fyouf' fn te en beiricht nit Antwerpen, dat vandaar een paar brandkasten waren verzonden t(,or rekening van een smokkelaar van ver- jb ende middelen. Hij onderzoek bleek, dat inderdaad bij een expeditiefirma te Rotterdam brandkas ten waren aangekomen, die men bad opge- 6 ;i gen in een der veemen. Twee inspecteurs van do recherche onder rechten beide brandkasten en ontdekten, dat deze van dubbele wanden waren voor- r en, weike men geheel had gevuld met doo- r» n ruwe opium. De brandkasten zijn in beslag genomen jen naar het hoofdbureau van politie over gebracht. In een ander pakhuis vond men tien kis ten, elk van 70 K.G., die als verfwaren s'onden aangegeven, doch eveneens pakjes ruwe opium bleken te bevatten. Deze laat ste partij was afkomstig uit twee andere brandkasten, welke reeds door de smokke laars waxen geledigd. De inhoud was over- gepakt in kislen die ter verzending gereed stonden. Een der smokkelaars, J. M., een Rus, wo nende te Antwerpen, is te Rotterdam gear resteerd. De twee ledige brandkasten zijn eveneens in beslag genomen. In totaal is tot dusver circa 1000 K.G. ruwe opium in beslag genomen, ter waarde van circa f 50.000 Gebleken is dat, evem- als bij vorige gevallen, ook hier een inter nationale bende aan het werk is, welke in verschillende wereldhavens haar relaties beeft. Het onderzoek wordt nog voortge-zet. De moord te Culemhorg. Te CulemboTg heeft gistermiddag in ver band met de bekende moord-zaak, de Rijks recherche een achterneef van de slacht offers naar Tiel overgebracht. Een van moord verdachte gearresteerd. G:steren is te Sohae.slwrg aangehouden en naar het Huis van Bewaring te Roer mond overgebracht zekerp J. G., verdacht van moord op B. te Bree (België), waar hij al.9 knecht werkzaam was. De Belgische politie had zijn aanhouding verzocht. Door de tram doodgereden. Maandagnamiddag is door de stoomtram op de lijn VaalsMaastricht onder Mar graten do reeds bejaarde man Duysens van Partij-Wiftem overreden en gedood. De man liep tusschen de spoorrails en bleef daar loopen, niettegenstaande het voortdu rend signaal geven van de tram. Vader en kind door den bliksem gedood. Men meldt ons uit Zwolle: Gisteren ontlastte zich een hevig onweer boven de gemeente Olst. De landbouwer W. Wiltink stond met zijn kind in de achter deur, toen een bliksemstraal hen trof. Beiden vielen dood neer. Brand werd niet veroorzaakt. Auto van den dijk gestort. Tusschen Zuilichem en Nieuwaal is de auto van den heer W. v. L. uit Nieuwaal, waarin twee personen uit Brakel gezeten waren, bij het overgeven van het stuur van den dijk gestort- nadat eerst een tele foonpaal omver was gereden. De heer v. L. bleef ongedeerd, doch de beide passagiers werden ernstig gewond; bij een hunner werd een lichte hersenschudding geconsta teerd. Het voertuig is zwaar beschadigd. Ongelukken. Gisterenavond wilde de 21-jarige ha venarbeider F. G. te Rotterdam, toen hij van zijn werk kwam op den Westzeedijk, op een aanhangwagen van een rijdenden vrachtauto springen. Hij sprong echter mis en viel voor het rechterachterwiel, dat hem over het lichaam ging. Met een ernstigen Bchedelbreuk en gebroken schouder en rechterdijbeen, alsmede verschillende in wendige kwetsuren, werd hij door den G. D'. in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis overgebracht, alwaar hij bij aankomst reeds overleden bleek. In de Schoolstraat te Rotterdam lie pen gisterenavond drie personen, dié den Goudsphen Singel wilden oversteken. Op dat oogenblik naderde uit de richting Oost plein een zware vrachtauto, die den 19-ja- rigen F. van R., den laatsten van het drie tal, dat overstak, greep, en tegen de straat 1 wierp. In bewusteloozen toestand bracht de G. D. den jongeman naar het Zieken huis, alwaar de geneesheer een zeer ern stige hersenschudding constateerde- alsme de verschillende inwendigo verwondingen. Zijn toestand was gisteravond zeer ern stig. Een scheepsramp? Zondag 3 Mei kwam de vrachtboot >,Gruno" te Delfzijl binnen met een lichter op sleeptouw, die men bij Borkum had op gepikt. Er waren geen menschen meer aan boord. Er lag er nog een, maar die kon den ze niet mee krijgen, omdat die met den voorsteven naar beneden stond. Ver moedelijk heeft er dus een scheepsramp plaats gehad. Zware brand te Wychen. Het was gisteren juist een jaar geleden, idat de tweevoudige moord te Wychen ge pleegd werd, schrijft de „Telegr." 5 Mei schijnt voor dit dorp een ongeluksdatum te Eijn, want gisteren is de gemeente door een ernstigen brand getroffen. Gisterochtend omstreeks tien uur onstond door onbekende oorzaak brand in een der echuren van de jdubbele hofstede „De Vormer", aan den [weg van Wychen naar Ravenstein. Deze ihofoteden zijn het eigendom van het Oud Burgeren Gasthuis te Nijmegen; zij zijn gepacht door de landbouwers Van Noort en Van Beesd. De brandweer van Wychen etond met hare eene handspuit machteloos tegenover de vuurzee. De wind die ongun stig was, was gericht naar de andere ge bouwen, welke dan ook spoedig door het Vuur werden aangetast. Omstreeks twaalf uur werd de Nijmeeg- pche brandweer om assistentie verzooht. [Aanstonds vertrok men met een motorspuit ten onder toezicht van den opperbrandmeee- ter werd het vuur, dat omstreeks één uur woedde, energiek aangepakt Het was een geluk, dat achter de boerde rij een groote vijver ligt, waanrt de moior- 6puit water kon putten. Op het terrein van den brand waren o m aanwezig: do burgemeester van Wychen, jhr. Van Ryckevorsel, en de regenten van het Gasthuis, die zich op het gerucht van den brand, per auto naar het terrein had den begeven. Na een klein uur was de brandweer den vuurgloed meester; het blussehingswerk kon toen als geëindigd worden beschouwd. Voornamelijk was dit er op .gericht geweest om de nevengebouwen en de beide woon huizen te beschermen. De hofstede van Van Noort is op het woonhuis na, vrijwel geheel verbrand; van die van Van Beesd bekwam alleen het woonhuis ernstige waterschade; enke e ne vengebouwen brandden eveneens uit Het woonhuis van v. B.. dat in 1908 geheel was herbouwd, is geheel gespaard gebleven Ora halfvijf kon de Nijmeegsche brand weer inrukken; toen werd het verdere hlus- schingswerk aan de Wyohensche brand weer overgelaten. De schade aan inboedel en gehouwen is door verzekering gedekt. Een hoeveelheid hooi 'en aardappelen ging geheel verloren. Het vee was gedeeRe- lijk in de weide, en kon. voorzoover op de boerderij aanwezig, worden gered. Eergerlijk dierenvervoer. Dezer dagen kochten een ^ar veekoop lieden te Purmerend 15 koeien in Fries land. Deze koeien moesten naar Purmerend vervoerd worden, doch in een veewagen is slechts plaats voor 13 beesten. Toch werden de 15 koeien in dien wagen geborgen. Zon der dat de stationsbeambte controle uit oefende, werd de wagen gesloten en 13 koebeesten werden genoteerd. Den volgen den dag arriveerde de wagon te Purmerend en vond men 14 koeien staan en 1 dood op den grond liggen, vertrapt door de andere koeien, zoodat lappen huid er hij hingen. Een belangrijk tekort. Men meldt aan de „Ned.": Met het oog op zijne fiuancieele moeilijk heden, heeft notaris C. te Buitenpost, bij de rechtbank te Leeuwarden surséance van betaling aangevraagd. Een ernstige ziekte van den vorigen winter is oorzaak geweest, dat hij geen overzicht, had over de opeisoh- baro schuilden per 1 Mei 1925, die een to taal van f 100.000 bedragen, waarvoor slechts f50.000 aanwezig is. Familie en vrienden willen hom helpen in geval geen faillissement wordt uitgesproken. Op zoek naar een hond. Verleden week verkocht de heer N. te "Wierden bij Almelo een herdershond aan iemand uit Bergum (Fr.) Na een paar da gen vermiste de nieuwe eigenaar zijn hond Hij sprong des morgens in zijn werkpak op de fiets om het dier te zoeken- en daar alle nasporingen vruchteloos bleven, be gon hij ten slotte te vermoeden, dat de herder weer teruggeloopen zou zijn naar zijn vorigen baas. Snel besloten wendde enze man den steven naar Twente en trap te in zijn klompen naar Wierden, waar hij om 0 uur 's avonds aankwam! Tot zijn groote teleurstelling vond hij ook hier zijn hond niet. Per telefoon stelde hij zijn fa milie te Bergum op de hoogte, die onge twijfeld zich al ongerust maakte over zijn uitblijven, want men wist niet anders, of hij had zich 's morgens naar zijn werk begeven! „Tijd". Vondsten uit de Oudheid. Bij hel uitgraven van een kolder te Bel- feld (L.), werden verschillende oudheden gevonden, waaronder bijzonder de aan dacht trekken: een grafsteen, een houw en steekwapen, en eenige urnen Een deskun dig onderzoek wordt ingesteld. Ingezonden Mededeeling Vrouwen en Meisjes! Er is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en behouden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat,dan Purol. 4223 Buitenl. Berichten Het spoorwegongeluk bij Stargard. Het Poolsche ministerie van spoorwe gen houdt vol, dat het ongeluk bij Stargard geen gevolg is van den toestand van het rollend materieel en evenmin van den slechten toestand van den spoorweg. De sporen op de rails en verder op, toonen aan, dat de rails aan een laschpunt losge maakt waren en afgebogen naar de zijde van de helling, waarlangs de trein naar be neden is gestort. Men heeft éen hefboom gevonden, verstopt in het bosch nabij de plaats van de ramp, en een dwarsligger met dezelfde indrukken als op de dwars liggers van den spoorweg zijn waargeno men. Die hefboom en dat stuk hout heb ben ongetwijfeld gediend om de rails te verzetten. De daders moeten daartoe met de constructie van den weg op de hoogte zijn geweest. De oorzaak van het ongeluk is ongetwijfeld een misdadige aanslag. Voor het vervoeren en hanteeren van de hefboom zijn tenminste twee man noodig geweest. De hefboom en de dwarsligger zijn ontvreemd van het terrein van een Duilsche ploeg spoorwegarbeiders. De minister van oorlog heeft 50.000 zloty uitgeloofd voor de aanwijzing van de misdadigers. Tragische dood. Op een feestelijke bijeenkomst van de „Rationalist Press Association" te Londen heeft een tragisch sterfgeval plaats ge had. De voorzitter dezer organisatie, George Whale, bracht een toast uit. Hij had juist de woorden aangehaald: „Laat ons eten, laat ons drinken, want morgen sterven wij." „Zou ik die woorden tot de mijne ma ken?" *oo vroeg hij. „Neen, ik zeg veeleer Ingezonden Mededeeling. reikt elkaar de hand en helpt; want nu nog leven wij!" Na die woorden gesproken te hebben, viel hij in zijn stoel achterover en gaf den geest. Een moedige vrouw. Te Ely (Cambs- Engeland) was liet den laatsten tijd herhaaldelijk voorgekomen, dat vrouwen door een individu werden aangerand. De politie mocht er echter niet in slagen, het minderwaardig sujet op beolerdaad te betrappen. Do vrouw van een politie-agenl bood nu vrijwillig haar diensten aan de politic aan, teneinde het gevaarlijk heerschap in de val te doen loopen. Zondagavond ging zij in het door den schurk onveilig gemaakte stadsdeel, waar om de politie ongemerkt een cordon ge trokken had, wandelen. Ongeveer 10 uur 's avonds kwam er uit een gang een man op haar toeijlen, die weldra in een hevige worsteling met haar gewikkeld was. Op den aanval voorbereid, bewaarde zij echter haar koelbloedigheid en slaagde er in, met een politicfluilje alarm te blazen, waarop haar aanvaller ijlings het hazen pad koos. Zij liep hem echter na, almaar alarm blazend en haar signalen werden weldra door de politie-beambten beantwoord, die van alle zijden kwamen toegeloopen. Na een langdurige jacht slaagde men er in, den verdachte te arresteeren. Het bleek een schilder te zijn. Een flinke boetel Arthur Fried, de directeur van de Weonscho Ankerbakkerij, die cenigen tijd geleden gearresteerd werd op grond van een aanklacht van het Tribunaal tegen de woekerwinsten, en naderhand in vrijheid werd gesteld, werd voor 'n speciaal hof gehoord en op de beschuldiging, dat hij in het jaar 1924 gedurende 5 maanden en 10 dagen met een overmatige winst brood heeft verkocht, veroordeeld tot 8 maan den gevangenisstraf, en betaling van een boete van 100.000 000.000 kronen (onge veer f 8.000.000). Dit bedrag vertegen woordigd de waarde van het brood, dal tegen te hoogen prijs is verkocht en vol gens de wet aan inbeslagneming onderhe vig zou zijn geweest. Fried gaat in hooger beroep. Zomertijd bij verrassing. De zomertijd is te Konstantinopel Vrij dag begonnen, hoewel niemand het vóór den volgenden morgen wist. De invoering zoncWr voorafgaande aankondiging heeft in zakenkringen groote verwarring ge sticht. Automobielstraten. Om aan het steeds meer toenemende autoverkeer het hoofd te kunnen bieden heeft het gemeentebestuur te Dusseldorf besloten straten aan te leggen uitsluitend bestemd voor autoverkeer. Met een groote autostraat tusschen Essen en Dusseldorf is men reeds aangevangen nadat deze ge reed ia zal al het doorgaand verkeer daar over geleid worden. Een dame, die iedereen „doorziet." Te Boedapest wordt het gesprek van den dag gevormd door een z.g. „Heilme- dium", een zekere mevrouw Vary, die in staat zou zijn een ieder met haar blik te doorboren en eventucele ziektesymptomen direct vast te stellen. Reeds zou zijn komen va9t te staan, dat haar diagnosen geheel overeenstemmen met de Roentgenfoto's. Zooals van zelf spreekt heeft deze dame plotseling een geweldigen toeloop van personen uit alle klassen der maatschap pij ondervonden. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. R. K. Spoor- en Tramwegpersoneel. De afd. Hillegom van deze Vereeniging hield een ledenvergadering in café Flora De opkomst was bevredigend. De Voorzit ter- de heer W. van Zomeren opent met den chr. groet en een woord van welkom. De secretaris leest de notulen, die onver anderd worden vastgesteld. De ingekomen stukken gingen vlug onder den hamer door. Wat de nieuwe pensioenregeling be treft, hopen we, dat deze zich niet l.rng meer zal laten wachten. Aan het IIoofdbe stuur werd dank gebracht voor de in deze betoonde activiteit. Aangespoord werd, om van de Retraite, die van 1114 Juni te Vught gehouden wordt, te profiteeren. Op de vergadering waren nog 6teuDlijsten aan wezig. Voor het laatst werd voor dit goe de doel nog een bedrag uit de kas ver strekt; voortaan zal ieder op de vergade ring daaraan iets kunnen geven, daar de afd.-kaa hiermee niet voort kan blijven gaan. Tn verband hiermede deelde de heer Garhman mede, dat op de Hoofdbestuurs vergadering te Utrecht werd gezegd, dat zelfs groote nfdeelingen niet voor deze *aak uit de kas meer bijdragen De leden badden niet veel lust, zich een Gedenkboek der R. K. Vakbeweging aan te schaffen, daar de prijs van 0 te hoog wordt ge acht voor ieders beurs. Van de Houtbewer kers was een dankbetuiging ingekomen, voor ontvangen gelden. Een viertal nieuwe leden zijn tot de vereeniging toegetreden. Van het Bestuur was een voorstel inge diend, om uit de kas eenige loten te koo- pen voor het St. Joseph-altanr in de Sint Martinuskerk. De G. A. raadde aan, dit niet te doen- omdat de afd. meerdere pa rochies omvat en we geen onderscheid als vereeniging kunnen maken. Toch namen de loden ieder individueel een lot, waarbij de Geestelijk Adviseur het voorbeeld gaf. Hierna rondvraag en sluiting. Aanbesteding. Maandag werd aanbe steed het bouwen van een tweetal Landar- beiderswoningen. Ingeschreven was als volgt: De Vries en dozijn 0084; G. Jans sen 0050.Joh. Seijsener Sc Zoon J 6575. allen te Hillegom: K. Vermey Sc zoon Haarlemmermeer 6250.Het werk is aan de Iaagsle inschrijvers opge- 1 dragon. KATWIJK AAN DEN RIJN. IJken. Gelegenheid tot ijken en her ijken van maten en gewichten zal alhier zijn, op 12 en 13 Mei in het Weeshuis van 1012 uur en van 14.30 uur. Verkoop. Door ouderhandsche ver koop is liet pand van bakker G. V. overge gaan in handen van den heer N. te Monni kendam. KATWIJK. Schietoefening. De oefeningen der Burgerwacht zullen voortaan plaats heb ben op Maandagavond te half 7 aan de Rijksschietbanen. NIEUW-VENNEP. Kippen-vergiftiging. Door de politie werd een onderzoek ingesteld naar een ge val van vergiftiging van kippen. H. v. U. aan den Hillegommerdijk. dulde geen kip van zijn huurman op het erf. Nu werd door S het terrein afgezet mot gaas ten einde de kippen van zijn buurmans erf af te houden, doch hij wenschto op het brugge tje geen poortje te bouwen. Nu vond dezer dagen S. kippen dood en ziek. De veearts constateerde, dat zij vergiftigd waren. Van B heeft bekend de kippen rijst, met foefoor gemengd, te hebben voorgezet met het doel ze te vergeven. Ook op het erf van S. werd vergiftigd voeder gevonden. Uit een raam gevallen. Het 2-jarig dochtertje van de familie J. Kempenaar aan den Sloterweg, had hot ongeluk uit een zolderraam te vallen. Ernstig ge kneusd werd het door do ouders* opgeno men, en onder behandeling van Dr Schreuder gesteld. Het meisje had een been gebroken. NOORDWIJK. Kcrkveiling. De veiling dei' bolgewas sen ten bate van Kerk on St. Jeroens-Ge- sticht heeft gisteren opgebracht de flinke som van f 5000. Geboren: Martinus, z. van L. Haas noot en G. Scholman. .Johannes Jacobus Adrianus, z. van W. F. Berkhout en F. G. Hoek. Gornelis Nicolaas. z. lan C. N v. d. Loo en H. v d. Berg, Willy Wilhelmina d. van J. G. Groenendijk en J. G. West- geest. Ondertrouwd: E. A. v. Leeuwen 25 j. te Den Haag en G. G. de Groot 28 j. nl- hier. J. G. Beugolsdijk 25 j. te War mond en M. C. v. Winsem 26 j. alhieT. Getrouwd: H. J. de I.ugt 25 j te Den Haag en J. L. Knoester 21 j. a hier. Th. v. d. Nouland 20 j. te Voorhout en M J. Waimen-hoven ih j. alhier. v. Ginkel 23 j. en P. Smit 21 j. L. v. d. Wiel 28 j. en L. C. v. Duivenbode 25 j. alhier Overleden: Nicolaas v. d. Weijden 71 j. goh. met M. Keizer. Maarten Hulk 3 iu., z. van S. G. Bulk en G. Plug. OEGSTGEEST. PropaganJa-Feestavond. Do zoo lang reeds hospikken en verwachte feestavond der Geitenlokvercenig'Ug zal Zondag '0 Mei in „Si. Willibrord" worden gehouden. Wie zich nog herinnert, de succesvolle propaganda-avond van het vorig jaar, zal stellig ook dezeu avond gaan bijwonen, lb; Tooneelvereoniging „St. Lucas" heeft we derom haar belanglooze medewerking toe gezegd en heeft daarvoor een speciale Re vue „Je moet zoo veel niet vragen" samen gesteld. Verschillende aardige tafereelen, betrekking hebbende op de Gei ten fok ver eeniging c a, worden in do revue nader uit gebeeld. Ook wojdt de zitling der Prov. Sta ten, waarin de Oegstgeesfor vereeniging en feestavond van verleden jaar werd beapro- ken, voorgesteld Deze feestvcrguderjng i.s voor iedereen vrij toegankelijk. Zonder twijfel blijft Zondag in de groote zaal, zooals verleden jaar, geen stoel onbezet. VALKENBURG. IJken. Op 13 Mei zal er in het Wees huis te Katwijk aan den. Rijn voor'inwo ners van Valkenburg gelegenheid zijn tot ijken en herijken van maten en gewichten van 1012 en 14.30 uur. WARMOND. Emmabloem. Niettegenstaande de re gen liet. onmogelijk man kb in hef T.agelnn.l te collecteoren, bracht de Emmabloem- ccllecte een bedrag op van 140 05, dus circa 40.meer dan hel vorige jaar. Dit succes danken wij voorzeker aan de meisjes, die het slechte we.;r trotseceude, haar bloempjes tot goeden prijs aan Jen I. an wisten n brengen. WASSENAAR. Aanbesteding. Dinsdagmorgen werd door het gemeentebestuur alhier aanbe steed het versterken der fundeering en aanbrengen van een laag asphaltbeton in de Konijnenlaan en een deel van de Stoep- laan alhier. Ingeschreven werd door: HolL Mij. tot het maken van werken in gewapend beton to VGravenhago f H. P. Vale en Firma Wed. J. G Jaarts- veld te Arnhem 51694.Ned Bassalt Mij. te Zaandam 49750.—; N V. Bltu- menweg te Utrecht 48720.De gunning werd aangehouden. Beëedigd. Dinsdagmorgen werden door den Burgemeester beëedigd de com mandant. onder-commandant en brand-* meesters van de in deze gemeente opga* riekte vrijwillige brandweer. ZEGWAART. Gemeenteraad. Het vermenlgvuldigingscijfer vastgesteld op 1.3 (als v. j.) Standplaats woonwagens. Alle leden aanwezig. De notulen werden na voorlezing goedgekeurd. Mededeel in gen. Kasopname. Er was en moest in kas zijn 14470. De heer Duivenbode "vraagt wat er met zooveel geld wordt gedaan. Waarom wordt het niet belegd?. De Voorz zegt, dat gewerkt wordt aan een verande ring in do instructie van den ontvanger. Is die verandering goedgekeurd, dan zal het geld belegd kunnen worden. Bericht van Bergschenhoek, dat men tut de waterleidingscomhiualie toctrdbdt. In hot geheel zijn er nu dus 10 gomeeuten. d;e gezamenlijk het grootsche werk to* stand zullen trachteD te brengen Verslagen van den Keuringsdienst, Ka mer van Koophandel, Gezondheidscommis sie, liggen ter inzage. De heer Duivenbode wil zich het recht voprbehouden om terug te komen op het verslag van de Gezondheidscommissie, voor wat betreft het houwen van spouw muren etc., waarover het verslag melding maakt. Subsidie Pro Patria. Pro Putria vraagt 100 subsidie. Zonder die subsidie zal het aantal lesuren moeten worden ingekrom pen. De uitgaafpost „technische leiding" bedraagt 400; de uitgaven in totaal 1700.90 over 1024 B. en W. stellen voor f 100 subsidie to gevon. De heer Zegwaard kan zich niet vereenigen met het voorstel van B. ert W. Laten do menschen het zelf betalen, die aan sport willen doen zegt spr. Het be lastinggeld moet voor dergelijke doelein den niet gebezigd worden,. Hot voorstel van B. en W. in .stemming gebracht, wordt aangenomen. Tegen do heer Zegwaard. Verhuur gemeente-eigendom. Aan den heer Geijtenbeek, hoofd der openbare school, wordt met ingang vim 1 Maart het huis, waarin hij op het oogenblik woont, verhuurd voor ƒ350 per jaar Vroeger werd de woning verhuurd voor ƒ500, maar nu Zontermeer een tegemoetkoming verleent ad 150 aan Zegwaard en deze gemeente dus geen schade lijdt, kan het huis voor ƒ350 in bruikleen wordgn af gestaan Statuten der combinatie voor drinkwa terleiding. Nu Bergscheuiiook is toegetre den, wil deze gemeente gaarne tol 'liet dn- gelijksch bestuur worden toegelaten. Om alle gemeenten daarin 'n plaatsje te geven, wordt voorgesteld de statuten in d-;-»n geest te wijzigen. Wordt goodgiwonden Vermonieviildigingsrijfer voor d ink. belasting. R en W stellen voor bel vr- menigvuldigingseiifer, evennis verleden jaar, vast te stellen op 1.3 De lieer Duivenbode deed een poging om liet cijfer op 1.2 Ie brengen. Hij wilde de becijfering van B. en W. niet bestrijden maar, omdat lief alfiir! i meegevallen, wensclite hij 0.1 er af. De Raad was daar niet voor te vinden, zoodat hol cij fer 1.3 is geworden Rondvraag. De Voorzitter deelt mede, dat de li"er Eysbouts binnenkort in dn gemeente zal komen om een bespreking tn houden over het aanbrengen van minuut wijzers aan het uurwerk van den toren van het Ned. Horv. Kerk-gehouvr. De heer Smits wil een andere stand plaats voor woonwagens dan den Hoorn. Het is er vaak een rommel Misschien kan een andere plaats worden aangewezen, in dien er moeile voor gedaan wordt De Voorz. antwoordt, dat het een moei lijke kweslie is. De gemeente hooft ner gens anders terrein in eigendom, waar woonwagens geplaatst kunnen worden. Vroeger stonden de wagens langs den Bleiswijkschen weg en zij gaven toen veel last en moeite. De Hoorn is voor de woon wagenbewoners geen ideale plaats, omdat zij er niet vrij zijn; men kan geen fyouljn kappen, paard laten grazen, enz Naar aan leiding van het klagen van Hen heer If. i.s do politie er heen gestuurd, die bewerk te, dat de woonwngens spoedig vertrokken Niet allen zijn lastig, want van de familie Kok b v. wordt geen hinder ondervonden Bovendien hebben do woonwagenbewoners het recht 14 dagen per jaar in do gemeen te te blijven. Spr. vraagt of de hoer Smits wellicht een andere plaats weet. De heer Smits oppert het idee om een gedeelte van den Bleijswijkschen weg af te huren. De Voorz. zegt, dat H. de Mol de hennen voor 1925 heeft gehuurd van het Polder bestuur De heer Smits stelt voor een gedeelte van den weg af te huren van H. do Mol. Dat het wat geld moet kosten zou spr. geen bezwaar vinden I)e Voorz. zegt toe met de wethouders een en ander te zullen bespreken en moeilo to doen om oen andere standplaats te zoeken. T)e heer Veldhuizen bepleit de wcnsche- lijkhoid om hij het kruispunt van Hen Hoorn, op drukke Zondagen tusschen 8 en 10 uur v.m. iemand Se stationneeren, dio liet drnkke verkeer van auto's, fietsen enz. regelt. Spr. vreest, dat er nog eens onge lukken zullen gebeuren. De auto's rijden er veel te hard. Do Voorzitter zegt op 2en Paaschdag het aantal auto's te hebben laten opteeko- nen, die van 8 uur voorm. tot 0 uur nam. het dorp passeerden uit beide richtingen. Hot aantal viel mee; het was 185 Op het tijdstip, door den lieer Veldhuizen go- noejnd, passeerden niet do meeste autos, Spr. belooft overweging. Hierna sluiting.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5