„De LeidsÉ Courant" Derde B!ad LIJK No. V. met zijn 10.000 stommen, in Limburg be haald, voor dien kieskring in aanmerking komt." Het bedoelde blad veronderstelde, dat in Limburg, behalve de 1000 stemmen op Meijer, nog 3000 stemmen op andere alpha- belischc candidaten waren uitgebracht en bijgevolg 37000 op het Politiek Advies. En zoo kende het Meijer mol 1000 stem men do vierde plaats op de definlieve lijst van Limburg toe en schoof hem tusschcn den dorden en den vierden candidaat van het Politiek Advies in. Dit is natuurlijk een fout, want de Bos sche en Tilburgsche stemmen van Meijer moeten ook in rekening worden gebracht. Voor welke waarde? In Tilburg had Meijer 3000 stemmen ge kregen van de 36000, in Den Bosch 12000 van de 84555, of in den eersten kieskring 1/12, in den tweeden 1/7 van de stemmen, tezamen 19/84. Bijgevolg krijgt hij bij de 10000 Limburg- sclie stemmen en nog 19/84 van 50.000 stemmen hij of 11309, zoodat Meijer in Lim burg niet met 100(30 maar met 21309 stem men als norm optreedt en bijgevolg op de Limburgsche lenst niet do vierde, maar de tweede plaats inneemt. Men moet dus, zooals men uit dit voor beeld ziet, niet de stemmen in rekening brengen, die een alphabetische candidaat verkregen heeft in den kieskring alléén, waar hij naar verhouding de meest slem- men kreeg, maar: de stemmen, welke hij heeft verworven in alle kieskringen van een groep. en men moet de stommen, die hij heeft gekregen, niet eenvoudig samentellen (in ons geval heeft Meijer in totaal 25000 stem men gehad), maar men moet die stemmen in verband met liet verhoudingsgetal over brengen in de reëele stemwaarde. KERKNIEUWS Pater G. van den Eisen, f In den ouderdom van 72 jaren is gis termorgen. zooals wij reeds meldden, in de abdij te Ileeswijk (N.-Bv.) overleden de Zcereerw. Paler G. van den Eisen, stichter van den Nederlandschen Boeren bond. „De Tijd" schrijft hij dit bericht: Pater v. d. Eisen werd te Gemcrt ge boren en trad na het volbrengen van zijn studiën in dc orde der Norbertijnen. Zijn levenstaak was de verheffing van den boerenstand in Noord-Brabant. „De boerengeneraal", zooals zijn bijnaam luid de, heeft.vooral geijverd voor de verbete ring van de Pachtwetten en voor de wij ziging der Jachtwet. Als adviseur van den Ned. Chrislclijken Eoerenbond beeft hij onverdroten ge zwoegd voor de stoffelijke en zedelijke belangen van de Brabanlsche boeren, van wier eenvoud hij zelf het levende voor beeld wos. Zijn penneVruchten verschenen geregeld in hel „Weekblad voor den Christelijken ■•Boerenbond Zeer heeft pater v. d. Eisen ook geijverd voor dc oprichting van de Boerenleen banken. waarvoor hij onder het pseudo niem „Georgius" een handleiding schreef. Hei grootste gedeelte van zijn leven heeft de overledene doorgebracht in de abdij van Heeswijk, van waaruit hij het gymnasium voor dc studenten der paters Norbertijnen stichtte en dc Amcrikaanschc rniüsie krachtig bevorderde. Pator v. d. Eisen, bij het zilveren be- sfaansfecs! van zijn Bond zoo grandioos te 's-Fcrlogenbosch gehuldigd, heeft in zijn tijd voor de belangen der boeren nooit Memand ontzien, maar juist door die op rechtheid schatte ieder, die met hem in aanraking kwam, hem bijzonder hoog. Do ldatste vijf jaren had hij zich geheel uit hot openbare leven toruggetrokktn en het werk aan jongere krachten overge laten. Moge de „hoerenappstel" reeds het loon voor zijn arbeid hebben ontvangen. üaan« Ew'taigwBOMÏM Het Prov. credict aan tuinbouwers Men schrijft aan de „Msbd.": Momenteel is door voorschotnemers ven tuinderscrcdiet, onder garantie van de provincie Noord-Holland verleend door middel van Boerenleenbanken aan nood lijdende tuinders, ongeveer 173 deel terug betaald. Dc bestrijding van mond- en klauwzeer. Het particulier initiatief gr ij p t in. Naar wij vernemen, zijn te Utrecht, eeni- ge voormannen uit de Hollandschc Mij. van Landbouw bijeengekomen met prof. dr. Do Jong, uit Leiden en de dierenartsen Kuiper te Alphen a/d. Rijn, en Ovcrbosch te Gouda. Het resultaat van dezo bespreking is, dat door deze Mij. overtuigd van het groolc door deze Mij., overtuigd van het groot© de veeteelt in ons land, metterdaad steuu verleend zal worden aan veehouders, die wenschen mede te werken om op ralioueele wijze het mond- en klauwzeer te besnij den: Zooals bekend, zijn er op meerdere plaatsen de laatste jaren resultaten bereikt door behandeling van nog niet aangetaste dieren met bloed- en bloedserum-inspuitin- gen. Hei was de dierenarts Kuiper, die het eerst de aandacht vestigde op het groote belang van deze behandelingsmethode en haar op vrij uitgebreide schaal in toepas sing bracht. Thans is hél de bedoeling, bij het optre den van mond- en klauwzeer in een- vcebe- s'ag, alle runderen, die nog geen ziektever schijnselen vertoonén, onmiddellijk in te spuiten met bJoedserum, afkomstig van her stellende dieren. Deze behandeling zal on der leiding en controle komen te slaan van prof. De Jong. Prof De Jong heeft al jaren geleden met kracht het standpunt verdédigd, dat mond en klauwzeor-bestrijding in de eerste plaats is een particulier he-ang. Het initiatief van de veehouders zelf dient dus actief te wor den gemaakt. Zoolang men van hunne vo'le medewerking niet verzekerd is, kan zi. on mogelijk een afdoend resultaat verkregen worden, zulks in tegenstelling b.v. met dr. Meier te Breda. Met veel belangstelling zal deze behandel'ng, uil den aard der zaak ge volgd worden door allen, die bij hol veeteelt bedrijf geïnteresseerd zijn. Dc bestrijding van het mond- en klauw zeer gaat hiermede een nieuwe phase in, onder wetenschappelijke controle van een algemeen bekend specialist op het gebied der besmettelijke dierziekten.Een eerste stap in de goede richting, die, naar wij hopen, nog eens gevolgd zal worden door een tweede n.l. de oprichting van een speciaal instituut ter bestrijding van de smelstof van het mond- en klauwzeer, zooals oa. in Dirtschland reeds is geschied en hetgeen onlangs warm werd bepleit door Dr. Hoef- nage1, directeur van hel Utrechtscbe abat toir „Tel Gemengds Berichten Brand Hij het gebruik van een Kinotocslel zonder beschermende cabine ontstond Zondagavond laat brand ten lniize van den beer W. in de Belonwsfraat te Nij megen. Een film had vlam gevat en weldra stond -do lieelc zolder waarop de filmver- looning gegeven werd. in lichte laaie. Met vereende krachten wist de brandweer den brand tol het uitbranden van den zolder te beperken. Kind verbrand. In bet gezin van M. in de Beukenstraat te Velscroord bracht een dochtertje Za terdag een pan met kokende rijst naar boven. Zij zette deze even op de trap neer, toen een tweejarig broertje de pan omver trok, zoodat de kleine de rijst over het lichaam kreeg. Met eeiiige brandwonden overdekt werd hel kind naar Haarlem vervoerd, waar het Zondagmorgen is over leden. Doodeiijk ongeval Op den Dordtschen straatweg (e Rot terdam is gistermiddag een vijfjarig kind van S., wonende aldaar, door een auto '•verreden. Het kind bekwam zoodanig let sel, dat het bijna onmiddellijk overleed. Men droog het de ouderlijke woning bin nen. Onder een wagen. Te Schipluiden is de arbeider Van Dien, werkzaam hij den lieer Boekestcin, bij het Dinsdag 21 April 1925 De stemming op 26 April. Zondag 26 April zal er gelegenheid zijn om door stemming mee te werken aan dc samenstelling der lijst, waarmee de Kath. Staatspartij op 1 Juli a.s. zal uitkomen. Voorop zij gezegd, dal slechts zij, die vóór 15 Maart zich in de R.-K. Kiesver enigingen hebben laten inschrijven, mogen meestemmen. Katholieke kiezers, die geen lid zijn der R.-K. Kiesvereeniging, kunnen bun in- vloöd op de samenstelling van de lijst der R.-K. Staatspartij niet laten gelden. De stembiljetten zijn als volgt ingedeeld: -Eerst een open vakje boven aan de lijst, Waarbij staat: „Politiek Advies. Dan dc lijst van de namen der geadvi seerde candidaten. Voor eiken naam staat weer een open vakje. En daaronder de lijst van de niet-gead- viseerde candidaten, alfabetisch gerang schikt, ook met een open vakje voor eiken naam. Nu kan men, aldus zet „De Voorhoede" uiteen, op drie manieren stemmen. Men kan, als men niet bot Politiek Ad vies in zijn geheel genoegen neemt, het bokje boven de rij van candidaten invullen, waarbij staat: Politiek Advies. Men kan, als men een van de candida ten van het Politiek Advies stemmen wil, 't hokje voor den naa mvan den uilverko ren candidaat zwart maken. Men kan eindelijk ook een hokje voor 'den naam van oen der alfabetisch gerang schikte candidaten zwart maken. Maar.... tusschcn de twee laatste me thoden is een groot-verschil wat. de uitwer king betreft. Wie een hokje voor don naam van een der geadviseerde candidaten invult, be reikt daarmee geen ander resultaat, dan wie het hokje hoven dc rij der candidaten, bet hokie van het Politiek Advies, invult. Men kan door zijn stem nooit een geadvi- 'cêerden candidaat ook maar èèn enkele plaats naar hoven brengen. Stel dat bijv. do vijfde candidaat van bet Politiek Advies de favoriet zou zijn "van groote groepen kiezers en dat 10.000 stem men or) hem zouden zijn uitgebracht, dan zou die candidaat daar toch geen direct nut van hebben.- Al die 10.000 stemmen worden ovmw'fngren op No. 1 van bet Politiek Ad vies en komen successievelijk ook ten goede aan No. 2, No. 3 enz. Wie pen bokje voor een alfabetisch gc- TnnevMkten candidaat invult, kan wèl iets bereiken. Hij kan door zijn stem meewerken, dat 'de candidaat van zijn voorkeur tusschen de candid Men vaTPIiët Poli li-1 Advies wordt ingeschoven. Hoo 'int in zijn werk gaal? In „Het Huilgezin" wordt weer 'ns in oen zeer duidelijk voorbeeld uitgewerkt, 'hoe bij de stemming op 26 April a.s. candidaten kunnen worden tusschen geschoven. Omdat de techniek van deze inschuiving nog lang niet v.oor iedereen duidelijk is, nemen we bier over. Verondersteld wordt, dat een zekere can didaat Meijer jn de drie kieskringen van groep T (Noord-Brabant en Limburg) slem- men beeft verkregen en dat de verhoudin gen de volgende zijn: Kieskring Tilburg totaal uitgebrachte klemmen 36000; Meijer 3000. Kieskring Den Bosch totaal 84000; M. der 12000. Kieskring Limburg totaal 50000; Meijer '10000. In Tilburg verkreeg Meijer dus 1/2, in Den Bosch 1/7 en in Limburg 1/5 van bet aantal geldige stemmen. In Limburg slaat hij dus in verhouding bet gunstigst. Hij zal dus voor dezen kieskring in aanmerking komen voor inschuiving. Mof hoeveel stemmen komt Mever nu voor Tilburg in aanmerking? Hier herstelt „Het Huisgezin" een in de pers gemaakte fout, n.l., dat Mcijex', met verwnavToozing der stemmen, die hij in Tillmrn- en 's-Bosch eekregen had, enkel FEUILLETON. (8 Op het politiebureau had hij alles ver teld wat hij gezien en gehoord had.. Een mannenstem, die sprak van een lade te openen, en beneden de huisbewaarster die beweegloos in baar kamer lag. Hij tracht te nog in z'n verbaal te vertellen van do brieven van oom Schutz en van zijn vrouw, maar de inspecteur luisterde niet meer naar hem, bij wist genoeg. Men moest zich haasten om de misdadi gers niet te laten ontsnappen. Dank zij de taxi waarmede Sidoine gekomen was, ar riveerden de agenten juist bijtijds om de vluchtende eebtgenooten Grobsky op te .vangen. Zij vluchtten de ongelukkigen, dit was een bewijs hunner schuld. Zij vluchtten terwijl zij bet valies van Sidoine medenamen; dat was meer dan een bewijs, dat was de misdaad op hoelcr- daad betrapt. Jufrouw Eulalie, die van do gebeele ge vangenneming niets afwist, dacht bij zich- zolve: Als ze terugkomen want ze zullen zeker terugkomen, zal ik bun rekening verefenen, doch indien de Lorois terug komen. Maar zij mogen daarboven de kof fers niet vinden van Grobsky; of alles zou .Verraden zijn. Jufrouw Eulalie sleepte zelf bet valies én de beide koffers der Grobsky's naar bun kamer, spoedig waren nu de vertrek ken ongeruimd en de kamers zagen er weer uit zooals de eebtgenooten Loroit ze verlaten hadden. Mr. Sidoine mocht terug- keeren. vni Het was niet Sidoine, die terugkeerde, maar wel oom Schutz. Nadat zijn drift voorbij was, had bij zich naar het hotel hegeven, waar hij ge woonlijk afstapte. Het was in de nabijheid der woninf van Sidoine, want hij bracht gedurende zijn verblijf in de stad gewoon lijk zijn avonden met zijn neef door. In de kamer van zijn hotel gekomen begon bij na te denken. Het was waar, Sidoine had bom uit de deur gesmeten. Maar hij wilde naar hem terugkeeren, al was het alleen maar om hem zijn vloek naar hot hoofd te slingeren. Maar hij had nog een andere reden om terug te lceeren; hij had namelijk zijn parapluic laten staan Hij bekende zichzelf echter niet, dat bij zich érg ongelukkig gevoelde, en gaar ne genegen was alles te vergeven. Bij zijn neef teruggekomen klopte bij bedeesd aan de deur, hetgeen bij anders nooit gedaan had. Er kwam geen ant woord en hij trad binnen. Hij zag zijn parapluic staan en opende ze onwillekeu rig als om zich te overtuigen dat bet wel dez ijne was. Op dat oogenblik, terwijl hij nog met de open parapluic in de band stond, trad Jeanne binen. Ook zij bad het niet kunnen volhouden om weg te blijven en keerde terug, in haar hart verlangende, dat zij zich vergist had. Sidoine kon toch niet met voorbedach ten rade gehandeld hebben. Of misschien was hij een oude kennis tegengekomen! Zij wist niet meer wat te denken, alles in haar dwong haar terug te keeren naar haar woning. Des te erger voor haar in dien zij daar de bewijzen van de schuld van haar echtgenoot moest vinden. Op den drempel der kamer aangekomen zag zij met verwondering een ouden heer achter een halfgeopende parapluic. Oom Schutz deed haastig zijn paraplu ie toe en maakte een buiging, terwijl hij be leefd mompelde: Mevrouw Mijnheer.stamelde Jeanue niet minder verwonderd. Mijnheer! zeide Jeanne, wilt u zoo vriendelijk zijn mij te zeggen, wat er van uw verlangen is. Duizendmaal excuus, mevrouw: ant woordde hij. ik ben hang dat ik inij in de verdieping vergist heb.... Ik dacht dat ik bij mr. Sidoine Loriot was. U is inderdaad bij mijnheer Loriot! mijnheer! en, voegde zij er hij: Ik hen mevrouw Loriot. Met open mond zag oom Schutz me vrouw Loriot aan waar was bij dan daar straks geweest? Hij kon zich niet zoo ver gissen, want het was wel degelijk dezelfde kamer, waar hen daar straks was geweest, zijn portret op den schoorsteen, zijn para- pluié vergelen in den hoek.... Maar het was een andere mevrouw Loriot, die hij gezien en omhelsd had. O! sprak hij met verwondering. Maar de andere?.... Welke andere? vroeg Jeanne, die alles begreep. Wel de andereik weet liet niet, die van daar straks. werk op het land van een wagen gevallen. De wielen gingen over bet lichaam, waar door de borstkas verpletterd werd en de dood spoedig volgde. Ernstige aanrijding te Halfweg. Zondagmiddag omstreeks vijf uur kwa men te Halfweg van do richting Haarlem twee groepjes fietsers, waarvan liet laat ste hel voorste wilde passoeren. Een der dames verloor daarben een bouquetje bloe men; zij wilde dit oprapen en begaf zich daarvoor wat links van den weg. Vlak achter haar reed echter de auto van don beer J. uit Haarlem. Deze zou uitwijken om een aanrijding te voorkomen, doch hij reed daarbij zes andere fietsers aan, van wie er drie ernstig* gewond werden. Twee van hen zijn dadelijk door don lieer J. naar bet Groote Ziekenhuis Ie Haarlem vervoerd, terwijl de derde naar Amster dam is overgebracht. Uit het raam gevallen Tc Middelburg is een drie-jarig jongen tje uit bet raam der ouderlijke woning op straat gevallen en aan de gevolgen overleden. Twee huizen ingewaaid Te Steenwijksmoer zijn twee woningen, voor enkele jaren gebouwd en bewoond door II. Hoveling en T. Plasman, inge waaid. Malversaties te Engwirden. De klerk van den gemeente-ontvanger in Engwirden, werd voor eenige weken gearresteerd, verdacht van verduistering van ruim 6400. De gemeente-ontvanger werd daarna ook geschorst. lil de Zaterdag gehouden raadsvergade ring werd meegedeeld, dat het tekort tot 1924 ruim 17.500 bedraagt. Niet verloren, maar verduisterd Do vorige week deed de incasseerder 13 W. Jii.i de politie te Rotterdam aangifte, dat hij, gaande van de Holland-Amerika- lijn naar het groote postkantoor, een be drag van f 1200 had verloren. Men stolde hiernaar een nader onderzoek in en toen kwam men tol de conclusie, dat het ver baal niet erg geloofwaardig was. De man werd aangehouden en bij zijn verhoor he lende hij*het geld in den loop der laatste weken te hebben verduisterd. Weer een wonderdokter In den Geldcr.schen Achterhoek werd zekere G. A. W. uit Doelinchem, die be weerde als magnetiseur ncrsouon van do gewrichtspijnen en rlieumatiok te kunnen eenezen, door de politie ontmaskerd Eerst nadat de politie van eenige door hem behandelde palicnfen zekerheid had" door W. behandeld Ie zijn, kon de politic den magnétiseur tut een bekentenis bren- tro" ?>mr»fi.v»rliqn| werd *H ESuitenl, Berichte:! De „Mauretanin" in aanvaring met een smokkelschip De „Mauretanin" heeft op haar reis naar New York niet ver van de Aineri- kaansche kust in den dichten mist een schip van de Amcrikaanschc rum- smokkel vloot overvaren. Het smokkelschip zonk: do bemanning kon worden gered, maar twee leden ervan werden hij de evenaring ernstig gewond. Een vreemdsoortige geschiedenis. Een zonderlinge geschiedenis werd via één der buitenlaudsche bladen de wen ld ingezonden. April is al te ver voortge schreden, om nog aan Aprilgrappen te denken en dus geven wij het interessante verhaal hier in hoofdzaken weer, het overigens als mogelijke Aprilmop geheel voor rekening van het bedoelde blad la tend. In l'G72 trad in het Hollandschc leger een zekere Theobald Melzger, \n 1626 te Keltenheim (een dorp in de Rijnprovincie) geboren. Hij werd in den loop der jaren tot generaal bevorderd, later gepension- neerd en lot baron verheven, als hoedanig hij den titel baron van "VYoibcnuni voerde. Bij zijn dood liet hij een aanzienlijk vermogen na. Tot uitvoerder der testamentaire be schikkingen werd een zekere van Schuy- Die bij Sidoine was? zeide Jeanne met een geveinsde kalmte. Ja, dat zal liet zijn, riep oom Schutz uit, als ging hem een licht op! Ik begrijp het nu! Daarvoor was het! Tk stond (laar en zij was daar! Hij is achter mij gekomen en heeft mij zonder dat ik hem zag Vastgegrepen. Ah! nu be grijp ik, waarom hij mij de deur uit gooide. Hij wilde geen lastige getuigen heb hen! Ja nu begrijp ik alles. Ik stond met den rug naar hem loc en hij heeft inij zeker niet herkend. Ja, dat is de heele zaak! Hij heeft mij niet herkend, de bliksemscho kerel. Ilij greep mij op als een veertje en wierp mij buiten de deur. Maar kent u hem dan? vroeg Jeanne. Of ik hem ken! Of ik hem ken! Ik geloof van wel. Ik ben zijn oom. O, oom! kreet Jeanne, terwijl zij zich al snikkende in zijn armen wierp. Vanaf '1 moment, dat het ongeluk over haar was gekomen had zij nog niet kun nen weenen. Nu stortte zij tranen me' tui ten. Al de smart, die zij-zoo lang opgekropt had, kwani tot uiting, en met haar hoofd op de schouders van oom Schutz snikte zij voort. Kom, kom, sprak bij op een vaderlij ken toon, waarin bij tevergeefs zijn aan doening trachtte te verbergen. Wal een verdriet! Kom! arm klein tje, la! la! lal la je moet je niet zoo van streek brengen. Hij wist niet wat aan te vangen, want in zijn heele leven had oom Schutz nooit een weenende vrouw in zijn armen ge drukt en liij wist niet hoe haar te troos ten 4 UIT DE RADIO-WERELD. Wal er vanavond te hooren is. 5.20 uur: Eiffe'toren 2600 M. Concert. 5.20 Hamburg 395 M. Concert. 6.00 Hliversuni 1050 M. Vóór-avond concert. Programma: J. Heil Europa (Marsch), Blon; 2. Ray mond (Ouverture), Thomas; 3. Wicnerblut (Wals), Strauss: 4. Adagio Cantabile, Beethoven, 5. Der Bajazzo (Opera Franluisie) Leoncavallo. Pauze. 6. Bohe mian Girl, (Operette potpourri), Balfe; 7. Malgré toi (Wals), Ri an; 8. Menuelt, Paderewski: 9. Slavische Tnnze I en ITT, Dvo rak; 10. Marsch finale. 6.20 Alle Brilsclic stations: Tijdsein Big Bon en nieuws. 6.-45 Londen 365 M. Lichte muziek. 6.50 Berlijn 500 M. „Don Juan" (Mo zart). 6.50 Hamburg 395 M. Engclsche mu ziek. 7.20 Ghe'msford 1600 M. Concert. Overture to an Irish Comedy (Aiisoll); Cornet Duet, „E1 Dos- dichado" (Sain t-Sa ëns); „Joivel .Song" („Faust". Gounod); Pro- loguo („Pagliacci" Leoncavallo); Sonata (Sammarlini-Salmon) Study in D Flat (Liszt); Da Made in G Minor (Chopin); Inciden tal Music lo „Peer Gynt' (Cirieg); Ingrid's Plaint; Arab Dance; Storm; Solvcig's Song. „Je suis Titanin" (Thomas); Five Songs from the Song Cy cle, „Maud" (Somervell); ,,T Hate the Dreadful Ho'low." ..A Voice By the Cedar Tree." ..She Came lo the Village Church." That Twre Possi ble."' „Go Not, Happy Day." ..Negro Melody" (Dvornk-Kre's- ler); „.Spanish Dance" (..Zur Guitarre", Popper); Polichiiiol- lo (Rachinaninov): Study in G Flat („The Bullerfy", Chopin): Selection, „The SI red S;nger (Eraser-Simson). 7.20 Alle andere Bril.-, lie a. ..it.-: Concert van ..The New of the World" uitgezonden van Lou den. 7.20 Hamburg 395 M. Plntdu;.-die avond. 7.20 München 485 M. Milicrr ton- cert. 7.35 Brussel'265 M. Conor rl. 7.50 Minister 410 M. Frühüng- mul niicmliedcr. 7.50 Frankfort 470 M. I.irtWen- nvond, 7.50 Rome 425 M. N.ouw- en euu- cert. 7.50 Zürfch 515 M. Coneer!, 8.05 RacCÜifuris I7KO M Cm 8.JO Hilversum 1050 M Gom e l, le geven door mej Di iMomlag, sopraan, begeleiding nu-i Ami e Rnppange. Herman 1. I.*us- doiff, v'ooi begeleiding M ix van Gooi Programma: 1 Z uig, Aria uit de opera „ButU-ï'y". Puccini (Op verzoek dor a s- leraars); 2. Viool. Vioolconcert (g. kl. t.) M. Brueli, Vun pel. II. Adagio; III. Allegro ener gies; 3 Zang, Aria uil de opera „Der Freischülz" (Und ol; die Wo ke Sic virhülle). M von Weber; 4. Vool. Roman/- gr. t L. v Beethoven, Sj, hande et Tambouran, J P. Leclair; 5. Zang. Aria u:' m pera „Figaro's Hochzoil" (NYr zu fliichtig bist du ver Ir.vnn- den), W. A. Mozart. 0 V ooi. Eaust fantasie, Gounod-Wic- niawsky; 7. Zang. a. ..La Cap tive" (rêverie). W. Berl'oz. I L'llo InconnuG W Berl'oz; 8. Mooi 2. Hongaarsche T)an-en (D moll on G moll), Brahms- JoaclRm 8.50 Petit Parision 345 M. Gnac. n 9.50 Allé Britscbe stations, Dans- muziek van het Sa oy Hole' lo Londen Dij ieder zijner troo.t woorden Hob belde het snikken van Jeanne Zachtjes-aan keerde de kalmte i rog, het snikken bedaarde. Eindelijk richtte Jeanne zich op en zeide: Ik ben wezenlijk verlegen.... maar neemt u mij als je blieft niet kwaliiL Ik had zoo hoolcmaal niet verwacht flat mij zooiets overkomen kon. Neem het niet le tragisch op, sprak oom Schutz. Ik zie wel dat ik niet op het goede tijdstip gekomen ben. Integendeel! antwoordde zij. De goe de God heeft u gezonden. Wat zou ik zon der u moeten aanvangen. Oom Schutz greep onmiddellijk dezo ge legenheid aan om te tracht'wd'. in bet verhaal te brengen. Wij moeten trachten alles te wem-; te komen. Juist! sprak hij, dat is hét eerste, wat we moeten doen. Maar ik weet eigen lijk al te veel. Ik dacht daar straks ook dat ik te. veel wist. Tk heb echter ingezien dat ik er niets van wist en mij leelijk vergist heb. Jeanne vertelde toen wat zij gezien had, de hoed en liet handtasclije en wal de vrouw zeide in de nevenkamer en bij ieder woord voelde zij zich gedwongen in snikken uil te barsten. Oom Schutz wist niet wat te antwoor den. .ra! ja! zeide hij, dat is gek: maar ik lieb de vrouw in levende lijve gezien, terwijl zij bezig was haar schoen af .te vegen en verder wel dat is al le.-. Ik begrijp jouw geschiedenis niet m gij kunt de mijne evenmin begrijpen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 7