„Be Leidsctie Courant' Tweede Blad Dinsdag 21 April 1925 BINNENLAND Mgr. Seipel In ons land. Zijn eerste spreekbeurt te Den Haag. Gisterenavond hield de afgetreden Oos- tenrijksche bondskanselier Mgr. Dr. I. Sei pel, de eerste van een reeks voordrachten, waartoe hij in verschillende steden van ons land uitgenoodigd is. Voor deze eerste lezing, die in „Pulchri Studio" te 's-Gravenhage gehouden werd, had Mgr. Seipel tot onderwerp gekozen: „Holland en Oostenrijk". Lang voor het vastgestelde uur vulde zich de groote zaal van Pulchri met een schare belangstellenden, onder wie opge merkt werden de Minister van Marine, de heer Westerveld, de minister van Justitie, mr. Th. Heemskerk, Mgr. Nolens, de Com missaris der Koningin Baron Sweerts de Landas Wyborgh, Mr. Loder, oud-presi dent Perm. Hof van Intern. Justitie, Bur gemeester Patijn, Prof. Treub, de minister van financiën, de heer Golijn, de Pauselij ke internuntius, Mgr. C. Orsenigo, de voor zitter der Tweede Kamer, Mr. dr. Kooien, "Wethouder Drees, ehkeïe leden van het corps diplomatique, enz. De voorzitter van het Comité van ont vangst, generaal Kalff, opende de verga dering en sprak een welkomstwoord tot mgr. Seipel. Mgr. Seipel, het woord verkrijgende ving zijn rede aan met in het kort de vele be trekkingen, die tusschen de beide landen Oostenrijk—Nederland van alle zijden be stonden, na te gaan. In liet verschrikkelijke jaar 1922 onder nam Oostenrijk een poging om met inter nationale hulp orde op zijn staatsfinan ciën te stellen. Daarbij werd direct aan Nederland gedacht. De eerste gedelegeerde van Oostenrijk bij den Volkenbond ver zocht dan ook minister van Karnebeek het daarheen te leiden, dat de burgemeester van Rotterdam, mr. Zimmerman, als ge neral kommissar aangewezen zou worden. De Oostenrijksche politiek is gericht op den vrede. Men kan slechts deze politiek voeren indien men gelooft in de mogelijk heid van vrede en van bet leven in vrede. De vooraanstaande personen in Oostenrijk probeeren in waarheid dien weg te bewan delen, die tot den vrede voert. Fet vertrouwen, zoo gaat spr. voort, in de Oostenrijksche economie, laat zich niet dwingen. Oostenrijk wil het ook niet dwin gen. Men wenscht slechts, dat men bij het oordeel een rechtvaardigen maatstaf aan legt. Drie dingen hebben wii voor-ons in de waagschaal te werpen. Wij hebben begre pen dat wij onze moeilijkheden in een rus tig proces van genezing moeten overwin nen. Het verlokkende middel om de econo mische moeiliikbeden van het oogenblik door te kompn, de inflatie-politiek, hebben wij voor altiid opgegeven. Steeds hebben wij gezegd, dat cTe financieele saneering niet alleen alles goed kan maken, de inter nationale economische politiek moet haar aanvullen. In dit nnzicht hebben wij ons ook niet vergenoegd met een klaagtoon, maar wij hebben positieve voorstellen ge daan. zonder ons terug te laten houden doorde vrees voor tegenstand. Met vertrouwen in Oostenrijk hebt gij de moest, vriendschappelijke betrekkingen tus schen beide landen gegrondvest en gij hebt meegeholpen aan den wederopbouw van Oostenrijk, dat ten oronde dreigde ie gaan. Op de rede van Mgr. Seipel volgde een. luid applaus. Generaal Kalff sprak zijn dank uit voor de interessante redo van Dr. Seipel en zei- de hem dank voor de vriendschappelijke gevoelens, die hii ten opzichte van Neder land koesterde. Met het uitspreken van de beste wenschen voor de rerdere reis van Mgr. Seipel besloot snroker. Nader meldt de Haagsche redacteur van de „Msb.": Ministers, gezanten, Kamerleden, pro fessoren, geestelijke en wereldlijke autori teiten, kortom heel Den Haag was gister avond naar „Pulchri" gekomen om mgr. dr. Seipel te hooren. Na een korte inleiding door den voor zitter der Vereeniging NederlandOosten rijk, de gastvrouwe van dezen avond, schrijdt de statige figuur van mgr. Seipel naar het podium. Een geestdriftig ap plaus begroet hem. Daar staat nu de rijzi ge, machtige gestalte, de man, die Oosten rijk van den rand van den afgrond, uit de diepte van het door den oorlog veroor zaakt verval heeft omhoog gehaald, een titanen arbeid, waartoe men alleen een man als hem in staat kan achten. Zonder veel complimenten vangt hij zijn rede aan, rustig sprekend, met een enkel gebaar zoo nu en dan zijn woorden onderstrepend, gaat hij recht op zijn doel af: een schets te geven van de sinds eeuwen bestaan heb bende en nog steeds voortlevende en her nieuwde betrekkingen tusschen Nederland en Oostenrijk, te beginnen met de ge meenschappelijke dynastie voor de beide landen in de 16e eeuw en eindigend met het commissariaat-generaal over Oosten rijk uitgeoefend door een Nederlander mr. Zimmerman. Een dorre opsomming van feiten zou dit 'deel der voordracht zijn geworden, indien klaarheid van gedachten, compactheid van uitdrukking, juistheid van woordkeuze en vooral de voelbare superioriteit van den spreker de aanwezigen niet had geboeid. Geen woord te veel, geen woord te weinig, geen wnord, dut niet overwogen was, kwam over zijn lippen. Ton slotte als conclusie een beroep op Nederland, dat zooveel betrekkingen met Oostenrijk heeft gehad en nog heeft, nl. dat wij het Oostenrijksche volk zouden willen hegrijpen in zijn streven, dat wij het zou den helpen in zijn vreedzame ontwikkeling eD dat wij vertrouwen zouden hebben in zijn beleid en regeoring. Dan zou Neder land hebben medegeholpen om een staat, die te grond was gericht, weder op te bouwen. Wanneer men dr. Seipel hoort, dan ge voelt men, dat als Oostenrijk mannen als dezen eminenten staatsman uitzendt, om in het buitenland de zaak van Oostenrijk te bepleiten, het herstel van het vertrouwen in dezen herboren staat niet kan uitblij ven. De werkzaamheden van den Rijks bemiddelaar. Wat in 1924 werd verricht. Bij de landsdrukkerij is een verslag ver schenen van de werkzaamheden der rijks- bemiddelaars gedurende 1924, waariïi wordt gememoreerd in welke arbeidscon flicten bemiddeling is verleend. Van den IGen April tot den 31eü Decem ber hebben de 4 Rijksbemiddclaars kennis genomen van 56 dreigende of reeds uitge broken arbeidsgeschillen. In 26 van deze gevallen hebben zij op grond van artikel 3 van de Arbeidsgescbll- lenwet bericht ontvangen van een burge meester, dat in zijn gemeente een staking of uitsluiting was ontstaan. In 18 van deze gevallen hebben de Rijksbemiddelaars uit eigen initiatief meestal op grond van een bericht in de dagbladen aan een bur gemeester om inlichtingen betreffende een uitgebroken conflict gevraagd. In 2 geval len werd van werkgeverszijde en in 1 geval van arbeiderszijde om tusschenkomst ge vraagd. In 1 geval werd er van arbeiders- zijde de aandacht op gevestigd, dat een con flict dreigde. In 1 geval heeft een Rijksbe middelaar op gemeenschappelijk verzoek van werkgevers- en arbeidersorganisaties partijen bijgestaan in het bereiken van overeenstemming ten aanzien van eenige geschilpunten. In de overige 7 gevallen hebben de Rijksbemiddelaar zich bepaald tot het bijeenbrengen van gegevens, omdat een conflict dreigde. Als merkwaardige bijzonderheid wordt vermeld, dat op den dag zelf, waarop de wet in werking was getreden, een fabrikant uit Geldermalsem om overkomst van een Rijksbemidde7aar tegen 2 uur in den na middag verzocht ten einde te pogen over eenstemming tot stand te brongen tusschen dien fabrikant en zijn arbeiders, tusschen wie een geschil was uitgebroken, dat tot een staking had geleid. Een dergelijke be spreking vond inderdaad, zij het ook enkele dagen later plaats, en met bevredigend re sultaat. Reeds eenige dagen vóór de wet in wer king was getreden, had de Rijksbemidde laar In het 3e district de partijen in het groote conflict in de Twentsehe textielin dustrie tot een vergadering bijeengeroepen tegen den 17 April. Omtrent 19 conflicten wordl medegedeeld hetgeen door den Rijksbcmiddelaars is verricht. Tevens is in het verslag opgeno men de uitslag van het onderzoek door den heer N. A. van IJsselsteiin ingesteld naar de arbeidsvoorwaarden in hot veenbedriif te Vinkeveen. Na de Amsterdamsche wethouderscrisis. De houding van de R.-K. fractio. De nu tot het verleden hehoorende wet houderscrisis te Amsterdam blijkt niets anders te zijn geweest, dan een „wisse ling, louter van Katholieke wethouders" schrijft „De Tijd". Heel die motie-Drabbe. vervolgt het blad, hoewel misschien anders bedoeld, is fn do eerste en onmiddellijke uitwerking niets dan een schijnvertooning geworden, waarvan alleen de eigen wethouder^ en daarmede het aanzien van onze partij in de oogen van duizenden onzer katholieke kiezers de dupe geworden zijn. De uitslag kan niemand onzer be- vredigenl Allereerst en vooral en eigenlijk alleen hierom niet, wijl voor ons katholiek kiezersvolk nu de aller- funeste indruk van bet persoonlijk element er door krachtig ia versterkt, alsof het ten slotte toch maar alleen neerkwam op een jacht naar een wet houderszetel, dien de eene partijgenoot van den anderen afsnoept. We nemen onmiddellijk en zonder eenig voorbehoud aan, dat de hear Von Frijtag Drabbe naar eer en ge weten heeft gehandeld, maar er waren te veel qualiteiten in hem als direct belanghebbende vereenigd, om piet te letten óók op den weerslag van dit alles naar buiten. Dat onze fractie het tot dit alles liet komen, achten wij een zeer 'groote tactische fout. Ook vermeldt dit blad, dat in de j.l. Vrij dag gehouden vergadering van het R. EL Kringbestuur de behandeling van de dezer dagen gepubliceerde vragen der afdeeling P., betreffende de wethouderscrisis aan de orde is gekomen. De voornaamste van deze vragen luidde: „Acht het bureau het niet ge- wenscht, dat de houding van de R. K. Raadsfractie en het standpunt door haar bij de wethouderscrisis ingeno men, tegenover de R K. klezer3 dient te worden uiteengezet en ia het bureau bereid stappen in die richting te doen?" De voorzitter deelde mede, dat hem be trekkelijk deze kwestie officieuze mededee- lingen waren ter oore gekomen, waaruit bleek, „dat nog niet alles ln kannen en kruiken was." Spr. meende te mogen ver wachten, dat de raadsfractie zich nog met het bureau in verbinding zou stellen en kon thans geen definitieve toezegging doen. De heer Evers drong op openbaarheid in deze kwestie aan en hoopte, dat alsnog mededeellngen door de fractie zouden worden gedaan. Het Staatsbedrijf der P. T. en T. De opbrengst over Maart bedroeg f 5.602.253. B'ijkena de opgave in de Staatscourant vap gisteren bedroeg de opbrengst over Maart j.l. der Posterijen, Telegrafie en Te lefonie resp f3.974.928. f506.627 en f 1.120 698. Totaal f 5.602.253. Over de zelfde maand van het vorige jaar bodroe# deze opbrengst resp. f 3.849.083, f 562.090, f 1.146.459. Totaal f5.557.632. De ontvangsten der spoorwegen In 1924. Circa f4.800.000 meer dan in 1923. De ontvangsten der Nederlandsche Spoorwegen hebben in 1924 bedragen, f 166.933.077.84 tegen f 162.137.747.74 in' 1923. Een meerdere ontvangst dus van f4.795.330.10. Vcrplegingshulp aan den middenstand Commissie ter beatudeering van het vraagstuk. Het college van B. en W. te Amsterdam heeft een studiecommissie in het leven ge roepen, ter bestudeering van hot vraagstuk van de verschaffing van verplegingshulp aan den middenstand. Deze commissie zal eerlang van het resultaat van haar onderzoek aan het ge- meêntebestuur verslag uitbrengen. In de bedoelde commissie, waarvan de heer L. Heijermans, directeur van den ge meentelijken Geneeskundigen- en Gezond heidsdienst voorzitter is, hebben ook zit ting genomen de heeren dr. J. Kuiper, di recteur van het W. G., als vertegenwoor diger van de Vereeniging „Amsterdam sche Wijkverpleging", dr. N. P» van Spanje, geneesheer-directeur van „Onze Lieve Vrouwe Gasthuis", dr. J. W. BruiJ- ne, namens de Gereformeerde Vereeniging voor Ziekenverpleging, dr. F. G. J. Dubois, voor den Nederlandscheü Bond voor Zie kenverpleging en de heer W. F. Detlger, direct,our van de Gemeente-Arbeidsbeurs. Petroleum-verwarming voor winkels. Een brandende kweatiel In het resumé van het jaarverslag van den Middenstandsraad in het Zondagoob- tendblad werd abusievelijk gesproken over petroleum-bewaring voor winkels, hetwelk had moeten zijn: petroleum-verwarming voor winkels. Naar aanleiding van dat verslag meldt men nog: Men zal zich herinneren, dat naar aan leiding van het optreden der Arbeidsin spectie, met betrekking tot de petroleum kachels van de firma Jamin, de Raad het vorige jaar den Minister van Arbeid, Han del en Nijverheid bericht heeft, dat de mid denstand algemeen den door de Arbeidsin spectie gestelden eisch ais onredelijk voel de. Waar de geheels maatschappij zich voor het gebruik van petroleumkachels niet te goed acht, ging het naar de meening van den Raad niet aan om den werkgever te verbieden, deze kachels als verwarmings toestellen in winkels te bezigen. De Raad verzocht dientengevolge den Minister om aan de districtshoofden der Arbeideinspeect ie als zijn wenech kenbaar te maken, dat bij het geven van voorschrif ten de noodige voorzichtigheid in acht moet worden genomen en mitsdien niet verbo den ]>ehoort te worden, wat naar algemeen» opvatting zonder bezwaar kan worden toe- gelalen. Van voormelden Minister is hierop bij brief van 5 Februari het antwoord ontvan gen, dat deze in het onderwerpelijke geval géén aanleiding kon vinden, om aan de Ar beidsinspectie een wenk, als door den Raad bedoeld, te geven. Mr. Troelstra 65 jaar. In oen van de zalen van Hotel De Wilte- brug to 's-Gravenhage had gistermiddag een receptie plaats ter gelegenheid van den 6.5sten verjaardag van mr. P. J. Troelstra De belangstelling was zeer groot en er waren talrijke bloemstukken den jubilaris toegezonden. Verschillende leden van do Eerste en de Tweede Kamer, alsmede bekende figuren uit de S.D.A.P. waren ter receptie ver schenen. Nadat men den heer en mevrouw Troel stra gelukgewcnscht had, werd de heer Troelstra toegesproken door den heer Vliegen, voorzitter van het Partijbestuur. Spr. deelde mede dat de opbrengst van de „Troelstra-gave" f 40625.03 is. Spr. bood voorts een album met hand- teekeningen aan; een buste van den jari ge zal door een bekend beeldhouwer wor den vervaardigd. Daarna was het woord aan den heer Schaper, die sprak namens de Kamer fractie. De heer Stenliuïs, voorzitter van het N. V.V., sprak vervolgens namens de vakbe weging, terwijl de heer Oden Masinan, voorzitter van „Rjucht en Sljulclit" te Den Haag, vervolgens den jarige in het Friesch toesprak. In zijn dankwoord uitte de heer TroeL- 9tra den wensch, dat het resultaat der a.s. verkiezingen voor de S. D. A. P. een suc ces moge worden zooals de Belgische par tij pas behaald heeft. Mochten we ook, aldus spr., maar een kleine bres kunnen schieten in het rechtscbo blok, dan kan dat groote gevolgen hebben daar de coali tie toch niet zoo hecht is als sommigen denken; b.v. hebben de democratische ele- menton onder de Katholieken ook een woord mede te spreken. De oude anthitese eenmaal weggevallen als basis van de coalitie, zal de verantwoordelijkheid dui delijk maken van de andere politieke par tijen die bij de a.s. verkiezingen zullen op treden. De parlementaire molens malen langzaam, m^ar komen ze eenmaal aan de Regeering dan zal aanvankelijk moeten worden voortgegaan op hot werk der voor gaande regeeringen. Daarom voelt spr. zooveel voor bet krachtig maken der jeugd len einde in eigen gelederen do mannen te kweeken die er noodig zijn als de S. D. A. P. eenmaal de groote kans krijgt. KERKNIEUWS. Ex-Protestant Priester-Volksmissionaris. Over kapelaan Fahsel, een jong Ber- lijnsch geestelijke, die van het Protestan tisme tot het Katholicisme is bekeerd, ver taalt de „Msb." uit de „Augsburger Post- Zeitung" het volgende: Wij zitten in een kleine kamer aan een eenvoudig maal. Als de kapelaan spreekt, luisteren allen opmerkzaam naar zijn woorden. Hij zelf wordt aan het einde van don maaltijd er op opmerkzaam gemaakt, dat hij in het vuur van zijn redeneering ver goten heeft, ook maar een bele broods te nuttigen. Hij gaat zoo volkomen op In zijn on derwerp, dat hij alles om hem fteen ver geet. Het gesprek loopt aanvankelijk over zijn conferenties, om daarna lan gzamer hand te komen op zijn grond-idee: de geestelijke grootheid van het Katholicisme. Daarbij blijkt het volgende: Deze man is niet als gevolg van een „gcloofsdoor- siddering" tot de kennis van de Katho-* lieke Waarheid gekomen, maar door de philosophie. Niet een gemoedsbeweging is de oor zaak zijner religieuze oriënteering ge weest, maar een logische erkenning en zijn bewondering voor de arlistiek-archl- teclonische structuur der scholastiek. „Ik zou het liefst beeldhouwer gewor den zijn", zoet hij met een zijner karakte ristieke handbewegingen, die zijn confe renties zulk een aangenaam cachet go- ven. De geweldige geest vau den heiligen Augustinus en vooral de geestesscheppin gen van Thomas van Aquino zijn het ge weest, die hem van de waarheid der Ka tholieke leer overtuigd hebben. „Ja, die versmade middeleeuwen", zegt hij glimlachend, „die nog nooit in haar geestelijke structuur juist zijn voorge steld." En om de bedenkingen tegen dezen tijd met zijn zoo vele voor ons onbegrijpelijke verkeerdheden reeds bij voorbaat weg te nemen, spreekt hij van de verschrikkin gen, die ln onzen tijd zijn voorgevallen. Iedere tijd heeft zijn bijgeloof en zijn waan. Wie had dat, wat in Rusland ge beurd is, een eeuw geleden voor mogelijk gehouden? Wij spreken zoo schrijft Paul Gut- mann verder over zijn snel succes in Berlijn, dat hem zelf verwonderd heeft. Hij vertelt dienaangaande een klein voor val: „Eenigen tijd geleden poogde ik voor communisten op den Kottsbusef Damm te spreken. In den beginno zag het er ge vaarlijk uit. Men riep mij toe: „Hó, zwar te, ons kan je niet vangenl" Een vrouw drong zich naar voren en poogde mij hot spreken te beletten. Toen kreeg ik een inval. Ik ben immers bijna eon echte Berlijn er en dacht: ik zal mij niet in de windselen laten leggen. Met éón sprong was ik op het podium en begon nu over mijTi in vroeger tijd be oefende lievclingssport: bet boksen te spreken. Ik gebruikte de mij welbekende „vak termen" en bemerkte, hoe men langzamer hand vertrouwen in mij kreeg. „Laat hem praten. Misschien kan hij ons wat nieuws vertellen", klonk het. Toen ik, sprekend van de uiterlijke kracht, voorzichtig op de innerlijke macht des geestes overging, en ten slotte vertel de, dat er menschen zijn, die in de kerk een diepe bevrediging vinden, toen waag de het niemand meer, mij te storen." Paul Gutraann vervolgt dan: Fet is zeldzaam .Kapelaan Fahsel, deze jeug dige slanke priester met het lichtend ge laat van een mlddeleeuwschen asceet, is in Berlijn groot geworden, ln sport ge oefend, een modern tijdgenoot. Hoe hij, de geboren Protestant, na zijri zware verwonding n4s soldaat in het 2e garde-regiment in inspannende philoso- phische studies voor zich de grootheid der katholieke middeleeuwen ontdekte, dat is ook één van die zeldzaamheden, waar aan onze tijd zoo rijk is. Van de scholastiek, zoo gelooft hij, zal het heil voor den tegenwoordigen tijd komen. De scholastiek is, naar zijn meening, door do laatste eeuwen niet overwonnen, maar beteekent Integendeel de diepste, ons gemoed het mest bevredigende, indeêen- constructle. Kapelaan Fahsel spreekt eenvoudig, klaar en overtuigend, als iemand die zich zijn zending bewust is. Fij Is geen poseur en geen naar voren geschoven agitator der Kerk. Deze eenvoudige doelbewustheid is het, die zijn toehoorders uit een mbestal ge heel ander kamp in zijn ban brengt. „Ik sta eigenlijk tusschen universiteit en kansel", zegt hij. Zijn innerlijk leven gaat meer van hel intellect, dan van het hart uit. Daarom vindt deze Noord-Duitscher. die er overi gens als een Romaan uitziet, zoo gemak kelijk de brug naar bet verstand van zijn Berlijnsch publiek. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Getrouwd: G. Ph. van Asselt en A. van der Jagt. Geboren: zoon van H; G. Jansen Van Dijk dochter van A. H. van El Aelkema zoon van G. J. ZoetVioveen. DE KAAG. IJsclub. De IJsclub „Kagermeer" is dezer dagen toegetreden tot den Zuid-Hol- landscben IJsbond. Dit zal bij een volgend seizoen van ijsvermaak een verbetering zijn voor aan te leggen banen enz. KATWIJK AAN DEN RIJN. Aanbesteding. Door den hui. kundig# Jao. Haasnoot Kr. alhier, is aanbesteed bet bouwen' van een woonhuis mot bloera- bollenschuur voor rekening 4 an den lieer P. Lotsy te Valkenburg. Laagste inschrijf ver was de aannefher J. P. Bokker aan wlen het werk is gegund. Posterijen. Als een bijzonderheid mo gen we wel vermelden het feit dat de heer Th. te B. alhier op 1.1. Zaterdag 18 April een briefkaart door den post werd thuis bezorgd, welke gepost was te Leiden op 1 Juni 1920. Het is blijkbaar „a long way to Lelden". Of misschien nu met de groote schoonmaak voor den dag gekomen? LISSE Diefstal. Zaterdagnamiddag ging de zoon van C v. d. A. alhier even naar de kerk en plaatste zijn rijwiel in het portaal. Toen hij torugkw^jn was zijn fiets verdwe nen, terwijl er een oude fiets met ledige band voor in de plaats stond. Uil Leiden kwam al spoedig bericht dat daar iemand was gevat welke een rijwiel te koop aan bood hetwelk te Lisse was ontvreemd. Bij onderzoek bleek het de flets van v. d. A. te zijn. De gearresteerde werd op transport gesteld naar Lisse en vrij logies verschaft, terwijl hij gisteren naar Haarlem werd ge bracht, alwaar hij het rijwiel, hetgeen hij hier In 't Kerkportaal had neergezet, voor het Postkantoor had weggekaapt. Die liep er dus léelijk fn NOORDWIJK. Baby op avontuur. Gistermorgen ging den heer F., met een paard en wagen van den landbouwer D., mot een pasgeboTvn wereldburger ten doop. Gekomen in de Kerkstraat werd het paard schichtig vnn e endaarstaande mee'auto. met gevolg dnt de kap der wagen in aanraking kwam met den uithangende markiezen van den ma- nufaohirier B. T)e ijzeren stangen dezen schermen drongen door den kap heen en vernielden deze geheel. In al die bedrijven was het de vrouw gelukt met het kindje uit de wagen te springen, hetwelk nog een go- lui is te noemen, daar het paard mot don wagen hierna op hol sloeg. Een en ander een heel .schndepostje voor den befrokkono. Geboren: Jan, zoon van F. Barn- hoorn en T. van Duin Abraham, zoon van F. van Duljn en P. v. d. Meij. Flo- ris, zoon van J. J. Hoek en M. Barnhoorn Alida Wilholmina Maria, dochter vnn G. Mourits on J. M. v. d Linden. Ondertrouwd: Adrianus Oosldam 37 jaar. alhier en Adriana Maria van der Zwaan 40 jaar wed van G. Hartveld te Ter-Aar Petrus Johannes Josephus T.an gendijk 2-1 jaar te Terheijden en Alida Vink 20jaar te Terheijden onlangs alhier Paulus Petrus v. Rijn 27 jaar en Pctro- nella Adole Maria Gaspers 23 jaar alhier Hendrik Johannes de Lugt 25 jaar te Den Haag en Johanna Cornelia Knoester 21 jaar alhier Frederik Gornolis van Vliet 28 janr te Wateringen onlangs te Ve.ur on .Toanna Agatha van Enden 22 jaar alhier Simon Petrus Heemskerk 20 jaar te Alkemade en Sophia Pefrortella Maria van Eeden 21 jaar alhier. Getrouwd N. TTorb^e 21 ja a r en L. Klinkenberg 21 innr OEGSTGEEST Statuten. St.crt. no. 75 bevat de Ko ninklijke goedgekeurde «tatuten der N V. Exploitatie Mij. van Onroerende Goederen „Oegslgeost", nllrer RIJNSBURG. Gered. Gisteren viel bel "mlje van R. in een gierput Rappe handen redden het bijtijds. Moeder koek niet erg pleizirig toen hij binnenstapte, maar opknappen was de boodsehap. SASSENHEIM. Gevallen. De 33-jarige fondsbode F., die gisterenmorgen voor een aankom mende auto van zijn fiets wilde stappen om gevaar te ontkomen, kwant politor zoo danig te vallen, -'af hij moest worden op genomen en nor auto naar buis vervoerd. De val schijnt van ernstigen aard toziiti, daar F gisteren niri. bü kennis is ge weest. Dr. Ie Grand "erjeende de eerslo hulp. TER-AAR. Voetbal. Zondag speelde 8. R O, I op eigen terrein een vriendschappolijken wed strijd tegen D O. 8. van Roelofurendsveen. T). O. 8. wint den loss. S. D. O. trapt af. Fet spel ging wel gelijk op en neer, doch na oen kwartier gespeeld te hebben wist Abr. Mol Iers op een verren afstand van 25 meter Ie doelpunten. Daarna wist D. O. 8. een doorbraak te maken en maakte celiik spel 1 1 Na de rust ging het spel gelijk op en neer. zoodat mot on veranderden stand het einde kwam. 8. D. 0. kan op oen goodge,speelden wedstrijd terugzien. Hierna kwam 8. D. O. I tegen N. V V. TT van Nieiiwveen, Duidelijk was <o zien, dat 8. D. O. I reeds een zware taak nrii- ter den rug had, doch S. D. O, gaf het blijkbaar niet op en do rust kwam mei f)—0. Na do rust wist S. D. O oen door braak te maken. Van een goede voorzet van H. 8asson schoot Adr. Mollere jeun raerlijk naast, doch oven daarna w' 'en beiden weer op het doel aan te driim <'H werd door een flink s.-hot van Adr V ra ingeschoten. 8. D. O. nam de Iridic en wist dit tot het einde te behouden. Tuindersverfladering. In Ik' f5 vnn den heer Van billing vergndei 'o Tuindersvereeniging ..De Hoop It Ons". De Voor/, de beer Joh u, opende de vereadorimr. waarna de "h len worden gelezen. Wegens afwo; ai van den kassier-bookhonder leest de vu het financieel verslag, waaruit bleek d it 1 et saldo 1200 bedraagt. Namen de rindcommissie wordt door den heer .1. den Rruijn rapport uitgebracht: alles is in vol maakte orde, VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De Raad dezer Ges meente vergadert op Donderdag 23 Air 1925, des namiddag.? te 8 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. Besluiten complabü*

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3