreurs naaf Utrecht B. Kurpick naar Eisen J. Burggraaf naar 's-Gravenhage H. Vianen naar Alphen a. d. Rijn M. Vening (en gezin) naar Voorburg M. Ekkel (en gezin) naar i Oud-Beijerlarïd. GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den Gemeentelijken Vischwinkel, Vischmarkt 18, Telef. 1225, is ZATER DAG en voorzoover voorradig ook ZATER DAGAVOND verkrijgbaar: SCHELVISCH a ƒ0.35 en ƒ0.40, SCHOL a ƒ0.11, ƒ0.13, 0.30 per pond. N. C. DE GLJSELAAR, Burgem. Leiden, 15 Mei 1925. Katholieke Agenda LEIDEN. Maandag. R. K. Bond van Transportarbek ders „Sint Bonifacius", Bondsge- bouw, te 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst dei apotheken woi'dt van Maandag 11 tot er met Zondag 17 Mei waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Visch-s markt 8, Telefoon 552. WOERDEN. „Woerden Vooruit." Dinsdag a.s. is door de vereeniging „Woerden Vooruit" een algemeene vergadering uitgeschreven waar o.m. zal worden behandelt de steun- actie voor de a.s. Olympiade. Het ligt in de bedoeling van deze vereeniging om te trachten hier ter plaatse gelden voor dit doel in te zamelen. „Katholiek Leven." In een vergade ring van de vereeniging „Katholiek Le ven" is besloten weder te trachten in den winter ontwikkelingsavonden te organi» seeren. Voor eenigè jaren zijn door deze vereeniging ook belangrijke avonden organiseerd. Het is nu de bedoeling om ook .hierbij avonden gewijd aan Kunst too te voegen. Een commissie bestaande uit !g heeren A. v. d. Bosch en Leijten, heeft een en ander in studie genomen en zal zij in binnen korten tijd rapport uitbrengen ZOETER WGUDE. Geboren: Theodora Margaretha van P. van Heijningen en A. E. van Obij- nen Cathriua Alida d. van C. Turk en M. J. van Velzen Maria Jozefini d. van H. J. van Mil en C. van der Kolk Anna Maria Margaretha d. van G. J. Belt en S, Th. van dor So lm STA!?rniREMWS DE TRAM DEN N*AÜ—WASSENAAR. LEIDEN. Een nieuw traject geopend. Het is gisteren voor de Haagsche Tram weg-Maatschappij weer een van die zonne dagen geweest, die met gulden letters in de annalen worden opgeteekend en voor Let nageslacht bewaard De H. T. M. beleefde een zonne-da; doch het was er een, die door zware scha duw werd verduisterd. Een nieuw traject op de baan Den Haag -Leiden werd geopend, doch het einddoel is nog niet bereikt. De Haagsche tram lijdt thans tot de Poelbrug (Posthof) en op het laatste gedeelte tot bet Havenplein zal waarschijnlijk eerst ovei* zes weken ge reden worden. Men kent de geschillen tusschen de N. Z. fl. T. M. en de H. T. M. Deze laatste maatschappij moest van de N. Z. H. T. M. toestemming hebben om gebruik te ken van de gemeenschappelijke lijnen van Posthof tot Blauwpoortsbrug. De directie der N. Z. H. T. M. was hier niet tegen, doch stelde als voorwaarde, dat de H. T. M. zou zorgen voor meerdere wissels op bet stationsemplacement tegenover Z om er- zorg. Dit nu brengt de ongewenschte stag natie. Alvorens de voor de aan te brengen veranderingen benoodigde materialen zijn gearriveerd en aangebracht zullen er zes weken verloopen zijn. Juist vandaag zal de Raad van Toezicht op de Spoorwegen beslissen over de vraag of de H. T. M. een wissel leggen moet alvorens tot het empla cement der Noord-Zuid-Hollandschc (e mogen doorrijden. De verwachting is, dat hij deze vraag bevestigend zal beantwoor den. Is dat zoo, dan zal de H. T. M pas over eenigen tijd tot aan liet einde der Haarlemmerstraat mogen doorrijden en het eindpunt dus voorloopig hij de Poelbrug blijven. Niettemin, al moge nu bet einddoel niet geheel bereikt worden, een nieuwe ver binding tusschen Den Haag en de Sleutel stad is toch verkregen en daarmede is het traject feitelijk voltooid, want de grens van Leiden is door de tram overschreden. Zooals bekend was het wachten nog steeds op het gereedkomen van de brug aan de Haagsche Schouw. Nu deze klaar* was besloot de directie der II T. M. in ge zelschap van den Raad van Beheer en ver schillende hoofden van dienst een officie©- len proefrit te maken met een aantal ver tegenwoordigers der pers. Van de H. T. M. waren aanwezig de di recteur. de heer A. W E Weverman, voorts van den Raad van commissarissen jhr. mr. L. den Beer Poortugael, vice-pre sident jhr. E. van Loon en mr. S. van Houten Jr., secretaris van den Raad van Beheer. De president mr. dr. van Houten kon tot zijg leedwezen niet tegenwoordig zijn. Met extra-trams reed het gezelschap van het eindpunt aan den Dierentujgi door het in schitterenden voorjaarstooï gedochte Wassenaar naar de Haagsche Schouw, waar allereerst de nieuwe brug in oogen- schouw werd genomen. De ontwerper van de nieuwe lijn en brug, ir. Polano, ver strekte daarbij inlichtingen. De totstandkoming van deze brug heeft reeds heel wat beroering gewekt. Zoo men weet was een verbetering van het oude bruggetje, dat meer dan 100 jaar oud is en uit Napoleon's tijd dateert, hoogst noodzakelijk, doch...-, het rijk had geen

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2