Tweede Blad LIJK No. V. ren. Johannes Wilhelmus Maria v. H. J. Konings en M. A. van Oevelen. Overleden: Klaas Klarenberg m. v. M. Kroeze 81 j. Verpachting. Op Vrijdag 1 Mei a s. zullen ten Raadhuize alhier publiek worden verpacht 9 porcoelon vischwater. BE RIJN STREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Maria-Vereeniging. De Maria-vereeni- ging hield Vrijdagavond een goed bezochte jaarvergadering, welke met een kort ope ningswoord door de presidente werd aan gevangen De jaarverslagen van secreta resse en penningm. werden onder dank goedgekeurd. Voorts werden weder enkele nieuwe le den geïnstalleerd en de beloften her nieuw. De aitr. bestuursleden, de dames van Gils en Kooyman. werden met alg. st. herkozen. De geestelijk adv. sprak een opwekkend woord tot de leden om trouw te blijven aan haar vereeniging. "Waarna men nog eeni- gen tijd gezellig been bleef. Personalia. Tot Rijksklerk aan bet kantoor der Registratie alhier is mei in ging van 1 Mei benoemd de heer R. Nijen- huis, thans rijksklerk te Sliedrecbt. Aanbesteding. Namens den heer G. Pannevis Sr. alhier werd Vrijdag In het café van den heer L. Schouten Jr. aan de Hooftstraat aanbesteed het aanleggen van een straat en rioleeringswerken in aanslui ting met de Hooftstraat en v. Reedestraat alhier. Er waren 12 inschrijvingen, welke luidden als volgt: T. v. d. Tol, Amsterdam, 8222, Baks, Haarlem, 8188, W. v. Alfen en H. v. Star, Leidon, f 7994,- C. Lek, Al phen, 7940, P. A. Tol, Ammerstol, f 7844, G. Baart, Made, f 7490, J. Heuvel, Haarlem 7265,, W. Stichter, Bergambacht, 7284, P. Stichter, Ammerstol, f 6998, v. Leeuwen en Blom, Leiderdorp f 6900, G. Woudeberg, Leimuiden 6495, Gpbr. Hoeken, Nieuwen- dijk, 6300. De gunning werd aangehou den. Diefstal. Bij den landbouwer P. maak te Vrijdagmiddag een persoon van een gun stig oogenbllk gebruik om een kaas uit den stal te ontvreemden. Daarna verwijderde hij zich en verborg een eind verder den buit In een sloot. Dit werd echter bemerkt. De politie werd hiervan in kennis gesteld, die de man en de kaas in een auto naar het bureau bracht, waar hij den diefstal be kende. Het bleek dat hij thuishoorde in een woonwagen. G ob o r o n: z. van G. de Bruin en Ram d. van M. J. v. Heusden en den Ouden d. van J. J. van Egmond en Schetsen. z. van M. Spek en Arlman. z. van M. Oskam en Versluis. z. van A. Zonderop en van Onselen. z. van W. M. Kempen en v. Leeuwen. z. van G. van Berkel en Doelman. d. van W. Nagtegaal en Rïjk- sen. d. van J. Wolfert en v. d. Bogert z. van D. Visser en Kool. d. van A. Se- keris en Versloot. z. van A. C. Kramer en Blom. Gehuwd: R. Th. Wijfje jm. 23 j. on G. van Leeuwen jd. 23 j. G. J. van der Poel jm. 80 j. en E. Th. Vergeer jd. 26 j. A. W. A. Houdijk jm. 24 j. en G. van Dijk jd. 26 j. S. Koster jm. 41 j en J. Hoo- gendoorn jd. 26 j. C. Baelde jm. 30 j. en A. J. Rijlaarsdam jd. 28 j. G. van Leeu wen jm. 26 j. en H. M. Wolmerstett jd. 23 j. J. Paul jm. 29 j. en A. van Leeuwen jd. 26 J. Overleden: J. Slingerland echtge noot van A. Hummel 61 j. overleden le Leiden. H. van Rijn, echtgenoote van P. Mijs 61 j. J. Kempen, wed. van P. v. Tol 77 j, M. v. d. Bos, echtgenoote van C. Spruitenburg 54 J. J. v. d. Waal z. 18 m. K. M. Hoogtofjling, wed. van F. van Egmond 76 J. KOUDEKERK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Woensdag 29 April des voor middag» te 10 uur im openbare vergadering hijeen. Onderwerpen ter behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken, mededee- limgen. 3. Voorstel ^Ged. St. regeling jaar wedden Burgemeester, Secretaris en Ont vanger. 4. Wijziging instructie Gem.-Ont- vanger. 5. Beëediging Gem.'-ontvanger. 6. Aanvrage voorschot Ned. Herv School. 7. Comptabele besluilen. 8. Vaststelling ver ordening Art. 178 Gem.wet. 9. Verzoek A. J. Lieverse om wijziging van Art. 20. Alg. po- UIT DE RADII-WERELD Wat er vanavond te hoeren is. 5.30 uur iidvcrsujn lu50 M Y ór-.ivonil- concert Pre gram m i 1 Dar Ma tador (Span:schor Marschj Sie- ile 2. Don Juan tüuvorture) Mozart. 3 liofbalJ ïiiaze (Walr; 1.anner. 4 Good Byo (Lied) Tosti. 6 La Tosca (opera fan tasie) Puccini (Van 07 uur toinotta van Dijk Kinrioruurtl* door mevr Au- 5.35 Eiffeiluron, Al (joneert. 5.50 Bournemouth, 385 M ld uilak 6.20 Al neb on, 485 M U brand lag van „Figaro» Hochrett". Opora vau Mozart 6.20 Allo Britiebi) »Laiiona Tijdsein Big Ben on nieuws 6.45 Jx>ndan, 365 M. Muziek. 7.20 Chelmsford, 1600 M. Uitzending van de opera „Carmen" van Bizet. 7.20 Loudon 365 M. Concert on voor dracht. 7.20 Birmingham, 475 M. Gemengd programma. 7.20 Cardiff, 350 M. Populaire mu ziek. 7.20 Manchester, 875 M. Populair programma, 7.20 Newcastle, 400 M. Concert. 7.20 Berlijn, 500 M. Uitzending van de opera „Undine" van Lortzing 7.20 Hamburg, 395 M. Uitzonding van de 9e Symphonic van Beet hoven. 7.50 Brussel, 265 M. Selectie uit „Vcronique", operette van Mes- sa ger. 7.50 Frankfurt, 470 M. Liedoren- en Balladen-avond. 7.50 Münster, 410 M. Muziek op voordracht.* 7.50 Zurich, 515 M. Operelten-avond 8.00 Hilversum, 1050 M. Concert. Programma: 1. Sonate A gr. t. van Bocherini (cello on piano); 2. Aria's: „Orphóe" van Gliict a. Cher Tréson d'amour, b. .T'al perdu mon Eurydice, 3. Folie? d'Espagne van Corelli (viool en piano); 4. a. Elégie (Fauró) b Menuet (Bach), c. From a Wi- gain (Burleigh), d. Spinlied (Popper); 5. Zang: a. Vorbor- gonhelt (Wolf), b. Standcher (Strauss), c. WiegenUed (Brahms); 6. a. Caprice Vion- nois fKreislcr), h. La Gitana (Kreisler), c. Zieouncrweison Sarasate): 7. Zang: a. Les Ro ses (Flspahan (Fauré), h Le Procession (Franck). c. Pay- sage (Hahn); 8. a. Air tendre (Betram-Loevensohn). h. Poéme Elégique (Ren6 Baton) 0. Adagio uit Bes-dur-Trio (Schubert). 8.05 Radio-Paris 1780 M. Fragmen ten uit „Monsieur Pumollot", oprette van TTrgoT 8.05 Rome 4°**» *n con cert lilieverordening (\v jx sluitingsuur voor Zon.- en Alg. Chr. feestdagen Personalia. Mej. P. C. van Beek al hier, behaalde te 's-Gravonhage het diplo me voor costumière, afgenomen door de Veroenngting „Nederlnndsche-Mode-Vnk- bond" te den Haag. Muzikale wandeling. Vrijdagavond trok het muziekcorps „Kunst na Arbeid" door een deel der gemeente, waarbij zo ons verrastie op eenige muzieknummers. Te vens waren enkele domos bereid gevonden om voor de vereeniging bloempjes te' verw koopon voor hot aanschaffen van nieuVve instrumenten. Ons anders zoo stil plaatsje bracht begrijpelijk heel wat jongelui op de heen. De dames hebben zich bij dozo gele genheid ook bijzonder van him taak ge kweten, want naar we vernemen, is dezen avond oen bevredigend bedrag bijeen ge bracht. Ook do andere wijken zullen wol spoedig een beurt krijgen. NIEUWKOOP. Personalia. Tot tijdelijk ambtenaar tor secretarie alhier is met ingang van 1 Moi a.e. benoemd de heer H. J. R. A Briming, volontair ter secretarie, wonende te Ginno- kon en Bavel. Polderverkicz'ne Op Donderdag 7 Maandag 27 April 1925 UIT DE OfiüGEVIHG HILLEGOM. Dir. postkantoor Lisse. Onze plaats genoot, de heer J. H. A. Vooren. Gommies- Titoiair der Posterijen alhier zal vanaf 28 dezer de Directie voeren van het Post- en Telegraafkantoor te Lisse. Naar aanleiding van deze benoeming achten we het njpt ongepast het volgende hier neer te schrijven. Zeker zal heel Hille- gom cfeze benoeming met vreugde ver nemen, als we er bijvoegen, dat de heer A ooren te Hillegom zal blijven wonen. Een korte schets ovea: dezen ambtenaar vindt hier een plaatsje. Op 1 April 1897 werd do heer Vooren benoemd aan het Post- en Telegraafkantoor alhier, hij kwam toen uit Hengelo. Ruim. 3 jaar later werd hij op verzoek overgeplaatst naar Zierikzee, om op 1 Mei 1904 op verzoek van den Direc teur-Generaal le Den Haag terug te keeren naar Hillegom. Zoo ongeveer 21 jaar is de heer Vooren dus Hillegommer. Het ver heugt den benoemde, dat hij te Hillegom kan blijven wonen, niet omdat hij eenige antipathie tegen Lisse zou hebben, doch wijl hij hier zoo aangenaam gewerkt heeft, dat Hillegom bijna zijn tweede geboorte plaats heeten mag. Véél sympathie heeft spr. altijd gevoeld voor den bloembollenhan- de-l en deze voor zoover het de Posterijen betreft, bevorderd in overleg met den direc teur ter plaatse. En nu treft het wel bizon- der gelukkig, dat hij in zijn nieuwe stand plaats in contact blijft met het vak, met de menschen uit de streek. De samenwer king tusschen den heer Vooren en het per soneel van het kantoor was steeds schitte rend, omdat de heer V. immer getracht heeft een warm hart te hebben voor dat personeel en gedaan heeft wat hij kon, om hun particuliere belangen te behartigen. De dank daarvoor da niet uitgebleven: zoowel brievenbestellers als ambtenaren zouden voor hem door het vuur gaan, terwijl do praestaties van beide categoriën door de hoogste superieuren in Den Haag worden erkend. Bij de diverse regelingen etc. zullen deze menschen dan ook zeker nog dikwijls aan den heer V. (die uit bezuiniging hier niet vervangen wordt) denken en bij aan hen*. Zonder twijfel zal de nieuwe Directeur van Lisse ook daar hetzelfde doen; de men schen te brengen tot plichtbewuste, dege lijke en goed onderlegde beambten. Totdat de heer Vooren lid van den Gemeenteraad werd, zouden we kunnen zeggen, dat hij geen vijanden had, doch de politiek schijnt altoos vijanden te scheppen, ofschoon de heer Vooren die functie als alle andere met de grootste toewijding vervulde. Nu hij bier blijft wonen, blijft hij ook lid van den Raad. Waf nog meer zegt:- voor de T. B. C.- lijders is het een waar geluk, dat de heer Vooren hier blijft, daar hij naast secre taris der Zuid-Hollandsche Vereeniging ook nie functie plaatselijk vervult en de ziel der vereeniging is. De heer Vooren acht dit z:jn mooiste functie, omdat zij werk behelst, de feheele gemeente betreffend. Zeker zal hij sen meer dam werkzaam aandeel hebben in den bouw der nieuwe ligihal, terwijl hij mede tegenwoordig kan zijm bij de inge bruikneming der waterleiding, im "wier slich tingscommissio hij zulk een gewichtig aandeel heeft gehad. Vermelden we nog, hoe de heer Vooren den groei van het Postkantoor heeft mee geleefd: waren er bij zijn komst alhier 1 ambtenaar en 5 bestellers, nu zijn er resp. 9 ambtenaren, 11 bestellers en 2 kantoor knechten. Vele der heden dienstdoende ambtenaren werden door den heer Vooren opgeleid en diens opleiding heeft een uit stekenden naam in Den Haag. Moge het den heer Vooren als directeur te Lise goed gaan en moge het hem ge geven zijn, nog veel goeds voor zijn ge liefd Hillegom tot stand te brengen of te helpen brengen! FEUILLETON. 13) Doch Sidoine was er met geen mensche- iijke oogen te ontdekken. Sidoine was klaar met eten en droomde en treuzelde achter zijn kopje koffie om niet al te .vroeg bij papa Larmois aan te komen. In tusschen tobde hij zijn hersens af. De Saatste hoop, die hem nog overbleef, was gijn vrouw bij zijn schoonvader te vinden. Evenals Jeanne had hij de dagbladen gelezen. Ook evenals zij, was hij geweldig yntroord door de vele gepleegde zelfmoor den. Een jonge vrouw, netjes gekleed had *3ich te water geworpenals Jeanne dat eens waal Hij wijdde niet veel aandacht aan het Jorte verhaal over de aanhouding der drobsky's, alhoewel hij er een rol van be ider kennis in gespeeld had. Omstreeks acht uur vertrok hij. Papa larmois, die rustig zijn blad las, was siterst verwonderd hem te zien. En hij "Was nog meer verbaasd, toen Sidoine met brillende stem vroeg of hij Jeanne niet ge- 3ien had. De goede man stond bevend en ontsteld op. Hij voelde dat men hem iets verborg. Toen kon Sidoine niet langer de waar heid en zijn wanhoop verheimelijken. Hij flapte onsamenhangende zinnen uit, ïtamelde over den brief dien hij, bij den Commissaris achtergelaten had, lierinner- 80 aan zijn eerste bezoek bij zijn schoon- Liefdadigheidsconcert De opbrengst der twee concerten, gegeven ten bate der Hill. Ver. tot Bestr der T. B. G. heeft na aftrek van alle kosten bedragen f582. Mej. Hoogervorst mag dus wel Yan een succes spreken en de T. B. C. vereeniging evenzeer! KATWIJK AAN DEN RIJN. Bollenveilirvg. De bloembollen, geplant ten bate der R. K. Kerk, zullen Vrijdag Mei a.s. worden geveild. Het is een mooie oollectie. Emmabloem. De opbrengst der Emma- bloempjas in onze plaats was f 21. R. K. Volksbond. Morgen zal de R. K. Volksbond in verband met de te houden Meeting op Hemelvaartsdag a.s. een groote Propagandavergadering houden dn de zaal Fennes. Vooral voor deze vergal de ring is aller opkomst gewenscht. Aan vang 8 uur. Voor de te houden Meeting heeft het bestuur de beschikking gekregen over de „Cour" van Kleinenburg in het St. Willi- brordus-Coilege, ingang „Bijdorp" aan het Overrijn. Op deze Meeting zal o.m. spreken de Zeereerw. Pater Vrijmoedt uit Delft. De afd. Katwijk is weer een instelling rijker geworden. De Centrale Volksbond n.l. heeft een correspondentschap alhier gesticht, waargenomen door den heer G. v. d. Marei. LEIMUIDEN. R.-K. Kiesvereeniging. Vrijdagavond vergaderde de R. K. Kiesvereeniging al- Lier in de voormalige Jongensschool. We gens het bedanken van den voorz., den heer W. Compeer, fungeerde de heer P. J. Wijfje als voorzitter. Het voorstel van het bestuur tot wijziging van het reglement werd bij stemming verworpen. Bij verkie zing van drie bestuursleden werden geko zen de heeren R. v. d. Kleij, P. de Jeu, cn M. de Rijk. Als voorzitter werd geko zen de heer P. J. Wijfje. Pastoor Sprengere sprak den gekozen voorzitter toe en roemde hem als ijverig bestuurslid. Uit de leiding dezer vergade ring was gebleken dat de taak van voorz hem was toevertrouwd. Na de rondvraag zette de heer Compeer heel duidelijk uit een de reden van zijn bedanken als voor zitter, waarna de vergadering door den Voorz. werd gesloten. Personalia. Naar men ons mededeelt is de heer A. Jongkind, arbeider-telegra fist aan de H. IJ. S. M. te Leimuiden met 15 Mei benoemd te Bergen N.H. OEGSTGEEST. R. K. Middenstandsvereeniging. He denavond houdt genoemde vereeniging een algameene ledenvergadering in „St. Willi- brord". Zonder twijfel zijn alle R. K. Mid denstanders present. Oudersavond. De parochieel© palro- naats-commissie heeft een Oudersavond georganiseerd, die zal gehouden worden Dinsdag 28 April in de groole zaal van „St. Willibrord". Het ie bovengenoemde com missie bekend, dat er, jammer genoeg, nog velen worden gevonden, die lang niet over tuigd zijn van het. bestaansrecht van onze jongelingen-vereeni gingen die alleen zulk een instituut kennen zonder daarbij ook de noodzakelijkheid ervan te begrijpen Door het organïseeren van bovengenoem de avond, die tevens een eenigszins feeste lijk karakter heeft, wil de patronaats-com- missie de ouders en opvoeders over een en ander nader inlichten en tevens trachten hun sympathie daarvoor te winnen. Verder willen wij er op wijzen, dat deze avond niet alleen is voor Ouders, die een jongen thuis hebben, die in aanmerking komt voor het lidmaatschap of Jongelingen-ver een. of Congregatie, neen, alle R. K. oudere zijn uitgenoodiigd en worden verwacht. Ook personen die op eenrigerlei wijze met de opvoeding der jeugd zijn belast, mogen niet ontbreken. Het programma, dat wordt aangeboden, is zeer afwisselend, terwijl de weleerw. directeur nog een toespraak zal houden. Moge dezen avond door aller mede werking, terwille van het jeugdwerk in deze parochie, volkomen slagen. Geboren: Nicolaas, z. van G. van Rij en E. L. van Egmond. Hendrik» Adria ns., d. van A. Kooioos en H. Tih. van Noort. Gehuwd: G. M. Fisser en S. M. Gor dijn. M. H. Zandbergen en W. J. B. Zandvliet. vader, gaf Lucht aan zijn onuitsprekelijke angsten en klaagde steen en been. Papa Larmois verstond slechts één ding: zijn dochter was verdwenen en-haar dreigbrief liet de ellendigste dingen ver moeden. Wat een beroerde geschiedenis! riep bij bedroefd uit. Sidoine, geheel de kluts kwijt wilde been gaan. Doch vadertje Larmois hield hem tegen. Blijf hier, zei hij. Je bent veel te op gewonden. In zoo'n toestand kan ik je niet alleen laten. Ik durf hopen dat onze vrees niet gegrond is en dat Jeanne, om mij niet te laten schrikken, bij een vriendin een on derkomen gezocht heeft. Daarenboven heb je bier de meeste kans om haar terug te vinden. En als zij naar huis terugkeert? Ik geloof het niet. Zij zal angst heb ben er alleen naar toe te gaan, vooral na haren brief. Doch in ieder geval laat ik een brief bij uw huisbewaarster bezorgen, dat zij ons onmiddellijk er van moet ver wittigen als Jeanne terug is. Deze schikking nam Sidoine aan. Als eerlijk schrijver zou ik hier een aantal droeve feiten moeten vertellen: Ik blijf er even bij stilstaan. Ik wil niet uit wijden over het droevig samenzijn van Si doine en papa Larmois en ook niet over den droeven avond van Jeanne en oom Schutz in het station. Het was middernacht, toen Larmois zijn schoonzoon ter ruste bracht en oom Schutz zijn beproefde nicht naar het ho tel geleidde. Zij had naar haar woning willen gaan zien, doch oom had zich tegen dit voorne- Overleden: I. Miloo 02 j. J. J. v. <L Pot 86 j. J. le Roux 82 j. wede. P. F. ühlenbeek. OUD ADE Klein 'Rustoord. Al is ons dorpje voor sommigen nog onbekend, toch blijft het niet achter bij de naburige wijken van Al kemade. Allang bleek, dat voor ons bekend Koninginneleest en ook voor de tooneeluit- voeringen het zaaltje van Klein Rustoord niet meer aan de wenschen van het uit gaande publiek voldeed. Dit werd ingezien door den heer J. v. d. Hulst, die nu een flinke groote zaal achter de kleine zaal heeft laten bonwen. Deze zaal heeft een oppervlakte van ruim 100 M2. en is keu rig ingericht. Een woord van lof komt zeker toe aan den heer J. v. d. Geest (timmerwerk) en de heer Joh. Jansen (metselwerk), die in korten tijd znlk een mooi werk hebben tot stand gebracht. Het geheel is afgewerkt door een platdak met mastiekbedekking, geleverd door den heer T. Burgerhout (Leiden). Het schilderwerk kon nog niet geheel worden afgemaakt, maar is bij den heer Schrijvers in goede banden. Dinsdag en Donderdag wordt er de eer ste groote boerenbruiloft in gevierd. Daar de bekende luxe brood- en banket bakkerij van den heer J. P. Uljóe en Zonen er vlak naast aanwezig is, zal het ook deze firma ten goede komen. ST0MPWIJK. Coop. Boerenleenbank. Woensdag avond hield de Ooöp. Boerenleenbank alhier haar 22e jaarvergadering in café „Het Blesse Paard". Aanwezig of vertegen woordigd waren 95 leden. De voorz., do heer N. W. de Groot, opent de vergadering met een woord van welkom en herdenkt daarbij den zoo plotseling uiit ons midden weggerukt-en heer J. v. d. Zijden, een der mede-oprioh tens niet alleen, doch ook demand, die van den beginne af zitting had in den Raad van Toezicht. Door den heer A. Olethoorn werd ale lid der finantieele commissie verslag uitge bracht en daarop werden rekening en ba lans, welke de. leden in druk waren toege zonden, definitief goedgekeurd. De omzet bedroeg f 1634.949 79, de winst over 1924 f 2886.42, zoodat het reservefonds etijgt tot £21.429.05. De rentevoet blijft voorloopdg onveranderd, d.i. 3% voor spaargelden en 5 pet. voor voorschotten, ook in rekening courant. Tot lid van het bestuur en van den Raad van Toezicht, wegens periodieke aftreding der heeren L. v. d Meer en J. CL v. d. Horst, werden beiden met bijna alge meens stemmen herkozen, terwijl de heer L. G. Stijoman met '65 stemmen gekozen werd als lid van den Raad van Toezicht Bij de rondvraag deed de heer Beekman, een poging om ten behoeve van het Wit Gele Kruis iets van de gemaakte reserve af te zonderen. Waar dit echter nog geen punt van behandeling had uitgemaakt, n&ch bij 't Wit Gele Kruis, nóch bij 't Bestuur der Bank, werd hierop niet verder inge gaan. Na verloting van enkele huishoudelijke artikelen kon de voorziter met een woord van dank voor de goede opkomst de verga dering sluiten. WARMOND Emmabloem. Morgen zal alhier de Emmabloem-coüecte gehouden worden. Evenals vorige jaren beeft zich hiertoe een Comité gevormd bestaande uit de dames Mevr. Schölvinck, Mevr. Tegelaar, Mevr. Langelaar en Mevr. Van Sonsbeeck, welk comité besloten heeft het collecteeren zoo intensief mogelijk aan te vatten, want veel geld is er noodigl WASSENAAR. Ondertrouwd: J.G. Borgeslus en Th. Blommers. J. A. Snelderwaart en M. A. Wensveen. L. A. Ruijvrok en S. M. Kieft. G. J. van der Spek en P. J. Bettink. P. M. Luk en P. W. Hoogstra ten. P. van Dam en G. Spruyt Geeboren: Pieter Jacobus z. v. S. v. d. Ham en H. J. Vogels. Johannes Wil helmus Albertus Jozef z. v. P. J. Remmers waal en G. M. Beijersbergen. Adriana d. v. J. W. van der Zaal en P. Gesink. Hubertus Cornells z. v. W. F. Rijk en J. C. Altorf. Joachim Gerardus z. v. W. J. Wensveen en J. H. Knijnenburg. Aartje d. v. .1. J. Veldhuijzpn en N. G. van Ipe- men verzet. Hij zond een loopjongen naar madame Eulalie om haar dringend te ver zoeken tegen 'n goede gooi onmiddellijk bericht te zenden als Sidoine soms terug gekeerd was. Met deze schikking nam Jeanne genoe gen en betrok een kamer in 't hotel, naast die van oom Schutz. De boodschap jongens van papa Larmois en van oom Schutz troffen elkaar op de trap en rinkelden hard aan de bel om de huisbewaarster uit haar slaap te wekken. Doch deze bleef doorronken ondanks het heftig geschel. De beide boodschappers staken daarom hun brieven maar in de bus en gingen terug. En terwijl Jeanne, Sidoine, papa Lar mois, oom Schutz, Gregorius en Boubou l'Equerre ten prooi van angst en onrust, zich slapeloos keerden en wendden in hun bedden, de twee laatste op harde stroozak- ken van 't Huis van Bewaring, sliep ma dame Eulalie den slaap der rechlv mrdi- gen. TWEEDE DEEL I Zoo is de dood slechts een ontgoocheling, een sluier, die hier en daar de voortzetting van het leven omhult. (Plau- bert. De bekoring van St. An toni us). (VHe deel) '8 Anderendaags stond Sidoine op na een slapeloozen nacht. Geen oog had hij kunnen toedoen. Het beeld van zijn vrouw spookte gedurig voor zijn geest. Papa Larmois had zelf troost en steun noodig en had dus geen woord van ver- troosting en opbeuring voor een ander disponibel. Hij kon er zich slechts toe be palen met een uitgestreken gezicht aan zijn schoonzoon een kop koffie en een broodje aan le bieden. Sidoine aanvaardde het zonder ergens trek in te hebben Nog was het geen acht uur. Dus eigenlijk te vroeg om op verkenning uit te gaan. Alhoewel weinig hoop koesterend had hij 't plan gemaakt toch maar weer bij Eulalie aan te kloppen. Als Jeanne ochter was thuisgekomen, had madame Eulalie het moeten laten weten overeenkomstig zijn verzoek van den vorigen dag. Later zou hij gaan zien in het ïijkenhuisje. De elegant gekleedo dame, die verdron ken was, had den ganschen nacht zijn geest gekweld. Als was het dan alleen maar om kalmte te verkijgen; hij wilde zien wat er van waar was. Na zijn ontbijt beloofde hij bij zijn ver trek aan papa Larmois, dat hij bera op de hoogte van zijn ontdekkingen zou houden. Na eenige dagbladen gekocht te hebben, ging hij huiswaarts. Onderweg las hij de rubriek van gebroken beenen en ribben, doch hier vond hij weinig of geen nieuws. Zoo pas had madame Eulalie de twee brieven geopend. Zij had er gevaar voor nieuwe verwikkelingen in gevonden en be sloot heel omzichtig te zijn, toen zij Sidoine zag binnenkomen. Zonder omwegen vroeg hij haar of zij zijn vrouw niet gezien had. De huis bewaarster gaf een ontkennend antwoord. Zij wachtte op andere vragen alvorens iets los te laten over de boodschap van oom Schutz. Doch Sidoine, zonder or een woord bij te voegen, keerde zich om en vertrok. Dit is misschien beter, dacht ma dame Eulalie. Sidoine ging een café binnen, waar geen levende ziel te zien was, om het adresboek open te slaan, want hij wist niet waar het lijkenhuisje lag. Over liet algemeen denkon de meeste menschen liever niet aan deze akelige plaats. Na lang gezocht te hebben wist hij dat het Ïijkenhuisje ver weg lag, dicht bij het entrepot, in do buurt van de rivier. Die ligging is zon slecht 'nog niet, dacht hij, oen mooie plaats voor do ver-: dronken lui. Hij tramde or heen. Toen hij aan het lijkenhuis kwam, een leolijk gebouw uit grijze steenon met getraliede vensters, heeft soms het ge meentebestuur angst dat de dooden nog do plaat poetsen of dat men ze stal? was hij zijn aandoeening nauwelijks "meester. Op de deur hing een verscheurd cn ver kleurd opschriftje: „Gesloten wegens her stellingen, zich te vervoegen aan het stad huis". Het versleten opschriftje moest et re<-ds lang gehangen hebben. Sidoine was diep belangstellend en woe dend. Het stadhuis lag vlak bij de plaat» waar hij vandaan kwam. Zoo zette de dag slecht in met een nutteloozen tocht. Hij tramde weer terug naar het gemeen tehuis en had alzoo meer dan een uur lijd verloren. (Wordt vervolgd), i

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3