KARrËÏÏEH. in r 7 asssfi— A. WAALS. Vri] Entree. Tapis Beige, f 22.00. ingezonden Mededeeling. |l|b g J© fijnste limonade lil I f LIMONADE GAZEUZE bI Alleen op Kroonflesch. ie meest rlndelijke verpakking. l¥. A. ELSHOF &ZOON HAARL.STRAAT LEIDEN 2414 Buitenl. Berichten Het spoorwegongeval In Baden. De overwegwaohter de sohuldige. Omtrent het spoorwegongeluk bij Roth- Malsch kan nog het volgende worden me degedeeld. Te St. Leon bij Wiesloch had Zondag een zangersfeest plaats gehad, waaraan ook de zangvereeniging van Roth-Malsch deel .had genomen. Het gezelschap deed 'savonds den terugtocht in een post-omni- bus met aanhangwagen. In dezen aan hangwagen hadden 18 personen plaats genomen. Bij den spoorwegovergang bij Malsch had de baanwachter de boomcn opengelaten, niettegenstaande de trein uit Heidelberg reeds was gemeld. De post- omnibus met den aanhangwagen reden over den spoorwegovergang, toen op het zelfde oogenblik de sneltrein kwam aan snellen. De trein reed op den aanhangwa gen in en vernielde dezen geheel. Van de 18 inzittenden waren 11 personen: 6 vrou wen, 2 mannen en 3 kinderen op slag dood; 6 andere personen werden zwaar gewond. Direct na het ongeluk verschenen doctoren uit de- omliggende gemeenten op de plaats van het onheil. De voorste wa gen was, als door een wonder, geheel on gedeerd gebleven. De sneltrein werd on middellijk tot staan gebracht en de reizi gers verleenden de eerste hulp. De plaats van de ramp bood eeft afschuwelijken aanblik. Do dooden, waaronder twee go- zinnen, werden voorloopig ondergebracht in de goederenloods te Roth-Malsch. Uit Heidelberg wordt femeld, dat het öfficieele rapport betreffende het ongeluk Zegt, dat de aanhangwagen over 100 meter 'Jdoor den trein werd meegesleurd. Van 2 gewonden is de toestand zeer ernstig. Een 'particulier bericht uit Malsch meldt, dat 12 personen zijn gedood. De schuld ligt geheel bij den overwegwachter; hij stond to luisteren naar een voorbijtrekkende muziekkapel en vergat daardoor de hoo rnen neer te halen. Na het ongeluk verloor hij het hoofd en vluchtte in de bosschen, maar werd later gearresteerd. De machi nist van den sneltrein gaf, toen hij het ongeluk zag aankomen, onmiddellijk te- 'genstoom, maar slaagde er niet in, den 'trein tot staan te brengen. De plaats van het ongeluk is bezaaid met afgerukte Jichaamsdeelen en stukken van den wagen Door een kanonneerboot beschoten. Reuter seint uit Shanghai d.d. 11 dezer: Zes Engelschen, die Zaterdag na^ het Vallen van den avond van een pleizier- 'tochtje in een Britsch woonschip terug keerden, werden door een Chineescho Ka nonneerboot beschoten. Eén der Engelschen werd gewond. De fconsul-generaal protesteerde. Het schijnt, dat do bemanning der ka nonneerboot in een paniekstemming han delde, daar zij gewaarschuwd was voor een ophanden zijnden aanval der tegen partij. Tragisch. Te# Naundorf bij Halle heeft zich een 'droevig drama afgespeeld. De domineesdochter Muller en de land bouwer Hufenheuser aldaar waren bezig met schijfschieten, toen het geweer van den laatste weigerde. Bij het nazien ging het echter ongelukkigerwijze af en het 6chot doodde Hufenheuser oogenhlikkelijk.' Uit wanhoop over den dood van haar kameraad had het meisje, vóór, men het kon verhinderen, zichzelf doodgeschoten. Het geval is des te tragischer, daar do minee Müller reeds twee zonen in den oor log verloren heeft. Hufenheuser was de eenige zoon eener, Weduwe. De kinderen in Rusland. Wanneer men verhalen of berichten leest over het nieuwe regiem in Rusland, dan ontbreekt daarin vrijwel nooit een min of meer enthousiaste beschouwing over wat het 80vjet-bewind voor de kinderen doet. Er wordt inderdaad heel wat gedaan voor lichamelijke en intellectueelo opvoeding van sommige kinderen. Te Moskou, Peters burg enz. zijn er modelscholen ingericht Daar worden de allerjongste theorieën over opvoedkunde toegepast. In den omtrek dier groote steden heeft men ook eenige oude buitenverblijven van rijke landbezitters of kooplieden tot pensionaten voor zieke of zwakke kinderen georganiseerd. Dit alles wordt getoond aan de journalisten en an- 'dere reizigers uit West-Europa of Ameri ka, welke dan wel moeten bekennen dat er op dit terrein inderdaad heel wat bereikt is. Tegenover dat weinig goede staat echter een heel wat grootere ellende dan onder het oude regiem, voor heel wat meer kin- 'deren dan de enkele geprivilegieerden, die Ifle laatste snufjes der paedagogische modes genieten. Er zijn in bet tegenwoordige Rus land, dat krachtens de principes zijner Itaatstheorie meer dan welk ander land bok zou moeten doen voor het onderwijs, *og altijd minder scholen dan in het Cza- fenrijk, 'dat als zoo bijzonder achterlijk (Werd" afgeschilderd. Er zijn blijkbaar ook geel meer verwaarloosde kinderen. Loenaoh'arsky, de volkscommissaris goor opvoeding, beeft inderdaad een op- toep laten verschijnen In de sovjetpers, (Welke ©en ware alarmkreet lijkt: „Help ons, help ons met edelmoedigheid, Kelp spoedig 1" roept hij nit en verder in het sink verklaart hij: „er zijn honderd j^nizandAn .verwaarloosde kinderen] yele zijn volkomen verwilderd en lijken wel half idioot geworden te zijn; bij andere heeft de aanraking met de ellende van het leven zoo zeer het verstand gescherpt dat zij op nog jeugdigen ouderdom reeds gevaarlijke vijanden der maatschappij dreigen te wor den." Reeds herhaalde malen heeft de regee ring pogingen gedaan om „het lichaam der sovjetunie van die allerergste ettering der kinderellende te bevrijden", tot nog toe Is zij echter machteloos gebleven tegen over „die zee van misère, welke de kinde ren overgeeft aan ondeugd, misdaad en haat." De staat alleen kan dit kwaad niet be strijden aldus nog steeds Loenacharsky ieder mensch met een gevoelig hart moet hier helpen; zoo niet zullen er duizen den kinderen ten gronde gaan en zal ten slotte de heele maatschappij vergiftigd worden door dit kwaad. Sinds het verschijnen van Loenachars- ky's oproep zijn er in de Russische bladen tal van brieven verschenen, die allerlei bij zonderheden bevatten over de kinderellen de onder het sovjefregiem. In Transkauka- sië vormen de verwaarloosde, daklooze kinderen 6 pet. der bevolking. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Noodwoninn. De oude ziekenbarak aan de Tol, die reeds eenigen tijd a!s nood woning dienst deed, zal dezer dagen ont ruimd en afgebroken worden: De inwoners verhuizen naar een houten noodwoning aan het „Lage Mallegat" te Kafwijk aan Zee. De nieuwe ziekenbarak nadert haar voltooiing. Binnen enkele weken zal deze in gebruik genomen kunnen, worden. Wegverlecning. Naar we vernemen bestaan er plannen om de trambaan, die thans vanaf de Achterweg tot in het mid den der Achterlcerkweg vol kronkelingen en bochten is, een andere richting te doen nemen, n.l. vanaf het Schoolplein der Ge- ref. School rechtuit tot de woning van Jac. S. om met één enkele bocht dan den Ach- terkerkweg verder te volgen. Dit zou een verbetering zijn en aanzienlijke besparing geven op het materiaal. NCORDWIJK. Bouwvergunninq. Door Burgemeester en Wethouders ie een bouwvergunning ver leend aan den heer P. F. van Santé voor het bouwen van een landhuisje aan den Koepelweg en aan den heer Barnhoorn voor het bouwen van een woonhuis in de Hoofdstraat te Noordwijk aan Zee. Winketstand. In de voormalige Lunchroom „Het Hoekje" op den hoek van d'e Wilihehmnastraat en den Heiligen Geestweg, is door den heer N. A. Lager uit 's Hage een zaak geopend. Burgemeester en Wethouders hebben daartoe bereids een verlof ingevolge de Drankwet verstrekt. Herijk van maten en gewichten. Naar wij vernemen zal de herijk van maten en gewichten dit jaar plaats hebben op 27 Mei eerstkomende voormiddacs van IQ tol J <vn 's namiddags van 2 tot uur te Noord- wijk aan Zee in den politiepost aan de Schoolstraat en te Noordwijk Binnen op 28 en 29 Mei aanstaande des voormiddnes van 10 tot 1 en des namiddags van 2 tot 514 uur en op 3 Juni van des voormiddags 10 tot 12 uur en des namiddags van 1 tot 4J4 uur in het gebouw der werkinrichting in de Bronckhorststraat. OEGSTGEEST. Propaganda-bijeenkomst. In de groote zaal van „St. Willibrórd" hield Zondagavond de R. K. Geitenfokvereoni- ging haar jaarlijksche propaganda feest- veirgadering. Het getuigt zeker wel van grooten durf, om aan het einde van het vergaderseizoen de groote zaal aftehuren tot het houden van een propaganda-verga- dering. Het mag ook stellig wel een sym- pathie-vereeniging worden genoemd, die om dezen tijd* de zaal weet vol te krijgen, zoo zelfs, daf er geen muis meer in kan en vele belangstellenden dan ook met een staanplaats moesten tevreden zijn. De Voorz., de heer Sehoonderwoerd, opende de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze, sprak zijn groote voldoening uit over de enorme opkomst, verwelkomde den Geeste lijk Adviseur en Pastoor de Vet t alsook den Bondsvoorzitter, den heer Balvers. Alvorens iets gezien te hebben, betuigt spreker reeds zijn erkentelijkheid aan de leden der Tooneelvereeniging „St. Lucas", die wederom bereid waren gevonden hun belangelooze medewerking te verleenen. Een bijzonder dankwoord richt spreker tot do heeren Hofman en Falke, die de op te voeren revue hebben samengesteld, waarna de opvoering der Revue „Je moet zoo veel niet vragen" plaats vond. Gerritje en Toon tje verpersoonlijkten respectievelijk de in gewijden en niet-ingewijden in het Geiten- fokwezen. Zij maken allereerst kennis met een groep geitenhouders, gaan daarna een vergadering van de Prov. Staten bijwonen, waar juist de subsidie aan de geitenfokver- eenigingen wordt besproken, en nemen op de publieke tribune plaats. Daarna zegt Toontje zijn meening over den Zomertijd, terwijl zij al pratende op de gedachte ko men naar Tyrol te gaan om te zien of daar werkelijk de sane-geiten vandaan komen. Als ze weer terugzijn in Holland, ontmoe ten zij het Oegstgeester Fanfarekorps* en wil Gerritje weieens de diverse stallen gaan bezichtigen. Bij de discussie hierover tusschen Toontje en Gerritje wordt het Titellied gezongen. Als zij hier naar heb ben geluisterd wordt in de verte muziek gehoord, weergevend het inhalen van den eersten bok binnen Oegstgeest. Ten slotte maken zij zich op om adhaesie te betuigen aan het slottableau. Dat de Revue zeer in den smaak viel mag wel uit het onbedaardelijk lachen wor den geconstateerd. Nog beter zou een en ander tot goed reoht zijn gekomen, indien vele jongelui met wat meer achting voor de spelers zich van alles wat geruchtmakend kan worden genoemd, hadden onthouden. Gedurende de pauze werden eenige lan- Ingezonden Mededeeling. HULPGEBOUW Haarlemmerstr. 54. 12 els gestreepte f 6.10 12 els gebloemde 9.10 12 els driedoeks 16.90 12 els Axminster 19.25 12 els Bouclé 33.00 12 els Zuiver Wollen in bijzondere kleuren en dessins, extra aanbieding, taarnplaatjes, betrekking hebbend op de geitenfokkerij, vertoond, en bad ook een verloting van verschillende prijzen plaats. Na de pauze werden door leden van „St Lucas" op verdienstelijke wijze, enkele voordrachten ten beste gegeven, waarna de Voorzitter, onder dankzegging aan allen, die tot het slagen van dezen feestavond hun medewerking hadden verleend, de bijeenkomst sloot. Allen gingen daarna hoogstvoldaan huiswaarts. Geboren: Elsje, d. van W. v. Leeu wen en M. Feekman. Willem, z. van W. v. Leeuwen en M. Feekman. Willibror- dus Henricus, z. van P. Vink en M. C. van der Hoeven. Ondertrouwd: W. v. d. Barselaar te Wassenaar en G. E M. van Noort te Oegstgeest. RIJNSBURG. Brand. Gisteren brak brand uit in de sviuiur van dien Tieer F. Kr alt. De auto geraakte in brand en een partij bloemen werden bedorven. Do brandspuit was spoe dig ter plaatse, doch behoefde geen water meer te geven. Verzekering dekt de schade. LAUD. EiM TUIGBOUW DE INTERN. VOORJAARSBLOEMEN- TENTOONSTELLING. Onderscheidingen vijfde tijdelijke tentoonstelling. Het bestuur van den Kring Bloemist winkeliers, die de Vijfde Tijdelijke Ten toonstelling te Heemstede heeft georgani seerd, heeft nog de volgende onderschei dingen uitgereikt: aan de firma D. J. van Brummelen, Rotterdam: diploma voor eereprijs, met bijzonderen lof vaü de jury voor bloem stuk „Kakimono", Japansck schilderij; aan de N.V. Woninginrichting Joh. Ne- derkoorn Zoon: eerediploma met hoog- sten lof van de jury voor de inrichting van zes interieurs; aan de Gerofabriek te Zeist: eerediplo ma m.et bijzonderen lof van de jury voor zeer fraaie étalage; aan de Koninklijke Zeepfabrieken De Duif v.h. Gh. Pleines, Den Dolder; eere diploma voor fraaie étalage; aan de Plateelbakkerij Ivora, Gouda: eerediploma voor fraaie étalage; aan de N.V. ten Hope's Handel Maat schappij, Rotterdam: eerediploma voor fraaie étalage; aan de Koninklijke Cacao- en Chocola defabriek C. van Houten Zoon, Weesp: eerediploma voor fraaie étalage; aan Bender's Piano- en Orgelhandel, Amsterdam: eerediploma voor fraaie éta lage; aan Gerzon'a Modemagazijn, Haarlem: eerediplomtf voor zeer fraaie costumes: aan Peek en Gloppenburg, Amsterdam: eèrediploma voor fraaie costumes; aan de firma G. J. Schravendijk, Haar lem: eere-diploma. voor collectie tuinmeu belen en sportartikelen. Prins Hendrik heeft Zaterdagmiddag, vergezeld van zijn adjudant, jhr. von Mühlen, de tentoonstelling bezocht. eD tentoonstelling; is Zondag bezocht door 20.000 personen. SPORT DE OLYMPISCHE SPELEN 1928. Ook de Commissarissen, der Koningin in de provincie Zuid-Holland en Noord-Bra bant hebben toegezegd zitting te zullen ne men in het eere-comité. Bij de Ned. Handel-Maatschappij zijn ingekomen f 125 van het personeel der fir ma B. H. Manus Tabakahandel dn f 25 van het personeel der firma G. F. Bakels. ter wijl de gymnastiekveroeniging „Kracht en Ylughei<i" ts A'dam i 25 heeft geschonken. De directie van hotel „Krasnapolsky" heeft aan het N. O. G. haar vergaderzaal gratis ter beschikking gesteld voor verga deringen, ten einde zoodoende te kunnen bijdragen ter vermindering van de kosten van de O. S. 1928. De „Revue der Sporten" heeft f 1000.— ter beschdkking van het Ned. Olympisch Comité gesteld. De Senaat van het Delftsch Studenten Oorps deelt mede dat nu reeds voor het ga rantiefonds voor de Olympische Spelen f 4000 werd toegezegd. In het bijzonder wordt nogmaals een beroep gedaan op de oud-leden van het D. S. G. om hun gaven aan den Senaat toe te zenden. De senaat van het Rotterdamsche Stu dentenkorps deelt mee, dat een collecte, ten behoeve van de Nederlandsche Olympiade 1928, gehouden door leden van het Rot terdamsche Studentencorps bij den voetbal wedstrijd RotterdamUruguay, ruim f 690 heeft opgebracht. De directie van het café-restaurant Win kels in de Kalverstraat te Amsterdam, heeft besloten, van haar brufo-ontvangsten in de week van 18 tot en met 24 Mei 10 pet. af te staan aan het Ned. Olympisch Comité ten behoeve van de Olympiade. De Nederlandsche Wielerbond heeft toe gezegd f 1000 te willen beschikbaar stellen voor het Garantiefonds van het N. O. C. ten behoeve der Olympische spelen in 1928. Een oproep van luit.-ko 1. Thomson. De luit.-kol. G. J. P. A. Thomson, com mandant van da eerste Divisie van Ko ninklijke maréchaussée te Den Bosch, heeft tot de officieren en manschappen van zijn divisie een manifest gericht. Daarin zegt hi 1 o. m.: Met mij als ..Nederlander" zult gij voe len, wat een ongelukkig figuur wij in den vreemde moeten maken door de afstem ming van het milEoen. Wat een schitterend vlagvertoon van ons land, indien de Olym piade in onze hoofdstad zal plaatsvinden. Beter zal ons land gekend en begrepen worden. Schitterend kunnen wij als klein land medewerker, tot verbroedering van alle volkeren, die te Amsterdam do Olym piade kunnen bijwonen. Komt mannen der le Divisie, d'e handen ineen- geslagen om het Olymp. Comité een som van onze Divi sie af te dragen. Ik hen ervan overtuigd, dat ve'en als ik zullen denken en ook in denzelfden geest zullen werken ter wille van ons geliefd vaderland, om onzen naam „Nederlander" hoog te houden. In onze gelederen, aldus het manifest, tellen wij ook mannenversierd met het eereteeken door de Olympiade uitgegeven. In onze marechausseegelederen tellen wij mannen, bezield met. liefde voor de sport, zoo noodig om flinke, doelbewuste man nen te vormen, voor een krachtig volk. Kan de Regeering 't bedrag niet geven, toonen wij dan toch tegenoveT het buiten land, dat Nederland nog niet bankroet te, al moeten wij ook zuinig zijn. Laat de le Divisie het goede voorbeeld geven, laat ons toonen den naam van Hol lander boog te dragen VOETEAL. Bestuursvergadering van den N. V. B. Het bestuur van den N. V. B. heeft, zoo als gemeld, in zijn op 9 Mei gehouden ver gadering besloten voor een bedrag van f 10 000 deel te nemen in het garantie fonds voor de in 1928 te houden Olympi sche Spelen. Verder is in die. vergadering een N. V. B.-commissie benoemd tot inzameling van gelden voor het Olympisch Fonds, bestaan de u't de navolgende leden: S. Colde'wey, P Timmermaus, Dr. D. J. van Prooi je, D C. Spaan, Ir. J. W, Kips, E. M. Wiersema, A. de Hèan Azn., G. van Calcar, L. J. J. Lobach, Joh. J. Meijer, Jac. Lamey, G. J. F. M. Hohmann en J. Moorman. De com missie heeft het Techt van assumptie. De bestuurscommissie van den N. V. B. voor het tijdvak 1 Mei1 September 1925 zal bestaan uit de heeren Ir. J. W. Kips, P. Timmermans en A. de Haan Azn. Tot gedelegeerde van den N. V. B. bij de N. A. U. wordt herbenoemd de heer A. J. Eronkhorst (Rotterdam). Het bestuur besluit aan den Rotterdam- scben Voetbalbond een subsidie te verlee nen ad f 400 om daarmede propaganda te maken op de Z.-Hollandsche eilanden. Een verzoek van den Haagschen Voetbal hond om tegemoetkoming in het nadeeiig saldo, hetwelk de wedstrijd H.V.B.-elftal Combinatie Keulen-Busseldorf heeft opge leverd tengevolge van het op dienzelfden dag vaststellen van den wedstrijd A. D. O.V. 0. C., wordt afgewezen. De Nederlandsch-Elftal-commissie krijgt de beschikking over Zondag 20 Sepetember 1925 om dan 4 keur-dftallen tegen elkaar te laten spelen of over een lateren Zondag voor het geval de N. E. C. de voorkeur mocht geven aan een te spelen oefenwed strijd vóór NederlandDenemarken (25 October 1925). Het bestuur, kennis genomen hebbende van de besprekingen, welke dr. van Prooije met afgevaardigden van enkele universitei ten heeft gehad en welke zullen leiden tot een betere organisatie van het studenten voetbal. besluit een subsidie te verleenen ad f 200, als tegemoetkoming in de kosten van de in dit seizoen gehouden interacade miale voetbalwedstrijden. Het bestuur besluit den opnieuw vastge- stelden wedstrijd O.D.S.S.V.W., waartoe overeenkomstig opdracht van de protest commissie besloten was, ongeldig te ver klaren en aan de protestcommissie het ver zoek te richten het protest S. V. W.0. D. S. alsnog in behandeling te nemen. Onder den drang van omstandigheden besluit het bestuur in afwijking van een vroeger .genomen beslissing om de verte genwoordigende elftallen van de afdeelin- gen I en II eerst te laten uitmaken, welke afdeeling aan de Districtswedslrijden zal deelnemen, de W. E. C. uit te noodigen een vertegenwoordigend elftal samen te stellen uit de aideelingen I en II. Het bestuur verklaart zich in beginsel aocoord met een door de medische commis sie ingediend voorstel om tot een media, organisatie over het geheele land tel men. Als datum voor de jaarlijksche algeme, vergadering wordt vastgesteld 12 Juli 19 (Sport kron iel) Voetbal door doofstommen. Be 1 giNederland 22. Onder groote belangstelling vond Zond te Antwerpen voor de eeTste maal de t moeting plaats tusschen de vertegjnwo( digende elftallen van het Belgisch Do stommen Sport verbond en van den Nedi landsche Dooven Sportbond. Als de scheidsrechter om 3 uur begins zwaait, zijn de Belgen volledig, terwijl Nederlanders een invaller hebben voor hi beste kracht H. Nederlof. De Belg< het eerst in den aanval, maar spoedig ga de Nederlandsche dooven tot het offensi over. Na 10 minuten spelens weet H. Da berg te scoren. Dan een doorbraak d Belgen, de scheidsrechter zwaait voor kt tenspel, maar kent niettemin het doelpu: dat uit deze buitenspelpositie gemaa wordt, toe. Holland blijft in den aanvali spoedig is het dan 21. Voor de brengt het Belgische elftal den stand gelijken voet. Na de pauze is Holland dot loopend overwegend sterker, doch pech zonderlinge scheidsrechterlijke beslis si""! beletten, dat er verandering in den stat komt. Een overwinning voor de Nede landsche dooven had de krachtsverhoudii beter doen uitkomen „Msbd." Verzekering leger? ongevallen voor voetballers. Naar de öfficieele mededeelingen va den N. V. B. luiden, heeft het bestuur va dien bond een overeenkomst aancregac met de „Nieuwe Eerste Nederlandsche L vensverzekering Maatschappij", ter vera kering van voetballers tegen ongeval lei De jaarpremiie voor een eenheidspvem bedraagt slechts f 1.30, terwijl men ds /echt heeft op: a. f 1000 bij overlijden; f2000 bij blijvende invaliditeit; c. f 1 ui keering per dag bij tijdelijke invalidile tot een maximum van 300 dagen per^ngi 'val. Eik lid van den N. V. B. kan 'zich gens dit tarief verzekeren voor hoogst 5 eenheden. Nadere bijzonderheden zulk zoo spoedig mogelijk aan de vereenigingt worden medegedeeld KORFBAL. Seriewedslrijden U. D. De Korfbalvereeniging U. D. te Alpbf a/d. Rijn, organiseert op HemelvaaTtda seriewedstrijden. Hieraan zal worden deelgenomen uu» „Fluks" uit Leiden, „Ajax" uit Schevenin gen en „A L O." uit Den Haag. LAWNTENNIS. De Nederlandsche Davis Cup-ploeg. De Nederlandsche Davis Cup-ploeg, wel ke moet uitkomen tegen Cechoslovakye. gekozen. Aangewezen werden de heoTe: Diemèr Kool en Timmer voor de enkel spelen, terwijl do heeren Van Lennep Diemer Kool zullen uitkomen in "het dub belspel. GOLF. Nederlandsche profs te Noordw jk. Zaterdag en Zondag speelden te Noord wijk de profs der Nederlandsche Golfclul voor een door Graaf van Limburg Stirun aangeboden cup. Voorwaarden 18 hole matchplay- final 36 holes. De 7 pro Nederland kwamen allen op en goed spe werd vertoond. J. van Dijk (Dooroscb Golfclub) toonde zijn gewonen goetL vorm en slaagde er dn de eerste ronde gen Bosch (Hilversum) in, het record vai de baan met 2 punten te slaan. Zondai werd de final gespeeld tusschen Van Dij en J. Oosterveen en door Van Diik gewon nen met 3 up en 2 ;e poelen. DAMMEbi. Bondsraadsvergadering van den Ned. R.-K. Dembond. Zondag j.I. hield bovengenoemde boni een algemeene jaarvergadering in het bouw St. Bavo aan de Smedes'raat Haarlem, onder leiding van don voorziüe R. Pannekeet. Onder de ingekomen stukkei ds o.a, een voorstel van de Federatie vai Jongemannenvereenigingen te Utrecht aansluiting van den Interparochiala Dambond te Utrecht bij den Ned. R. Dambond. Dit wordt na een korte uiteen zetting van den heer v. Vliet aangenomen Uit het jaarverslag van^ tl n secr blijkt, dat niet minder dan'l7 vereen el gen zich in het afgeloopen jaar bij dei bond hebben aangesloten met 233 leden De Ned. R.-K. Dambond is momentcel 7 districten verdeeld n.l. Haarlem, Rotter dam. Den Haag, Delft, Gouda, 's-Hertoei bosch en Utrecht. Een schitterende voor uitgang dus. Ook 'net jaarverslag van penningmeester wordt goedgekeurd lid van dé kascontrole-commissie worde: benoemd de heeiren B. Nooy en J. A. Re nierse. Punt 5 der agenda huldiging hond? kampioen moet worden uitgesteld, daar kampioenswedstrijden nog niet zijn bes! Een prachtige prijs voor den probleem wedstrijd van het bondsorgaan, beso' baar gesteld door The Miss B'ancho briek, wordt aanvaard. De regiem ent swii zigingen worden na lange discussies genomen. Tot bestuursleden worden Ir kozen de heeren H. Regouw. R. Pann b en J. Janssen, terwijl de beer v. Vliet Utrecht ook in het bestuur zitting nee Bij de rondvraag stelt de beer N. v. Poel, afgevaardigde van Gez. Samenzn'r Hillegom voor de regeling van de comi titie-wedstrijden te vc- anderen, met diy verstande, de afgebroken partijen nip meer te laten beslissen door de arbili'; oommissie te Rotterdam, doch in het i volg uit te laten spelen. Dit voorstel schriftelijk word ie n ingediend en op eerstvolgende hondsrac Ivergaderng handeld worden. „Ms...; la To uil age 1-

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4