R00KST0EL 13 90 Slaapkamers Huiskamers GS BRÜNING academie-nieuws^ financieel gelood ."Ook venschen deze loden ingrijpende beperking der militaire uitga ven, waarmede het indert:j<l ingediende ontwerp-VIoolwet zoozeer in strijd is ge weest, en al*™heele onafhankelijkheid van de R. K. Staatspartij. De bedoeling van het comité is geen eigen candidaten to stellen, doch hij wijze van protest, bij de as. vcrkioz'ngen niet te stemmen op de candidaten der Glir. Hist of Anti-Rev partij, en daarvoor in protes- tantsche kringen actie te voeren. Tn een huishoudelijke vergadering, wel ke 30 dezer in het gebouw voor Ohr. Soc. Be'angen wordt gehouden, zal het program van actie nader worden, vastgesteld." De St.-Michaël-club te 's-Gravenhage. Voor de eenheid in de part ij. De St.-Michaël-club Den Haag heeft gis teravond onder voorzitterschap van den beer J. Hollander een huishoudelijke ver gadering gehouden, die o.a. werd bijge woond door prof. Veraart en baron Wit- tort van Hoogland. De voorzitter dankte voor het gehoor ge ven aan den oproep om in grooten getale op 20 April j.I. op den alfabetisehen can- didaat, den heer Bon, te stemmen. Vervolgens besprak de voorzitter het po litiek advies en in verband daarmee het vaststellen van de houding. Het bestuur had reeds deze zaak besproken. Spr. zeide bet te betreuren, dat "Woensdagavond weer in zeer boleedigende woorden over „SL-Michaël" is gesproken. Hij waar schuwde echter, geen ondoordachte stap pen te doen door zich aan te sluiten bij de volkspartij. Het bestuur is van meening, dat de •,St.-Michaël"-actie moet blijven be staan totdat de reorganisatie van de R.K. Staatspartij een feit is geworden. In de vergadering werd de meening uit gesproken, dat, indien er geen gegronde reden was voor afwezigheid van de hee- ren Guit en Spit op deze vergadering dit als een gebrek aan moed moet worden be ech ouwd. Gewaagd werd van het gevaar van te etemmen op de lijst der R.-K. Staatspartij, want indien prof. Veraart in de Kamer komt* zal dr. Koeten horst, de vijand der ambtenaren en werklieden, er ook komen. Ook werd opgemerkt, dat baron van Wijn- hergen goed weet wat hij gedaan heeft om tir. Kortenhorst na prof. Veraart op de lijst te zotten. Want prof. Veraart is bijna zeker de opvolger van minister Aalberse en dan zit men in do Kamer opgescheept met alleen dr. Kortenborst(I) Aan den anderen kant werd er op ge wezen, dat de democratische beweging in do Katholieke partij nog te jong is om reeds volledig succes te hebben. Zoolang dit succes niet is behaald, dient men op de katholieke lijst te stemmen. Hiertegen werd opgemerkt, dat men toch rekenlntr had moeten houden met wat onder liet Roomsehe volk leeft, ook zonder dat „St. Michaël" was opgericht. Baron Wittert van Hoogland herinner de aan het doel, waarmee St.-Michacl is opgericht, n.l. het versterkenvan de de mocratische gedachte in de R.-K. Staats partij om op die manier ook een democra tischer wijze van regeeren te waarborgen. „St.-Michaël" heeft ontegenzeggelijk succes gehad, al had het méér gewenscht Het heeft ter dege van zich doen spreken en in de Kamer krijgen de katholieke de mocraten een trekkracht vóór zich. Daar om kan er met slechts twee Michaëlistcn aanzienlijk nut gesticht worden. D e v r a ag is nu: moeten wij ons neerleg den bij wat geschied is? Spr. e g t daarop ronduit j a. „St.-Mi chaël heeft een mooie taak in de Staats partij te vervullen. De heer Kortenhorst mag nu spreken van demagogisch ge broed, dit laat spr. koud. De heer Korten horst bezigt altijd dergelijke grofheden, 't waarschijnlijk een gebrek in zijn opvoe ding (applaus). „St.-Michaël zal lang- ?aam groeien en een groote fractie gaan vormen in de fractie van de Staatspartij. Spr. wees op den groei der S. D. A. P. Wanneer merr-dien ziet, kan men met vertrouwen dien van „St.-Michaël" tege moet zien. Prof. Veraart adviseerde zich niet te Verdiepen in de mogelijkheden van een aomend kabinet. De mogelijkheid bestaat, dat wij een periode tegemoet gaan van Ka merontbindingen. Het zou jammer zijn, wanneer dan een beweging als die van „St.-Michaël" verdwenen zou zijn. Van 3»on R.-K. Volkspartij is niets te verwach ten. Het komt op menschen aan, die in daat zijn verschillende vraagstukken te spreken. Noch de leider, noch iemand an ders die voorkomt op de lijsten der R.-K. Volkspartij geeft ook maar eenig vertrou wen de taak van Kamerlid behoorlijk te kunnen vervullen. „St.-Michaël" mag niet van den hak op den tak springen. Het kan snel groeien, maar men moet er 'bij blijven. Voor den heer Kortenhorst is spr. niet bang. Wat hij schrijft en zegt is zoo ontstellend dwaas, dat hij te kiezen heeft tusschen een onsterfelijke blamage en een volledig omdraaien als 'n blad aan den !>oom. „St.-Michaël" mag zich niet uit el kaar laten slaan door een dwaas artikel JL door een insinucerende redevoering. Een andere spreker betoogde, dat men met het voortbestaan van „St.-Michaël" niet is geholpen uit de moeilijkheid, waar op men stemmen moet op 1 Juli. Deze spreker gaf in overweging, in Den Haag een lijst van de Katholieke Volkspartij te doen opstellen en op die lijst te stemmen. Wanneer dan de reorganisatie in de R.-K. Volkspartij tot stand komt, zal de Volks partij vanzelf weer verdwijnen. De voorzitter deelde mee. dat het comité- /fijmegen besloten heeft, zich aan 'e slui ten bij de R.-K. Volkspartij. Hij waar schuwde er echter tegen, dit voorbeeld te volgen. Baron Wittert van Hoogland gewaagde nog van het weinige practische resultaat, dat een éénling, hetzij van de Volkspartij, hetzij van „St-Michaël" in de Kamer zou hebben. Na nog uitvoerige gedachten wisseling, kon prof. Veraart eonstatoeren, dat men voor een groot dool het mot hem eens was Ingezonden Mededeeling eiken gebeitst ■'A'® 10801 Nieuwe zendingen HOOGSTRAAT 1—2 geworden. Hij merkte nog op, dat hij de houding van de Nijmeegsche Michaëlisten als verraderlijk beschouwde. Zij hebben blijk gegeven van gemis aan eenig poli tiek inzicht. Prof. Veraart stelde hierna de volgende motie voor: „De vergadering, overwegende, dat het de taak is van de „St.-Michaëlclubs", krachtte en stelselmatig voort te werken aan de doorwerking van de democratische gedachte in de R. K. Staatspartij, besluit dat haar leden zich op 1 Juli a.s. zullen gedragen als van leden yan de R. K. Staatspartij moet worden verwacht." De motie werd aangenomen met zeer groote meerderheid, waarna de vergade ring werd gesloten. In de vergadering van de club St. Mi- chaël te Utrecht tot bevordering van de democratische gedachte in de R. K. Staats partij, bleek, nadat door een lid was -voor gesteld, bij de aanstaande verkiezingen met een eigen lijst uit te komen, welk voorstel echter niet ondersteund werd, dat er een sterke strooming bestond om het landelijk verband van de club St. Michael te herstel len. Aan het bestuur werd voorgesteld, in deze richting werkzaam te zijn. Bij de stem ming over het voorstel staakten de stem men. Besloten werd, aan de gewezen lan delijke bestuurders om advies te vragen. Wijziging Lager Onderwijswet 1920. Memorie van Antwoord. In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer inzake haar voorstel van wet. tot wijziging van art. 3 der Lager Onderwijswet-1920, zegt de voorstelster, mej. "Westerman, dat zij gemeend heeft met de indiening van haar voorstel, niet te kunnen wachten lot de adviezen van het Rijksschooltoezicht aan den minister zullen zijn uitgebracht, omdat een beslis sing noodzakelijk is voor den aanvang van den cursus 1925-1926, aangezien op 1 Januari a.s. de overgangsbepaling, wel ke het onderwijs in bet Fransch tot nog toe mogelijk maakt, vervalt. Het had de voorstelster onaangenaam getroffen, dat weer verscheidene leden de moeilijkheden, die met. betrekking tot het Fransch in de scholen zijn ondervonden, toeschrijven willen aan den onwil, van de leeraren aan Middelbare scholen en Gym nasia. Dat er, indien dat voorstel wet wordt, in het vervolg weer lagere scholen zullen bestaan, met en zonder onderwijs in een vreemde taal kan mogelijk nadeel zijn, in het oog van hen die de eenheidsschool bewonderen, de voorsteller is echter van meening. dat herleving der oude oplei dingsscholen eer een voordeel dan een na deel van het onderwijs in Nederland zou zijn. Juist om tegemoet te komen aan de bezwaren door enkele leden geopperd, dat het Fransch niet de taal is, die, als een vreemde taal zou worden geleerd, de meest gewenschle taal is, zegt de voor stelster de drie moderne talen in haar wetsvoorstel genoemd te hebben. Overi gens meent zij. dat Fransch de aangewe zen taal is om mede te beginnen, omdat die taal het moeilijkst is te leeren, en er dus belangstelling aan zal moeten worden besteed, om een behoorlijk resultaat te bereiken. Aan den van twee zijden op haar uitge- oefenden aandrang om haar voorstel te wijzigen, meende mej. Westerman voor- loopig geen gehoor te moeten geven. Ten slotte maakt zij de opmerking, dat men werkelijk in den tegenwoordigen tijd niet zoo bang behoeft te zijn, dat kin deren te hard zullen werken. Wel is het h.i. verkeerd dat thans nog buiten de ge wonen schooluren kinderen onderwijs in een vreemde taal moeten ontvangen, door dat de gelegenheid daartoe hun binnen de gewone .schooluren wordt ontnomen. De Weeldebelasting Geen behandeling meer in deze zittingsperiode? Uit parlementaire kringen verneemt de „Tel." dat het uitgesloten geacht wordt, dat de belastingontwerpen, waaronder het ontwerp tot verhooging der Zegelbelas ling (weeldebelasting), nog gedurende deze parlementaire periode door de Tweede Kamer in behandeling zou worden geno men. Het Koninklijk bezoek aan de hoofdstad. Hel „Hbl." meldt, dat het in de bedoeling lijjt van de Koningin, bij haar aanstaand bezoek aan de hoofdstad ook het Tuindorp- Oostzaan te bezichtigen.- H.M. zal daarbij worden rondgeleid door den wethouder voor de Volkshuiavedtmg, den heer S. R. de Miranda. De Koninklijke Familie naar het buitenland. Naar het persbureau V.D. uit goede bron verneemt, zal de Koninklijke Familie zich Donderdag 28 Mei a.s. naar het buiten land begeven. Uit den Rotterdamschen Raad. De gemeenteraad van Rotterdam besloot gisteravond zich neer te leggen bij het ad vies van Ged. Staten van Zuid-Holland in zake formeele wijziging in het Raadsbe sluit betreffende de pensioenkorting. Uit den gemeenteraad van Amsterdam. In den Amsterdamschen gemeenteraad is Langdurig beraadslaagdover de voor dracht van B. en W., om den vermenigvul digingsfactor voor de Gemeentelijke In komstenbelasting voor het belastingjaar 1925-26 vast te stellen op 0,6. De wethouder voor de financiën, de heer F. M. Wibaut, heeft daarbij meegedeeld, dat B. en W. diligent zijn ten opzichte van het wijzigen van het tarief, voor zoover dsarin fouten zijn aan te wijzen. De voordracht is ten slotte aangenomen met algemeene stemmen- hetgeen betee- kent dat de gemeentelijke inkomstenbelas ting met ongeveer 11 pGt. is verlaagd. Een motie der communisten, om inko mens beneden 3000 's jaar niet te belas ten is verworpen met 34 legen 4 stemmen. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Ongeval. Gisterenmiddag kwam de koopman in huishoudelijke artikelen, P. 0„ uit de Groenesteeg te Leiden, vanaf Kat wijk aam Zee in de v. Egmondsbraat aange reden, toen terzelfder tijd een tram uit de richting Voorstraat-Veereinde naderde. Al hoewel het sein ..stop" hetwelk waarschuwt bij de nadering een-er tram, werkte en een aldaar aanwezig persoon de aandacht van O. vestigde op den naderende tram, bleef O doorrijden, met het gevolg dat het rijtuig door den tram werd gegrepen. Hel paard raakte bekneld tusschen een mast en den tram. De hoornen der wagen benevens de wielen, werden» in elkaar gedeukt. "Wonder lijk genoeg kwam l^ct paard er goed af Ook de heer O. met een passagier die „mee mocht rijden'" kwamen er met «ten schrik af. Een schadepost voor O., omdat het vast staat dat de wagenbestuurder geen schuld: heeft. LEIMUIDEN Raadsvacature. De heer A.- van Poel geest (C.-H.) heeft zijn benoeming tot lid van den Gemeenteraad niet aangenomen. Zijn opvolger is de heer J. de Rijk. NOORDWIJK. Mccdersday. Het idee Moedersd- schijnt voor Noordwijk nog niet rijp te zijn. Althans als wij een eonclus'e moeten trekken uit de weinige belangstelling voor de vergadering 1.1. Woensdag in Hotel Royal gehouden. Deze mooie gedachte, dit hoogst aantrekkelijk denkbeeld, om op een zelfden dag door het geheale land ..Moe der" te eeren, zou er dit bij ons Neder- l&ndscho volk niet in willen? De Ned. Mij. 'van Tuinbouw en Plantkunde, welkex spreuk: „Laat bloemen Uw tolk zijn", op de Moederedag zoo juist van toepassing is, hield Woensdag een vergadering onder' lei ding van den heer H. de Boer. Deze opende de bijeenkomst met een woord van welkom, waaraan hij echter een woord van teleur stelling toevoegde, dat zoo weinigen aan wezig waren. Dit is niet bemoedigend voor het besluUr, dat moeiten noch kosten '^eft gespaard om het denkbeeld van een Moe dersdag ingang te doen vinden. Het bestuur was daarom van meening. '«anen het ver loop der voorbereiding, dit ia ar noch geen bepaalde leiding Ie geveu, waarmede de vergadering instemde. Nadat de voorzop verzoek van eenitre aanwezigen, met een kernachtig woordje het doel van dezen dag nog eens had uiteengezet, sloot hij met een woord van dank voor de opkomst deze bij eenkomst, een ieder verzoekend, in zijn kring propaganda voor dit sehoone doe) te maken. OEGSTGEEST. Zwemclub „Poelmeer". Naar wij ver- henaen zal 12 Mei 's middags 2 uur de Zweminrichting „Poelmeer" voor het pu bliek worden open gesteld. Of deze opening 'n e enigszins feestelijk karakter zal dragen is nog niet bekend. Zoodra B. en W. de ope nings: ijden der inrichting hebben goedge keurd zullen die nader worden bekend ge maakt, doch, zooals wij vernemen, zal op verschillende tijden vari don dag voor da mes en heeren gelegenheid voor zwemmen worden gegeven en kan men bij 't bestuur en badmeester inipkaarten verkrijgen. Winkelstand. Heden wordt in de v. Assor.delftstraat oen Melkinrichting ge opend als filiaal van de bekende Leidsche Melkinrichting ..Rijn en Schie". Deze melk inrichting, drie jaar geleden in Leiden in het klein opgezet, heeft het nu reeds tot een filiaal gebracht! Het pand is onder leiding van den heer P. H. v. d. Drift, Oude Vest, opgetrokken en ingericht. Het ziet er alles keurig uit: betegelde wanden, marmeren toonbanken enz. Het is voornamelijk een melkinrichting, maar tevens zijn er fijne vleeschwaren en dergelijke artikelen te verkrijgen. A ufo fe wafer. Nabij het Groene Kerkje, reed op de Gemeentelijke losplaats de vrachtauto van do firma Timmer uit Willemsdorp achteruit in het Kanaal. Door de firma v. d. Ameele werd de auto uit het water getakeld. VOORSCHOTEN. Jubileum. Gisteren wapperde weer de vlag op de fabriek in Voorschoten, omdat de heer N. A. Korswagen h«t feit herdacht, dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij de Zilverfabriek. Des middags om half twee werden de ju- bilari^ en zijn vrouw per auto vau huis gehaaid en feestelijk in de fabriek ontvan gen. De directeur, de heer Hensing, roemde in zijn toespraak Korswagen als een bui tengewoon plichtsgetrouw, ijverig werker en een voorbeeld voor de jongeren. In het bijzonder legde de directeur den nadruk erop, dat voorbeelden als Korswagen den stoot gaven om den jongeren te toonen dat in den tegenwoordigen moeilijken tijd, spe ciaal voor de Nederlandsche industrie, sa menwerking een hoofdvereischte is en hij constateerde met genoegen, dat te Voor schoten de band tusschen Directie en per soneel steeds sterker werd. Daarna over handigde de heer H. aan den jubilaris een couvert met inhoud en nog eenige geschen ken en daarbij nog namens het personeel een mooie Goudava&s met bloemen. De lieer Van Os, een der vergrijsden in dienst der fabriek, met reeds meer dan 50 dienstjaren, sprak nog eenige woorden en bood den jubilaris uit naam vari zijn di recte collega's een geschenk aan. Na dank betuigingen van den heer K. werd de hul diging besloten met eenige nummers van het welbekende Muziekcorps Benvenuto, dat tot de fabriek behoort. WASSENAAR Te water. Door een gebrek aan de stuurinrichting reed gistermiddag een kleine vrachtauto vanaf de Pauwlaan de Zijhvetering in. Tengevolge van de matige snelheid bleef het achterste gedeelte op den walkant hangen. De inzittenden kwa men met den schrik vrij. Onderstboven geslagen. Bij den Drie sprong sloeg gistermiddag een kleine auto, waarin drie personen gezeten wa ren, 't ondersthoven, doordat de bestuur der, zekere v. d. L., uit Amsterdam, bij het omgaan van een hoek, op de gaspe daal inplaats van op de voetrem trapte. Een der 'inzittende dames, zuster van den bestuurder, kwam met het hoofd onder den auto en beliep verwondingen aan ge laat en kaken. Zij werd in de pastorie van De Goede Herder binnengebracht en door dr. Koppeschaar geholpen. De andere dame kreeg ontvellingen aan gelaat en arm. De bestuurder kwam er zonder kleerscheuren af. Het voertuig was zeer zwaar beschadigd en is later weggesleept WOUBRUGGE Een zeldzame plechtigheid. Na de raadsvergadering gisteren waren door de burgemeester u>ajenoodigd mej. de wede. J. P. Bochoven met haar zoontje Lezebertus en de heer G. Windhorst en zijn eehtgenoote. Nadat deze in het midden van de raads leden hadden plaats genomen nam de bur gemeester het woord en zeide: „Dames en heeren, het is mij thans een voorrecht te mogen overgaan tot het ver richten van eene plechtigheid, welke slechts weinig in den lande zal voorkomen. Ongetwijfeld zult u zich herinneren hoe ten vorigen jare in den nazomer (21 Augustus) plotseling door het dorp het gerucht giug dat een zoontje van de fa milie G Windhorst in de Woudwatering te water was geraakt en welk een zucht van verlichting opging toen daarop tevens de tijding van redding van het knaapje ons bereikte. De gedachte dat hun kind een oogenblik tegenover de onvevbiddelij- ken dood heeft gestaan, moet voor de ouders eene ontzettende gedachte zijn ge weest. Maar aan den anderen kant, hoe zeer moet het bij die ouders gejubeld heb ben toen zij hun dierbaar kind, een oogen blik aan lnmne waakzaamheid ontsnapt, door God's goedertierenheid wederom gezond aan hun hart mochten drukken. Door Zijne genade werd het hun terugge geven, niet door een der dappere mannen, waarvan wij zoo menigmrAl lezen, die hun leven voor anderen feil hebben, maar door een kind, een knaap, meer dan waar schijnlijk zich op dat oogenblik niet be wust van hetgeen hij deed, maar bij in- tuitie gevoelende, dat hij een makkertje, dat in nood verkeerde, moet helpen. Doch ik moge u tevens vragen, kwam in deze knaap niet tot uiting grootheid van ziel? Lezebertus, beste jongen, je herinnert je nog wel dat je verleden jaar mij juist de toedracht hebt medegedeeld hoe je je vriendje uit het water hebt gehaald. Ik heb je toen gezegd dat het flink was en de ouders van den geredde je daar zeer dank baar toot waren. Maar ik heb het ook aan onze geliefde Koningin laten niede- deelen en deze vindt je ook een dappere jongen. Op deze plaat heeft H. M. laten schrijven dat zij heel tevreden over je is, Je zult later eerst beseffen wat heden namens onze vorstin je wordt overhandigd. Maar behalve deze plaat geef ik je hier en ik speld dit op je borst de bij Kon. besluit ingestelde red dingsmedaille en als je deze goed bekijkt dan zal je daarop lezen: „De Koningin aan L. Bochove" en aan de andere zijde „voor menschlievend hulpbetoon." Stel deze onderscheiding op hoogen prijs. Gij moogt er trots op zijn en blijf steeds een bescheiden jongen. Mejuffrouw Bochove, met uw zoontje wensch ik u van harte geluk. Hij heeft getoond eigenschappen te bezitten, welke een mensch sieren; hij deed mannenwerk Zijn daad zij anderen ten voorbeeld. Mej. Bochove sprak haar dank uit. Wij hadden de daad van mijn zoontje gewoon als een plicht beschouwd, zeide zij, en had den niet vermoed dat daarop zoo'n be looning zou volgen, doch nu het H. M. be haagde, is het ons een groote eer. En ook u burgemeester, onzen dank. GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den Gemeentelijken VischwinkeL Vischmarkt 18, Telef. 1225, is ZATERDAG en voorzoovei- voorradig ook ZATERDAG AVOND verkrijgbaar: SCHELVISCH 0.14 en SCHOL k 0.09, 0.11 per pond. N. G. DE GIJSELA AR, Burgcm. Leiden, 8 Mei 1925. B. en W. van Leiden, brengen ter alge meene kennis, dat de beslissing op het ver zoek van: a. de N.V. Emile Schulze en Zonen's Maatschappij, om vergunning tot oprichting van een fabriek voor het ver vaardigen van luciferspillen in het perceel Utrechtsche Jaagpad No. 44, Sectie M. nos. 3763 en 3857 en b. de fa. I. Zand- voort, om vergunning tot oprichting van een werkplaats voor het bereiden van vleeschwaren in het perceel Lange Mars No. 1, Sectie H No. 2439 is verdaagd. Katholieke Agenda LEIOEN. Vrijdag. R. K. Bouwvakarbeidersbond. Bondsgebouw, te 8 uur. Vrijdag. R. K. Metaalbewerkers, Patro- naatsgebqjïw-» Hooigracht 18, te 8 uur. Vrijdag. Jaarvergadering Kruisverbond. St.-Pancratiuspatronaat, Hooi-» gracht, te 8/4 uur. Woensdag. Ledenvergadering Overheids-» personeel „St. Paulus" Bondsge bouw, te 8uur. De avond-, uactit- tn Zondagsdienst der Apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Mei waargenomen door de apotheken van de heeren G. H. BLANKEN, Hoogewoerd 171, telef. 502 en P. DU CROIX, Rapenburg 9, telef. 807. De heer G. Windhorst, de vader van de geredde verzocht een woord te mogen spreken. Toen hem gisteravond de tijdin; gewerd van hetgeen deze morgen zou plaats grijpen ,was dit voor ons een blijde tijding. Het was voor ons een vernieuwing van de herinnering van wat Donderdag 21 Augustus van het vorige jaar plaats greep. De reddelooze toestand van onze jon ren zagen wij weder als voor oogen. Velen stonden daar aan den overkant aan den oever en niemand die hulp kon bieden. Het was een oogenblik voor ons ouders, "niet in woorden te brengen. Wij zien nog ons zoontje wegzinken zijn arm hoven wa ter uitstekende, een moment onbeschrijfe lijk, doch daar snelt Bertus Bochove naar de plaats des onheils en springt te water, grijpt onze jongen en zwemt met hem naar den oever. Hij was het middel in Gods hand om hem van den wissen dooo te redden. Ook nu trekt dat alles, als --en machtig moment voor onze geest voorbij. Met blijde verw hting gingen wij deze morgen tegemoet, waren verheugd ook getuigen te mogen zijn, dat deze moedige daad zou worden beloond door IT. M on zé geliefde vorstin. Van deze gelegenheid maak ik, inu.k- na mens mijn vrouw, gebruik in uw midd> Bertus Bochove onzen hartelijk en d-.nk nogmaals te betuigen voor de kranige red ding van onze Gor, en spreek den wensclj uit, dat de reddingsmedaüUe nog tal van jaren zijn horst mag sieren. Ook breng ik een woord van dank aan H J4- de Konin gin in deze zaak, welke voor ons van uitsprekclijk belang is en ook aan u, bur gemeester, voor de vele bemoeiiingen hier in betoond. Ge hebt getoond ook burger vader te zijn, die de daden van een onzei ingezetenen beloond wen solt te zien LEIDEN. Geslaagd voor het: Doctoraal examen rechten de hoeren L H. J. J. Mazel (Den Haag) en J. D. Zirn merman (Velp, Gld.); Doctoraal examen w.is- en natuur kun d de heer G. H. Dieke (Den Haag.) Bevorderd tot arts de heeren R. Grippe ling (Haarlem) en H. C. Saicer (Kethi en Spaland); tot semi-arts de heer W. P. J. Lagr (Den Haag.) Na verdediging van een academise! proefschrift getiteld „Bovenmatige taxali in de polis" werd heden bevorderd lc Doctor in de rechtswetenschappen de her Jan Wijntjes Tnbingh Snermöndt, gebons en wonende te Rotterdam. Na verdediging van oen academiscl proefschrift getiteld ..De Bacteriophaw een ultramicrobe" (het phenomeen vai dr. d'Hcrelle) werd heden bevorderd k| Doctor iri de Geneeskunde de heer Corr.e lis Johannes Schuurman, geboren te Aar landerveen, wonende te 's-Gravenbage. STADSNIEUWS De Leidsche Winkelstand. In pel'ceel Rapenburg 3 wordt vanavoni weer een nieuwe zaak in comestibles fijne vleeschwaren geopend. Zooals l,J kend was hier tot voor eenigen tijd eeo zelfde zaak gevestigd van den heer Koivfl hoff, die nu naar de Breestraat is voj huisd. De nieuwe firmant is do heer J B; kooy, die reeds een dergelijke zaak Wassenaar heeft. Een zuster van den Bekooy heeft het beheer over den win»1 aan het Rapenburg, die er rotjes en be der uitziet. De electrische verlichting is eenigszn veranderd, hetgeen is uitgevoerd door di heer Lasschuit.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2