Ingezonden Mededeeling. MIJNHARDT's 12030 Staal-Tabletten 90 cf. Maag-Tabletten 75 ct. Zenuw-Tabletten, 75 ct. Laxeer-Tabletten. 60 ct. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. verwond, naar zijn nabijgelegen woning ge dragen en daar onder heelkundige behan deling gesteld. De auto botste tegen een hek langs den IJsel aan en werd daardoor zwaar beschadigd. Auto te water. Gisterenavond omstreeks halfelf Is te 'Amsterdam een personenauto in het Ro- kin gereden. De wagen reed aan de drukke zijde in de richting van den Dam. Bij de halte vóór het Rokinpoortje stond een tram stil. De chauffeur, die meende reeds bij de verbreeding van het Rokin naast ,Jn- dustria" te zijn, waar de vaste tramhalte is, wilde, zooals het daar ter plaatse be hoort, naar rechts uithalende, de tram passeeren. Het gevolg van deze onjuiste plaatsbepaling was, dat de auto het Rokin inschoot. Het mag een gelukkig toeval beeten, dat 'de vijf inzittenden kans hebben gezien uit het voertuig te komen. Voorbijgangers, die het ongeval hadden gezien, schoten te hulp en slaagden es, in de drenkelingen spoedig op het droge te brengen. Zij wer den binnengebracht in den boekhandel 'der firmq Gebr. Schroder. In de auto zaten twee echtparen uit Rotterdam en een chauffeur* Zij waren des morgens uit de Maasstad gekomen en nu weer op weg naar huis. Eén van de dames had het bewustzijn verloren, doch het ge-- lukte spoedig haar weer bij te brengen. De vier anderen waren bij kennis geble ven. Met twee auto's van den Geneeskundigen Dienst zijn de drenkelingen, wier toestand geen reden tot bezorgdheid gaf, naar het Binnengasthuis vervoerd. Van de auto was niets meer te zien. De wagen ligt geheel onder water. Heden zal worden gepoogd het voertuig te lichten. Een plafond ingestort. De bewoners van de St. Janstraat te 'Amsterdam, een der zijstraten van de War- rnoesstraat, werden gisterenmiddag opge schrikt door een geweldig gekraak, dat allen naar buiten deed vluchten. TTst bleek, dat van het pand no. 4, dat reeds gedeeltelijk afgebroken is, en waar aan werklieden bezig whren om het nog verder te sloopen, gen plafond plotseling was ingestort. De spoedig ontboden hulp vond den 56- jarigen arbeider R. Jongert, met beide beenen onder het puin. Zijn positie was van dien aard, dat men hem moest uitgra ven. Tot aller verbazing had hij slechts z'n enkel verstuikt. Een tweede werkman, de 42-jarige G. Vasseur, was met de zoldering van de eerste verdieping en met een partij afbraak naar beneden gestort. Men trof hem in hel midden van het puin aan. Ook hij was er goed afgekomen, daar hij slechts een lich te wonde in het gelaat en aan den linker elleboog had opgeloopen. Door personeel van den Geneeskundigen Dienst werd hij verhonden. Voor geen van beiden werd transport naar het gasthuis noodig geoor deeld. Hijschsfelling omgewaaid. Op een bouwterrein aan de Schenkkade in Den Haag is gisterenavond een hoogc ijzeren hijschstelling, die daar eerst kort geleden was Opgericht, omgewaaid en ge vallen. Gelukkig voor het grootste gedeelte op het omheinde bouwterrein. Alleen de top raakte de schutting, waarin'een groot gat geslagen werd en die dreigde om te vallen. De politie was er op een motor spuit snol bij en ruimde de gevaarlijk over hangende deelen van de schutting en bet zich daarachter bevindende stmeorwerk op. De schade is naar het zich liet aan zien, nogal aanzienlijk. Op een Petroleumstel .gevallen. Donderdag liet een moeder, die in de Vijzelstraat te Amsterdam woont, haar kind van negen maanden alleen in don kinderstoel achter en verwijderde zich even om een boodschap te doen. In dien tijd is bet kind vermoedelijk met den stoel gaan wippen, waardoor het viel en op het brandende petroleumstel terecht kwam. Toen de moeder terugkwam vond ze den kleine op het stel liggen met ern stige brandwonden aan rug en armen. Een chauffeur in slaap. Een vrachtauto, geladen met koopmans goederen, die de reis moest maken van Don ITaag naar Drunen is Donderdag dichtbij de plaats van bestemming, ten ge volge van hol in slaap vallen van den chauffeur legen een boom gereden. De man werd licht gewond, doch zijn assis tent, die naast hem zat en ook door slaap was overmand sloeg van den wagen en werd met inwendige kneuzingen opgeno men. De chauffeur verklaarde, dat hij on derweg reeds een paar maal had gestopt omdat .hij zich oververmoeid gevoelde door den langen tocht. De auto is zwaar bescha digd. De actie van het echtpaar Boeke. Woensdagavond heeft het echtpaar Boe ke uit Biltlioven weder zonder toestem ming van de autoriteiten op den openba ren weg, het Janskerkhof te Utrecht, ge sproken. Beiden werden door de politie gearresteerd, wat weder de gebruikelijke relletjes ten gevolge had. De politie moest van den gummistok gebruik maken, om de voor het hoofdbureau van politie opdrin gende menschenmenigte te verspreiden. Vliegenier bekeurd. Er zijn al vele spotprenten gemaakt op politie-dienaren die, op een hoogen mast gezeten, de maximum snelheid der vlieg machines controleerden, zegt het „Vad." Woensdag heeft een agent proces-ver baal opgemaakt tegen een militairen vlie ger uit Soesterberg, die een Haagsehe ver ordening overtrad. Het is n.l. verboden la ger dan 300 M. boven onze stad te vlie gen. Hoe de agent constateerde dat deze machine lager vloog? Hij zag van de straat af dat de machine maar even bo ven een kerktoren uitvloog en dat moet dus lager geweest zijn dan 300 Meter. Het zal ons benieuwen, wat de kantonrechter daarvan zeggen zal, zegt het blad. In ieder geval is het proces-verbaal een waar schuwing aan Soesterberg om in het ver vol? Haagsehe verordeningen te ïespec- teeren. Brutale oplichting. Een juwelier te Rotterdam is het slacht offer geworden van een brutaal oplichter. Donderdag vervoegde zich n.l. in zijn win kel iemand, gekleed in de uniform van eerste-luitenant bij het Nederlandsche le ger. Door allerlei verhalen wist hij bij don winkelier den indruk te vestigen, dat hij nog familie van hem was. De z.g. officier kocht daarop voor 250 aan gouden en zilveren voorwerpen en betaalde met een cheque. Toeu de juwelier de cheque wilde innen, bleek deze afkomstig uit een als vermist opgegeven chèque-boek en boven dien waardeloos te zijn. De politie is er nog niet in geslaagd, den oplichter te ar resteeren. »Tel." Een brutale beroov»ng. Gisterenavond omstreeks halflien kreeg een schipper, liggende met. zijn tjalk in de vrije rijksankerplaats tusschen het Mcrwe- dekanaal en de Oranjesluizen, te Amster dam, onverwachts" bezoek van een hem on bekend persoon. Bij den vliegenden Noord- westerstorm, dia op dat oogenhlik woed de, was het den schipper niet mqgelijk dui delijk te onderkennen met wien hij te doen had. De onbekende haalde een revol ver voor den dag en uitte met eenigszins Duifschen tongval de bedreiging: „Je geld üf je leven". De vrouw van den schipper heeft toen uit vrees een geldkistje, waarin een bedrag van ongeveer 400 was gebor- gan, den roover overhandigd. Toen déze zich verwijderde liep de schipper hem na, waarop de vervolgde een schot loste, waar door de schipper in zijn hals werd verwond. De misdadiger is in de duisternis ont komen. De gewonde werd per auto van den Gem. Geneeskundigen Dienst naar het On ze Lievo Yrouwe-Gasthuis gebracht waar dc man word opgenomen. De politie heeft de zaak in handen en zoekt den dader. Tegen kraaiende hanen. Tegen een ingezetene van Baarn werd proces-verbaal opgemaakt, omdat de bu ren last ondervonden van kraaiende ha nen, waardoor zij niet konden slapen. 0»iten>. Berichten HET SPOORWEGONGELUK IN POLEN. Een misdadige aanslag? 28 dooden. Omtrent het spoorwegongeluk in den z.g. Poolschen corridor, waarvan wij gis teren in een telegram melding maakten, vernemen wij nog het volgende: Volgens een mededeeling van de directie der Poolsche staatsspoorwegen, district Danzig, is het ongeluk met den D-trein het gevolg vqn een misdadigen aanslag. Het aantal dooden bedraagt volgens een opgaaf dezer directie, 25, dat der zwaar gewonden 12, en der lichtgewonden 6. Wat de kwestie der verantwoordelijk heid voor het ongeluk eD dientengevolge ook voor de schadevergoeding betreft, de ze komt op de Poolsche staatsspoorwegen neer. Volgens de overeenkomst van Parijs van 21 April 1921, daar het ongeluk plaats vond, terwijl de trein door Poolsch perso neel werd begeleid, en zich op een onder Poolsch bestuur staand traject bevond. Naar een mededeeling van de spoorweg directie te Danzig bevinden zich onder de 25 dooden bij het spoorwegongeluk in den Poolschen corridor 11 mannen, 12 vrou wen en 2 kinderen. Nader wordt uit Danzig gemeld: Het aantal dooden bij het spoorwegon geluk in den Poolschen corridor is tot 28 gestegen. De Poolsche minister van Spoor wegen heeft zich per vliegtuig naar Star gard begeven om aan het gerechtelijke on derzoek deel te nemen. Het traject Dir schauSwaroschin is versperd; het ver keer is omgelegd. De plaats des onheils is door troepen afgezet. Defect aan de rails. Betreffende den oorzaak van het spoor wegongeluk in den Poolschen corridor verklaart in het „Berliner Tagoblatt" een buitenlandsch journalist, die ziclT in den verongeluklen trein bevond, dat de oor zaak te wijten is aan een defect van de rails. Volgens een verklaring van den ma chinist moet do toestand van de rails op de plaats van bet ongeluk reeds sedert lan gen tijd zoo slecht zijn geweest, dat de trei nen slechts met een minimum-snelheid konden passeeren. Ondanks herhaalde rapporten van het technisch personeel der treinen had nog geen reparatie plaats ge had. Enkele Poolsche machinisten hadden zelfs reeds geweigerd op dit traject te rij den. Slechts aan de tegenwoordigheid van geest van den machinist en den stoker, die onmiddellijk de vuren doofden, is hef te danken, dat het ongeluk niet nog groo- tere afmetingen aannam. De rechtsche Duitsche bladen maken van het spoorwegongeluk in den Poolschen corridor gebruik om opnieuw te wijzen op den onhoudbaren toestand, welke in het leven is geroepen door de afscheiding van Oost-Pruisen van het Rijk. De „Deutsche Allgemeiue Zeitung" zegt, dat het ongeluk alleen plaats heeft kunnen hebben, doordat Polen het toezicht op de spoorwegen in .den corridor verwaarloost en bovendien de Duitsch-Poolsche overeen komst in zake het spoorwegverkeer in den Poolschen corridor en de regelen van ver keersveiligheid heeft geschonden. Ingezonden Mededeeling. Voordeelige Mei-Aanbieding bij C. A. Gedurende de maand Mei organiseert de bekende firma G. A. Brenninkmeyer een groote, voordeelige Mei-aanbieding zoowel in de Dames-, als Heerenzaken. De firma G. A. zal in deze maand haar populaire spreuk: „C. A. ia toch voor- deeliger, ook voor Heerenkleeding", op nieuw bewijzen en versterken. Wij raden iedereen aan eens een kijkje te nemen. (12023) Ter dood gebracht. Een drievoudige electrocutie heeft in de Sing-Sing-gevangenis te New-York plaats gehad. Ter dood gebracht werden: de twee ge broeders Morris en Joseph Diamond en John Farrina, die verleden jaar twee bo den op klaarlichten dag in een drukke straat te New-York vermoord hadden. De vergissing van een dokter. Een dokter te Boedapest had voor een half jaar een patiënt een recept voorge- Kcheven, waarop in plaats van een milli gram, een centigram vergif stond vermeld. De apotheker, die het recept klaar maakte deed dit volgens de foutieve opgave. De patiënt is dientengevolge gestorven. Dokter en apotheker zijn ieder tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. Een schip in nood. Uit New York wordt geseind: Op ver schillende plaatsen aan de kust zijn S. O S.-signalen opgevangen van een vaartuig, dat zieh in het Noordelijk deel van den Atlantischen Oceaan bevond. Omtrent den naam kon men geen zekerheid krijgen, doeh uit een door het stoomschip „Zee land" van de American Line opgevangen radiogram ware wellicht af te leiden, dat hot de „Clackman" is, onder Engelsche vla?, welke op 26 April van Newport News 'Virginia) met bestemming Halifax ver trok. Inoezonden Mededeeliro. DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Hondenbelasting. Ingevolge een strengere toepassing van de Wot op de hondenbelasting, werden gisteren door de politie wegens niet richtige naleving dor Wet van verschillende eigenaren honden in beslag genomen. Jubileum. Gisteren herdacht de heer H. A. van Berkum, onderwijzer aan de R K. Par. School alhier, den dag, dat hij gedurende 25 jaar bij het R. K. onderwijs werkzaam is geweest. Collecte. Oe collecte voor de Nationale Stichting voor Alleen-staande Blinden te Wolfheze, heeft opgebracht 141.4514. Eerbied in Gods huis. Morgen Vroeg mis 789, Hoogmis 12, Vespers 3, Lof 4. Geboren zoon van W. W. Redegeld geboren De Roos zoon van M. Spreij geboren Altona dochter van D. van Vliet geboren Van Eijk dochter van W. Riet veld geboren De Vries zoon van W Eppink geboren Van Kassei zoon van W. Uithol geboren v. d. Stouwe dochter van M. Vis geboren de Jeu. Overleden: A. Schüller jd. 4 weken P. v. Werf jm. 19 jaar Z. Fokker 85 jaar. Gehuwd: A. Verburg jm 29 jaar en C A van Dolder jd. 32 jaar A.M. Roden burg jm. 22 jaar en A. A. v. Leeuwen jd 19 jaar W. Harting jm 30 jaar en D Kastelijn jd 28 jaar A. Kastelijn jm 26 jaar en W. Harting jd 24 jaar J. W. den Hertog jm 23 jaar en J. H. van Dam jd. 21 jaar. BODEGRAVEN. Personalia. Naar wij vernemen is de heer Batelaan, wethouder onzer gemeente, die, zoo als bekend, in het Diaconessen huis te Leiden verpleegd wordt, weer zoover hersteld, dat hij waarschijnlijk reeds in de volgende week deze zieken in rich ting zal kunnen verlaten. BOSKOOP. Inbraak. Deze week hoeft men inge broken bij den heer S. in de Ridderbuurt alhier. De bewoners ontwaakten en meen den menschen in huis te hooren. Toen ech ter een onderzoek werd ingesteld, was de dief (dieven) reeds fevlucht Er wordt niets vermist. Den laetsten tijd is er reeds bij meerdere personen alhier gepoogd in te breken. Ech ter schijnt men met geen vakmenschen te doen te hebban. HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. De Gemeenteraad komt Dinsdagmorgen te 10 uren bijeen Onder werpen ter behandeling: 1. Ing. stukken. 2 Vaststel ing- heffingspercentaee inkom-ten- belasting 1925'1926. 3. Regeling recht van overpad voor de bewoners aan den Z jde- weg. 4. Besluit tot overdracht van den ont eigenden grond aan de Woningbouwver eeniging „Volksbelang" alhier. 5. Besluit tot verlenging v. d. termijn voor ontruiming van de onbewoonbaar-verklaarde woningen I). nos. 25 26 en 27 0. Vaststelling voor schotten aan de Bijzondere scholen voor 1925. 7. Aanvulling Stembureau No. 1 we gens vertrek van het pl.v.v. lid A Fran cken. 8. Ontslagaanvrage Johe. van Gent als brugophaler v. d. Oost brug. 9. Benoe ming van een brugophaler (D. van Veen Wzn. voorgedragen). 10. Uitslag verpach ting grasland langs den Gemeenewog. 11. Uitslag aanbesteding vernieuwing bruggen i. d. Stationsweg. 12. Wijziging en aanvul ling Begrooting 1924 en 1925. Emmabloem. De verkoop van do Emmabloem ten bate van het T. B. C. fonds alhier, heeft op het Dorp 235.27 en aan den Rijndijk 78.64 opgebracht. Te zamen 813.91. KOUDEKERK Gemeenteraad Gemeente-onvanger. Sluiting café's. Waterleiding Lagewaard. De brandweer. Aanwezig zijn alle leden. Voorzitter is do beer M. J. E. Kwint, burgemeester. Na opening der vergadering met gebed, worden de notulen gelezen en goedgekeurd De Voorz. deelt mede dat Ged. Staten hebben goedgekeurd het in de vorige ver gadering genomen besluit tot het aangaan van een kasleening. Jaarwedden burgemeesters, secretaris sen en ontvangers. De Voorz. zegt dal een voorstel van Ged. Staten is ingekomen, strekkende om den cumulatie-aftrek op nieuw te regelen.Volgens dit ontwerp wordt do hoofdbetrekking ten volle betaald, de bijbetrekking met 50 De wedde van den heer Rollenia als ontvanger zal dan be dragen 400. Spr. wijst er op dat deze regeling eerst later zul ingaan, doch vermoedelijk voor den met 1 Mei benoemden ontvanger de zelfde cijfers zullen gelden. Hierna wordt met alg. stemmen, besloten zich met het ontwerp te vereenigen. Voorlezing wordt gedaan van een nieuw ontworpen instructie voor den ontvanger, waarop de Voorz. eenige toelichtingen ver strekt. Het ontwerp wordt ongewijzigd vastgesteld. Hierna wordt overgegaan tot beëediging van den nieuw-benoemden gemeenteont vanger, den heer E. Rollema. Na het afleggen der vereischte eeden wenscht de Voorz. den heer Rollema geluk met het vertrouwen in hem gesteld, er op wijzende dat er iets hijzonder vereeremls ligt in den opdracht, waar de heer Rolle ma de gemeente reds 16 jaar als secreta ris dient. De heer Rollema zegt zijn nieuwe taak moedig te aanvaarden. Spr. kent zoo lang zamerhand de betrekking van ontvanger door en door en hoopt ook hierin veel voor do gemeente te doen. Vervolgens wordt besloten aan de ver- eeninging tot stichting en instandhouding eener school met den Bijbel een voorschot over 1925 te verleCnen van 1023.23, in termijnen te voldoen. Aldus wordt met algemeene stemmen besloten. Eenige voorstellen tot af- en overschrij ving van en op posten der begroolingen van 1924 worden onveranderd goedge keurd. Hierna wordt vastgesteld een verorde ning, houdende verklaring welke straf verordeningen voor deze gemeento nog gelden. Ingekomen is een verzoek van A. J. Lieversc, om de dranklocaliteilen des Zon dags open te stellen: van des voorm. tot 9 uur en van des voormiddags 11 tot des namiddags 10 uur. Thans zijn de uren van 69 en van 126 uur. De Voorz. zegt geen overwegend be zwaar te hebben tegen opening om 11 uur, met het oog op de R.-K. kerkgangers. Overigens vinden B. en W. geen termen om deze uren uit te breiden. De lieer Op- pelaar gevoelt iets voor het verzoek van adressant en wijst er op dat deze zich verbinden wil na 6 uur geen drank meer to schenken. De heer do Jong wijst er op dat de vergunningsrechten hier hooger zijn dan voorheen en tegenover de ver gunninghouders eenigszins tegemoetkomend moet worden opgetreden. Hierna wordt besloten art. 20 der poli tieverordening zoodanig te wijzigen dat de bedoelde localiteiten in het vervolg zullen geopend zijn van 69 en van II tot 6 uur. B. en W. stellen voor tot aflossing van eenige 6 en 7 geldleeningen, voor het leggen van een. waterleiding in den I.a- gerwaard en voor het bestraten van het paardepad aan te gaan een geldleening, groot hoogstens rentende hoog stens 514 's jaars en tegen een koers van minstens 98. De Voorz. zegt dat hoogst waarschijnlijk kan worden afgesloten te gen 5 De heer Oppelaar wenscht den Voorz. geluk met diens succes. Hierna deelt de Voorz. mede «lal zich 50 personen, wonende in het gedeelte Rijn levenPoelgeest, hebben verklaard vóór een aansluiting van haar perceel aan een eventueel te leggen olectriciteifskabcl. In de volgende vergadering hoopt spr. na overleg met de gemeente Leiden, een voorstel te kunnen doen. Verder deelt spr. mede dat hem uit een rapport van brandmeesters gebleken is, dat de afstand tusschen de verschillende per- ceelon in den Lagewaard en de daar Ie leg gen brandkranen zoo groot is dat het z.i. weinig doel heeft deze te doen aanbren gen. Hoogstens zouden er pen 4- of 5-tal kunnen worden geplaatst. Spr. ziet als eenigst juiste oplossing de aankoop van een motors puit. Bij de begrooting zal de Voorz. met éen voorstel komen: thans heeft spr. in de vergadering van B. <-n W. nog niet kunnen bereiken dat beide wet houders in deze met hem medegingen. Dit spr. omdat door de fabrikanten een bedrag van plm. 1000 is toegezegd. Verschillende leden verklaren zich voor aanschaffing van een motorspuit, vooral de heer Oppelaar, die betoogt dat een brand b.v. in een steenfabriek enorme schade ook voor de gemeente beteckent. De handspuit is onvoldoende en te laat ter plaatse. Wethouder Reijneveld is tegen deze uil- gave; volgens hem is vermindering van de 1 laslen noodig. Na uitgebreide discussie wordt ten slot* te met 6 tegen 1 stem besloten geen brand kranen in den Lagewaard aan to brengen. Daarna wordt overgegaan in geheimo vergadering. Personalia. Naar wij vernemen, hoeft onze plaatsgenoot, de heer A. v. d. Bijl, arts, de praktijk overgenomen van dr. Baumann te Oude-Wetering. Prinsesjes verjaardag. Ter gelegou- heid van den verjaardag van prinses Ju liana heeft het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" Donderdagavond bij den hoor burge meester alhier, op diens buitenplaats „Vre- deslust" een serenade gebracht, waarbij het aan belangstelling van de zijde van het publiek niet ontbrak. Ingekomen: van Bodegraven W. A. M. Jongeneel; van Velzen P. J. do Korlo; van Nijmegen W. ter Schegges; van Pijn- acker I. van Leeuwen met gezin; van Lei den A. van der Bijl. Vertrokken: naar Alphen a. d Rijn K. van Katwijk; Hazerswoude (Rijndijk) G. H. Schakenbo9 met gezin; Lelden D J. de Nie; Waddingxveen B. Tamorus met gezin; Oudenbosch H. J. Heemskork: Lei don T. C. van Leeuwen: Leeraum N vait Amerongen met gezin. REEUWIJK. De belasting. De gemeenteraad heelt het vermenigvuldlgingscijfor voor do plaat selijke belasting vaslgesteld op 3 55 (vo rige jaar 3.3), waarbij 100 opcenten zuller geheven worden op de vermogensbelastinj.; ZOETERWOUDE Gemeenteverslag. Aan het gemeenteverslag over 1921 ont< leenen we het volgende: Het aantal inwoners dat op 31 Decem ber 1923 bedroeg 1579 mannen on 18111 vrouwen, totaal 3395 inwoners, steeg in het verslagjaar tot 1608 mannon on 1842 vrouwen, totaal 3450 inwoners. Er werden 10 mannelijke en 51 vrouwelijke levend ge borenen aangegeven, terwijl er 3 leven- looze kinderen werden aangegoycn Kr werden 28 huwelijken gesloten. Va ige steld werden verschillende verordeningen, waarvan de voornaamste zijn: do Bouw en Woningverordoning en de Algomr.-n.l Pol itieverordening. Van de openbaro gemoont-vTolxxr i -wogen en -voetpaden staat vermeld. Lr allen in goeden staat verkeeren. Een uil* zondering maakte de Bruggeslraat, di» volgens het verslag in desolnten to- i I verkeert. Onderhandelingen hebben even wel plaats gehad met de gemeente I - i der- dorp en do provincie Zuid-Holland en lot een afdoende verbetering te kunnen raken. B en W. hopen dat einde 1925 ol begin 1926 een en ander tot stand -komt Ook do vaarten en de daartoe behoo* rondo w'erken (w.o. do bruggen) schenen in goeden staat te verkoeren, behalve dan do Vlietbrug, die aanleiding heeft gegeven tot onderhandelingen, om zo in plaats van ophdalbaar, vast Ie kunnen maken. El* kwamen 3 gevallen van diplitheniug en 1 geval van roodvonk voor. Lijders aan deze ziekten zijn niet overleden. Op de verschillend® begraafpl.iai.sen werden 20 lijkon begraven Door den keuringsdienst van Waren werden in deze gemeente 77 winkels ge ïnspecteerd. Kr werden 283 monsters ge nomen en onderzocht in hot laboratorium Ie Leiden en 2965 monsters werden l«-r plaatse onderzocht. In totaal worden 15 monsters afgekeurd en werden 8 personen verbaliseerd en gevonnist wegons lie! ver valschen van melk met water. Door den keuringsdienst van Vee en Vloosch werden 5 paarden, 126 runderen^ 7 runderen tot 1 jaar, 5 gras- en vet Ui kalveren, 62 nuchtere kalveren, 179 var kens, 6 varkens tot 50 K G., 18 schapen en 3 geiten gekeurd. Afgekeurd werden 33 runderen, 3 graskalveren, 20 u>i< lifore kalveren, 3 paarden, 14 varkens, 8 -e-ha- pen en 1 geil. Het gemiddeld aantal leerlingen d.it de openbare lagere school bezocht bedroeg 25; dat der bijzondere scholen in totaal 437. Op de 2 bewaarscholen gingen 52 kin deren. De gemiddelde koopwaarde dor lande rijen bedroeg per H A. f3200.d<' co- middelde huurwaarde f 170.per H A Er kwamen 122 gevallen van mond on klauwzeer voor onder ongeveer 2400 run deren, 900 varkens en 300 schapen Van den veestapel vermelden we ui. 6000 varkens. 3000 koeien. 1200 kalven-n, 1800 schapen en 5000 kippen. Voor verdere bijzonderheden verwijzen we naar het verslag. Jubileum. Gisteren was lief 25 inr geleden dat do heer N. van Rijt 25 jsar in dienstbetrekking was hij den lieer J Vlak veld alhier. De jubilaris mocht van zijn werkgever een prachtig horlogo mei ket ting in ontvangst nemen, terwijl 'savnds een gezellig f<« l werd gevierd RECHTZAKEN Oplichting met spaarbankboekjes. De Haarlemsche Rechtbank hoeft uit spraak gedaan in de zaak legen den post ambtenaar G le L i s s e. die beschuldigd werd van oplichting en valechheid in go- sehrifte, verscheidene koeren gepleegd. Be klaagde nam op valschen naam spaar bankboekjes, stortte daarop 1, ver-' valschte later deze boekjes en wist daar .p 100 te krijgen Tegen hem had de offi cier, mr. Reilingh, 8 maanden gevangenis straf geëischt. De rechtbank veroordeelde bpklaagd-i tot 1 jaar en 3 maanden gevangenisslrV FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: D. Schotel, rijwielfabrikant te I i d e u, Heerenstraat 51; cur. mr. E. Bolsiua to Leiden. W. J. van dr-n Heijdt, caféhouder a I ei den, Stationsweg 51; cur mej rnr, M. A. 1L Dazen, te Leiden.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 11