geiler en Perucal Jr. vervangen zijn. Leiden wvn den toss en Roelfsema trapte voor Haarlem af. De eerste aanval strandt op buitenspel en daarna komt de bal te rug, doch v. Well en Brouwer loopen el kaar voor het eerst in den weg en Haar lem gaat weer ten aanval. Het spel ver plaatst zich vlug. Tot tweemaal toe spelen de Haarlemsche backs op v. d. Wint te rug, de tweede maal echter zeer gevaar lijk. Niettemin is de Leidsche voorhoede vergenoeg weg, zoodat van die zijde geen gevaar dreigt. Dan is bet Leidsche doel eenige oogenblikken voortdurend in ge vaar, doch steeds is er een been, dat den bal belet het doel bignen te gaan. Na een aanval van Goslings, waaruit een corner volgde, die niets opleverde, is de Haarl. voorhoede weer aan het woord. Blom stompt echter een hard ingeschoten bal terug en ook als de tweede maal is inge schoten heeft hij den bal te pakken, maar hij rolt over zijn arm het doel in. (01.) Er is dan 13 min, gespeeld. Even later gaat Goslings er weer alleen vandoor, maar zijn schot gaat van dichtbij jammer lijk naast. Bij een nieuwen aanval der Haarlemmers wordt weer gedoelpunt, doch er was juiBt voor buitenspel gefloten. Toch denken we dat Haarlem den voor sprong vergroot, als Blom een bal tus- schen de beenen door laat glippen, doch hij houdt hem nog voldoende vast, zoodat tiij kan wegwerken. Do Haarlemmers spe len bijna voortdurend op de Leidsche helft, terwijl de Leidsche aanvallen absoluut ongevaarlijk zijn. Er wordt over het al gemeen slecht geplaatst. Een vrije schop tegen Leiden wordt keihard juist naast gekogeld, een vervaarlijk schot van Olden burg stompt Blom vallende heelemaal over de outlijn, even later trapt Warns den bal juist nit het leoge doel. Een mooi schot van Keereweer wordt goed door v. d. Wint gehouden en onveranderd komt de rust. Daarna pakt Leiden wat beter aan. Als Janssen eens goed voorzet ia er geen en kele voorwaarts om in te schieten. De Ruiter schiet dan vervolgens eenige malen rakelings over de lat, verschillende cor ners op het Leidon- en Haarlemdoeï wor den genomen, doch zonder resultaat. Bij een nieuwen Leidschen aanval staan de Ruyte- en Janssen vlak voor doel elkaar in den weg, doch nog op het nippertje wordt de bal aan Goslings gegeven, die onhoudbaar inschiet. (11.) De rosteeren- d® 10 minuten brengen geen verandering, ook niet als Perncal Sr. nog vervangen wordt door Taconis. Er wordt dan 2 maal 7i minuut ver lengd. De Leidenaars spelen thans fana tiek om do overwinning. Een prachtige kopbal van Goslings gaat juist naast het doel, buiten bereik van den keeper. Aan den anderen kant schiet Oldenburg kei hard naast, doch als wegens aanvallen in den rug aan Leiden een vrije trap wordt- toegekend, komt het groote mompnt. Van Well plaatst het leder naar voren, Lee Janssen geeft den ba! vallende nog een tikje en Goslings schiet van dichtbij on houdbaar in (21.) De Ruyter krijgt even nog weer een kans de söoro te verhoogen, doch van dichtbij gaat de bal weer naast. De tweede 7i minuut brengt geen veran dering, zoodat Leiden de uitgeloofde me daille won. Zilveren Rijnstreekbeker-wedstrijden te Alphen a/d. Rijn. Alphen ID.E.C. I 14. Tn den eindwedstrijd hebben de Amster dammers de overwinning behaald, waar door de beker voor een jaar naar do hoofd stad des lande zal verhuizen. Alvorens de wedstrijd werd aangevangen, werd door den aanvoerder van D. E. G. den Alphen- «anvoerder een fraai bloemstuk aangebo den. Dadelijk daarop laat scheidsrechter Kanis beginnen. Alphen heeft oen invaller, voor van Wijngaarden, wiens plaats door Jansen wordt ingenomen. De eerslo aan vallen zijn voor Alphen. D. E. G. verplaatst dan het spel en tracht enkele maJen het doel te vinden, de keeper ia evenwel thuis. Alphon valt dan weer eens aan, doch het leder gaat oveir de lat. Hei spel verplaatst zich snel en als de D. E. C.-voorhoede op doel aan stormt brengt de zijlat voor Al phen redding, ten koste van een corner, die niets oplevert. D. E. G. blijft onvermoeid aanvallen. Bdj een schot op dool, springt ■het leder via don arm van een der" backs ki de touwen 10. Dan trekt Alphen ten aanval, doch de D. Z3, C.-verdediging weet gevaar te voorko- nuD. Als vervolgens de linksbuiten der Am sterdammers het leder to pakken krijgt, gaat hij er snel mee van door, een goed ge plaatste voorzot van het leder volgt en het is 20. Dat wordt Alphen te kras. Eens klaps een doorbraak; P. Schouten geeft het ledor aan Binnenkamp, die onhoudbaar doelpunt (12). Met dozen stand komt rust. Na de thee, zetten de Amsterdam mers er al aanstonds alles op de score te verhoogen. Dit gelukt spoedig, want als de linksbuiten er weder met den bal van door gaat, zet hij voor en de rest volgt (91). Alphen tracht den achterstand te verklei- Tien, doch pech en de'goede verdediging van D. E. CL voorkomen doelpunten. D. E. iJ. weet vervolgens nogmaals haar meer derheid door een doelpunt uit te drukken. (41). Met dezen stand komt het einde. Scheidsrechter Kanis had de teugels on voldoende in handen. Alphen gaf niet het spel, wat wij van het elftal gewoon waren en vooral na rust waren de Amsterdam mers veelal lm de meerderheid. R.-K. FEDERATIE ExcelsiorV. E. P. 40. Gisteren speelde V. E. P. zijn loatsten Competitiewedstrijd in Schiedam tegen Excelsior. De Woerdensche club kwam uit met 10 man waaronder 4 invallers. Êen slecht einde voor V. E. P. DIOO. HAARL. BOND. De competitie Derde klasse E. Teylingen IO.V.y. I 6—2 Vriendschappelijk. S.J.C. ILenig en Snel I 33 E.M.S. I—Graaf Floris I 6—2 E.M.S. n—Leiden II 0—2 Teylingen II—E M.S. UI 1—4 Leiden Jun.E.M.S. Jun. 34 0 e f e n w e d s t r i j d. Z F.C.—D.H.V.B. Xl-tal 5—1 Teylingen IO.V.V. 62. Daar scheidsrechter van der Klngt te lang op zich liet wachten, stelden de spe lers zich om kwart voor drie op, onder lei ding van den heer Buschman. Teylingen ia volledig en O.V.V. mot 9 man. De eerste aanvallen zijn voor O.V.V., en daar de spe lers geweldig op den bal zitten, nemen zij na 5 minuten de leiding 01. Teylingen ziende, dat het zoo niet gaat, brengt eenige tegenbezoeken aan het O.V.V.-dool, doch de keeper is in schitterenden vorm. Na een kwartier echter moet hij voor een schot van rechts visschen. Verderen tijd voor de rust wegen de partijen vrijwel tegen elkaar op. Gedeeltelijk door het slappe spel van Teylingen De rust trad in met 11. Na dien is Teylingen beter op dreef. O.V.V. heeft vrijwel niets meer in te brengen, en wordt de stand regelmatig opgevoerd tot 6—1. Dan verslapt Teylingen eenigermate en krijgt de keeper eenige gevaarlijke scho ten te stoppen, wat hij naar beboeren doet Uit een strafschop maakt O.VV. er dan 62 van, waarna bet einde kwam met een verd ende, doch geflattee.de overwinning van Teylingen. S.J.C. I—L. en S. I 3—3. Gisteren speelde S.J.C. op het Sport park haar tsten wedstrijd voor de uitge schreven Nederlaagwedstrijden tegen Le nig en Snel uit Den Haag, welke getrouw aan hun naam een zeer snel en goed spel hebben vertoond, waardoor het zich in den beginne liet aanzien dat zij de thuisclub een gevoelig lesje zonden geven. Als te half drie wordt begonnen telt S. J.C. vier invallers. Direct na aftrap laten de gasten zich als de meerderen kennen, door him goed combineerend speL waarte genover S.J.G. slechts een matig spel ver toont, waarin het goede verhand soms verre te zoeken was. Als het spel tien mi nuten oud is, weten de gasten uit een goed opgezetten aanval de leiding te nemen. Enkele aanvallen der gastheeren stranden meest op buitenspel, terwijl eenige aan vallen der gasten door Thomas goed wor den gekeerd. Als echter de linksbinnen der gasten voor open doel komt, deponeert deze onhoudbaar no. 2 in de touwen. Als er ongeveer een half uur is gespeeld komt de thuisclub er iets beter in en werkt het spel beter af. Even voor rust wordt S.J.C een penalty toegekend, welke echter heel sportief wordt naastgeschoten en breekt rust aan met den 20-voorstand der gas ten. Na de thee komen de gasten weder flink opzetten en ondernemen zij direct een ge vaarlijken aanval, welke achterloopt. De S.J.C.'ers gaan zich nu beter bij het spel aanpassen doch kunnen niet verhinderen, dat de gasten na 5 minuten met een ge- luksbal do. 3 noteeren. Dit werd de thuis club toch te bar. S.J.G. kwam steeds meer opzetten en uit de goed opgevoerde voorzetten vart Adriaan werden eenige goede aanvallen gedaan, waaruit Theo het eerste tegenpunt maakte. Kort hierop werd het tweede gemaakt, doch juist had do scheidsrechter afgefloten voor buitenspel. S.J.C. houdt echter de overhand. Een vlugge aanval van Wijnand moet ten koste van corner worden gered, die, goed door Adriaan voorgezet, via eenige spelers door WijnandS' ingeschoten wordt. Met vlug spel wordt doorgespeeld en waar de gas ten zich weder eenigszins hebben her steld, komen beiden in den aanval, doch van lieverlede komt S.J.G. weer in de meerderheid. Uit een corner blijft de bal eenigen tijd voor het gastendoel zweven, totdat Theo met een fraai schot den ge lijkmaker de touwen injaagt (33). Dan komt het einde. R. K. V. V.—E. M. S. Zondag, 3 Mei, gaat E.M.S. I een bezoek brengen aan Santpoort. Supporters, die het elftal willen vergezellen, kunnen zich opgeven aan den secretaris vóór Vrijdag middag, daar er op een gezelschapsbiljet gereisd wordt tegen de kosten van f J .10 KORFBAL. Overzicht Westerkwartier is er gister in geslaagd op het kampioenschap van Nederland be slag te leggen, al geeft de uitslag dan ook een gering krachtsverschil weer. Bij de rust was het 10, daarna 20 en 21. Na afloop reikte dr. Broekhuysen, voorz. van den N. K B., den kampioensbeker met twaalf herinneringsmedailles aan Wester kwartier uit. In den wedstrijd om de Rijnland- medaille werd Vitesse onverwacht door D.T.V. geslagen. Amsterdam won opnieiuy van Rotter dam om den Maasstad-beker. De uitslagen Kampioenschap van Nederland Hilversum: Westerkw.E.K.C.A. 21 Overgangsklasse Z Delft: D.K.C.—T.O.V 8—3* Om den Maassta d-b e k e r. Rotterdam: Rotterdamsch XÏI-tal Amsterdamsch XII-tal 12 Om de Rijnlan d-m e d a i 1e. Lelden: Vitesse (L.)D.T.V. 24 D.K.G. kampioen. Om de Rijnlandmedaille. Vitesse—D. T. V. 2—4. De Leidenaars hebben hun medaille met de Amsterdammers moeten meegeven, 't Was voor de pauze een van beide zijden zeer goed gespeelden wedstrijd. Waren de Vitessers na rust zoo in vorm gebleven, we gelooven, dat dan de uitslag anders zou zijn geweest. Maar terwijl de blauw- witten voor de pauze mooier spel leverden dan D. T. V. en daardoor iels in de meer derheid waren, was na de rust het ver band in middenvak en aanval van Vitesse totaal zoek en daardoor het spelpeil veel minder, dan in 't begin van den strijd. D. T. V., met vijf dames opgekomen, leende de zesde dame, mej. Buys, van Fluks. De wedstrijd. Het begin geeft een mooien strijd te zien. De gebroeders Matsen in den D. T. V.-aanval zijn niet mis, en aan den andeven kant geeft de Vitesse-aanval, met Nieuwenhuijzen aan 't hoofd keurig spel te zien. Deze speler weet op verdienstelijke wijze na ongeveer een kwartier aan Vi tesse de leiding te geven. Wanneer na een half uur van Ginkel in de verdediging een bal mist, die naar den D. T V.-aanval wordt gespeeld, mankt zijn tegenpartij Matsen hiervan gebruik door vlug ïn te spelen en gelijk te maken. Er wordt van vak gewisseld, en pas is uitgegooid of D. T. V. neemt de bal in handen en Ploos van Amstel maakt het tweede punt. In den Vitesse-aanval komt Keizer eenige malen vrij maar heeft eerst geen succes. Ongoveer vijf minuten voor de pauze maakt hij gelijk- Met dezen stand gaat rust in. Na rust is Vitesse slecht op dreef. De aanval wordt door D. T. V. streng be waakt. Van Ginkel plaatst vaak verkeerd. .In het middenvak is het La Rivierre, die door slecht plaatsen veel verknoeid. Trou wens niet hij alleen, maar het heele mid denvak speelt slecht. Een enkele maal weet Nieuwenhuijzen door te werken, maar te gauw is de bal weer den aanval uit. De D T. V.-aanval is zeer gevaarlijk, maar heeft geen succes, voornamelijk om dat Broes te ver schiet. Na twintig minu ten komt even een opleving in de Vitesse- eelederen en tracht Uilenbroek eenige kansen te benutten, wat hem niet gelukt. Deze opleving duurt slechts kort. En zoo als te voorzien was geeft Nagel 10 minu ten voor tijd aan Amsterdam de leiding terwijl Broes zeven minuten later den voorsprong met een ver schot verhoogt. Spoedig komt nu het einde en neemt D. T. V. de verdiende medaille mee naar de hoofdstad. LAWNTENNIS. De uitslagen. Tweede klasseWest D. R'dam: Blauw-WitLeiden 16 R'damsche F. C. 1920 T. O. P. ni 7—0 Baan Veertien IIOnder Ons 61 CRICKET. Jaarvergadering Ned. Cricketbond. Te Haarlem had gisteren de jaarverga dering plaats van den Nederl. Cricketbond. De voorzitter Isbrücker wenscht in zijn openingswoord de vereeniging Albion geluk met haar 40 jarig bestaan. Door het spoe dig uitschrijven der vergadering waren 't verslag van (len secretaris en ook het fi nancieel verslag nog niet gereed. De heer De Haan kon mededealen, dat de balans waarschijnlijk een saldo van 700 aanwijst. Het bestuur werd in zijn geheel herko zen. Een voorstel om de functie van secre- taris-penningmeester-competitieleider te scheiden wordt verworpen. Een interpella tie door den heer Fokpr omtrent het kam pioenschap van 1924 had geen succes. ATHI.ETIEK. Het Nederl. 10 K.M. record verbelerd. Gistermorgen hield de Haagsche Athle- tiekvereeniging Do Zwaluwen een wed strijd over 10 K.M. hardloopen en 15 K.M. snelwandelen. De eerste is een groot suc ces geworden, daar onze nationale kam pioen Zeegers het Ned. record met 2 mi nuten en 8 sec. verbeterde, na een hefti- gen strijd met Dullaart, die met een mi niem verschil tweede werd. Ook de derde aankomende Th. Sprong liep het traject bijna een minuut benpden recordtijd. BILJARTEN. Om het wereldkampioenschap. Dommering wereldkampioen. Voor het wereldkampioenschap biljar ten werden Zaterdag de partijen Domme ringVan Belle en MoonsCorty ge speeld. De uitslagen luiden als volgt: pnt. brt. h.s. gem Dommering 400 33 81 12.12 Van Belle 333 32 80 10.41 Moons 400 16 99 25 Corty 293 16 72 18.31 De eindstrijd tussehen Dommering on Moons om het wereldkamnioonsehap bil jarten voor amateurs, had een buitenge woon spannnend verloop, waarbij de Hol lander met slechts 3 punten den begeerden titel veroverde. Des middags had de Fran- sche kampioen Corty reeds van den Belg van Belle gewonnen en zich daarmede van de 3e plaats verzekerd. Corty was, zooals men weet, houder van den titel. De uitslagen luiden: Dommering 400 19 86 21.05 Moons 397 19 85 20.89 Corfv 400 17 2t 23.52 v. Belle 272 17 79" 16.— De eindstand is als volgt: Dommering ..3 3 1200 67 88 17.91 Moons 3 2 1197 52 140 23.02 Corty 3 1 946 48 212 19.70 v. Belle3 0 354 65 80 13.13 „De Grt." DAMMEN. Wielerwedstrijd Leidsche Damvereniging. In boven genoemden wedstrijd zijn wederom een aantal partijen gespeeld, zoo dat de stand thans de volgend© is: B. Slegtenhorst 21 punten uit 12 ge speelde partijen: J. Oudshoorn Sr. 19 (16); J. Vermeulen 30 (18): W. J. v. d. Voort 14 (10); J. v. d. Mey.19 (18); W. H. Ouds hoorn 8 (14); L. K. v. d. Vlist 19 (14): C. Teunissen 10 (18); P. Lepelaar 3 (14) en P. v. d. Stel 9 uit 18. Daar elke deelnemer 18 partijen moet spelen, zijn Vermeulen, v. d. Mey, Teu nissen en v. d. Stel uitgespeeld en behaal den respectievelijk 30, 19, 10 en 9 punten. Slcgtenhorst moet nog 6 partijen spelen en kan derhalve nog als No. 1 uitkomen, mits hij van deze 6 partijen niet meer dan 2 puuten verliest. Daar hij nog 2 sterke spelers, n.l. v. d. Voort en v. d. Vlist, moet bekampen, heeft voorloopig Vermeulen de beste kansen. De 3e en 4e plaats komen dan voor v. d. Voort en v. d. Vlist, even als het 5© en 6e bord voor J. v. d. Mey en J. Oudshoorn Sr. Daarna volgen Teunissen W. H. Oudshoorn, v. d. Stel en Lepelaar. Ook in de 2e groep zijn reeds een aan tal partijen gespeeld. Het drietal, dat hier de meeste punten behaalt, zal vervolgens met de 3 laagst uitkomenden van het eer ste tiental een wedstrijd spelen, om (1e drie laagste plaatsen van het eerste tiental. De uitslag hiervan zullen we later vermelden. WATERSPORT. Kon. Zeil-, Roei- en Motorsportvcreen. „De Kaag". In Hotel „Terminus" te 's-Gravenhage Lad Donderdagavond de Jaarlijksche Al gemeen© Ledenvergadering plaats van de Kon. Zeil-, Roei- en Motorsporlvereenl- ging „De Kaag". De Voorzitter, de heer J. G. van Hoolwerff heette do aanwezigen mot een kort openingswoord welkom en gaf den Secretaris, den heer Doedes gele- peheid de notulen voor te lezen, welke on der dankzegging onveranderd werden goed gekeurd. Uit het nu volgende jaarverslag blijkt, dat het leden-tal van 380 op 368 terugge gaan is. Het. totaal der verhuurde lig plaatsen geeft echter een kleine vermeer dering. De Kaagweek 1924 was wederom het evenement op watersportgebied. Het aantal inschrijvingen voor dc wedstrijden overtrof verre dat van 1923. Tijdens de wedstrijden op Zondag kwamen de Ame- rikaansche zeeofficieren en adelborsten in groote getale op het wedstrijd-terrein. Deze zullen een goeden indruk gekregen hebben van wat Holland op watersportgebied ver mag. Alles wat Holland aan zeil-, roei- en motorjachten bezit scheen op de Kagerme- ren vereenigd, het gaf zelfs (len indruk, dat de meren te klein waren om het groot aantal vaartuigen ruimte te bieden. Meer en meer wordt de Kaagweek de groote attractie van de Vereeniging, waar aan dan ook wel mag toegeschreven wor den dat haar ledental over 46 plaatsen in ons land is verdeeld en de Kaag als lan delijke Vereeniging een groote plaats is gaan innemen. Aan het financieel verslag door den Penningmeester uitgebracht ontleenen wij het volgende: Niettegenstaande het bedfag der ontvangen contributies terugliep werd het verslagjaar voor de Vereeniging en Oude Haven afgesloten met een batig'saldo van ruim f 3200.De Nieuwe Haven bracht een klein nadeelig saldo, hetwelk uit vorenstaand winstcijfer gedokt werd. Het restant werd bestemd voor afschrijvin gen. In totaal werd op de bezittingen der Vereeniging een bedrag van 30.000. afgeschreven, zoodat de financieele posi tie zeer zeker gunstig genoemd mag wor den. Punt 5 (lor Agenda: Bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de hoe ren H. L. Morra on L. A. Roozen, welke volgens art. 6 van het H. R. niet terstond herkiesbaar zijn, geeft den Voorzifter aan leiding de heide aftredende heeren dank te zeggen voor de aangename wijze, waarop steeds met hen in het Bestuur is samenge werkt en voor den steun van hen onder vonden, waarop door den lieer Morra met een kort woord geantwoord werd. Bij monde van den Voorzitter stelt het Bestuur voor inplaats van de beide aftre denden, de liceren Kapitein Ten Broecke Hoekstra en W. Couwenberg als bestuurs leden te benoemen. De vergadering blijft, natuurlijk vrij andere candidaten te stel len. De lieer Ten Broecke heeft echter be wezen door het houden van lezingen liarf voor de Vereeniging te hebben en is bo vendien een specialiteit op motorgebied, terwijl de heer Couwenberg de aangewezen man is om den lieer Roozen te vervangen. In de vacature, hot vorig jaar ontstaan door het bedanken van den heer Coolhaas werd nog niet voorzien, gaarne zou het Bestuur zien, dat de heer Ouwerkerk, die jarenlang zitting in het Bestuur had en het vorig jaar aftrad en nu weder herkies baar is, deze plaats innam. Uit de gehouden stemming blijkt, dat do heeren W. Couwenberg, B. Ouwerkerk en Ten Broecke Hoekstra resp. met 21, 21. en 20 stemmen gekozen zijn. Door den heer Ten Broecke Hoekstra wordt zijne benoe ming aanvaard, terwijl aan beide andere heeren, die niet aanwezig zijn, hunne be noeming zal worden overgebracht. Tot Commissie van Controle werden hierna benoemd de heeren: G. J. Pijnacker Hordijk te Warmond en J. Speelman te Sassenheim en tot plaatsvervangers de heeren J. C. Streng, Den Haag en J. Rie- ruens te Rijswijk. Het voorstel tot het houden van een Kaagweek wordt eenparig goedgekeurd en als datum hiervoor vastgesteld 17 tot en met 21 Juli. Punt 8 van. de Agenda: Wijziging van de vlag der Vereeniging, geeft aanleiding tot eenige opmerkingen, welke van de Be stuurstafel worden beantwoord. waarna het bestuursvoorstel wordt goedgekeurd om zoowel in den wimpel als in de stan daardvlag do letter K. te laten vervallen, terwijl op de openkomende plaats de kroon gedrukt zal worden. Punt 9 der agenda: Medcdeelingen van het Bestuur en wat verder ter tafel zal worden gebracht. De heer Van Hoolwerff doet eenige me- dedeelingen in verband met de Sociëteit „De Kaag" die zeer nauw met de Vereeni ging samenhangt. Verder wordt medege deeld, dat vele Friezen dit jaar de Kaag week zullen bezoeken. Naar aanleiding biervan zullen dan ook wedstrijden uitge schreven worden voor een speciaal Frie- sche klasse. De heer Hoekstra geeft over deze klasse nadere irichtingen, bovendien zou hij gaarne hier in Holland propagan da gemaakt zien voor de Sneeker zeil-wed- strijden en verklaart zich bereid om alle gewenschte inlichtingen te verschaffen, odie eventueele plannen voor 'n bezoek aan Friesland zouden kunnen verge makkelij ken. De heer Van der Meij opperde eenige bezwaren, die menigeen er vanaf hielden de Sneeker-wedstrijden te bezoeken. De 1 eer Hoekstra zegde toe deze bezwaren tor kennis te brengen van de betrokken Zeil-! vereenigingen. ZWEMMEN. Jaarvergadering Nederl. Zwembond. In „De Kroon" te Amsterdam werd gis teren do jaarvergadering van den Neder- landschen Zwembond gehouden onder voorzitterschap van den heer W. E. Bre- dius W. Ezn. Na de opening werd onmid dellijk begonnen met de behandeling van het concept-competitie-reglement voor waterpolo. Behoudens enkele wijzigingen van ondergeschikt belang werd het con cept-reglement aangenomen. De jaarverslagen van den secretaris van de Polo-commissie, van de commissie voor het zwemonderwijs, Propaganda-commis- sic, Springcommissie en Olympische com- missie werden goedgekeurd, evenals het jaarverslag van de penningmeeslcresse, dat met een batig saldo van 995 sloot. Op voorstel der fascommissie werd deze functionaresse voor haar accuraat beheer, door do vergadering gedechargeerd. De bestuursverkiezing had tot gevolg, dat de heer C. Minnes Jr. (U. Z. C.) bij enkele candidaat,stelling als secretaris werd herkozen. In de vacature, ontstaan door het zich niet herkiesbaar stellen van den heer J. Samson (G. Z. C.). werd de heer A S. Sirks (R. Z. C.) gekozen. Tot leden van de waterpolo-commissh 1925'26 werden gekozen S. J. P. Bor sten (A. Z.), Van Goor (A. Z. en P. C.), mej. T. Klapwijk (R. D. Z.). P. v. d Vel den Sr. (Dolfijn), A. H. van Senus (Maas) en J. C. den Boer (G. Z. C.). De heer G. Minnes Jr. werd daaraan door het bonds- bestuur als voorzitter toegevoegd. De be grooting voor 192526 werd vastgesteld tot een bedrag van 4799. Voorstellen van de Medische commissie in zake toevoeging van enkele bepalingen aan het wedstrijdreglement, werden ge amendeerd, daardoor meer in overeenstem ming gebracht met de praotijk eo ten slotte aangenomen. Deze aanvullingen werden aldus: 1. Aan open wedstrijden mag niet worden deelge nomen door jongens heneden 12 jaar en meisjes beneden den leeftijd van 14 jaar. Voor wedstrijden over langeren atstnnd (boven 100 M.), wedstrijden in popduiken en reddingszwemmen met drenkeling, wordt deze leeftijdsgrens verhoogd tot 16 jaar; 2e. Om deel te kunnen nemen aan wed strijden over meer dan 500 meter-wedstrij den, in gekleed zwemmen over meer dan 100 Meter, in reddingszwemmen over meer dan 25 M., wordt een geneeskundige ver klaring van physieke geschiktheid geëischt welke verklaring steeds om de twee jaren dient te worden vernieuwd. Voor andere open wedstrijden wordt voorafgaand ge neeskundig onderzoek gewenscht geacht, doch niet verplichtend gesteld. Zij die (len leeftijd van 18 jaar nog niet hebben be reikt, moeten evenwel eene verklaring van ouders of voogden overleggen, waaruit blijkt, dat deze, hekend met de door den bond uitgesproken wenscholiikheid, geen bezwaar hebben tegen deelneming aan den wedstrijd: 3e. Wedstriidon over een afstond van meer dan 1 K.M. kunnen slechts plaats vinden hij een watertemperatuur van ten minste 13 graden Reaumur. Na een krachtig pleidooi door den heer mr. Van Koppen (bondsbestuur), werd bij acclamatie aangenomen het verzoek van het Ned. Olympisch Comité in te willigen, cm een jaarlijksche bijdrage van een mi nimum van 10 cents per lid van iedere aangesloten vereeniging, door de penning- meesteresse jaarlijks te innen. „Het IJ" verbetert 2 Ned. records. In de Zaterdagmiddag te Brussel gehou den internationale zwemwedstrijden der Royal Brussels Swimming Club waren do uitslagen als volgt: 50 M. Juniores: 1. Coppieters (R. B. S.) in 28 sec. 2. Van Essen (Het IJl in 28 1/5 sec. 200 M. Schoolslag dames: 1. Baron (Rott. Z. C.) in 3 min. 25 3/5 sec. 2. Miss Hart (Engeland) in 3 min. 25 4/5 scc. 200 M. Schoolslag heeren: 1. Flint (En geland) in 2 min. 59 sec.; Reinders (Het IJ) v erd 5de geplaatst. 100 M vrije slag dames: 1. Miss Har ding (Engeland) in t min. 16 sec.: 2. Mej. Baron (R.ZC.) in 1 min. 20 sec.: 3. Mej. Vierdag in 1 min. 22 3/5 sec. Estafette 4 X 50 M.: 1. Antw. Zw C. in 2 min. 16 4/5 sec.; 2. Royal Brussels S. in 2 min. 16 1/5 sec.: 3. „Het IJ" in 2 min. 213/5 sec. Deze laatste vereeniging verbe tert hiermee het Ned record met 2 sec. Estafette 5 X 50 M.: 1. Royal Br. S in 2 min. 28 sec.; 2. „Het IJ" in 2 min. 30 sec (Ned. record met 1 Ys sec. verbeterd.) De waternolowedstrijd tussclien „Het I J" en de Royal Brussels S. werd door laatst genoemde met 72 gewonnen. Met de rust was de stand 22. POSTDUIVEN. „De Zwaluw." De postduivenvereniging „de Zwaluw" te Voorschoten hield gisteren een wed vlucht vanaf Vilvoorde, afstand 130 K.M. Losgelaten om 8 uur v.m. Aankomst der eerste 10 duiven als volgt: 1. W. I .Waasdorp aankomst 10.0.38 u., 2. idem 10.2.5, 3. idem 10.2.15, 4. idem 10.2.32, 5. idem 10.2.49, 6. idem 10.3.4, 7. G. A. Niersman 10.3.25, 8. M G. van Adri- chem 10.4.29, 9. idem 10.5.2, 10. W. I. Waasdorp 10.5.22 uur. „De Ooievaar." De postduivenvereniging „De Ooievaar" te Wassenaar hield Zondag een wedvlucht met haar duiven van uit Vilvoorde (Bel gië). Dc duiven waren om 8 uur losgelaten en bereikten hun hokken als volgt: 1. C. Sijbesma 10.4.58, 2. P. van Rijn 10.6.28, 3. H. Gordijn 10.6.29. 4. C. Sij besma 10.11.10, 5. H. Gordijn 10.11.43, 6. H. Gordijn 10.12.53, 7. W. Knijnenburg 10.12.54, 8. P. van Rijn 10.14.56, 9. A. A. de Smit 10.15.1, 10. idem 10.15.27, 11. J van Veen 10.85.29, 12. C. Sijbesma 10.17.1, 13. A. A. de Smit 10.17.33 uur.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6