SPORT EN WEDSTRIJDEN VÖETBAL. De samenstelling der elftallen voor den wedstrijd Nederland België H.B.S. en N. A.C. verspelen een punt V.O.C. blijft eerste klasser Quick op de wip De stedenwedstrljd Leiden Haarlem door Leiden gewonnen. KORFBAL. Westerkwartier kampioen van Nederland Vitesse door D.T.V. geslagen Amsterdam wint van Rotterdam. ZWEMMEN. Het IJ verbetert twee Ned. records Jaarvergadering van den Ned. Zwembond. WATERSPORT. Jaarvergadering van „De Kaag". BILJARTEN. De Arnhemmer Domme ring wereldkampioen. De huldiging der Holland-Indië Vliegers. EEN INDRUKWEKKENDE SPORTBETOOGING OP HOUTRUST MASSADEELNEMING ENORME BELANGSTELLING Inleiding Zaterdag was het dus de groote da waarop de koene daad van het roemruchte driemanschap Van der Hoop, Van Weerden Poelman en Véhi der Broeke door een grootsche uiting van geheel sport- lievend Nederland moest worden beloond, Heel Nederland, maar vooral sportlie- vend Nederland, volgde aan het eind van het vorig jaar de stoutmoedige pogingen der drie stoere Hollandsche vliegers, die zich een naam gingen veroveren door een luchtverbinding te brengen tusschen In dië en het Moederland. Nederland had reeds vele helden in zijn geschiedenis vermeld staan, helden het land, helden van de zee. Thans heeft het ook zijn luchthelden in de personen van de drie kranige kerels, jonge mannen met durf en moed, die den moeilijken, ge vaarvollen HollandIndië-tocht tot een goed einde wisten te brengen. Ons land is groot in alles, waarin eeD klein land groot kan zijn. De oogen van de geheele wereld hebben de stoutmoedige onderneming onzer Hollandsche jongens gevolgd en evenals wij heeft de wereld be grepen, dat hier een daad, een sportieve daad is gesteld. Dat die beloond moest worden begreep eportlievend Nederland maar al te goed. En de betooging door alle sportbonden op touw gezet, om te doen blijken, dat die daad van v. d. Hoop en zijn gezellen wordt gewaardeerd is daarvan het beste bewijs. Niet alleen echter het driemanschap, dat Jen tocht volbracht, ook Fokker, de man, die Nederland een wereldnaam op lucht vaartgebied heeft bezorgd door zijn uitste kende kennis van de luchtvaart en den vliegtuigenbouw, ook hij moest deelên in de hulde, wijl de tocht werd volbracht op een door hem gebouwd vliegtuig, dat een voudig uit den luchtdienst op Londen werd genomen, om de reis naar Insulinde fian te vangen. Tal van huldigingen in Indië zoowel als hier zijn den vliegers reeds bereid, doch, of het zoo uitgezocht was, de huldiging op het schitterend gelegen Houtrust, kan een waardig slot genoemd worden van alles. Een woord van hulde aan het uitvoe rend comité, aan het comité voor de sport- betooging en wat ons zelf betreft aan den heer S. v. d. Kloet, perscommissaris, moge hier een plaats vinden. In de Residentie 't Was reeds vroeg in den ochtend merk baar, dat er iets bijzonders in de Residen tie ging gebeurem Van openbare gebouwen en vele particuliere huizen wapperden het rood-wit-en-blauw en het geel-zwart, 't werd allengs een drukte om van te beven en van alle kanten voerden treinen en trams deelnemers en toeschouwers aan. Vanuit Leiden vervoerden twee extra trams, bestaande uit acht groote wagens, ruim 400 deelnemers van een vijftiental vereenigingen, waarbij tevens het muziek gezelschap der firma Tieleman en Dros, de residentie binnen. Het weer hield zich goed. Weliswaar was het frisch, op den duur zelfs eenigs- zins koud, doch de zon hield de overhand en zond haar stralen over de stad, om aan de huldiging luister bij te zetten. Naar „Houtrust" In hotel „Paulez" hadden de vliegers een goed onderkomen gekregen en, zooals te verwachten was, vormde de omtrek hier het middelpunt van de belangstelling. In de hall, waar een verlichte vlieg machine, aan een lijn aan 't plafond han gend, in het rond vloog, was hel een drukte van belang. Hier bevonden zich de comité-leden, de eerewacht der 3 Oc- tober-vereeniging en tenslotte de vliege niers. Een open landauer, met vier paarden bespannen, die mooie pluimen droegen, wuivend in den wind, reed voor. De eere wacht van de 3 October-Vereeniging, on der bevel van den heer Cb. van Spall, steeg te paard en formeerde een kring rond den landauer. Een luid gejuich da verde op, toen Van der Hoop, Poelman, Van den Broeke en Fokker op den drempel verschenen. Hun rijtuig werd verder bege leid door een detachement bereden agen ten. Zoo reed de kleine stoet door het Voor hout, de Parkstraat, Javastraat, Garne- giolaan, om langs Groothertoginnelaan, Stadhouderslaan en Stadhoudersplein „Houtrust" te bereiken. Overal breede rijen menschen, hier en daar wat dunner, maar toch een duidelijk bewijs van de be langstelling, die allerwegen voor het vier tal leefde. Op balcons en voor de ramen, op de daken en in de vensters, zaten, ston den en hingen de menschen, juichend en wuivend. Het was alleraardigst, omdat het enthousiasme zoo spontaan was Hoe dichter de stoet „Houtrust" nader de, hoe breeder de menschenhagen, hoe levendiger het gejuich, hoe voller de ra men, balcons en daken. En op het einde van het Stadhoudersplein, in de omgoving van het Houtrustbrug, was een onafzien bare menschenmassa saamgepakt. Het ge juich doorgolfde onafgebroken de lucht. De vliegers en Fokker wuifden hartelijk lerug. Machtig was het uitziöht op de men- •chenzee rondom de brug, in alle wijd uit- •oorr wuw^e diagonale Janen en straten, onafzienbaar de file auto's aan don over kant van de Sporllaan. Onder het dave rend gejuich van tienduizenden in nabijen en verren omtrek reden dë vliegers het voorste veld van „Houtrust" op. En juist scheerde de machtige ..Fokker VTI", vast liggend op zijn wijdgespreide vleugels, zwaar ronkend, laag over het viertal heen een eerste groet vanuit de blauwe lucht Op „Houtrust" Op het groote sportterrein was het ei drukte van belartg en om twaalf uur be gonnen de tribunes zich reeds met toe schouwers te vullen. Het muziekkorps van de firma Goulmy en Baar uit 's-Hcrlogenbosch, begon te half twee reeds eenigo rondgangen te ma ken met zijn dik-gebuikten tamboer-ma joor voorop. Daarna liet ook de Kon. Mili taire Kapel zich hooren en allengs vulden zich de tribunes, zit- en staanplaatsen zoodat er spoedig wel 20000 toeschouwers aanwezig waren. Ondertusschen arriveerden ook talrijke officieele personen, onder wie wij o.m. op merkten de ministers van Oorlog, van On derwijs, Justitie en van Waterstaat; den voorzitter van de Tweede Kamer, dr. Koo ien; den Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, baron Sweerts de l.andas Wyborgh; den burgemeester, Mr. Patijn. den gemeente-secretaris, Mr. Dr. Tor Pelk- wijk; de wethouders Drees, Vrijenhoek, Quant en van der Meulen; generaal C. J. Snijders, voorzitter van het comilé Neder landNed.-Indië; Plesman, directeur der .K.L.M.; dr. Groeneveld Meijer, secretaris van het comité Vliegtocht Nederland Ned.-Indië; H. Martin van de K.L.M.; Jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, burgemeester van Leiden: luit.-generaal M. D. A. Forbes Wels, chef van den gen. staf: luit.-gen, Muller Massis, commandant van bet veld leger; luit.-gen. G. van Tuinen: generaal- majoor J. M. Benteijn; kolonel Borel ma- joon Tijdeman overste Wagner kapitein- adjudant H. de Jongh; kapitein-adjudant de Jager. De dames mevr. Fabius, de moeder van v. d. Hoop, mej. van Weerden Poelman, mevr. v. d. .Broeke en mevr. Fokker, voor wie een loge naast de koningsloge is ge reserveerd, worden bloemen aangeboden. Ongeveer te 3 uur ging een luid gejuich onder de aanwezigen op, toen de Konink lijke auto Z. K. II. Prins Hendrik, verge zeld van zijn adjudant voor de Koninklijke Loge voerde, waar de Prins werd verwel komt door het huldigingscomité. Even later komt onder oorverdoovend gejuich de stoet, die do vliegers van Hotel Paulez heeft, afgehaald „Houtrust" bin nen. Langs de dichlbezette tribunes reed de stoet het terrein op, overal luide en hartelijk toegejuicht. Aan den ingang voor de Koninklijke Loge werden zij verwelkomd door den voorzitter van het Uitvoerend Comité, mr. P. Droogleever Fortuyn. In deze loge wer den het driemanschap en de heer Fokker voorgesteld aan den Prins, waarna links van dezen Van der Hoop, Fokker en Van den Broeke plaats namen, terwijl rechts van den Prins H. van Weerden Poelman gezeten was. Plots steeg, een dikke, zwarte rook ach ter het Houtrust-reslaurant op. Het was het sein voor de vliegers in de lucht en spoedig komen ze opdagen, een escadril le watervliegtuigen en landvliegtuigen van de Zeemacht en 'n escadrille van de Land macht, vier escadrilles van vijf, als vogels in een V-vorm. Statig en majestueus zwe ven de vliegtuigen door het wijde lucht ruim en de vliegers zien met een glimlach op het gelaat omhoog, ongetwijfeld terug denkend aan hun moeitevollen, langen tocht. Het défilé. Na een rondgang van het Bossche Mu ziekkorps neemt het défilé een aanvang. Do stoet werd geopend door een zestal Padvinders, die den groet brengen voor de Koninklijke Loge. Dan volgen het Bossche muziekkorps en de vertegenwoordigers van de diverse sporten. Iedere groep voor af gingen damesgymnasten met een bord, waarop vermeld welke sport vertegenwoor digd was. We zagen ze daar gaan, de deel nemers aan biljarten, boksen, boogschie ten, cricket, dammen, hockey, kaatsen, ke gelen, kolven, krachtsport, roeien, schaken schermen, schieten, toerisme, voetbal, zwemmen, lawntennis, athletiek, korfbal en gymnastiek. Na do gymnasten reed een aantal militaire wielrijders, pas uit den Bosch gekomen, gevolgd door de wielren- ners, waarachter het harmoniekorps van Tieleman en Dros en weer gymnastiokver- tegenwoordigers. Toen kwamen de pad vinders, voorop de I.eidsehe afdeelingmet muziek voorop, gevolgd door de vendel- zwaaiers met hun fnnfaregezelschap, de automobilisten, de motorrijders met zij span of duo, dan dc vertegenwoordigers van de hippische sport met voorop Over ste Maris, de jachtrijders met de meuthe, een mailcoach van den heer Bultman uit Hoofddorp, terwijl vier-jockies en een zes tal dravers de groote rij sloten. In het ge heel had dit defilé*40 minuten geduurd. Het was een prachtig gezicht, om nimmer te vergeten. Al die sportvertegenwoordi- gers(8ters) leverden met hun vaandels, vlaggen en banieren in het stralend zon netje, dat dpn heelen middag over Hout-, Just scheen, een sch il '«ronden aanblik op. Onder de vertegenwoordigers van het toerisme zagen we de oudste velooipeden, voorop een „draisine", de oudste vorm van het rijwiel, voortgebeend door een In stijl gekleeden ouden heer. Ook de oudste vorm van de auto, een Benz, bevond zich in den stoet. Onder de Leldsche deelnemers bevon den zich vertegenwoordigers van de boks- vereeniging „De Pugilist", van do gymnas- tiekver. Wilskracht en Genie, Donar, Brun- hilde, Excelsior, Nieuw Brunhilde, van de Korfbalclubs Fluks, Vitesse en S.D.O., van de roeivereenigingen Die Leythe, Njord, en de Vliet, mevr. H. Stokhuyzen—de Jong voor de Scbermsport, van de wielrenners- vereen. Swift en V.I.O.S. In broede rijen stonden alle deelnemers opgesteld, het gezicht naar de Kon. Loge, aan weerszijden van het in het midden op gerichte podium, waarop de geschenken van de vliegers', terwijl daarachter de kleurige vaandels stonden opgesteld, die evenals do costuums der deelnemers aan het défilé, een prachtigen aanblik boden. Aanbieding Huldeblijk. Hierna volgt het uitreiken van het hul deblijk, bestaande uit een zilveren plaat, rustende op een groen marmeren sokkel. Op de plaat is als landkaart gegraveerd de route AmsterdamBatavia, waarbij- begin en eindpunt en de plaatsen waar ge land is door edelsteentjes zijn aangegeven De route zelf is door een gouden draad aangeduid. Boven de plaat is een repro ductie in zilver van het vliegtuig, de Fok ker VII, waarmede de tocht is volbracht, op 1/100 van de werkelijke grootte aange bracht. De voorzitter van het uitvoerend comité, mr. P. Droogleever Fortuyn, die hierbij het woord voerde, herinnerde er aan hoe de belangstelling in de NederlandIndië- vlucht, naar het denkbeeld van den heer Plesman, ander uitgewerkt door het comi té, onder voorzitterschap van Generaal Snijders gevormd, eerst geleidelijk do groote belangstelling van het Nederlandsch volk heeft genomen. Het was alsof de te genslag, die de noodlanding op 9 October bij Philippopel noodzakelijk maakte, pas in breedere kringen van ons land een -mee leven met het streven van Van der Hoop c.s. ten gevolge' had. Toen bleek, dat de vliegeniers zich niet lieten ontmoedigen door den tegenslag, maar, door veler medewerking gesteund, op 2 November hun tocht weer voortzet ten, toen kon gezegd worden, dat een groot deel van het Nederlandsche volk met zijn gedachten de vliegeniers vergezelde en toen op 24 November het telegram kwam; „De vliegeniers zijn onder onbeschrijfelij- ken geestdrift te Medan goland", toen gaf Nederland zich rekenschap van do betec- kenis van het feit, dat de luchtverbinding tusschen Nederland en Indië door Neder landsche vliegeniers, met een vliegtuig door een Nederlander geconstrueerd, was tot stand gebracht. Zoodra bekend was, dat het werk was volbracht, ontstond in sportkringen het verlangen om de vliegeniers te huldigen en het Gomitó begreep aanstonds, dat in die huldebetooging Fokker, de geniale con structeur, moest worden begrepen. De betooging, welke de beoefenaars van de verschillende takken van sport hier houden te uwer eere, zal u doen zien hoe zeer wij met u hebben meegeleefd en hoe groot onze voldoening is, dat u hebt vol bracht wat gij u hadt voorgenomen, aldus spr. Daarnaast stelden wij er prijs op om u een blijvend aandenken te geven. Wij hebben daartoe als het ware uw tocht in beeld doen brengen, opdat de herinnering daaraan lang moge voortleven. Wij heb ben dat kunnen doen, gesteund door de bijdragen van duizenden beoefenaars van de sport, de bijdrage was zoo gesteld, dat ze voor niemand een bezwaar kon opleve ren. Weest overtuigd, dat de bedoeling van iedere bijdrage was om u te toonen, dat men er trotsch op was uw landgenoot te zijn. Over de diepere beteekenis van uw praestatie zal ik thans niet uitweiden. U zult bij uw aankomst in Indië hebben be grepen, hoe die daar wordt gevoeld, Laat ik eindigen, met de verzekering, aldus spr., dat gij Fokker en Van der Hoop, Poelman en v. d. Broeke, uw namen hebt geschreven in het geschiedenisboek van Nederland, waarin de herinnering aan daden van energie, durf en volharding voor het nageslacht zal blijven bewaard. Bij het huldeblijk werd aan ieder van bet viertal ook een oorkonde aangeboden, waarop de wapens van Amsterdam en Ba tavia in kleuren, de data van vertrek en aankomst en als tekst de woorden „Sport- Nederland aan" (de naam van den betrokkene), benevens de handteekeningen van Prins Hendrik, het Dagelijksch Be stuur van het N. O. G. en alle voorzitters van de Sportbonden en leden van het Co mité. De keerzijde van de oorkonde is uit gevoerd in zwarte kleur en stelt een dis cuswerper voor. De oorkonden werden aangebracht door een combinatie van een automobilist, een motorrijder, een wielrij der en een hardlooper, bij wijze van esta fette. De laatste étappe werd door den hardlooper afgelegd, die de stukken op het veld bracht. De drie vliegers hebben voorts ook nog ieder een eerepenning ontvangen, die aan de eene zijde het silhouet van Amsterdam met het gemeentewapen en den datum van vertrek (1 October 1924) draagt. Boven Amsterdam zweeft de F VII, waarmee de tocht werd volbracht. Het randschrift be vat de namen van de drie vliegers, do keerzijde het silhouet van Batavia met het gemeentewapen en den datum van aankomst (24 November 1924), waarboven een adelaar in vlucht. In het randschrift lee3t men de de woorden: „Moed, Durf, Volharding". Van deze penning krijgt iedere vereeni- ging, die aan het défilé heeft deelgenomen een exemplaar. De luidsprekers van de Ned. Sointoestel- len-fabriek zorgden ervoor, dat de massa toeschouwers het gesprokene kon hooren. Onmiddellijk na de rode van mr. Droog leever Fortuyn schalden de fanfares en werd het „Lang zullen ze leven" ten ge- hoore gebracht, terwijl tegelijkertijd hon derden postduiven werden opgelaten. Hier na volgde het aanbieden dor oorkonden, hierboven vermeld. De demonstraties Een volledige besohrijving te geven van de hierna gegeven demonstraties zou ons te vèr voeren. Na de aanbieding van het huldeblijk hernamen de vliegers hun plaats in de Koninklijke Loge, het veld werd ontruimd om in orde gebracht te worden voor de spelen, terwijl de vliegtuigen weer ver schenen, om na eenige zweefvluchten over het terrein te verdwijnen. Jockeys en dravers stormden nu eenige malen rond het veld, om daarna plaats te maken voor de vendelzwaaiers uit Huis- sen, die, gekleed in hun eigenaardig cos- tuum, onder de lustige tonen hunner eigen fanfares en aangevoerd door een krassen ouden leider mooi werk verrichtten. Op een ander gedeelte van het veld werd daarna gebokst, rhytmische-, turn- en knotsoefe ningen werden uitgevoerd, er werd ge schermd, gekaatst, gekorfbald, hockey ge speeld. Onderwijl had Prins Hendrik het veld verlaten en van deze gelegenheid maakten velen rond de Loge gebruik om de vliegers de hand te drukken, 't Werd echter, zoo zich begrijpen laat, to bar, want van alle kanten sti-oomden de menschen toe. Nadat men hen eindelijk weer op eerbiedigen af stand had, werden de demonstraties voort gezet met een nummer caroussel-rijden door de wielrijders uit Den Bosch, waar na een partijtje schaken werd gespeeld met levende figuren en ten laatste een af lossingswedstrijd over 2000 Meter werd gehouden. Daarna stormde men weer op de vlie gers aan, wien nog vele ovaties gebracht werden en te 7 uur was de huldiging ten einde. Dc feestmaaltijd In hotel „De "Witte Brug" werd 's avonds een gemeenschappelijke maaltijd gehou den, waaraan ieder, die zulks wenschte kon deelnemen. Daar werd o.m. het woord gevoerd door mr. Droogleever Fortuyn, den heer de Kanter, die namens het Alg. Ned. Verbond de zilveren medaille van verdienste aan de vliegers en Fokker uitreikte, door ge neraal Snijders, den heer D. Hans, voorz van den Ned. Journalistenkring, door den heer Plesman, directeur van de K. L: M en Fokker. Namens de vliegers dankte de heer v. d. Hoop voor de schitterende hulde, waarna de vertooning plaats had van de film der huldiging, door den heer Willy Mullens 's middags opgenomen. Daarmede kwam het einde. Men deelt ons nog mee, dat A. W. Sijt- hoff's Uitgeversmaatschappij te Leiden Za terdag den vliegers in Den Haag een spe ciaal vervaardigd luxe-exemplaar heeft aangeboden.van het juist verschenen boek De Verovering van het Luchtruim, Geschie denis van de Vliegtechniek, het Vliegver keer en het Vliegwezen door W. Pottum, met inleiding van kapitein P. W. Scharroo en door den uitgever opgedragen aan het driemanschap. VOETBAL. De wedstrijd Holland-Belglfi. De samenstelling der beide ploegen De Ned. Elftal-commissie vergaderde gisteren te Nijmegen voor de samenstel ling van het Nederl. elftal, dat Zondag 3 Mei a.8. in Amsterdam tegen België zal spelen. In Brussel werd tegelijkertijd, naar „de Courant" meldt, het Belgische elftal geko zen. Beide ploegen zien er als volgt uil: Nederland. Van der Meulen (H.F.C.) Denis Tetzncr (H.B.S.) (Be Quick) Lefèvre v. Daalen v. Heel (Kampong) (Haarlem) (Feijenoord) Kuchlin Buitenweg v. d. Broek (H.B.S.) (Hercules) (N.A.C.) Gielens Do Natris (Willem II) (Ajax) Scheidsrechter O Retschury Bastin R. Braine (Antwerp) (Beerschot) Thijs Larnoe Grimmonprez (Beerschot) (Beerschot) (R. C. Grand) P. Braino Fierens Pelsmaeker (Beerschot) (Beerschot) (Beerschot) De Mol Swaerlenbroeck8 (Union) (Daring) Debie (Racing C. B.) België. Reserves voor Nederland zijn: Van Til burg (N.O.At).); Vernietten (H.B.S.); Steeman (Sparta), Visser (Stormvogels). Men moet toch wel eerbied hebben voor het werk der N. E. G. Zij durft hot bestaan om in het elftal, dat zich na enkele lan- denwedstrijdon wat ingewerkt had en aan elkaar gewend ging geraken, weer geheel nieuwe en onbekende krachten op te ne men. Men mag den wedstrijd in Ziirich voor deze veranderingen niet als maat staf nemen. De geheele ploeg bijna had en off-day, maar slechts vier van do elf, indien men de meespelende reserves Bui tenweg en van Heel niet medetelt, zijn er vervangen. IW e willen niet te hoog van Jen toren blazen, we kennen de uieuwe gezichten te weinig om er kwaad van te vertelh-n Maar, dat de samenstelling van dit elftal in hooge mat© bevreemding wekt, behoeft niet gezegd. ^Hlntusschen hopen we, dat de nieuwe spelers zich met alle kracht aan hun taak zullen geven, opdat liet geschokte vertrou- Iwen van voetballend Nederland hersteld worde door een goed resultaat tegen Bel gië. NTSDEKLANDSCtfE VOETBALBOND.- r, Overzicht Eindelijk uijr de verrassingen Ln de kampioenswedstrijden ook en ineens goea gekomen. Beide wedstrijden brach tem eeii verdeeling der punten, wat ons vooral van H. B. 8. wel geducht ls tegengevallen. Wel* iewaar waren de Hagenaars technisch ster* ker, doch het enthousiasme dor Noorderlin* gen kende geen grenzen. Uit con corner weet Schöfer in de eerste helft van der wedstrijd aan H. B. S. do leiding te geven, Overmeer in bet FrLsia-doel was buitenge* woon goed op dreef in hij hield er dan ook tal van geweldige schoten uit. No de ruat' wiet Dalhuizen onhoudbaar gelijk te mat ken, welke uitslag een mooie prestatie de*' Leeuwarders is. Voor H. B. S. zelf had deze drawn nog niet zulke ernstige gevolgen, wijl ook N. A. C. een punt aan Sparta moest afstaan Het werd in Breda een forsche wedstrijd ed! Sparta had spoedig een 20 voorsprong^ Bij de rust was het 12 en eerst in ae tweede helft daagde N. A. C. or in geliji te maken. De stand is nu: 0sp-gw.gJ.vl.pnl. v^t. gom. H. B. S. 5 4 10 9 15-6 1.80 N. A. G. 6 4 119 15-6 1 50 Sparta 5 2 1 2 5 0-10 1.— Go-Ahead 6 2 0 4 4 15-15 0 06 Frieia 6 0 1 5 1 5*22 0 16 De promotiewedstrijd in Afd. I-bracht al evenzeer een verrassing. Nadat Spartaan thuis door Zand voort geklopt was, wist zij thans Zand voort op eigen terrein te slaan, zoodat 'de Amsterdammers thans aan don kop gaan en de wedstrijd met Quick in A'dam de definitieve beslissing brengt, zoo* als blijkt uit de volgende cijfers: g8P.gw.gl.vl.pnt. v,-t. gcm. Spartaan 3 2 0 1 4 4-3 1.83 Quick (H 3 1113 3-3 1— Zandvoort 4 *1 12 3 5-0 0.7$ In Afd. II is eindelijk beslissing ge vallen en wel itn hol voordeel van de oude eerste klasser V. O. G. Tiet hooft den Rot terdammers moeite, voel moo ie gekost eni slechts door ecu penalty is de magere oven winning behaald, doch hei eorst-k'asseM schap is behouden. In do eerste helft nam ADO. de leiding. 25 min na dr» rust maakt Herwaarden gelijk en er moot weer verlengd worden. Het eerste kwartier brengt geen resultaat en woor wordt 2 X 1% minuut verlengd. Do eerste helft verloopt ongewijzigd en tegen hel einde van de tweede komt de bes'iss n-». Gronsjohaft brengt den bal voor het laatst op, van Her waarden schiet in en als Quaks gepasseerd is, slaat een der Hagenaars den bal uit het doel. PenaltyI Groosjohan plaatst zich achter den bal en zot onhoudbaar in. V.O.C is gered! Da delijk hierna is het einde daar In het Zuiden heeft Alliance d.m twee den degradatiewedstrijd cewe.-.nen weeï j met den oneven goal. Roermond had in Muhl irg succes en kwam met heido punten terug De stand is thans- Alliance 2 2 4 4—2 2 -. Roermond 2 1 I 3 42 1.50 VVV 3 2 12 23 0.06 Middelburg 3 1 2 14 7 0.33 In het Oosten viel al eveneens een ver rassing, doordat Eendracht thans D.O.T.O. op eigen terrein een nederlaag toebracht, zoodat ook hier een beslissingswedstrijd noodig is. De stand is: D.O.T.O. 2 1 12 2°. 1 Eendracht 2 1 12 2—2 1 De uitslagen. Kampioenschap van Nederland. Leeuwarden: FrisiaH.B.S 11 Breda: N.A.C.Sparla 22 AFDEK UNO I Promotlecompetitie 2e k' -sc. Zandvoort: ZandvoortSpartaan 1—3 AFDEELING IT Promotie-competitie 2c F'esse. Haarlem: V.O.C 4.no 2—1 Prom*4'" 'esse. Don Haag: V.I.O.S. St. Volharden 5—2 AFDEELING III. Kampioens-competitie 3e klasse. Deventer: D.O.T O.Eendracht O1 AFDEELING IV Promotie-competitie 2e klasse. Middelburg: MiddelburgRoermond 18 Roosendaal: AllianceV.V.V i0 Om den N.V.B.-bcker 4 e ronde. Enschedé: EnschedéII.F.G. 81 Buiten dc competitie Nijmegen: Oostelijk XIZuidelijk XI l1 Amsterdam: Blauw "WitBrussels XI 01 Edam: N.-Hollandsch XIHaarlem 3-—2 Leiden: Leidsch XIHaarlomsch XI 21 Rotterdam: FetfenoordR.V B. XI 3—4 Schiedam: S.V.V.R.C.H. 5—2 Dordrecht: D.F.C.P.S.V. 22 Groningen: Noordelijk XIZwal. 42 Arnhem: VitesseU.V.V. 21 Leidsch Xl-ta! arlemsch l-tal 2-1. De wedstrijd op het A, S. G.-terrein gisteren gespeeld tusschen' de vertegen woordigende elf lallen van Leiden en Haarlem heeft fins slechts mati-.e sport te zien gegeven. In den aam leek hef spel, vooral van Leidsche zijde naar nield. Er werd onoordeelkundig, nonchalant somwijlen gespeeld en het is ons onbegrip pelijk, hoe de Haarlemmers niet tot doel punten kwamen. Het eenige punt uit duU gcbcelen wedstrijd kregen zij heel goed* |koop, doordat de bal over Blom's arm in het doel rolde. Na de rust was het spel der Leidenaars beter en hel tegenpunl was ook alleszins verdiend. De verlenging bracht zoo mogelijk nog wat nicer be- goe.sfc ring en het resultaat was ten sjotte, dat Leiden met de overwinning ging slrij- l.en, een uitslag, die do verhemdie.:- wel wat al te veel in Haarlem's nadeel weer geeft. Leiden verschijnt zonder Ro< m, voofi wien v. Wf?ll invalt, de Haarlemnu- s mis sen Geutskens en Krom, die door Nagt€H

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5