KGHSCHULTE's BEHANGSELPAPIEREN richt verwijt, dat hij van het congres te Moskou weggcloopen zou zijn. (Gelach.) Spr. constateerde, dat de oppositie hier nu probeerde elke reëele discussie onmoge lijk te maken. (Protesten.) De aap komt uit de mouw van de oppo sitie als zij zegt, met een arbeiderslijst voor de verkiezingen te wilen komen, 't Is bun niet te doen om politiek.... De heer Van Riel: Het gaat legen jouw politiek De heer Wijnkoop: Juist! Mijn politiek is om de meest mogelijke soepelheid tan opzichte van het N.A.S. te betrachten. Maar er is een grens. De partij mag niet in een sectioneelen hoek gedwongen wor den. Dat wil ik niet en dat wil de partij niet. En als men mij niet verwijdert, dan is het onmogelijk de partij voor de N.A.S.- sectie te mobiliseeren. Dat ze mij weg wil len hebben, dat is hun recht. Gaat je gang. Maar houd je ons. dan weet je wat je aan ons he"bt. Van onze partij wordt geen N.A.S.-partij gemaakt. Het beleid van onze leiding is door de Comm. Internatio nale niet afgekeurd. (Protesten.) De heer Starringa (P. B.) constateerde, hoe gebleken is, dat de partij er eene is van intrigue en dat alle idee van kame raadschap verloren is gegaan. Over en weer zijn daarvan de bewijzen geleverd. Ons congres moet aan de Executieve zeg gen, dat bolsjewiseering, met de hier be slaande oppositie, welke buiten bet partij verband staat, onmogelijk is. Deze oppo sitie moet niet leiden tot revolutie, maar tot contra-revolutie en zij beeft nooit pre cies uiteengezet wat onder „links" en „rechts" in de partij is te verstaan. (Ap plaus.) Na de pauze van een half uur (de och tendvergadering had van 9 tot 2.30 uur geduurd) bracht de heer Wijnkoop als voorzitter in de eerste plaats in stemming een voorstel, dat hij als conclusie uit een deel der debatten trok n.l. om Wijn koop, Ceton, Van Ravesteijn en Brommert verder uit alle leidende functies in de C. P. H. te verwijderen. Dit voorstel wordt verworpen met 57 tegen 19 afdeelingsstemmen en 7 blanco. Ten tweede kwam aan de orde een voor stel van het p. b. dat principieel vastlegt, dat fraclievorming in de partij volstrekt verboden is. Tevens wordt het p. b. opgedragen, alle maatregelen tegen ^overtreding van dit ver bod te nemen (berisping, schorsing of ro yement.) Het p. b.-voorstel werd met algemeene stemmen op 1 na (Apeldoorn) aangeno men. Een oppositie-resolutie-Van Driel c.s., waarin uitgesproken wordt dat het con gres zich achter de hesluiten van de Com- mintern steil en als bijzondere maatregel besluit om bij de a s. parlementsverkiezing met een arbeiderslijst uil te komen, werd verworpen met 975 tegen 706 stemmen ("stemmen der afdeelingsleden) en 22 blanco. Voor de Kamerverkiezingen stelde bet p. b. hij monde van den voorzitter candi- daat: 1. Wijnkoop, 2. Van Ravesteyn, 3. boegen warén. Geroep: Schande: dictator! (Rumoer.) Verschillende candidatenlijsten werden nog ingediend onder groot tumult. Ook legden enkele congressisten korte verkla ringen af, welke tot interrupties en pro testen aanleiding gaven. O.a. verklaarde prof. Mannaufy, dat het congres geen candidalen kan stellen gelijk het p.b. wil zoolang het desbetreffend besluit van de Excutieve niet ingetrokken is. Van stemming in zake ae eandidaten onthielden zich 24 van de 86 alemmen. Zonder tegencandidaat werd no, 1 op de lijst Wijukoop; no. 2 werd Van Ravesteyn (nadat De Visser en Van Burink verklaard hadden niet no. 2 te willen staan); no. 3. De Visser; laatstgenoemde verklaarde dat de oppositie 't in zake de candidaatstel- ling onmogelijk heeft gemaakt den wil van de Comm. intern, te volgen. (Protesten.) Op voorstel van het p. b. werd besloten als no. 4 een nader aan te wijzen Indisch partijgenoot op de lijst te plaatsen. Als ,no 5 werd mevr. Stam Ponsen (Dordrecht) gecandideerd; no. 6 de heer Frederiks (Almelo); no. 7 Peterson (arbei- derscandidaat Amsterdam): 8. Klooster (Groningen); 9. Van Buvink (Rotterdam) en 10. Schalker (Delft), met als reserve Rooda (Leeuwarden.) Voor het partijbestuur werden géén op positiekandidaten gesteld. Gekozen wer den Wijnkoop, Van Ravesteyn, De Visser, Brommert, Sterringa, mevr. Stam-Ponsen, Ceton, Frederiks (allen aftredend), .Van Buvink, Van Walreen en als plaatsver vangers Van Welzc en Peterson. Namens de oppositie werd verklaard, dat zij aan „deze komedie" geen deel heeft genomen. De voorzitter verklaarde ten slotte nog, dat als Moskou zijn veto uitspreekt over Kamereaudidaten of de samenstelling van het p. bde gekozen leden in geen geval hun functies zullen uitvoeren omdat zij niet in strijd met de Comm. int. willen komen. Nader overleg dient dan met Mos kou inzake de verdere partijleiding te wor den gepleegd. Het congres werd te 6 uur 30 gesloten. LAMP- EN TUIHBOUW DE INTERN. VOORJAARSBLOEMEN. TENTOONSTELLING. Bekrcminpen Voliegrondstentonncfo'ling Afdeeling boomen en heesters. Inzendingen buiten programma. M Koster AZonen. Boskoop. Verguld zil veren medaille. Afdeeling bijgoed. Verschillende bol-, knol- en wortelgewassen. Een perk of rand, beplant met Muscari, in één of meer verscheidenheden. Jan Roes, H«w#nstede, bronzen medaille. Ingezonden Mededeeling. DE NIEUWSTE PATRONEN. DE VO0RDEELBGST& PRIJZEN. VANAF 6V2 Cts. 2264 Een. perk of rand van tenmiusie 10 vierk. Meter, beplant met Viola tricolor, in één kleur. Gebroeders Vis, Enkhuizen, leeking. Bronzen medaille. Gebr. Vis, Enkhuizen. March Beauty. Zilveren medaille. Buiten programma. G. Meyer, Uitgeest. Fritiillaria meleagris. Bronzen medaille. J. Vrugt, Hillegom. Anemone Hollandia Bronzen medaille. Bijl en Geitenbeek, Hillegom, Anemone Pusa- tiila. Bronzen medaille. Afdeeling tulpen. Collectieve inzendingen van afdeelingen volgens programma. Een groep perken, één samenhangend geheel vormend, beplant met tulpen, in verscheidenheden. Afdeeling Beverwijk. Gouden medaille. Een rand of rabat, bep^nt met een col lectie enkele vroege tulpen Afdeeling Heemskerk. Zilv. medaille. Een rand of rabat, beplant met een col lectie dubbele vroege tulpen. Afdeeling Heemskerk. Zilv. medaille. Algemeene vragen vanbol-, knol- of wortelgewassen. Een groep perken, een samenhangend geheel vormend, of wel een scherp afgeba kende tuin, beplant met bol-, knol- of wor telgewassen. Afdeeling OverveenB'oe- mendaal Voorjaarshiin tegenover het restaurant. Verguld zilveren medaille. Af deeling Oeg-stgeest en Omstreken. Helling langs Lelievijver Gouden medaille. Tulpen. Een perk, benlant met 2000 a 3000 en kele vroege tulpen, van één verscheiden heid. P. Bakker Mz., Enkhuizen. Ibis. Ver guld zilveren medaille. Chr. Kieft en Zo nen, Limmen. Pink Beauty. Gouden me daille. Nic. Bos. Katwijk a. d. Rijn. Pro gression Zilveren medaille. Een perk, beplant met 1000 a 1500 enkele vroege tulpen. W. Oostveen, Sassenheim. Queen Alexandra. V^rg. zilv. medaille H Houtwipper Wrz.,., Wijk aan Duin. Prins van Oostenrijk. Zilveren medaille. J. Schermer en Zonen, Limmen Lady C'in- ton. Bronzen medaille. Een perk, beplant met 500 a 800 enkele vroege tulpen, van. één verscheidenheid. Roozen van Daaïen, Overveen. Kekers- kroon Zilveren medaille Roozen van Daa- len, Overveen. Prins van Oostenrijk. Bron zen medaille. S J. Witteman, H m. Zaailipff. Verculd zilveren medaille, a3»s ve^a°?,ier^1#p,Km mei zou a u." eMe,e vroege tidpen. van één verscheidenheid. Joh. Rovsenkrantz en Zoon, Heemstede. Anna Paulowna. Eervolle vermelding. G. A. Preijde. Breezand. Anna Paulowna Eervolle verme'ding. G. Schoorman. Wijk aan Duin. Max Havelaar. Bronzen me daille. Een perk, beplant met 2000 a 3000 en kele vroege tulpen, in 2 of 3 verscheiden heden. Gebroeders Bijvoet. Overveen. Lad. Boreel en Van der Neer. Zilveren medaille. S J. Witteman, Hillegom. Pink Beauty, White Beauty en Striped Beauty. Verguld zilveren medaille. Een perk, bep'ant mei 1000 a 1500 enkele vroege tulpen, in 2 of 3 verscheidenheden. Gebroede -s N. en J. Roozen, Heemstede. Dr. Robert Koch en John. Harvard. Bron zen medaille. J. C. van der Eijken, Heem stede. Generaal Nogi en Yellow Elegan^. Zilveren medaille. Een perk. beplant met 2000 a 3000 dub bele vroege tulpen, van één versche'den- heid. Leonard Roozen NznOverveen. Mu- rillo. Verguld zilveren medaille. Een perk, beplant met 200 a 300 dubbele vroege tulpen, van één verscheidenheid. J C. van dor Eijken, Heemslede. Master piece. Bronzen medaille. Een perk, beplant met 2000 a 3000 dub bele vroege tulpen, in 2 of 3 verscheiden heden. Gebroeders Bijvoet, Overveen Lac van Haarlem en Mr. v. d. Hoeff. Zilveren medaille. Een perk, beplant met 500 a 800 enkele of dubbele bontlof-tulpen, in één of meer verscheidenheden. Alb. Bos Hz., Overveen. Zilveren medaille. Een groep perken, één samenhangend geheel vormend, beplant met tulpen, in verscheidenheden. Gebroeders van Zanten, Hillegom. Vijf perken tulpen in verschei denheden. Verguld zilveren medaille. Een rand of rabat, beplant-met een col lectie dubbele vroege tulpen, bestaande uit zooveel mogelijk verscheidenheden. Alb. Bos HznOverveen. Collectie, bestaande uit verscheidenheden. Bronzen medaille Jos. van Ginhoven, Sassenheim. Collectie, bestaande uit 51 verscheidenheden. Zilve ren medaille. Gebroeders van Zanten, Hil legom. Ool'ectie lie staande uit 25 verschei denheden. Verguld zilveren medaille. Een groep perken, één SAmerihangend geheel vormend, of wel een scherp afgeba kende tuin. Warnaar en Co., Sassenheim Eereprijs. Collectieve inzendingen van vereenigingen en afdeelingen buiten programma. Afdeeling Limmen. Vroege lulpenbeplan- üng. Eereprijs, Afdeeling Bovoivkarspel. Vroege tulpon- bepla 111 i ng Eereprij>s. Afdeeling Anna Paulowna Vroege tul- penbeptanting. Verguld zilveren medaille Bond van Bloefabollenh andelaren Oud- Hollandsche tuinaanleg met fontein, tuin huisjes en een pergola. Eeroprijs, benevens gouden mednil'e van den burgemeester van Heemstede. Afdeeling Noordwijk. Vroege tulpenhe- planting. Gouden medaille, beschikbaar ge stéld door mr. J. C. A. Everwijn. Afdeeling Westland. Tulpenbeplanting. Eereprijs. Afdeeling Voorhout. Beplanting uiteinde Lelievijver Gouden medaille. Afdeeling Roelof ar emdsve enBeplanting Beukenplein. Verguld zilveren medail'o. Afdeeling VoorschotenVeur. Beplan ting terrein bij boschrand. Eereprijs. Afdeeling Noordwijkerhout. Perkheplan- ting. Verguld zilveren medaille. Afdeeling Noordwijkerhout. Perkbeplan- ting. Zilveren medaille. Afdeeling SchotenVo'sen, Perkbeplan- fcing. Verguld zilveren medaille. Afdeeling Katwijk. Perkheplaniing. Zilv. medaille. Inzendingen van firm a's buiten programma. J. Pereboom, Sassenheim. Rollenveldjes langs Toren'aan. Gouden meda!,le. L. van Beveren, Noordwijk. Tulpenzaai- Hn"en. Zilveren meda'lle. Th. van der Vlugt, Lisse. 4 nieuwe tulpen in perken. Verguld zilveren medaille. Ij IT PE OWfSEVlüG NOORDWIJK. Gemeenteraad. Wijziging der politieverorde ning. Ter aanvulling van het Zaterdag opge nomen korte verslag plaatsen we nog het volgende. Als eerste punt stelt de Vootz. aan de orde een belangrijke wijziging der alge meene politieverordening. De bepaling, waarbij het verboden is be houdens vergunning van den burgemeester éolleclen of inzamelingen to houden aan de huizen, in het openbaar of in localitei- ten, voor het publiek toegankelijk, gaat den heer van der Wiel te ver. Zoo zouden de collecten in de kerk of bij vergaderingen belemmerd, kunnen worden. Op voorstel van den Voorz. wordt nu besloten deze be paling niet van toepassing te verklaren op localitoiten, die voor het publiek toeganke lijk zijn. Bij de bespreking van art. 22a bevatten de een algemeen verbod om zonder nood zaak te blijven staan op of nabij hoeken van straten of wegen, merken de heeren van der Wiel en van der Niet op, dat dit. een sterke vrijheidsbeperking inhoudt. Zij meenen, dat deze bepaling gemakkelijk aanleiding zal kunnen geven tot willekeur van de zijde van de politie. De Voorz merkt op, dat deze bepaling, evenals bijna alle bepalingen der politieverordening, meer gericht is tegen de kwaden dan tegen de gorden. Er zijn nu eenmaal van die menschen, die den openbaren weg als een sociëteit beschouwen en voor niemand op zij gaan. Daartegen moet kunnen worden opgetreden. Met algemeene instemming wordt deze bepaling in zooverre beperkt,- dat zij alleen va»V,a's het verseer werkcfTik wordt gehinderd. Bij de bepaling, waarbij het verboden wordt beplanting, afscheidingen enz. te plaatsdb, hebben of te houden 011 de open bare wegen of hunne bermen zonder ver gunning van het gemeentebestuur vraagt de heer Alkemade of die alleen geldt voor bermen, die aan de gemeente in eigendom toebehooren. De Voorz. zegt, dat dit geldt voor alle bermen, die bij openbare wegen behöoren. Over particulier terrein heeft de gemeente natuurlijk geen zeggenschap. Art. 25a verbiedt aan openbare wegen gelegen terreinen zonder vergunning van B. en W. .binnen een afstand van 12 M. uit het hart van den weg af te graven of uit te veenen en opent de mogelijkheid, dat reeds afgegraven terreinen, als dit voor de instandhouding en veiligheid van den weg noodig is, op aanschrijving van het gemeentebestuur weer moeten wor den opgehoogd. De heeren Alkemade en Admiraal kunnen zich in geen enkel op zicht met deze bepalingen en vooral niet met d" laatste vereenigen. Daarmede zou den particulieren gedwongen ktmnen wor den land, dat zij duur gekocht hebben, gratis voor weg verbeteringen af te staan. Zij meenen, dal, als de gemeente grond noodig beeft voor verbreeding van den weg, zij dezen maar moet koopen. De Voorz meent, dal de heeren de zaak wat te donker inzien. Als regel zullen B. en W. natuurlijk vergunning geven tot afgraving. Hel intact laten van een strook van 12 M. zal practisch wellicht nooit noodig zijn. Misschien kan het ooit noodig zijn in de duinstreek met zijn sterke hellingen, zeker echter niet in hel lagere gedeelte. Spr. be grijpt vet wat er op tegen Ls, dat het ge meentebestuur tracht te verhinderen, dat particuliere eigenaars hier en daar de we gen en dei mijnen en het verkeer in gevaar brengen Een landgebruik kan den weg, ook als hij op eigen grond blijft zeer be nadelen. De heer van Nes ziet het belang van de voorgestelde artikelen volkomen in. Hij meent echter, dat een clemente toe passing zeer noodig zal zijn. De heer Al- 'kemade stelt voor do laatste bepaling te schrappen. Bet zal dikwijls voorkomen, dal land al drie of vier maal van eigenaar is verwisseld sinds de afgraving plaats vond Dc Voorz zegt, dat als regel dc juiste eigendomsgrens niet zal zijn hekend tusschen den weg en het particulier bezit. Blijkt echter na opmeting door den land meter, dat de gemeente grond van derden voor de ophooging behoeft, dan lijkt het hem niet onredelijk, dat de gemeente dan dien grond aankoopt. Bet zou dan op ver schillende punten wel eens kunnen blij ken, dat de gemeente slechts zijn eigen grond voor verbreeding noodig heeft/Ten slotte wordt het artikel aangenomen nadat de raad in begiusel had uitgesproken, dat voor afstand van particuliere terreinen en ophooging ^daarvan vergoeding behoort te worden toegekend De nieuw voorgestelde zerlelijkheidsbe- paiingen lokken eenig verzet uit. Voorge steld wordt onucr uieex te bepalen, dat het verboden is zicli op hel drukke slrand- gedeclte op te houden anders dan volledig gekleed in bovenkleeding. Voorts wordt verboden in badcostuum op het strand te vertoeven of op oneerbare wijze aldaar te liggen of zich op te houden. Soortgelijke hoewol iets minder vergaande bepalingen worden ook voorgesteld voor de duinen, waarvoor vroeger geen regeling bestond. De heer van Nes meent, dat iemand nu kan worden geverbaliseerd, die zijn jas uittrekt. De Voorz. zegt, dat dit natuurlijk niet zoo is. Een bepaling moet met beleid worden toegepast. De heeren van Nes en Liefferink zouden de controle over deze dingen liefst maar over willen laten aan de officieele badinrichtingen zoo als ook in het buitenland geschiedt. In «gemeen- schappelijk overleg zouden dan de noodige reglementen kunnen worden ontworpen. Zou de Mij. zich daaraan niet houden dan zou do vergunning tot exploitatie van do baden kunnen worden ingetrokken. Men moet het badleven zoo vrij mogelijk laten, wil men den bloei der badplaats bevorde ren. De heer van der Wiel merkt op, dat straks bepalingen zijn vastgesteld om het hinderlijk staan op den openbaren weg te gen te gaan. Deze bepalingen lijken spr. heel wat meer noodig. Hij wil niet bewe ren, dat men op het strand dikwijls 'be paald onzedelijkheid zal zien, onwelvoeg lijke tooneelen in ieder geval wel. Spr. meent, dat men moet waken, dat de kin derziel daardoor zoo weinig mogelijk geprikkeld wordt. Op het strand komt nu eenmaal iedereen. Daarom zijn sterke be palingen noodig. De heer v. Eeden zegt, dat het tot de taak van het gemeentebestuur behoort te waken voor de openbare zedelijkheid. Hij zou het lichtvaardig achten deze bevoegd heid aan een particulier bedrijf over te la ten. Dit moet blijven de eigen verantwoor delijkheid van hef gemeentebestuur. Ook de Voorzitter acht het gevaarlijk deze controle in handen te leggen van par ticulieren. Hebben de badinrichtingen het druk dan is er geen personeel voor de con trole beschikbaar. Met het buitenland moeten wij ons niet vergelijken. Daar zijn hpel andere toestanden. Thans bezit de po litie geen bevoegdheid om het in badpak over het strand rondzwerven tegen te gaan Dit zal toch niemand wenschelijk noemen. Ten slotte worden deze bepalingen aan genomen met 9 tegen 3 stemmen n.l de heeren Van Nes, Liefferink en den Hollan der. Aan Burgemeester 011 Wethouders wordt een crediét verleend van f575 voor het maken van reclame door middel van transparanten, op te hangen in de elec- frische trams op het traject Voorburg, Den HaagScheveningen en door mid del van poststempels. Alle inkomende en uitgaande brieven in onze gemeente zul len gestempeld worden niet stempels, op welks rand komt te staan „Noordwijk, Uw zomerverblijf, Uw woonplaats...." Verschillende vereenigingen in de ge meente als de Mij. „Zeebad", „De Toe komst", Vereeniging voor Vreemdelingen- vr.rVoov" »ni. verieenen in deze kosten bij dragen tot een-totaal bedrag van 210. Do overeenkomst en met de Mij. Zeehad inzake verhuring van het strand worden met pen jaar verlengd, daar de onderhan delingen voor een beslissing inzake een langduriger contract nog niet vergenoeg gevorderd zijn. Bij de rondvraag informeert de heer v. d. Niet naar het salaris van don autopark wachter, vraagt waarom in de afraste ring voorbij den vuurtoren geen pad vnp 8 M. is opengelaten en vraagt maatrege len, voor verbetering van den toestand in de Boomsteeg, die bij regenachtig weer niet toegankelijk is. De Voorzitter zegt, dat het loon van den autoparkwachter f 15 per week is he- halve de fooien. Bovendien zijn er vele da gen, dat de wachter niets te doen heeft. Bij heeft tot 2 maal toé om de functie ge vraagd en deze met blijdschap aangeno men. Den toestand in de Bomsteee zal spreker onderzoeken. In overleg met Rijn land zijn achteraf eenige wijzigingen aan gebracht in de oorspronkelijke plannen be treffende afrastering voorbij den vuur toren. De heer van der Niet vindt het loon van den parkwachter diep treurig. Hij heeft 't van honger natuurlijk moeten aannemen. De heer Gaspers klaagt er over, dat de woonwagens, die vroeger achter de oude gasfabriek stonden, thans staan op den publieken weg en de passage soms ver sperren. Kunnen deze niet geplaatst wor den op het van de firma Konijnenburg gekochte terrein. De Voorzitter zegt over weging in de vergadering van B. en W toe. Het lijkt hem echter niet wenschelijk de woonwagens juist bij den entree van de gemeente te plaatsen. ITierop wordt de openbare vergadering gesloten. HILLEGOM. Personalia. De heer P. G. Ullee alhier slaagde te Utrecht voor het examen tuin bon wvakonderwijzer. De watertoren. De betonwatertoren na bij de steenfabriek, die 45 M. hoog is, is gereed. Men is bezig de stollingen af te bre ken. Als men weet, dat van ééne rondte 3 zolderschuiten hout afkomen, heeft men een flauw denkbeeld van den omvang van dit gevaarte. De bovenste helft is thans zichtbaar: het geheel is een massaal werk. Ondertrouwd: G. L. Pijnacker en P. H. Saarloos. D. Veerman en J. Groene- weg; G. Groencweg en E. K. Weisbrod. A. J. Teeuwen en M. van Houten. Geboren: z. van E. M. Selhorst en De- lissen. z. van T. J. Seijsenaar en de Groot: z. van E. G. Lomiuerse en Rusman. d. van C. M. Hoogerwerf en Beuk. z. van P. Rusman en van Resteren. Overleden: J. van Rooden ra. 4L j. HOOGMADE. Naai- en Knipcursus. Mevr. Bosman behaalde dezer dagen het diploma der rno- de-vakschoh ii E. N. S. A. I. D. (Eerste Ne- derlandsche R.-K. Mode-Vakschool) te Utrecht. GElHEEivTELIJKE AANKGNDIGiHGh, GEMEENTELIJKE VISCHVERKOC Aan den Gemeentelijken Vischwir Vischmarkt 18, Telef. 1225, is DINSI verkrijgbaar: SCHELVISCM /O. ƒ0.32, SCHOL 0.10—ƒ0.13—ƒ0.27, KABELJAUW k f 0.24, TARBOT a per pond. N. C/DE GIJ SELA AR, Burg Leiden, 11 Mei 1925. KaihoBieke Agenda LEIDEN. Woensdag. Ledenvergadering Overbei personeel „St. Paulus" Bonds houw, te 8uur. ZOETERWOUDE (Dorp). p Woensdag. R. K. Volksbond, Patrons te 8 uur. ZOETERWOUDE (H. R.) Dinsdag. R.-K. Volksbond. Patronaat, 8 uur. De door mevr. Bosman gegeven naai- knipcursue, gegeven in de R.-K. sclic'j( wordt voortaan volgens de methode d ,tf over geheel Nederland verspreide inri< )e ting gegeven. Op het einde van de ci sus wordt een tentoonstelling gehouden r( het door de leerlingen vervaardigde nai' knip- en handwerk, terwijl de deelneei sters aan de cursus bij gebleken geschil ie heid een diploma van genoemde Mo< p Vakschool ontvangen. Tot Dinsdagavond kan men zich alsn'' voor deelname aanmr.ia„n, KATWIJK. Arbeidsbeurs. Aan het Geai. Arbeit bureau slaan ingeschreven 18 pereoni t.w. 11 visschers, 4 losse arbeiders, 2 ki pers, 1 opperman. Bekerwedstrijd. Door den heer f Scliouten, kampwachter aan de Rijl i( schietbanen, is een wisselbeker met draagmedailles beschikbaar gesteld een schietwedstrijd te doen houden ti^ schen de verschillende Burgerwachten de omgeving als Voorschoten, Rijnsbu Katwijk, Valkenburg, Leiderdorp, Oeg J geest. J KATWJK AAN ZEE. Personalia. Geslaagd voor schipp op zeilzeevischvaartuigen D. Groen en Kuyt, alhier. LISSE. „Eensgezindheid." De Harm 01 „Eensgezindheid" hééft in de laatste Iw weken des avonds een muzikale rondwa deling door de gemeente gemaakt ter ving van donateurs en kunstlievende ledt Zij heeft n.l. behoefte aan enkele nieu instrumenten doch kon de kosten hierv niet uit de gewone inkomsten bestrijdt Wij vernemen ,dat de resultaten van de omwandeling flink zijn meegevallen. To lijkt 't ons nu juist niet wat men no« dat op een welvarende plaats, als Lis toch is, een vereeniping met een zoo roei rijk verleden de middelen van beslaan een dergelijke wijze moet zoeken! Hyacinthen-ziekte. Wat in de laals jaren bijna niet meer voorkwam bij de b lenkweekers n.l. het door hen zoo zeer -i vreesde „zwartzand" in de Hyacinth' doet zich (hans weer gelden en neemt enkele zelfs reusachtige afmetingen Men ziet dan ook weer op menige t» zooals vroeger de besmette plekken af< met schermlinnen of rietmatten. Van li een omvang deze ziekte is moge blijken het feit dat een manufacturer alhier drie dagen tijds niet minder dan 3000 van, dat schermlinnen verkocht Wij boa den dat een bloemist voor 500 tegeli insloeg. OEGSTGEEST Gemeenteraad. De Gemeenteral vergadert morgenavond te 7 uur ter b handeling van: Mededeelingen en ingoki men stukken. Missieve van Ged. Stak inzake jaarwedde bij cumulatie van b trekkingen. Comptabiliteit. Rek. 192 Begr. 1926 H. Geest Armbestuur. Re 1924, Begr 1926 Burg. Armbestuur. Rei Schoolgeld. Herijk De herijk van maten en wichten zal voor deze gemeente plaa hebben op Maandag 25 Mei e k ten meentehuize van 1012 voorm. en .13 uur nam. RIJPWETERING. Missie-avond. In het zaaltje van ca Zoetemelk alhier hield Vrijdagavond Eerw. Pater H. Zoetemelk een causer over zijn wedervaren in het missiegehii Niassaland (Z.-O. Afrika). De belangste ling was buitengewoon groot, want de z: was tot in de uiterste hoeken gevuld het lezen van verhalen uil verschillen! missiegebieden voor menigeen belangw tend, oneindig veel pakkender is de schel van iemand als Pater Zoetemelk, die zoo ongekunstelde wiize de geheurfenis.se en toestanden uit het verre missielafl weet te schetsen, zóó, dat men zelfs ged overdrijving zou kunnen vermoeden, de pater, hoewel slechts gebrekkig Ho landsch sprekend, zijn gehoor boeien, blijkt uit de groote belangstellii waarmede men hem volgde en liet inoj ook blijken uit de bijdragen welke 1111 hem voor zijn missie heeft geschonken. 1 Een woord van dank mag hier den Eerw spreker niet worden onthouden voor det aangenamen avond, welke hij ons heel bezorgd, en wij voelen ons gedrongen hio een beroepte doen op de Katholieken val omliggende parochies. Vraagt Pater Zot temelk, ook op uw dorp een soortgelijk lezing te komen houden; wij ziju overtuig dat het U niet zal berouwen. li; VOORSCHOTEN Ongeluk. Gisteravond wilde eö knaap, geheeten W. Bzijn alhier wonen de grootouders bezoeken en had de on

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2