volgens waarnemingen verricht in den morgen van 25 Aprii 1925, medegedeeld door het Kon. Ned Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 766.8 Coruna. Laagste Barometerst.: 741.8 Lerwick. Verwachting tol den avond van 26 April: Zwakke tot matige wiüd uit Westelijke richtingen, afwisselend bewolkt, waar schijnlijk enkele regen- ot hagelbuien, waarschijnlijk nachtvorst, zeilde tempera tuur overdag. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aan gegeven door den grooten wijzer Het. dun ne lijntje beduidt den stand van gister middag 3 uur LUCHTTEMPERATUUR. D gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a Van Zaterda/mam. 7.42 tot Zondag voormiddag 4.11. den, daar do heer Saulnier, deskundige op dit terrein, nog niet aanwezig was. Daar niemand over de loyale concur rentie, die nu aan de orde kwam, iets op te merken had, werd overgegaan tot be handeling van de kwestie der invoerrech ten. De heer Tubbat deed eenige mededee- lingen betreffende de tarieven. Spr. maak te vergelijkingen tusschen de Fransche en Belgische. Deze vergelijking valt oiTgunstig voor België uit. Een der Belgische gedelegeerden was het met deze beschouwing niet eens. De opzet van de Belgische tarieven is zuiver theoretisch, De heer Monro (Engeland) stelde voor, daar in Engeland gesneden^ bloemen vrij kunnen worden ingevoerd,» het daarheen te leiden, dat andere landen van de Én-, gelsche gesneden bloemen ook geen vech ten zouden heffen. Dit voorstel werd aan genomen. Langdurig werd gedebatteerd over het voorstel van de Fransche delegatie, dat de verschillende delegaties er bij haar. re geeringen op zouden aandringen, dat de invoerechten voor bloemen en planten lot een minimum zouden worden beperkt. De heer Bintner (Luxemburg) meende, dat deze zaak voorloopig niet door de rc- geeringen, maar door de organisaties moet opgevat worden. Het is overigens niet een kwestie om in een dag te behan delen. Tenslotte werd besloten, dat twee gede legeerden van elke natie te 2 uur zullen vergaderen om de. zaak van de invoerrech ten nader le bestndeeren. Hierna werd het. congres verdaagd tot 's middags 3 uur. De heer Lcvavasseur (Frankrijk) bracht rapport uit over het resultaat van de con ferentie van de commissie, die studie heeft gemaakt van de quaestie dor invoerrechten Namens de commissie stelde spr. voor, dat bet congres" zich uitspreke voor vrij ruil verkeer, of, indien invoerrechten noodig zijn. dat deze zoo laag mogelijk worden ge steld. De heer Poenick (Duitschland), lid van de commissie, was van meening, dat de quaestie niet in zoo korten tijd grondig kon worden behandeld en stelde voor. dat de commissie een nadere studie van de zaak zou maken en rapport zou uitbrengen op hef. volgend congres. De heer Bintner (Luxemburg) wilde do quaestie in tweeën splitsen, n.l. in één van principe en één van practische uitvoering. Do heer Poenick hield zijn meening vol. De conclusie van de commissie werd ten slotte in beginsel aangenomen. De eindebe- slissing werd tot het volgend congres aan gehouden. Aan de orde kwam de phytopafliologi- sehe quaestie (de bemoeilijking van den in voer van tuinbouwproducten in Amerika). De heer Pynaert (België) wilde op een .•onferentie deze zaak bespreken. Spr. be treurde de bemoeilijking ten zeerste. Mrs. Francis King, een der Amerikaan- sche gasten, sloot zicli bij bet door den heer Pynaert gesprokene aan. Zij en vele onderen in Amerika zijn van oordeel dat hel tegengaan van den invoer van film producten in Amerika voor dat land uit den booze is Betreffende bet door Amerika tegen 1 Januari 1926 voorgenomen invoerverbod van narcissen besloot het congres zich aan te sluiten bij de in 1923 aangenomen reso lutie op het phytopathologiscli congres in Wageningen, waarin de deelnemers aan dat congres zich verklaarden vóór den eisch dat in te voeren planten vrij moeten zijn insecten en plantenziekten, mits deze eiscb op redelijke wijze worde gesteld. Aan liet Amerikaansche gouvernement zal worden gevraagd door le gaan met het geven van invoervergunningen als voor heen. Het volgende congres zal te Parijs ge houden worden. Hierna werd het congres gesloten. Een der Fransche afgevaardigden bracht hul de aan den voorzitter voor zijn leiding en de voorzitcr huldigde den heer Krelage STADfNIEUWS NIEUWE KERK HAAGWEG. Vandaag is men begonnen de voorberei dende werkzaamheden voor een Klooster kerk aan den Haagweg, rechts van het Franciscanerklooster (achter liet H. Hart beeld). De Kerk, die onder leiding van de architecten v. d. Laan wordt gebouwd, zal 350 a 400 zitplaatsen bevatten. Over enkele weken wordt de aanbesteding gehouden. Deze mededeeling zal met vreugde verno men worden door de velen, die nu de H. Mis in de Kloosterkapel willende bijwonen, zich daar meestal met een staanplaats moeten tevreden stellen of in het geheel geen plaats meer kunnen krijgen. R. K. KIESVEREENIGING. Wij herinneren er aan, dat den leden van de R. K. Kiesv. morgen van 10 2 uur in het St. Panera- t i u s Patronaat, Hooigracht, gele genheid wordt gegeven om te stemmen voor de samenstelling der candidatenlijst van de R. K. Staatspartij voor de a. s. Tweede Kamer-verkiezing. De uren zijn zoo gesteld, dat men kan gaan stemmen als men uit de Mis van 9 uur komt, voor of na de Mis van 10 30 uur of na het koffiedrinken. Dus voldoende gelegenheid en mogen alle leden (ook de vrouwelijke leden worden beslist verwacht) daarvan gebruik maken. GEMEENTERAAD. Verkoop perceelen. Aan de agenda van den Gemeenteraad op Maandag a.s. is nog bet volgende punt toe gevoegd: Voorstel tot verkoop van het perceel Steenschuur No. 2 en van een 2-tal bouw terreinen aan de Korevaarstraat. In verband met het in de Raadsvergade ring van 16 Juni J924 genomen besluit, om het na amotie van de uerce.elen TL-we- woerd Nos. 5 en 7 vrijkomende terrein, als mede bet perceel Steenschuur No. 2, iu liet openbaar of ondershands te verkoonen, is hij advertentie in de plaatselijke bladen en in eenige groote dagbladen bekend ge maakt, dat bij B. en W. aanbiedingen wer den ingewacht voor de volgende perceelen, n.l.: I. h°t perceel Steenschuur 2 met aan grenzend onbebouwd terrein; II. liet bouwlerein hoek Hoogewoerd Korevaarstraat; III. liet bouwterrein hoelc Korevaar straatBarbarasleeg, welk laatste perceel eveneens voor verkoop in aanmerking kwam. Van de voor perceel I ingekomen aan biedingen waren die van de N.V. Leidsche Exploitatie-Maatschappij van Onroerende Goederen en van den heer A. van Veen te Leiden even hoog n.l. f 13000. B. en W. deelden heiden gegadigden me de, dal hunne aanbieding onvoldoende werd geacht en stelden- hen in de gelegen heid een hoogcr bod te doen. Daarna werd door den heer van Veen een prijs geboden van 16020. De Leidsche Exploitatie-Mij. verhoogde haar aanbie ding tot 16100 tevens deed deze N.V. nog een nader voorstel, hierop neerkomen de, dat zij de 3 nerceclen gezamenlijk wilde koopen voor 32000. Aangezien hel bOogste bod voor perceel II, groot 156 M2, 65,55 per M2, d. i 9.504.75, bedroeg en dat voor perceel III 6000, zou liet bod in massa dus slechts ƒ395.25 voordeeliger uitkomen, dan wan neer gebruik werd gemaakt van de pav- tieele aanbiedingen. In dit kleine versehil kan 't Coll. van B. en W. geen aanleidincr vinden, om den Raad tot den verkoop in massa te advisoeren. Slechts dan, indien liet bod in massa de partieele aanbiedingen belangrijk had over troffen, zou hiervoor in dezen stand dei- zaak wellicht iets (e zeuren zijn geweest. De Leidsche Exploitatie Mij. bleek echter niet geneigd, om haar bod in massa le ver- 11 oogen. Voor perceel I kwam, zooals gezegd, do hoogste aanbieding in van do N.V. Leidsche Exploitatie-Maatschappij tot een bedrag van 16 100. welke prijs hel College van B. en W. voldoende voorkomt. Ten opzichte van perceel TT, het bouw terrein hoek Hoogewoerd-Korevaarstraat. word do hoogste aanbieding gedaan door F. L. J. Lourijsen, architect te 's-Gvaven- hage. namens zijne nader te noemen nrin- c in alen, voor oen bedrag van f 65.55 per M° d.i. voor 145 M2. ƒ9.504.75. Voor perceel ITT. het bouwterrein hoek Korevaarstvaal-Rarharasl^eg. deed weder de Lpidsehe Exploitatie Maalsehannij van Onroerende Goederen Io Leiden, hel hoog ste bod. n.l. noon. d i. 30 per $2. Aangezien ook deze prii-'mi aaimortvliik zijn (e achten, -reven B. en W. den Raad iu overweging Ie hesluiten tot verkoop van: A. perceel Steenschuur 2 met aangren zend onbebouwd terrein te Leiden, ka dastraal heleend in Seclie D. No. 1595 (ged.) en groot 290 M2., on de situatie nader aangeduid, aan de Lpidsehe FvpJni- ta.tie-Maa(schappij van Onroerende Goede ren. tegen den prijs van 16100. B. hel bouwterrein hoek Hoegewoerd- Korevaarslreat, groot 145 M2 en on de situatie nader aangeduid, aan de Alge- meene Handelsman (schappij van Onroeren de Goederen te 's-Grawnhago, tegen den prijs van 65.55 per M2. G. hot bouwterrein hoek Korevaarstraat -Barbarasteeg, groot 105 M2. en op do situatie nader aangeduid, aan de Leidsche Exploitatie-Maatschappij van Onroerende Goederen, tegen den prijs van 6000. St. Jozefsgezellenvereeniging. Studie en debatingclu 1). Zondag, 3 Mei, organiseert de Studie- en Debatingclub „Petrus. Canisius" een tocht per fiets of tram naar bloembollenvelden en tentoonstelling Heemstede. Opgave voor deelname wordt ingewacht bij den huis meester of één der Bestuursleden vóór 29 April a.s. Ook niet-leden kunnen mede- gaan. Leden genieten reductie op toegaiig.s prijs tentoonstelling. Prof. dr. P. J. Blok. Prof. dr. P. J. Blok, hoogleeraar in de vaderlandsche geschiedenis aan de Uni versiteit alhier, die wegens het hereiken van den 70-jarigen leeftijd aan liet eind van dezen academischen cursus liet hoog- leeraarsambt moet neerleggen, zal Woens dag 27 Mei des namiddags 3 uur in het groot-auditorium der Universiteit zijn af scheidscollege geven. Eén dag Khalif. 't Batig saldo afgedragen aan 't Bestuur der R. K. Kraamverzorging voor alle ge zindten vau bovengenoemde Liefdadig heidsuitvoering bedraagt; 449.46. Morgenmiddag houdt het Hanzebestuur en de geest, adviseur pater v. d. Donk, re ceptie van 2>a4 uur in „In den Vergul den Turk". Voor liet Apothekers-assistenten-examen Groep VI zijn opgeroepen 3 candidaten, afgewezen 1. Geslaagd de dames S. Lee man (L e i il e n) en M. E. J. Groencwegcn (Rotterdam). In de Ledenvergadering van aandeel houders der Koninhl. Nederl. Grofsmede rij werden balans, winst- en verliesreke ning goedgekeurd en werd het dividend bepaald op 16 pet. (als v. j.). Tot commis sarissen werden gekozen de heeren prof. dr iS. G. de Vrees (aftr.) en in do vacature van wijlen den heer J. C. Jansen de heer P. M. Dekker, technisch adviseur te VG raven h age. Gisteravond heeft de B ij z. V r ij w i 1 - 1 igo Landstorm een feestelijke bijeen komst gehouden. Wegens overvloed van copie moeten wij het verslag daarvan Int Maandag laten liggen. De Nod. Bond van Personeel in Over heidsdienst, afd. Leiden, heeft aan den Raad een adres gericht, waarin wordt ver zocht, om ook aan het losse en tijdelijke personeel periodieke verhoogingen toe (e kennen. Door het Mei-comité was aan B. en W. vergunning verzocht om op J Mei vanaf de Stadsgehoorzaal, welke dien dag is afge huurd-, de roode vlag te mogen uitsteken B. en W. hebben evenwel aan het Mei comité bericht, dat zij geen termen vinden het verzoek in te willigen. De lieer Van Eek zal over deze weige ring in de Raadszitting van Maandag a.s. interpelleerden. Naar wij 'vernemen zal de Gemeentelijke Zweminrichting' aan den Lfoogeii Rijndijk cp Maandag 4 Mei weer opengesteld wor den. Op de Stad houderslaan te 's-Gravenha ge is Donderdag een rijtuig, bestuurd door J B.- wonende in de Bazavstraat, tegen een auto gereden, waarin P. do G. uit Lei den aan het stuur zat. De auto, zou vol gens verklaringen geen signalen gegeven hebben. Het paard van het rijtuig viel als slachtoffer van deze nalatigheid van den chauffeur. Het dier brak een voorheen. Men waarschuwde den kraanwagen van den brandweer. Ter plaatse is liet dier met een schielmasker afgemaakt. Gistermorgen is op de Beestenmarkt Ion nadeelc van v ,d. V. een belasfingplaatje van een fiets gestolen. Er is een schoorsteenbrandje uitgebro ken, gisteravond te 7.15 uur in 'het huis van C. E. W. in do Koningstraat. Oorzaak was een vuile schoorsteen. Tc Utrecht is aangehouden en ter be schikking van den Commissaris van Po litie alhier gesteld M. W., die gesignaleerd was wegens verduistering van een rijwiel en een klein bedrag aan geld. Gehouden verknoping in liet Notaris huis alhier op Vrijdag jl. ten overstaan van: A. D. Vijgh, Notaris te Leiden, Zoefer- woudsclie Singel 56, kooper J. Zitman qq. voor 7700. C. Vorsluijs, Notaris, (e Leiden: Haarlem nierstraat 196a, kooper P. J. Gijsman, qq voor 7325,Beide overige perceelen 'zijn niet gegund. B. H. Stumpel, Notaris le Leidon: Utrechtsche Veer 11, niet gegund. M. G. Bon, Nol ar is le Leiden: Was- straat 6, kooper H. van Leeuwen, voor 7200,Janvossonsteeg 12, kooper W. Swaak voor f 4525, PATROMAATS ARBEIDSBEURS. Pancratiijs-Patronaat Tel. 456 Hooigracht. Aanmelding: Donderdag 80 uur. Aanbieding: 1 Timmermansleer- ling. UIT DE oweEVIKG NOORDWIJK Plotselinge dood. Zooals gewoonlijk ging gistermiddag de. 72-jarige rentenier, N. v. d. W., een klein fietstochtje maken en had zich begeven naar de Zanderij na- hij Katwijk. Aldaar aangekomen voelde hij zich niet erg we! en heeft daar even zitten rusten, doch wees allo verdere hulp af. Op zijn terugtocht naar huis heeft hij het echter niet verder kunnen brengen dan tot de woning van don hoer V., alwaar hij is afgestap en zich heeft begeven naar het da ars taan de schuurtje. De logenaar, opmerkzaam gemaakt door do fiei.s, vond oenigen tijd later do heer v. d. W. dood in het schuurtje liggen. Onmiddellijk werd per auto van'den hoer Konijnenburg de dokter ontboden, welke alleen do dood kon conslateeren. Per polilie-brancard is het stoffelijk overschot naar hui.s vervoerd. Vermoed wordt dat de heer v. d. W. door een beroerte is getroffen. ROELOFARENDSVEEN. Veilingnieuws. Door gebr. Huigsloot alhier werden heden de eerste aardbeien Ier veiling aangevoerd. NATION ALE BANKVEREENIGIN6 Alphen a d. Rijn - Roelofarendsveen Spaarbankboekjes 4 °|0 .lfcDö VOORSCHOTEN. Verkooping. Heden had ten overstaan van notaris G. J. A. Boom in hotel Deurloo een verkooping plaats van; perceel I. Een café met woonhuis erf en grond, Pape laan 3234. Kooper P. Balfoort voor 3500. Perceel II en III. Een perceel bouw terrein groot 3 aren en 46 centiaren, twee woonhuizen, schuurtjes, erf en voortuin. Kooper A. J. Turion voor 3530. WARMOND R.-K. Kiesvereeniging. De zittings- uren van het stembureau van do R.-K. Kiesvereen. zijn vastgesteld op Zondag van 9—10, van 111 en van 26 uur, in de „Stad Rome". Voor het Lageland ten huize van deu heer A. P. v. d. Geest van half elf tot half één uur. DE RIJNSTREEK AlLPhEN AAN DEN RIJN. R.-K. Kiesvereeniging. De R.-K. Kiesvereeniging „Recht en Orde" verga derde gisteravond onder vrij flinke belang stelling in de St.-Jozephzaal. De notulen wegens ziekte van den secretaris, door den voorzitter gelezen, werden goedgekeurd. Bij de stemming ter voorziening van twee vacatures ontstaan doo;r bedanken van mej. Luijken en den beer P. Straat hof werden gekozen de heeren H. Fakkeldij en II. Veltman. Hierna werd door den voorziter verslag uitgebracht, van de vergadering der Cen trale te Leiden. Bij de rondvraag word door verschillende aanwezigen het woord gevoerd. De lieeren Ponders en Meijers kunnen zich met het politiek advies niet vereenigeu en hevelen de candidatuur van den heer Balvers aan; de heer van der Tol verdedigt de candidatuur van don heer Locrakker. Spr. zal, hoe do uitslag ook zal luiden na 26 April, No. 1 der Roomsche lijst stem- ïiioii. De heer Bosman pleit voor den heer Guit als candidaat. De voorz. zogt, dat het politiek advies is samengesteld in het belang van hot gehcele land en wekt daarom de aanwezigen op dit advies te stemmen. De Hoogeerw. Heer Doken wenscht nie mand aan te bevelen, doch hoopt dat de kiezers van Alphen zich goed het voor recht zullen indenken aan de eenheid in de R.-K. Staatspartij en zullen handelen om deze le bewaren. Ten slolle deed do voorzitter een beroep op de aanwezigen om hunne mdeowerking op den dag van 1 Juli voor de propagan da werkzaamheden. Hierna werd het stembureau geformeerd voor a.s Zondag. De stemming zal plaats hebben na de Vroegmis tot Q'/j uur. Na de Hoog Mis lot 1 uur. Na de Vespers tot 5 uur. „Eerbied in Godshuis". Zondag 20 April. Vroegmis 123, Hoogmis 45, Vesper 6 uur. LEIDERDORP R.-K. Kiesvereeniging. De leden wor den er hiermede nogmaals aan herinnerd dat de stembureaux zijn gevestigd: voor de Zi.il, ten huize van den heer C. dn Hollan der: voor hel dorp, ten huize van den heer I. J. Klaver, Voor Achlhoven, ten huize, van den heer J. Streng. De uren zijn op het convocatiehiljét hekend gemaakt. Morgenavond 7.30 uur vergadering in café Ramaker. Leirlerdornsche brug. Snre- kei' de heer A. J. Oost dam uit Leiden, waarna nog gelegenheid wordt gegeven lot slemmen voor hen die op ïlen dag niet konden komen. Het bestuur meent thans voldoende ge legenheid Ie hebben gegeven en hoopt dat nu ook alle leden aan deze belangrijke stemming zullen deelnemen. ZOETERWOUDE. R. K. School. Het R. K. Kerkbe stuur in de Zuidbuurt heeft aan de ge meente verzocht om over to gaan lot ver grooting en verbetering dor bestaande Meisjesschool in de Zuidbuurt. Candldatour-Loerakker. Donderdag avond hield het plaatselijk Actie-Comité eandidatuur-Loerftkker een openbare ver gadering in het Patronaat.sppbouw Zuid- huurt waar- als spreekster zou optreden Mevr. Wf'lmv— Strik uit Schoten met on derwerp; „Het polilmk advies en hoe moe ten wij stemmen Do Voorz. moest echter tof ziin spijt mododoplmi dat Mevr Webér Slrik wpfns ongesteldheid verhinderd was, waarna hij aan dep heer Jan. Berk verzocht haar taak over le willen nemen Spreker begon met deze lank in tweeën te splitsen en als perste deel le behandelen „het politiek advies" om daarna te behan delen „hoe moeten wij slemmen." Spreker zelte uiloen de bnteelcenis van een advies, en schelst het ontstaan van het politiek advies. Vervolgens wees spreker er op. dat na de stemming voor de definitieve candi datenlijst alle persoonlijke belangen, proeps of standsbelangen terzijde moeten worden gesteld p.n dat dan slechts geldt: Roomseh en no. 1 van de lijst. Daarna verklaarde spreker, hoe voor de eandidatunr-Loprak- ker geheel de organisatorische lijn is ge volgd. Bij de behandolyig van het politiek ad vies wees spreker erop, dal het z. i. onbe grijpelijk is, dat men den heer Loerakker zoo had achteruitgezet. Spr. haalde aan hoe de heer Loerakker in.:I2 van de 18 Rijkskieskringoreanisatios was gecandida- teerd. door 21 Kiesvereen in gingen in N.- II. en 22 Kicsveroenigingon ill Z. H. Ver der betoogde spreker, dat de heer Loerak ker (en onrechte genoemd wordt de arhei- ders-candidaat, daar wij in de Kamer geen slandscaudidate» kennen. Ook schet ste spreker de werkzaamheden van de heer Loerakker in zijn parlementaire loop baan. Spreker riep het platteland: landbou wers, tuinders, kweekers en arbeiders in ker een betere plaats verzekerd kan wor den, wat',hij met cijfers op en schoolbord aanschauwelijk voorstelde. De Voorzitter dankte de spreker voor zijn klare duidelijke enthousiaste bespre king. Tijdeus de pauze word gecollecteerd voor de door het candidatuur Loerakker- Comité gemaakte onkosten, wat een zoor bevredigend resultaat opleverde waarvoor de Voorzitter hartelijk dank zegde, het geweer om als een man te stemmen op den heer Loerakker. In het tweede gedeelte van zijn rede zette spreker uiteen, hoe de lieer Loerak- TELEGRAMMEN (VAN ONZEN DRAADLOOZEN DIENST). De strijd om het rijksprosidcntschap. BERLIJN 25 April. (V.DD« verkie zingsstrijd heeft thaus een ongekende he vigheid 'bereikt. De bladen plaatsen bijna geen buitenlandfiche telegrammen en de weinige, die zij nog opnemen, worden in Marx' of in Hindenburgs voordeel uitge buit. Met grooto belangstelling heeft men in Duitschland gisteravond de radio-rede\ ne ringen van de beide candidaten beluisterd en toegegeven wordt, dat dit experiment goecl gelukt is. De bladen Bespreken beide redevoeringen. De communisten hebben ook allo moed nog niet opgegeven. Gister organiseerden zij groote massa-vergaderingen in het Sporlpalast, vvelko gevolgd werden door de gebr u i k eli jke straat demon sir a ties. ThaJmann en Ruth Fischer sproken over de noodzakelijkheid van de wereldrevolutie. Arbeidsconflicten in Duitschland. DRESDEN 25 April. (V.D.) Do werkge vers in de nietaalinduslrio hebben besluie» tot algemeene uitsluiting. Hierbij zijn 200.000 arbeiders betrokken. Do Rijn-Elbo Unie heeft 1500 arbeiders ontslagen wegens den crisis in de mijn-industrie. Nog een wereldvlieger. BERLIJN 25 April (V. D.) Do Ita- liaanscbe vliegenier Dcpincdo is zijn we reldvlucht aangevangen, welke bom over 55.000 K.M, in 73 étappes van Brindisi over Tokio naai- Melbourne terug naai- hef, uihmirnRpnnt voeren zal, E3AKKTeER;CHTESfl LEIDEN, 25 April. Botermarkt Pri ma fab) icksboler (controle) 2.05 per K. G., prima boorenboter ƒ1.902, goede boerenboter 1.001.85. Aangevoerd 6/6 vaten, wegende 2490 K.G., 1311/8 en 30/16 Handel goed. 20/25 April Turfmarkt Aange voerd: lange turf 100.000 st. van 7 -9, per 1000 stuks. 25 April, Eeicrenveiling Tof aio aanvoer 18325 stuks. Kipeieren ƒ5.85. 6.90. Eendeneieren 5.255.70. Handel vlug. 25 April, Grocntenveiiing Houtmarkt Salade 5.40 9.20, Bloemkool 17—36, Prei ƒ4.40—6, Selderij ƒ2.20 3.40, Raap stelen 1.10—1.80, Rabarber f 2—2.30, Radijs ƒ4.50—6.70. Alles por 100. Spinazie f 57, Kroten J J1.20, Pos telein ƒ5156,'Gek. kroten 4.205.30, Roodekool 11—11.40 Alles por 100 K G. Stoofsla ƒ0.76—0.99 per kist ALPHEN AAN DEN RIJN, 24 April, Veiling Spinazie ƒ69 per 100 K.G, Seldery 5.20—6. Rabarber ƒ2,60 6.40, Prey ƒ4.304.80, per 100 hos. Kropsla I ƒ6.10—8.30, id. II ƒ2.40—4.40, Bloem kool TT 12 (O per 100 stuks. Eiwn 12800 stuks. Kipeieren ƒ5.50—6.30, Een deneieren J 55.40, Calkoenelereu 0.10 Wei holer 7590 BOSKOOP, 24 April. Veiling. Rozen per bos van 10 stuks Ophelia f 1- 1 76, Golden Ophelia ƒ1.101.50. Hadley 2.70 —3.20, Columbia f 1.40—1.70, Butterfly ƒ1.40 1.20, Freiburg ƒ1.20, Violen ƒ0.75 0.90 p. 100 Planten in pol p stuk. Rho dodendron J 1.4.5- 1.70, Hortensia /0.6' 1.20, Adiuiilhum 0.10. Asparnges ƒ0.06 Vorens ƒ0.05 Ro/en ƒ0.27, Rhorioderi- drontakken I 0.09- 0 12 p. stuk. Lathyrus 0.25 p. ROELOFARENDSVEEN. 24 April Vei lino Sla Iste srt. 3.50—0.10, id 2e srl 1.20 2.60 per 100. Peulen &9Ó in to p 10 i.ond Aardbeien 54 cent urr dooide STOMPWIJK. Eierenveilirv» A in ge- voord 7425 kippeneieren f5.20 n I' 6 55 pe>' 100; 641 eendeneieren f5 30 h f 6.";0 per 100 stuks. WifispJnnteerineen Amsfo.rdi Bru snel Zfirich Rome Oslo Kopenhagen Stockholm Weenen P raag Madrid .TO.47»/- llMV'» 2,4'IU/., 12.987, 1 ■18.4" in.cr, 40.85 16.10 67.87h 0.00.J57» 7 4» :.5.77>/, BEUF.SOVERZICHT. Van den handel ter beurzo was veel meer over. Een kleine beweging stond in Olie, waarvan Kon. in rr verkeerden, in navolging van Walls Gee. vrijwel onveranderd. Een vaste ming brak zich baan voor Kotfiewaa waarvan verscheidene soorten >gcr men. Rubbers kalm en hier en daai lager. Op do mijnafdeoling on lm'. Redjangs vraag. Tabakken op ongevc vorige prijzen. Suikers eveneens. Sc li veronachtzaamd. Amerikanen slil flauw. Diverse Spoorweg-hares ver eenige pels. Prol. 21 slem- rden, kwa-

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 7