komt dat laags den Leddschen weg telkens xnaar 'n stukje wordt vernieuwd, ofschoon nog niets onteigend is voor de verbreeding van den weg. De Voorz. antwoordt dat Ged. Staten wat deze kosten betreft nogal royaal handelen daar de gemeente voor deze herstelling maar 10 behoeft bij te dragen in de kosten. De heer D. Limburg meent dat aan de Wijngaardenlaan een goede gelegenheid is voor het plaatsen van een muziektent opdat de muziekkorp sen dezen zomer aldaar concerten kunnen geven. De beer W. G. Duynisveld verklaart zich tegen het plaatsen van een vaste tent, daar dan het uitzicht wordt belemmerd, doch de bedoeling is het plaatsen van een verplaatsbare tent. De Voorz. zal dit denk beeld overwegen, waarna de openbare ver gadering wordt gesloten. KATWIJK Gemeenteraad Geen nieuwe drankvergunningen meer Restauratie van „Cal- lao" Salarissen politie. De Raad dezer gemeente kwam gisteren In openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester J. N. de Waal-Malefijt. Af wezig met kennisgeving de heer v. d. Zwan. De Voorz. zegt dat aan de agenda zal worden toegevoegd punt Ha: voorstel tot herziening der jaarwedde van den Politie- inspecteur. Ingekomen is een verzoek van het Wit-Gele Kruis om subsidie. In han den gegeven van B. en W. voor prae-ad- vies. Ged. Staten berichten dat het gebouw VoorstraatGrootesteeg wordt verhuurd k f 400 per jaar voor post-, telegraaf- en telefoonkantoor. Goedkeuring over ver koop grond aan den heer v. d. Bom, archi tect; idem aan V. van Rijn en G. Kuijt Gz, idem betreffende verhuur Cabinet aan J. D. Parlevliet. De heer de Best, veerman aan het P.-H.-kanaal, vraagt om voor re kening der gemeente de trap bij het veer te doen repareeren. B. en W. stellen voor dit in handen te geven voor prae-advies. Hiertegen hebben de héeren van Duijn en Hou waard bezwaar. Dat is op de lange baan schuiven. De Voorz. zot" de situatie uiteen. Het is particulier eigendom. Wat gedaan zou worden is dus alleen voor de zen heerl De heer Houwaard wil aan B. en W. toestemming geven naar hun goed dunken te handelen, doch ten gunste van bet verzoek. Hiertegen zeggen B. en W. geen bezwaar te hebben. Aldus besloten. Mej. de Lange heeft een schrijven inge zonden, waarin den raadsleden-voorstem mers op haar verzoek om verhooging van salaris wordt dank gezegd. De* Directeur van den Keuringsdienst, District Leiden, heeft over het laatst verschenen kwartaal een rapport ingediend. Voor kennisgeving aangenomen. De lieer v. d. Laan beklaagt zich dat over gemeentegrond, door hem gehuurd, door de gemeentebedrijven met wagens wordt gereden. Hem is nooit de huur opgezegd. Hij vraagt 50 schade vergoeding. De Voorz. zegt over de juist heid van het adres maar niet te willen spreken, maar zou de zaak door B. en W. willen laten afdoen. De heer Wouda. spreekt eenigszins ten gunste van verzoe ker, waarbij wethouder Kruijt opmerkt dat het adres niet juist den toestand weer geeft. De heer v. d. Laan is n.l. wel door den Diretceur in kennis gesteld. B. en W. zullen in een volgende vergadering rap port uitbrengen over hunne bevindingen. De leden der stembureau worden benoemd overeenkomstig het voorstel van B. en W. Tot commissaris der Gemeentespaarbank wordt uit een voordracht.van B. en W., n.l. de heeren D. v. Riesen en H. Eerdbcek, eerstgenoemde gekozen. De heer J. Vooijs, mandenmaker te Katwijk aan den Rijn, vraagt van de gemeente te mogen huren het stukje grond, groot 36 M2., gelegen tusschen eigendommen van P. Durueux en Jac. Korpelshoek. B. en W. stellen voor op dit verzoek 'in te gaan en wel voor 10 per jaar. Aldus besloten. De heer J. de Mooij, te Rijnsburg, heeft in do „Koestal" land gehuurd van de gemeente, en is nalatig gebleven in de betaling. De onderhuurder, de heer J. G. van Kuijerdh. wil het perceel thans huren voor 1925 k 55, waartoe B. en W. adviseeren. De huur moet vóór 1 Juli a,s. betaald zijn. De heer A. Ouwehand, reeder, vraagt van de gemeente te mogen huren de „Mie- renweide" voor het drogen van netten. B. en W. stellen voor dit te doen 100 tot 81 December 1925. De voetbalvereeniging S.D.O., die het voordien in huur had a 125 per jaar wenscht pr geen gebruik meer van tc maken. Besloten zooals B. en en W. voorstellen. De heer J. de Blankert achter zijn woning aan de Mr. Fockstraat 54- M2. grond koopen. Op voorstel van B. en W. wordt hiertoe besloten. Koopprijs 4 per M2. P. v. Duivenbode, timmerman, zou van de gemeente willen koopen een perceel grond, gelegen aan de westzijde van de R. v. Limburgstraat, 17 x 25 M., totaal 425 M2. B. en W. stellen voor op dit ver zoek in dien zin te besluiten dat betaald wordt 4 per M2. vrij geld en onder de genoemde voorwaarden. Besloten. De heer G. de Best, aannemer, wil even zoo aan de Zuidzijde van de Adrianastraat koopen 260 M2. grond. Wordt ook toege staan. Prijs 4 per M2. en de gewone voorwaarden. B. en W. stellen voor van A. de Jong en M. v. d. Plas den grond voor hun in aanbouw zijnde woningen in de Nieuwsteeg te Katwijk a. d. Rijn aan te koopen voor aanleg van een trottoir in de Nieuwsteeg tegen den prijs van 1.50 per M2. plus kosten van overdacht. Hiermede gaat de Raad accoord. De Directie der Gasfabriek vraagt in huur een perceel, ge legen bij de Gasfabriek, dienstig voor op slagplaats. Op voorstel van B. en W. wordt hiertoe besloten tegen den prijs van 0.80. per M2. Meerdere productie van cokes en mindere afname door den zach- ten winter zijn oorzaak van dit verzoek. De verordening op de Straatpolitie behoeft een kleine wijziging, waartoe zonder be spreking wordt besloten. Punt 9: voorstel met betrekking tot art. 4, lid 2 der Drank wet, is oorzaak van een langdurige be spreking. B. en W. hadden in vorige zit ting voorgesteld van het recht gebruik te maken om het aantal vergunningen steeds te doen inkrimpen. Wanneer een vergun ninghouder b.v. kwam te overlijden zou deze vergunning niet meer aangenomen kunnen worden. Na zekeren lijd zou Kat wijk dan „droog" komen te liggen. Van verschillende besturen van vereenigingen als geheelonthoudersvereeniging afd. Kat wijk, Coöp. Boerenleenbank te Katwijk a. Zee enz. (II) zijn adhaesiebetuigingen in gekomen. De commissie, met het onder zoek dezer zaak belast, kan zich met dit voorstel qiet vereenigen. De commissie zou het getal vergunningen dat voor Katwijk 48 mag zijn en thans 13 bedraagt, voor- loopig willen handhaven. Drankmisbruik heeft hier niet plaats, wel zijn er veel te veel gelegenheden met verlof. Het bierge bruik is te groot, de gelegenheden waar dit te koop is, is te veel in aantal. Daar is juist, zegt de heer Houwaard het gevaar voor de jeugd, dat zijn kweekplaatsen. Ge sproken wordt over schade, toegebracht aan diegenen, die de erfgenamen zijn van de vergunninghouders, ook over de te ver wachten plaatselijke keuze. De heer Van Leeuwen acht al dergelijke inrichtingen in strijd met de volksgezondheid. De heer R. Ouwehand zegt dat het voor de ver gunninghouders voordeel is. lederen keer, als er een weggaat, wordt het voor de over blijvende zooveel beter. ,Deze personen zul len er dus niet tegen zijn. Immers: vele varkens maken de spoeling dun. Trouwens tot 1 Jan. 1926 zou men de overgang b.v. nog op de vrouw kunnen laten overschrij ven. En hotels blijven de vergunning hou den. De heer Grimbergen zegt te constatee- ren uit hetgeen wethouder Ouwehand zegt, dat het voorstel van B. en W. een voorstel in de lucht is. Als verwacht wordt dat in een kleiner aantal vergunningen dezelfde hoeveelheid alcohol verbruikt wordt, heeft het voorstel geen zin. De heer van Duijn zegt, alhoewel' hij zelf geen alcohol ge bruikt, in een borrel niets geen kwaad te zien. Misbruik wordt er niet gemaakt Zie naar de politierapporten. De heer "Wouda zegt het met de Commissie eens te zijn. De Voorz. licht het voorstel nog toe, waartoe tot stemming wordt overgegaan. Tegen het voorstellen der Commissie stemmen de heeren: P. Meerburg, v. Walsum, v. Boelen Czn., v. Beelen Wzn., v. d. Perk, C. v. Ton geren, R. Ouwehand, L. Kruijt. Vóór het voorstel van B. en W. stemmen de heeren Meerburg, v. Walsum, v. Beelen Czn., v. d. Perk, Parlevliet, v. Tongeren, v. Leeu wen, L. Kruvt en R. Ouwehand. In de toe komst zal Katwijk dus „droog" komen corr.). Volgt een lange discussie over een voor stel van B. en W. om de kindereD over te plaatsen naar O. L. School, hoofd de heer Kraal. De Voorz. licht toe hoe B en W. hiertoe gekomen zijn, n.l. in hoofdzaak uit bezuinigng. Vast staat dat binnen afzienbaren tijd een der Openbare lagere scholen zal moeten worden opgeheven. Om nu in iedere school klassen te laten be staan met b.v. 9 kinderen, zooals dat met de eerste klasse in één school het geval is gaat niet op. De school van den heer Kraal staat midden in het dorp, die van den heer Bakker geheel in de „Zuid" Aan de-school van den heer Kraal is thans een U.L.O.-klnsse. De heer Wouda zegt liever de beide openbare scholen tegelijk te willen laten uitsterven. De heer Hou waard zegt, dat de school Bakker in die omgeving zoo bemind is. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. De heer Houwaard stemt tegen Punt 2: voorstel om het „Callas" te doen restau- reeren. Volgens onderzoek zal de restau ratie ongeveer f 800.kosten. Het gebouw is een oude boerderij, 350 jaar oud. Kat wijk is niet rijk aan dergelijke oudheden. De huur zal ongeveer de rente van het be drag van restauratiekosten dekken. Iemand wil het dan huren voor f 500.per jaar. In 1912 is het eigendom der gemeente ge worden. Nadien is meermalen over de res tauratie gesproken, doch nooit is men tot een besluit gekomen. De heer van Duyn zegt het liever te willen verkoopen aan een „oudheidliefhobber". Do heer Houwaard zegt dat als men geen centen heeft, men aan dergelijke liefhebberij niet moet doen. Ook de gemeente heeft niet te missen. De heer W. van Beelen Czn. zegt niet te weten dat het oudheid van waarde is. Spr. zegt er zelf in geboren te zijn. De heer van Leeuwen zegt: Toen was U zeker nog erg jong. De heer v. Tongeren zou, al vorens zich er mee te verklaren, willen weten, of er voor Katwijk oude herinne ringen aan het gebouw verbonden zijn, en stelt voor dit eerst eens te onderzoeken. De heer Wouda zegt ook niet van van dalisme te houden, doch of bet gewettigd is een dergelijk bedrag voor dit gebouw uit te geven, betwijfelt spr. ten zeerste. Na nog eenige discussie wordt tot stem ming overgegaan. De stemmen staken. Voor het voorstel om het te restaureeren stommen de heeren P. Meerburg, W. v. Beelen Czn., J. v. d. Perk, D. C. v. Leeu wen, H. W. Grimbergen, R. Öuwehand en L. Kruyt. Tegen stemmen de heeren v. Walsum, Wouda, v. Boelen Wzn., Parlevliet, v. Ton geren, Houwaard en v. Duijn. Punt 2a: Voorstel tot herziening der jaarwedde van den Politie-inspecteur, wordt in handen gegeven van een com missie, bestaande uit de heeren P. Meer burg, W. Wouda en J. v. d. Perk. Betreffende belastingreclames en staat oninbare posten wordt besloten als door B en W. vastgesteld. Bij de rondvraag zegt de heer W. v. Beelen Wzn. het wenschelijk te achten, dat in de omgeving van het Raadhuis en Sta tion een urinoir wordt geplaatst, voor namelijk ten dienste voor heeren reizigers. B. en W. zullen het in overweging nemen. Daarna sluiting. ALKEMADE. Geboren: Maria Wilhelmina d. van Chr. van der Klauw en A. P. Hoogen- boom. Ondertrouwd: N. C. van Rijn jm. 23 j. en E. E. de Koning jd. 21 j. W. P. van Ruiten jm. 22 j. en J. W. Q. Loos jd. 23 j. Gehuwd: P. J. van der Hulst jm. 3A j. en J. van der Zwct jd. 21 j. J. G. Waasdorp jm. 2 5j. en M. J. Vergeer jd. 25 j. J. van der Meer wedr. 50 j. en Th. M. Pouw jd. 35 j. C. B. van der Meer jm. 25 j. en J. Th. Bakker jd. 21 j. P. de Jeu jm. 24 j. en A. K. van der Pouw Kraan jd. 24 j. C. P. de Haas jm, 30 j. en A. G. Heemskerk jd. 24 j. G. van der Hulst jm. 30 j. en P. Chr. Heems kerk jd. 25 j. Overleden: Cornelis Wilhelmus Zaal 23 j. Henri Sombeek 32 J. KATWIJK AAN DEN RIJN. Woningbouw. Voor rekening van den tuinder G .Vooys Gz., zal op het perceel bouwgrond Achterkorkweg tusschen de perceelen van den heer Bol en het Ko ningshof een burgerwoonhuis worden ge bouwd. NOQRDWIJKERHOUT. R. K. Kiesvereeniglng. Zondag a.s. zal door de slembureaux der R. K. Kies- vereeniging „Recht en Orde" voor de stemming voor de definitieve groslijst voor de leden der Tweede Kamer worden zitting gehouden in de Zilk bii de Wed. de Groot, bij den koster van de „St. Victor" en in het dorp bij N. van den Berg, van na de Vroegmis tot kwart voor tien uur, van na de Hoogmis tot half een uur, ter wijl er voor iedereen, die dan nog niet ge stemd heeft, bij den heer N. van den Berg gelegenheid zal zijn om te stemmen van half vier tot vier uur. Kiezerslijst. Tegen de kiezerslijst dezer gemeente zijn geene bezwaren inge bracht, zoodat zij is vastgesteld met een getal van 1773 kiezers. Tot het le district (het Dorp) behooren 949 kiezers, tot het 2e district (de Zilk) behooren 377 kiezers en tot het 3e district (de Kerkbuurt) be hooren 447 kiezers. Landarbciderswet. Door de Minis ters van Arbeid en Financiën is aan de gemeente ecu voorschol ingevolge de Landarbeiderswet toegekend van 7200, ten behoeve van 2 plaatsjes voor de heeren A. J. Koud i js en J. Zonderwijk. Aanbesteding. Gisteren is van ge meentewege gegund het maken van een 3- tal gewapend betonschoeiingen, le aan do losplaats aan den Buurtweg, 2e aan den Schulpweg en 3e aan de Schippersvaart, en het plaatsen van een ijzeren hekwerk aan de Haven van Schippersvaart aan E. van den Berg te Voorhout en J. H. van Wijngaarden te Amsterdam voor de som van 6999. Aanrijding. Op den boek van den Schuinschenweg en de Lange laan had een ^aanrijding plaats tusschen een vracht auto en een fietser, den heer A. v. d. B. alhier. Het rijwiel word geheel in elkaar gereden. De heer v d. B. kwam er met een bezeerden voet af. Proces-verbaal. Er is reeds eenige malen proces-verbaal opgemaakt tegen personen, die zonder de vereischte ver gunning en ondanks waarschuwingen van de politie toch hun hond lieten losloopen. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De aanvoer van snijbloemen van den kouden grond gaat meer en meer van beteekenis worden. Muurbloemen b.v. komen In groole mas sa's en gaan van 5 tot 8 per 100 bos. Margrieten brengen van 40 tot 50 ct. per 100 op. Darwinnen-tulpen variceren van 3.20 tot 6.30 per 100 terwijl vroege tulpen dezelfde prijzen opbrengen als in vorig bericht vermeld. Ook in de Narcis- «enpripen is weinig verandering. De aan voer hiervan is zeer groot. Prijzen va- rieerend van 25 tot 50 ct. per 100. Ornatus gaat tot 0.25 per 100. VEUR Weekbericht Coöp. Tuinbouwveling te Veur. De afgeloopen week kenmerkte zich door bijzonder groote aanvoeren van sninazie. Aanvoeren van 30.000 K G. per dag waren niet zeldzaam. De prijs is niet hoog, werd vorig jaar besteed tot 48 per 100 K.G., thans is de prijs van 6.50 tot ƒ12.90 per 100 K.G. Een geluk is, dat minstens 50 pCt. voor het buitenland wordt gekocht, anders stond het er bedenkelijk voor. De warme rijensalade is ongeveer van de baan en de z.g. koude sla komt nu meer op de markt. De prijs bedraagt van 6.30 tot 10.90 per 100. Bloemkool komt in mooie kwaliteit en wordt verhandeld van 14.50 tot 23.90 per 100. Ook gele komkommers' vonden grage koopers, in prijzen van 31 tot 38 per 100. Reeds heel mooie postelein wordt aangevoerd en wordt betaald tot 48 cent per K.G. Worteltjes komen de rij der groenten vergrooten, ze brengen op van 18.50 tot 26.10 per 100 bos, terwijl ra dijs 4 tot 6 per 100 opbrengt. De wintergroenten zijn ongeveer van de baan, een enkel partijtjes prei wordt nog aangevoerd en verkocht voor 4 tot 6 cent per bos. De komende dagen wordt nog veel spinazie verwacht, die dan de overgang vormen tot de veilingen, goed bezet met alle zomergroenten. WOUBRUGGE. Vernielzucht. Na veel inspanning is het den veldwachter T. gehikt, gebroeders de J. en eene B. te snappen, toen zij bezig, waren het hek van de heer G. te vernie len. Van tijd tot tijd was dit geschied. De Emmabloem. De verkoop van de Emmabloem ten behoeve van de t.b.c.-lij ders heeft opgebrach t/ 47.04. DE RUU TREEK BRIEVEN UIT ALPHEN AAN DEN RIJN m. Als men nu en dan zich 'ns de weelde kan veroorloven, om bier of daar in een rustig uurtje in Alphen een wandeling te maken, of wel als men in het bezit van een rijwiel een tochtje maakt door onze ge meente, dan zal het opvallen, dat de uit breiding der gemeente gestadig voortgang maakt en dat men soms voor dingen komt tc staan, die de verwondering opwekken,, cmdat men ze van te voren nog nooit ge zien heeft. Dat ondervond ik nog dezer Ingezonden Mededeeling. Overwerkte Zenuwen hebben in de Eerste plaats een Kalmeerend en Versterkend middel noodig. 11897 Mijnhardt's Zenuwtablotten geven Kalmte en nemen Gejaagdheid en Overspanning weg, Prijs 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. dagen, toen ik eens de moeite nam om een kijkje te gaan nemen in de nieuw in aan bouw zijnde Alphensche Zweminrichting aan den Westkanaalweg. Ik had mij heusch niet voor kunnen stellen dat de vereeniging „Alphensch" Zwembad" deze zaak zoo fliDk zou ter hand nemen en ik maakte dan ook na een vluchtige bezich tiging de conclusie, dat, wanneer deze inrichting eenmaal voltooid zal zijn, Al- phen in het bezit zal zijn van een zwem en badgelegenheid, welke menige stad haar zal benijden. Deze voltooiing nadert intusschen snel haar doel, want reeds be gin Juni moet de nieuwe inrichting gereed zijn en met de totstandkoming daarvan zal tevens in een reeds lang gevoelde be hoefte worden voorzien Velen waren van meening, dat de inrichting te ver uit hef centrum dor gemeente was gelegen, doch ook dit bezwaar werd grootendeels op practische wijze ondervangen Dank zij de medewerking der gemeente, werd door het aanleggen van een nieuwen weg een veel kortere verbinding vanaf het een- trum der gemeente nnar do inrichting verkregen, zoodat men, wanneer men in 'f bezit van een rijwiel is. den afstand in enkele minuten kan afleggen. Met dit al is onze gemeente weer 'n inrichting rijker geworden, waarop zij en de Vereeniging Alphens Zwembad, trotsch kunnen -gaan. De vele zwcmliefhehbers zullen, indien dezen zomer het weer wat medewerkt, volop in het groote bassin der inrichting eelegenheid vinden hun snort naar harte lust te beoefenen en zullen de bewoners langs de Rijn zeker verschoond blijven van de zwemtooneelen. die zïeh avond nnn avond in den zomer tot veler ergernis, vooral binnen het centrum der gemeente, in don Lijn afs'peèldcn In deze kan voor zeker de zinsnede worden toegapast: T.ang gewacht, maar toch verkregen. BODEGRAVEN Gemeenteraad. De Gemeenteraad ver gadert op Maandag a.s. ten 2 ure n.m. Agenda: Ingokomen stukken, Wijziging Begrooting 1924, Rekening Vleeschkou- ringsdienst 1924. Vaststelling vermenig- vuldïgingscijfer 19251926, Wethouders vacature, Gasconcessie, verharding Markt terrein. Herijk. De zitting voor den herijk van malen en gewichten zal in deze Ge meente plaats hebben in do voormalige school C achter het Gemeentehuis op 4 Mei a.s. voor Markt. Rrugstraat. en Prins Hendrikstraat; 5 Mei a.s. voor Meije, Nieuworbrug en Molenbrug; 6 Mei a.s. voor Nieuwstraat en Wilhelminnstraat: 7 Mei a.s. voor Noordstraat van Tolstraat, Julianastraat en Mauritsstraat; 11 Mei a.s. voor Kerkstraat: 12 Mei a.s. voor Oud Bodegraven, Overtocht en Goudsehen Weg; 13 Mei a.s. voor Willemstraat, Noordzijde en overige buurten, telkens van 912 en 11 uur. Geboren: Leonardus Gerardus. z. van L. van den Boogaard en B. K. Pijn- acker. Jacobus, z. van Ph. Jongeneel en L. van der Boon. - Cornells, z. van A. Smit en A. Verweij. Ondertrouwd: C. R. Koster, 29 j. en B. A. Muller, 28 j. Getrouwd: G. C. Kastclijn, 29 j en G. Ruting, 25 j. Gevestigd R. van der Louw en ge zin, timmerman^ van Gouda. G. Kbben- horst en gezin, arbeid' r, van Rietveld. J. D. Zaal en gezin, kantonnier, van Zwammerdam. C. Ch. Ricchers, mon teur, van Amersfoort. Vertrokken: G. Achterberg, dienst bode, naar Krimpen a. d. Usyd. L. van Leeuwen, arbeider, naar Alkemade. K. van Rijn en gezin, koopman, naar Nieuwerkerk a. d. ÏJssel. A. J. Jaeobi, dienstbode, naar Gouda. NIEUWVEEN R.-K. Kiesvereeniging. Dinsdag hield de R.-K. Kiesvereen. een ledenvergadering welke ook tevens jaarvergadering was. Of schoon het bestuur een groote opkomst had verwacht met het oog op den a.s. stemdag van 26 April, was de opkomst treurig. Te ruim acht uur werd door den Voorz., den heer Th. E. Copra ij, de verga dering met een woord van welkom tot de weinige aanwezigen geopend, waarna door den secretaris, den beer C. Hoogervorsl, de notulen werden gelezen, welke zonder aanmerking werden vastgesteld. Door den Voorz. werd medegedeeld dat de leden nog deze week een oproeping zullen ontvangen om a.s. Zondag, 26 April, te komen slem- men voor de groslijst voor candidalen voor de Tweede Kamer, waarvoor wij allen de zen zomer, 1 Juli, weder ter stembus moe ten trekken. Doch hierover zullen wij, al dus de Voorz., na afwerking van onze jaarvergadering nadere bespreking hou den. Door den secretaris werd het jaarver slag gelezen, dat onder dank werd goed gekeurd. Volgde rekening en verantwoor ding van de penningmeesteres, mej. W. Schrama, waaruit blijkt dat aan contribu tie over 1924 was ontvangen 75.95. De uitgaven over 1924 bedroegen f 47.03: er is een batig saldo van ƒ65.83. Do rekening vóóraf nagezien en geteekend door 2 le den, werd in orde bevonden. Door den Voorz. werd aan de penningmeesteres een woord van dank gebracht voor haar nauw keurig beheer. Daarna werd door den Voorz. volgens voorschrift een lid der Vereen, aangezocht om deel uit te maken van het Stembureau voor a.s. Zondag bij stemming voor de groslijst. Hiervoor stelde de heer G. van Vliet zich beschikbaar. Daarna werd door den Voorz. een dui delijke uiteenzetting gegeven over de sa menstelling van het stembiljet der gros lijst voor a.s. Zondag. Veel is over het po litiek advies geschreven, waaruit blijkt dat dit niet naar aller wensch is. Van daar is het bestuur van meening den kie zers geen advies te mogen geven. Daar bij de rondvraag niemand het woord verlangde werd de vergadering hierna gesloten. NIEUWKOOP. R.-K. Kiesvereeniging. Woensdag vergaderde de R.-K. Kiesvereeniging in het Patronaatsgebouw. Do vergadering werd geopend met den chr. groet door den secretaris, den heer Donisdorf, waarna deze de notulen las van de vorige vergadering welko onveranderd werden goedgekeurd. Hierna word de stemming voor a s. Zon-_ dag door den heer Domsdorf breedvoerig uiteengezet. De candidaten woruen door spr. allen persoonlijk toegelicht. Spr. deed zien dat hot geoorloofd is vrij-uit te stem men, wie men wil, maar dat men maar één candidant mocht stemmen Spr. be sprak ook de eandidatuur-Loerakker; hoe deze in zooveel kiesvereenigingen als can- didaat is gesteld en hoe een sterke pro paganda wordt gevoerd om hem een betere plaats te bezorgen Hierna gaf de heer van Leeuwen te ken nen de eandidatuur-Loerakker sterk Ie pro- pageeren, gezien dat dezen door son voel vereenigingen is gesteld en daardoor volksman is geworden. Ook den beer v. Koert zegt de candidatuur-Lonmkker krachtig te zullen propageeren De heer Teenstra brengt ter sprake de vertegen woordiging dor arbeiders in het bestuur. De lieer Domsdorf laat zien. dat den ar beider een voorname plaats inneemt in do maatschappij en dat de arbeiders zeker in het bestuur van de Nieuwkoopsche kios- vere«>e:"ing vertegenwoordigd moeten zijn. Daarna wordt medegedeeld dat ook a.s. Zondag de stemming zal plaats hebben voor een bestuurslid, tusschen W van Koert Wzn en W. van Koert Gzn. De beer Roekhorst stelde voor den heer W. van Koert Gzn aan te bevelen omdat, volgens snr.. dit de rn-pt"lo persoon is P" h" T Domsdorf zegt dat in hef algemeen ho la m» wel zal worden ingezien dat o«»k de arbeiders vertegenwoordigd moeten zi.in Daarna wordt na eenige hesnrekin<ren be- sloten om in bet roeloment 'n artikel vast te leggpn dat familieleden tot aan de 3e graad niet in hei be< '-.Mr worden toegela ten. Ten slotte herinnert de b'eer Domsdorf er nogmaals ann, om een hokje zwart to maken on de eandidatenlnst en verzoekt tevens geen stemmen on hem zelf nit to brengen, waardoor andere .«fwmen vorto- WOERHEN R. K. Kiesvereeniuinp. De II.K. Kies vereeniging hield baar jaarvergadering in het Patronaatsgebouw. De opkomst was matig Na opening door den Voorzitter werden de notulen goedgekeurd. Medege deeld wordt dat de stemming op 26 Anril zal gehouden worden in de R. K. Jongens school na. elke H. Mis tot 2 uur. De re-le- menten zullen verkrijgbaar worden ge steld 10 cent Opgewekt wordt tof deelname aan den polilieken landdag op 20 Juni a.s. Re.s'o- ten wordt dit jaar de periodieke aftreding van het bestuur niet te doen doorgaan, daar dit pas in zijn geheel is gekozen Het jaarverslag van den penningmeester word goedgekeurd. De hoeken worden na gezien door de heeren Boské en TT oil! '-r, die verklaarden dat een en andov ir: dn was. 3. Jaarverslag Secretaris. Hieruit blijkt dat het ledental het vorig jaar 420 ^beta lende leden bedroeg. Dit jaar is dit ver meerderd tot. 557 leden: aan 2 leden is ontheffing van contribiitlebelaling ver leend Tot afgevaardigden naar de Kamer en Slatencentrale werden benoemd de heeren A .Smits en J. Ru ijs Ezn. Tot leden van liet stembureau op 26 April a.s. worden benoemd de heeren Th v. d. Werf, Ponsioen, A. C. Waltz, W. TToogoboom. O. J. Ru ijs Ezn G. W v. d. Vlist. A. Smits, H. Boské, C Kelfkens. Na elke n Mis zullen aanwezig zijn 2 leden' met oen be stuurslid. Het verslag van de vergadering der Ka mer Centrale werd uitgebracht door 'I -n heer A. C. Waltz Bij de liieropvolgende bespreking van het politiek advies werd voorgesteld de candidatuur van den heer Borghols a s. Zondag te bevorderen teneinde fo trach ten dezen eandidaat in te schuiven om zoo doende te komen bqven die van Prof 'Ver aart Tegen deze was men gekant omdat hij de eenheid der partij in gevaar heeft gebracht. Na eenige discussie werd geen besluit genomen .Hierna sluiting. Diefstal. Begin April miste Mej S., in damesmodes, een hoed. Na eenigon tijd zag men dat deze werd gedragen door een Duitsche dienstbode. De politie werd hier mede in kennis gesteld. Na verhoor be- kondc de dienstbode den diefstal gepleegd te hebben. Proces-verba af is opgemaakt Druk verkeer. Vele personen schijnen zeer hardleersch te zijn betreffende de re gels van het verkeer vooral met de markt dagen. Telkens ziet men 's Woensdags op de drukke gedeelten der eslad dat de politie handelend moet optreden, een gevolg meestal van geen richting aangeven en niet den rechterkant van den weg houden. Woensdag j.l. is dan ook weder tegen zoo'n hardleerschen marktbczookor proces-ver baal opgemaakt. - ZOETERWOUDE (DORP). Ziekenfonds. Het kan zeker zijn nut hebben eenige cijfers betreffende het Zie kenfonds „St. Antonius" mede te doelen. Gedroeg het betalend ledental in het afge loopen jaar 537 thans is dit in het nieuwe kwartaal gestegen tot 567. Aan verplc- gingskosten werd uitgekeerd 985, zoodat er nu nog een kassaldo is van ongeveer 600. Zie hier dan een klein overzicht, maar een dat reden, geeft tot nadenken. Kunnen niet meerderen zich aansluiten bij lit zie ken huisfonds?

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 13