'en internationale voetbalwedstrijden wor den gehouden, roeiwedstrijd in skiff, double scull, vier met stuurman Zwem men: jOO m., estafette A keer 100 m, lr/Oü in en springen. Schermen: sabel, dogen en floret. Tennis: enkel- en dubbel spel voor dames en gemengd dubbelspel Wielrennen: Sprintwedstrijden, 100 km. met equipes van drie man en individueel Gemengde Berichten Brand Door onbekende oorzaak is te Gratbem de groote schuur met bijgebouwen van den heer S. en tevens al het hooi en stroo een prooi der valmmen geworden. De koeien, paarden en varkens werden uit de stallen gejaagd. Twee kalveren en 2 var kens kwamen in het vuur om. Ook een groote nieuwe automobiel van den heer M. uit Brussel werd door het vuur vernield. Met groote moeite gelukte het aan de brandweer om het woonhuis en het be lendende perceel te behouden. Alles was verzekerd, doch niet zeer hoog. De kindermoord te Den Bosch. Het lijk van de opgedregde vrouw, is door de familieleden positief herkend als dat van vrouw Siebers, die op 20 Maart jl. hare beide kinderen vermoordde. Het lijk verkeerde reeds in vergevorderden staat van ontbinding, doch was niet be schadigd. De lijkschouwing werd verricht door dr. van der Heyden. Te 7 uur werd het lijk naar de begraafplaats vervoerd en onder politioneel toezicht hegraven. Kind verbrand Te Aalten is het 3-jarig zoontje van K. In pen ketel met kokend zeepsop gevallen. De kleine is aan de ernstige brandwonden overleden. Tengevolge van een val overleden. Gisterenmiddag omstreeks half één had den 61-jarigen G. Koldeween te Schalk- haar het ongeluk over een balk te vallen met het noodlottig gevolg, dat hij kort daarop overleed. Huiselijke twist. In de echtelijke woning aan den Dordt- echen Straatweg te Rotterdam, ontstond Donderdagavond een twist tusschen het echtpaar K.H., welke zoo hoog liep, dat de vrouw een broodmes nam en haar- man eenige steken in het gelaat en één achter het linkeroor toebracht Dr. OudkorV, die I ter hulp geroepen werd, verhond K. en oordeelde diens opneming in het groote ziekenhuis noodzakelijk. Later moest de vrouw, die in overspannen toestand ver keerde, daar eveneens tér verpleging wor- I den opgenomen. Een grensincident. In de omgeving van Nijmegen was een 'geschil tusschen een handelsman en Duitsche grensbeambten. Toen de laatsten den Gelderschman niet konden arrestee- I ren op Duitsch gebied, overvielen zij hen op Hollandschen grond. De man wist de Dnitschers van zich af te schudden.en te ontkomen. Van dit grensincident is proces verbaal opgemaakt. „Msb." Brandstichting. Woensdagmiddag ontstond een begin Van brand in het café van den heer Tim mer, te De Rijp. De brandweer wist, door de bfandende voorwerpen van den zolder op straat te gooien, en dóór emmers water een groot onheil te voorkómen. De histo rische Ned. Herv. Kerk staat op 15 M. afstand en er woei een hevige wind. De, door den veldwachter gearresteerde 16-jarige stiefzoon, heeft volledig bekend, den brand te hebben gesticht. Inbraak Te Zwolel hebben inbrekers getracht hun slag te slaan in het nieuwgebouwde winkelhuis met bakkerij vand en heer van 't Spijker aan de Assendorperstraat. Na aan den achterkant over een muur ge klommen te zijn, hebben ze zich falies wijst er op, dat er meer dan een onge- wenschte gast is geweest) door uitsnijding eener ruit toegang tot het voorloopig nog 's nachts onbewoonde perceel verschaft. Hun eerste aanval gold het ijzeren geld kistje, hetwelk meegenomen werd, na zich eerst te goed te hebben gedaan aan een voorraad lekkernijen, getuige een le dige wijnflescli en restjes gebak, welke den volgenden morgen in de totaal over hoop gehaalde kamer werden gevonden. Naar de verklaringen van den eigenaar beval te het meegenomen kistje niets an ders dan eenige nog te innen kwitanties, polissen en andere papieren van waarde. Het geld was toevallig den vorigen avond meegenomen naar 't ouderlijk huis. Van defn) daderfs) geen spoor, alhoewel de politie een scherp onderzoek instelt. Een oud gebruik. Men meldt aan de „Msb.": Vroeger moesten de vrouwelijke hoeren- dienslboden in Twente het jaar door den boerenknechten de klompen schuren, die toen des Zondags algemeen gedragen wer- den. Van oudsher was het te Fleringen, ge meente Tubbergen, gebruikelijk, dat de knechten uit erkentelijkheid de dienstbo den op Paasch-Maandag na het Lof trac- teerden op bier bij „Boers Trui", een her berg aldaar. De „manleu" kwamen door de „baovendeur" (voordeur) bij „Boers Trui" binnen, de „vrouwleu" noor de «mendeur" (de achterdeur). Dit gebruik Wordt nog steeds in eere gehouden en ook dit j ar trok men na afloop van het feest je onder het zingen van oude Paaschlie- deren weer huiswaarts. Een studie- en debatingclub onder gevangenispersoneel. Onder het personeel der strafgevangenis te Haarlem is opgericht een. studie-, deba tingclub met de bedoeling het gemis aan Paedagogische kennis onder het personeel en het inzicht in de beste methode van be handeling van gevangenen te vergoeden. Handhaving van het recht te Steenderen. Onder dit opschrift schrijft mr. B. J. Nöthorn, te Zutfen, in het Wkbl. v. h. Recht: Een cliënt van mij had .te Steenderen een zwager bij zich inwonen, welke gebrek kig en niet meer in slaat zijnde om zijn boerderij te beheeren en te verzorgen, al vorens bij hem tc komen aan mijn cliënt verzocht of deze hem in zijn huis wilde op nemen, verzorgen en aan zijn eind bren gen.. Als vergoeding daarvoor ontving mijn cliënt direct al het roerende goed, als vee, landbouwwerktuigen enz., in eigendom, terwijl het onroerende goed later op zijn naam gezet zou worden. Ook de pacht van de door den gebrekkige gehuurde lande rijen werd door mijn cliënt overgenomen pn betaald. Na eenige maanden verandert de gebrekkige i 'iter van idee, verlaat het huis van mijn elient en trekt bij éen ander in. Op een goeden dag, als de vrouw van mijn cliënt alleen thuis is, dringt de ge brekkige met zijn helpers op het erf en in de schuur van mijn cliënt door en haalt daar zonder meer onder protest van de vrouw eenige landbouwwerktuigen, een paard, een vaars en twee varkens weg, daarbij geassisteerd door den te Steende ren gestat ion n eerden rijksveldwachter, welke zich buitengewoon verdienstelijk maakte, door den zoon des huizes, die met paard en wagen naar huis wilde, bij zijn woning aan tp houden en te vragen aan wien dat paard behoorde. De zoon wilde daarop doorrijden en gaf daarom hef paard pen tikje*met de zweep, waarop gpmelde veldwachter den zoon aanhield en bekeurdp, waarschijnlijk we-, gens dierenmishandeling. Het doel was echter bereikt, wagen en paard stonden stil en de betrokken veldwachter ging zelf ijverig het. paard uitspannen of hielp het uitspannen.- Mijn cliënt ging naar een der gemeenteveldwachters er zijn er twee om aanklacht te doen wegens diefstal van bovengemelde dieren en goederen, men had n.l. ook maar een vaars medegenomen, die mijn client zelf gefokt had en dus niet van zijn gehrekkigen zwager gekregen had. Hier klopte men echter aan een doove- mansdeur, want dienzelfden morgen scheen, naar men mij mededéelde. de bur gemeester van Steenderen gelijk een tweede Zeus op den Olympus een krijgsraad ten gemeentehuize gehouden te hebben met de beide gemeenteveldwachters en hen daar gelast te hebben zich afzijdig te houden; de burgemeester scheen dus van alles wat gebeuren ging volkomen op de hoogte. Het gestolene kon dus niet in beslag genomen worden, evenmin een klacht wegens diefstal ingediend worden, de E.A. heer burgemeester had dat in al zijne hooge wijsheid zoo beschikt en gelijk een tweede Solon als wet gedecreteerd. Ook daags daarna, op een en ander op merkzaam gemaakt, volhardde hij stand vastig bij zijn eenmaal wel overwogen be sluit en toonde de gemeente en den lande hoe bij als hulp-officier van justitie over het recht en de handhaving van het recht te Steenderen dacht. De marechaussees te Zufphen aangezocht om de zaak te onder zoeken en procesverbaal wegens diefstal op te maken weigerden dit eveneens op last van den kapitein van dat wapen, on der meer als motief opgevende, dat er een rijksveldwachter "bij betrokken'was; den burgemeester vergat men echter te noe men. Wij zullen thans verder moeten zoe ken totdat er iemand gevonden wordt, die wel proces-verbaal wil opmaken, mis schien weigeren het er nog meer. Het is toch allertreurigst, dat zoo iets nog geschieden kan en een burgemeester en een" veldwachter, die aldus handelen, alsnog gehandhaafd worden. Een en ander klemt des te meer, daar mij meermalen klachten uit Steenderen van cliënten be reikten, dat gemelde rijksveldwachter zich geheel ongemotiveerd met civiele zaken in liet en dan, hoe kan het anders averecht- sclie adviezen gaf. Klachten dienaangaan de door mij ingediend hielpen niets, had den ten minste geen zichtbaar resultaat. Hoe nu, vraag ik aan hen, die deze men- schen met een dergelijke verantwoorde lijkheid bekleed hebben en thans nog hand haven, kan deze toestand bestendigd blij ven en de rechtszekerheid van het publiek te Steenderen aan de averechtsche rechts opvattingen van den betrokken burgemees ter en rijksveldwachter overgeleverd blij ven?" Buitoni. Ëerichten De storm In Engeland. Aanzienlijke schade aangericht. Donderdag is in vele gedeelten van En geland en Schotland schade veroorzaakt door den storm. In het Kanaal en op de Tersche Zee stonden hooge zeeën. Het me teorologisch bureau te Liverpool registreer de een windsnelheid van 83 mijlen per uur, terwijl op de, Iersche Zee een snelheid van 79 mijl werd waargenomen. De storm veroorzaakte vooral schade in "Lancashire, Cheshire en Ierland. Te Preston werden vele daken van de huizen gerukt, terwijl te Manchester tal van boomen ontworteld zijn. Verschillende zeilschepen, .welke in de monding van de Mersey (Lancashire) gemeerd lagen, verloren haar masten, ter wijl andere tot zinken werden gebracht. Een huis te Barrow werd door den bliksem getroffen, terwijl in Westmoreland, waar de storm vergezeld ging van sneeuw en hagelstormen verschillende rivieren overstroomden en laaggelegen landerijen onderliepen. Ook in Midlands werd aanzienlijke scha de aangericht. In verschillende, gedeelten van Ierland werden huizen en boerderijen door den bliksem getroffen. Boven bet Kanaal stond een vliegende storm, en alle schepen waren over tijd. De veerdiensten werden gehandhaafd, doch hadden groote vertraging. Moeder en kind uit den trein. Op 200 Meter afstandvan het Belgische station Vilvoorde heeft een angstwekkend voorval plaats gehad. Een te Brussel woonachtige .dame keer de met haar 8-jarig zoontje met den trein uit Antwerpen naar haar woonplaats terug. Plotseling viel het knaapje, dat met den rug tegen 't portier geleund stond,, uit den met een snelheid van 60 K. M. rijdenden trein. Vóór dat de andere reizigers het hadden kunnen beletten, sprong de moeder haar kind na. Een broeder van de dame, een geestelij ke, die met haar reisde, trok aan de noodrem, waarop de trein dadelijk t®t stil stand kwam. Eenige reizigers gingen met den pries ter op zoek naar moeder en kind, die zij een paar honderd meters verder langs de lijn vonden liggen. Men nam ze voorzichtig op en legde ze in den trein, die daarop doorstoomde naar Brussel. Een daar ontboden geneesheer consta teerde, dat moeder en kind slechts lichb gekwetst waren. Een geiser In Engeland. Dinsdagavond zag het dorpje Strand (in het Eng. graafschap Gloucester) dat aan den voet van een hoogte ligt, waarop het Holloway Sanatorium is gebouwd, plotse ling zijn straten en weilanden overstroomd door een geweldige massa water, die uit de richting van het sanatorium de helling afstroomde. Een ware bergstroom, waaruit dichte wolken stoom opstegen, verdeelde zich over de wegen, en de voetgangers moesten ijlings een veilig heenkomen zoeken. Dat duurde uren, en allengs vormde zich een meer in het laagste gedeelte van het dorp. De oorzaak van dezen onverwachten en j'lotselingen waterval was al even zonder ling. De bestuurders van het Holloway Sa natorium hadden zonder klaarblijkelijk sue ces reeds 2 jaar lang naar water geboord. Op den bewusten dag echter spoot plotse ling een straal warm water uit het oude boorgat; de bron had een capaciteit van zeker 600 liter per minuut en het duurde geruimen tijd, voordat haar kracht begon te minderen, en men haar onder bedwang kreeg. UIT DE GSHGEVIE9G ALKEMADE. Geboren: Cornelia Martha Ignatia d van Johannes Hogenbnom en Louisa Jo hanna van der Mier Tueodorus Johan nes z. van Theodorus I'eiius van der Meer en Theodora Geertruida Straathof. Gerardus Cornelis i. van Petius l'Ami en Cornelia Apolonia van der Hoorr. Geor- geus z. van Johan van der Zon en Alida Wegbrands. Overleden: Noeltje Los, echtgenoote van Willem Los 45 jaar. Ondertrouwd: Johannes van Groot- veld jm. 27 jaar en Willemijntje Spaarga ren jd. 20 j. Johannes Vuyk jm. 29 j. en Christina Hulsbos jd. 29 j. Petrus Ja cobus Heemskerk jm. 24- jaar en Wijnanda Martha Loos jd. 24 jaar. KATWIJK Schoolgeld Enkele dagen geleden meldden we reeds de voor velen verblij dende mededeeling dat de schoolgeldbe dragen aanzienlijk zouden worden ver laagd. Intusschen is dit een voldongen feit geworden en hebben de betrokken personen mededeeling ontvangen tot welk bedrag het schoolgeld is teruggebracht en dat het teveel betaalde over de eerste drie maanden van 1925 spoedig zal worden ge restitueerd. Een belangrijke mededeeling als men weet dat sommige personen over de eerste drie maanden van 1925 volgens de regeling zooveel betaald hadden dat over de volgende 9 maanden niets meer behoeft te worden betaald; nog sterker, er zijn er die in het geval verkeeren dat over 1925 niets meer behoeft te worden betaald en men van het reeds betaalde over de eerste drie maanden gerestitueerd krijgt. Zooals het met dergelijke aangelegenhe den meestal gaat verkeeren niet allen in dezelfde bevoorrechte positie! Om dit te begrijpen moet men weten dat door debe trokken raadscommissie was bepaald dat de schoolgeldaanslag moest plaats hebben naar het zuiver inkomen, dus zonder kin deraftrek. Echter is nu uitgemaakt door den Hoogen Raad, dat die opvatting niet juist is en dus een nieuwe aanslag moest plaats hebben. Met het bekende gevolg, Begrijpelijk dat het bedrag waarmede het schoolgeld verminderd wordt toch weer ergens anders vandaan moet komen. Ergo moet het bedrag Hoofd. Omslag met het zelfde bedrag worden verhoogd wat aan schoolgeld moet worden teruggbetaald. Dit beloopt enkele duizenden guldens. Nu is het o.i. evenzoo begrijpelijk dat dit voor de belastingbetalers niet hetzelfde is. Ge zinnen zonder kinderen zullen hierdoor aanmerkelijk meer H. O. moeten betalen, met weinig kinderen zal het bedrag der vermindering van schoolgeld ongeveer ge lijk staan aan hetgeen meer aan H O. zal moeten worden betaald, terwijl gezinnen met veel kinderen er aanmerkelijk voor deel van zullen hebben. Ook de ouders van hier schoolgaande kinderen uit andere plaatsen, Rijnsburg, Valkenburg, zullen er wel bij varen, omdat deze niet in den H. O., doch alleen aan schoolgeld bijdragen. Voor hen geeft het een aanzienlijk voor deel. Wat we hierboven schreven gaat over 1925, doch zeer waarschijnlijk zullen spoedig de noodige reclames komen over 1924, omdat ook toeneen onjuiste aan slag heeft plaats gehad en „gelijke mon nikken,gelijke kappen". Dit kan nog een buitenkansje worden. Intusschen lijkt het niet onwaarschijnlijk dat wel spoedig een nieuwe schoolgeldver ordening zal worden vastgesteld. LISSE Geboren: Hendricus Johannes z, van Th. J. Wassenaar en J. M Heerens Pe trus Adrianus z. van H. v. Eik en J. Dui venvoorden Cornelis Woutorus z. van H. W. v. Oosten en J. E. Piasmeier. Ondertrouwd: C. P. Blom en J Kooiman P. Schalk en A. de Vries G. G. Verburg en H. J. Nigten. Gehuwd: C. Langeveld en M. C. A. de Wolff. OUDEWETERING. Personalia. Aan den heer G. van den Berg, veearts alhier is bij besluit van hee- ren Ged. Staten van Zuid-Holland een standplaatstoelage verleend over het jaar 1925 van 150. ROELOFARENDSVEEN. Veiling. Vrijdagmorgen werd alhier de eerste veiling gehouden. De belangstel ling der koopers was voor deze eerste vei ling en gezien het weinige wat aangevoerd werd bevredigend te noemen. De peulen brachten op 1.26 per pond. Dinsdag a.s. zal er weer veiling gehouden worden. Ingezonden Mededeeling. NATION ALEBANKVEftEENIGING Alphen a d. Rijn - Roelofarendsveen Credieten - Deposito i\7ó9 RIJNSBURG Bloemenhandel. De aanvoer ie tame lijk groot en de handel vlug. De thans aangevoerde tulpen zijn allen uit de koude kassen. Spoedig zullen bij redelijke prij zen ook koude grond-tulpen worden aan geboden.Met kouden grond narcissen loopt het iets vlugger. De prijs hiervan varieerd van ƒ0.30 tot ƒ0.70. La Reine ƒ2.70— 3.50. Gele Prins 3.703.90. Murillo ƒ3.804. Thomas Moore ƒ4.104.40. Gramoisie Brillant 3.403.50. Darwin- tulpen gaan van 4.506.50. De eerste snijbloemen als Margrieten, Muurbloemen, Violen, Arabis komen thans ter veiling. WARMOND Gemeenteraad. De bouwverordening. Voorzitter burgemeester A. J. Schöl- vinck. Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de secretaris de notulen leest, welke worden goedgekeurd. Ingekomen is o.m. een schrijven van Ged. Staten in betrekking tot de jaarwed den van burgemeesters, secretarissen en ontvangers, waarbij bepaald, dat, als deze betrekkingen gecombineerd worden met andere, van de bijbetrekkingen 50% van de "jaarwedde wordt genoten, enz. Daar. dit voor deze gemeente niet van toepas sing is, werd hiermede accoord gegaan. Van het Groot-Seminarie was het jaar verslag ingekomen, waaruit bleek, dat er waren: 1 president, 7 professoren; het vorig jaar met 136 studenten was aange vangen, 35 vertrokken naar elders of werden priester gewijd. Voor het nieuwe leerjaar kwamen 37 studenten bij, zoodat met 138 was aangevangen. De gezond heidstoestand was doorloopend goed ge weest: ernstige ziektegevallen deden zich niet voor. A. G. Hooyer te Leiden had bericht in gezonden zijn benoeming, tot taxateur voor deze gemeente te willen aannemen. Door het bestuur der Vakschool voor meisjes was een schrijven ingezonden, onderteekend door ds. Woldendorp, mede deelend, dat men zich. voor het geven van het onderwijs uit zuinigheids-overwegin gen van Leiden had afgescheiden. De subsidie voor de gemeente (30 vorig jaar bedragen hebbende 283, zou nog aanmerkelijk hooger zijn geworden. Nu vraagt het, om niet genoodzaakt te zijn een te hoog schoolgeld te heffen, een toelage van 150 inplaals van die subsi die. De heer Oudshoorn kon hierover na dere inlichtingen geven, waarvoor deze zaak dan tot de volgende vergadering werd aangehouden. Goedgekeurd werd de riool-verordening, welke naar de Gezondheidscommissie om advies zal gezonden worden en waarin de verplichte aansluiting is vastgesteld. Door B. en W. werd hierop voorgesteld voor te bouwen woningen in het gemeen te-deel Overweg bij het Station, tot War monderhek, de woninggrootte te brengen van 60 M2. op 80 M2. Het geschied op vooraf ingenomen deskundig advies. De hecren van Stijn en Haverkort mee- nen, dat de eigenaars van de bouwgronden reeds hebben rekening gehouden met het feit, dat huizen van 60 M2. mochten wor den gebouwd en zij hebben liever kleine buizen dan geen huizen. De heer Molhui zen vindt 80 M2. nog niet zoo'n hoogen eisch als men op bet oog heeft een soort welstandhuizen. De heer Hei jl noemt eenige percoelen, die 60 M2. groot zijn en wien fraaiheid niet ontzegd kan worden, vooral zooals er nu, twee onder één kap gebouwd worden. Spr. stelt daarom voor alleen voor alleen staande huizen 80 M2. De Voorz. verdedigt hot voorstel, vooral nu nog voor den stratenaanleg een mil dere bepaling wordt voorgesteld, n.l. de breedte van 10 op 7 M. terug te brengen. In stemming gebracht word het voorstel aangenomon met 4- tegen 3 stemmen. Van de Kon. Roei-, Zeil- en Motor-Ver- eeniging „De Kaag" is gevraagd hel af voeren van het pad naar de Jachthaven van don legger af te voeren. Het heeft destijds ƒ1400 gekost van aankoop en, nu het op den legger is gebracht, is het niet mogelijk door medegebruikers restitutie te laten betalen. De Voorz. zegt, dat hierin veel billijks ge legen is, waarom B. en W. adviseeren tot inwilliging van het verzoek. De vergadering wordt hierna even ge-i schorscht om buiten een kijkje te gaan ne-* men, van de R die, lichtseinen gevend, statig en laag over ons dorp zweefde. Na heropening verzekerde de Voorz. dat' geen der aangelanden of belanghebbenden' of de gemeente schade of last er door zou ondervinden, waarna het voorstel met 6 tegen 2 stemmen werd aangenomen Goedgekeurd werd hierop hot aangaan van een geldleening groot, 25.000 voor havenwerken en rioleering van de Vereen* voor gemeente-crediet tegen 5i rente, koers A pari, 1 provisie, en 30 jaren af lossen. De heeren Molhuizen en Heijl bepleiten een provisie-percentage van i en aflos sing 300 per jaar, waardoor de leening over langeren termijn loopt en minder drukkend. Het voorstel van aankoop van een schuit voor f600, waarvoor f 110 huur wordt be-> taald, werd aangehouden, daar voorrieell-t ger aankoop kon gedaan worden. Goedgekeurd werd het verhuren van de ziekenbarak aan den heer Mapceau, voor den geldenden huurprijs van ƒ60. Voor het stembureau werden benoemd do burgemeester, voorz.; de wethouders, leden. Plaatsvervangende leden de heeren Molhuizen en Van Stijn. Voor Verificatie-commissie de heeren Molhuizen en Van Schie, als plaatsver vangers de heeren van Stijn en Heijl. Besloten werd nog de penningen voor de hondenbelasting niet meer in te voeren, doch de, desbetreffende verordening te wijzigen en deze belasting te vorhoogen. De heer Molhuizen wees bij de rond vraag op het ophoopen van vuilnis bij de woningen van „Warmunda", waarop ter dege zal gelet worden. Hierop ging de Raad in geheime zitting Kiezerslijst De kiezerslijst voor deze gemeente bevat de namen van 1195 kie zers vor de Tweede Kamer, 1^52 voor Prov. Staten en 1095 voor den gemeente raad. VRAGENBUS Vraag: Welke is de beste verbinding per trein van Alphen aan den Rijn naar Kleef? Hoeveel bedragen de kosten? Antwoord: Vertrek Alphen aan den Rijn: *'s morgens 7.36, aank. Utrecht 8,19 vertr. Utrecht 9.29, aank. Arnhem 10.28, vertr. Arnhem 10.38, aank. Nijmegen 11.03 vertr. Nijmegen 11.25, aank. Kleef 12 08, Reiskosten 3e klasse enkele reis f 4- 35. Vraag: Welke is de kortste weg per motorfiets van Leiden naar Bad Neue- nahr? Wat is er aan deze reis verbonden? Antwoord: Leiden, Bodegraven, Woerden, Utrecht, Arnhem, Millingen, Emmerich, Rees, Wesel, Ruhrort, Urdin- gen, Dusseldorf, Zonso, Worringen, TTit— dorf, Keulen, Bonn, Remagen, Heppingen, Neuenahr. Voor Duitschland is noodig: een gewoon visum voor heen- en terugreis naar Duitschland, voor den duur van: drie da gen 1.20, een week 3, een maand 0, drie maanden f 9, meer dan drie maanden 12. De kosten voor een doorreis door Duitschland worden berekend naar den geldigheidsduur van liet visum. Voor ge- zelschapsreizen, indien de deelnemers in het bezit van een geldigen pas zijn: voor iederen deelnemer 10 pet. van de genoem de kosten, maar minsten 6 voor het ge- heele visum. Een visum voor gezelschaps- reizen wordt slechts onder bepaalde voor waarden verleend. Hieromtrent infnrmee-1 re men hij de Duitsche paskantoren Voorts wordt erop attent gemaakt, dat de pas poorten, die door nieuwe bladzijden zijn aangevuld, voor reizen naar Duitschland niet meer geviseerd kunnen worden. Al (leze visa gelden slechts voor ééne hoen- en terugreis. Berichten reed;, geplaatst in een groot gedeelte onzer vorige oplage BINNENLAND DE RIJKSBEMOEIINDEN OP LANDBOUWGEBIED. Dc instelling van een commissie. Door den Minister van Binneniandsche Zaken en Landbouw is een commissie in gesteld aan welke is opgedragen de vraag te beantwoorden of, en zoo ja, in hoeverre de directe en indirecte bemoeiingen van hefr Rijk op landbouwgebied zouden kunnen worden ingekrompen, in hoofdzaak waf betreft A den Voorlichtingsdienst; B de Proefstations: C het Landbouwonderwijs. Deze commissie is als volgt samenge steld: Voorzitter: O. M. F. Haffmana, lid van de Eerste Kamer der Stalen Generaal: le den: K. I. R. A. de Coster, bezuinigingsin specteur; V. R. IJ. Croesen, voorzitter van het Kon. Nederlandsch Landbouwcomité; Prof. mr. P. A. Diepenhorst, voorzitter van den Chr Boeren- en Tuindershond; I. G. J. Kakeboeke. inspecteur van den Land bouw: E. H. Krelage, onder-voorzitter van dpn Nederlandschen Tuinbouwraads Th. J. Mansholt, inspecteur van don 'Landbouw; hoofd van den buitenlandschen Voorlich tingsdienst: dr. F. E. Posthuma, voorzitter van don Algemeen en Nederlandschen Zui- velbond; dr. F. L. Rutgers te Laren (N.TL); dr A. J. Swaving, inspecteur van het Zuivelwezen: F. V, Valsfnr, te s-Graven- hage: .T. Th. Verheijen, voorzitter van den Npderlandschon Boerenbond: dr, K. TT. M. van der Zande, inspecteur van hrt Land bouwonderwijs. Secretaris: Mr. D. G. W. Spitzen, com mies aan hef Departement van Binnenl. Zaken en Landbouw. De installs tip dozer commissie zal ge schieden a.s Woensdag 52 dozer daor Mh nisier Ruys de Beerenbrouck ia een der zalen.van zijn departement.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 13