KOHSCHULTE's Ingezonden Mededeeling. BEHANGSELPAPIEREN Mei a.fl. zal verkiozing plaats hebben van twee heemraden van den Polder Nieuw koop en Noorden wegens periodieke aftre ding van de heeren B. Kemp en Th. Mou- rits. De verkiezing zal plaats hebben fc het taf6 van den heer Th. J. van den Bosch, al hier. Emmablcem - Op 30 April a.a. zal te Nieuwkoop en Noorden het Emma- bloerapje worden verkocht. De opbrengst komt ten bate van de tuberculoselijders ter plaatse. LEIDERDORP. R. K. Klesvereeniging. Nadat gister avond de stemmingen hadden plaats ge had, werd in het Café van den heer Rama ker een vergadering gehouden waar als spreker optrad de heer Oostdam, Voorz, van den Kamerkieskring „Leiden". Na een openingswoord van den Voorz., den heer v d. Geest, werd door den heer Oostdam op de hem eigen, geestige wijze een rede gehouden over de politiek, de coalitie, de wording en de- noodzakelijkheid daarvan voor de toekomst. Ook over het verloop van do candidaatstelling en de propaganda voor candidaten, waarvoor het 'de. laatstei dag geweest ls. Spreker hoop te en vertrouwde dat allen het hierbij zou den laten. Na vandaag volgen wij allen de in te dienen ééne Roomsche lijst! Nadat nog verschillende vragen door spreker waren beantwoord, dankte de Voorz. den heer Oostdam voor zijne gees tige leerzame rede. Hierna werd de verga dering op de gebruikelijke wijze gesloten, waarna do uitslag der stemming werd vast gesteld. Dc Leiderdorpsche brug. De Stede lijke Fabrieken van Gas en Flectriciteit heeft thans een electrische verlichting aan de Leiderdorpsche brug doen aanbrengen. Een en ander is aangebracht in verband met de geuite klachten in den raad der ge meente Leiderdorp. Als een zeldzaamheid kan nog wor den medegedeeld, dat een vogel haar nest met jongen heeft boven in de nok dezer brug. ZOETF.RWOUDE. Ccöp. Boeren Spaar- en Leenbank. Vrijdagavond werd de verplichte alg. 'Jaarvergadering gehouden van de Coöp. Boeren Spaar- en Leenbank in bet Patro naat sgebouw aan den Schenkelweg. De Voorz. van den Raad van Toezicht, 'de heer M. Th. Kompier, opende de ver gadering met een woord van welkom, her innerde er aan dat de bank dit jaar 25 jaren zal bestaan, waarover deze avond nog wel gesproken zal worden. Tevens- verheugde spr. zich over dc gemaakte winst in het afgeloopen jaar. Door de Secrden heer C. H. de Boer, werden de notulen gelezen welke onveranderd wor den goedgekeurd Uit het hierna, volgende jaarverslag bleek dat de bank thans 191 leden telt; In het afgeloopen jaar werden. 0 nieuwe voorschotten verleend, terwijl 2 voorschotten werden verhoogd. Verschil lende aanvragen om voorschotten moesten, vooral omdat niet voldoende spaargelden Inkwamen, geweigerd worden. Op 1 Januari 1925 waren in omloop 602 snnnrhookjos. Het reservefonds bedroeg f 20025.23, verhoogd met de winst van 2931 76 van hot afgeloopen jaar, is to taal 23006.99. Hit het verslag bleek ook dat de zitdagen aan de Hoogé Rijndijk we gens het weinige succes waren afgeschaft Mof de boste wenschen voor de bank werd dit. goed verzorgde verslag gesloten. De beer M. Th. KomfSër gaf als afgevaardig de opn uitgebreid verslag van de Algemee- ne Jaarvergadering van de Centrale Rank to TT'recht. De rekening over 1924 gaf aan ont vangsten: 1. Inhoud der kas op 31 Decem ber '1925 7801.53$, 2. ontvangen spaar gelden 256571.97, 3. terugbetaalde voor schotten 41404 89, 4. ontvangsten in loo- pende rekening f 321218.47, 5. ontvangen renfo van voorschotten 15035.54, 6. ont vangen provisie en kosten van voorschot ten 35.51, 7. rente in loopemie rekening 6122.65, 8. provisie en kosten in loopeu- 'de rekening 118.75, 9. buitengewone ont- vaivsten 1540.34, totaal der ontvangsten 6'i9846.65$. Uitgaven: 10. Terugbetaalde snaargelden f 275054.17, 11. gegeven voorschotten 28400, 12. uitgaven in loo- pondo rekening 318334.67, 13. uitgege ven rente voor spaargelden 15579.61, 14. rente in loopende rekening en Centrale bank f 1269.44, 15. provisie en kosten in loopende rekening 149.67, 16. afschrij vingen 100, 17 salaris van den kassier ten hulpkassier 1400, 1*8. buitengewone uitgaven 1971.91, 19. op de reserve ge brachte winst over 1923 2711.84, 20. in houd der kas op 31 December 1924 4878.-84$, totaal der uitgaven 649849.65$. De balans over 1924 gaf aan een winst van 'f 2981.70. Rekening en balans wer den goedgekeurd, besloten werd op voor stel van het bestuur de winst in het re servefonds te storten. Het aftredend bestuurslid den heer A. Leeuwen werd met 130 van do 140 uit gebrachte stemmen herkozen, alsmede hot aftredende lid van den Raad van Toezicht, de heer Joh. van Diemen met 135 stem men. De Voorz. wenschte beide met hun herbenoeming geluk en hoopte, dat zij nog tal van jaren In het belang van de bank Werkzaam mogen zijn. De heeren v. Leeu wen en v. Diemen dankten voor het in hen festelde vertrouwen. Vastgesteld werd de ïonte voor spaargelden wederom op 4 en voor voorschotten op 5 terwijl de provisie werd bepaald op 1/8 en 1/10 pro- Cent. Vastgeetehl werd eveneens het bedrag 'der spaargelden te stellen op een maxi mum van 500.000 en dat der voorschot ten op een maximum van 400.000. Bij vaststelling salaris Kassier en hulpkassier .(deze heeren verlaten de vergadering) wordt door het bestuur voorgesteld het sa laris van den kassier te verkoogen met [f 150 en van den hulpkaasier met 50, Alsmede de vergoeding voor kantoorhuur fce vorhoogen met 100. Na eenige discus- zie werd het bestuursvoorstel zonder stem- Sling aangenomen. 1 Nadat de kassier en de hulpkassier weer ter vergadering zijn gekomen, dankt eerst-' genoemde, mede namens de hulpkassier, voor de toegekende verhoogingen. Bij het volgende punt der agenda „Be spreking over het 25-jarig bestaan der Coöp. Boeren- Spaar- en Leenbank op 19 December 1925", meende het bestuur te moeten voorstellen dit jubileum niet onop gemerkt te mogen laten voorbijgaan, en de kosten hieraan verbonden te bestrijden uit het reservefonds. Door de vergadering werd aan het be stuur voor dit jubileum een blanco crediet verleend, en de regeling aan het bestuur overgelaten, met de vrijheid al of niet hulp daarbij te verzoeken. Wij vernamen reeds dat het in de bedoeling ligt, ook de vrouwen uit te noodigen. Het beloofd wat te worden! Rondvraag: Be heer v. Bevereü verzocht of het niet mogelijk zou zijn, wederom zit dagen aan den Hoogen Rijndijk te houden. Do Voorz. kon geen toezegging doen. Twee jaren was het geprobperd en de resultaten waren zeer gering. Hot doel, spaarders aan den H. Rijndijk te krijgen, was mislukt d.} voorschotnemers moeten dan die enkele keeron maar naar het kantoor komen, Het bestuur zal overwegpn, b.v. in Juni en Doe. een zitdag aan den Rijndijk te houden buiten de gewone kantooruren. Do kassier wees er op, dat bij, rekening- couranthouders een zekere schommeling moet zijn in hunne gelden en het niet be schouwd mag worden als een gewoon voor schot. De Directeur, de heer A. v. Leeuwen, dankte dc Voorz. voor zijn leiding en dó vergadering voor hunne medewerking, vooral bij de voorstellen van het bestuur. Bierna .werd deze welgeslaagde verga dering met een woord van dank door den Voorz. gesloten. Gemeenteraad. De Gemeenteraad vergadert a.s. Woensdag om 9.15 uur v.m. ten raadhuize. De agenda luidt als volgt: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbie ding van het verslag van den toestand der gemeente over 1924. 3. Idem van hetgeen wat met betrekking tot de volkshuisvesting is verricht. 4. Voorstel van B. en W. tot onderhandschen verhuur van een stukje tuingrond aan J. van der Lubbe te Voor schoten. 5. Als voren tot het vaststellen van eene rooilijn langs den Vrouwenweg. 6. Als voren tot vaststelling van een nieuw reglement van orde voor de vergaderingen van den gemeenteraad. 7. Als voren tot het doen van betalingen uit den post on voorziene uitgaven der begrooting 1924. 8. Als voren tot wijziging van het tarief, bedoeld bij art. 5 der verordening tot hef fing eener plaatselijke inkomstenbelasting. 9. Als voren tot vaststelling van het vcr- menigvuldigingsgetal der plaatselijke In komstenbelasting voor het belastingjaar 19251926. 10. Als voren tot vaststelling van het bestek en voorwaarden van aan besteding, voor het vernieuwen der Vliet brug. li. Als voren tot uitloting van 4 obligaties der geldleening van 16000. 12. Reclames Schoolgeld. 13. Rondvraag. Drinkwater. Door een twintigtal be woners van den Vlietweg is aan den ge meenteraad per adres gevraagd om ook daar ter plaatse de gemeentelijke water leiding te brengen, aangezien het drink water aldaar zeer slecht is. Propaganda? Onze. corr. te Zoeter- woude (H. R.) schrijft ons: Gisteren ston den aan de uitga n" der kerk in de Zuid- buurt 2 bestuursleden der Kiesvereeniging met propaganda-hiljetten voor de candi- daat Loerakker. Deze biljetten met een roodo wegwijzer naar de candidaat-Loe- rakker, en boven aan het biljet de woor den „Kamer Centrale te Leiden".. Het bestuur adviseerde het Politiek Ad vies en nu zien wij twee bestuursleden zul ke misleidende propaganda voeren; dit is zeker te betreuren en sterk af te keuren. Maar wanneer zoo iets gebeurt in een kies vereeniging welke de gevolgen van de vo rige verkiezingen nog niet te hoven is dan is zulk een optreden van bestuursleden dubbel te betreuren. No. 1. Nadat gisteren de stemmingen waren afgeloopen en* de uitslag was vast gesteld werden de biljetten en de uitslag, dank zij de-activiteit van de 2e secretaris peraulo naar het secretariaat te Gouda gebracht. Alzoo was de uitslag van Zoeter- woude (gistermiddag 5 uur) de eerste wel ke bij den secrtaris van den Kieskring be zorgd werd. Geboren: Clasina Johanna Anna d van Th. Ammerlaan en J. A. Winters Johanna d. van H. v. Gerven en P. v. Klink. Getrouwd: B. Paauw 49 j. van Al kemade èn M. Te Pas 48 j. Ondertrouwd: S. P. Penning» 26 j. van Noordwijkerhout en M. E. van Leeu wen 26 j. Gevestigd: T. M. v. d. Beek van Rijswijk J. M. do Rooij van Rotter dam M. H. de Jong van 's-Gravenhage C. M. H. Willoms van Amsterdam H. Flitz van St. Michiel Gestel J. P. de Bruijn met gezin van Leiderdorp W. v. d. Berg met gezin van Leiden J. de Leeuw van Boskoop L. J. den Hollan der met gezin van Voorschoten C. A. v. d. Maat van Leiden H. van Velzen van Waverdeen C. v. d. Lee van Wad- dinxveen C. A. v. Wieringen van Bar- neveld A. M. C. Lucas van 's Hago J. Borst met gezin van Leiden G. A. Verhaar van Warmond J. C. G. Paats van Leiden P. v. d. Neut met gezin van Leiderdorp. Vertrokken: C. P. v. Amsterdam naar Leiderdorp W. Hoeks met gezin naar Leiderdorp W. Poelwijk naar Lei derdorp C. H. de Bruijn maar Velp W. A. Schuitemaker naar Edam B. V. Zikking naar 's Hage G. v. Leeuwen naar Kethel A. W. Tijssen naar Oegst- geest J. Hoonings met gezin naar Deurne J. n v. d. Maat naar Voor schoten C. M. Puts en H. Ariens beiden naar.Rheden F. M. v. d. Beek on A. W. Verduin beiden naar Amsterdam J. M. v. d. Meer naar 's Hage M. Verhaar ivar Warmond J. Schrama en Th. P. DE NIEUWSTE PATRONEN. DE VOORDEELIGSTE PRIJZEN. VANAF 6V2 Ct8. 2264 Verwoerd beiden naar Leiden C. B. Noordovcn en vrouw naar 'a Hage A. L. Deegenaars naar Leiderdorp. Gemengde Berechten Overtreding Auteurswet Door het Comité tot huldiging van de Indië-vliegers op Houtrust is bij de politie aangifte gedaan van overtreding van do Auteurswet, dtaar in enkele op straat aan geboden programma's betreffende de hul diging van dc vliegers op Houtrust eenige gedeelten uit de offcieele gidsen, vanwege het Comité uitgegeven, zijn overgenomen, De politie heeft eenige programma's in beslag genomen. De gratis auto-ritjes. De niet betalende autgpassagier is Vrij dag te Alkmaar door een autoverhuurder, met wien hij dezelfde truc poogde uit te halen, voor de politie geleid. Do man in kwestie bleek te zijn een zekere P. A. F K te Bussum. Uit zijn verhoor Kleek, dat hij uit een gesticht in het Zuiden van ons land was ontvlucht, waar hij als niet toerekenbaar was opgenomen. Voor eenige jaren had hij zich te Ber gen schuldig gemaakt aan verschillende oplichtingen, waarbij hij zich toen uitgaf voor inspecteur van de spoorwegen en in die kwaliteit een reis op do locomotief meemaakte en toen het geheele personeel suggereerde. »»Tel." Dierenmishandeling Te Aalten is proces-verbaal opgemaakt wegens een geval van ernstige dierenmis handeling, gepleegd in het gemeente slachthuis aldaar. Een kat, die zich een stukje vleesch wilde toeeigenen, werd nl. eerst met. een emmer kokend water over goten en daarna onder een der kookpotten levend verbrand. Een kind fussshen de rails Men meldt uit Doetinchem aan de „Msb.": De machinist vandon trein, die Vrij dagavond ongeveer vijf uur alhier aan komt, bemerkte nabij Barnevold plotse ling een klein kind tusschen de rails. Door sterk remmen wist, de actieve ma chinist den trein nog juist voor de nood lottige plek tot staan te brengen. Arrestatie van vier inbrekers Vrijdagavond ongeveer 9 uur hebben drie rechercheurs te A_msterdam vier per sonen aangehouden, wier houding hun verdacht voorkwam. Een van hen droeg een voorwerp onder zijn jas. Dit bleek te zijn een ijzeren geldkistje, bevattende on geveer f 300.Verder hadden zij énkele papieren bij zich, welke, evenals het geld kistje, gestolen bleken te zijn uit een per ceel aan de Leidschegracht. Do brandkast in dat perceel bleek opengesloten. Onlichter gepakt De Arnhemsche politie heeft verdacht van oplichting aangehouden den 30-jari- gen J, P. S.. een der eigenaren van de drukkerij „Laboremus" te Arnhem. Do aangehoudene deed vroeger bankza ken in Amsterdam en Rotterdam, die ech ter alle fataal afliepen: in den regel ein digden zij met een faillissement. Daarna werkte hij met een premieleening, die hem in aanraking bracht mot den strafrechter. In Indiö probeerde hij toen zijn geluk met bankzaken, echter eveneens zonder succes. Het vorig jaar vestigde hij zich te Arnhem en hier trachtte hij zaken te doen onder den naam van dr. Schade van Asperen, hqtgeen hem echter niet gelukte. Toen kwam hij op het denkbeeld om een druk kerij op te richten. Hij plaatste een adver tentie, waarin een boekhouder-correspon dent gevraagd werd en toen hij een slacht offer naar zijn keus had gevonden, een jongeman uit Den Bosch, stelde hij hem voor, om deelgenoot te worden in de on derneming. De jongeman ging hierop in, en stelde f5000 beschikbaar, en wel. om dat S. hem een koopacte bad getoond van een drukkerij te Amsterdam. Thans is ge bleken, dat deze koopacte valsch is. Fr was geen sprake van aankoop van een drukkerij; wel had S. drummachines, enz in huurkoop ontvangen. Ff» aangehoudene bezit geen cent. eigen kapitaal. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld en in het huis van bewaring op gesloten. Euiteni. Bepiah»®:» Aardschokken in Italië. Te Rome zijn op verscheidene plaatsen sterke aardschokken gevoeld, die een alge- meene paniek in de fabrieken aanrichtten, doch peen schade veroorzaakten.' Ook in Brescia werd 'n aardschok waar genomen, terwijl in Venetië terzelfdertijd een hevige orkaan woedde, vergezeld van hagelstormen en onweer. Het mijnongeluk te Wallace. Volgens een nader Reutertelegram nlt Wallaco is het mijnongeluk voor wat de menschenlevens betreft buitengewoon goed afgeloopen. Meldde Reuter Zaterdagmorgen, dat alle hoop om de 17 ingesloten mijnwerkers te redden, was opgegeven, thans wordt be richt, dat alle slachtoffers van het ongeluk gered zijn. Massa-desertie van schepelingen. Naar het „Hbg. Fremdenblatt" uit Ko penhagen verneemt, is het stoomschip „Frithjof" uit Hammerfest op 22 dezer te Vardoer aangekomen met slechts den ka pitein en den machinist aan boord. De overige 14 man van het scheepsvolk hadden het schip te Baltimore verlaten. Tragische dood van een schoolmeisje. In een meisjesschool te Weimar heeft zich een tragisch ongeluk voorgedaan. Een 12-jarige scholierster wilde van een groo- ten boekenkast den sleutel halen. Daarbij begon de kast echter te wankelen en viel voorover, boven op het meisje. Het kind werd op slag gedood. Dokter door patiënt doodgeschoten. Te Frankfort am Main heeft zich een droevig drama afgespeeld. De bekende zenuwarts, dr. Max Sichel, aldaar, kreeg tijdens het spreekuur bezoek van een blijkbaar krankzinnigen patiënt. Deze haalde op een gegeven oogenblik een revolver voor den dag en schoot den dokter neer. De geneesheer was onmiddel lijk dood. Op het hulpgeroep der doktersvrouw Lilde de dader de straat op, doch werd daar gegrepen, waarna hij zichzelf dood schoot. Eén al te vurig advocaat. Voor den krijgsraad te Warschau viel Zaterdag bij de behandeling van een spion- nagoproces een sensationeel incident voor. Een der getuigen k charge, de eerste luitenant Jendruszek, had den verdediger dr. Hofmool beleedigd, daar hij dezen, een bekenden temperamentvollen advocaat een provocateur had genoemd. Bij de voortzet ting van het verhoor van den luitenant trok dr. Hofmool die als getuige was op geroepen 'n revolver en vuurde daarmede tot de groote ontsteltenis van alle aanwe zigen zes schoten achter elkaar 'op den luitenant af. Gelukkig werd niemand door de schoten getroffen. Officieren en leden v. d. krijgs raad wierpen zich op dr. Hofmool, ontwa penden en arresteerden hem. Dr. Hofmool is een der bekendste Poolsche advocaten. KERKNIEUWS. Missiecongregatie van Miü-Hill. Boor de groote toename van studenten in het St.-Joseph-studiehuis van dr. Ahaus te Tilburg (Congregatie van Mill Hill) is het wenschelijk gebleken, tijdelijk een nieuw klein studiehuis voor de laagste klasse te openen in het bisdom Haarlem. Tot over ste dezer stichting is benoemd de zeereerw. father Lefeber De Pelgrimrais der Katholieke Garde naar Rome. Het Reiscomité bericht ons, dat het ver- cischte aantal minimum-deelnemers reeds is overschreden. Men heeft evenwel maat regelen genomen, meerdere te kunnen doen deelnemen. Bovendien gaat op veler ver zoek ook een geheel 2e klasse treinge- doelte bij voldoende deelname. Do prijzen zijn 12 dagen, trein 3e k. hotels 2e kl. 187.50, 12 dagen trein 2e kl., hotels 2e kl. ƒ240, vertrek 31 Augustus. De deelnemers (alleen R.-K.) is niet al leen de audiëntie bij den H. Vader verze kerd, doch zullen ook een Pausmis bijwo nen. G zien de enorme deelna ne is het niet Zeker, dat de sluitingsdagen op 30 Juni a.s: gehandnaafd kan blijven Inlichtingen bij der. voorzitter-penning- meester, den heer G. G J du Ghatenier, H. Zwaerdecroonstraat 194 Den Haag, schril tehjk Mondeling: Zaterdagsavonds 89.30 uur gebouw Veritas, Kamer 8a, Westeinde, Den Haag. LEQ&R ÉW"VLOOT Het instituut van de voor-oefeningen. Zal het aantal deelnemers toenemen? Verschenen is de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over het wetsont werp tot wijziging van de Dienstplichtwet (het instituut der voor-oefeningen etc.). De vraag of de indiening van dit wets ontwerp aan het einde eener parlementaire periode achterwege had moeten blijven, moet, naar de meaning van den minister, ontkennend worden beantwoord. Het ver krijgen van een 'mogelijk geachte bezuini ging van beteekenis, rechtvaardigt z.i. on getwijfeld de indiening op dit tijdstip. Den tegenstanders van dit voorstel wijst de minister er op, dat het vooroefoningsin- stituut niet ter wille van de legerbelangen, doch in de eerste plaats in het belang der dienstplichtigen in het leven is geroepen. De minister erkent, dat door de voorge stelde wijzigingen het voordeel komt te ver vallen, dat een aantal jongelieden, die la ter tot de birlengewoon dienstplichtigen ko men te behooren, eenige voor-oefeningen hebben genoten. Echter moet dit voordeel niet worden overschat, omdat die geoefend heid haar waarde spoedig verliest, wjanneer ze niet in het leger is bevestigd en vermeer derd geworden, en niet wordt onderhou den, terwijl voorts het getal dezer slechts elementair geoefenden zeer gering is, in verhouding tot liet totaal aantal buitenge wone dienstplichtigen van iedere lichting (voor de lichtingen 1924- en 1925 nog geen 5 pet De minister betoogt-verder, dat met de voor-geoefendm in het leger thans vol doende ervaring ie opgedaan, om op deug delijke gronden te mogen besluiten, dat een reductie van vier maanden bij een eersten oefeningstijd van 5% maand ontoe laatbaar is. De belangstelling voor het imsiiluut der voor-oefeningen behoeft, vol gen 9 den mi nister, door de beraamde wijzigingen niet verloren te gaan. Het is gebleken, dat de groote kans, om vrij te bomen van den dienstplicht veel jongelieden weerhoudt van het 9luiten eener verbintenis. Dit argu'-» ment zal in de toekomst niet meer beboer ven te bestaan. Het ie dan ook ni<t uitgesloten, dat met name in do grootere bevolkingscenlfo het aantal van de deelnemers aan üo vooroefeningen in meerdere of mindere mate zal toenemen. Voor den kader landstorm blijft de be staande toestand bestendigd: echter zullen' waarborgen geëischt moeten worden, dat de kosten, steeds aan hen, die tot buiten gewoon dienstplichtig worden bestemd, voor het leger verloren gaan. Lag het aan vankelijk in het voornemen, om tot dit doel in de verbintenis een bepaling op te ne-i men, welke den kaderlandstormer na af loop van de vooroefening zou doen over-* gaan naar het reservekader, bij nadere overweging zal hét wellicht mogelijk hbjkeu te volstaan met een bepaling, dat de vrijwil ligers bij bestemming tot buitengewoon dienstplichtige gelijke verplichtingen op zich neemt, als rustend op de ♦gewone dienstplichtigen van het wapengedeelte, waarvoor hij de vooroefeningen volgt, met dien verstande, nochtans, dat hij alsdan sidet zonder zijn instemming zal worden aangewezen voor de officiers- of onderoffi ciersopleiding. In antwoord op de ter zake gestelde vra« gen deelde de minister nog mede: dat het de bedoeling is een vooroefenings-j instituut, als zelfstandige instelling te la ten bestaan, en het aantal oefeningsuren te bepalen op ten hoogste driehonderd voor de geheele oefeningsperiode. Dat het bij do nieuwe regeling wellicht mogelijk zal zijn, het verband zoo noodig op te dra aan een kapitein en dat de kaderlandstorm geen onderdeel vormt van het reservekader. Bij art. 1 deelt de minister nog mede, dab de uitgaven, welke het psycho-teclm'sch onderzoek met zich zal brengen wanneer bet zich zal uitstrekken over het geheele land, worden geraamd op f 20 a 25.000. Be Memorie gaat. vergezeld van een nota van wijzigingen. O.m. wordt voorgesteld, de be»s1;ps:n" op aanvragen om vrijstelling, wegens broeder- dienst. te leggen in handen van d'en Com missar's dor Koningin. LUCHTVAAR' Joego-Slavië bestelt Zeppelins in Duitschland. De „Secolo" meldt uit Belgrado, dat hot Joego-Slavische legerbestuur besloten hoeft twee Zeppelins in Duitschland te bestellen. De Joego-Slavische regeering heeft reeds een desbetreffend' voorstel bij de intergeal- lieerdo cer-v' a "e» w/jig 'h* De 13.-L-.sc«lts vuegenier Uapallier, startte Vrijdag met een klein vliegtuig van de firma Pander, de H-N-A-C-0 van de Waalhaven naar Croydon. Precies om 2 uur 59 minuten verliet de kleine machine de Waalhaven en het bevond zich om 4.39 uur boven Ostende, passeerde 6.25 (Holl. tijd) Lympne en landde om 8.25 uur (Hol- landsche tijd) op het Engelscbe vliegveld." In zes en een half uur maakte dit Pan der-vliegtuig den tocht tegen zwaren wind. Als men weet, dat een groote Fokker machine dezelfde vlucht in viér a vijf uur zou hebben gedaan, dan concludeert men, welk een mooie prestatie de piloot, met dit kleine toestel heeft geleverd. Het is de eerste maal, dat met een der gelijk vliegtuig zulk een groote tocht is ge maakt, over zee. Jan Rapallier is bij de firma Pander als vliegenier in dienst. Ingezonden Smukken (Buiten vp-ranfT<-rvordciijkhcid der Redactie) „.'j iJen heer E. G. van Lierop Jzn., Hiilegom. Nadat op de LI. vergadering der R. K. Kiesvereen. door eenige heeren de candi daten Loerakker en Balvers besproken wa ren, is door mij het volgende gezegd: „Wij willen de Dames en Heeren er attent op maken, dat iedere stem op den heer Balvers uitgebracht, de heer Loer akker minder kan krijgen. De beide groepen dienen dat wel !e be denken! (Deze beide groepen werden door arbeiders gevormd). Wij stellen im deze geen partij, maar daar de heer Loerakker als één der officieele candidaten door U aan de Leidsche Kamer-Centrale is opgegeven, willen wij dit even in het mid-1 den brengen." Dus, m;jnheer Van Lierop, geen halve waarheden naar voren brengen! Heeft U het alleen in het verslag gelezen, dan had U, als verslaggever voor kranten, toch kun nen bedenken, dat door een dagblad niet alles kan worden opgenomen, zooals het op een vergadering wordt besproken. Dan vraag ik U, indien een uitlating U gehinderd heeft, waarom mij niet persoon lijk er naar gevraagd? L Bij een andere gelegenheid wist. IJ toch ook den weg naar mijn woning. Of bent U zoo'n liefhebber van ingezonden stukjes schrijven? En is er dan in Hiilegom geen copie ge* noeg, dat U -bij Uw buren gaat grasdui nen? j U, mijnheer de Redacteur, dank ik beleeld voor Uw gastvrijheid. Wees er van verzekerd, dat ik U niet (hk- wijls zal lastig vallen. Ee.stens omdat ik het nut van ingezonden stukjes niet inzjf en er dus niet vóór ben; tweedena om de eenvoudige reden, dat ik voor zooiets geen tijd heb. F. C. J. VAN DER EERDEN, Voorzitter R K Kiesvereen Liss*>» Rijksstraatweg 10. Lisse.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4