NEDERLAND-BELGIÊ 5-0. SPORT EN WEDSTRIJDEN VOETBAL. De HollandBelgië-wedstrij d In een éclatante overwinning der Oranje mannen geëindigd Sparta wint van Frlsla Gelijke spelen bij de promotiewedstrijden In het Zuiden. KORFBAL. Zuid-Holland wint van Noor d-Holand om den Holland-beker. ATHLETIEK Dullaart verbetert het 9 K.-M.-record. HONDEN. Een goed geslaagde clubmatch der Leidsche Kynologenclub. DE SLAG AAN DEN AMSTEL. WAT EEN ENTHOUSIASME VERMAG. Buitenweg de ster van het veld. (Van onzen specialen verslaggever.) Vóórdenwedatrijd. Inderdaad heeft de lente ons niet In den eteek gelaten en is het een Mei-dag gewor den, zooals we one die droomen kunnen. Een heerlijk lentezonnetje kreeg tegen den middag de vrije ruimte om de kille atmos feer der laatste dagen te verdringen en jboo was het in eens volop feest van zon èn leven. Geen wonder dan oog, dal overvolle ■treinen bezoekers van heinde en verre, van Belgenland tot aan de Drentsche Venen, naar de hoofdstad brachten, waar de 'drukte echter, buiten de café's op het Damrak, waar zwart-geel-roode vlaggetjes veel Belgische supporters verriedden, nauw merkbaar was en alleen recht begon to gel den in de buurt van het StadioT^ Daar was ook nog eenige handel in toegancs- bewijzen, die dan tegen fancy-prijzen van de hand gingen. Binnen de arena was het een en al leven !Je zag niets dan stralende gezichten, die vol verlangen den grooten strijd verbeid den, terwijl de Amstfrdamscho Posthar- monie vröolijke tonen de lucht inzond. Op de offideele tribune moeten de vol gende personen aanwezig zijn: Jhr. Mr. Dr H. A van Karnebeek, Minister van Bnitenlandsche Zaken: E. P. Wosterveld, Minister van Marine. Prince Albert de Ligne, Buitengewoon Gezant en Gevol machtigd Minister van België; Mr. J. B. Kan, Secretaris-Generaal In Algemeenen Dienst; Jhr Mr. G. Feith, Secretaris-Gene raal van Onderwijs: Dr. F. E. Postbuma, Oud-Minister; Mr J. A. N. Patijn, Burr gemeestor van 's-Gravenhage; Jhr. Dr. C. G. W. F. van Vredenburch, Nederlandse!) Gezant in België; G. van der Aa, Consul Generaal te Amsterdam: Wethouders van 'Amsterdam, de Miranda, Dr Vos en Polak; Bestuur van het Nederlandseh Olympisch Comité; Bestuur van den Ko ninklijken Belgischen Voetbalhond: Eere leden van den Nederlandsche Voetbalbond: Bestuur van don Nederlandschen Voetbal bond; Eenige Oud-Bestuursleden van den Nederlandschen Voetbalbond; Afdeelings- Best uursleden van den Nederlandschen Voetbalbond, terwijl wij voorts o m. nog opmerkten den vliegenier v. d. Weerden Poelman, don mechonicien v. d. Broeke en iden heer Fokker, terwijl wij ons lieton aan leunen, dat de heer v. d. Hoop in het vlieg tuig zat, dat boven het veld vloog. Er was dan ook geen plaatsje meer on bezet toen om half drie klaroengeschal vanaf een der torens de komst der elftal len aankondigde en weldra etapte Pr Swartenbroeckx met de zijnen het veld op, luid toegejuicht en begroet met de „Bra- banconne". Even poseeren voor de foto grafen en dan wat lostrappen. Ze staan «fhter weer spoedig in de houding want oorverdoovend gejuich kondigt de komst 'dor Oranjemannen aan. Het „Wien Neer- landsch Bloed" weerklinkt plechtig en wordt ook de Nederlandsche ploeg aan de vergetelheid ontrukt, die straks zoo fier de overwinning bevechten zal. Scheidsrechter Retschury (Oostenrijk) laat dan de beide aanvoerders tossen, waarbij de Belg goed raadt en zon en wind mede kiest. De wedstrijd De elftallen stellen zich dan als volgt op: Bolland: v. d Meulen Denis Tetzner Lefèvre v. Daalen v. Heel Kfichlin Buitenweg Baer v. Slangenburgh Gielens de Natris Bastin B. Braine Thijs Larnoe Grimmonprez P. Braine Fierens Pelsmaeker De Mol Swartenbroeckx De Bie België: Grensrechter voor Holland is de heer Bos Om 2.38 trapt Buitenweg, nadat beide 'teams gecheerd hebben, voor Holland af ten trekt Baer Slangenburgh er met de Natris goed combineerend van door. Swartenbroeckx breekt echter den aanval en de Belgische rechtervleugel onder neemt den eersten attaque die eindigt 'door overschieten van R. Braine. Van der Meulen trapt dan uit naar Küchlin. Een kort duel ontstaat tusechen den H. B. S.'er en P. Braine, wat door kopwerk ten voor- deele van den Oranjeman eindigt en de bal belandt bij Buitenweg. Pijlsnel rent hij op de Belgische veste af. De backs willen Ingrijpen maar een links-schot is reeds Tan zijn voet afgevuurd.De Bie valt Pit, maar onder zijn handen door sist de bal ln het net binnen één minuut na aan vang (10.) Donderend enthousiasmo teekent zich langs de lijnen af. Dat werd nog niet ver- Vracht! Do Belgen trekken nu ten aanval. R. Braine plaatst naar Grimmonprez, maar ide Gentenaar sohiet naast. Zo komen ech ter terug en als r. Heel eon vrijen trap tegen zich krijgt voor gevaarlijk spel be landt de bal weer voor den Hollandschen Üoelmond, maar nu mist Larnoe en Bui tenweg krijgt gelegenheid naar Gielens te plaatsen wiens voorzet door de Bie wordt Onderschept. Lefèvre vangt op, passeert paar v. Daalen en deze naar Küchlin, die öff-side staat. Het spel gaat vlug op en neer. Weer pendt Buitenweg scherp naar Gielens. Een jbooge voorzet volgt, de Bie springt naar den bal, grijpt mis, Buitenweg Is er bij om handig naar doel te koppen waar- Swartenbroeckx wel z'n best doet om weg te trappen maarte laat, want ten tweede male kondigt een onbeschrijfelijk gejuich een Hollandsch doelpunt aan bin nen vijf minuten (20.) We kijken elkaar aan. Als dat zoo door gaat vreezen we voor de Belgen, die den moed wel niet verliezen,, maar toch ter neergeslagen zijn. 0, maar de Hollandscbe ploeg heeft haar zelfvertrouwen, dat ln Zürich zoo smadelijk werd bezoedeld, herwonnen. Kijk, Denis grijpt in, zóó zeker, daér, Bui tenweg legt Fierens in de luren met zoo'n gemak en de bal suist naar de Natris of naar Gielens. Dat open spel der Oranje mannen vergt veel van de roodbaadjes, die echter de tanden op elkaar klemmen en voorloopig niet wijken. Wel krijgt Thijs een kansje, een schot, maar ook v. d. Meulen deelt in de onver- winhaarheiiL en tipt het leer uit den hoek corner, die doodloopt in overschieten door Pelsmaeker. Het spel is nu verdeeld, vlug en- van Hollandsche zijde uiterst gevaarlijk, ter wijl de Belgische voorhoëde het v, d. Meu len niet al te lastig maakt en bovendien in hem een onoverkomelijk struikelblok vindt. Eerst schiet Bastin na een hands- geval van v. Daalen over eD dan volgt Pelsmaeker hem na. België wint nu meer en meer terrein en de aal vlugge Bastin krijgt veel werk, doordat Lefèvre hem steeds vrij spel laat, zoodat de Antwerpenaar voor kan zetten. Larnoe is echter niet bijster op schot en blijft het Hollandsche doel voor doorbo ring behoed, mede doordat Bastin ln De- nis z'n meerdere moet erkennen. Onze aanvoerder is buitengewoon op dreef en herhaaldelijk raakt het publiek in extase en applaudiseert hevig. Holland komt dan weer aan de beurt om aan te vallen ^ls Denis een vrijen trap in het middenveld neemt. Hij plaatst naar Gielens, die koppend langs P. Braine schiet en een vuurpijl lost, die in 't zijnet belandt. Van Daalen wordt nogal eens gepas seerd maar verder dan Denis en Tetzner brengen de roodbaadjes het niet. De laat ste geeft een een through-pass aan de Na tris en de Ajaxied zet voor. De Bie loopt Ver uit en Baer schiet van verren afstand op het onverdedigde doel épnige meters naast. De Oranjemannen wnrdpn weer sterker. Buitenweg is een voortdurend gevaar voor de Belgen en altijd is hij de gakten te vlug af om dan onverwachts naar de vleugels U plaatsen. Baer en Küchlin benutten echter niet alle keurige voorzetten en vooral Baer speelt wat laks. De Belgen spelen in het veld niet onver dienstelijk maar hun short-passing is te doorzichtig voor onze verdedigers om suc ces te hebben. Bovendien schieten de bin- nenspelers slecht en zoo komt Grimmon prez na een through-pass van Fierens in buitenspelposilie voor v. d. Meulen maar z'n schot faalt. Even later probeert Lar noe het van verre met een fraai schot, maar dat is voor v. d. Meulen heel geen bezwaar. Alles culmineert zich in de Hollandsche voorhoede op Buitenweg. Hij draait om Fierens heen met een gemak om de Na tris aan 't work te zetten. De goede voor zet komt bij Baer, eenig gemanoeuvreer volgt, De Mol wordt gepasseerd en dan schiet de H. B. S.'er ln schuine richting naast. Het meeste gevaar voor de Hollanders komt van rechts waar Tetzner wel tactisch werkt maar niet massief zoodat Braine wel kan opbrengen tot dicht bij den straf- schoplijn. De gasten zijn echter „handig" met de handen, zoodat Retschury nog al eens in moet grijpen. Lefèvre komt er dan wat beter in door een aardig staaltje voetbal te vertoonen. Hij dribbelt langs eenige Belgen heeu om door te geven aan Baer, die echter de kans verknoeit door talmen. Aan don an deren kant trapt Fierens na een langdu rig duel voor het Hollandsche doel over. Weer zet Buitenweg keurig over naar de Natris. Eindelijk wordt Swartenbroeckx eens gepasseerd door „Jan", maar z'n voorzet wordt niet benut en de Bie kan ingrijpen Van Heel houdt stand en plaatst naar de Natris, maar ook Pelsmaeker maakt hands. De Natris neemt den vrijen schop keurig, maar Gielens schiet onfor tuinlijk in handen van De Bie, die uitge- loopen is. Als Buitenweg weer eens keurig werkt en een vèr schot lost, dat juist naast gaat, brengt Fierens op, hij plaatst naar Thijs, die met Bastin aan 't wérk gaat. Denis grijpt echter op 't nippertje in en de scheidsrechter fluit rusten. Om 8.40 trapt Larnoe weer af, maar v. Daalen onderschept direct en geeft aan Bui tenweg. Een pass naar Baer, deze plaatst naar Gielens, die goed voorzet. De bal be landt weer bij Baer, die een goed schot lost De Bie is echter op z'n plaats. De Belgen tijgen dan ten aanval, maar ook v. d. Men len vangt op. Nu is het vooreerst een ge lijk opgaande strijd, waarin Bastin veel werk krijgt, doordat hij steods vrij staat en omdat v. Daalen wat veel achter blijft en er van een gaping gesproken kan wor den. Vele malen zien we dan ook duels tusschen Bastin en Denis, waarin meestal de Oranjeman zegeviert, doch eenmaal moet v. Heel voor doel reddend optreden. Weer een Belgische attaque, die eindigt doordat Grimmonprez niet netjes genoeg mikt en v. d. Meulen weg kan werken. De Hollandsche aanvallen zijn veel vlugger en zijn steeds van het grootste ge vaar. Met bewonderenswaardig gemak huppelt Buitenweg door de halflinie der gasten, zendt door aan Gielens, die terug zet naar Küchlin, die ineens overschiet. Maar de Belgen komen ook steeds weer opzetten om de kansen te doen keeren. Tetzner houdt Thijs op een massieve wijze af, maar Retschury geeft vrijen trap voor België, waaruit Thijs ook zelf overschiet. Dan komt de overdondering. Denis grijpt weer met succes in, passeert Bastin en Thijs en plaatst naar Küchlin. Deze zig zagt met Buitenweg langs Fierens en de Mol, Baer v. Slangenburgh bemachtigt het leer en voor De Bie in kan grijpen vliegt het leer in de touwen (30). Dat derde doelpunt binnen een kwartier na de rust beteekende: de Hollandsche overwinning bestendigd. Want ze spelen nu als leeuwen, allen. De Belgen zwoegen om stand te houden, maar 't kan niet. De eerst zoo langzame Baer schittert opeens in tactiek en vlugheid. En als Tetzner op nieuw de meerdere blijft van Braine, doorgeeft aan v. Heel, plaatst deze naar Baer, die met een schitterend schot no. 4 langs de Bie jaagt (40). 0, nu is de overwinning voor allen een feit. Ziet, die golvende menschenmenigte langs alle kanten, wuivend en juichend om de overwinnaars van den slag aan den Amstel te begroeten. Dat was een moment van heerlijk enthousiasme, als waardee ring voor een verdiende overwinning. Arme Belgen, die zoo taai volhardend strijden, moeten tegen een onoverwinlij- ken vijand, die van elf stijve Hollanders elf duivels maakte, die zoo licht als veer tjes huppelden over het veld om bij den vijandelijken doelmond schoten te lossen, vurig en onhoudbaar. Arme Belgen, gij delft het onderspit, het kan niet anders. Arme supporters, die zoo getuigen moeten zijn van een zekere nederlaag uwer land- genooton. Neen Fierens, uw pass naar Larnoe, die inmiddels met Grimmonprez van plaats heeft gewiseld, was wel goed bedoeld, maar v. Heel hebt ge over 't hoofd gezien, die opduikt om door te geven aan de Na tris. Swartenbroeckx zit hem op de hie len, maar kan hpm niet houden. 0, de strijd is nu vol heerlijk, opbruisend en thousiasme, maar de Belgische aanvoer der houdt het hoofd koel. Neen Larnoe, ge hebt uw beste schot thuis gelaten en een andere maal hebt ge niet op Tetzner gere kend die, ep de doellijn staande, redt als v. d. Meulen al is uitgeloopen. Neen Thijs, ook gij zoekt het doel na een mooien voor zet van R. Braine te vèr weg. Ge kunt toch het noodlot niet dwingen! Maar de Oranjemannen blijven op hun qui vive, al komen ze niet zoo dicht bij de ,Bie meer. Steeds weer heeft Bastin het leer en dan volgt altijd een goeden voorzet. Een doel- worsteling, v. d. Meulen is weer gepas seerd, Larnoe zal nu toch de eer redden, helaas, Denis staat, neen ligt op de doellijn om het Hollandsche heiligdom onbesmet te houden. De roodbaadjes komen weer terug. Van Daalen wordt gemist in het middenveld, maar Larnoe kopt weer over. België zet nu alles op 't spel om I )ch maar één puntje te maken. Fierens lost een onverwacht schol, maar v. d. Meulen is op z'n plaats. Bastin zet weer voor, maar Larnoe kopt naast. Er is geen door komen aan. Alle Holanders zitten er in en zijn ontembaar. Als Bastin maar geen Denis voor zich had, die altijd weer den aanval breekt of hoogstens een corner ver oorzaakt, die Fierens overkopt. 't Gaat nietl Hoe mooi geeft Lefèvre door aan Küch lin, hoe handig staat Buitenweg gereed om het leer over te nemen en door te zen den aan Gielens, die goed voorzet, maar De Bie grijpt in. De Natris vindt eenzelfde bewaking van Swartenbroeckx als Bastin van Denis; maar de Ajaxied krijgt toch gelegenheid na een vliegensvluggen aanval zuiver voor* te zetten naar Buitenweg, die om 4.15 de hattrick verricht (50). Toch houden de Belgen vol, al is het maar om de eer te redden. Alles trekt naar voren, zelfs Swartenbroeckx staat in het middenveld, maar Larnoe schiet weer naast. O, neen, de Hollanders zijn nog niet uit gespeeld, want Buitenweg gaat er weer met De Natris van door en ze forceeren nog een corner, die Lefèvre naast trapt. Aan beide kanten worden nog serieuze pogingen gedaan om te doelpunteu, maar zoowel Buitenweg als Grimmonprez schie ten naast en als eindelijk Bastin eens De- nis achter zich heeft, is toch v. Daalen de sta-in-den-weg, die de laatste kans voor België om zeep brengt en met het spel in het middenveld kondigt de scheidsrechter het einde aan. Hoe er gespeeld is. De Oranjemannen hebben den wedstrijd verdiend gewonnen door hun enthousias me, gepaard aan snel, tactisch spel. Het grootste aandeel hierin had de mirlden voor Buitenweg, die ons heeft vergast op een partijtje voetbal, zoo af, als we in geen jaren van een middenvoor in het Oranje team hebben gezien. Zijn spelverdecling bracht de vijandelijke verdedigers tot wanhoop, terwijl hij ook short-passing speelde als dit geboden was. Voorts stelde hij zich zoo juist op, dat als hem de bal werd toegespeeld, het vijandelijk doel voor een groot gevaar stond. Hij bracht de be zieling in de ploeg, die tot het uiterste werd bewaard en die tenslotte tot de over winning leidde. Na hem noemen we Denis, die als goede wijn geen krans behoeft. Het gevaarlijk ste gedeelte van de vijandelijke voorhoede was veilig aan hem toevertrouwd, ondanks het vele afdwalen van Lefèvre. v. d. Meulen stond vooral voor de rust als een rots in de branding, maar maakte daarna een paar fouten, die slechts won der boven wonder geen doelpunten kostten Tetzner stond den aanvoerder trouw ter zijde. Hij wisselde goede momenten met eenige slappe staaltjes af, maar was na de rust ook een geweldig struikelblok voor de gasten. v. Daalen heeft niet slecht gespeeld en was in ieder geval meer ruggesteun dan Bul, maar een bepaalde aanwinst lijkt hij ons niet. Z'n aanvallende taak verwaar loosde hij nog al eens.. Van de kanthalfs was v. Heel beter dan Lefèvre. De Feijenoord-man la een en thousiaste speler die nog, in dezen vorm, veel internationale ontmoetingen zal me demaken. Lefèvre dwaalde akelig veel van i'n plaats af en dat hij eens bij den rechts buiten der gasten liep te sjouwen spreekt boekdeelen. Wij zagen hem wel eens beter In de voorhoede was de Natris goed op dreef zonder veel extra's te kunnen laten zien, was Gielens vol vuur en deed goede dingen en kwam Baer er, na een aanvan kelijk slap spelletje, wateeds beter in om twee goede doelpunten te maken. De nieu weling Küchlin, zal eerst eens in een wed strijd, waarin alles niet zoo vlot van sta pel loopt, moeten bewijzen, beter dan Vol kers te zijn. Resumeerende kunnen wij van het Hol landsche spel zeggen, dat het vlugger was dan het Belgische, en dat de vurige wil om te winnen allen heeft geïnspireerd tot een maximum-praeslatie. Toch zou de overwinning niet zoo groot zijn geweest als De Bie niet een tweetal fouten had gemaakt, die even zooveel doel punten opleverden voor de rust en die den Hollanders een veiligen voorsprong gaf. Wij zagen hem dan ook in andere ontmoe tingen zekerder werk leveren. Aan de drie overige goals kon hij niets verhinderen. Swartenbroeckx en de Mol kunnen wij in één adem noemen als goede verdedigers maar het tempo waarin de geheele wed strijd gespeeld werd moet vooral den aan voerder danig hebben afgemat, zoodat hij de nederlaag niet kon voorkomen. De halflinie is ons als geheel tegenge vallen en vonden wij individueel. Fierens nog de beste van de drie. Van de voorhoede was Bastin de stuw kracht, doch ook hij kon niet eenige tegen- punten forceeren, waarvoor hij ettelijke kansen aan de Wnnenspelers gegeven heeft Dat binnentrio combineerde dikwijls aar dig, maar voor doel werden er geen ope ningen gevonden om v. d. Meulen te ver schalken. Het steeds weer terugspelen op Bastin kon niet tot resultaten leiden. Thijs was hier do beste en Larnoe schoot al niet beter dan Tavmans in Antwerpen. Grim monprez en R. Braine waren matig. Scheidsrechter Retschury was niet altijd gelukkig in z'n beslissingen, wat voor een groot deel geweten moet worden- aan de snelheid waarmede het spel zich verplaat ste. Ook z'n opvattingen omtrent ruw of forsch spel strookten niet met de onze, zoodat hij op ons geen schitterenden in druk maakte. De niets zeggende overwinning in Ant werpen is bevestigd met een eclatante, be sliste zegepraal, en is een waardig slot van hot internationale programma van het seizoen 1924/25. De 29ste wedstrijd. De zoo met angst verbeidde 29ste wed strijd tegen België is dus in een ongeloof lijke overwinning voor de Oranjeploeg ge ëindigd. De Nederlandsche Elftal-Commissie lacht in haar vuistje. We gunnen het haar van harte en we juichen moe, omdat onze Hollandsche ploeg getoond heeft werkelijk nog wel iets te kunnen presteeren. In een strijd vol enthousiasme, boeiend door momenten van heerlijk spel, hebben deze Oranje-duivels de Roode Duivels over wonnen op een wijze, die aan duidelijkkeid niets te wenschen overliet. De Belgen, die met zoo groot vertrouwen den strijd ingingen, om te laten zien, dat de Oranjemannen zeer onverdiend in Ant werpen wonnen, zijn met een verpletterende nederlaag naar huis gezonden. Voorwaar een góed einde van het inter nationale seizoen der Hollandsche ploeg. Van de in Nederland gespeelde wedstrij den zijn de cijfers thans: gesp. gew.gel.verl. v.t. put.gom. Nederl. 14 8 2 4 42—21 18 1.28 België 14 4 2 8 21-42 10 0.71 Het totaalresultaat tegen België is thans: gesp. gew.gel.verl. v.t. pnt.gem. Nederl. 29 16 5 8 76—49 37 1.27 België 29 8 5 16 49—76 21 0.73 -Wat de pers zegi. De „Maandagmorgen" schrijft; Ons elftal, dat zulk een slechte pers lieeft gehad over het algemeen, is zeer meege vallen, al komt een deel van bet succes op rekening van het falen der tegenstanders. Niettemin maakt het vprtoonde spel van dezen middag de nederlaag in Zwitserland onverklaarbaarder dan ooit. Denis en v. d. Meulen, bijvoorbeeld, speelden onovertref baar: bet was voor de Belgen om wanhopig te worden. Hans Tetzner begon zwak, doch werd steeds beter. Van hom zouden we willen zeggen dat hij de lijfelijke tegen stelling is van Bastin: Tetzner's spel lijkt veel minder dan het in wezen is; hij is een nuttige kracht! In de middenlinie was van Daalen wel geen openbaring, maar hij bracht het er niet slechter af dan Bul, eu dat is voor een eerste krachtproef nog niet zoo kwaad, Lefèvre was gelukkig weer de oude, óók ten opzichte van zijn afdwalen naar plekken waar hij niets te maken had; maar vasthoudend en moedig was onze ter rier weer in de hoogste mate. Van Heel vonden wij in de middenlinió bijzonder goed. Ónze voorhoede was pro ductief, snel en tactisch en dankte het uit stekend figuur dat geslagen werd, in de eerste^ plaats aan Wout Buitenweg,die bijna een ideaal-mid den voor bleek, handig, tactisch, zuiver en hard schietend, prach tig het sp§l verdeelend naar links en naar rechts. Van zijn buurlui, Küchlin en Baor van Slangenburgh, was de eerste beter dan de laatste, al heeft Baer vec-1 van zijn aan vankelijk falen goedgemaakt met 'f scoren van een paar mooie goals na de rust Küchlin deed goede dingen en was er ook wel eens naast; een verbetering voor Vol kers lijkt hij ons niet. Gielens speelde eoed, zijn voorzetten waren ditmaal langer en hooger, zijn geestdrift prooter dan vorige gelegenheden: hij was zijn plaat* overwaard. De Natris speelde, een zee» fraaie partij, na Buitenweg was hij d< beste in de voorhoede, voortdurend snel ei? voortdurend gevaarlijk. De „Courant" schrijft o.m.: Buitenweg veroverde door zijn meester lijk spel aller harten stormenderhand. Hif onderscheidde zich als de ziel van onzeit aanval. Hij demonstreerde het spel van den volmaakten midvoor, snel, soepel, doortas- j tend en stijlvol, gepaard aan een gevaar lijk schot. Zijn spelverdeeling was bijzonder doelmatig, afwisselend als het geschiedde naar beide kanten, waarbij hij zijn heil zocht nu eens in lang, dan weer in kori samenspel. Het dient gezegd, dat de Utrechtenaar feitelijk de eenige speler in den aanval was, die met de overigen be hoorlijk contact had. Want noch rechts, j noch links wisten onze vleugelspelers tot een onderling goed verband te komen. Goed j individueel werk vergoedde echter veel en in dit opzicht dient vooral het spel va». Gielens gememoreerd, die uitmuntte door zijn snelheid en prachtige voorzetten, welke het Belgische doel dikwijls bedreigden» Küchlin begon niet slecht maar zakte spoe dig af en zijn spel had na het eerste kwar tier niet veel meer te beteekenen. Zijn clubgenoot v. Baar v. Slangenburghi I kon ook thans nipt tot een goede combi natie komen met De Natri maar indivi-l dueel deed hij, vooral na de rust, vaak ver dienstelijk werk, waarop hij de kroon zette,, door kort na elkaar twee doelpunten tei maken, dank zij alweer zuiver aangeven I van Buitenweg, die o i. de ster van het veld was. De Natris heeft voor zijn doen zwak ge speeld. Zooals wij reeds opmerkten, ont ving hij weinig steun van zijn novenspeler en bovendien werd hij door Pelsmaeker eD Swaertenbrocckx duchtig bewaakt, maai toch hadden wij zelfs onder die omstandige heden meer van hem verwacht. Onze middenlinie heeft goed gespeeld, vooral de kant halfbacks Lefóvre en v. Heel, "terwijl Van Daalen als spil niet i% tegengevallen. Tusschen onze middenlinie en achter hoede bestond ditmaal het overleg, dat wij er zoo herhaaldelijk in gemist hebben. Denis en Tetzner vormden een first clasaj backstel, dat en daar is f ei tel i ik allea; mee gezegd te sterk was voor den ge-j demoraliseerden Belgischen aanval, dit wel druk en hewegenlijk, njaar allorminsil productief was. Was Denis den geheelen wedstrijd inl topvorm, Tetzner had in den beginne nog! eenigen tijd noodig, om zich in te spelen,j maar was verder zijn plaats ten volle waard Toch trok Denis in de talrijke duels,i welke hij te voeren had met den razend snellen Bastin, niet steeds aan het langste eind, maar de kleine Antwerpenaar schoor meer dan dat hij voorzette, hetgeen zijn grootste fout was en zijn centers werden, door het binnentrio slecht verwerkt. Doelman v. d. Meulen heef! een vril drukken, maar o. i. niet onpleiziorieen mid-' dag eehad Het draadloos verslag. Nog grooter dan bij vorige wedstrijden was gisteren de belangstelling voor het draadloos verslag. Voor ons bureau, aan de Heerenstraat bij den hoer J. Riisbergenl en te Alphen aan den Rijn werd' de wed-j strijd met spanning gevolgd en het ent hou-' siasme groeide naar gelang de positie op het groene veld in liet Amsterdamschfl Stadion zich wijzigde in het voordeel van Holland. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND Overzicht. Het is Sparta ondanks alle somberd voorspellingen inderdaad toch gelukt de Frisianen op eigen grond te slaan- als is het dan met het eenigste punt van den wedstrijd. De ploegen waren, aldus zegt „de Grt."^ ongeveer van gelijke kracht, met Sparta iets sneller en geroutineerder, doch Frisia enthousiasme en doortastender. Roem deea wat hij te doen kreeg, naar belmoren, niaalj was niet onfortuinlijk. De backs vielenj Diet op. v. Zwieteren was de beste, maal miste nog al eens en trapte vaak uit. Van de middenlinie was Oosthoek de meerdere, vooral na de rust. In de voorhoede waren de vleugelspelers de minstens. Ruffelst mist snelheid, doch blijft een gevaarlijk schutter, die in Overmeer zijn meerdert vond. Bovendien waren vele schoten slechl gericht. Andeweg en Formenoy waren de besten, doch de laatste liet zich herhaalj delijk verleiden tot ,-galery play" waardoo^ hem vaak de bal werd ontfutseld. Bij Frisia was Overmeer niet zoo goe<| als tegen H. B. S. Hij liep vaak gevaarj lijk uit, maar hij heeft gehouden, wat tj houden was. De backs waren ruim vo| doende. Van de middenlinie, die hard gi zwoegd heeft, doch weer groote gaping liet zien. bij de Frisia-aanvallen. was ser Jr. de ster. In do voorhoede was Steinj voorte Jr. onvoldoende; enkele goede voor zetten, waarvoor hij echter ruimschoots tijfl moest hebben, kunnen op zijn crediet won den geplaatst. Van Puften was uitstekend wat zijn solowerk betrof. Verhand is er -t| weinig. Dalhuizen is ook een zeer verdien stelijk speler, doch kon productiever zij! als hij zijn plaats meer hield. Visser Si is geen voorhoedespeler en deed op de mid denlinie na de rust betere dingen. Do Jonj was voldoende, moet nog loeren bij'.ijd af te geven. De stand is thans: gsp. gw. gel. H. B. S. 5 4 1 0 N. A G. 6 4 1 1 Sparta 6 3 1 2 Go-Ahead 6 2 0 4 Frisia 7 0 1 5 1 pnt. v.t. get 9 15—6 1-1 9 156 t.I 7 10—10 1.1 4 15—15 0.1 1 5—23 OJ

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4