Schoonmaak naar" gereden. De bestuurder bad echter kans gezien er nog tijdig af te springen, zoodat geen persoonlijke ongelukken voorgevallen zijn. Het ongeluk vond plaats doordat de chauffeur zijn stuur kwijt raakte; de auto is zwaar beschadigd. Donderdagmorgen is de passagiers- auto van den heer v. Ginkel, uit Hars kamp, die een aantal personen naar de markt te Barneveld wilde vetvoeren, nabij dit. dorp in de gracht van het landgoed „De Schaffelaar" gereden. Gelukkig bekwam slechts één vrouwe lijk persoon verwondingen, die door een geneesheer zijn verbonden. Brand. Te Vuren bij Gorinchem .ontstond Woens dagavond brand op den zolder bij den landbouwer J. de Kok. Hoewel dé vlam men in een minimum van tijd het rieten dak in lichte laaie zetten, hadden de ouders nog gelegenhetid twee kinderen, die op den zolder sliepen, te redden. Het gebeele huis en het achterhuis zijn tot den grond toe afgebrand. Er is weinig gered. Een en ander was laag verzekerd. Inbraak in een 'tf.-K. Kerk. Naar het „Overijselsch Dagblad" meldt is in den nacht van Zondag op Maandag in de R -K. kerk in het Amsterdamsche Veld in de Drcntsche venen een heilig- sehcnnende inbraak gepleegd. Een of meer bandieten zijn op onverklaarbare wijze in de kerk gekomen. Den volgenden morgen vond men de kerk gesloten. Het tabernakel waarin'zich de hosties bevon den .was verdwenen. Waarschijnlijk hebben de inbrekers met valsche sleutels de kerkdeuren weten ti1 openen en deze daarna weer gesloten. Van het tabernakel is niets terugge vonden. Goedkoope trein. Zondag rijdt met het oog op de bloe mententoonstelling te Heemslede een goed koope trein ven Eindhoven naar Haarlem. Uit den Rotterdamschen Raad. De heer Coremans (Rap.) vraagt, waar om hij uil de commissies wordt gehouden. In de commissies voor plaatselijke werken bijv. zou spreker een goed figuur maken, want spreker heeft verstand van materia len. Spreker weet wel waarom, uit de com missie van plaatselijke werken worden sommieren bevoordeeld. De Voorzitter: Dat is niet aan de orde. De heer Coremans: Het recht is hier nooit aan de orde geweest. Wat is orde waf is recht? De Voorzifter: Bent u uilgesproken? ®*>e heer Coremans: Waarachtig niet. Tk ?;t hier met dezelfde rechten als ieder .an der lid en heb dus ook hetzelfde recht op werk in de commissies als de andere le den. Waarom werd de „onderwereld"' op he vel der politie gesloten en laat men de „bovenwereld" op den Coolsingel onge moeid? Waarom bemoeit de zedenpolitie zich daar niet mede? De Voorzitter: TT bont, geheel buiten de orde. Ik stel nu de benoemingen aan de orde. Do heer Coremans gaat door met spre ken. De Voorzitter maakt hem door hame ren het vérder spreken onmogelijk. Men gaaf ovn- tot de benperuincren Buitenl. Berichten Auto-bandienfen in Engeland. -Na een opwindende jacht gearresteerd. Een nachtelijke jacht op vijf jonge Lon- densche inbrekers, die sedert enkele dagen in een auto door het graafschap Glouces ter reden voor het plegen van inbraken voornamelijk in garages, heeft geleid tot den dood van twee hunner en de arrestatie van de drie anderen. Alle plaatselijke politiebureaux van het graafschap hadden een bescshrijving ge kregen van den auto der bende en waren nacht en dag op hun epii-vive. Dinsdag avond kort na middernacht reed de auto voorbij het politiebureau te Stroud 011 werd 'daar door den wakenden inspecteur her kend. Onmiddellijk ging hij met enkele agenten in een auto uit op do achtervol ging van de bende- die dit blijkbaar niet vermoedde en kans zag in een eenige mij len verder gelegen dorp nog ijlings in te breken in cm garage. Daarop keerde de bende terug in de richting van Stroud en passeerde onderweg den achtorvolgenden politieauto met zulk een vaart, dat een hot ting ternauwernood vermeden werd. De bende begreep toen blijkbaar, dat zij vervolgd werd, en terwijl de politie-auto rechtsomkeert maakte, vluchtten zij met uitersten spoed, hetgeen hun in een bocht duur te staan kwam. De auto kantelde om en werd verbrijzeld. De toegeschoten poli tie zag drie personen in de duisternis het hazenpad kiezen en vond de beide andere inbrekers dood onder den vernielden auto De jacht op de drie vluchtelingen werd daarna voortgezel over velden en wegen In alle omliggende plaatsen werd de poli tie per telefoon gewaarschuwd, maar eerst Woensdagmiddag 2 uur werd het drietal in een dorp halverwege de stad Gloucester en Stroud ontdekt en gevat. Zij hinkten alle drie en hadden zich blijkbaar bezeerd bij het ongeluk met den auto; welke voorzien was van de nummerplaat van een andoren auto, welke in een garage van N.W. Lon- den in reparatie is. De leeftijd van de drie gearresteerden, allen inwoners van de Zuid-T.ondensclie gemeente Camherwell. is 17, 18 en 19 'jaar. De heide doode confraters waren en- kelo jaren ouder. x' Overstroomingen in Joego-Slavië. Uit verschillende doelen van .Toego-Sla- #jë worden overstroom in gen gemeld: Te Belgrado is de Sau tot 8 Meter boven normaal peil gestegen, zoodat men voor ren overstrooming van de stad vreest. De ctad Paracin in het dal van de Morawn is geheel overstroomd. In sommige stralen slaat hef water 3 meter hoog. De materieeïe schade is zeer aanzienlijk. Er zijn ook enkele menschenlevens te be treuren. Een familie vergiftigd. Te Bordeaux werd het huisgezin Fro- menca, na het gebruik van kalfslever, plot seling ongesteld. Een onmiddellijk ontbo den geneesheer constateerde vergiftigings verschijnselen. De oudste zoon van 27 jaar is overleden, terwijl de ouders en hun anderen zoon nog in zorgwekkenden toestand verkeeren. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat de lever reeds vóór den verkoop bedorven was doch dat de „slager" haar in een zuur had gedoopt om ze er ooglijk te doen uitzien. Een verdwenen dorp. Tengevolge van de maandenlange droogte in Zwitserland zijn de meren en rivieren zoo uitgedroogd, dat de scheep vaart met haar toeristenverkeer ernstige belemmeringen ondervindt. De Geneefsche correspondent der ,-Daily Tel." bericht, dat o.m. het meer Anlrono cp de Ttaliaansch-Zwitsersche grens nabij Domodossola zulk een lagen waterstand heeft, dat 'n dorp, hetwelk in 1642 door een stortvloed werd weggevaagd, weer verschijnt. De daken der huizen zijn reeds duidelijk zichtbaar. Veertig huizen met be woners en vee verdwenen bij deze ramp door een aardverschuiving in den afgrond, waarboven zich het meer vormde. Ingezonden Mededeeiing. bezo/gt menige vróuw ruwe en roode werkhanden. Deze worden echter weer spoedig gaaf, zacht en blank door Purol. 10823 SPORT VOETBAL. Ajax vraagt tegen West Ham U versterking. De „Tel." verneemt, dat Ajax, ten einde voldoende partij te kunnen geven, haar elftal tegen West Ham U zal versterken. Behoudens goedkeuring van den N. V. B. en van de clubs Hercules en E. D. O. zijn W. Buitenweg en Perucal Jr. uitgenoodigd om in dien wedstrijd voor Ajax uit te ko men. Perucal Jr. heeft de uitnoodiging reeds aanvaard, 't Ligt in de bedoeling van Ajax de volgende voorhoede in het veld te brengen: De Nalris, Perucal (E. D. O.), Buitenweg (Hercules), Volkers en Hamel. De wedstrijd wordt door prof. Snapper geleid. KORFBAL België —Nederland. Het Nederlandsche 1 2 -1 a 1. Het Nederlandsche twaalftal, dat op 7 Juni a s. te Antwerpen om den Telegraaf- beker tegen de vertegenwoordigende Bel gische ploeg uitkomt, is als volgt samenge steld; Dames: E. de Joode (K. V. 0.); A. Asjes (T. E. C. K. A.); D. Richel en A. Vaan drager (Het Zuiden): A. Wemmers (D. K C.) en B. Vermast (H. D. S.). Heer en: C. J. Bakker en H. Gerding (D. D. V.);—G. van Eek en B. Dorsman (Het Zuiden); C. Bezuyen en H. Hooff (D. K G.). Aanvoerder is H. Gerding. Reserves: de dames H. C. van dor Puyl en W. Bruigom (A. L. O.); G. J. Veenstra (H. B. S.) en P. Brouwer (A. L. O.). Hot Nederlandsche twaalftal speelt op Zaterdagmiddag 16 Mei a.s. op Houtrust te 's-Gravenhage een oefenwedstrijd. „Tel." CRICKET. Competitie-program Ajax. De officieele mededeelingen in het „Sportblad" bevatten voor Ajax de vol gende vaststelling der wedstrijden. Ajax speelt 2 wedstrijden tegen R. en W., uit tegen Haarl., V,R,A.. Quick en H. C C I. thuis tegen V V. V.. V. O. C., H. D. V S„ P. W. en H. C. C. 2. MOTORSPORT. Noord-Hollandsche Motorclub. Van de rijf motorrijders, die Woensdag middag om 4 uur uit Amsterdam zijn vertrokken voor een betrouwbaarheidrit over 1200 K.M in 30 uren- hebben er drie het traject afgelegd. Dit zijn de lieeren Hoogeveen, Moes en Biesem. Reeds een kwartier na den aanvang kreeg de heer Jansen een aanrijding bij het Merwedeka- r.aar, die hem noodzaakte den strijd te sta ken. Tol Zwolle ging het 'andere viertal verder. Toen kreeg Moos pech met zijn machine. De heer Reinders stelde zijn ma chine ter beschikking van Moos, zoodat van Zwolle af drie rijders den tocht vervolgden. Togen half negen kwamen de rijders te Amsterdam, verwelkomd dóór een grooté schare clubleden en enthousiasten, die zich in het Kleine Gartman-plantsoen voor Former verdrongen. SCHAKEN. Leiderdorp—Residentieschaakclub 111. Gisteravond werd te Leiderdorp de laat ste competitiewedstrijd gespeeld in de 3e klasse groep A tusschen bovengenoemde vereenigingen. De uilslag volgt hieronder: Leiderd. Schaakver. Resid.sch.cl. III. 1. Alb. v. Klaveren Jr.H. M. Reijke -• 2. H. v. d. PoelH. Poelman 01 3.F. de BruynG. v. d. Blom 01 4 G. de Koning Jz.W. G. Goris 10 5. Aric v. KlaverenM. v. d. Veen 01 6. J. BootJ. v' d. Bosch 01 7. G. den BlankenE. Felz 01 8. W. GoedhartW. v. Duvn 01 9. M. SplinterG. Spa 91 10. K. Kranenburg(niet opgek.) 10 Totaal 2i7i Door deze overwinning met 7i tegen 2è behaalde de Haagsche club levens het kampioenschap dezer groep. De verwerping van het Olympisch subsidie De Engelsche bladen geven hel beaicht van do verwerping van het Olympisch subsidie in een gelijkluidend telegram van den volgenden inhoud: „Nederland heeft de eer van het orga- niseeren der Olympische spelen in 1928 af gewezen. Het Nederlandsch Olympisch Comité wacht dus slechts do onaangename taak om dit feit aan het internationaal comité, dat spoedig te-Praag bijeenkomt, mee te deelen." In Engeland beschouwt men de zaak dus reeds als afgedaan, aldus de N. R. Crt. De senaat van het Amsterdamsch Stu dentencorps heeft, voor de Kamer het voorstel tot verleening van een garantie aan het N. 0. G. heeft verworpen, een particulier garantiefonds gesticht ten be hoeve der Olympiade 1928. De Senaat van het Delflsche Studenten corps heeft eveneens zulk een fonds ge sticht. Het bestuur van den Anisterdainschcn Voetbalbond heeft in zijn gisteravond ge houden vergadering het initiatief genomen om alle sporthonden in Amsterdam ton spoedigste bijeen te roepen tot het houden van een voorloopige bespreking in zake het bevorderen der Amsterdamsche Olym piade. Het-bestuur van de Algemeene Neder landsche Voelbalvereeniging „De Zwalu wen" heeft beslolen de netto-opbrengst van den wedstrijd ZwaluwenWest Haui United, die op 21 Mei a.s. (Hemelvaarts dag) te Rotterdam wordt gespeeld op het terrein van Feijenoord, ter beschikking te stellen van het Comité Olympische Spelen 1928. LUCHTVAART. Vliegongelukken. Het Britsche ministerie voor luchtvaart maakt bekend, dat tengevolge van een on geval met hef gevechtsvliegtuig Bristol te Khaniutman in Irak luitenant Griffith is gedood, terwijl de vlieger-luitenant Savile, die de machine bestuurde, licht gewond werd. De vliegenier-officier Hugh Mc Donald is omgekomen hij een vliegongeval te Brough (Yorkshire). Zijn vliegtuig had juist het vliegveld verlaten- toen de ma chine haperde en het toestel met den kop jn den grond sloeg. De vliegenier werd on middellijk gedood. Lam- EN TU1N30ÜWI DE INTERN. VOOrtJAARS-BLOEMEN- TENTOONSTELLING. Dc'bekroningen der 5e tijdelijke. Afdceling I. Bloemwerken. Omvattende 3 groepen, elk van 5 ver schillende bloemwerken. Groep A. Een fantasie-bloemstuk. Een lauwerkrans. Een bloemenmand. Een graf- kruis. Een fantasie-graf-bloemstuk. J. F. Bekker, Haarlem. Eere-prijs be i-evens de zilveren medaille van den Prins. Daudey's Bloemenmagazijn, Haarlem» eereprijs. Ver. van Patroons in het Tuin- bouwvak te Amsterdam en Omstreken, eereprijs. Bloemist Patroons Vereeniging Rotterdam en Omstreken, eere-prijs. Aan de Venn. K. Hartlieb, te Rotterdam is voor haar inzending lauwerkrans met lint toegekend de kleing gouden medaille van de fr. Oskar Manus, te Amsterdam. A J. Herwig, Bussum, eereprijs benevens ver guld zilveren medaille van I. Guiper, te Heerenveen. 's-Gravenhaagsche Bloemist- Patroons Ver., afd. winkeliers, eereprijs. Groep B. Een tafelversiering voor 6 cou verts. Een voorwerp naar vrije keuze, be plant en aangevuld met bloemen of bloeien de planten. Een grafkruis zonder bloemen. Een vaas bloemen. Een beplante mand, met bloeiende planten en groen, of een bloemtafel. J. F. Rekker, Haarlem- eereprijs. Dau dey's Bloemenmagazijn, Haarlem, eere prijs. Bloemist-Winkeliers Vereeniging Haarlem en Omstreken, eereprijs. Ver. van Patroons in het Tuinvak te Amsterdam en Omstreken, eereprijs. 's-Gravenhaagscbe Bloemist-Patroons Ver. Afd. Winkeliers, eereprijs. Groep C. Een spiegelversiering. Een bruidsgarnituur (volledig met bouquellen voor bruidsmeisjes). Een grafkrans met bloemen. Een bloemkussen. Een beplante mand met varens en bladplanten (geen bloemen). J. F. Bekker, Haarlem, eeroprijs. Fa. K. B. Lamfers, eereprijs benevens verguld zil veren medaille van den heer H. Tb. Jacob te Elspeet. Daudey's Bloemenmagazijn, Haarlem, eereprijs. W. Beunder, Bloemen- daal, eereprijs. Bloemist-Winkeliers Veree niging Haarlem en Omstreken, eereprijs Ver. van Patroons in het Tuinbouwvak te Amsterdam' en Omstreken- eereprijs. Af deeling II. Interieur- versiering. De inrichting der interieurs volgens ont werp van, en vervaardigd door: De N.V Woning-Inrichting Joh. Nederkoorn Zoon. te Haarlem. „Moeders Verjaardag". Arrangement van de fa. K. Hartlieb, Rotterdam. Eere prijs benevens kleine goude medaille van de firma Bouwhuis te Scbeveningen en verguld zilveren mpdaille van de firma J. S van Baaien en Co. te Rotterdam. Boudoir. Arrangement van J. F. Bek ker, Haarlem. Eereprijs benevens kleine gouden medaille van den heer F. J. W. baron van Pallandl van Rosendael. Artist en-kam er. Arrangement van Dau dey's Bloemenmagazijn, Haarlem, eere prijs. Kantoor-Jubileum. Arrangement van A. J Herwig, Bussum, eereprijs. Koperen Bruiloft. Arrangement van Pb. v. d. laibber, 's-Gravenhage, eereprijs bene vens kleine gouden medaille van de Fa. Wed. P. Evelecns Zonen, te Aalsmeer. Oud-Holl. Kamer. Arrangement van J. C. Hoogeveen Jr., 's-Gravenhage* eere prijs. Afdceling III. Etalage versiering. Etalage van de N. V. ten Hope's Handel Mij. Rotterdam. Arrangement van J. F Bt^kker, Haarlem. Eereprijs met lof van de jury, benevens de zilveren medaille van de K oningin-M ooder. Etalage van G. G. Bender's Piano- Orgelhandel, Amsterdam. Arrangement van Daudey's Bloemenmagazijn, Haarlem. Etalage van Kon. Cacao- Chocolade Fabriek G. J. van Houten Zoon, Weesp. Arrangement van A. J. Horwig, Bussum, Eereprijs. Etalage van Gero-fabriek, Zeist. Arran gement van Pb. v. d. Lubbp, 's-Gravenha- ge. Eereprijs met buitengewonen lof van de jury, benevens de zilveren medaille van de Koningin. Etalage van N.V. A. J. ten Hope's Han del Mij.. Rotterdam. Arrangement van de fr. Hartlieb, Rotterdam. Eereprijs. Etalage van de Plateelbakkerij Ivora Gouda- (vertegenwoordigd door Thoolen Kroon, Amsterdam) Arrangement van W. R. Tennissen 's-Gravenhagc. Eereprijs: Etalage van de Kon. Zeepfabrieken De Duif v.h. Gb. Pleines, Den Doldpr. Arran gement van G. Tlum- Amsteixlam. Eere prijs. Afdceling IV. Versierde voerlui g e n. Trouw-R'jtuig van de Amsterdamsche Rijtuig Mij., Amsterdam Versierd door: Ph. v. d. Lubbe, 's-Gravenhage. Eere-prijs benevens verguld zilveren medaille van den heer W. Dyserinck, te Haarlem Trouw-Coupé (auto) N.V Automobielen Maatschappij, Citroen, Amsterdam. Ver sierd door: A. J. Herwig, Bussum, Eere prijs. Huifkar, van de Ned. Sigarenfabriek ,.De Huifkar", fa. Hamers Go., Oisterwijk Versierd djor: Daudey's Bloemenmagazijn, Haarlem. Eereprijs. Sjees, van de VmsterJamsehe Rijtuig Mij., Amsterdam. Versierd door: G. Thim, Amsterdam. Eereprijs. Cabine van vliegmachine van do N V. Nederlandsche Vliegtuigen Fabriek. Am sterdam. Versierd doorj. F Bekker, Haarlem. Eeerprijs. Tour-auto N.V Automobieler. Maat schappij Citroen, Amsterdam Versierd door: ,0. Thim, Amsterdam. Eereprijs. Wherry, beschikbaar gesteld door de Roei- en Zeilvereeniging bet Spaarne te Haarlem. Versierd door: G. Thim- Amster dam Eereprijs benevens de gouden me daille van de Goöp. Veilingsvereeniging Eloemenlust te Aalsmeer. Afdceling V. B u i t en p o g r a m m a. Groep Hortensia's. Ingezonden door de Fa. D. Baordse Dzn Aalsmeer. Gearran geerd door J. F. Bekker, Haarlem. Voor de fa. D. Baardse Dzn. diploma voor eere prijs met lof van de jury voor nieuwe va riëteiten Hortensia's; voor de firma J. F Bekker te Haarlem, kleine gouden medaille van dén heer F. J. W. baron van Pallandt van Rosendael.. Zomerfeest. Ingezonden en gearrangeerd door de firma's J. F. Bekker, Haarlem; Daudey's Bloemenmagazijn, Haarlem, Fa. K. B. Lamfers, Haarlem. Eereprijs bene vens de gouden medaille van de drukkerij C. Blommendaal. Watersport. Ingezonden en gearrangeerd door G. Thim, Amsterdam. Eereprijs be nevens de gouden medaille van de firma Wed. Marckelbaeh te Bussum. Eenige bloemwerken van omstreeks 1880 Ingezonden door J. C. Hoögeyeen Jr., te 's-Gravenhage. Eere-diploma, benevens verguld-zilveren medaille van jhr. H. J Repelaer van Uriel, te 's-Gravenhage. UIT OE OiBEMWG NOORDWIJKERHOUT. Bloembollenveiling. Woensdagavond had ten bate van de kerk en ten bate der armen van de Sl. Jozefparochie een bloem bollenveiling- plaats op de tuinen van den beer Verdegaal. De gelieele veiling bracht niet minder dan 3385.op. waarvan 2120,voor de kerk cn 1235.voor de armen. Kippendiefstal Ten nadeele van den lieer KI. aan den Gooweg, zijn een zestal kippen gestolen. Een kip werd gewurgd morgens teruggevonden. De diefstal moet gebeurd zijn, terwijl de familie afwe zig was. Men is de vermoedelijke dader op liet spoor- WOUBRUGGE Gemeenteraad Het vermenigvuldigingscijfer verlaagd van 2.9 tot 2.2 De Raad dezer gemeente vergaderde gisteren. Voorzitter de burgemeester Aan wezig alle leden. De Voorz. opent de vergadering met ambtsgebed. De notulen worden gelezen en onveran derd vastgesteld. Ingekomen stukken. 1. Door God. Sta ten goedgekeurde begrooting 1925. 2. Adres Handelsinstituut voor handelsboek- houden om gebruik van een lokaal. Naar B. en W. om advies. 3. Van Ged. Staten voorstel om bij het combineeren van func ties: als burgemeester en secretaris, voor een der functies slechts 50^ van het salaris toe te kennen. Do Raad keurt dit voorstel goed. Deze bepaling geldt alleen voor nieuw-aankomenden. 4. Verzoek v. d. Voorn om teruggave van de helft der kabelkosten eléelrisch net, om reden bet ook aan Kroes is toegekend; afwijzend beschikt. 5. Verzoek van J. van der Meer om afschrijving hondenbelasting. De Voorz. zegt dat de verordening dit niet toelaat. 6. Verzoek van mej. Zaalberg om een lokaal te Hooginado beschikbaar te stellen voor een knip- en naaicursus. l)e heer van 't Riet is daar niet tegen, doch zou het wenschelijk achten, als dit ver zoek van een vereeniging uitging. Dc heer Lieverse verwacht geen resultaat van dien cursus, daar mej. Bosman reeds een cur sus heeft opgericht. De beer v. Dam is er voor toestemming te verloenen. Algemeen goedgekeurd. 7. Verzoek van den heer A. Bos om ontslag als Keurmeester. Dit wordt eervol verleend tegen 15 Mei a.s. Verzoek van den beer Wolf om als keurmeester te worden benoemd. De heer Lieverse maakt de opmerking, nadat B. en W. badder, voorgesteld deze te benoemen, dat dc keer Bos, buiten den Raad om, had geadver teerd in een vakblad om die functie met zijii practijk over te doen. De beer v. Dam zegt, dat wel meer van die advertenties niet door den beugel kunnen. De Voorz. had beide lieeren daar reeds op gewezen. De heer Boot zag in dal plaatsen nu geen euvel. Z. h. -st. wordt de •heer Wolf benoemd. Een verzoek van den beer Karsemèijer- herkeuringsmeester, omtrent zijn beloo ning. Wordt besloten dit te bepalen op 10 per stuk vee. Verzoek van den beer J. W. Kcezen on: de hoornen voor zijn woning te rooien daar deze zijn woning- verdonkeren. Wordl besloten deze boomen aan hem te verkoo- pen voor 5, doch dal hijzelf de boomey moet laten rooien. De voorz. deelt mede, dat het heffings percentage, plaatselijke inkomstenbelas ting voor het belastingjaar 1925'26 van 2.9 op 2.2 zal kunnen worden gebracht, alzoo 27 lager. Deze mededeeiing wordt met genoegen ontvangen. Bij de rondvraag vraagt dc lieer Boot, naar aanleiding van de not., over de af name van de electr. kabel door den heer Kroes.Spri merkt op dat aan de schoeiing Smolenaarsweg een gat is geslagen, waar door gevaar bestaat voor het verkeer. Hij had daarover cfen opzichter gesproken die, door afwezigheid van den burgemeester geen besluit kon nemen, waardoor het ge vaar bleef bestaan. Do heer van 't. Riet merkte op dat er ook een wethouder van Openbare Werken was of een waarn. burgemeester. Diens oordeel bad gevraagd kunnen worden. Ook maakt de heer Boot den Voorz. op merkzaam op den toestand vau den weg bij de zandsteenfabriek. De Voorz. zal in beide gevallen later voorzien. De heer Vromans wijst op het gevaar langs den Kerkweg, waar de landbouwer Disseldorp steeds zijn wagen laat staan, waardoor de autobus bijna niet kan passeeren De Voorz. zal daarop laten tóezien. Dc boe ren Boot en van 't Riet voeren het woord over de aanbesteding van de Doesbrug. De Voorz. zegt dat de toestemmingen in orde zijn en dat de aanwijzing zal plaats hebben 20 Mei en de aanbesteding op 27 Met a.s. Met het oog op de pont, welke 200ff Kilo zal kunnen dragen, zal toestemming gevraagd worden aan bet bestuur der Heerlijkheid Hoogmade en aan het Herv. Kerkbestuur. De heer Lieverse dring», aan op spoedi ge betaling van d'e ambachtslieden, De Vöorz. zegt, dat de rekeningen nog niet zijn nagezien door den opzichter, mede door den schuld van enkele patroons, daar zij de maandstaten niet hadden in geleverd. De beer Boot wijst ep de goede instel ling om de maandstaten geregeld in Jte leveren. Daarna sluit de Voorz. de vergadering. Personalia. De beer B. Luyl, vertegen woordiger van den .Raad van .Arbeid alhier- lieeft ontslag gevraagd wegens de vele werkzaamheden daaraan verbonden; dli ontslag is hem eervol ver'eend. Het bestuur der naai- en knipschool, welke gehouden wordt in het vereenigings- locaal, heeft wegens vertrek vaii meiuf- frouw Zaalberg, die eervol werd onts'agen, benoemd mejuffrouw W Bmnendijk. we'ke de benoem'ng beeft aanvaard. De bliksem in de radio. Woensdagmid dag sloeg den bliksem :n het rad'o-ontvang toestel van den heer Boekhoven alhier. De knal gaf in de woiv'ng groote ontsteltenis. Qpluk"1-'# was he' k>es'el af,roc*"»<vn. waar-' Wetenschappelijke Berichten Een begraven stad bj. ;.jgd. Prachtige beeldhouwwerk op gevonden. Aan de kust van Tripoli, Noord-Afrika. is men bezig een stad op te gaven, die 1200 jaar onder hef zand begraven is geweest, en die gesticht was door de Phoenicians van Sidon, die Rome een van zijn grootste keizers gaven: Septimius Severus In de „Daily Mail" vertelt hut-kol. Gasserly van de gedane vondsten. Reeds zijn aan bet licht gekomen dc muren van bet paleis Van Septimius Seve rus-. de baden die kunnen wedijveren met die van het oude Rome. twee straten en een deel van oen triomfboog. Het paleis, gebouwd van grooté blokken steen uit de naburige heuvels, nam een groote ruimte in beslag. Een booge poort met bogen is opgedolven, en muren van dertig voet hoogte komen te voorschijn. Marmeren kolommen mooi bewerkt, sommige rond met artistieke kapiteelen, andere rechthoekig, met bloemen, dieren of mensehen erin uitgebeeld, zijn zichtbaar geworden. Op een ervan staat in duidelijke letters: „Imperator Caesar Lucius Septi- miudaar is de steen afgebroken. De baden zijn bijna bloot gelegd Men ziet er een groote zaal mot muren van veertig voet boog. een wavme-lucht kamer, zwembaden met witte beelden en mooie ko lommen van wit en gekleurd marmer. Om het overblijfsel van den triomfboog liggen gegroefde pilaren en prachtig be werkte marineren bas-reliefs. Van de basis- af loopt een geplaveide straat, die thans wordt vrijgemaakt. Rij de zee zijn nog de steeneii hoofden» waaraan de Romeinsclic galeien in de ba- ven werden vastgelegd.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 8