f3000 bij feilen, waarop gevangenisstraf van niet meer dan drie maanden of hechte nis is gesteld, en tot f 10.000 bij feiten, waarop gevangenisstraf van meer» dan 3 maanden (tot 6 jaar) is gesteld. Het ont werp werd zonder hoofdelijk© stemming goedgekeurd. Hierna werd overgegaan tot herziening van do Faillissemenlswet, die, blijkens practijk en jurisprudentie, ten aanzien van enkele punten van meer ondergeschikt be lang verduidelijking, aanvulling of wijzi ging behoeft. Het wetsontwerp werd aan- gonomeD zonder hoofdelijke stemming, na dat nog een paar kleine verbeteringen wa len aangebracht. Zonler hoofdelijke stemming werd even eens aanvaard een wijziging van de re- gistratiewot 1917. Deze wijziging bedoelt de kosielooze registratie van onderhand- scho en buiteulandsche act en, gehecht aan. nolariecle act en, af te schaffen. Ten slotte werd gediscussieerd over een geruchtmakende kwestie betreffende bet Haarlemse he gouvernementsgebouw. Do regeering heeft nJ. een wetsvoorstel ingediend tot goedkeuring van een dool baar voorloopïg gesloten koop, welk wets voorstel door den vorm zijner schrif telijke verdediging een nogal eigeuaardi- gen indruk maakte. Het werd gasteren door verschillende leden met zooveel woorden gezegd, dat do regeering hier een methode volgt, dio in een particulier zakenman a's clwcaneus zou rijn vero#deeld. De beeren Ketelaar. Kleereiopeï, A. Colijn en Ger hard veroordeelden de houding der regee ring in deze in min of meer scherpe be woordingen. Zij zullen stemmen voor bet wetsontwerp, dat de regeering bij kens haar toelichting gaarne verworpen wil zien. De beer Domain, die het in de regeering even eens veroordeelde, dat zij zich vastklampte aan de exceptie: „de zaak is nog niet door de Sta ten-Generaal goedgekeurd", zal desalniettemin tegen bet ontwerp stemmen en dus don opzet der regeering, die de ver antwoordelijkheid op de Sta ten-Generaal wil werpen, steunen. De beer Rutgers van Rozenburg acht bet ontwerp onaanneme lijk, de heer Winternians stelde rijn stem afhankelijk van de verklaringen van den minister, die uitvoerig antwoordde. Er kon over het ontwerp nog niet ge- itemd worden. EERSTE KAMER. Overzicht. De Voorzitter deelt mede, dat do Centrale !Af deeding besloten beeft een aantal reeds vermelde wetsontwerpen hedenavond in de afdeelingen te behandelen en een aantal andere van de Tweede Kamer ingekomen ontwerpen in de afdeelingsvergadering van morgen te behandelen. Voorts deelt spr. mee, dat het in zijn voornemen ligt de Ka mer weder bijeen te roepen op 26 Mei, des avonds te half negen. De openbare vergadering wordt daarop verdaagd tot morgen; de jtamcr begeeft zich in de afdeelingen. DE HAARLEMSCHE KANZEBANK. De liquidatie. Naar wij vernemen zijn door de Hanze- bank in overleg met de commissie, die eeni- gen tijd geleden gekozen is door de credi teuren der N.V. Hanzebank te Dei ft, reeds verschillende ingrijpende maatregelen ge troffen. De" meeste bijkantoren zijn thans opgeheven en aan een groot gedeelte van bet bij de bank werkzaam personeel is ont slag gegeven. De afwikkeling der credielen wordt met kracht ter hand genomen, waar bij echter zooveel mogelijk overeenstem ming wordt gezocht tusschen het belang der bank of barer crediteuren en der debi teuren. Het toezicht op de liquidatie ge schiedt, -teneinde de kosten zooveel moge lijk te beperken, in hoofdzaak door een kleine commissie van 3 leden. Het getal der crediteuren, die nog niet tot de minnelijke liquidatie toetraden, wordt steeds kleiner, zoodat thans ruim 95 pet. van het bedrag der vorderingen de voorgenomen liquidatie steunt. Met de overige crediteuren gaan de onderhandelingen nog steeds door. Zoolang echter niet alle crediteuren zijn toegetre den, acht de commissie het niet gewenscht, eeno rij het ook geringe uitkeering aan de crediteuren, waartoe op dit oogenblik de mogelijkheid bestaat, te doen. De hcilifischennende diefstal in de Kerk te Amsferdamsche Veld „Tot eerherstel" De „Maasbode" beeft een inschrijving geopend „tot eerherstel". En de eerste lijst wijst al op oen bedrag van ruim 1000 gld. waaronder groote, maar ook zeer vole kleine giften. 'n Schitterend denkbeeld van „De Maasbode" een een prachtige daad van zoo velen, die reeds gegeven heblx?n cn nog zullen geven. Vragen van Kamerleden. Over de Vrijmetselarij. Op vragen van het lid van de Tweede Kamer, den heer Ter Hall, betreffende een uitlating van den majoor-aalmoezenier Huys over vrijmetselaars, in een fe Arn hem gehouden rede: 1. Draagt do minister er keunis van, dat iri een te Arnhem gehouden vergadering, waarvan een verslag voorkomt in De Ka tholieke Onderofficier, Orgaan van den Ned. R. K. Onderofficierenbond St. Marti- nus, van 25 Maart jl., de majoor-aalmoe zenier Huys een rede heeft gehouden over de verschillende takken van dienst, waarin de meeste vrijmetselaars voorkomen, o.a. bet leger, de departementen, enz., en daar bij gewaagd hoeft van den ..heillotusen in vloed", dien zij (dat zijn de vrijmetselaars) uitoefenen? 2. Indien den minister dit feit bekend Is, of, indien het hem niet bekend is, maar hem dooi- een onderzoek is gebleken of mocht blijken, dat de heer Huys inderdaad over dit onderwerp in het openbaar ge sproken heeft en zich beeft uitgelaten in bovenbedoelden zin, acht de minister bet dan geoorloofd, dat een majoor-aalmoeze nier, die derhalve een officieele functie uitoefent, zich op deze wijze uitlaat over in staatsdienst staatsgevaarlijke, doch op beginselen der menschenliefde gegrondves te orde der Nederlandsche vrijmetselaren P 3. Hebben de minister, direct of indirect, ooit klachten of opmerkingen bereikt, waar uit van den „heilloozen invloed" op den militairen dienst, op de militairen zelf of op den dienst aan 's ministers departement en uitgaande van officieren of ambtenaren, die tot bedoelde vrijmetselaarsorde behoo- ren, is gebleken? heeft de Minister van Oorlog geant woord: lo. Van het verslag eener lezing, welke door den aalmoezenier Huys te Arnhem werd gehouden, is uit de pers kennis ge nomen. 2o. Uit bet ter zake gehouden onderzoek is gebleken, dat de lezing in besloten kring is gehouden en het in verband daarme de in strijd met sprekers bedoeling was, dat een verslag van bet gesprokene in de pers zou komen. Verder is gebleken, dat het in eersten aanleg gegeven sedert ge rectificeerde verslag de gehouden lering onjuist beeft weergegeven, aangezien spre ker bij zijn beschouwing over „Ontslaan, wezen en werken der Vrijmetselarij" al leen heeft gewezen op het z. i. laakbare in het optreden der vrijmetselaars in het bui tenland met geen enkel woord heeft ge sproken over eenigen tak van dienst in Nederland. 3o. Deze vraag wordt ontkennend be antwoord. Uitkeering aan de Codro. Voorloopïg Verslag Tweede Kamer. Blijkens het Voorloopig Verslag over het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van bet Vilde hoofdstuk B (Financiën) der staatsbeeTOotmg voor het dienstjaar 1925 (uitkeering aan de Codro) wei-den tegen dit ontwerp geen bedenkingen geopperd. Eenige leden wezen er intusschen op, dat het wel eigenaardig aandoet, dat een onderneming, die in rechten beweert, dat haar een schadevergoeding van meer dan 3 millioen gulden toekomt, zich laat afkoo- pen voor 150.000, <Li. nog geen 5 pet van het bedrag, waarop zij beweerde recht te hébben. Van andere zijde werd hiertegen opge merkt, dat zulk een handelwijze veelal het gevolg is van de overweging, dat er weinig kans is op een goeden uitslag van het pro ces en dat dus gered moet worden wat nog te redden is. Verscheidene leden stelden er prijs op te verklaren, dat rij gaarne hun stem aan het ontwerp zouden geven, wijl zij in den voor gestelden maatregel zagen de voldoening aan een moreele verplichting, welke op den staat rust. Uit het siagessbedrijf. De arbeidswet. Dezer dagen is een vergadering gehou den van de besturen van de gezellenbonden in het slagersbedrijf, t.w. de R. K. Slagers- gezellenboud „St. Joris", Ned. Centrale Bond van Christelijke Arbeiders in de be drijven van Voedïngs- en Genotmiddelen en Ned. Bond van Arbeiders in de Slagers- en aanverwante bedrijven ter eenre en de Ro Lterdauische SIagerspatroonsvereenigi u- gen „St. Laurentius" en de Vereen!gde Rotterdamse!) e Slagers ter andere. Beide partijen hebben het vraagstuk van de Arbeidswet, toegepast op slagerijen, in den breede besproken. De ruoeiijkheden wared op deze verga dering niet op te lossen, doch zullen bij beide partijen in ernstige behandeling ge nomen worden. Beslolen werd het volgende ter kennis van belanghebbenden te brengen: „Wegens onderhandelingen met de slagersbonden, omtrent uitvoering van de arbeidswet in het slagersbedrijf verzoeken de besturen van bovengenoemde palroonsvcreenigingen de eventueel voorgestelde loonsverlaging in dit bedrijf op te schorten tot een nader te bepalen datum." De stemming over het Politiek Advies Mr. F. Teulings schrijft iD „De Tijd" een artikel over de „Stembus van 26 April", waarin hij constateert, dat van de 211.218 geldige stemmen werden uitge bracht 150.567 op het politiek advies of 71.2 pet. Verder schrijft hij o.m.; „Schakelt men de Candida turen Vos en Loerakker uit, die men desnoods als fou ten van het P. A. kan qualifieeeren (wat de eerste betreft, heb ik hierboven mijn opinie gezegd), dan zijn daardoor over het geheele land voor het P. A. verloren gegaan 19.023 stemmen (Vos 8564, Loer akker 10.459). Resteeren nog 41.043 op Michaël-candidaten en 25.585 op andere alfabetische Candida ten. Het geheel en den afloop overziende, mag men over het werk van het Advisee- rend College, dat menschenwerk was en daarom niet feilloos, tevreden zijn. Of de wijzigingen door do stemming er in aan-, gebracht even zoovele verbeteringen zijn in het belang van land en partij, is een groote vraag. De les, hieruit te trekken, is voorzeker, dat men met eritiek op moeilijk werk van verantwoordelijke personen voorzichtig moet zijn." Opbrengst der rijwielplaatjes Naar het „Vad." verneemt, bedraagt de opbrengst van de rijwielplaatjes over April f640.725 en over de maanden Jan. tot en met April f3.743.568. P. H. Everts t Gisteren overleed plotseling in zijn woonplaats Sevenum (L.) de heer P. H. Everts, lid van Gedeputeerde Staten van Limburg, in welk college hij ongeveer een kwart eeuw zitting had. In den leeftijd van 61 jaren is over leden de beer G. J. de Bruin, burgemeester to Vuren. Vier en dertig jaren stond de overledene aan het hoofd van de gemeente. De gewone audiëntie van den Minis ter van Financiën zal op Maandag den 18en Mei a.s. niet plaats hebben. De audiëntie van den Minister van Waterstaat zal a.s. Vrijdag 15 Mei niet plaats hebben. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Kantonrechter te Leiden heeft ver oordeeld: wegens dronkenschap: J. v. O. 5 of 5 d.; W. M.; G. S.; W. F. v. W.; B. Z. Noordwijkerhont, ieder tot 5 of 5 d.: J. V. Stompwïjk 5 of 5 d.; A. A.; F. D.; H. H. Noordwijkerhout; F. M. Haarlem mermeer, ieder tot 5 of 5 d.; D. A. L. Noord wijk, 2 maal 5 of 2 maal 5 d.; G. v. d. W. Noordwijk aan Zee 5 of 5 d.; A. de L. Leiderdorp 10 of 10 d.; H. V.; J. W. W.; H. J. H. allen zwervende, ieder tot 5 of 5 d.; G. L.: A. J. K„ iedeT tot 5 of 5 d.; J. D R.: A J. K.; D. S. P. V.; J. S., zwervende; H. J. H. idem; A. H. idem, ieder tot f 5 of 6 d.; wegens varen zonder vergunning: L. v. H. Koudekerk 2 maal 3 of 2 maal 1 d.: dezelfde 3 of 3 d.: J. J. H. Haarlem 3 of 3 d.; J. v. D. Katwijk aan Zee 3 of 3 d.; M. A. v. d. H. Noordwijk 3 of 3 d.; wegens te snel varen: G. P. Hilversum; F. R. Leid- schendam; J. J. v. K.; A. Z. Wassenaar; P. M. B. Oude-Wetering; H. O. Katwijk aan Zee; H. B. Mijdrecht; J. H. M. Voor buig; C. v. G. Harmeien; A. de N. zwer vende, ieder tot 5 of 5 d.; wegens varen zonder vergunning: Tb. v. d. M. zwerven de; D. B. idem; W. A. S. Noordwijk; E. B.; H. J. K.; H. J. K.; J. H. allen te Lei derdorp; N. B. W. Bodegraven; D. de W. Leiden, ieder tot 5 of 5 d.; wegens over treding van bet Motor- en Rijw.-regL: A. J. N. Warmond 3 of 3 d.; J. v. K. Kat wijk B of 3 d.; wegens overtr. der Pol. Verord. der gemeente Rijnsburg: R. W. v. d. B. Rijnsburg 2 maal 3 of 2 maal 3 d.: wegens overtr. der pol. verord. der gem. Leiden: H. P. S. v. d. K. 2 of 2 d.; P. L. R. 2 of 2 d.; J. W. V. 2 of 2 d.; wegens loopen op verboden grond: P N.; M. R.; N. M.; W. P., allen te Noord wijk aan Zee, ieder tot f 3 of 3 d.; M. de V.; M. v. d. P.; H. C. v. T.; N. H. alleD te Katwijk aan Zee, ieder tot 2 of 1 mud. tuchtschool; K. H. M. aldaar f 3 of 3 d.: P. G. v. H.: N. D. beiden te Noord- wijkerke-ut, ieder tot 3 of 3 d.; A. Z. zwervende 3 of 3 d.; wegens het niet onschadelijk houden van een gevaarlijken hond: J. G. v. G. Wassenaar 3 of 3 d.; wegens een trekdier onbeheerd laten staar H. R. 5 of 5 rL: wegens overtr. der ar beidswet: J. P. 10 of 10 d.: M. B. 2 of 2 d.; wegens overtr. der Veiligheidswet D. S. 3 of 3 d.; wegens overtr. dei- Drankwet: D. Tli. H. v. B. Oegstgeest 2 maal 1 of 2 maal 1 d.; wegens overtr. der Trekhondenwet: J. W. Voorschoten 5 en 2 of 2 maal 2 d.; G. v. 0. Lisse 3 of 3'd.: wegens overtr. der Jachtwet: P. N.: M R; D O J. v. K, P. N. allen te Noordwijk aan Zee. ieder tot f 25 of 10 d.; N. D. Jzn. Noordwijkerhoul f 25 of 10 d.; wegens overtr. der Visscherijwet: J. S. Leiden 5 of 5 d.; J. v. d. H. Noord wijk 0.50 of 1 d.; wegens overtr. van het poL regl.op het vaarwater tusschen Rijn en Schie: J. G. B. H. Den Haag f 3 of 3 d.; N. D. Oegstgeest 3 of 3 d.: J V. Leidschendam f 3 of 3 d.; P. v. L. 3 of 3 d.: wegens overtr. van het Motor- en Rijw. regl.: J. G. K. Wassenaar f 5 of 5 d.; F. LP 3 of 1 mnd J. V. Voorschoten; A. de V. Katwijk; F. G. v. d. B. Noordwijkerhout; J. v. d. L. Noordwijk. ieder tot f 3 of 3 d.: M. S. Noordwijk 3 of 1 mnd. tuchtschool; we gens overtr. der Pol. Verord. der gemeen te Leiden: J. J. V.; A. 0., ieder tot 2 of 1 mnd. tuchtschool; L. v. d. B. geen straf toegepast: J. J. A. 2 of 1 mnd. tucht school: W. G. 0.50 of 1 d.; J. M. de C. 3 of 3 d.; C. S. 2 of 2 d.: A. D. Al phen aan den Rijn 2 of 2 d.; K. M. Warmond 3 of 3 d.: A. G. v. T. Den Haag 10 of 10 d D. A. v. d M. Klun- dert 10 of 10 d.: H. de B. Katwijk aan Zee 10 of 10 cl.: C. M. v. H.; J. H. v H.: J. J. v. W.; S. P... ieder tot 1 of 1 cL; wegens te Zoeterwoude met een woonwagen een standplaats innemen: R. S. zwervende 2 of 2 d.: C. v. H. zwer vende 2 of 2 d.; wegens overtr. der pol. verord. der gem. Noordwijk: W. Z. Noord wijk 5 of 5 d.: wegens overtr. der Pol. Verord. 'der gem. Sassenheim: W. T 5 of 5 d.: P. F. K.: A. C. E. beiden te Sas senheim, ieder tot 1 of 1 mild. tucht school: wegens te Katwijk tegen een muur leunen: M. S. C. K.: J. C. G. allen te Kat wijk aan Zee, ieder tot f 3 of 3 d.; wegens te Katwijk afval op het strand werpen: K. V. Katwijk aan Zee 1 of 1 tl.; N. A. H. K. en H. J. de G.. beiden beklaagd van overtr. der Pol. Verord. den gemeente Warmond, werden ontslagen van rechts vervolging; wegens loopen op verboden grond: W de B Noordwijk f 0.50 of 1 mnd. tuchtschoolJ. C. W. aldaar 2 of 2 d.: W. S. aldaar 2 af 2 d.: J. P.; de zelfde te Noordwijk 2 maal 3 of 2 maal 3 d.; G. A. Noordwijk f 2 of 2 d.; A. O. Lisse 3 of 3 d.; A. v. T. en B. v. T. bei den te Leiderdorp, ieder tot 2 of 2 d.; D. de J. aldaar f 2 of 1 mnd. tuchtsch.; J. P Rijnsburg 5 of 1 mnd. tuchtsch.; J. H. aldaar, tot teruggave aan de ouders: P R aldaar; A. H. aldaar: M. de M. aldaar, allen tot teruggave aan de ouders: N. D. Noordwijkerhout 10 of 10 d.: A. M. M. 7?oordwijk 1 of 1 d.: M. O. Katwijk aan Zee .f 1 of 1 d.; T. S. Noord wijkerhout 4 of 1 mnd. tuchtschool; J. VI. V Noordwijk 1 of 1 mnd. tucht school: H. K. Rijnsburg 2 of 2 d.; A. D. Noordwijkerhout 10 of 10 d.; J. 0. Kat wijk aan Zee 2 of 1 maand tuchtschool; A. J. A. v. d. T. .Haarlem 2 maal f 10 of 2 maal 10 d.: wegens straatschenderij: G. v. d. M.; G. R-. M. de M. allen te Rijns burg tot teruggave aan de ouders; J. P. te Rijnsburg 5 of 1 mud. tuchtsch.; A. H. en A. Z. beiden te Rijnsburg tot teruggave aan de ouders; wegens een trekdier onbe heerd laten staan: N. J. W. te Katwijk 2 of 2 d.; wegens overtr. der trekhon- denwet: J. L. 2 of 2 d., W. H. f 1 of 1 maand tuchtsch.; A. v. d. M. Katwijk 3 of 8 d.; wegens overtr. der Spoorwegwet: D. J. A. D. Oegstgeest 2 of 2 d.; wegens overtreding der Motor en Rijw. wet: P. G. L. f 1 .of 1 maand tuchtschool; A. J. K. te Lisse 5 of 5 d.; wegens overteding der IJkwet: C. P. de J. Noordwijk 0.50 of 1 d.; wegens overtreding van het Binnen- aanvaringsregl.: J. v. d. M. te Noordwijk 3 of 3 d.; wegens overtreding van het molorkenteekenbesluit: A. v. N. te Amster dam ƒ1 of 1 d.; J. C. de B. Den Haag 5 of 5 d.; G. J. van 't W. te Noordwijk 5 of 5 d.; Th. L. H. te Noordwijkerhout 10 o f10 d.; dezelfde f 10 of 10 d.; J. H. aldaar 10 of 10 d.; wegens met een mo torrijtuig geen signaal geven: M. de V. te Amsterdam 5. of 5 d.D. H. te Delft 5 of 5d.; wegens rijden zonder licht: G. v. D. te Rotterdam 5 of 5 d.; J. H. te Kat wijk 3 of 3 d.; W. v. D. te Katwijk f 3 of 3 dl; ML H. Sassenheim 3 of 3 d.,* G. T. S. ƒ3 of 3 d.; J. G., B. D. O., D. Z„ A. N. ieder tot f3 of 3 d.! "W. B. ƒ0.50 of 1 mnd. tuchtsch.; J. B. 0.50 of 1 mnd. tuchtschool; J. A. de J. geen straf toege past; M. H. 1 of 1 mnd. tuchtschool; G. S. 3 of 3 tL; Th. de Z. Den Haag f2 of 2 (L; W. G. M. Den Haag f3 of 3 d.; J. D. aldaar f 0.50 of 1 mnd. tuchtschool; C. v. d. L. te "Warmond tot teruggave aan de ouders. Waar geen woonplaats is ver meld is deze Leiden. SPORT DE OLYMPISCHE SPELEN 1928. Om het millioen. Het N. O. C. deelt ons mede: De commis sie voor Lichamelijke Opvoeding in de ge meente Warffum heeft zich bereid ver klaard tot het oprichten van een comité al daar voor het inzamelen van gelden voor de Olympische Spelen 1928. De firma Boldoot heeft voor f 10.000 in- geteekend op het Garantiefonds. Het volgend telegram is ontvangen van de gemeentelijke commissie voor Lichame- ijke Opvoeding in Enschede: „De gemeentelijke commissie voor de L. 0. in deze de tolk van alle Enschedesche sportvereenigingen en vereenigingen op ge bied van Lich. Opvoeding en overtuigd dat liet een onafwendbare plicht is van de Ne derlandsche natie de Olympiade in 1928 binnen onze grenspalen gastvrijheid te ver- leenen, heeft met groote voldoening kennis renomen van het besluit'van het N. O. G. ondanks de afwijzende houding van de Tweede Kamer die maatregelen le treffén, °'ke noödig zijn om een behoorlijke voor bereiding van het welslagen der 9e Olym piade te verzekeren. De commissie beschouwt, dit welslagen ■Is een eerezaak voor het Nederlandsche volk en is bereid voor zoover het Enschede betreft, voor dit doel onvoorwaardelijk me de te werken." De Amsterdamsche Winkel stand en de Olympische Spelen. Op de gisteren gehouden bestuursverga dering van de Algemeene Winkcliersver- eeniging te Amsterdam is met algemeene 9temmen besloten om behoudens goedkeu ring eener spoedig te houden ledenverga dering. een bedrag van f 1000uit de re servekas beschikbaar te stellen als bijdrage in het garantiefonds voor bef Neder- landsch Olympisch Comité. Voorts is besloten een oproep te richten tot den winkelstand van Amsterdam om. gezien het groote belang dat er voor Ne derland in het algemeen, maar voor dg hoofdstad des R'jks in het bijzonder, ge legen is in het doen houden der O'vmpisohe Spelen hier te lande, door het storten van bijdragen mede te werken tot het bereiken van dit doel. Met aandrang wordt daarom aan den geheclen Amslerdamschen w'in- ke'stand verzocht om allen gezamenlijk op een bepaalden dag een percentage van de Inuto-wihkelontvangst van dien dag tor be- sehikk'iig van den penninemeesler van bet N. 0. C. te stellen. Het bestuur der A. W. V. meent, dat als dag daarvoor moet worden gekozen V r ij- d a r .22 Mei a.s. en dat als algemeen per centage het cijfer 5 pet. kan worden aan genomen. Do A. W. V. zal biljetten gereedmaken, die vanaf Maandae a.s. kunnen worden af- rehaa'd aan het Bureau der Vereeniging. Heerfngracht 508. Tel. 37825. 7:t zijn be schikbaar voor iedcren Amslerdamschen winkelier, dus ook voor degenen, die niel bij de* vereeniging zijn aangesloten. Op dat biljet zal worden vermeld, dat op Vrijdag 22 Mei een ..Olympische dag"' zal worden gehouden. Dit. bi'iet kan in de eta lage worden tentoongesteld en zal een aan sporing aan de Amsterdamsche koopers be vuilen om b:j voorkeur op eb"?n dag hunne inkcopen te doen. STADSNIEUWS Veertigjarig jubileum. Gisteren herdacht de heer W. F. Ser- lie den dag, waarop hij voor veertig jam ais straatmaker bijde gemeente alhier in dienst trad. Dit jhbilcum ging niet onop gemerkt voorbij. Op het bureau van gemeentewerken werd bij gisteren door den directeur, den heer G. L. Driessen hartelijk gecompli menteerd, terwijl hein hedenmorgen op het stadhuis namens B. en W. de gebruike-, lijke enveloppe met inhoud werd over handigd. Voor het Apolhekers-assistentenexamen groep X zijn opgeroepen 4 candidaten. Afgewezen 3. Geslaagd Mej. G. H. Kramer (Haarlem.) Naar men ons mededeelt wordt met het oog op de Pinksterdagen het tweede ge- GEiaÊËWTELIJKE AANKONDIGING! GEMEENTELIJKE VISCHVERKG0P 1 Aan den Gemeentelijken Vischwinki Vischmarkt 18, Telef. 1225 is DONDEi DAG verkrijgbaar SCHELVISCH a 0.2 H 0.32, 0.40, SCHOL a 0.11, 0.1 L; 0.30, CARBONADEVISCH a 0.2 GEH. KABELJAUW a 0.24, TARBO a 0.60 per pond. N. G. DE GIJSELAAR, Burgei di Leiden, 13 Mei 1925. BEDIENING SCHRIJVERSBRUG OP HEMELVAARTSDAG. Burgemeester en Wethouders van Le den brengen ter algemeene kennis dat d Schrijversbrug in den vervolge op Heme vaartsdag zal worden bediend des vooi middags van 8 tot 9^ uur en des namid dags van 5 tot 7 uur. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 13 Mei 1925. Verplichting aangifte van verhuizing binnen de gemeente. Burgemeester en Wethouders van Le den herinneren de ingezetenen aan h< bepaalde in de Verordening van 2 M« 1912, No. 14, welke verordening iedc hoofd van een gezin of ieder afzonderlij g lovend persoon, die bij andereu in een wn a ning inwoont (kamerbewoners, dienstboï den e.a.) verplicht bij verhuizing binno de gemeente hiervan binnen 14 dagen 11 die verhuizing aangifte te doen ten bt reele van bet Bevolkingsregister, Vise)] markt No. 1213. Overtreding dezer verordening kan woi den gestraft met eene geldboete van te hoogste vijf gulden. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem VAN STRIJEN, Secretaris. j B. en W. van Leiden brengen ter alg- meene kennis, dat door Joh. van Leeuwei^ te Leiden, een verzoek is ingediend ter b - koming van verlof voor den verkoop va alcoholvrijen drank voor gebruik u plaatse van verkoop in het perceel Lange brug No. 5. B. en W. van Leiden, brengen ter algi meene kennis, dat door hen vergunnin is verleend aan: a. B. J .Kemperman e rechtverkrijgenden, tot oprichting van eC banketbakkerij in het perceel Lange Mai. No. 62, kadastraal bekend Sectie II. N(£ 1085 en b. de fa. I. Zandvoort en rechtvo j krijgenden, tot oprichting van een werl j plaats voor het bereiden van vleeschwarc in het perceel Lange Mare No 1. kad; j straal bekend Sectie H. No. 2439 Katholieke Agenda LEIDEN. Woensdag. Ledenvergadering Ovcrheidi personeel „St. Paulus" Bondsgl bouw, te 8mu\ Woensdag. Missieclub „Sancta Maria' j Hooigracht 18, te 9 uur. Donderdag. Ledenvergadering R. K. Volk- bond. Bondsgebouw, te 8 uur. Maandag. R. K. Bond van Transportarbe ders „Sint Bomfacius"'", Bondsgé bouw, te 8 uur. ZOETERWOUDE (Dorp). Woensdag. R. K. Volksbond, Patronaa te 8 uur. De avoud-, nacht- en Zondagdienst d« apotheken wordt vaa Maandag 11 tot met Zondag 17 Mei waargenomen door <1 apotheek van den heer M. Boekwijt, Viscli markt 8, Telefoon 552 deelte van het café-restaurant ,^Zomei zorg" 30 Mei a.s. voorloopig geopend. H zal die dagdn een strijkje optreden, onde leiding van Max Zilverberg. Gistermiddag te 2-uur liep van een m zand beladen sleeperswagen het rechior achterwiel af, juist toen de wagen dei overweg aan het Station passeerde. Duo voorbijgangers werd de wagen spoedi van trein en tramspoor gesleept, zooda hot vefkeer geen vertraging ondervond. Gistermiddag om 4 uur is de 8-jari? P M. bij liet spelen in het zand in de Ko ningstraat op een schop gevallen, waat door bet rechterdijbeen bloedend werd vot wond. De E. H D. verleende eerste g neeskundige hulp MUZIEK. Kerkconcert Under de auspiciën van de Hollandses Concertdirectie Dr. G. de Koos, zullen <1 zangeressen Lotti Muskens Sleuvs (so praan) en Nanuij van Es <al() ,met mede werking van den heer G. van den Bnr 'organist) een kerkconcert geven o Maandag 25 Mei a.s. in de Pieterskerl alhier. Lotti Muskens Sleurs, een zeer begaaid en bekende zangeres, trad reeds verschil lende keeren met veel succes in de groei concertcentra op, o.a. met bet Rost dentie en Concertgebouw-Orkest. Het Trio gaf in Maart 1.1. een keil concert te Amsterdam. Mevr. Muskens studeerde aan h' Haagsche Conservatorium en werd leerlinge van de gievorde zangeres Uciï Durigo. Mevr. van Es verliet het Hnagsclie^cen servatorïum met een' eervolle vermeldin Zij treedt zeer dikwijls op bij Oratorium uitoeringen, o.a. verschillende malen itt' Dr. Wagenaar en Anton B. Vorl.ev. De organist, G. van den Burg, is f? leerling van Dr. Wagenaar on W. P,,|r Hij geeft jaarlijks eenige orgelconcert® te Utrecht, waar hij steeds zeer groot sue ces mede behaald.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2